Dames inhouden, heren voluit THIJS LIBREGTS GAAT MET ALLE TRAINERS PRATEN: Extra aandacht controles SPORT Cs EENH0 UITSLAGEN Love Is In the air... KNWU wil WK naar Nederland Kortsjnoi naast Nunn erese van SPORTPRIJS VRAGEN. are vierde HOCKEYTEAMS HEBBEN VERSCHILLENDE OPVATTINGEN ZEIST - „Van mij mag niet verwacht worden dat ik een imitator wordt van Rinus Michels. Ik zal niet zo gaan praten en gebaren, maar proberen mezelf te zijn. Maar ik zal wat betreft het Neder lands elftal ook niet als een olifant door de porce- leinkast rennen. Wat goed is moeten we zo laten en waar nodig zal verbetering moeten worden aangebracht." TIJDENS PROFRONDE VAN NEDERLAND OP DOPING DINSDAG 9 AUGUSTUS 1} BESTEM SPORT 2 DIN Valkenswaard voor van Poppel Castenmiller vertrekt bij Fortuna Coe mag niet naar Seoel Santos wint tiende etappe in Portugal Blessure noodzaakt Becker tot rust Sijbrands 'beste dammer ter wereld' itoernooi te Oostburg. *"-v Eenvoudig Scherpe controle in Olympische turnhal OEFENVOETBAL LOTTO 31 met Vissers Slematlc keukens en sanitair Tevens leveren wi] bouwmaterialen en sierbestrating DE STEM bouwservice vissers m*E; Door onze verslaggever ALMERE - De internatio nale hockeytoernooien voor dames en heren, die van daag in Amstelveen begin nen, kennen opvallende te genstellingen. Het vijflan- den-evenement bij de man nen is niet alleen kwantita tief maar ook kwalitatief aanmerkelijk beter bezet dan de vierkamp bij de vrouwen. Bovendien heb ben de beide nationale se lecties elk voor een ver schillende benadering van het internationale treffen gekozen. De damesselectie van bonds- trainer Gijs van Heumen is niet van plan het achterste van haar tong te laten zien en heeft geen trek in oefenwedstrijden tegen Olympische concurren ten. Slechts Groot-Brittannië, in Seoul in dezelfde poule inge deeld als Oranje, is in Amstel veen van de partij. Verder treft de regerend Olympisch kam pioene de Sovjetunie en Spanje. De herenselectie van coach Hans Jorritsma is tijdens de duels in het Wagener-stadion iets heel anders van plan. De Europees kampioen ontvangt louter Olympia-gangers: de Sovjetunie, Canada, Groot- Brittannië en Spanje. Neder land ontmoet de Spaanse hoc keyers tijdens de Zomerspelen ook in de poule-wedstrijden. „Wij zijn de nummer één en iedereen zou van ons kunnen leren, niet andersom," ver klaarde damescoach Gijs van Heumen gisteren tijdens een persbijeenkomst in Almere het deelneemstersveld. „Alleen in het laatste duel tegen Groot- Brittannië zullen we ons opti maal kunnen en moeten me ten." Zijn collega Hans Jorritsma liet zich in geheel andere be woordingen uit. „Wij spelen in Amstelveen voluit," klonk het vastberaden. „In de afgelopen maanden hebben wij in Zuid- korea en Australië in alle vrij heid kunnen trainen en spelen. Nu wil ik weieens zien hoe deze selectie onder druk presteert. Wij spelen immers thuis." In Zuidkorea en Australië hadden we steeds met één bepaalde speelstijl te maken. Nu, in Am stelveen, krijgen we de kans om ons op vier verschillende speelstijlen in te stellen. Ik ben blij met een zo sterk bezet toer nooi. Wij kunnen er veel van opsteken. En nogmaals, we spe len voor eigen publiek, onder druk dus. Pas dan kun je de spelers goed