Philippine is goed op dreef ECI-toernooi van start RAAK En weer van Ylimmeren OPNIEUW STERKE INTERNATIONALE BEZETTING Jan van 't Westeinde aan leiding 5 AUGUSTUS 1985 ff flTFiM SPORT 2 VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1988 ieeze OEN VERNIEUWD HW'24 MANIFESTEERT ZICH TEGEN AZW Tennistoernooi in Cadzand is sterk bezet e van Hessen Jaar het gevai. PHILIPPINE - Slaagde Beveren een dag eerder tegen Club Brugge er niet in tot scoren te komen (0-0), in en tegen Philippine knalde het twaalf keer raak. rg' al uitverko Van den Hout in kwartfinale Vissen met Vikingen T14 Poel heeft dondert lewonnen. Hij bleef in Kt renners Henk Lubl V Het was de tweede Frankrijk. Eerder i.„ iopgroep ontstond drie um over honderd kiloj ninuten en 1 seconde. Ji 2.18,01,2. Lubberding ersten (Ned), 6. Bogers (N( i Van der Poel, 9. Daams Van onze sportmedewerker VAN GENT - Het ver- ïeuwde en versterkte rV'24 liet in zijn eerste Menwedstrijd ter voorbe- »iding op het nieuwe sei- >n een uitstekende indruk *hter Zaterdagtwee- iklasser AZW werd met •0 verslagen. Hoek won lim - gezien het verschil in iveau normaal - van ihoondijke. Philippine lopte Terneuzense Boys in >n aantrekkelijke wed- •ijd. STEEN verloor van —emzeke en Sluiskil won via een sterke tweede helft van IJzendijke. SXEEN-KEMZEKE 2-4 - Een let compleet STEEN begon >rk De thuisploeg trok in het 'ste half uur het initiatief naar zich toe en zag dat resul teren in een 2-0-voorsprong door doelpunten van Carlo Nachtegaal en Peter van Dors- selaer (uit een strafschop). Daarna werd Kemzeke, dat voetbaltechnisch iets meer in houd had, steeds sterker. Die ploeg kwam voor de pauze nog langszij en liep na rust uit naar een verdiende 2-4-zege. hw24-azw 3-0 - Het ver nieuwde HW'24 maakte een sterke indruk. In de eerste helft kon AZW het nog vrij aardig bijbenen, maar na de pauze was HW'24 veel sterker. Na een goede voorbereidende actie van Carlo Blommaert scoorde aanwinst Harm Rietjens met een kopbal 1-0. Dennis d'Olie- slagers besliste de wedstrijd door met een strak schot 2-0 te scoren en Harm Rietjens ac centueerde het overwicht van de thuisploeg door een 3-0- stand op het bord te brengen. Opnieuw doelpuntte hij met het hoofd, deze keer op aange ven van Fred van Cauteren. philippine-terneu zense boys 3-2 - Een aan trekkelijke wedstrijd met twee aanvallend ingestelde ploegen. In de eerste helft kwam Philip pine op voorsprong. Een schot van Werner Corijn werd van richting veranderd en kwam bij Hans Lauret terecht, die be heerst scoorde. Kort na rust kwamen de bezoekers langszij uit een strafschop van Martin van de Bossche. Opnieuw nam Philippine een voorsprong. Nu was het de uitblinkende Kurt van de Akker die uit een moei lijke hoek raak schoot. Een kwartier voor tijd werd het op nieuw gelijk. Uit een corner knalde Ko Simons het leer bin nen. Toch zou Philippine aan het langste eind trekken. Vijf minuten voor tijd scoorde Ro bert de Graeve uit een doel- worsteling. ijzendijke-sluiskil 0-3 - Voor de pauze bood IJzendijke vrijwel gelijkwaardig tegen stand en het kreeg in die pe riode zelfs de beste scorings kansen. Peter de Putter knalde tegen de paal. Na de hervatting begon de conditie een woordje mee te spreken en toen bleek duidelijk dat Sluiskil al een stap verder is. Die ploeg domi neerde de gehele tweede helft. Na een kwartier stond Sluiskil op 0-2 via twee treffers van Mark de Kunder. In de slotmi nuten maakten