Ronald Doens wint in Aartrijke SPORT Dethlef Pieten blijkt sterkste WEINIG PUBLIEK BU TWEEDE AMATEURRONDE TERNEUZEN Peters en De Rooy winnen in 't Zand Nico Moskie prolongeert zege Charles de Caluwé nationaal kampioen DODE EN Merijntje DESTEM SPORT 5 MAANDAG 8 AUGUSTUS 1988 AVONDCROSS OP HOUTLANDCIRCUIT ZEER DRUK BEZOCHT TERNEUZEN - Francois Franse soleerde op knappe wijze naar de overwinning in de tweede amateurronde van Terneuzen. 'Slapend' Tiomf voor Wim Hoondert in trimkoers W olphaartsdijk Strandloop in Retranchement VUFTIENDE EDITIE VAN DE 24 UUR VAN OOSTBURG Meteen KL ïn DEST Kustloop in Nieuwvliet Avondwedstrijden in Middelburg Triathlon in Westkapelle IN TENNISTOERNOOI SMASH Clubrecord Ivan Beck HILVARENBEEK - De dagmorgen vroeg een ov beek verijdeld. Schietpartij Haagse gooit man na ruzie over roken van de trap T8 Van onze motorsportmedewerker AARTRI JKE - Op het sfeervolle Houtlandcircuit van Aartrijke, waar tradi tiegetrouw de druk be zochte avondcross werd verreden, schitterden twee Zeeuws-Vlaamse motor crossers in het kunstlicht. Ronald Doens uit Biervliet en Gino van der Wiele uit Hulst staken op het kei harde parkoers in topvorm en behaalden met hun eind overwinning het 'Kam pioenschap der Vlaanders'. In de 125 cc-klasse junioren was het echter niet alleen Gino van der Wiele die de aandacht op zich vestigde. In de eerste manche leek namelijk Patrick Piessens de beste papieren voor de eindoverwinning op zak te hebben, want de crosser uit St.- Jansteen ging na een felle strijd met een achtervolgende Van der Wiele als winnaar over de finish. In de tweede manche bleek niets of niemand een ontketende Van der Wiele te kunnen stoppen. Door een slechte start was Piessens te ruggeslagen en moest daarna met een vijfde plaats genoegen nemen. Van der Wiele kon zo ongestoord zijn gang gaan en haalde met de manche-over winning ook de totaalzege bin nen. In de 250 cc-klasse nationa- len werd de strijd uitgevochten tussen Chris Marcusse, Tom de Vos en Ronald Doens. In de eerste manche had Doens het vooral met Marcusse aan de stok, een duel dat de Biervlietse crosser in zijn voordeel afsloot door winnend over de streep te gaan. In de tweede manche kreeg Doens opnieuw af te re kenen met de boomlange cros ser uit Borssele, maar deze keer had Tom de Vos zich in de strijd gemengd en uiteindelijk was hij de lachende derde, die als winnaar werd afgevlagd. Doens had tijdens de wedstrijd echter goed zitten rekenen en met zijn tweede plaats in de tweede manche had hij genoeg punten om de eindoverwinning in de wacht te slepen. UITSLAGEN Junioren 125 cc: 1. Gino van der Wiele (Hulst), 3. Patrick Piessens (St-Jansteen), 9. Gianni de Jonghe (Sluiskil), 23. Erwin Sarfaty (West- dorpe). 250 cc: 1. Andy Rogiers (België), 6. Dominique de Rechter (Hulst). 500 cc: 1. Pieter Goossens (België). Senioren 125 cc: 1. Franky van Clapdorp (België), 8. Martien Jan sen (Sluiskil), 11. Jan de Feyter (Terneuzen), 13. Adwin Cort- vriendt (Axel). Nationalen 250 cc: 1. Ronald Doens (Biervliet), 3. Chris Marcusse (Borssele). 500 cc: 1. Luc Dauwens (België), 4. Frank van Kruyssen (Kloosterzan- de), 11. Sam Jansen (Sluiskil). Internationalen 250 cc: 1. Nico Heystek (Bleiswijk), 5. Johan Scheele (Zaamslag), 10. Steven Mangnus (Vogelwaarde). 