beoordelen." Hans Jorritsma heeft zijn se lectie voor de Spelen al enkele dagen rond, terwijl er uit de groep van Gijs van Heumen nog een speelster moet afval len. „De naam van die speelster maak ik zo laat mogelijk be kend bekend." aldus Van Heu men. Het toernooi in Amstelveen kent een begroting van 600.000 gulden, waarvoor zogenaamde vaste- en evenementssponsors garant staan. Bezoeken 25.000 toeschouwers de wedstrijden in Amstelveen dan is de begroting sluitend. In de voorverkoop zijn reeds 15.000 plaatsbewijzen verkocht. De organisatie ver wacht een totale recette-op brengst van 120.000 gulden. Wedstrijdschema; Heren, van daag: Sovjetunie-Canada (17.00 uur), Nederland-Spanje (19.00 uur); woensdag 10 augustus: Sov- jetunie-Groot-Brittannië (17.00 uur), Nederland-Canada (19.00 uur); donderdag 11 augustus: Spanje-Groot-Brittannië (17.00 uur); vrijdag 12 augustus: Spanje- Canada (17.00 uur), Nederland- Sovjetunie (19.00 uur); zaterdag 13 augustus: Canada-Groot-Brittan- nië (15.00 uur)zondag 14 augustus: Sovjetunie-Spanje (11.45 uur), Ne- derland-Groot-Brittannië (15.15 uur). Dames, donderdag 11 augustus: Sovjetunie-Groot-Brittannië (15.00 uur), Nederland-Spanje (19.00 uur); zaterdag 13 augustus: Groot- Brit.tannië-Spanje (11.00 uur), Ne derland-Sovjetunie (13.00 uur); zondag 14 augustus: Sovjetunie- Spanje (10.00 uur), Nederland- Groot-Brittannië (13.30 uur). 'Lijn Michels doortrekken' Door Ted van Leeuwen Gistermiddag presenteerde de nieuwe technisch direc teur van de KNVB, Thijs Libregts, zich aan spelers en pers. De opvolger van de succesvolle Rinus Michels be gon zijn werkzaamheden officieel per 1 juli. In de praktijk is hij al vanaf fe- lan, Mechelen en Anderlecht bruari bezig, toen hij door zijn laatste club, het Griekse Olym- piakos, ontslagen werd. Hij zal de lijn van zijn voorganger doortrekken. Maar hij wil de opzet van Michels ook verder uitdiepen. De nieuwe technisch direc teur/bondscoach had gisteren in Zeist 23 spelers uitgenodigd. Zijn EK-gangers minus de ge stopte Mühren aangevuld met Sonny Silooy, Stanley Menzo, Hans Gillhaus en Rob Witsch- ge. De Milan-azen Gullit, Van Basten en Rijkaard hadden echter moeten afzeggen wegens clubverplichtingen. Libregts: „Ik wilde de spe lers nu al zien omdat ik anders pas op 12 september, kort voor de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Wales, het eerste contact had. Ik wilde de spelers ook uit de EK-sfeer halen. Er is duide lijke taal gesproken. Ik heb ze verteld dat er na de EK een nieuwe uitdaging wacht, de WK. Dat ze bij de club moeten presteren en dat deze groep niet de selectie is. Wat zich nieuw aandient kan erbij komen, wie uit vorm is valt af." Libregts (47) staat na de EK successen voor de taak Oranje op het WK van Italië te krijgen. Op 14 september is de eerste WK-kwalifica tiewedstrijd tegen Wales in Amsterdam in de reeks die op 31 augustus in Helsinki geopend wordt met Fin land-West Duitsland. Thijs Libregts heeft het zo geor ganiseerd dat er voor iedere WK-kwalificatiewedstrij d géén competitieprogramma in de eredivisie is. Dan heeft hij de Oranje selectie, in een aantal geval len minus de Milan-spelers, vanaf vrijdag in Zeist bij elkaar. Zaterdagmiddag gaan de spelers dan naar huis om