L Etappezege Rolf Sörensen Ajax wacht nog huiswerk SPORT 1ERSTE VERSCHIJNSELEN VAN WEDEROPSTANDING IN DE KUIP Speler Barcelona verdacht van verkrachting UITSLAGEN 988/1989 Steeds meermensen gaan 'buiten'wonen, in hun eigen tuin. eland (M/V) TILBURG ZATERDAG 6 AUGUSTUS 1988 Oostvoorne Mijnstreek ROTTERDAM - Feyenoord heeft in zijn eigen jtotterdam-toernooi de fors opgekomen aanhang en niet in het minst zichzelf een hart onder de fiem gestoken. Nieuwelingen Evenwicht Euforie Mario Been; 'Gullit van de armen' AMSTERDAMMERS KANSLOOS TEGEN FLAMENGO, 0-1 Leo van Veen wil zijn geld Jan Keizer stopt met fluiten Thomas en Van der Laar geschorst Volleyballers verliezen finale Twee remises in schaakfestival BON Vertel mij alles over terrasoverkappingen: VERANDALUX De Beste veranda's komen uit Best! 9rstaande psychiatrische itrisch ziekenhuis met 200 hting te Goes en Zierik- en 9 plaatsen in 2 socio- ieder 16 behandelplaat- ideling met 16 plaatsen is in voorbereiding. ier belangrijk; (verlenende opstelling en en aanzien van het werk en n. waarden oorwaarden zijn overeen- l.A.O. voor het Ziekenhuis- )ver deze funktie kunt u tus- 15.00 uur inwinnen bij de eau, hoofd restaurant, tel. D, toestel 627. sollicitaties, onder vermei- vakaturenummer linksboven ppe, kunt u binnen 10 dagen het hoofd van de dienst iken van het Psychiatrisch Zeeland, Postbus 253, 4460 iet Economisch r het 25e jaar Het E.I.T. is een nden aan de ant. 5/1989, medio s uitgebreid en at o.a. uit: ,MBI-88) a Informatica) aidingen •fect, :C. enz.) avondkursussen tien nu ook als ondigd. n, Den Bosch, rwijl op aanvraag zijn. tel, Groene Boord 23; liging. Oranjesingel 1 I, Heuvelpoort 300; Chasseveld; tral, Burg. Loeffplein 98; lelmina, Kaldenkerkerweg 1 l, Montgomerylaan 1. is 20.00 UUR. op aanvraag, onden. gt bereiken. TILBURG :FAX: 013 - 662816 DE STEM bedden ITEJNDBORG (Ritzau/ »FP) - De Deen Roll Sören- fen heeft vrijdag de vierde tappe voi de Ronde van Denemarken gewonnen. Hij lad voor de 191 kilometer Iran Vejle naar Svendborg jen tijd nodig van 5 uur, 3 nuten en 13 seconden. lörensen won de massasprint /oor de Australiër Phil Ander- Ljn (van de ploeg van Cees iriem), de Deen Sören Lilholt n John Talen van de ploeg van >eterPost. In de algemene rangschik king is Anderson eerste met Ln voorsprong van 22 secon- ti op Sörensen, die als ritwin- op 0.02,3. Zemke op 0.28,4. Raab op 3.33,5. Flicher op 3.37,37. Van Don gen op 19.03, 47. Rasch op 21.00, 70. Wolsink op 35.35, 72. Lagerwey op 38.27. naar vijftien seconden bonifi catie kreeg tegen tien seconden voor Anderson. Talen is vierde op vijftig seconden. Uitslag: 1. Sörensen (Den) de 191 km in 5.03.13 (met bonificatie 5.02.58), 2. Anderson (Aus) z.t (5.03.03), 3. Lilholt (Den) z.t (5.03,08), 4. Talen (Ned) z.t, 5. Bennington (GBr), 6. Eriksen (Den), 7. Rils (Den), 8. Joho (Zwi), 9. Schurer (Ned), 10. Van de Velde (Ned). Algemeen klassement: i. Anderson 19.01.09, 2. Sörensen op 0.22, 3. Lil holt op 0.37,4. Talen op 0.50, 5. Fri- son (Bel) op 0.52, 6. Riis op 0.59, 7. Holm Sörensen (Den) op 1.02,8. Pe- dersen (Den) op 1.05,9. Peiper (Aus) op 1.07,10. Rosola (Ita) op 1.17. In het omnium voor beroeps- renners in Oostvoorne heeft de ploeg van Peter Post de tijdrit over 2900 meter gewonnen in 3 minuten en 51,25 seconden. De selectie van de Spanjaard Pe- rurena bleef daar minder dan een seoende bij achter. In de erop volgende