500 cc: 1. Hugo Dhaemers (België). Amateurs: 1. Jan Verhage (Cad- zand), 9. Rudi Dieleman (Axel), 10. Henny Gijsel (Heikant), 14. Johnny Doens (Biervliet). Franse soleert naar winst Door Ton Koomen De coureur uit Kwadendamme liet in de voorlaatste ronde zijn medevluchters Ad Polak en Conno van de Sande in de steek en liet zich niet meer achterhalen. Het betekende de eerste sei zoenzege voor Franse in dit ge zapige criterium, dat behalve een zwakke opkomst van de zijde van de renners een zeer matige publieke belangstelling kende. De organisatoren in Terneuzen hadden meer verdiend. Lo Meijer en zijn mannen hadden voor een aantrekkelijk gevulde premiepot gezorgd en er was dus geld genoeg te verdienen voor het amateurkorps in deze tweede editie van de amateur- koers te Terneuzen. De organi satie trof het echter slecht. Zeeuws-Vlaamse renners die wel op de deelnemerslijst ston den - zoals Marco Uitdewilli- gen, Philip Lampaert, Frank Verbiest, Rudi Rabout, Harold d'Hont, Ronny Hamelink en Jan Mobach - stuurden hun kat en dat was een bittere tegen valler. Ook renners als Pierre en Wilfried Raas kwamen niet opdagen en het resultaat was dat er slechts ruim dertig ama teurs aan het vertrek stonden. Ook het publiek liet het af weten tijdens dit zonovergoten avondciterium. „Het is niet gauw goed. Vorig jaar was het te koud en nu zeker weer te warm," merkte een van de or ganisatoren gelaten op. Van echt veel strijd viel er eveneens niet te genietere Jan de Craene, de Belg uit Waar schoot, die momenteel met zijn vriendin samenwoont in Hulst, stak als eerste zijn neus aan het venster, gevolgd door Rob Bij- vank, de Westdorpenaar die een uitstekend seizoen beleeft en 'veldrijder' Freddy de Munck uit IJzendijke. Enkele ronden later was het wel se rieus raak, zoals al vrij snel zou blijken. Ad Polak, de winnaar van vorig jaar in Terneuzen, waagde als eerste een serieuze poging. Hij trok zich weinig aan van de hitte en kreeg Conno van de Sande en Fran cois Franse met zich mee. Dit trio bouwde, uitstekend sa menwerkend, binnen de kort ste keren een voorsprong op van rond vijftig seconden. greep van het peloton, maar voor hen waren slechts de ove rige ereplaatsen weggelegd. De voorsprong van de drie leiders brokkelde wel wat af in die laatste ronden, maar bleef ruim genoeg. In de voorlaatste ronde plaatste Francois Franse dan zijn beslissende jump. Po lak en Van de Sande reageer den niet en Franse kon onbe dreigd winnen. Polak toonde zich in de spurt om de tweede plaats duidelijk de rapste. UITSLAG 1. Francois Franse (Kwadendam me) 80 kilometer in 1.53.25, 2. op 5 seconden Ad Polak (Hansweert), 3. Conno van de Sande (IJzendijke), 4. op 25 seconden Heddie Nieuw- dorp (Yerseke), 5. Eric Vereecken (Hulst), 6. Peter van Acker (Koe wacht), 7. op 40 seconden Rob Bij- vank (Westdorpe), 8. Karei van Goethem (Sluiskil), 9. Freddy de Munck (IJzendijke), 10. op 50 se conden Nico van de Klundert (Hoogerheide), 11. Sylvester Aarts (Kruinigen), 12. Richard de Vrieze (Goes), 13. Cees Schouwenaar (Goes), 14. Tonny Moonen ('s-Hee- renhoek), 15. Thijs Fase (Oud-Vos- semeer), 16. Cor Vervaet (Walsoor den), 17. Leo Goeree (Graauw), 18. Jo Alewijnse (Vlissingen), 19. Peter Mol ('s-Gravenpolder), 20. Frank Geensen (Terneuzen). Bloemen voor Francois Franse uit Kwadendamme na zijn solozege in de amateurronde van Terneuzen. - fotodesteM/corj.déboer. f il \UOB J Uk WOU* Van onze sportmedewerker KOEWACHT - Henk Peters schreef zondagmiddag, tijdens tropische temperaturen, de Omloop van 't Zand op zijn naam. Peters versloeg Charles Mollet en Jean Marie de Roo. Bij de recreanten