Idhandel politie (ankzij aantal maatregelen van postbank Experiment met nachtverlof voor gevangenen Aflossing van de Urk Vergoeding voor vrouwen besmet met hepatitis b-virus 'Signaalactie' Dienstenbond FNV bij V D I )e?eiua BINNENLAND De beproeving van Dukakis irpTTOM BINNENLAND ZATERDAG 6 AUGUSTUS 1988 tNCTIES „STERDAM (ANP) - De fraude met girobe taalkaarten van de Postbank is in binnen- en buitenland 'fors' aan het afnemen. inister wil publikatie van nevenfuncties )ESTEMCOMMKNTA AR. Ag EEN LABIELE SUKKEL in het Witte Huis komen? Kan rand die onder spanning gedeprimeerd raakt, koel en juist rea- ken op de dreiging van een nucleaire ramp als een wereldoor- Bezorgdheid over 'uitval' soldaten bij Vierdaagse Nederlandse bedrijven willen vergoeding van Franse kalimijnen Onderzoek naar kolenvergassing NIEUWSOVERZICHT Decanen weten niets van studiefinanciering Nieuwe 06-lijn voor duurzame relaties Spoorwegmuseum bijna jaar dicht Lagere vut-leeftijd bij schoonmakers Zevenjarig jongetje vermoord Nederlandse veestapel ingekrompen T28 In 8 dergelijk experiment jrdt gestart in Rotterdam, negestraften die aan de atste maanden van hun cel- •af toe zijn worden aan het „de van de werkdag met ichtverlof gestuurd. Dat is a dag bekendgemaakt door woordvoerder van het mi- I W 1 neemt soms, vooral bij de ■i. Blinde gretigheid of on- mag niet meer straffeloos - FOTO AP behappen te brengen struikelt pgenschijnlijk al, voordat er en proces is gevoerd. De praktijk laat echter niet zo gek veel verschillen zien erstukken en uitspraken lover aansprakelijkheid zijn voor veel landen nagenoeg ge lijk. Waar het recht in de praktijk achterloopt op ont wikkelingen elders, stimu leert de bodemregeling op niet te lange termijn een gelijk schakeling te bewerkstelligen. Een heel duidelijke uiteen- zetting over het bestaande Nederlandse recht betref fende aansprakelijkheid en schadevergoeding plus de toe voeging van het EG-bestand- deel wordt gegeven in 'Aan sprakelijkheid voor produk- ten' van M. van Empel en H.Ritsema, uitgegeven bij Kluwer. Niet alleen advoca ten en consumenten hebben er veel aan. Ook producenten, bang in een hoek te worden gedrongen, krijgen uiteenge zet dat de behandelde spelre gels in het Nederlandse han delsverkeer eigenlijk niet diepgaand veranderen. current aanpakken, als die naar zijn mening de positie van Amerikaanse onderne mers bedreigt en zich bedient van 'oneerlijke' praktijken. Dat is uiteraard een klap in het gezicht van een ieder die de de vrijhandel hoog in het vaandel heeft staan. De eerste reacties uit West-Europa, Ja pan en het Verre Oosten doen vrezen dat de Westerse indu striële wereld de komende ja ren weer heel wat handels- oorlogen te wachten staat. Nog afgezien daarvan ge tuigt de wet van volstrekte willekeur. De ene handelsge zant is de andere niet en de omschrijvingen van 'oneer lijke concurrentie' en 'unfaire handelspraktijken' zijn zo vaag dat buitenlandse bedrij ven, die actief zijn op de Ame rikaanse markt, geen zeker heid meer wordt geboden. En wat de sancties betreft: het is in de internationale ge meenschap gebruik om sanc ties niet meer op eigen houtje te nemen. Dat gebeurt in het kader van internationale or ganisaties als de Verenigde Naties en de GATT. Heeft een land klachten over de handelspraktijken van een ander land dan wordt bij de GATT een klacht inge diend. Die organisaatie is er per slot van rekening - mede met Amerikaanse steun voor opgericht. In het kader van die GATT start eind dit jaar weer een onderhandelingsronde om nieuwe afspraken te maken over meer vrijhandel. Deze wet kan die ronde bij voor baat al doen mislukken. Waarvan - alweer - de armste landen de dupe zullen zijn. nen enkele weken staat gega randeerd een Duitse politie man voor de deur die, verle gen glimlachend, vraagt of u kortgeleden in Nederland bent geweest; de Nederlandse politie heeft haar Duitse col lega's om ambtshulp verzocht. En dan wordt