rit in lijn over 1 uur en 15 minuten toonde Matthieu Hermans ein delijk zijn klasse in de eind sprint. De in Spaanse dienst rijdende Nederlander, die in de Vuelta iedereen de baas was in de eindsprint maar in de Tour de France steeds Jean-Paul van Poppel voor zich zag, ver sloeg Peter Pieters en Nico Verhoeven in de massale spurt. Ploegentijdrit, 2900 meter: 1. Ploeg Post 3.51,25, 2. Perurena 3.52,11, 3. Raas 3.55,03,4. Priem 3.56,48,5. Gis- bers 3.58.64. Rit in lijn, L15 uur: 1. Hermans, 2. Pieters, 3. Verhoeven, 4. Steven- haagen, 5. Broers, 6. Beuker, 7. Knetemann, 8. De Keulenaer (Bel), 9. Nijboer, 10. Van Orsouw. De 21-jarige Westduitse wiel renner Marcel Wüst heeft het tweede gedeelte van de vierde etappe van de Ronde van Hes sen gewonnen. Na een korte rit over 102 kilometer van Bad Hersfeld naar Schotten ver sloeg Wüst de Oostduitser Uwe Raab in de eindsprint. Uitslag: L Wüst (WD1) 102 km in 2.33.13, 2. Raab (OD1), 3. Poelnikov (Sov), 4. Lom (Tsj), 5. Flicher (Fra), allen z.t, 20. Rasch (Ned) op 0.44,22. Van Dongen (Ned), 40. Nagengast (Ned) z.t als Rasch, 73. Wolsink op 12.26,76. Lagerwey (Ned) z.1 Algemeen klassement: 1. Tonkov (Sov) 14.52.42, 2. Gainetdinov (Sov) Tony Theus uit Bergeyk heeft na de eerste dag van de Omloop van de Mijnstreek, een wieler wedstrijd voor amateurs in Zuid-Limburg, de leiding. Hij heeft na de proloog over 6200 meter en de eerste rit over 108 km een voorsprong van 47 se conden op Vink uit Schijndel. De wedstrijd duurt tot en met zondag. Algemeen klassement: 1. Theus (Bergeyk) 2.30.10, 2. Vink (Schijn del) op 0.47,3. Teuben (Heerenveen) op 0.48, 4. Strasse (WD1) op 0.49, 5. De Koning (Heenvliet) z.t eyenoord helft op dreef r Chris van Nij natten pe overwinning op het Schotse Aberdeen, met 2-1, werd gevierd als gold het een overwinning in een Europacup- ernooi, waarin de club dit jaar overigens ontbreekt. pat de Kuipploeg het resultaat haalde na een zeer povere erste helft, werd vlotjes ver beten. De soms hartverwar- nende tweede periode had aarvoor de harten te veel in uur en vlam gezet. Met voor i miljoen gulden aan nieuwe zichten in de selectie heeft 'eyenoord de eerste verschijn- ilen van een wederopstanding etoond. In de eerste helft lukte agenlijk alleen de wave op de kbezette onderste ring van Be Kuip. Op het veld bewoog Feyenoord zich verre van vloeiend voort. e Rotterdammers startten te gen Aberdeen, voor wie de wedstrijd veel minder om het Bjf had dan voor de stadionbe- proners, met zes van de zeven lieuwelingen in de basis. Al- een Krommendijk ontbrak op pet appèl. Hiele stond uiteraard in het poel, het eerste nieuwe gezicht |n de verdediging bleek de aan vallend ingestelde linksback JJortan. Op rechts speelde Wijnstekers en in het centrum )men Troost en Molenaar de Jsities in. Daarvoor stond Wetgod geposteerd als verdedi gende middenvelder. De van [Tottenham Hotspur overgeko men routinier ontbeert echter hog te veel snelheid om een goede pendelaar tussen de ach tste en middelste linie te nen zijn. Nortan voldeed wel, maar ffeeg op links bij zijn offen sieve daden veel te weinig £un, omdat de centrale mid- nvelders Brands (voor rust natig op dreef) en Van Geel consequent dicht tegen elkaar lan kropea Op rechts waren de zaken wel voor elkaar. Daar waakte Ton Lokhoff de beste Indruk van alle debutanten, pijn balvaardigheid op de vier kante meter en zijn feilloze foorzetten - Lokhoffs handels- perk - bekoorden de 25.367 aar succes hunkerende feyenoorders in hoge mate. Voorin demonstreerde Mitchell fvenals vorig jaar een noest perkende, maar beperkte spits zijn. De 31-jarige Smolarek, lie in Mitchell een oude collega Fan Eintracht Frankfurt in de fanval van Feyenoord aan- Peft, ondernam wat aardige peties, maar oogstte daarmee ylechts het voordeel van de wij fel in plaats van open Boekjes van het legioen. Daar Beerste overigens toch al droe fenis, omdat Troost met een cmemielige boogbal over ad ^r^een °P voorsprong Na rust kwam Feyenoord de kleedkamer uit met Hofman ^wemmen PE ZEVENTIENJARIGE Ce- Pnc Penieaud heeft bij de franse titelstrijd de 200 meter jcnoolslag gewonnen in een na- ponaal record van 2.17,43. Hij ras daarmee de opvallendste emmer van de tweede dag. voor Molenaar. Daardoor koos Metgod positie in het centrum voor Hiele en schoof Hofman in de drie kwartier oude vacature aan de linkerkant van het mid denveld. Die omzetting van oefenmeester Rob Jacobs bracht de Rotterdamse ploeg zichtbaar beter in evenwicht Een knal van Brands, na te rugleggen van Smolarek, le verde al vlot het bewijs van de juistheid van Jacobs' wissel. De aanval en het middenveldspel van Feyenoord kregen meer lucht door de toevoeging van Hofman. Even later viel er zelfs een prachtige Feyenoordtreffer toe te juichen door de op dat moment door relletjes onrus tige tribunes. Van Geel (die niet veel later ook nog op de kruising zou mikken) legde de bal uit een vrije trap op het hoofd van Brands, die kopte door naar het midden van het strafschopgebied van Aber- deen-doelman Snelders. Op die plaats haalde Mitchell ineens uit: 1-1. Deze treffer bracht vrede op vak S en zelfvertrou wen bij hetroodwitte gezel schap in het veld. De dadendrang van de Rotter dammers bracht ze na 65 minu ten spelen zelfs op 2-1. Van Geel en Brands transporteer den eendrachtig samenwer kend de bal richting vuurlinie, waar Smolarek - 'Smollie' ge noemd door de paar duizend intimi in de Kuip - na een korte dribble Snelders listig passeer de. De euforie op de zuidelijke Maasoever kende geen gren zen, Naast 'geen woorden maar daden' rolde het hele Oranje arsenaal aan steunbetuigingen van de tribunes; van 'aanval len' tot een wat voorbarig 'We are the champions'. Jacobs leek die stand met nog twintig minuten te gaan wel best te vinden. Hij bracht tenminste de Hongaarse verde diger Roth (vorig jaar vrijwel het gehele seizoen vanwege een blessure buitenspel) in het veld voor Van Geel. Een beetje be grijpelijk was die wissel wel, omdat van Van Geel bekend is, dat hij een wat broze fysieke gesteldheid heeft Morgenavond mag Feyen oord zijn thuispubliek tonen, dat de voortekenen van een wederopstanding serieus geno men kunnen worden. Dan wacht om kwart over zeven het Real Madrid van Leo Beenhak ker, dat vrijdagavond het Rot terdam-toernooi opende met een gelijk spel van 2-2 tegen FC Antwerp. FEYENOORD - ABERDEEN 2-1 (0-1) - 32. Troost (e.d.) 0-1, 55. Mit chell 1-1, 64. Smolarek 2-1. Scheidsrechter Blankenstein, toe schouwers 25.367. FEYENOORD: Hiele; Wijnstekers, Troost, Molenaar (Hofman) en Nortan; Lokhoff, Brands, Metgod en Van Geel (Roth); Mitchell en Smolarek. ABERDEEN: Snelders; McKim- mie, MacLeish, Miller (Irvine) en Robertson; Mason (Gray), Simp son, Bett en Connor; Nicholas en Hewitt FC ANTWERP - REAL MADRID 2-2 (1-0) - 18. en 50. Claesen 1-0 en 2-0, 52. Michel 2-1. 