CIALE VW: 'VOOR HET EERST HELEMAAL POSITIEF 6 W atersporters in een kwaad daglicht gezet' J TE1 Links Perspectief Terneuzen dient 64 huurbezwaren in Twee jaar geëist tegen drugsdealer Rambo verdwaalt in Antwerpen P. HOMMEL B.V. School Retranchement krijgt ondersteuning ZATERDAG 6 AUGUSTUS 1988 (Iw officiële Mercedes Beni dealer Waspik 04168-1236 JACHTHAVENS VOLDOEN NIET VOORTBESTAAN STIMULEREN Scheidegger \treepje DADZAND MIDDELBURG - De Provinciale Zeeland is vrijdag overspoeld met tele- ontjes van mensen die te elfder ure - na de zeer ositieve weersverwachtingen-alsnog een paar agen of een weekje Zeeland aan hun vakantie Tillen knopen. RNEUZENAAR EXPORTEERT COCAÏNE EINDELIJK DAN toch zomer in 1988! Nadat gisteren al een forse weersverbetering te bespeuren was, wordt dit waar schijnlijk het mooiste en warmste weekeinde van deze zo mer. Een gebied van hogedruk heeft onze streken eindelijk bereikt en het ziet er naar uit dat het weerbeeld van deze za terdag voorlopig blijft. Hogedrukgebieden hebben nu eindelijk het heft in handen genomen. Het centrum van het huidige hogedrukgebied ligt vlakbij boven Normanië en strekt zich uit tot ver boven Po len. De luchtdruk was gisteravond 1019.6 hectopascal en de druk stijgt nog steeds. De zuidwestelijke wind houdt van daag de temperatuur aan onze stranden op 22 graden en in het binnenland zeker 26 tot 27 graden. Morgen, als de wind naar het zuidoosten gedraaid is, wordt het aan zee 24 graden en naderen we in het binnen land de dertig graden-grens! Maandag en dinsdag over schrijden we de dertig graden en zullen maxima van 32 gra den geen uitzondering zijn. Alleen maken we ons wat zorgen om een onweerszone die misschien dinsdagavond een einde kan maken aan het hittegolfje dat wij naderen. De kans is klein op een ruwe verstoring van dit alles, toch is het goed erop te wijzen. Ook na dinsdag blijven we zomers weer behouden, alleen de onweerszone kan dan zorgen dat de temperaturen niet zo hoog meer stijgen. Zouden de Amerikaanse meteorologen, die eerder een droge en warme augustusmaand voorspelden, dan toch gelijk krijgen? Past u wel op voor langdurig ver blijf in de zon. Vandaag is de lucht nog redelijk vochtig, morgen onder invloed van zuidoostelijke luchtstroming is het sub-tropisch met drogere lucht en de kans op zonne brand groter. Voor de duivenliefhebbers weinig problemen en ook de surfers en zeilers komen met een windkacht van twee tot drie Beaufort redelijk aan hun trekken, alleen moeten de surfers zondag opletten bij aflandige wind. Veilig zwemmen aan de Zeeuws-Vlaamse kust kan dit weekeinde van 16.00 tot 22.00 uur. We hebben ook de cijfers over juli nog voor u. Het werd gemiddeld 20,5 graden, normaal is 21 graden. Vorig jaar werd het 21,2 graden. De zon scheen 150 uur, normaal is 195 uur, in 1987 scheen de zon 173 uur. Het regende 133 mm, nor maal is 74 mm. Vorig jaar was het erger met 144 mm. In 1980 regende het in juli 167 mm. Het kan somberder. In 1979 scheen de zon 122 uur en in 1980 127 uur. In 1978 was het niet veel beter met 142 uur en 1981 gaf ook maar 148 uur. In het Engelse Wales was juli de natste maand sinds 1939 en in Schotland was het alleen in juli 1869 natter! De weerspreuken van deze week: 'Noordenwind in augus tus opgestaan, brengt standvastig weer aan' en 'Als Sint-Ca- jetarus (7 augustus) gloeit, een strenge winter bloeit'. (ADVERTENTIE) Alles voor de vereniging Handelshuis St.