een proces-ver baal opgemaakt, de zaak gaat terug naar Nederland - en wie dan nog niet betaalt moet re kening houden met een rechtszaak, veroordeling en zelfs hechtenis bij een vol gende reis naar Nederland." Volgens het krante-artikel kunnen Duitsers niet alleen in Nederland, maar ook in Zwit serland rekenen op een zowel streng als vasthoudend beleid van de justitie en de politie- nisterie van Justitie. Het gaat om een eenjarige proef. Slaagt die dan zal op den duur een dergelijk systeem landelijk worden ingevoerd. Hiervoor zal waarschijnlijk een wetswijziging nodig zijn. De Tweede Kamer zal zich over de principiële kanten moeten uitspreken, aldus de woord voerder. De deelnemers aan de proef in Rotterdam zijn vooraf niet beoordeeld op het misdrijf waarvoor zij zijn veroordeeld. Zij moeten een vrijheidsstraf van tenminste acht maanden opgelegd hebben gekregen. Zij moeten op niet meer dan een uur reizen van het Huis van Bewaring in Rotterdam wonen. Zij zullen overdag (praktische) cursussen volgen die hun te rugkeer in de maatschappij moet vergemakkelijken. De resultaten van het expe riment zullen worden geëva lueerd door het onderzoekscen trum WODC van het ministe rie. Het WODC zorgt samen met de reclassering ook voor de begeleiding van de proef. Rot terdam is uitgekozen omdat er bij het Huis van Bewaring een gebouw beschikbaar was. Bo vendien wonen de meeste ge straften in het westen van het land. Bij eventuele landelijke in voering van dit systeem komen er cellen voor andere gestraf ten vrij, omdat de dagdetentie voornamelijk in werkruimten wordt doorgebracht. irofraude fors afgenomen Ihoewel precieze cijfers nog niet voorhanden zijn, is de iling onmiskenbaar, zo heeft een woordvoerder van de istbank vrijdag bevestigd DEN HAAG (ANP) - Minis ter Van Dijk (Binnenlandse Zaken) wil de nevenfuncties van politici en hoge ambts dragers jaarlijks in de maand augustus publiceren in de Nederlandse Staats courant. Iflj schrijft dat in een brief aan df Tweede Kamer en verzoekt dèKamer om medewerking. ,De minister zegt met instem ming te hebben geconstateerd dat al op grote schaal tot mel ding en openbaarmaking van nevenfuncties is overgegaan. Van Dijk ziet daarom geen re den om een wettelijke publika- tieplicht in te stellen. IVolgens Van Dijk is het erop ng houden van nevenfuncties ien toelaatbaar als deze in afbreuk doen aan het op- laal functioneren in het inbare ambt. Er mag geen wenselijke verstrengeling van belangen optreden en de nevenfunctie mag niet zoveel tijd kosten dat daardoor de ofdfunctie in het gedrang mt, aldus Van Dijk. De mi- iter ziet geen aanleiding om comsten uit nevenfuncties op het inkomen uit het openbare ibt te korten. Volgens de Postbank is deze ontwikkeling te danken aan tal van extra maatregelen die zijn genomen nadat in 1987 was ge bleken dat het schadebedrag door dit soort fraude voor alle banken en de Postbank teza men tot ongeveer 100 miljoen gulden was gestegen. De maatregelen van de Post bank bestonden onder meer uit een actie waarbij gebruikers werd gevraagd zorgvuldiger met de girobescheiden om te gaan en winkeliers het verzoek kregen beter te controleren. Verder moet sinds kort bij ver zilvering in het buitenland ook een geldig grensdocument wor den getoond en is het maxi mumbedrag dat daar kan wor den opgenomen verlaagd. Een ander belangrijk wapen in de strijd tegen de fraude blijkt verder de invoering van de beter beveiligde giromaat pas met pin-code. Alle post kantoren zijn voorzien van controle-apparatuur en onge veer de helft van alle 5,5 mil joen rekeninghouders van de Postbank hebben inmiddels zo'n pas. De Postbank heeft nu ook circa 400.000 winkeliers en soortgelijke ondernemers een lamp met ultra-violet licht te koop aangeboden. Daarmee kunnen zij beter falsificaten onderscheiden. De Postbank hoopt over en kele weken tijdens de presen tatie van het half-jaarbericht meer te kunnen zeggen over de precieze fraudecijfers. 