81. Sanchez 2-2. Gele kaarten: Pister, Claesen (Antwerp), Tendillo, Schuster en Sanchis (Real). Scheidsrechter Eg- bertzen, toeschouwers 30.000. Een van de smaakmakers van het Rotterdam-toernooi, Real Madrid-aanwinst Bernd Schuster (links), in duel met Ant- xverp-speler Geert Emmerechts. - foto anp. ROME - Ex-Feyenoorder Mario Been heeft bij zijn eerste optreden voor het Italiaanse Pisa de tifosi van de club in vuur en vlam gezet In de vriend schappelijke wedstrijd te gen Volterra was Been verreweg de beste man van het veld. In de pers is Been al de 'Gullit van de armen' genoemd. Het bescheiden Pisa moet elk jaar vechten voor het behoud in Serie A. Met behulp van Been en de van Antwerpen overgeno men Belg Ciske Seve- reijns mikt Pisa dit jaar echter op meer. In de wedstrijd tegen Volterra scoorde Been de eerste treffer. Verder stelde hij Cuoghi ln staat de bal twee keer achter de doel man van Volterra te de poneren. WAALWIJK - Leo van Veen, de afgelopen twee seizoenen oefenmeester bij RKC, heeft een advo caat in arm genomen om zijn achterstallige salaris te ontvangen. De naar VW vertrokken oefenmeester heeft van RKC het loon over de maand juni nog steeds niet ontvangen. Boven dien moet de naar de ere divisie gepromoveerde betaald-voetbalorganisa tie uit Waalwijk Van Veen nog enkele duizen den guldens betalen van de trip naar de Neder landse Antillen, Van Veen betaalde toen de verblijfs kosten uit eigen zak. Van onze sportredactie AMSTERDAM - De vijfde zege in het internationale Amsterdam-toernooi moet Ajax nog maar een jaar uit het hoofd zetten. Er is voor lopig nog genoeg huiswerk te doen. De gerenommeerde ploeg uit de hoofdstad kreeg vrijdagavond in een eerste wapenschouw on der het bevel van Kurt Linder lange tijd geen voet aan de grond tegen de Braziliaanse jongleurs van Flamengo. De schade bleef uiteindelijk tot 0-1 beperkt, maar had gezien de mogelijkheden van de Brazi liaanse kampioen in de eerste helft heel wat dramatischer kunnen uitvallen. In de tweede periode draaide Flamengo naar zijn Zuidame- rikaanse levensopvatting de gaskraan dicht Op de eigen wapens: flair, techniek en com binatievermogen, werd Ajax in het Olympisch Stadion afge bluft. De nieuwe start in een seizoen waarin, na drie jaar van nationale bijrollen, PSV nu eens moet worden bijgehouden, werd voor de Amsterdammers derhalve een valse. Coach Lin der zal nog heel wat moeten schaven aan het elftal, dat vrij dag als positief effect van de succesvolle Europese titelstrijd slechts een ouderwetse Wou ters in zijn midden wist. Müh ren, Winter en Van 't Schip ble ven onder de maat. Vooral aanvoerder Van 't Schip kende een weinig geïn spireerde avond op de rechter vleugel. Linder en Ajax hebben hun excuses voor de matige ouverture. De voornaamste aanwinst van de internationale voetbalmarkt, de Zweedse spits Stefan Pettersson, is nog steeds niet in Nederland gearriveerd. De tijdelijke stand-in Ron Wil- lems hoort meer in de punt van het middenveld thuis. Arnold Mühren (rechts) schiet de bal voordat Luvanor van Flamengo er bij kan. - fotoanp. Op 12 augustus zal Linder derhalve een zucht van ver lichting slaken als de Zweed onbeschadigd uit zijn nationale competitie in Amsterdam is gearriveerd. De bouw van het elftal, dat in twee jaar tijd Europese topkrachten als Van Basten, Bosman en Rijkaard verloor, kan dan echt ter hand worden