Nicole Slabbekoorn is favoriet Serge Carpentier naar kwartfinale tarja Wonder gem dopt Nancy Blok Hoopvolle start van De Waal ineda - Costs oortvarende start HW'24 WIELERKLASSEMENT Ruim kwart miljoen voor NAC Druk programma trimmers ZEEUWSE PONYKAMPIOENSCHAPPEN BIJ EENDRACHTUITERS raanbieding j ARBITER LUDO BAERT STOOT DOOR NAAR AMATEURTOP 'stvakantie reizen ours Holland MGARIJE WESTDORPE - Onlangs pro moveerde scheidsrechter Ludo 3aert naar groep 1 van het >lVB-voetbal op zondag. Een evordering die de Westdorpe- maar uniek maakt in het Zeeuwse scheidsrechterskorps. 3aert kent in de provincie ten- Slotte maar één collega op dat niveau, namelijk de Vlissinger Cees Koevoets. wnni:< „Hotel Hubertushof" CARDON VECHT ZICH KNAP TERUG Derde plaats Rottier in Overschie Oefenprogramma Zeeuwse clubs ZONDAG IN KOEWACHT Van onze aardesportmedewerker iholen houdt zaterdag de EPROGRAMMA, lN BARBECUE. uSTUS, 10 EN 17 DAG. Jper luxe touringcar. Ipens. v.a. 490,-, app,T_ l/m 6 j. -/- 20%'! Bel voo,] 14171. van Hulst Mor% lan Hulst Reisburo. 'Superbus, dinerservice hostess, 2x p.w. in 24 u. riaj het app. in Benidorm/CanJ bok v. Limburg. Tel. 05213.j3 |REN IN DE TOERISm EN ADVERTENTIE IN I f551222. provinciale ponykampioen- bchappen op een graszaad erceel niet ver van de brug Bn Tholen richting Oud- Vossemeer. Hoewel zo'n veertig ponyclubs aanwezig aijn, komen er maar 140 Combinaties aan het ver rek. Van dit aantal zijn er dan ook hoe zo'n dertig uit West-Bra- ibant en Zuid-Holland, die wel laan het concours meedoen, naar niet aan de provinciale tampioenschappen. Voor de ndividuele titels dressuur en ripringen zijn er voorafgaande fean deze titelstrijd twee voor- ielecties geweest, één tijdens het concours in Breskens en één in Zaamslag. Het beste resultaat van die twee wedstrijden wordt mee genomen naar de kampioen schapsdag. Er waren voor de dressuur maar drie kandidaten in de voorselectie: Nicole Slab bekoorn met Siri van De Paar debloem, Arianne Hanse met Liza van De Schouwseruiters en Nicolette Stahlie met Dia mond van Noord-Beveland. In de voorselectie was Nicole Slabbekoorn steeds opper machtig. Beide voorselectie wedstrijden werden gewonnen. Arianne Hanse en Nicolette Stahlie behaalden beiden één tweede plaats, maar verrassin gen zijn nooit uitgesloten. Ni cole Slabbekoorn is echter dui delijk favoriet. Bij het springen liggen de zaken duidelijk anders. Ten eerste heeft men daar te maken met de verschillende catego rieën. Maar één deelnemer in de kleine A-categorie, namelijk Kim de Loos met Hummel van Luctor et Emergo. Hij won wel de eerste wedstrijd, maar is daarna helemaal uit vorm ge raakt. De tweede wedstrijd in Zaamslag kwam hij niet verder dan de eerste hindernis en vo rige week zaterdag in Biervliet had hij de grootste moeite zijn pony het parkoers rond te stu ren en is daarom wellicht geen Levade-kandidaat. Bij de grote maat, categorie D, ligt de strijd geheel open tussen de overige drie kandida ten. Marjoke van Strien met Taufan van Noord-Beveland was een keer eerste en een keer derde. Leontien Vermeulen met Til's Jippie van De Ha- ringruiters behaalde in beide voorselectiewedstrijden een tweede plaats. Dit waren haar eerste twee Z-klassewedstrij- den en na Zaamslag ging zij op vakantie naar Frankrijk. Dit stemt voor een goede trainig- speriode niet erg hoopvol. De derde kandidaat reed maar één voorwedstrijd in Zaamslag, maar werd wel eerste en is te vens heersend reserve-kam pioene. Dit is Rian Dane