ging de over winning naar Camiel de Rooy. Deze veteraan won zijn tweede trimkoers van dit seizoen. Hij klopte metgezel Bultiau. De A-trimmers waren duidelijk onder de indruk van het weer, maar deze zo merse temperaturen nodigden ook niet uit om flink in de beugel te gaan. Toch werden divers speldeprikken genoteerd. De beslissing viel toen Henk Peters en Charles Mollet aan de boom schudden. Hierdoor werd het peloton uit elkaar ge trokken en kreeg de wedstrijd nog een boeiend slot. Peters en Mollet bleven in het vizier van de achtervolgers. Dat wa ren Jean Marie de Roo, Willy de Feber, René Heyboer, Robert Cloetens en Ro nald Bleijenberg. De rest was gezien. Mollet en Peters liepen nooit ver uit en in de laatste ronde sprong De Roo naar de leiders toe. Op datzelfde moment plaatste Peters zijn bekende demarrage en won vrij gemakkelijk. De spurt voor de vierde plaats werd gewonnen door Willy de Feber, die nog net Heyboer klopte. Harry de Bree uit Terneuzen ontglipte aan de aandacht van het peloton en werd knap achtste. Bij de recreanten kwamen meer dan dertig renners hun rugnummer afhalen. In deze koers lag het tempo erg hoog. Er werden zelfs ronden sneller afgelegd dan de A-trimmers deden. Maar Camiel de Rooy is nooit te lui om te werken. Hij sprong weg en kreeg de Belg Bultiau met zich mee. De leiders liepen uit naar een voorsprong van 35 seconden. De Rooy won in de spurt. Herrewegh won verras send de spurt van het peloton, waar in de laatste honderden meters een 'slalomra ce' werd gehouden. Gelukkig zonder on gelukken. Woensdag is er een trimkoers in op nieuw 't Zand. Om 18.00 uur vertrekken de recreanten en ruim een uur later de A-trimmers. UITSLAGEN A-trimmers: 1. H. Peters (Biervliet) 64 kilome ter in 1.35.06,2. C. Mollet (Hansweert), 3. J. M. de Roo (België), 4, W. de Feber (Hoek), 5. R. Hey boer (Terneuzen), 6. R. Cloetens (België), 7. R. Bleijenberg (Sluiskil), 8. H. de Bree (Terneu zen), 9. M. Boelens (Oostburg), 10, D. Kerkhaert (Groede), 11. H. Dees (Terneuzen), 12. H. Pieters (Heikant), 13. B. de Smit (Sluiskil), 13. B. de Ruyscher (Aardenburg), 15. A. Manhave (Bier vliet). Recreanten: 1. C. de Rooy (Terneuzen) 43 kilo meter in 1.03.02,2. G. Bultiau (België), 3. P. Her rewegh (Heikant), 4. M. Rottier (België), 5. O, van de Bossche (Philippine), 6. B. Dees (Terneu zen), 7. J. Dhondt (België), 8. J. Buyse (België), 9. J. van Heese (Kloosterzande), 10. J. van de Linde (Oostburg). WOLPHAARTSDIJK Wim Hoondert triomfeerde zaterdag in de trimkoers te Wolphaartsdijk, waar zes tig vertrekkers zich hadden gemeld bij de A/B-catego rie. Hoondert zette samen met Ar- rold Kurvink, Huib Slabbe- koorn en Ko Schrijver vroegtij dig een ontsnapping op touw en dit leiderskwartet zou het res tant van het veld niet meer te rugzien. Bij de koplopers, die een maximale winst kregen van één minuut, trachtte Huib Slabbekoorn in de slotfase tot twee keer toe een gaatje te slaan, maar beide keren sor teerde dit geen effect. De eind sprint moest dus de beslissing brengen tussen het viertal. Ar- rold Kurvink ging de spurt al van ver aan, maar Wim Hoon dert liet zich vakkundig lance ren en bereikte als eerste de eindstreep. Bij de C-renners moest een massasprint de winnaar aan wijzen. Kees de Groot was dui delijk de rapste. Een wat vreemde ontkno ping kwam er bij de veteranen. De Roosendaler Frans Tim- mers sprak namelijk zijn re serves een ronde te vroeg aan. Hij dacht te spurten