-Antonius Grensweg 18, Baarle-Nassau Tel. 04257-9264 of 9364 OOPPENDOOS 40-fciigWikotfw n gal excE 1Ra Van onze verslaggever TERNEUZEN - De Amerikaanse vechtersbaas Rambo heeft gisteren bij zijn fans heel wat aan geloofwaardig heid ingeboet. Verslaat de filmheld met gemak op zijn eentje een heel Rus sisch leger en weet hij feilloos de weg over de hoogvlakte van Afghanistan te vinden. Gisteren op zijn zoektocht naar het Terneuzense Luxortheater liet zijn oriëntatiegevoel hem vol ledig in de steek. De bij een Amsterdams modellenbureau gehuurde spieren bundel, die door theatereigenaar Cattoir was ingehuurd om de premiere van Rambo IH luister bij te zetten, raakte de weg kwijt in de jungle van Antwerpen. Het gevolg was dat zijn 200 fans, die Rambo om 11.00 uur bij de bioscoop opwachtten, tot na de middag moesten wachten om de imitatie Sylvester Stal lone aan te raken. Rambo geraakte 's morgens niet verder dan Krabbendijke. Qua gelijkenins werden de fans overigens niet teleurgesteld. De man keek net zo dom uit zijn ogen als de held van het witte doek. Spierballen UB Omhoog - FOTO'S DE STEM /COflJ.DE BOER Hel Accountants- en astingadviesbureau NCB eent diensten op het lied van accountancy en ninistratie, juridische en tale zaken en administra te automatisering. De cliënten van het eau komen voornamelijk het midden- en klein- drijf, waarvan een groot ieelte agrarisch is. arnaast kent het bureau i groot aantal cliënten uit particulieren sector, ook verenigingen en chtingen. In genoemde sectoren vakgebieden zijn lal van itwikkelingen gaande. vragen voortdurend onze ndacht en inzet, ij werken dan ook met ithousiaste mensen die t als een uitdaging ischouwen deel uit te aken van een dynamisch ireau. De ruim 750 mede erkers zijn verspreid over hoofdkantoor in Tilburg i een dertigtal vestigingen het werkgebied, bestaande it Noord-Brabant en delen in Gelderland en Zeeland. kandidaat: ^kok; of studerend Igrootkeukenbedrijf; liteit; genschappen; i jaar. Itie wordt u verstrekt aardwijk, hoofd 40) 3 49 50. rechtspositie: onform de bepalin- i rechtspositie van lp Zoom, waarbij het leeftijd en ervaring, Sn f 2.175,- min. en pr maand. Er wordt rkt, volgens wisse- atie kunt u binnen 2 len van deze adver- >fd Personeelszaken, eeghuis A8G, 3ergen op Zoom. heeft altijd zékr mooie „ttir-f inrit" op DE STEM VANZEELAND Van onze verslaggever AMSTERDAM (ANP) - Het Koninklijk Nederlands Wa tersport Verbond (KNWV) is boos over de beweringen van de inspectie voor de volksgezondheid en milieu hygiëne in Zeeland dat wa tersporters de jachthavens vervuilen. In een reactie heeft het ver bond gisteren verklaard dat de watersporters hierdoor in een te kwaad daglicht worden ge steld. Volgens de KNWV worden ze wel gedwongen tot gebruik van een onderwatertoilet om dat er onvoldoende voorzienin gen in de havens zijn. Water sporters verzamelen wel dege lijk het afval aan boord; het wordt hen echter wel moeilijk gemaakt om het afval in de daarvoor bestemde afvalpun ten te dumpen omdat deze door bezuinigingen van de overheid sterk in aantal zijn terugge bracht Over de gifhoudende anti- aangroeimiddelen zegt het ver bond dat die ook door de over heid en de beroepsvaart ge bruikt worden omdat er nu eenmaal geen gifvrij middel is. Het KNWV is het verder in het geheel niet eens met de suggestie van de inspectie dat er meer regels voor de water sport moeten komen. Meer re gels leveren niets op. De over heid zou meer voorwaarden voor de watersport moeten scheppen, als het Nederland zo graag wil propageren als wa tersportland, aldus het ver bond, dat naar de vierde nota ruimtelijke ordening verwijst. MIDDELBURG RETRANCHEMENT - De openbare ba sisschool in Retranchement is toegelaten tot het ondersteu ningsproject kleine bassischolen Zeeland. Naast Zuidzan- de, Waterlandkerkje, Zandstraat en Hengstdijk is dit de vijfde school in Zeeuwsch-Vlaanderen die van de facilitei ten van dit project gebruik kan maken. Het project is door de provincie in het leven geroepen om te proberen de scholen, die niet of nauwelijks aan de instandhou dingsnormen voldoen maar de laatste zijn in de betrokken woonkern, zo levensvatbaar mogelijk te houden. Hiervoor is een bedrag van een half mil joen gulden uitgetrokken. Voor de uitvoering van het project is het Regionaal Peda gogisch Centrum Zeeland