1? ize vragen vormen in Amerika sinds enige dagen onderwerp t discussie. Hoofdpersoon daarin is Michael Dukakis, de De- cratische kandidaat voor het Amerikaanse presidentschap, lij wordt al enkele weken achtervolgd door een gerucht (af- ristig uit de ultra-conservatieve hoek) dat in de Amerikaanse litiek tamelijk beladen is: hij zou in het verleden een psychiatri- te behandeling wegens depressiviteit hebben gehad. Dukakis z|f en zijn arts hebben dit ten stelligste ontkend, maar de presi- ^tskandidaat weigert zijn complete medische gegevens open- ir te maken. e kwestie heeft een emotionele dimensie gekregen doordat isident Reagan een uiterst dubieuze grap maakte toen hem te week werd gevraagd of Dukakis volledige openheid van za ten zou moeten geven over zijn gezondheidstoestand. Reagan antwoordde met de bekende grijns: „Luister eens, ik ga niet zit tel afgeven op een invalide". De president had enkele ogenblik ten later al spijt van zijn opmerking: „Ik wilde een grapje maken, maar had dit niet moeten zeggen", excuseerde Reagan zich. 'Het kwaad was geschied. Dukakis, die aanvankelijk laconiek o# de 'verspreking' reageerde, zag zich donderdag genoodzaakt °J,zlin huisarts in stelling te brengen. Op een persconferentie klaarde de arts dat Dukakis 'in uitstekende gezondheid ver- rt en dat hij 'nimmer klachten van psychologische aard heeft iad'. lekend is dat er in Dukakis' leven twee moeilijke perioden zijn 'eest, waarin hij werd bevangen door neerslachtigheid. De ste was in 1973, toen zijn oudere broer na een auto-ongeluk ïr eed De tweede was in 1978, toen hij de voorverkiezing om h£tl w8ede aml:|tstermijn als gouverneur verloor. Zijn vrouw Kitty nfeft die periode ooit gekenmerkt als 'een periode van rouw', iet is in Amerika niets nieuws dat mensen die in een hoge in gekozen wensen te worden uitvoerig worden getest. Psy- 'logen, psychotherapeuten en psychiaters draven op - in inten, op radio en televisie om iemands karakter publiekelijk ontleden. Aan die exercities dankte Michael Dukakis begin dit jaar, toen flpn de voorverkiezingen wat saai, weinig charismatisch en niet «inspirerend overkwam, de bijnaam 'Zorba, de boekhouder', a zjjn geweldige speech in Atlanta, zijn aanvallen op het hallelu- iHpatrioftisme van Reagan en zijn huzarenstukje om de eenheid r® democratische gelederen te herstellen, kwam hij in de irKt als favoriet voor het Witte Huis. De media profileerden hem ae ene op de andere dag als de doener die de Amerikaanse °m kan waarmaken. hans wordt even flink op de man gespeeld. Zelfs in de se- ze Amerikaanse kranten is hij deze week weggezet als een j's' ~een weinig lovende kwalificatie in Amerika-, omdat hij hapft n i? varleden vrij geregeld tegen Reagans defensieplannen 7nio n na 's dus ziin gezondheid aan de orde. ven ra ukakis niet ''e9f dat was de 'out van de weggeschre- hat er 9een vuiltje aan de lucht te zijn. Maar onaerwerp is geladen sinds 1972. Toen moest George lovern zijn running-mate Thomas Eagleton laten vallen, om- pru:)('0a~P^®®'da^tskandiciaat opgenomen was geweest in een 'en q i!<'ln'ek en daar e|ektroshocks had ondergaan. r9?. ush heeft geprobeerd een puntje te scoren in de dis- ■en nc deze week PromPt z'in medische gegevens publi- eft wat at.van de Republikeinen blijkt kerngezond. Hij TER aflossing van de be manning van de Neder landse mijnenjager Urk in de Golf, vertrok de beman ning van de Zierikzee giste ren vanaf Schiphol naarDu- bay. Op de luchthaven werd afscheid genomen van vrou wen en vriendinnen. De Urk zal zeker tot begin november in de Golf patrouilleren. - FOTO ANP DEN HAAG - De leiding van de landmacht stelt een onderzoek in naar de opval lend grote 'uitval' van Ne derlandse militairen bij de Nijmeegse Vierdaagse. Van de deelnemende soldaten haalde het grootste percentage Nederlanders de eindstreep niet. Generaal Wilmink, com mandant van het Eerste Leger korps, zei gisteren dat hij ge schrokken