voor de bloemen, maar de anderen, die attenter waren, lieten hem rus tig begaan en een ronde later kon Theo van Poucke de wed strijd afsluiten met een zege. UITSLAGEN A/B-categorie: 1. W. Hoondert (Heinkenszand), 2. A. Kurvink, (Ril land), 3. H. Slabbekoorn (Kapelle), 4. K. Schrijver (Kapelle), 5. J. Min- naard (Wemeldinge), 6. T. Rombouts (Breda), 7. A. Traas ('s-Heerenhoek), 8. M. Verhagen (Schayk), 9. J. W. Catsman ('s-Heer Arendskerke), 10. R. Meijer (Putte). c-categorie: 1. K. de Groot (Steen bergen), 2. R. Munnikhof (Goes), 3. J. Weststra te (Goes), 4. A. Boeren (Roosendaal), 5. E. Lenstra (Koude- kerke), 6. C. Zweedijk (Oostdijk), 7. D. van Zweeden (Kapelle), 8. J. Jere- miasse (Wemeldinge), 9. E. Bol (Oud- Gastel), 10. J. van Hese (Sluiskil). Veteranen: 1. T. van Poucke (Hoo gerheide), 2. R. van de Burg (Tete- ringen), 3. C. van der Horst (Stand- daarbuiten), 4. J. de Goede (Stand- daarbuiten), 5. W. Pennings (Roosendaal), 6. W. van Putten (Haaften), 7. J. Poldermans (Nispen), 8. J. Schreuders (Klundert), 9. J. Heerentals (Terneuzen), 10. E. van der Weele (Kloetinge). Wie rekende op een reactie uit het peloton kwam bedrogen uit. Daar leek men de zaak zo wel in orde te vinden. Peter van Acker, Frank Geensen - voor eigen publiek rijdend - en mannen als Karei van Goe them, Heddy Nieuwdorp, Mare de Smit en Jo Allewijnse pro beerden wel eens uit de greep van het 'slapende' peloton te ontsnappen, maar ze kregen weinig of geen medewerking. In de slotfase zetten Eric Vereecken, de Hulstenaar die weer naar Amerika vertrekt later dit jaar, Peter van Acker en Heddy Nieuwdorp de ach tervolging in, kwamen afge scheiden door, maar een be dreiging voor de drie koplopers vormden zij niet meer. Ook Karei van Goethem, Rob Bij- vank en Freddy de Munck 'ont worstelden' zich nog aan de Van onze atletiekmedewerker RETRANCHEMENT - De Re- tranchementse VW houdt dinsdag 9 augustus een strand loop. Deze loop met het predi kaat 'internationaal', omdat er ook een aantal Belgen en Duit sers wordt verwacht, gaat om 19.30 uur van start bij strand paviljoen 'De Zeemeeuw', waar ook kan worden ingeschreven. De te lopen afstanden langs het Zwin-strand zijn vier en tien kilometer. Door Fred Rabout OOSTBURG - De Schoon- dijkse formatie Nico Moskie is, evenals vorig jaar, win naar geworden van de 24 Uur van Oostburg. Het vijftal, bestaande uit Jo han Huigh, Wim Huigh, Henk van de Walle, Frank Huigh en Ronald den Hollander, moest daarvoor diep in de beugel. Im mers, voor het begin van de twee slotonderdelen, een afval- rit en trimronde, stond de ploeg nog gelijk in punten met Ver- hulst/Deto Jeans. Na de vijfde trimronde pakte Verhulst/Deto Jeans met een vierde plaats van Adrie de Roo zelfs even de leiding. Ronald den Hollander kwam net een plaats achter De Roo binnen, zodat de schade beperkt bleef en het de vijfde afvalrit was die de beslissiing moest bren gen. Wim Huigh zorgde hier met de tweede plaats voor pro longatie van het succes voor de withemden uit Schoondiike. Het initiatief van de wed strijdleiding om door meer af- valritten de competitie tot het einde toe spannend te houden, is dus geslaagd. Individueel was Tonny Veerman ongetwij feld de beste man van het veld. Hij won alle proeven, die hij voor zijn ploeg moest rijden en was ook de beste in de Grote Prijs Allsport, die dit jaar als sluitstuk van de 24 Uur fun geerde. Een wedstrijd waarin individueel om de begeerde prijs werd