Tropicana, zwemparadijs onder neonlicht Terug uit het vergeten leger B m W SL Drie zwaar g i frontale bij Leger van treingekken DE STEM EXTRA OP MAANDAG 8 AUGUSTUS 1988 ROTTERDAM 1854. Langs de oevers van de Nieuwe Maas, of liever gezegd in de Nieuwe Maas zelf wordt de Eerste Zwem- en Badinrich ting van Rotterdam geopend. 'Zwembad' zou een weidse aanduiding zijn voor de trekschuit met open bodem, waarin naar hartelust gepoedeld kan worden. Zelfde stad, zelfde plaats, 1988 en vijf zwembaden later. De deuren van Tropicana gaan open. Niet zomaar een zwembad, haasten de exploitanten te melden. Die term zou de nieuwe 'wereld-attractie' die Rotterdam naar eigen zeg gen nu rijk is, bepaald devalueren. Jan Modaal Solarium Eiland 45 Graden KORPORAAL GERRETZEN HALF JAAR IN MFO-KAMP EL GORAH IN SINAï Onherbergzaam Elf bars Sociale leven COKS VAN EYSDEN 1400 UIT OPA'S POESSIE-ALBUM El Dorado medemens de dood en de zonde tegennatuurlijk slip of the tongue medeleven gevraagd Het Heelal is eindig maar niet onbegrensd. Wat begrip voor de Schep per dna SLUI5 - De minicamping Beloi aan de Strengweg e: Verrrue aan de Wachtslui in Sliiis mogen hun activi teiten legaliseren maar nie grots' groeien dan 45 kam peer^laatsen. oost: Trimmer dood na hartinfarct Terneiizense (73) overliidt aan gevolgen ongeval Kampeerders tishandelen twee Duitsers T48 Door Ans van Goch EEN DAGJE Tropicana, toch net even anders dan zomaar een dagje naar het zwembad. Althans die pretentie hebben de bedenkers en de exploitant van het nieuwe Rotterdamse waterpaleis. Het immense grote glazen koe pelvormige complex, ontspro ten aan het brein van architect John Fahmel, langs de oevers van de Nieuwe Maas is de nieuwste loot van Center Pares, dezelfde club van de be kende luxueuze en niet echt goedkope bungalowparken. Topicana heeft weinig meer van een gewoon huis- tuin- en keuken zwemgelegenheid. O jawel, zwémmen kun je er wel. In het diepe of middeldiepe golfslagbad. Of spelevaren in een van de twee wildwaterba nen. Een stroomversnelling 'nemen', van de hoge glijbaan af roetsj en of even dobberen in de whirlpool. Dompelbaden zijn er ook en voor de kinderen een luxueus uitgevoerd 'kik kerbadje'. Dat alles in een 'tro pische' omgeving. Maar ge woon een baantje trekken is er feitelijk niet bij. Behalve de zwem- en water bassins onder de glazen koepels van Tropicana zijn er verschil lende restaurants, winkels, sauna en een schoonheidsinsti tuut. Kortom een wereld op zich. Het is een 'dag-recreatie-pro- ject', dus voor dagjesmensen, een primeur voor Center Pares zelf. „Daar bleek behoefte aan", vertelt Sylvia Hugenholz, een van de persmedewerkers. Marktonderzoek leerde ver volgens dat zo'n waterpaleis wel eens de vulling voor het befaamde gat in de markt kon betekenen. Een locatie was ook snel gevonden, in een dichtbe volkt gebied, makkelijk bereik baar en niet te dicht bij de be staande bungalowparken. Het werd Rotterdam, de stad waar destijds het eerste Sporthuis Centrum werd geopend. En de havenstad zelf, die hard werkt aan een imago-verbetering, was zeker niet ongelukkig met de plannen. In juni 1987 werd de eerste paal geslagen en vorige maand nam Anton Geesink de eerste duik. Op 2 september wordt het complex officieel geopend. Center Pares heeft er 54 mil joen gulden in geïnvesteerd. Gemikt wordt op een bezoe kersaantal van ca. 650.000 men sen per jaar. Niet alleen uit Ne derland, maar ook uit België en Duitsland. En inmiddels smeu len alweer plannen voor soort gelijke waterrijke gebouwen in Amsterdam, Londen en Parijs. De entreeprijs lijkt op het eerste gezicht aan de hoge Genieten in het water. kant: volwassenen betalen tij dens de vakanties en de week- eindes ƒ17,50 voor drie uur zwemmen en kinderen tien gulden. Voor 'gewone' doorde