zondagavond weer terug te komen. „Dit wordt een vaste procedure, ook voor Jong Oranje". Van zijn voorganger Ri nus Michels heeft Libregts het idee overgenomen om in de winter met de selectie een stage in Zuid Europa te vol gen. Van 2-7 januari zal Oranje zich in of Grieken land, of Italië of Israël op houden. De spelers van Mi- zullen echter weer ontbre ken. Libregts wist zijn dagen in Zeist tot dusverre goed gevuld. Hij heeft er gespro ken met de (Nederlandse) Oranje-leveranciers en is op bezoek gegaan in Mechelen en Milaan. De bondscoach zal in zijn ambstermijn ove rigens bijna net zo vaak in het vliegtuig zitten als ach ter zijn bureau, want hij is van plan 'alles' te gaan zien. In Londen zal Libregts met Gullit, Van Basten en Rijkaard de zaken doorne men die hij gisteren met de andere internationals be sprak. Bovendien wil hij zijn 'affaire' met Gullit (Li bregts liet zich ooit in een interview denigrerend uit over de werklust van 'het zwarte ras', red) uit de we reld helpen. Zoals te doen gebruikelijk richt de technisch directeur van de voetbalbond ook jaarlijks het woord tot de trainers in het betaalde voetbal. Rijvers zag graag Braziliaanse elementen, Mi chels propageerde aanval lend voetbal, waarop de zaal trainers doorgaans schok schouderend naar buiten kwam en de voorzetten ach teloos liet lopen. Libregts doet het diplomatieker. Hij bezoekt de 37 oefenmeesters afzonderlijk en legt ze een 'praatstuk' voor. „De pu blieke belangstelling is op nieuw teruggelopen. Maar het moet toch kunnen het voetbal aantrekkelijk te maken naar de individuele mogelijkheden van de clubs. We moeten het EK-succes gebruiken. Ook naar de jeugd. De terugloop moet een toeloop worden." Libregts heeft ook gewe zen op de gevaren van spon soring: „Het voetbal kan de sponsors niet missen, maar hun invloed neemt steeds .meer toe. Straks bepalen sponsors wie de nieuwe trainer wordt, dat is een ge vaarlijke zaak. Wat doe je als club, draag je voetbal uit of alleen maar een reclame boodschap. Sponsorgelden zouden beter in de jeugd ge stoken kunnen worden dan in weer een aankoop." Thijs Libregts (links) en zijn assistent Nol de Ruiter droegen gisteren in Zeist de 'Oranje-bal'. Van onze sportredactie ALMERE HAVEN - De Koninklijke Neder landse Wielren Unie stelt op het ogenblik pogingen in het werk om het WK op baan en weg in 1992 of 1993 naar Nederland te halen. Volgens KNWU-voorzit- ter Piet van der Molen moet binnen de interna tionale wielerbond (UCI) op dit moment gebruik worden gemaakt van de grote populatiteit, die de wielersport in Nederland geniet. Ook wil de wielrenunie proberen om in 1991 de or ganisatie van het WK cy- clo cross in 1991 naar Ne derland te halen. Het was trouwens in 1979 (Valkenburg en Am sterdam) voor de laatste maal dat in Nederland een wereldkampioen schap op baan en weg werd georganiseerd. Van der Molen: „Dus ik mag wel stellen dat wij als wielernatie in de jaren begin '90 weer eens aan de beurt moeten komen". AMSTERDAM (ANP) - Een black-out van John van der Wiel heeft Viktor Kortsjnoi op fluweel gezet in de kroongroep van het Ohra- toernooi. De strijdbare ve teraan (57) kroop maandag in Amsterdam door zijn overwinning naast Nunn, die vlot remiseerde met Hort. Beide