Paul van der Hooft er nog 0-3 van. schoondijke-hoek 1-5 - Voor rust al een iets beter Hoek, dat door ex-RBC-speler Van Keken op voorsprong kwam. Dat nam echter niet weg dat een incompleet Schoondijke ook enkele kansen kreeg. Luc de Smit schoot uit een vrije trap net over en na vijf minuten in de tweede helft scoorde Mark Poorter de ge lijkmaker. Daarna werd Hoek veel sterker en drukte dat uit door naar een 1-5-zege uit te lopen. Eric Dekker maakte er 1-2 van, Adriaan van Nieuwen- huise 1-3 en aanwinst Van Ke ken zorgde voor 1-4 en 1-5. lagen NK baanfiets Int, Amateurs. Fin Irry Détant (Purmer< 3 in twee ritten van Van t. Lm (Apeldoorn), 11,63 en ijj inden over de laatste 200 |Om de derde plaats: Rmt, sterdam) - Ivan Défc nerend) 2-0,12,13 en 11,8. Jies. Finale: De Vries (He Ie) - Tijmes (Akersloot) £1 (Tijmes), 14,57 en 13,09. J derde plaats: De Br Luwkoop) - Kramer (Wor 113,68 (Kramer), 14,57 en 16$! artfinales van hei achtervo fgstoernooi van de amateui en haakjes de tijden uit i lificatieritten over 4000 nu zijn: Van Baarle (Pijnaeki 1,49 - (4.51,34) - Jeletich (I Tsloot) 5.00,57 (4.57,62); Peek pen) 4.52,59 (4.51,15) - Rov( .sendaal) ingelopen (5.02,9 ner (Ede) 4.53,22 (4.50,20)] [tkamp (Heemstede) ingelo 3,67)Cent (Goor) 4.6 8,29) - Zelissen (Sittard) in en (5.04,59). Jïïyerkampioenschap amateu §De Nijs (Walrave), 50 km 0 3,58, 2. Vroom (Stam) opl bter, 3. De Caluwé (Koch) op a Iter, 4. Botman (Jagtenberg)ij ke ronden. Adegeest, Rijk Irg en Rabe stapten af. ntenkoers dames, onder i het kampioenschap omniu Petra de Bruin (Nieuwkoop),j bnique de Bruin (Amersfo J Angelique Greupink (Leii |n). everen walst over Philippine Van onze tennismedewerker iZAND - De zevende levering van het Badgas- 'ntennistoernooi te Cad- ind is inmiddels uitge roeid tot een volwaardig irnooi en kan zich meten iet de sterkste toernooien de regio. Vorig jaar inde men al een sterk B- en dat is ook dit TT MB-nema de naam Badgastentoer- jens ae leiding in net alge en klassement over van lliaan Rosola. coureur uit de Nederlani eg van Cees Priem beëii fede de rit die voerde bjerg naar Vejle en 169 ^ter lang was met 25 sea i voorsprong op de Deen Lilholt. Diens landgem uat nooi niet zomaar is gekomen blijkt wel uit het feit dat er bij de B-heren drie Zeeuws-Wa ngen op het schema zijn ver- ild. Stefan Steijaert, Paul indrikse en Mario Leenhou- irs vertolken geen favorie- irol. Die is weggelegd vaor Berry Opperhuizen uit Breu- ten, die vorig jaar nog het DOS-jeugdtoernooi in Vlissin- ilf Sörensen kwam, weer vi) gen op zijn naam schreef. Vorig ponden later, als derde ove finish. John Talen, uit eg van Post, was met erde plaats de beste Nedal nder. Itslag derde etappe: 1. Andei :.us) 169 kilometer in 4 uur, [iten en 57 seconden, 2. Li] en) op 25 seconden, 3. Sörei en) 0.30, 4. Talen (Ned) 0.33,1 4is (Den), 6. Holm Sörensen (Da I Pedersen (Den), 8. Frison (Bell,! Teiper (Aus) allen zelfde tijd jalen, 10. Schurer (Ned) 0.56. Jgemeen klassement: I. A nat; \us) 13.58.03, 2. Sörensen (1 26, 3. Lilholt (Den) 0.31, 4. Fris J3el) 0.36,5. Talen (Ned) 0.42,6. Pen) 0.48, 7. Holm Sörensen (1 blfde tijd, 8. Pedersen (Den) 0.51, Ceiper zelfde tijd, 10. Rosola 1' 11. Schurer (Ned) 1.12, 16. Ji' lan de Velde (Ned) 1.23, 19, lions (Ned), 20. Schalkers (Ned) fan Wijk (Ned), 23. Van de Aki Ned) allen zelfde tijd als Van relde, 38. Kleinsman (Ned) 3.14,! Harings (Ned) 6.09, 64. KooJs (Ni jaar was Opperhuizen