aan getrokken. Daar houden een paar medewerkers zich conti nue bezig met dit project Zij bezoeken regelmatig de be trokken scholen en woonker nen. Stimuleren daar onder meer het oprichten van plaat selijke werkgroepen en probe ren de banden tussen woonge meenschap en school zo nauw mogelijk te maken. Geprobeerd wordt ook om potentiële leerlingen daadwer kelijk op de plaatselijke kleine basisschool te krijgen in plaats van die te zien 'afvloeien' naar scholen in naburige (grotere) kernen omdat het onderwijs- daar beter zou zijn. „Dat is nog nooit daadwerkelijk aange toond", aldus een deskundige, „en dat moet de mensen duide lijk gemaakt worden". Retranchement kon, evenals Ellemeet en Zonnemaire, wor den opgenomen omdat drie an dere scholen in Spui, Terhole en Noordwelle hebben afge haakt. De school in Spui is in middels op basis van de rijks normen gesloten. Het bestuur van de Stichting Katholiek On derwijs Terhole heeft de school uit het project teruggetrokken omdat de ouders en het onder- wijsteam er afwijzend tegen over stonden. Het project omvat nu, inclu sief Retranchement, vijftien kleine basisscholen in geheel Zeeland. i in een open 227/5/01090 dat ze hun aangezegde huurverhoging niet accepteren omdat hun woning ern stige gebreken vertonen. Als voorbeeld noemen de huurders lekkages, water overlast op de balkons, houtrot aan de raamkozijnen, scheuren, overmatige tocht en vochtoverlast. Tevens wordt verwezen naar de door de woningbouw Terneuzen uitgebrachte rapportageproject van 10-2-1988. Kolijn zei desgevraagd van de problemen op de hoogte te zijn. „Er ligt een renovatieplan klaar voor deze flats waarvan er mo menteel 86 bewoond zijn. Vooral in de Amber- en de Eikenstraat (een relatief duurdere flat door een collectieve cv) is er veel leegstand. Medio augustus is er een informatieavond gepland. Een meerderheid van zeventig procent moet akkoord gaan met de renovatieplannen. Van onze correspondent TERNEUZEN - De 108 flats aan de Amberboomstraat, Eikenstraat, La- riksstraat en Pijnboomstraat in Terneuzen vertonen dermate ern stige gebreken die toe te schrijven zijn aan gebrek van voldoende on derhoud dat een huurbevriezing op z'n plaats is. LPT meldt dit in een collectief bezwaarschrift dat gister morgen aan de Woningbouwvereni ging Terneuzen werd aangeboden. A. van Himme overhandigde de 64 machtigingslij sten van de deelnemende huurders in gezelschap van N. Florus- sen en A. Neeteson aan J. Kolijn van de woningbouwvereniging. In het be zwaarschrift laten de huurders weten De invulling geschiedt overigens in sa menwerking met de huurders, zij bepa len uiteindelijk of het een onderhouds plan of een verbeteringsplan wordt". Voor Links Perspectief is de slechte staat van de woningen al voldoende re den om bij de huureommissie in af wachting van de renovatie te verzoeken tot het uitspreken van een bevriezing van de huur per 1 juli 1988. Overigens staan de Woningbouwvereniging Ter neuzen nog een aantal bezwaarschriften te wachten uit de bloemenbuurt. Hier is het de bewonerscommissie die zich sterk maakt voor huurbevriezing. Handtekeningen van de ontevre den buurtbewoners voor de woning bouwvereniging. - FOTO DE STEM COR J. DE BOER eeland /oor het eerst ben ik helemaal positief wat de ontwik- elingen betreft", zegt Matty de Muijnck, adjunct-direc- ricevandePWVZ. i inventarisatie gistermor gen leerde dat Zeeland een uitermate goede bezetting kent Ik schat aan de kust de accom modaties voor meer dan negen tig procent bezet zijn en ook de liievolking' van het achterland is beter dan het tot op heden is veest. En dat kan het ko- nde weekeinde alleen nog aar beter worden. We gaan leen druk en ook plezierig ekend tegemoet". iA/ie nog een plaatsje op cam ping of in hotel pension direct aan de kust wil hebben zal moeten zoeken. „Er zijn hier of daar nog wel enkele gaatjes, in het achterland-en