gestreden. Veerman was duidelijk de beste van het veld. Door zijn toedoen werd het peloton halverwege de koers uit elkaar gehaald, zodat ze met tien renners overbleven. Het werden er drie bij het in gaan van de laatste ronde en alleen Veerman kwam uit de laatste bocht. Bij de dames ging de winst naar de Belgische Sabine Ver- sluys. Ook zij kwam afgeschei den binnen, voor haar clubge note Brigitte Wieles. Daarmee viel het doek over de vijftiende editie van de 24 Uur, die zich vooral bij de start met Teun van Vliet als trekpleister en tij dens het optreden van stunt man Jacky de Tijger over een massale publieke belangstel ling mocht verheugen. Sportief zat het evenement goed in elk aar. UITSLAGEN Eerste atvalrit: 1. Ronny van de Velde (Verhulst(Deto/Jeans), 2. Cor Jansen (Kroon), 3. Johan van de Velde (Interrosa/Rode Leeuw), 4. Maas Sanctorijn (Van de Plas), 5. Mike Jansen (Jansen sport). Tweede atvalrit: 1. Marc Acker (Thilleman), 2. Frank Huigh (Mos kie), 3. Gerrit Kampman (Ver hulst/Deto Jeans), 4. Pascal Kool (Maison Magdalena), 5. Bram van Lare (Hulsman). Derde afvalrit: 1. Ronny Versluys (Interrosa/Rode Leeuw), 2. Sjaak Pauwelse (Jopie), 3. Kees Over- dulve (Maison Magdalena), 4. Ro nald den Hollander (Moskie), 5. Adrie de Roo (Verhulst/Deto Jeans). Vierde afvalrit: 1. Tonny Veerman (Hulsman), 2. Mare Dieleman (Ver hulst/Deto Jeans), 3. Johan Huigh (Moskie), 4. Bram Kools (Interro sa/Rode Leeuw), 5. Angelo Jansen (Jansen sport). Vijfde afvalrit: 1. Ives Hostijn (Van de Plas), 2. Wim Huigh (Mos kie), 3. Frank van Doeselaar (Mai son Magdalena), 4. Johan Sijrier (Tol/Stokkerman), 5. Leon lem mers (Reikon). Eerste trimronde: 1. Tonny Veer man, 2. Mare Dieleman, 3. Johan Huigh, 4. Henk Wieme, (Markt 15), 5. Angelo Jansen. Tweede trimronde: 1. Wim Huigh, 2. Ives Hostijn, 3. Frank van Doese laar, 4. Jo Sijrier, 5. Joop Kools (NMB). Derde trimronde: 1. Ronny van de Velde, 2. Jacco Huisman, 3. Rinie Datthijn (Huisman), 4. Henk van de Walle (Moskie), 5. Arie Graus (Reikon). Vierde trimronde: 1. Bram van La- re, 2. Gerrit Kampman, 3. Frank Huigh, 4. Marc Acker, 5. Pascal Kool. Vijfde trimronde: 1. Sjaak Pau welse, 2. Ronny Versluys, 3. Jos Si- monse (Jo's café), 4. Adrie de Roo (Verhulst/Deto Jeans), 5. Ronald den Hollander. Eindstand: 1. Moskie 514 punten, 2. Verhulst/Deto Jeans 506, 3. Huis man 460, 4. Interrosa/Rode Leeuw 452, 5. Maison Magdalena 444, 6. Jo's café 416, 7. Van de Plas 398, 8. Jansen sport 384, 9. Kroon 352, 10. Jopie 338 punten. Grote prijs Allsport individueel dames: 1. Sabine Versluys (Malde- gem), 2. Brigitte Wieles (Sluiskil), 3. Jacqueline Risseeuw (Cadzand), 4. Carin Tollenaar (Hoek), 5, Nicole Van onze sportmedewerker ALKMAAR - Charles de Caluwé, de sterke pistier uit Terneuzen, heeft knap gepresteerd tijdens de nationale kampioen schappen voor amateurs op de baan. In Alkmaar pakte de Ter- neuzenaar de nationale titel achter de derny's en bij het stayeren werd hij derde. Beide malen achter gang maker Noppie Koch. Vooral achter de derny's maakte de 22-jarige De Ca luwé indruk. Hij reed op dat onderdeel in de series het selectielid Marco Jelle- tich op tweeënhalve ronde. In de finale deed hij het nog eens dunnetjes over. „Ik moest in achtste positie vertrekken en heb het tot half koers een beetje aan gekeken. Toen ben ik het tempo gaan verhogen, om dat ik vond dat het te laag lag. Het gevolg was dat ik vrij snel op kop lag en daarna heb ik eigenlijk geen