met Boy van ponyclub De Oranje- ruiters uit Willemstad. Het verenigingskampioen schap in de Z-klasse (deze com binaties gaan naar de Levade, de nationale titelstijd in Apel doorn op zaterdag 10 septem ber) is een gemakkelijke zaak. Er is namelijk slechts één club ingeschreven in die rubriek, te weten Oranjezon uti Vrouwen polder. Ook wordt een vereni gingskampioenschap in de L- klasse gehouden, maar hiervan wordt de kampioen niet uitge zonden naar de nationale titel strijd. Hieraan doen mee De Kleppertjes uit Axel, De Schouwseruiters uit Dreischor en Luctor et Emergo uit Zaam- T14 slag, waarvan De Schouwse ruiters duidelijk favoriet is. DAGINDELING 08.45 uur: parkoers verkennen B- klasse. 09.00 uur: B-springen, individuele dressuur en afdelingsdressuur. 11.00 uur: groepsdressuur, par koers verkennen verenigingskam pioenschap L- en Z-klasse. 11.15 uur: verenigingskampioen schap L-springen. 11.45 uur: verenigingskampioen schap Z-springen. 12.00 uur: parkoers verkennen in dividueel L-klasse. 12.15 uur: L-springen en barrage. 13.15 uur: officiële opening. 13.30 uur: overrijden L-, M- en Z- klasse, individueel kampioenschap dressuur. 13.45 uur: parkoers verkennen M- springen. 14.00 uur: M-springen en barrage. 15.00 uur: bestgaande rijpony. 15.30 uur: parkoers verkennen Z- springen. 15.45 uur: Z-springen eerste man che. 16.10 uur: show van zesspannen, trekpaarden en Haflingers. 16.30 uur: Z-springen tweede man che en barrage. 17.00 uur: parade en prijsuitrei king. gcarreizen (comfortclass) n Spaanse zon. Vertrek ie, Augustus, DE MAR 10 dgn. 17* VP aug. 399.-1 klkon sept. 349.- 5» okt. 299,- 49i. VP aug. 559.- m alkon sept. 449.- 61 okt. 349.- 591 aug. 599,- 9» alkon sept. 449.- 79S, nenu okt. 399.-64 9,- \NES aug. 499.- m lalkon sept. 329.- 541 okt. 329.- aug. 299.- sept. 219.- 361 sept. 229.- 351. okt. 229.-399.- UT DE MAR VP aug. 499.- 6» balkon v.a. 22 aug. 399.- 5M sept. 299,- 491 okt. 289.- 411 VP aug. 499.- 791 balkon sept. 349.- 56! okt. 349.- 56) aug. 299.- 411 sept. 219.- 311 okt. 219.-388.- \LELLA aug. sept. |e okt. 299.- 491-1 229.- 3; 229.-389. 5AL0U VP 10 dgn. i balkon 14 okt. 369. 9 dgn. 15 okt. 349. MT DE MAR VP 10 dgn. 14 okt. 299. 9 dgn. 15 okt. 279. VP 9 dgn. 279. 2222/020-137459 van 9.00 tot 23.00 uur. s zondags. Ul ERTUS Uw vak. 9 onze ambiain 'Het is een nieuwe uitdaging' Door Rinus Verberkmoes Dpvallend in dit geheel is dat Ludo Baert nauwelijks bekend is. Wat dat etreft is zijn ster in stilte gerezen. En dat is in feite een goede zaak. Ludo Baert onderkent dit. „In het veld noetje als arbiter niet te veel opvallen," is ijn vaste stelregel. Een tweede regel die j hanteert is: „Niet in discussie gaan met elers. Fluit, geef aan en draai je om." Simpel uitgelegd, blijf de baas zonder je adrukkelijk als leider te profileren. Een kiens wij ze die er in ieder geval borg voor 'stond dat Ludo Baert als scheidsrechter limmer in grote problemen kwam. Even- ens een optreden, dat de 40-jarige filiaal houder van de Centrale Volksbank buiten de schijnwerpers hield. Zijn rapporteurs adden hem wel in de gaten. Zijn meer dan een acht gemiddeld voor zijn fluiten in de vorige competitie geeft dat aan. Zijn promotie eveneens. Toch was hij ligszins verrast. Ludo Baert: „Als euwse arbiter moet je opboksen tegen de collega's uit Oost-Brabant. En aange- feien men in die regio hoge cijfers geeft, pielen wij nogal eens uit de boot. Onte- cht, zoals een onderzoek uitwees. In dit eken naar oorzaken bleek dat