grootmeesters gaan aan de leiding met 5 uit 8. Kortsjnoi heeft evenwel nog een (slecht staande)-h'angpartij tegen Ni- kolic achter de hand. Kroongroep, achtste ronde: Nikolic (Joe)-Ljubojevic (Joe) 1-0, Van der Wiel (Ned)-Kortsjnoi (Zwi) 0-1, Hort (WDl)-Nunn (GBr) Stand: 1. Kortsjnoi 5+1 afg., 2, Nunn 5, 3. Hort 4, 4. Van der Wiel 3%, 5. Nikolic 3+1 afg., 6. Ljuboje- vic2Vz. Orootmeestergroep, zevende ron de: Gelfand (Sov)-Sokolov Joe) 1-0, Miles (GBr)-Lobron (WD1) %-%, Goelko (VSt)-Van der Sterren (Ned) 1-0, Piket (Ned)-Lerner (Sov) 0-1, Ermenkov (Bul)-Cifuentes (Chi) Andruet (Fra)-Visser (Ned) 1-0, Mednis (VSt)-Ftacnik (Tsj) - Brenninkmeijer (Ned)- Bosboom (Ned) afgebroken, Van- heste (Ned)-Ninov (Bul) afgebro ken, Pieterse (Ned)-Ree (Ned) 1-0, Martens (Ned)-Shvidler (Isr) afge broken, Ligterink (Ned)-Karolyi (Hon) 0-1. Stand: 1. Gelfand 5%, 2. Lobron en Goelko 5,4. Miles, Andruet en Ler- ner 4%, 7. Piket, Van der Sterren, Sokolov, Cifuentes, Ermenkov en Visser 4, 13. Pieterse, Mednis en Ftacnik 3&, 16. Brenninkmeijer 3+1 afg., 17. Bosboom, Martens en Ninov 2^+1 afg., 20. Karolyi 2%, 21. Vanheste 2 1 afg., 22. Ree 2, 23. Ligterink 1 24. Shvidler 0+1 afg. Door Rob van Deursen ALMERE HAVEN - Tijdens de 28ste Prof- ronde van Nederland, die volgende week maandag in Groningen van start gaat met een onvervalste proloog, wordt extra aan dacht besteed aan de dagelijkse doping controles. Geïnspireerd door de affaire rond Gert-Jan Theunisse in de Tour de France wil de organisa tie van het zesdaags evenement kost wat het kost voorkomen dat er bij de expertises fouten kun nen worden gemaakt. Vooral Wim Breukink, voorzitter van de Stichting Prof ronde van Nederland, maakte zich sterk voor een betere uitvoering rond het inleve ren van de urine-stalen door de coureurs. „Naar wat ik gelezen heb en naar wat ik hoorde, werd en wordt er in de grote, internationale wieler ronden enorm geklungeld met de medische con troles", aldus Breukink, die waarschijnlijk ook van zoon Erik wat bloedstollende verhalen ver nam. „Dat willen wij in onze koers tegengaan. In de Tour moeten de coureurs hun plas afgeven in een oude, vervuilde caravan. Bij ons hebben we gezorgd voor goede accommodaties waar de ren ners zich op hun gemak aan de verplichting kun nen onderwerpen. Het wordt namelijk tijd dat het begrip doping en al wat daar bij hoort uit de criminele, mystieke sfeer wordt gehaald. De me dische commissie van de KNWU is op het ogen blik bezig met een onderzoek naar de gevolgen van het gebruik van zogenaamde stimulerende middelen. Een van de eerste conclusies schijnt te zijn dat veel stoffen, die op de lijst van verboden middelen staan, geen enkel effect hebben in de vorm van beter kunnen presteren. Maar in de wielrennerij is het vaak zo, dat als ze zien dat Jantje iets gebruikt, Pietje dat middel ook gaat nemen. En ie cirkel moet eens doorbroken wor den". Tijdens de Prof ronde zal er bij de renners op aangedrongen worden de flesjes met de door hen ingeleverde urine te voorzien van een alleen aan de coureur bekend merkteken. „Op die manier kun je fraude tegen gaan", aldus Breukink, die zelfs bereid is een rijdend laboratorium in te hu ren. „Als de ploegleiders dat wensen, zullen we daar