in Cad- ind ook van de partij. Hij ikte tot de halve finales, larin hij verloor van de la- ire winnaar. Als tweede werd lark Thiers uit Arnhem ge- aatst, terwijl Olaf Stuger Tiebergen) en Guido Leurink list) de overige geplaatsten zijn op het volle schema van itien. De Tilburgse Caroline Stok rt het schema aan bij de B- mes. De vorig jaar nog in leland woonachtige Mirjam in de Tillaar wordt haar mo- ilijke tegenstandster in de fi le. Oostburger Stefan Steijaert uit Oostburg moet trachten in de C-categorie de Zeeuw- jaamse eer hoog; te houden. kreeg piaatsingsnummer 1.05, 66. Schumans (Ned) 10.14,8; êen, terwijl John Sistermans kan Rijen (Ned) 13.14. fi als tweede geplaatste hoog rd ingeschat. Hij verloor in it toernooi te Breskens on- gs in de finale van Mario inhouwers. De overige ge- iatsten op het dertig namen lende schema zijn Marcel ikman, Jos Tiilmans, Leon aepkens, Hans van Deun, irrie Schouten en Alexander ith. Laatstgenoemde was vo- jaar winnaar in de D-cate- lorie, waarin hij Tony Steen >loeg. 1. e2-e4 c7-c5, 2. Pgl-f3 d7-d6,3. d4 c5xd4, 4 Pf3xd4 Pg8-f6, 5, Pfc!; a7-a6, 6. a2-a4 g7-g6, 7. Lfl-e2 g7, 8. 0-0 0-0, 9. f2-f4 Pb8-c6,10. e3 Ta8-b8,11. Pd4-b3 Lc8-e6,12. f3 Pc6-a5, 13. Pb3xa5 Dd8xa5. Ddl-d2 Tf8-c8, 15. Le3-a7 TbS-al-, La7-d4 Tc8-c4 17. Tfl-el Te4x<M Dd2xd4 Pf6-g4, 19. e4-e5 dfixcS, f4xe5 Ta8-d8, 21. Pc3-d5 Td8xd5, Lf3xd5 Da5xd5, 23. Dd4xd5 Lef' 24. Tal-dl e7-e6, 25. c2-c4 Ld5-ct h2-h3 Pg4-h6, 27. b2-b4 Lc6xa4.' Tdl-d8+ Lg7-f8, 29. Tel-al Lal 30. c4-c5 Kg8-g7, 31. Talxa6 u 32. Td8-e8 Le7-g5, 33. Ta6-a7 PW 34. Te8-b8 Lg5-e3+, 35. Kgl-0 c4+, 36. Kfl-el Pf5-h4, 37. Tl Ph4xg2+, 38. Kel-dl Lc4-b3+, Kdl-e2 Lb3-c4+, 40. Ke2-dl b3+, 41. Kdl-e2 Lb3-c4+, 42. 1 Lc4-d5+, 43. Kf3-g3 Le3-f4+; Kg3-f2 Lf4xe5, 45. Tb7xf7+ Kjf' 46. Ta7-d7 Pg2-f4, 47. Kf2-e3 Ld. 48. b4-b5 LcSxb5, 49. Ke3-e4 Le- 50. Tf7xh7+ Kh6-g5, 51. Td7-d8' c6+, 52. Ke4-d4 Pf4-e2+ 53. K' Lb8-g3, 54 Ke3xe2 Kg5-f4, 55. d4+ Kf4-e5, 56. Td4-g4 Lg3-0jJ Tg4xg6 Ke5-d5, 58. Th7-e7 e6-®" h3-h4 Lc6-b5+, 60. Ke2-f3 K® 61. Kf3-e4 Lb5-e2, 62. Te'*]. Lf4xe5, 63. Ke4xe5 Le2-dl, 64. T8°1 Kc5-c6, 65. h4-h5 Kc6-d7, 66. Ldl-c2, 67. Tg5-f5 Lc2xf5, 68. K' zwart geeft op (1-0). Door Rinus Verberkmoes Een dozijn doelpunten, waarvan er tien in de tweede helft vielen. De jonge Beveren-ploeg, optredend zonder vaste krachten als Rosez, Pfaff, Fairclough, Maes, Volc- kerick en Kesselaers, speelden in de eerste helft tegen de vierde klasse-amateurs een matige partij. Veel kritiek in deze eerste ter-' bal met de hand speelde. Arbi- mijn leverde Beveren-trainer Desaeyere op onder andere de ex-PSV'er Viscaal. Terecht, omdat deze frêle spits enorm slordig met zijn kansen om sprong. Daarbij mag gesteld worden dat zijn mede-spits Kusto eveneens niet uitblonk in werklust. Desondanks liet deze via enkele magnifieke staaltjes zien, voldoende voetbalkunde in huis te hebben. De beste man bij Beveren was zonder twijfel middenvelder Marinelle. Deze op het oude nest teruggekeerde Italiaanse Belg - hij speelde een jaar bij Raring Mechelen - wordt zonder twijfel de Be ve ren-spelbepaler. Uit een van zijn splijtende passes opende Viscaal de score, waarna in de 16e minuut Stefan van der Heyden nummer twee achter Philippine-doelman Van Bo ven deponeerde. De gastheren lieten het bij uitvallen. Het claimde bij een van deze aanvallen zelfs een strafschop, omdat Peersman de ter Bohart gaf deze echter niet. Een opvallende rol eiste