weekse dagen gelden prijzen van resp. 11 gulden en ƒ7,50. Voor dat geld kan men er drie uur terecht. Dagkaarten zijn ook te krijgen en die kosten 35 (22) en 18 (12) gulden. Daar naast zijn er allerlei abonne menten mogelijk. Mevrouw Hugenholz be strijdt de opvatting als zou Tropicana niet betaalbaar zijn voor Jan Modaal. „Je moet niet vergeten wat je er allemaal voor terugkrijgt. Er is toch heel wat meer te doen dan in een gewoon zwembad. En daarbij, wat kost een dagje Efteling wel niet? Dan ben je volgens mij nog veel meer geld kwijt." De verschillende meningen over de hoogte van de entree prijzen ten spijt, de afgelopen -regenachtige- vakantiewe ken hebben heel wat bezoekers het waterpardijs in Rotterdam weten te vinden. Bezoekers aantallen van 2000 per dag zijn (vooralsnog) geen uitzondering, met alle gevolgen voor het zw- emplezier van dien. De polikliniek van het belen- Relaxen in een tropische omgeving. dende Havenziekenhuis heeft het er ook weet van, dat Rot terdam een nieuwe attractie rijker is. Dagelijks melden zich een of soms meer Tropicana- zwemmers met kleine blessu res. Feit is in ieder geval wel dat zo'n tropisch zwembad in een land, als het onze waar het eer der regel dan uitzondering is dat de zomer verregent, een welkome aanvulling is op de recreatievoorzieningen. Want zelfs voor de zon is een substi tuut gevonden: de bezoekers kunnen zich gratis en voor niks bruin laten bakken onder het solarium. Maar eerlijk is eerlijk, Tro picana is op geen stukken na te vergelijken met een 'gewoon' zwembad. Neem alleen de en tree al. Een chic afgewerkte hal, waar alleen een onmisken bare maar typische zwembad- lucht afbreuk doet aan de def tigheid. Bij de receptie - kassa klint zo kaal - wordt een kaartje gekocht. Er komt een computer aan te pas om daarin allerhande gegevens te ponsen, zoals tijdstip van aankomst en de voorzieningen waarvoor be taald is; voor sauna en schoon heidsinstituut moet apart wor den afgerekend. Bij het verla ten van het complex is een blik op de computer voldoende om te zien of nog bijbetaald moet worden. Wanneer de argeloze bezoeker vervolgens in badkostuum het zwem-gedeelte betreedt, wacht hem een tropische verrassing. Omzoomd met echte leistenen, rotsen en met een weelderige tropische flora schitteren de bubbelbaden, watervallen, wa terglijbanen en whirlpools on der het neon-licht. „De bezoe kers wanen zich op een idyl lisch eiland in de Stille Zuid zee', zegt Center Pares zelf wervend. Maar goed, da's een kwestie van smaak. Alleen het in huis halen van die echte tropische planten - FOTO'S CENTRE PARCS - het is dan ook verschrikkelijk heet in Tropicana - uit alle de len van de wereld kostte al 700.000 gulden. Er is zelfs een 120 jaar oude waaierpalm die 6000 kg weegt, naar Rotterdam gehaald. Een tuinman heeft er meer dan een dagtaak aan om de zaak te onderhouden. Be halve die tuinman is er met de komst van het exotisch water paradijs trouwens nog eens werkgelegenheid voor 150 mensen geschapen. Langs de waterkant strand stoelen, ligbedden en mini- boxjes voor de allerjongste be zoekers. De waterbassins wor den afgewisseld met barretjes, een ligt er zelfs in het water, voor het lessen van de dorst van de echte waterrat. En de wandelpaden zijn om zoomd met in totaal 1.500 ton keien. Opgevist uit de Maas in Belgisch Limburg. Ze geven het geheel een fraaie aanblik. Dat wel. Uitgelezen technische voorzieningen zorgen voor con stante temperaturen van water en atmosfeer, en voor geregelde verversing van het zwemwa ter. Moegezwommen? De bezoe ker kan terecht in een chique ronddraaiend restaurant, in een café of ene bezoekje bren gen aan de pizarria of het pan- nekoekenhuis. Prijzen van de consumpties zijn - uiteraard - voor eigen rekening. Relaxen kan