was van de cijfers over de uitvallende militairen. „Dat hoeft natuurlijk niets te zeggen over de conditie van de Nederlandse militair in het al gemeen. Ik vermoed dat de uit vallers gewoon te weinig trai ningskilometers hebben gelo pen. Maar niettemin is een on derzoekje op zijn plaats," aldus Wilmink. De legerleiding gaat er in het algemeen van uit dat militai ren die aan de Vierdaagse deel nemen 400 tot 500 oefen-kilo meters wandelen. „Ik heb be grepen dat een enkeling zelfs geen meter getraind had," al dus Wilmink gisteren, die zich overigens lovend uitliet over het gedrag en uiterlijk van de Nederlandse militairen bij de Vierdaagse. Aan dat laatste schortte het volgens de gene raal enigszins bij 'sommige buitenlandse soldaten'. ROTTERDAM (ANP) - Het Academisch Ziekenhuis Dijk- zigt in Rotterdam heeft besloten schadeclaims toe te ken nen aan vrouwen die via reageerbuisbevruchting besmet raakten met het hepatitis b-virus. Van de ruim dertig schadeclaims die zijn ingediend zijn is inmid dels de helft toegekend, zo heeft een woordvoerster van het zie kenhuis vrijdag meegedeeld. Over de hoogte van de toegekende bedragen wil het ziekenhuis niets kwijt, behalve dat het om 'vrij kleine bedragen' gaat in ter men van de totale ziekenhuis-begroting. Enkele aanvragen zijn afgewezen en de overige zijn nog in behandeling. De vrouwen die een schadeclaim indienden maakten deel uit van een groep van 177 vrouwen, die tussen november vorig jaar en maart van dit jaar in aanraking kwam met het hepatitis b-virus, als gevolg van het gebruiken van besmette kweekvloeistof bij de reageerbuisbe vruchting. Maandag begint het Rotterdamse ziekenhuis weer met in vitro fertilisatie, nadat dit sedert het bekend worden van de besmetting geheel heeft stilgelegen. Een onafhankelijke commissie consta teerde begin mei dat de besmetting in Dijkzigt veroorzaakt was door niet goed vastgelegde procedures en afspraken tussen de verschillende laboratoria die niet werden nagekomen. Dijkzigt heeft inmiddels nieuwe werkafspraken vastgelegd. Deze zijn on langs nog doorgesproken met de regionaal inspecteur vor de volksgezondheid in Zuid-Holland. RIJKSWIJK/MULHOUSE - Tien Nederlandse instan ties willen van de Franse kalimijnen alvast vier mil joen Franse francs (circa 1,4 miljoen gulden) schadever goeding voor de zoutlozin- gen in de Rijn. De Nederlanders hebben dit vrijdag in Frankrijk geëist in een gerechtelijke procedure te gen de kalimijnen, aldus de Vereniging van Exploitanten van Waterleidingbedrijven in Nederland, de Vewin in Rijs wijk. De procedure wordt behan deld door het Tribunal de Grande Instance in het Franse Mulhouse. De vier miljoen francs zijn, als het aan de Ne derlandse instanties ligt, alleen nog maar een voorschot op een grotere vergoeding van de schade die de waterleidingnet ten van Noord-Holland en Am sterdam van de lozingen zou den hebben ondervonden. De Nederlanders hebben de Franse rechter vrijdag ook ge vraagd om een onderzoek waarin de totale schade wordt vastgesteld. Wanneer de rech ter over de twee vrijdag geuite eisen uitspraak doet, was vrij dag nog onduidelijk. ARNHEM (ANP) - De SEP (Samehwerkende Elektrici- teits Produktiebedrijven) heeft het Amsterdamse in genieursbureau Comprimo opdracht gegeven om te on derzoeken welk procédé voor kolenvergassing het meest geschikt is voor het te bouwen demonstratiepro ject kolenvergassing. Met de opdracht is een bedrag van ruim 4 miljoen gulden ge moeid. Dat heeft de Sep vrijdag bekend gemaakt. De opdracht is volgens de SEP een belangrijke stap op weg naar het in de toekomst toepassen van kolenvergassing in Nederlandse elektriciteits centrales. Comprimo heeft op dracht gekregen om drie proce- dé's voor kolenvergassing te vergelijken en daaruit de meest geschikte te kiezen. Dat procé dé zal worden toegepast in de proefcentrale die in 1993 ge bruiksklaar moet zijn. De bouw van het proefproject gaat zo'n 750 miljoen gulden