Philip- pine-middenvelder Bosma op. Tot twee maal toe redde hij op de lijm De eerste maal bij een lob van Viscaal en uit de re bound op de inzet van Van der Heyden. Bij de aanvang van de tweede helft mocht Kusto in het kleedlokaal blijven. Erik van Kessel was zijn vervanger. Viscaal mocht, zoals Desaeyere stelde: 'blijven wandelen'. Philippine-coach Van Duysse zette twee verse krach ten in: Frank Seghers mocht zijn opwachting maken voor Gerard Braem en Mark Korijn verving Koert van der Acker. Volgens verwachting bleef Be veren de toon aangeven tegen Philippine, dat duidelijk de vermoeidheid van onder an dere het duel een dag eerder te gen Terneuzense Boys (3-2 winst), in de benen voelde zak ken. Zeker toen Frank Peraer en Viscaal de stand naar 0-4 hadden opgetrokken, werd het Peter Hamelink (midden) zet een speler van Beveren van de bal. FOTO DE STEM/COR J DE BOER spitsuur voor het doei van Marco van Boven. In deze periode tikte Viscaal 0-5 binnen. Een aangeslagen Philippine was mede daardoor een gewillige prooi voor de Bel gische betaalde voetballers. Frank Peeraer was de eerste die daarvan profiteerde (0-6,0- 7) via afstandsschoten. Robbie Buyens tikte in de 75e minuut nummer acht in de Philippine- touwen. Kort daarop werd het zelfs 0-9 via Mark Palmaerts, die zijn voortzet door iedereen gemist zag worden. De dubbele service kwam daardoor snel dichterbij. Viscaal eiste deze eer voor zich op via een beke ken lob (0-10). Frank Peeraer zorgde vervolgens voor 0-11, waarna Philippine middenvel der Hans Lauret een ideale kans kreeg om de thuisclub-eer te redden. Beveren-doelman De Wilde wist echter van geen wijkea Philippine bleef daar door met lege handen achter. Iets te weinig voor de moedige gastheren die bovendien in de slotminuut ex-PSV'er Erik van Kessel de eindstand op 0-12 za gen bepalen. kent van 10.500 kaarten ter pchikking gekregen. Volt voordvoerder Schoenmak* van de nationale voetball [is nog niet beslist over de pi cieze verdeling van de tc gangsbewijzen. Een groot dj van de kaarten zal naar cials, sponsors en betai- clubs gaan. Slechts een mi® jde C-dames worden Vera male hoeveelheid zal in de vrij •Margriet Jacobs de sterk- verkoop komen. Hen geacht Jo Raedts uit Aar- De KNVB denkt daarbij33 :En!JurS 's eerste geplaatste een voorrangsregeling voor W de D-heren, De Aardenbur- den van de binnen zes wek* l??r "amPt deze week met een op te richten Oranje-supP®|B®s®ure en trok zich terug uit tersclub. „Maar zoals het erf»' Eenhoorntoernooi te Oost- uitziet gaat die club wel In Cadzand is hij echter zestigduizend leden besta®, van de partij. Leen Deij Dus dat wordt gewoon de laatste plaats in. Bij aldus de woordvoerder. J~ dames is Godelieve Lison de fcünet^' tenv^il de uit Leer- afkomstige Anita van 'gaaien de tweede ge- atste is. Vanaf zaterdag irden er op de Cadzandse ba- al Partijen gespeeld. De fi- liand n Z°ndag 14 au8ustus tsingen dubbel- spelen L Jan Deun/Thiers, vtten/Barendrecht. i-B: 1 Van de Woude. 