genomen. In de mo mentopname van vrijdag ont brak ook de aangekochte stop per Werdekker. Hij moest ge kwetst aan de kant blijven en werd vervangen door allroun- der Scholten. Die had het moei lijk met de beweeglijke aan vallers uit Zuid-Amerika. Zijn persoonlijke tegenstander Lu vanor stond in de eerste vijf minuten al twee keer vrij voor Menzo. De derde doelman van Ne derland redde veel in die eerste helft, maar ging bij de ene keer dat hij capituleerde niet echt vrijuit. Renato schoot van ze ker 25 meter waarbij Menzo zich liet verrassen door de stuit van het aansuizende projectiel. In die eerste helft, met zeven doelrijpe kansen voor Flamen go, stond Blind met een schot tegen de paal aan de basis van de gevaarlijkste daad van Ajax. In de tweede helft nam Flamengo er het gemak van. Ajax kreeg het balbezit, diri geerde Larsson naar voren, bracht de invallers Rob Witschge en Wim Jonk in, maar kwam tot weinig feite lijkheden. Winter, met een kopbal uit een ingestudeerde hoekschop, en Witschge, met een door Ze Carlos perfect ver werkte volley, kwamen nog het nadrukkelijkst in beeld. AJAX - FLAMENGO (Bra) 0-1 <0- 1) - 19. Renato 0-1. Scheidsrechter: Vautrot (Fra). Toeschouwers: 23.000. Gele kaarten: Menzo (Ajax), Luvanor en Zinho (Flamengo). AJAX: Menzo; Blind, Scholten, Larsson en Verkuyl; Wouters, Winter en Mühren (Jonk); Van 't Schip, Willems en Roy (Rob Witschge). FLAMENGO: Ze Carlos; Jorginho, Edinho, Leandro en Leonardo; An- drade, Renato (Alcindo), Delacir en Zinho; Bebeto en Luvanor. SAMPDORIA (Ita) - BENFICA (Por) 5-1 (1-1) - 3. Vialli (str.) 1-0, 30. Mozer 1-1, 49. Dossena 2-1, 50. Mancini (str.) 3-1, 88. Mancini 4-1, 90. Vialli 5-1. Scheidsrechter: Van Swieten (Ned). Toeschouwers: 20.000. Gele kaarten: Mozer (Benfi- ca) en Vierchowod (Sampdoria). Van onze sportredactie ARNHEM - De politie in Arnhem heeft van daag de aanvoerder van de Spaanse voet balclub FC Barcelona, de 32-jarige Bask José Ramon Alexanco Ven- tosa gearresteerd die er van wordt verdacht dat hij eerder deze week op het sportcen trum Papendal een meisje heeft ver kracht De speler, die overigens ontkent deze daad ge pleegd te hebben, is in verzekering gesteld en wordt maandag voorge leid aan de officier van justitie. De Arnhemse politie wilde geen nadere mede delingen doen over de identiteit van de speler, maar volgens een verkla ring van Johan Cruijff, de technisch directeur van Barcelona, is Ale xanco de gearresteerde speler. Het is niet bekend wanneer de verkrachting heeft plaatsgevonden. Het slachtoffer deed woensdag aangifte. FC Barcelona was de afgelo pen dagen op trainings- De van verkrachting verdachte Barcelona- speler Alexanco. - fotoanp. kamp in het Arnhemse sportcentrum, Alexanco, die 34 keer in het Spaanse nationale team stond, speelt al acht seizoenen voor Barcelona en fungeert als aanvoer- der van de ploeg. Cruijff heeft zich als verant woordelijke man van het Spaanse gezelschap in verbinding gesteld met de Arnhemse politie. Hij heeft de zaak in handen gegeven van zijn advo caat, mr. B.J.M. van Meer. EN STANDEN VOETBAL Oefenvoetbal Maritiem-toernooi Den Helder Helders elftal - Willem H 3-3 (0-1), Helders elftal wjls. - Doelpunten Willem II: Van der Ark, Mallien en Van der Borgt. Amateurs: Asselman, Plooy en Veerman (strafschop). Gele kaarten: Van Buuren en Brugel (beiden Willem II). Roda JC - FC Utrecht 3-0 (0-0) - Doelpunten: Blattler, Sanchez Torres en Van Luer. Toeschou wers: 1800. Overige wedstrijden Germanic us (hoofdklasse) - FC Groningen 0-0 - Toeschouwers: 600. VKW (tweede klasse) - Veen- dam 2-7 (1-4) - Doelpuntenma kers Veendam: Füller 4, Jans 2 en Veldmate. VKW: Kanon en Sikkenga. Toeschouwers: 1250. Vitesse - FC Barcelona 2-1 (2-0) - Doelpuntenmakers Vitesse: Van den Brom en Madsen. Bar celona: Salinas. Toeschouwers: 4.000. Eendracht Aalst - Helmond Sport 2-0 (1-0). Doelpuntenma kers: D'Hooge en De Cremer. Toeschouwers: 1.200. Westduitse beker FC Kaiserslautern - FC St Pauli 2-1, FC Köln - Darm- stadt'98 6-1, Borussia Dortmund - Eintracht Braunschweig 6-0, TSV Verden - Rot Weiss Essen 1-2, Wattenscheid'09 - VfL Os- nabrück 1-1. NIEUWSOVERZICHT VOLENDAM (ANP) - Scheidsrechter Jan Keizer heeft de KNVB deze week laten weten zijn loopbaan met onmiddel lijke ingang te beëindigen. Keizer, die op 6 oktober 48 jaar wordt, mocht nog tot 31 de cember door fluiten. In de vakantie besloot de Volendam- mer evenwel een punt achter een loopbaan van drie decen nia te zetten. Het besluit van Keizer komt onverwacht. De KNVB had Keizer al aangewezen voor de seizoenouverture, Feyenoord - PSV op 21 augustus. Ook zou hij optreden in het Amster- dam-713-toernooi. ROTTERDAM (ANP) - De scheidsrechters Bep Thomas en Chris van der Laar zijn door de KNVB voor één weekeinde geschorst. Het duo kreeg die straf wegens hun onreglemen taire gedrag bij de vriendschappelijke wedstrijden Sparta- Barcelona en Heracles-Real Madrid. Thomas trok in Rotterdam een rode kaart voor de Span jaard Julio Alberto in en liet een vervanger toe. Van der Laar gaf in Almelo beide teams toestemming, nadat Leon en Coolen uit het veld waren gestuurd, weer voltallig aan te treden. In de over twee weken beginnende competitie zal het twee tal normaal worden ingezet. SOFIA (ANP) - Het Nederlandse heren vollleybalteam heeft het internationale toernooi om de Sofiacup niet win nend kunnen afsluiten. De ploeg van coach Arie Selinger bleef in een opwindende finale tegen thuisland Bulgarije lang overeind, maar moest na ruim twee en een half uur toch zwichten met 2-3. De setstanden waren: 5-15,16-14,14- 16,15-13,15-6 in het voordeel van de Bulgaren. Uitslagen: finale: Bulgarije - Nederland 3-2 (5-15,16-14,14-16,15- 13,15-6). Om de derde plaats: Cuba - Brazilië 3-2 (15-13,14-16,12- 15,15-11,15-11). Om de vijfde plaats: Argentinië - Polen 3-2 (15-12, 9-15,15-10,3-15,15-10). AMSTERDAM (ANP) - De twee afgebroken partijen, die nog open stonden voor de kroongroep van het internationale schaaktoernooi in Amsterdam, zijn vrijdag in remise geëin digd. Dat gold voor de duels Kortsjnoi - Ljubojevic uit de eerste ronde en Nikolic - Van der Wiel uit de vierde ronde. Na vijf ronden delen Van der Wiel, Nunn en Kortsjnoi nu de eerste plaats met drie punten. (ADVERTENTIE) Met 'n originele VERANDALUX-terrasoverkapping woont u 12 maanden per jaar behaaglijk in uw tuin. En geniet u het hele jaar door van uw tuinmeubelen. waterdichte garanties betaling bij aanvang werk en né oplevering in hout en/of aluminium één zonnestraaltje maakt uw veranda behaaglijk vakwerk op maat. In gefrankeerde envelop versturen naar VERANDALUX BV., Postbus 324,5680 AH Best. Hallenweg 5-6, Best (Rijksweg DenBosch-Eindhoven). Telefoon 04998-99099. Dagelijks geopend van 9.00 tot 17.00 uur, zaterdags van 10.00 tot 15.00.uur.

de Stem | 1988 | | pagina 7