ook. In de witte kunststof stoelen aan de rand van de bassins, een strand of kunstgras zal de badgast er te vergeefs zoeken. En ook in de sauna of het schoonheidsinsti tuut, waar allerhande behan delingen op water gebaseerd worden toegepast. De tijd zal leren of de zesde badinrichting langs de Nieuwe Maas een lang leven beschoren is. De mensen die anno 1854 de open trekschuit al als een waar waterparadijs beschouwden, konden zelfs in hun stoutste fantasiën niet bevroeden hoe tegenwoordig over een dagje naar het zwembad wordt ge dacht. Door Jan Wienholts Ronnie Gerretzen, een een entwintigjarige Wester- voorter is een weekje terug in Nederland. Hij heeft een half jaar als korporaal deel uitgemaakt van 'het verge ten leger van de Sinaï'. De mijnenjagers Maas sluis en Hellevoetsluis zijn in Nederland begrippen ge worden. Maar de taken van de MFO-vredesmacht in de Sinaï zijn slechts bij enke len bekend. Sinds maart 1982 houden 3.500 mannen en vrouwen, afkom stig uit elf landen, toezicht op de naleving van het vredesver drag tussen Egypte en Israël. Het kamp El Gorah in de noor delijke Sinaï is het hoofdcom- mandocentrum. Daarnaast worden acht observatieposten continu bemand om eventuele schendingen van het verdrag te rapporteren. Een schijnbaar nutteloze taak want de afgelopen zes jaar is er geen voorval geweest waarover gerapporteerd kon worden. Ronnie Gerretzen: „Het is er heet. Temperaturen van 45 graden Celsius zijn geen uit zondering. Militairen die nu aankomen in de Sinaï woestijn ondergaan meteen een infuus- behandeling. Ze krijgen een flink aantal liters vocht en zout toegediend anders is het licha- melijk niet vol te houden." „Het werk is saai. Het bedie nen van de telex- en de faxma chine is bepaald geen geestver ruimende bezigheid. Maar er staat zoveel moois tegenover. Het contact met andere andere volken, de inmense schoonheid van Egypte en Israël. Maar vooral het leven in een kleine groep van mensen, waarvan de onderlinge band zo sterk wordt dat elke oppervlakkigheid ver dwijnt. Het zijn voor mij alle maal redenen om, als het mo gelijk zou zijn, direct op het vliegtuig te stappen richting Tel Aviv." De Nederlandse eenheid bin nen de 'Multinational Force and Observers' heeft twee ta ken toebedeeld gekregen. 35 Marechaussees zorgen voor de militaire politietaak. Het ove rige personeel, onder wie Ger retzen, onderhoudt de commu nicatie in de Sinaï en met Cairo en Tel Aviv. „Naast de verbindingen tus sen de verschillende MFO-pos- ten bestaat het werk hoofdza kelijk uit persoonlijke op drachten. Voor alle manschap pen regelden wij bestellingen, bankzaken en dergelijke. Zo krijg je contacten over heel de wereld." „Ik moet er niet aan denken dat ik op een SCC-post - Sector Control Centre- gestationeerd zou zijn. Deze acht observatie posten liggen erg geïisoleerd in onherbergzame gebieden. Het comfort is een stuk minder, al les moet per vrachtwagen wor den aangevoerd, water om te douchen is een grote luxe. En als je pech hebt en het heeft flink geregend, zodat de vrachtwagen de uitkijkpost niet kan bereiken, dan is er geen eten beschikbaar en moet je het met noodrantsoenen doen. Op een SCC-post is het bovendien stierlijk vervelend." Over het hoofdkamp El Gorah is korporaal Gerretzen beter te spreken. Het kamp kent veel voorzieningen om het verblijf voor de militairen zo aange naam mogelijk te maken. Een zwembad, verschillende sport velden, een dagelijkse aanvoer van Nederlandse televisiepro gramma's en elf bars zorgen ervoor dat de militairen zich thuis voelen. De Hollandse kolonie binnen het kamp heeft een andere mo tivatie dan de overige tien con tingenten. „De 117 Nederlan ders zijn hier op basis van vrij willigheid. Dat brengt met zich mee dat iedereen er uit wil ha len wat