voor zorgen. Alleen zullen de kosten dan wel over de verschillende geledingen in de kara vaan verdeeld moeten worden. Zodra we signa len krijgen, dat er meer vertrouwen bestaat in zo'n rijdend laboratorium dan zijn we echter be reid daar direct achteraan te gaan. We willen er alles aan doen om onze ronde niet zo'n nare bij smaak te laten oplopen als de Ronde van Frank rijk van dit jaar". De extra aandacht voor de doping-controles komt voort uit het gegeven dat de 28ste Prof ronde van Nederland het sterkste deelnemers veld ooit kent. Tenminste op papier dan. Veer tien ploegen werden toegelaten tot Nederlands enige rittenkoers voor profs: vier Nederlandse, vier Belgische, een Zwitserse, een Spaanse, een Italiaanse (een primeur voor de ronde), een Amerikaanse plus de Australische selectie voor het wereldkampioenschap op de weg voor be roeps in het Belgische Ronse. Opvallend is dat wat de Nederlandse inbreng betreft drie leden van de WK-ploeg voor Ronse niet op de voorlopige deelnemerslijst prijken. Dat zijn Peter Winnen, Adrie van der Poel en Frans Maassen. Panasonic schreef onder ande ren wel in Teun van Vliet (de winnaar van vorig jaar), Erik Breukink en Eric Vanderaerden. Su- perconfex komt met onder meer Jean-Paul van Poppel en Jelle Nijdam. TVM met Phil Ander son, nationaal kampioen Peter Pieters en Johan van de Velde. PDM met Steven Rooks, Greg Le- Mond en Gert-Jan Theunisse. Volgens Herman Brinkhof, die belast is met de samenstelling van het rennersveld was de be langstelling voor deelname vooral van buiten landse zijde groot. „Onze koers wordt gezien als een ideale voorbereiding op het WK in België", aldus Brinkhof. Niet minder dan zes Belgische en twee Engelse formaties moest hij de 'deur' wijzen. Gelukkig is hij met de komst van de équipe van de Italiaanse ex-wereldkampioen Moreno Argentin. En uiteraard met die van Sys- teme U met Eric Boyer, Laurent Fignon en Charly Mottet en van 7-Eleven met Alcala en Lauritzen.. De veertien ploegen van elk acht coureurs van Groningen na de proloog over vijf dagen naar het Limburgse Gulpen te laten rijden, kost bijna een miljoen gulden. Het traject voert over kor tere etappes dan de laatste jaren, terwijl in de aankomstplaatsen de plaatselijke omlopen in ki lometers stevig werden uitgebreid. Secretaris Eef de Vries: „Op die manier hopen we toch een meer interessant koersverloop te krijgen. Maar je kunt van alles ondernemen, als de heren ren ners zelf niet willen, ben je als organisatie ge klopt". Het etappeschema van de 28ste Protronde van Neder land ziet er als volgt uit: maandag 15 augustus: proloog in Groningen (4,6 km); dinsdag 16 augustus: 1ste etappe Groningen-Almelo (206 km); woensdag 17 augustus: 2de etappe Almelo-Huizen (193 km); donderdag 18 augustus: 3de etappe Huizen-Nieuwe- gein(146km); vrijdag 19 augustus: 4de etappe Nieuwegein-Beeky Ubbergen (109 km) en 5de etappe Groesbeek-Beek/ Ubbergen (indiv. tijdrit 16.7 km); zaterdag 20 augustus: 6de en laatste etappe Sittard- Gulpen (191 km). NIEUWSOVERZICHT VALKENSWAARD (ANP) - De Ronde van Valkenswa; is maandag gewonnen door Jean-Paul van Poppel. De\ voudige etappewinnaar van de Ronde van Frankrijk vierde in de eindsprint. De Belg Etienne de Wilde eind als