'I0' Bouwhuis/Gele- t'J. Beekman/ Kathman. L Barzilay/Riiks, 2 kers/Elshout. C: 1. Bouwhuis/Gele- 'uien ^"^"wers/Van a'J;,1- Raedts/Steutel, 2. riakker/Segers. re2v= Trapman/Vermei- ffilst Ho°gdalen/Van de ij?', Baes/Van Hoog- len> 2. Jonk/Jonk. Stok/Thiers, 2. Tillaar/Van de Van onze tennismedewerker OOSTBURG - Menno van den Hout heeft op simpele wijze de kwartfinales be reikt in de C-categorie van het Eenhoorntennistoernooi te Oostburg. Met 6-1 6-3 versloeg hij Mark van Raan. Hij wordt hiermee de tegen stander van John Sistermans. De tweede geplaatste Tim van Veldhoven had in deze catego rie weinig problemen met Mi chel Verberkmoes. Met 6-0 6-3 plaatste Van Velhoven zich voor de kwartfinale tegen Jan Jurry, die Hein Kupfer in drie sets versloeg: 6-3 6-7 6-4. Bernd van Quekelberghe plaatste zich bij de laatste acht via een drie setszege op Ardie Bruikman met 4-6 7-6 6-2 en wordt hier mee de tegenstander van Paul Hendrikse, die met 6-2 7-6 won van Jake Trapman. Aardenburger Zjaak Ris- seeuw haakte in de tweede ronde af. De Belg Xavier Ver- hoestrate won van hem met 6-3 6-2. Op het schema bij de he ren-B plaatste Mark Albers zich voor de volgende ronde met een drie setsoverwinning op Alain Pot: 6-7 6-0 6-1, ter wijl in deze categorie Tim van Veldhoven zich reeds voor de halve finale plaatste met een 6- 4 6-3 overwinning op Corjon Mantouw. De Terneuzense An drea Hamelink plaatste zich bij de dames-C voor de halve fina le. Met 0-6 6-2 6-3 versloeg zij Jolanda van Pamelen terwijl de eerste geplaatste Karin Stoop bij de dames-D werd uit geschakeld door Saskia Hende- rikse met 4-6 6-2 6-3. Uitslagen Dames enkel B: Jacqueline Droge-Vera Remijn 6-4 6-3, Marga Jacobs-Mirjam Brak man 6-1 5-5 walk-over voor Jacobs. Heren enkel C: Menno v.d. Hout-Mark van Raan 6-16-3. Dames enkel D: Sandra van Keulen-Rita de Clerck 6-1 6-3. Thea de Rijcke-Marielle van Zuilen 6-3 6-3. Dames enkel C: Janneke Re- mij n-Christine Cappon 6-2 7- Door Peter Snelders SAS VAN GENT - Een toernooi van allure. Met die enkele lovende woor den kan het internationale ECI-schaaktoernooi ge kwalificeerd worden. Niets hebben de organise rende verenigingen HWP uit Sas van Gent en het Belgische MSV uit Eeklo ontzien om re presentatief uit te pakken. De organisatie oogt professioneel met de komst van de drie toernooitechnische krachten uit Rotterdam, de wedstrijd zaal is omgetoverd in een fraaie en sfeervolle arena en de opening hield gelijke tred met het geheel, een vlot ge beuren maar met elan. Heel die entourage maakt ook indruk op de deelnemers uit tweeëntwintig landen. Zij voelen de traditie en sfeer uitermate goed aan en willen er een heuse strijd van maken in de komende negen dagen om een knappe prestatie neer te zetten. Want een vooraan staande rol in het ECI-toer nooi telt. Ook internationaal, want de voorgaande veertien edities hebben het niveau en de naam van dit evenement al ver over de landsgrenzen uit gedragen. En dat is iets waar de organiserende vereniging en een man als Walter Car- don - één van de geestelijke vaders van dit evenement - maar wat gelukkig mee is. Hij heette dan ook in de middaguren de deelnemers en nauwst betrokkenen met veel enthousiasme welkom en be- •nadrukte blij te zijn met dit toernooi een aandeel te kun nen leveren in een stuk pro motie voor de schaaksport. Zoals gebruikelijk tijdens een dergelijk feestelijk getint be gin waren ook ditmaal de lof- tuigingen niet van de lucht. Helmut Cardon (links) speelt op eigen bodem. Burgemeester mevrouw Ing. J. van de Rest verwoordde dat Sas van Gent blij was met dit toernooi binnen de ge meentegrenzen. „Wij zijn er trots op, dat de Sasse vereni ging Het Witte Paard (HWP red.) steeds weer in staat blijkt een toernooi van derge lijke kwaliteit te organiseren, samen met MSV. Met dit toernooi weet Sas van Gent de schijnwerpers op zich ge richt en daarom moesten er