men in achtig procent van de gevallen in Oost- Brabant meer dan een acht gaf, terwijl dat ercentage in ons district slechts op twintg brocent lag. Die grote verschillen is men pan het wegwerken. Een goede zaak." ~en arbiter moet zelf en dan liefst nog op én redelijk niveau, gevoetbald hebben om de wedstrijd aan te voelen," is een opmer king die nogals eens van stal gehaald wordt als een scheidsrechter in de ogen van het publiek niet voldaan heeft. Ludo Baert vormt op deze regel een uitzonde ring. Als rasechte Koewacht-supporter, zijn wieg stond in Koewacht, voetbalde hij nooit. Dat hij toch in het arbitersvak rolde kwam zoals hij uitlegt: „Omdat ik iets wilde doen naast mijn kantoorbaan. Voor de afdeling Zeeland ben ik toen gaan flui ten." Zijn opleiding in 1972 verliep volgens het 'oude' stramien. Namelijk het spelre gelboekje doorlezen, denken dat je de spel regels kent en fluiten maar. Deze scholing is inmiddels verleden tijd. De huidige as pirant-fluitisten krijgen een serieuze op leiding. Ludo Baert behoort tot het selecte gezelschap dat aan deze cursus vorm geeft. Als lid van de opleidingscommissie kent hij de startproblemen als geen ander. Ludo Baert: „Momenteel is het erg moeilijk een cursus van de grond te krij gen. De animo is tanend. Trouwens, een beginnend scheidsrechter heeft het verre van gemakkelijk. Als jongeling krijgt hij te maken met oudere, geroutineerde spe lers, die nogal eens voor problemen zor gen. Daarbij is het voetbal op het laagste niveau niet al te best, waardoor er nogal eens geschipperd moet worden. Vandaar ook dat ik durf te stellen: hoe hoger je fluit, hoe gemakkelijker het wordt." Ludo Baert, die in 1978 naar het KNVB- voetbal promoveerde, mag nog zeven jaar op dat niveau fluiten. Daarna moet hij reglementair een stap terugdoen. Persoon lijk is hij daar nog niet zo zeker van. „Te gen die tijd is er een dermate groot gebrek" aan arbiters, dat de grens naar vijftig jaar wordt verschoven," grapt Baert. Dat het arbitersvak, want daar mag rustig van gesproken worden, niet eenvoudig is, is een bekend gegeven. De man in het zwarte pak moet zich wekelijks bewijzen. En dat is een zware opgave. Ludo Baert hierover: „Mijn ervaring is dat een scheidsrechter, ik spreek hier op persoon lijke titel, zich het beste kan bewijzen in een moeilijke wedstrijd. Een foutje valt daar in vergelijking met een foutieve be slissing in een gemakkelijke wedstrijd niet op. Een scheidsrechter kun je in het veld als het ware met een doelman vergelijken. Maakt die speler een fout, dan is het een doelpunt. Een spits heeft het in principe veel gemakkelijker. Krijgt hij acht kansen en scoort hij twee keer, dan is het een 'top per'. Faalt een arbiter een keer, dan is de kans groot dat hij de wind van voren krijgt. Zo ligt dat nu eenmaal in het voet bal. Daar moet je tegen kunnen." Dat Ludo Baert als scheidsrechter de wind in de zeilen heeft gehad, erkent hij. „Tot nu toe heb ik het geluk aan mijn kant gehad. Weinig tot geen problemen gekend, maar die kunnen gauw komen. Elke scheidsrechter krijgt daar eens mee te ma ken, zegt men. Mijn beurt wacht dus nog. Toch is het gaan fluiten in groep 1 voor mij een nieuwe uitdaging." Naast zijn taak als scheidsrechter en het werk als lid van de commissie opleidingen in het veldvoetbal, treedt Ludo Baert op als rapporteur in veld- en zaalvoetbal. Dat hij zijn functie als bestuurslid van de COVS district Zuid 1 na vijf jaar over droeg aan de Vlissinger Van de Horst, had