problemen meer ge had. Het ging allemaal heel gemakkelijk". Dat bleek wel aan het slot van die succesvolle wedstrijd, want toen lag nummer twee, Marco Jelletich, op een volle ronde achterstand. Bij het stayeren had hij stilletjes op wat meer gere kend. „Ik hoopte op een I tweede plaats, omdat ik dan I zeker was van kwalificatie I voor het wereldkampioen-1 schap in Gent dat op augustus begint. Maar del baan in Alkmaar ligt mei niet zo goed. Hij is wat stug I en topsnelheid maken ijl daar moeilijk. De verwaeh. I tingen waren van mijn I zijde ook wat hoog gespan-1 nen, omdat ik tijdens Euro-1 pacup-wedstrijden al een I paar goede resultaten (tweemaal vierde, red.) behaald. Dat betekent toch dat je met de internationale I amateur-top meekunt. Het I viel dus wat tegen in Alk- maar, maar ik ben nog niet I kansloos voor kwalificatie, Mogelijk dat de derde ren-1 ner ook mee mag. D moet nog over gesproken I worden. Vanavond bel ik| met de KNWU of ik meel kan naar het WK. Is dat het I geval, dan ga ik trainen in I Gent. Is dat niet zo, dan zet-1 ten we de trainingsactivi-1 teiten op een lager pitje", zegt Charles de Caluwé, die I dit jaar de wielersport weer I serieus aangepakt heeft ns het vervullen van zijn mili-1 taire diensplicht. Kampioen van Neder-1 land stayeren werd Jan de I Nijs en de tweede plaats I was voor Ron Vroon. Del Caluwé zat overigens in de-1 zelfde ronde als die renners. NIEUWSOVERZICHT NIEUWVLIET - Op camping Zonneweelde in Nieuwvlietsl woensdag 10 augustus de derde en voorlaatste Kustloop programma. De afstanden zijn weer vier en acht kilometer. Gestart m er om 19.30 uur nabij de kantine van camping Zonneweelde kan worden ingeschreven vanaf 19.00 uur in de kantine. MIDDELBURG - De Middelburgse atletiekvereniging Dy mo'70 houdt woensdag 10 augustus een avondwedstrijd technische nummers. Bij de heren-senioren staan verspringen en discuswerpen de agenda. De dames-senioren werken de nummers hoogspi gen en kogelstoten af. Voorts komen ook de A-, B-, C- enD- moren in actie, De wedstrijden beginnen om 19.00 uur kunststof van hetsportpark aan de Nassaulakn. 1 n WESTKAPELLE - De VW Westkapelle houdt dinsda augustus een achtste triathlon voor junioren, senioren, vete nen en dames. De afstanden van deze achtste triathlon zijn meter zwemmen (in zee), 27 kilometer fietsen en 5,2 kilome lopen. De belangstelling van de zijde van de triatleten is groot, wa ruim zeventig inschrijvingen kwamen al binnen met om meer plaatselijke favoriet en Zeeuws kampioen Adri Flip Het startschot wordt om 19.00 uur gegeven op het Badstrai De nummers kunnen worden afgehaald tussen 17.00 en uur op het VW-kantoor. Van onze tennismedewerker ST.-JANSTEEN - In het tennistoernooi van Smash tei Jansteen is Dethlef Pieters winnaar geworden vair kwalificatietoernooi dat afgelopen week van start isg gaan, voorafgaande aan het hoofdtoernooi. Trimmers op weg in de geslaagde 24 Uur van Oostburg. - foto de stem/cor j. de boer. Boussen (Terneuzen). Mare Dieleman (Terneuzen), 4. Heren: 1. Tonny Veerman (Oost- Marc Acker (Zeebrugge), 5. Angelo burg), 2. Ives Hostijn (Oostende), 3. Jansen (Oostburg). Bij de C2-heren startte hij met een 6-1, 6-1-zege op Mark de Brouwer, om vervolgens in de halve finale met 6-1, 7-6 te ze gevieren over Jan de Klerk. Onderin het schema was Reg gie Lambert, de clubgenoot van Pieters in Vogelwaarde, de ge doodverfde favoriet. Hij had duidelijk meer moeite dan Pie ters om zich