er in zit. Andere man schappen worden door hun re geringen gestuurd, en dat is goed aan hen te merken. Ze willen zo snel mogelijk naar hun geboorteland terug en zien deze periode als een straf. Ve len lopen sjagrijnig over het kamp en doen hun werk met tegenzin." Het verblijf van de Neder landers op El Gorah is uniek binnen de vredesmacht. De ba rakken worden bemand door mannen en vrouwen. Alleen de slaapkamers zijn gescheiden. „Het is gezelliger en bovendien voor de vrouwen veiliger," vol gens Gerretzen. „Van gluurders die bij de Amerikaanse vrouwenbarak ken herhaaldelijk voorkomen, hebben de Nederlandse vrou wen geen last. Voor een ver krachting, vlak voor onze aan komst in januari van een Ame rikaanse, hoeven ze niet bang te zijn." Het sociale leven op El Gorah speel zich hoofdzakelijk af in de 'Dutch Bar'. De kroeg is ver reweg de gezelligste op het kamp en heeft een grote aan trekkingskracht op buiten landse militairen. Volgens Ronnie Gerretzen heeft dat drie redenen. „De Ne derlanders hebben de meeste vrouwen binnen hun eenheid. Wij hebben ook een andere taalmentaliteit doordat wij verschillende talen op de mid delbare school leren, en - dat is het belangrijkste- omdat we bereid zijn om die ook te spre ken komen er veel buitenlan ders naar de bar." „Bovendien wordt er om de haverklap een feest gegeven. Wij hadden maar de geringste aanleiding nodig om de bloe metjes buiten te zetten. Tijdens en na de finalewedstrijd van Oranje tegen Rusland - recht streeks uitgezonden door de Is raëlische tv- barstte het feest in alle hevigheid los. Het was heerlijk om te ervaren dat alle tien contingenten de partij van Nederland kozen." Van de 182 dagen die iedere Het getal 1400 zal niet in de geschie denis bewaard blij ven. Dat ligt anders met 1600. Temidden van de hele brij bij zondere jaartallen die de mens heid in de loop der eeuwen heeft geproduceerd, springt dat er meteen uit. Het zit stevig ge bakken in al die hoofden, waarin het vroeger dreun na dreun werd ingestampt: 1600 slag bij Nieuwpoort. Ons eigen 1988 heeft net die twee kleine bovenste nulletjes teveel om ook zo gemakkelijk in de mond te liggen. En buitenlanders kunnen met die gorgelende keelklank van het cijfer agten- tagtig al helemaal niet uit de voeten. Geeft allemaal niets. De slag bij V&D, die nu in alle hevigheid woedt, zal éls ie de geschiedenis haalt, dat doen met het getal 1400. Dat even eens mooie ronde cijfer staat voor een gigantisch aantal per soneelsleden. Nu nog naamloos zitten zij met z'n allen in de omcirkelde verzameling, die zal gaan afvloeien - zoals dat zo sierlijk en soepel wordt be noemd. Het ene moment schuift de hele bups over het bureau van meneer Arie, even later spoken de veertienhon derd door de hersenpan van meneer Anton. Tussen deze twee directiekamers in loopt meneer Ton op de gang te kaat- seballen. Met zijn blanco blik van-de-prins-geen-kwaad aar zelt hij al stuiterend met het hele zwikje tussen de ene deur of de andere. Het valt ook niet mee om jezelf veilig te stellen in het besef dat die ronde hap uit het personeelsbestand hoe dan ook gevaar inhoudt. Wordt het balletje opgegooid naar Arie, dan verandert het op slag in een barstende bom. Maar rolt het de ouwe Dreesmann voor de voeten, dan zou wat aanvan kelijk een bloeiende bol üjkt la ter wel eens een veel grotere ex plosie teweeg kunnen brengen. Het Vendex-drietal aan de goktafel beleeft boeiende tij den, van stormachtig tot grim mig. Hetzelfde geldt voor de toeschouwers aan de kant. De wedstrijdcommissarissen heb ben moeite de spelregels te handhaven. Voor de familie fanclub is de spanning nauwe lijks te dragen. Met wappe rende aandeeltjes wuiven zij zichzelf koelte en het cjj idool sterkte toe. Zodra het» uit is, zullen de spelers opsi (eentje met een grijns triomf op het gezicht), zij vet] zich de handen schoon en e weer aan het werk. Dat dan niet meer gezegd word] van de verüezers, die op slagveld achterblijven. Die wuste veertienhonderd, meer. Of minder. Of daaro] trent, zo nauw steekt dat i Niemand vertrouwt toch i de cijfers, nu 225 miljoen b een minnetje ervoor ook zen mag worden als 80 miljot dikke winst. 