alles te maken met zijn vrije tijdsbeste ding. Vrije uren die hij vorig seizoen onder andere stak in het leiden van duels als Breskens-Sluiskil, Middelburg-Zierikzee en de beslissingwedstrijd in de derde klasse tussen Veerse Boys en RKDVC. Dit seizoen opende Ludo Baert met het leiden van de combinatie Biervliet/Hoofd plaat tegen Sparta. Een prima binnenko mer voor een leidsman die in het zater dagvoetbal, daar mist men de competitie met Oost-Brabant, arbiters als de Sasse- naren Peter Bogaert en William Roegiest en de Terneuzenaar Piet Huyssen, op ge lijk niveau weet. Eveneens mannen die het aanzien van de scheidsrechtervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen in een goed dag licht stellen. Ludo Baert, de Westdorpenaar die als scheidsrechter in groep 1 mag opereren in het komende voetbalseizoen. - FOTO W1M KOOVMAN. 'akantiewoningen, appartemert dan NV Audet, tel. 077-55lMf ten tegelijk adverteren. fstein, genieten, centr. ligg-. ivi, in voor- en naseiz. kort. itenbach 30,09-43.5332.87295. RSPORTGIDS IS UIT! Tours, lid SGR, Tel. 070-6339»! Vak. hotel 1 e cat. (1600 m) m. sport-evenement. Aanb. exkl tëj squash, viswater, paardr., jacWj wandel- zwemmogelijkh. (overd1» stoom, bad - sauna -9j zonnesluf Weekarr. inkt. h p. DM 450,-W] DM p.p. Kindertf verbl u temidden v/h groen, n>aajl 10 - atsl. Hallein). Wandel en daüj lam bedr. met buiten- en binnen (18x7 m). Zonneterr. comt1" m heerl- uitz. 1 app. b-Pj ontb.buff., binnenbad, sauna.n 490-580 DM. Athaalserv. vanj tion/vliegveld. Vr. onze Fam. Hager, A-5421, AdneM] dach. Tel.. 09-43.6245 2172/2"" comt. vak.won. 2-6 p. Daldini B-I fona 09-41.93.352095/353458. ;en strand a/h Balatonmeer in""] JSEXCURSIEREIS Balaton W J /ertrek op 12, 19 en 26 aug. inc1, Venlo 077-872453. sept. in het mooiste hotel a/h Balan /ervoer per luxe touringcar/eigeP' ■s Venlo b.v. 077-517744/544001. Van onze tennismedewerker DOSTBURG - De eerstgeplaatste in de C-categorie bij de dames in het Eenhoorn-tennistoernooi te Oostburg, Nancy Blok, heeft de halve finale niet kunnen bereiken. Verantwoordelijk voor haar uitschakeling was de Vlissingse vlarja Wondergem, die haar met 6-3, 5-7, 7-6 versloeg, en zich laarmee plaatste voor de halve finale tegen Janneke Remijn. De andere halve finale gaat tussen Andrea Hamelink en Ivonne fan der Vlies. Laatstgenoemde plaatste zich eenvoudig met een 6- j, 6-0 zege op Bep van de Vijver. In dezelfde categorie bij de heren hadden de favorieten weinig noeite om zich te handhaven. Menno van den Hout versloeg met p-2, 7-5 John Sistermans, en plaatste zich tegenover Bernd van Ruekelberghe, die op zijn beurt Paul Hendrikse met 6-3,6-0 dui delijk achter zich liet. De tweede geplaatste Tim van Veldhoven gtond Jan Jurry slechts twee games toe (6-1,6-1), waarmee hij de tegenstander wordt van Xavier Verhoestrate. Bij de heren-B vielen er rake klappen, en dat voelde de favoriet /oor de eindzege Harry Pullens, die met 6-2,6-0 werd afgedroogd loor Berry Opperhuizen. Patrick Marteijn plaatste zich bij de aatste vier, zonder in actie te moeten komen. In de D-categorie «J de heren plaatsten Leen Deij, Frans van den Hemel en Michel T r ?moes z'°'1 voor ha've eindstrijd. Verberkmoes won met Li fi Van Jan ^oethals, Deij won van Djalmar Sistermans met en Van den Hemel schakelde Hannie Langeraerd uit in rirte sets: 2-6.6-4.6-4. :nkm'i?11/. nrrrn enkel B: Berry Opperhuizen-Harry Pullens 6-2, 6-0. Dames Sterrenberg-Christa Schmidt 6-3, 3-6, 7-6, Heren