kosten. De SEP wil door middel van het project onderzoeken in hoe verre kolenvergassing be trouwbaar en rendabel voor de stroomproduktie is. Naar ver wachting zal kolenvergassing een belangrijke bijdrage kan leveren aan een schoner milieu. De SEP hoopt dat in het jaar 2.000 de eerste grootschalige centrale met kolenvergassing gereed is. Dat is echter alleen mogelijk als de proef met het demonstratieproject gunstig verloopt. Eind van deze maand wordt bekend gemaakt waar het proefproject zal worden ge bouwd. Dat gebeurt wanneer de hoofdlijnen uit het nieuwe Elektriciteitsplan 1989-1998 be kend worden gemaakt. Volgens een woordvoerster van de SEP zijn in principe alle lokaties waar momenteel kolencentra les staan geschikt voor het pro ject. „Uit die lokaties zal dus worden gekozen". van jicht en is allergisch voor bijensteken. Nou, »orë' van de Amerikaanse verkiezingscampagne a"e reden om neerslachtig te worden. UTRECHT (ANP) - De ka derleden van de Diensten bond FNV bij de warenhui zen van Vroom en Drees- mann hebben vrijdag beslo ten tot het voeren van een 'signaalactie'. De bedoeling daarvan is de Raad van Commissarissen van het Vendex-concern ervan te overtuigen dat er snel een eind moet komen aan de onduide lijkheid over de toekomst van de warenhuizen en aan de on zekerheid van het personeel. Maandagavond wordt op le denvergaderingen in Rotter dam en Eindhoven een handte keningenactie gestart, evenals op vergaderingen die de bon den later die week nog in ver schillende andere delen van het land hebben belegd om de le den zoveel mogelijk te infor meren. Het is bedoeling dat de actie onder het personeel in de filialen wordt voortgezet en dat er ook acties komen om het winkelend publiek op de hoogte te stellen van de ongerustheid van het V D-personeel. De bonden willen dat de commissarissen zo snel moge lijk uitsluitsel geven over de crisis in de top van het concern en over de reorganisatie van de warenhuizen. Het staat nog steeds niet vast of het oor spronkelijke plan met 1.400 ontslagen wordt gehandhaafd of dat het wordt aangepast conform de wensen van Ven- dex-topman prof. dr. drs. An ton Dreesmann en diens neef Ton die directeur is van Vroom en Dreesmann. Zij willen het aantal ontslagen tot 300 beper ken. De bonden willen hele maal geen gedwongen ontsla gen. Volgens een woordvoerster van de FNV-bond waren de kaderleden vanwege de be staande onduidelijkheid nog niet geneigd tot hardere acties, maar willen ze die wel gaan voorbereiden zodra concreet bekend zou worden dat er bij V D ontslagen moeten vallen en hoeveel. U IN Rotterdam hebben ze dé oplossing voor de overvolle gevan genissen gevonden: de gevangenen worden 's avonds naar huis gestuurd. Da's geen rotte nor daar in Rotjeknor. Zo wordt boef zijn gewoon een baantje als elk ander. Nog even en gedetineerden krijgen vakantiegeld en snipperdagen toe. „En wat doe jij voor de kost?" „O ik zit in het gevange niswezen". „Zo, niet gek zo'n baantje bij het rijk Criminelen krijgen letterlijk hun streken thuis. Voor deze nieuwe vorm van straffen is de prachtige term 'dag detentie' bedacht. Inderdaad, zeg maar daaag, detentie. Het zitten overdag wordt bovendien helemaal gericht op de terugkeer naar de maatschappij. De gedetineerden krijgen praktijkgerichte cursussen. Vooral voor cursussen snijbran- den en sleutels maken is de belangstelling nu al enorm. Als de Rotterdamse proef naar wens verloopt, wordt de dagde tentie ook elders in het land ingevoerd. In de rechtzalen kun je dan de rechter vonnissen voor horen lezen als: U wordt ver oordeeld tot twee jaar thuiszitten met aftrek. Hebt u daar nog iets op te zeggen?" „Ja edelachtbare, ik was opgepakt wegens landloperij MERIJN GRONINGEN (ANP) - Studentendecanen zijn slecht geïnfor meerd over de nieuwe wet op de studiefinanciering. Daardoor kunnen ze studenten die door de nieuwe wet in moeilijkheden komen niet of nauwelijks helpen, zoals ze zouden