1400 zeggen we voor het mak. Geen fiches of pionnetf maar mensen. Mannen, vró.' wen, meisjes, jongens. Weker', lang hebben ze al in onzet heid geleefd: zit ik er in, in verzameling die opzij ven wordt? Of val ik nu nogj buiten de lijntjes, maar zal. bij een volgende druk op; knop uit de computer van n neer Vroom Dreesmann m den gewist? Ze zijn niet de eersten, het zo vergaat. Ze zullen nieti laatsten zijn. De ongelijke stt van deze duizenden en duiaj den verdient voor het nap slacht te worden vastgelegde z'n minst symbolisch met 1 getal 1400, dat zo mooi rond! zodat iedereen het kan ontho] den. - „1400: slag bij V&D." - „Goed zo, Jantje, en weet) ook waar die strijd om ging?"! - „Nou, neester, eh... je kon» formuliertje halen in de winl] enne eh... dan kon je aan I V&D zomerspel meedoen., o, ja, meester, d'r stond k over de uitslag kan niet wordj gecorrespondeerd." vrijwilliger in de Sinaï ver blijft moet precies de helft worden gewerkt. De vele vrije tijd wordt benut om brieven te schrijven (gemiddeld vijf per week) en de omgeving te ver kennen. „Hoewel enkelen op vakantie naar Nederland gaan of hun familie laten overkomen willen de meesten naar Israël en Egypte. Het is met de toeslag (21 dollar per dag) ook goed te betalen. Toppers zijn de steden Cairo en Jeruzalem en een achtdaagse trip langs de Nijl. Naar de westerse stad Tel Aviv gingen we weekendjes om even in de 'bekende wereld' te zijn en op adem te komen." Aanvankelijk trok het verblijf in de woestijn Gerretzen niet. „Ik wilde nadienen om de pe riode tussen het afzwaaien en de start van de heao te over bruggen. In Nederland was dat met mijn verbindingsfunctie niet mogelijk. In El Gorah kon wel." „Bijna iedereen raadde het me echter af. De oologsdreiging en de heimwee door verveling waren de argumenten waar ze mee aankwamen. Het is mis schien vreemd, maar juist door die negatieve klanken besloot ik om te gaan. De eerste week op El Gorah was inderdaad moeilijk. Maar toen ik eenmaal ingeburgerd was, was het voor mij een El Dorado. Als het zou kunnen zou ik zonder na te denken meteen teruggaan." Ik wou wel dat 't anders was, maar ik heb het niet op het mensenras. Ik juich ook nooit: Nou wordt ie goed als ik er weer eens één ont moet. 'De dood' leeft de kerk 'is een straf voor de zonde' Goed nieuws, docht mij zo voor paarden en honden, voor de kat en de koe, en de kip en de haan, die nooit van hun leven een zonde begaan. P.S. Nee, zij gaan dood door een andermans zonde. Daar heeft de mens wat op gevonden. Mensen vragen hun vij and te vergeven en als naaste met hem in vrede te leven is haaien vragen geen mens te belagen, maar voortaan in 't bos op konijnen te jagen. Lord, you know me as I am: Your fan. As a man not one of your upper ten, As a poet just a slip of Your pen. P.S. Sorry, Lord, I didn't mean that I was really talking through my hat, because, Oh Lord, a slip Your pen dwarfs all the poetry c men... GIVE EACH A CHANCE De beste vlieger onder de vogels komt in een vacuüm niet van de grond De beste spreker onder de mensen houdt onder narcose zijn j mond. is hier wel gewenst. De mensheid danst, (wat ze nooit had verwacht) naar het pijpen van haar voorgeslacht. tyo/ui Zij spoorboekje, kijken naar vi deo's van locomotieven of stellen hun identificatiever mogen op de proef door naar hun opnamen te luisteren. Deze mensen zijn geen spionnen, maar 'trainspot