enkel C: Xavier (Van o,,lo«iihRonnie van Remortel 6-4, 7-5. Dames enkel D: Sari Tazelaar-Joke 5-7 7Rt6"3- Dam«s enkel C: Marja Woldergem-Nancy Blok 6-3, M>, Ivonne van der Vries-Bep van de Vijver 6-1,6-0. ERNEUZEN - HW'24 is de leiencampagne als aanloop tot e competitie voortvarend ge tart. Eerder werd van AZVV iet ruim verschil gewonnen en iu klopte de Hulsterse forma- te Graauw met maar liefst 10- In de eerste helft kon kraauw, dat nog maar pas in training is, het verdedigend pog bolwerken. De 2-1-rust- Door Peter Snelders SAS VAN GENT - Als een geschenk uit de hemel is mischien een ietwat over dreven uitdrukking, maar erg gelukkig was Helmut Cardon wel met zijn zege in de openingsronde van het ECI-schaaktoernooi. Uit vrijwel kansloze positie kwam de Internationaal Meester uit Sas van Gent terug tegen de als licht fa voriet getipte Hongaar San- dor Farago. De donkere wolken die zich bo ven Helmut Cardon samenpakt moeten de Hongaarse interna tionale meester totaal ontgaan zijn. Hij was er schijnbaar van overtuigd dat Helmut Cardon iets bijzonders in petto had. Hij zag in de stand van Cardon meer gevaar dan er feitelijk was en vergat zijn eigen rooskleurige positie. Met wat oplettendheid en de hem toch niet vreemd zijnde routine had hij het karwei moeten klaren. Cardon stond op verlies en door winst had Farago een con current op het zijspoor kunnen zetten. Helmut Cardon maalde er niet om dat Farago in de slotfase, na een ijzersterke start, enkele onbegrijpelijk fouten maakte. Hij won zijn eerste partij waar hij nauwe lijks nog in geloofde en telt nu weer helemaal mee. Voor Farago wordt het nu al een moeilijke zaak. Natuurlijk, er zijn nog acht rondes te gaan en in de wetenschap dat een punt of zes meestal voldoende is voor de toernooizege hoeft hij nog niet te wanhopen. Maar een mistap kan hij zich niet meer permitteren wil hij kans hebber blijven. In die meestergroep ging ook het Nederlandse talent Loek van Wely heel degelijk van start. Hij dwong de altijd ge vaarlijke Belg Walter Tonoli een remise af. Zeker opvallend was ook de knappe zege van Jaap Vogel tegen de Belg Ri chard Meulders. Vogel gold en kele jaren terug als een belof tevolle speler maar door werk zaamheden moest hij zijn schaak-activiteiten op een la ger pitje zetten. Daarnaast leek ook de ambitie wat verdwenen. Dat is verleden tijd. Hij won door beter spel, al moet daar aan toegevoegd worden dat Meulders in de slotfase een grote fout maakte. In de internationale jeugd groep ging het regionaal talent Mark de Waal uit Sluiskil hoopvol van start. Hij won vanuit een betere stelling van de Oostenrijker Christ Sempri- mosching en toonde zich ook in het eindspel de sterkste. Ook Manfred Kindt uit Westdorpe maakte een betrouwbare in druk tegen Carlo Menghi uit Luxemburg. Maar gebrek aan routine brak het HWP-talent op. In deze groep maken vooral Marjan Miktov uit Joegoslavië en Frederico Manca uit Italië een sterke indruk. Opvallend waren ook de goede resultaten van de drie deelnemende meis jes in deze openingsronde. UITSLAGEN Internationale meestergroep, eerste ronde: Tonoli-Van Wely 14-14, Meul- ders-Vogel 0-1, Farago-Cardon 0-1, Goormachtigh-Weemaes 14-14, Pi- risi-Grooten 14-14. Internationale jeugdgroep, eerste ronde: Kai Dieter Effert-Nils Borne 14-14, Geert van Wonterghem-Fre- derico Manca 0-1, Marjan Mitkov- Antti Virtanen 14-14, Bergit Barthel- Teodor Hellborg 0-1, Inon Boim- Christopher Walsh 1-0, Annemarie Benschop-Atle Groii 