behoren te doen. Dat zegt de vrijdag opgerichte Stichting HO! uit Gronin gen. De stichting is opgericht door studenten van de lerarenop leiding, onderdeel van de Rijkshogeschool. De afgelopen vier weken hebben de studenten, bijgestaan door hun decaan, naar eigen zeggen al een duizend studenten hulp geboden. Men maakt daarbij gebruik van de Buro's voor Rechthulp en enkele advocaten. Zoals bekend moesten studenten voor 1 augustus verlenging van de studieduur aanvragen. Veel van hen waren van dit feit niet op de hoogte, waardoor ze voor het komende jaar niet in aanmerking zouden komen voor studiefinancie ring. Ook decanen en andere deskundigen waren volgens HO! niet op de hoogte, waardoor er een grote chaos is ontstaan. AMSTERDAM (ANP) - Aan de rij van 06-nummers die de af gelopen tijd als paddestoelen uit de grond zijn geschoten, wordt met ingang van vandaag een nieuwe toegevoegd: de relatielijn. Deze telefoonverbinding, die een initiatief is van Nederlands grootste relatiebureau, de Stichting Centrum Europa, probeert op deze manier mensen die serieus op zoek zijn naar een le venspartner met elkaar in contact te brengen. Indien de bellers in contact willen komen met één van de mensen op de banden kunnen ze dit schriftelijk laten weten aan de stichting. UTRECHT (ANP) - Het Nederlands Spoorwegmuseum in Utrecht gaat 15 augustus voor tien maanden dicht wegens een verbouwing. Wel toegankelijk blijft het Buitenmuseum. Vol gend jaar juni gaat het vernieuwde Spoorwegmuseum weer open. De huidige inrichting stamt uit 1953. Het Spoorwegmu seum zegt nu per jaar 150.000 bezoekers te trekken. Na de ver bouwing moet dat aantal stijgen tot een kwart miljoen. NIEUWEGEIN (ANP) - De vut-leeftijd voor werknemers in de schoonmaak- en glazenwassersbedrij ven (totaal 100.000 werk nemers) van 62 naar 60 jaar. Het beschikbare geld voor om-, her- en bijscholing moet worden verdubbeld en de lonen met 1,5 procent omhoog op 1 juli 1988 en op 1 juli 1989. Dat zijn de belangrijkste cao-voorstellen die de Industrie- en Voedings bond CNV heeft gedaan aan de werkgevers in het schoon maak- en glazenwassersbedrijf. De cao voor het schoonmaak bedrijf is begin juli afgelopen. Eind augustus beginnen de on derhandelingen voor een nieuwe. AMSTERDAM (ANP) - De zevenjarige Gert-Jan de Kamper uit Amsterdam die sinds donderdagmiddag werd vermist, blijkt te zijn vermoord. Zijn lichaam werd na een urenlange zoekactie door de Mobiele Eenheid van de politie (zie foto) in de bosjes van een doodlo pend weggetje in Amsterdam-Zuidoost aangetroffen. Het kind werd gevonden op aanwijzing van de man die hem vermoede lijk om het leven heeft gebracht. Deze man, de 35-jarige A.M., was donderdagmiddag met Gert-Jan een eindje in de buurt van zijn woning in Amsterdam-Zuidoost gaan wandelen. Hij had hiervoor toestemming van de vader van het jongetje, die een kennis van hem is. Na een uurtje kwam hij zonder het kind terug met de mededeling Gert-Jan bij de kinderboerderij te hebben achtergelaten. Daarvan bleek echter geen sprake. Toen het kind spoorloos bleek, hield de politie M. aan. In de loop van de verhoren bekende hij het kind om het leven te hebben ge- bracht-FOTOANP DEN HAAG (ANP) - De totale omvang van de veestapel in ons land is het afgelopen jaar gedaald. Uit de meitelling blijkt dat er minder rund- en pluimvee en varkens rondlopen dan een jaar geleden. Daarentegen is het aantal schapen, geiten en paarden en pony's wel toegenomen. Het aantal runderen is in vergelijking mei mei vorig jaar met ongeveer 170.000 dieren ge daald tot 4,7 miljoen. De daling komt grotendeels voor rekening van de melk- en kalfkoeien en de mestkalveren. Het totale aantal varkens is dit jaar voor het eerst weer onder de veertien miljoen gekomen. In mei werden er ruim 13,9 miljoen dieren geteld tegen 14,3 vorig jaar. Het aantal kippen is in een jaar ge daald met bijna vier miljoen dieren tot 93 miljoen.

de Stem | 1988 | | pagina 3