ters', wier vrijetijdsbeste ding honderdduizenden Britten aanspreekt en die aan populariteit wint op het Europese vasteland. Trainspotters - of 'loco motive enthusiasts', zoals velen liever genoemd wor den - brengen uren zoek op perrons, viaducten, knoop punten en rangeerterreinen, erop gebrand hun verzame ling te verrijken met serie nummers en foto's van trei nen. Soms maken zij speciale treinritten naar het buiten- !Van onz verslaggever Op d<j grotere campings in de ge meeiie Sluis met meer dan hori derd plaatsen, mogen sta-cai vans rervangen worden door zo nc T< k\ gi ge w ki h< se ai st z\ le O 01 ti *1 LONDEN (RTR) - Elk weekeinde staan in Groot-Brit- tannië naast spoorbanen duizenden eenzame figuren j die foto's nemen van treinen, die nummers opschrij ven en die het gedruis van locomotieven vastleggen. Thuis bestuderen zij het land, waar zij wel eens voor I spion zijn aangezien. Het excentrieke tijdver drijf, dat 40 jaar geleder werd beschouwd als een hobby van kleine jongetjes die later machinist wilden worden, is nu een groeiende industrie voor volwassen gekken. Zij schaffen zich kostbare fotografische en opname- j apparatuur aan, tijdschrif- j ten en platen en video's van hun favoriete locomotieven, om de perronsfeer op te roe pen in hun huiskamer. B zijn veel soorten treingek ken en het zijn bijna alle maal mannen. De Britse Spoorwegen denken zo het hunne over trainspotters. Men tolereer! ze op perrons, maar liever niet bij het baanvak. «r uupTBURG - Op de kruising stottd zaterdag een frontale b< waten betrokken. Het verkeer J deze botsing vielen drie zwaar f De personenauto, bestuurd door M. B. uit Philippine, kwam van de richting Water landkerkje en haalde de perso- ZAAMSLAG - De 54-jarige J. d'Hondt rit Graauw is gisterochtend tijdens een trimtoertocht aan een hart aanval overleden. De man die deelnam aan een trimtocht we'd, rijdend over de Van Lijnderdijk te Zaamslag, onwel. Eer gewaarschuwde arts uit Zaïmslag slaagde er door toepasiing van reanimatie jiiet in de levensgeesten van de man weer <f> te wekken. TERNEIZEN - De 73-ja- rige mevrouw L. de Feij ter- Van Kerkvoorde uit Ter- neuzen is vrijdag 5 augustus in het Academisch Zieken huis te Gent aan de gevol gen van een ongeval overle den. De bejearde vrouw stak op dinsdag 26 juli in haar woon plaats op haar rijwiel rijksweg 252 ove- en werd daarbij ge schept door een personenauto. Daarbij werd ze ernstig ge wond. 'ROEDE - Bij een vecht- 'artij in discotheek De 'loeg in Groede in de nacht ran vrijdag op zaterdag zijn wee Duitsers gewond ge- 'aakt en naar het zieken huis in Oosiburg overge bracht. pe twee Duitstrs werden door feven jongens uit Geldrop, in de leeftijd van!7 tot en met 19 gaar' lastig gwallen. Het ze- Vental omsingelde de Duitsers pnder het zingen van een be paald Duits lied. De twee wer pen vervolgensin elkaar gesla gen. I In de discotheek werd de ag ressieve club uit elkaar ge paald, doch buten werd de lichtpartij vodrtgezet en werd levens met n assen gedreigd. Pe Duitsers weden gewond. F. tl werd met eèn hersenschud ding en een gelroken voet naar Pet ziekenhuis in Oostburg fvergebracht. ie andere Duit- er, R. N., konter plaatse door W<toiaan zi'i hoofd gehecht De zeven jingelui uit Gel- prop werden afngehouden. Te- *en hen were proces-verbaal gPgemaakt voir openlijke ge weldpleging, bedreiging en Mishandeling. JjP°£r «Je eignaar van cam- 8 Zeebad t< Breskens, waar VBJeuen i°r!ens verbleven, fcerw-^en mefedeeld dat hun aneer °P C! camPing niet Pnger op prjs werd gesteld. pet zevental i dan ook met de „t huiswaai s vertrokken. Het aantal uitgewezen va- Vestfanger! stijgt hiermee in bt6™2™5 h-Vlaanderen pt zeventien. C te te Vi ti jet bi O ui h< de ee Ti pi zi, m P v g

de Stem | 1988 | | pagina 4