14-14, Christop her Semprimosching-Mark de Waal 0-1, Rurik Capella-Bepjamin Baeke 0-1, Thomas B. Nielsen-Jonh Mcl- nerney 1-0, Renate Limbaeh-Keith Ruxton 14-14, Gozewijn van Laatum-Julie Harwar 14-14, Theo Dekker-Felix Uhlmann 0-1, Carlo Menghi-Manfred Kindt 1-0, Ingride Birlenbach-Kim Le Quang 0-1. stand gaf dat duidelijk aan. Nadat HW'24 op een 2-0-voor- sprong was gekomen kon Eric Mahu tegen scoren. Na rust was het éénrichtingsverkeer en liep een superieur HVV'24 - die ploeg heeft er al een vijftal trainingen opzitten - uit naar een monsterzege. Voor HVV'24 scoorden: Fred van Cauteren (3x), Carlo Blommaert (3x), Harm Rietjens (2x), Dennis d'Olieslagers en Paul Seghers. Van onze correspondent ST.-JANSTEEN - Tijdens de nationale jeugdtenniskam- pioenschappen die werden ge houden in Overschie behaalde Stephanie Rottier uit St.-Jan- steen een fraaie derde plaats bij de 14-jarige meisjes. Dit was overeenkomstig de plaat sing op het schema. De pupil van trainer Richard Bral startte in de eerste ronden met forse overwinningen op Alice Huisman en Martine Bunschoten om zich via een 6- 1, 6-1-overwinning op Yvonne Apotheker te plaatsen voor de kwartfinale. Met 6-3, 6-3 over won zij Lara Bitter om in de halve finale de eer te moeten laten aan Peter Kamstra met 1-6, 3-6. In de strijd om de derde en vierde plaats zege vierde Rottier over Seda de Vries met 6-2, 7-5. Winnares in de finale werd Linda Nie mandsverdriet, die Kamstra met 7-5,6-2 versloeg. Nathaly Tijssen reikte in deze leeftijdscategorie tot de Amateurs: 1. M. v.d. Klundert (Hoogerheide) 470 punten, 2. R. Bijvank (Westdorpe) 378, 3. J. de Crom (Hoogerheide) 373, 4. R. v. Vlimmeren (St. Willebrord) 366, 5. K. Jonkers (Oud Gastel) 306, 6. P. Barten (Zevenbergen) 271,7. P. Mol ('s-Gravenpolder) 251, 8. P. Heeren (Sprundel) 236, 9. H. Roo- vers (Roosendaal) 214,10. T. Fase (Oud-Vossemeer) 207, 11. K. v. Goethem (Sluiskil) 186, 12. C. Schouwenaar (Goes) 181, 13. V. Timmermans (Hoogerheide) 172, 14. N. de Taaie (Ede) 170, 15. F. v. Leur (Roosendaal) 150 punten. Junioren: 1. R. Sestig (Ooster hout) 499 punten, 2. P. Konings (Roosendaal) 198, 3. P. Kroonen (Raamsdonksveer) 197, 4. J. Blij- levens (Oosterhout) 187, 5. M. Castelij ns (Steenbergen) 159,6. E. v. Meer (Oud Gastel) 141, 7. H. Loonen (Breda) 136, 8/9. R. de Kroon (Oud Gastel), A. de Jong (St. Willebrord) 127,10/11. A. Pij nenburg (Oosterhout), M. v. Hees (Zundert) 124, 12. H. Brans (Bos- schenhoofd) 116, 13. L. de Keyzer (Baarle-Nassauj 110, 14. H. Neus (Breda) 108,15. R. v. Kappel (Ma de) 107 punten. Nieuwelingen: 1. J. v.d. Klundert (Hoogerheide) 247 punten, 2. R. Leeuw (Steenbergen) 218, 3. W. Maas (St. Willebrord) 217,4. M. v. Oord (Hank) 197, 5. M. Akker mans (Nieuw-Vossemeer) 162, 6. J. v. Cadzand (Westdorpe) 154, 7. E. v.d. Boon (Dongen) 149, 8. R. Oomen (Etten-Leur) 129, 9. R. Boogaard ('s-Gravenpolder) 125, 10. D. Fransen (Westdorpe) 119, 11. T. Schalk (Galder) 117, 12. M. Verwijmeren (Prinsenbeek) 114, 13/14. P. Jongenelen (Ouden bosch), C. Keyl (Halsteren) 107, 15. R. Lij baert (Sluiskil) 104 pun ten. ROBIN VAN HECKE uit Sas van Gent greep in een ama- teurkoers in het Belgische Evergem net naast de bloe men. Hij werd er tweede en COR VERVAET uit Walsoor den vierde. ROLF MOBACH uit Sluiskil reikte naar een zevende plaats bij de junioren in Zun dert. In datzelfde Zundert pakte JOHNNY VAN CAD- SAND uit Westdorpe de zege bij de nieuwelingen. Van onze sportredactie BREDA - In alle stilte, maar