tweede. Steven Rooks werd derde. Ondanks een groot aantal demmarrages liep de koers ui|| een eindsprint. Eerder op de avond won Adri van deri' een tijdrit over anderhalve kilometer voor Hans DaarasJ Frans Maassen. Er waren 15.000 toeschouwers. De uitslag van het criterium: 1. Van Poppel 100 km in 2.19.51, J Wilde (Bel), 3. Rooks, 4. Van der Poel, 5. Smit, 6. Verhoeven,7.M veis, 8. Hermans, 9. Frank Pirard, 10. Theunisse. De uitslag van de tijdrit over 1500 meter is: 1. Adri van i 1.54,02, 2. Daams 1.54,34, 3. Maassen 1.56,43, 4. Hermans 1.57,1*1 Verhoeven 1.57,41, 6. Bogers 1.57,82,7. Nijboer 1.57,84,8. Lubb 1.58,78,9. Pirard 1.59,02,10. Van de Akker 1.59,08. SITTARD (ANP) - Joop Castenmiller vertrekt als ma: van Fortuna Sittard, waar hij in totaal tien jaar, de drie als trainer, werkzaam was. De 51-jarige Castenmiller sukkelt al een jaar met zijn zondheid en was de afgelopen drie weken door ziekte; beschikbaar. Dat heeft het afscheid versneld. In oveij werd besloten af te zien van een langer dienstverband,) omdat, zoals het Fortuna-bestuur het omschreef, Caste miller een nieuwe uitdaging zocht. De Limburgse eredii sieclub hoopt op korte termijn een vervanger aan t? kun;, trekken. LONDEN (Reuter) - Sebastian Coe maakt geen deel uitvj de Britse atletiekploeg voor de Olympische Zomerspels; Seoul. De tweevoudig Olympisch kampioen op de 1500 meter, ftl het weekeinde tijdens de kwalificatiewedstrijden inM mingham een startbewijs voor de 1500 meter miste, WDoor Kees Hamelink vergeefs zijn hoop gevestigd op de Olympische keuze:, r»r>QTRTTRfI - Dp Zeeuws-Vlas die nog een derde loper voor de 800 meter moesten aanira^ a ver zen. wel eens verrassend toe kunner r Peter Snelders VAN GENT - Sandor Parago zal nog wel eens met egelmaat terugdenken aan ■e eerste partij van het CCI-toernooi. Toen verloor je Hongaar een vrijwel ze kere winstpartij door een (aar ondoorgrondelijke mo- nenten. Dat was juist tegen Helmut Cardon, de man die la vier ronden ongeslagen net 3% punten het klasse ment in de internationale neestergroep aanvoerde, nmiddels zijn er dat 4 ge worden na zijn remise tegen onald Weemaes. Waarom zal Farago nog regel- itig terugdenken aan die sningspartij? Simpelweg, idat die partij hem nu in een itzonderlijk rooskleurige po- sitie gei nen hel nend al ingewij ment stond koeler. Want rekensi verliesp tergde 1 tijen oj ronde v Richarc gebrokt in win winstp; maksha punt va den hei plaats Vier Heimui Van C De Britse selectiecommissie besloot maandag in die resterende plaats aan Peter Elliott te vergeven. Ni Elliott komen ook Steve Cram en Tom McKean uit op de! meter. Cram, die in Birmingham de race op de verkoos, werd als derde loper aangewezen voor de 1500 ter. Elliott en Steve Crabb hadden zich op de baan al plaatst. LISSABON (AFP) - De tiende etappe van de Ronde Portugal heeft maandag een overwinning opgeleverd de Portugees Luis Santos, die in de rit over 142 kiloi van Gouveia naar Manteigas ruim een halve minuut eet dan het peloton finishte. De Spanjaard Juan Zapatero de sprint van de grote groep. Zijn landgenoot Antonio tinez behoudt de leiding in het algemeen klassement. Uitslag tiende etappe: 1. Santos (Por) 142 km in 3.46.18,2. Zapal (Spa) op 36 seconden, 3. Paulinho (Por) z.t., 4. Zeferino |Por) zi Kaikinger (Bel) z.t. Algemeen klassement: 1. Martinez (Spa) 42.46.20,2. Araqjo (Por)l 0.38,3. Sequeira (Por) 2.38,4. Paulo (Por) 2.45,5. Carlsen (Den) 3.01] TORONTO (Reuter) - Een ernstige voetblessure heeft Becker genoodzaakt zich terug te trekken voor de open nadese tennistitelstrijd, die maandag is begonnen. De Wi duitser, die zondag nog John Mcenroe versloeg in de ei strijd van het toernooi in Indianapolis, wil de komende ken rust nemen om zijn aanwezigheid bij de open kaanse kampioenschappen op Flushing Meadow nietin vaar te brengen. DEN HAAG (ANP) - Oud-wereldkampioen Ton Sijbi blijft de beste dammer ter wereld. Op de maandag gepi ceerde rating-lijsten heeft de 38-jarige nationaal kam] het hoogste puntentotaal, maar omdat hij nog niet doende partijen heeft gespeeld, komt hij alleen op de h i op Van den Hout. voor. pk weet niet wat het was, Sijbrands maakte begin dit jaar zijn rentree nadat hij vi tien jaar niet was uitgekomen in wedstrijdverband. D lijst wordt aangevoerd door de 66-jarige oud-wereldli ze verwachting, die reeds werd rbeschouwing van dit toernooi ii arheid. In de C-categorie bij de ie voor Bernd van Quekelberghe: van Veldhoven. ide spelers waren eikaars te- zen mc itander in de C-finale en trekker mag zeker verrassend he- points ten dat de winst naar Van Que- onged; [berghe ging. Het had geen de 6-2 ir gescheeld of Van Veldho- won O] had in twee finales ge- de tie-i ian. De B-finale ging net aan set in neus voorbij, want Berry met 6-1 iperhuizen negeerde de twee De itchpoints van Van Veldho- voor en greep de winst in de zich hi ,ve eindstrijd. Mark ;rnd van Quekelberghe, de teijn, enaar in dienst van het niet te; ieuzense Animo, kende dit 3,7-6, :oen een aarzelende start, iar maakte al veel goed met 7olf zege in het toernooi te J. In Oostburg kreeg hij atsingsnummer drie/vier ter zijn naam, terwijl hij d ingeloot bovenin het lema. Hij kreeg hierdoor te ":en met de als eerste ge- atste Menno van den Hout. ide spelers voldeden aan hun achting en werden elk 's tegenstander in de halve itrijd. Dat men van die da- kan hebben dat er niets was zeker van toepassing maar alles ging tegen de net- band of net uit." Van Quekel berghe ging onverstoord ver pioen Iser Koeperman uit de Verenigde Staten, voor del der en had dan ook geen enkel ^ibleem de eerste set binnen lalen. Van den Hout gaf het :er niet op, maar bleek niet in staat het spel van de jeug dige Van Quekelberghe te ont regelen. Dat was een verdien sté van Van Quekelberghe, die zich via een 6-2, 6-3-overwin- ning plaatste voor de finale. stuuL (öid) - ue lurnseiecue van sovjetunie neeiu^^f Ho8?! S JT vriendschappelijkelandenwedstrijd tegen Zuid-Koreait werd flnalist Olympia-hal van Seoul met royaal verschil gewonnen, dj-, overwinning od de Rel De Sovjet-turners haalden een totaal van 296,35 pur. Xavier Verhoestrite met9 r bijna tien meer dan de Zuidkoreanen. De dames zeg. 2. T - 6" dige titelhouder Dibman uit de Sovjetunie. Rob Clercst vijfde. A-lijst: 1. Koeperman (VSt) 2421 punten, 2. Dibman (Sov) 21! Baljakin (Sov) 2417, 4. Valneris (Sov) 2403, 5. Clerc (Ned) 2& Jirny (Sov) 2402, 7. Tsjizjov (Sov) 2400, 8. Van der Wal (Ned) Gantwarg (Sov) 2386,10. Gerard