dat begint eigenlijk al op vijf kilometer van de kust - is dat wat beter", fvDegenen die nog op zoek zijn naar een vakantiewoning moe ten worden teleurgesteld. „Wij krijgen momenteel meer aan vragen voor woningen dan er te vergeven zijn. Hier en daar staat nog iets vrij maar dan is het echt zoeken geblazen". verwachting is dat van- waai het ei De Van onze verslaggever mIDDELBURG - Officier van justitie mr. Stein eiste giste ren voor de rechtbank in Middelburg een gevangenisstraf van twee jaar tegen de 41-jarige Terneuzenaar F. de J. Hij ïordt verdacht van handel in en export van verdovende middelen. 2i April arresteerde de politie hem na een lang onderzoek, ^arbij ondermeer de telefoon geluisterd is. ;rder was het de politie op- /allen dat er veel Belgen en insen in de Terneuzense lenstad waren, kennelijk zoek naar drugs. Bij een on- rzoek viel herhaaldelijk de lam van de verdachte; reden P°Htie hem in de gaten houden en te arresteren op het moment dat hij met 250 £am cocaïne naar Belgïe wil de. In zijn huis vond de politie Ijlen eveneens soft-drugs, een 'looi en een revolver. De itste had De J. als 'verzamel- ject' in huis. J. gaf de voorgenomen jJPort naar Belgïe toe. Hij had in Amsterdam voor «000 gulden gekocht. Wel Fht hij dat het geval door de Mie was uitgelokt Hij vond t wel erg typisch dat de Belg wie de contacten waren «open plotseling onvindbaar «•En hoe wist de politie dat hij M,D^Wste datum een trip ™ar Belgie zou maken? Rech- Janzen-Van Oosten ««akte hem erop attent dat het ;jffderzoek al veel langer liep en er dus uit andere hoeken ®Wljzmgen voor de op stapel deal' konden zijn ge- Hij ontkende de handel in Terni'6' "cocaine en speed in ■rauzen, ook al hadden ver schillende getuigen verklarin gen tegen hem afgelegd. De co caïnedeal met Belgïe was voor hem de eerste, verklaarde De J. Verder zei hij„Ik wil niets met heroïne en speed te maken heb ben. Daar heb ik principiële bezwaren tegen. Tegen coke daarentegen niet, ik gebruik het zelf ook, met mate. Ik heb er geen nadelige gevolgen van ondervonden en het is niet ver slavend". De officier achtte de handel in speed en cocaïne wel bewe zen, de handel in heroïne echter niet. Ook voor de handel in softdrugs waren er volgens hem voldoende bewijzen. De advocaat van De J, mr G. Vioen, probeerde de bewijzen voor de handel aan het 'thuis front' echter te ontkrachten. Volgens hem moest de rechter maar eens proberen de uitspra ken van belastende getuigen in de juiste context en tijdsbestek plaatsen. Dan bleek volgens hem dat ze zo vaag waren dat ze op geen enkele manier tot bewijs konden dienen. Bovendien maakte Vioen de rechtbank erop attent dat De J. trouwplannen heeft met een vrouw met wie hij uit het bui tenland naar Nederland is ge komen. Een lange gevangenis straf zou haar meer treffen dan De J. zelf, omdat ze het toch al moeilijk heeft met aanpassing aan Nederland, zei Vioen. De rechtbank doet uitspraak op vrijdag 19 augustus. zit nu bijna vol daag bij de plaatselijke VVV- kantoren - die redelijk lang ge opend zijn-veel zonaanbid- ders moeten worden doorver wezen. Een telefoontje naar de VW Cadzand leerde dat sinds woensdag de telefoon als het ware niet heeft stilgestaan. „We worden overstelpt door verzoeken van mensen die voor een paar dagen een kamer wil len hebben. Cadzand zit echter vol, er zijn nog wat mogelijk heden elders dus daar verwij zen we de menxwn dan heen". Automobilisten, die via rijksweg 58 (Bergen op Zoom Vlissingen) richting Zeeuwse kust rijden, kunnen voor infor matie over logiesmogelijkhe- den gebruikmaken van de ter minal die staat opgesteld bij parkeerterrein De Vliete langs deze weg. Dat kan een ver geefse reis naar een bepaalde vakantiestek voorkomen. „Maar nogmaals", zegt De Muijnck, „met enig speurwerk is echt nog wel iets te vinden". 'Rambo'in actie I L«üc*-~ f rfj

de Stem | 1988 | | pagina 13