daarom niet minder intensief, draait NAC warm voor de competitiestart die op 20 augustus uit tegen Helmond Sport plaats heeft. Naast het beleggen van een succesvol trainingskamp in Zeeland en het spelen van een serie oefenwedstrijden, met als hoogtepunt het Breda-toernooi van komend weekeinde, is de Bredase club ook op financiëel terrein actief om het verloren prestige terug te winnen. Zo is er nu al voor ruim een kwart miljoen gulden aan eretribune- seizoenkaarten verkocht. „Het gaat om de zogenaamde kuipstoeltjes," legt manager Hans Verel tussen de bedrijven door uit. „Die plaatsen, waar nog wat aardige faciliteiten aan verbonden zijn, kosten 2500 gulden per seizoen. We hebben er al ruim honderd aan de man gebracht." Met 'we' doelt Verel deze keer nadrukkelijk ook op zich zelf. Hij is nu manager en is niet alleen meer met trainen bezig, maar doet ook aan fun- draising. „Dat woord heb ik eerst even in het woordenboek op moeten zoeken, maar het be tekent dat ik voor NAC geld bronnen probeer aan te boren. Dat kost veel tijd, het gaat ook niet gemakkelijk, maar de eer ste resultaten zijn er onmis kenbaar." De trainer/manager ontwik kelt momenteel ook initiatie ven om tot een samenwer kingsverband te komen met een eredivisieclub. „Ik denk dat NAC daar vruchten van kan plukken. Ik heb daarvoor twee clubs in gedachten: FC Den Bosch en NAC. Maandag ben ik al in Den Bosch gaan praten. Men wacht daar op het effect van de fusie met BW voor er een beslissing genomen wordt over een samenwerking met ons. Maar ik heb het idee dat er ook in Waalwijk te praten valt over een overeenkomst met NAC. RKC heeft nu een stel jeugdspelers afgestoten naar NEC, daar had NAC ook graag een keuze uit gemaakt". Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In de week van maandag 15 tot en met zondag 21 augustus worden de volgende vriendschappe lijke voetbalwedstrijden en toernooien gespeeld. Dinsdag 16 augustus: Axel-AZVV, Graauw-Hulsterloo (19.00 uur), Ar- nemuiden-Breskens, Zaamslag- Clinge, Groede-Schoondijke (19.30 uur). Woensdag 17 augustus: Spui-Corn Boys, HW'24-Sluiskil, Philippine- SLV Zelzate, Koewacht-Hoek (al len 19.00 uur), SDO-Hontenisse (19.15 uur), STEEN-Veere, Ursel- IJzendijke (19.30 uur). Donderdag 18 augustus: VK Malde- gem-Aardenburg (19.00 uur) .Clinge-Terneuzense Boys (19.30 uur). Vrijdag 19 augustus: toernooi Hoofdplaat met deelname van Hoofdplaat, Axel, Breskens en Biervliet. UEFA's STEEN-Hulster- loo (19.15 uur). Zaterdag 20 augustus: Cadzand- Corn Boys, RIA-AZW, Terneu-' zense Boys-Terneuzen, Sluiskil- Hoek, Hontenisse-Zaamslag, Sluis- Ritthem (allen 14.30 uur), Vogel- waarde-Nieuwland (18.00 uur). Zondag 21 augustus: toernooi Hein- kenszand. Toernooi Hoofdplaat. Toernooi Schoondijke met deel name van Schoondijke, STEEN, IJ- zendijke, HW'24 en Philippine. Koewacht-Clinge, Oostburg-Groe- de, RIA-Terhole, Terneuzen-Corn Boys, Terneuzen 2-SDO (allen 14.30 uur). Van onze tennismedewerker DOMBURG - Oostburger Serge Carpentier is het hoofd toernooi in het badgasten-A toernooi in Domburg goed van start gegaan. ook de tweede geplaatste Bernd Lenten uitgeschakeld. Frank van Bommel was hiervoor ver antwoordelijk: 6-1, 4-6, 6-4. Groninger Martijn Magendans kreeg een walk-over van Ro bert Haverlag bij de stand 5-5, en wordt de volgende tegen stander van Van Bommel. Bij de dames werd Margot van Overloop uitgeschakeld door Suzanne Gadroen met 6-4, 5-7, 6-4, en won Cristie Boogert met 7-6,6-0 van Sasja