voor de finale te plaatsen. Zijn eerste tegenstan der, Terneuzenaar Peter van der Sloot, dwong hem tot drie sets (6-2, 5-7, 6-3), maar ook de volgende tegenstander, Reggie Bun, eiste een derde set op. Lambert trok weer aan het langste eind via een 2-6, 6-4, 7- 5-uitslag, waarmee hij finalist werd. Dethlef Pieters, vorig jaar winnaar van het D-toernooi, versloeg zijn clubgenoot met 6- 3, 6-1, waarmee beide spelers zich kwalificeren voor de Cl- categorie. Op dit schema start Pieters in de eerste ronde tegen Gyon Asselman, terwijl Lam bert zijn eerste partij speelt te gen Jeroen Verstraeten. ENKELE UITSLAGEN HE-C2 kwartfinales: Dethlef Pie- ters-Mark de Brouwer 6-1,6-1, Jan de Klerk-Stanny Verstraeten 6-4, 6-3, Reggie Bun-Stefan Buijsse 21- 6, 6-3, 7-6, Reggie Lambert-Peter van der Sloot 6-2,5-7,6-3. Halve finales: Pieters-De Klerk 6- 1,7-6, Lambert-Bun 2-6,6-4,7-5. Finale: Pietes-Lambert 6-3,6-1. HE-D2 kwartfinales: Luc Mis- siaen-Etienne Antheunis 7-5, 6-4, Donna Nanna-Rob de Burger 6-0, 4-6, 6-4, Eddy van Remortel-Hans de Letter 6-2, 7-5, Eric Francken- Etienne Schauwaert 6-2,2-6,64 Halve finales: Missiaen-Nani 3,6-7,6-1, Van Remortel-Fra»i 6-4,7-6. Finale: Van Remortel-Missi# 1,6-1. Van onze atletiekmedewerker ANDENNE - Tijde" een interlandwedstrijd in het Belgische M denne voor juniors van België, Nederlart en West-Duitslan' won Ivan Beck v« RKHAV met de kc Hij kwam tot een stand van 14.79 mets met een kogel van kilogram. Met de discus (2 kilogre' pakte hij een derde pW en een nieuw clubrecff met een afstand van 43' meter. Ook zijn RKHf'j clubgenoot Michel seis zat in de Nederlant ploeg. Op de 400 eindigde hij als derde r een tijd van 49.46. Ook hij in de 4 x 400 met";] ploeg, die tweede werd.» de totaalstand won Ber vóór Nederland en W< Duitsland. Maakt u een dikke kans op succes. Ir kans omdat negen van de tien Stem week In week uit In onze „Kleintjes"-! van hun gading bij staat. Dat zijn elke kleintjes lezen 128ste jaargang Kantore Alexanco verlaat na zijn xn van justitie. Poll Van onze verslaggever Drie Joegoslaven raakten ei na een wilde achtervolging buiten de bebouwde kom va mannen overleed kort na aa Tilburg. De rijkspolitie neemt met ze kerheid aan dat de drie man nen, van wie de identiteit nog niet onomstotelijk vaststaat, plannen hadden om een bank te overvallen in Esbeek, een kerkdorp van Hilvarenbeek. Tijdens de achtervolging is negen keer geschoten op de po- litie-auto, maar alle kogels misten doel. Maandagmorgen om drie uur merkte een patrouille van de rijkspolitie bij een bank in Esbeek een auto op met drie mannen die met belangstelling een bankgebouw observeerden. De auto, een Audi 100, bleek af gelopen vrijdag gestolen in Dordrecht. De politiemannen, wachtmees ters van de rijkspolitie in Hil varenbeek, zaten in een niet als DEN HAAG (ANP) - De Haagse politie trof in de wijk Leyenburg een hevig bloedende man aan, onderaan de trap van zijn woning. Bij navraag bleek dat hij door zijn vrouw van de trap was ge gooid. De man was namelijk fel anti-roken en had niet kunnen verwerken dat zijn vrouw, die eigenlijk gestopt was, toch weer een sigaretje had opge stoken. Het tweetal kreeg daarover een hevige ruzie waarbij de man van de trap werd gegooid. Hij kon ter plekke worden behandeld. Tegen de vrouw zijn door de po litie geen verdere stappen ondernomen. (ADVERTENTIE) Eindstraat 10, Breda, Tel.076-215469 Tiet veur 'n. ..PAF!..

de Stem | 1988 | | pagina 14