Jansen (Ned) 2377. B-lijst: 1. Sijbrands (Ned) 2450,2. Wiersma (Ned) 2417. Dames: 1. Sadovskaja (Sov) 2385,2. Lewina (Sov) 2367,3. Rati (Sov) 2363,4. Van Lith (Ned) 2351. SEOUL (SID) - De turnselectie van Sovjetunie heeft den met 179,400 tegen 190,375 punten. Het was de eerste bil gediLf tussen* beOwüihapnÜ" terale turnontmoeting van beide landen, die geen diplorr. Kn wis de "e" tieke betrekkingen met elkaar onderhouden.Het event:: doodverfde favm-iot J? h in de Zuidkoreaanse hoofdstad werd 41 dagen voor 3etWn kan een ro spelen in he~t gin van de Olympische Spelen door de organisatoren aar, verloop van zo'n partij Het peten' winnen is niet altijd voudige zaak en dat ook nu een keiharde Barheid. Een onbevangen elende Van Quekelberghe «pd niets te verliezen en buitte grepen voor een uitgebreide repetitie van de veiligheid maatregelen. een eenvoudige Alle 10.000 toeschouwers werden op honderd meter van bleek Olympische turnhal al gecontroleerd met een metaaideti tor. In het gebouw zelf moest bovendien alle handtas worden geopend. De uitslagen van de maandag ge speelde oefenwedstrijden van clubs uit het betaalde voetbal zijn: Rood Wit '62 (ama, 4e klas- se)-Helmond Sport 0-9 (0-5). Doelpunten: Van der Horst 4, Schlüter 2, Coort, Teuben en Kreekels. Geldrop (ama, hoofdklasse)-Wil- lem II1-3 (0-1). Doelpunten Wil lem II: Farrington 2 en Van Straalen. Geldrop: Van der Heij den. Scheidsrechter: De Wit, 300 toeschouwers. SDS '55 (ama, 4e klasse)-Vi 2-6 (2-2). Doelpunten VL Baltus 3, Madsen, Van de en Neuleman. SDS: Van de en Schreuder. Scheidsri Arends, 200 toeschouwers. Lemmer (ama, 2e klasse)-! renveen 1-7 (0-3). Doelpu- Heerenveen: Bijl en Van Wildenberg 2, Dijk, Hommelö Vlap. Lemmer: Buitinga. schouwers: 600. De Treffers (ama, hoofdkli FC Groningen 0-3 (0-1). Doel] Bfln 'underdogpositie' goed uit. •■t 6-1 pakte hij de eerste set °!S aarna °°k in de tweede set vcfluit door te gaan. Een span end slot maakte een eind aan jule onzekerheid. Van Quekel- Wghe won uiteindelijk met 6- 'als gezegd lukte het Van dhoven net niet de B-finale reiken. Berry Opperhui- Eerste prijs: geen winnaar Tweede prijs: 8 winnaars, die elk bruto ƒ37.500 ontvangen. Derde prijs: 102 winnaars, die elk bruto 1.840,20 ontvangen. Vierde prijs: 4217 deelnemers, die elk ƒ44,50 ontvangen. Vijfde prijs: 62720 deelnemers, die elk 5,00 ontvan gen. 6n KC":Tan 0nZe atle«<*medewerker |iUIS - De Nederlandse Jggeling Rob de Brauwer In de Shoppingloop in het Hgische Oostkamp. Hij de de 14,4 kilometer af in iinuten en 15 seconden. de dames won Christien Igaert uit Snellegem. Terèse Lare uit Sluis werd vierde 09 minuten en 22 seconden, waren in totaal 442 deelne- !?n eze wedstrijd van de (Vlaamse Atletiek Liga), ÉtleteVri^Wel aUe Bel§ische vaste prijzen: Zes cijfers f, geen winnaar. Vijf cijfers èf ^innaars. Vier cijfers go» Uitnemers. Drie cijfers goeól defelnemers. Twee cijfers f 2060 deelnemers. HE-B: hu 6, 6-2, teijn f huizer DE-B: Stok-, Margf 6-0. r HE-C: Queke Hout Xavie le: Va hovenl DE-C, mijn-i 6-0, Al der V] Hame:' DE-D laar-i Thea i len 6-' Rijckc HE-D Mark Verbe! mei 6- Deij 6- HE-D raert- DD-E meire HD-B Pot/F' HD-C Hout- 6-3. HD-D Wisse GD-B Jacob GD-q De Wi GD-r sin-Tfl

de Stem | 1988 | | pagina 6