Basoski. Uitslagen: heren: tweede ronde: Marik Owsianka-Ron Dirriwach- ter 6-3,6-2; Mike Oosterveen-Jan de Beus 7-5, 6-3; Serge Carpentier- Pieter Klinkers 7-6, 6-1; Michel van de Berg-David Seuire 6-4, 6-3; Koen Klaasse-Andy Schaefers 7-6, 6-1. Dames: Suzanne Gadroen-Margot van Overloop 6-4, 5-7, 6-4; Esther Markestein-Inge Commissaris 6-3, 6-4; Everlien Buerman-Herma Wieling 7-6, 7-6; Cristie Boogert- Sasj a Basoski 7-6,6-0. In de aanvangsfase van zijn partij in de eerste ronde tegen Michiel van de Sanden, moest the tie-break de beslissing brengen, maar in de tweede set vlotte het bij de Zeeuwsvla ming beter. Met 7-6, 6-3 pakte hij de winst, om zich daags daarna voor de kwartfinale te plaatsen via een 7-6,6-1 zege op Pieter Klinkers. Carpentier, die vorig jaar in Domburg tot de halve finale reikte, moet het in de kwartfi nale opnemen tegen Mike Oos- terveen. De winnaar van de afgelo pen twee jaar, Ron Dirriwach- ter, moest het toernooi vroeg tijdig verlaten. De Pool Marik Owsianka belette hem de ver dere doorgang met een afgete kende overwinning: 6-3,6-2. Onder in het schema werd Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Voor de trimmers staat er een drukke maand voor de deur. Allereerst kunnen zij aan de slag op zondag 7 augustus in het gehucht 't Zand nabij Koewacht. Vervolgens zijn er koersen in - opnieuw - Koewacht, Sluis kil, de Noordstraat en een week later in Hengstdijk. halve finale van de verliezers ronde waarin zij verloor van Aafje Evers met 0-6, 0-6. In de eerste ronde van het hoofdtoer nooi verloor zij van Petra Kamstra met 2-6,0-6. Bij de jongens overleefde al leen Marcel Schouw de eerste ronde. Met 6-1,7-5 won hij van Barry Masclee, om vervolgens in de tweede ronde te verliezen van Jeroen Snijders met 0-6,1- 6. Daar had nog de koers van Kruispolderhaven aan toege voegd kunnen worden mits de organisatie van de Snorren- feesten dit eerder kenbaar hadden gemaakt. Maar voor volgend seizoen wil die organi satie wel een trimkoers hou den. Zondag trekt de trimmers karavaan dus naar 't Zand. De koersen worden gehouden in het kader van de Countryfees- ten. Om 14.00 uur gaan de re creanten van start. Grootste favoriet is Jean Paul Vlassen- rood. Hij krijgt concurrentie van Thuy, Van Bellen, Van He se, De Rooy, Burton, Trevisan, Harms, Dobbelaar, oud-Koe- wacht-inwoner Tonnie van Poecke en zoon Pascal en Be gijn. Deze recreanten/vetera nen moeten ongeveer 40 kilo meter afleggen. Om 15.15 uur gaat de A-categorie van start met mannen als Heyboer, Pe ters, Cloetens, Buzeyn, Manha- ve, De Roo, De Feber, Van Straten, Dees en Mollet als kanshebbers. Mogelijk zakken ook de Brabanders Koevoets en Meijer weer af naar Zeeuwsch- Vlaanderen. De inschrijving vindt plaats in café Wilton. Op 10 augustus is het weer koers in 't Zand, maar dan worden de wedstrij den 's avonds verreden. De re creanten/veteranen vertrek ken om 18.00 uur en de A-trim mers om 19.15 uur. Vrijdag 12 augustus wordt de traditionele trimkoers van Sluiskil verreden. Om 18.00 uur gaan de recreanten/veteranen van start en een uur later de kleppers van de Trimfederatie. De inschrijving vindt plaats bij Dallinga. Op 21 augustus rijden de trimmers in de Noordstraat (tussen Perkpolder en Kloos- terzande). Om 13.30 uur gaan de leden van de toerclub Kloos- terzande diep in de beugel en vervolgens rijden daar de re creanten (14.30 uur) en de A- trimmers (15.30 uur). De in schrijving vindt plaats in café De Jonge.

de Stem | 1988 | | pagina 9