in de Raad geen 'paardespron- gen' te worden gemaakt om ook ditmaal weer een forse greep in de gemeentekas te doen ter ondersteuning van dit sportieve gebeuren." Zij bood HWP-voorzitter Walter Cardon een herinneringsbord aan vanwege het derde lus trum van dit evenement. De meer internationaal ge richte schaakliefhebber kan in De Vlaanderen te Sas van Gent, waar dit groots opge zette toernooi gehouden wordt, volop aan zijn trekken komen. Want naast een inter nationale meestergroep treedt ook een internationale jeugdgroep aan waarin tal van landen uit Europa, maar zelfs buiten die grenzen, zoals de Nederlandse Antillen, ver tegenwoordigd zijn In dat in ternationale geburen ont- rbreekt ook de regionale in breng niet. In de meester groep komt internationaal meester Helmut Cardon uit Sas van Gent op eigen bodem in actie. Zijn kansen op een eerste plaats lijken niet groot, afgaande op de voorzichtige voorspelling van zijn vader: „Helmut is gisteravond laat pas teruggekomen uit Ameri ka, waar hij voor werkzaam heden verschillende weken geweest is. Het schaken is er de laatste tijd bij ingeschoten en dat moet zich normaal wreken in een dergelijk toer nooi. Alleen als hij de gele genheid krijgt in het toernooi te groeien kan hij ver ko men." - FOTO ERIK OSSEWAARDE Helmut Cardon kwam in de eerste wedstrijd direct uit tegen de Hongaarse Interna tionaal Meester en de als nummer één geplaatste San- dor Farago. Afgaande op die beginfase leek Farago in het voordeel te verkeren. In de Internationale jeugdgroep komen Mark de Waal uit Sluiskil en Manfred Kindt uit Westdorpe (beiden lid van HWP) in actie. Insiders ver wachten van Mark de Waal een redelijk eindresultaat en tippen hem al een goede mid denmoter. Iets anders ligt het bij de enkele jaren jongere Manfred Kindt. Hij is wat wisselvalliger, maar kan soms verrassend uit de hoek komen. Wel geldt voor bei den, dat er in dit toernooi een vracht aan ervaring opge daan kan worden. EERSTE UITSLAGEN Internationale meestergroep: Goormachtigh-Weemaes Internationale jeugdgroep: Tho mas B. Nielsen-John Mclnerney 1-0, Ingride Birlenbach-Kim Le Quang 0-1. Door Rien van Nunen ZO terug van vakantie heb ik meestal weinig zin om achter het typetoestel te kruipen. Maar toch nodigt ons be zoek aan een land als Dene marken, en zeker het eiland Funen, daar toe uit. Want die Denen hebben het wat vissen betreft goed gescho ten. De Duitsers en de Ne derlanders weten dat ken nelijk ook. Hele horden trekken de Deense grens over met minstens een surfplank, bootjes en hen gels. In Denemarken vist alles wat groot en klein is. Met hengels, met netten, met beaasde lijnen, alles. Men voedt zijn kinderen daar op met een hengel in de hand, zo lijkt het. De kleintjes le ren het vroeg. En daar is alle aanleiding toe. Niet alleen omdat de Denen een wel zeer kost baar uitgevallen pakket voor de dagelijkse levens behoeften hebben. Vis is dan een welkome aanvul ling. Maar er zit ook zoveel vis Heel het eiland Funen, maar ook Langeland, Sam- sö, lijkt wel een zeevisser sparadijs. Wie geen bootje heeft hoeft zich niet meteen ge handicapt te voelen, maar een vaartuigje doet wonde ren. Kantvissers hebben namelijk 's zomers te ma ken met omvangrijke bed den zeegras en blaasjes wier. Dat kan variëren van een tientallen meters tot honderden meters uit de kant. Net daar buiten zit de vis. Platvis, voornamelijk bot en onbehoorlijk grote scharren. Wat dieper ook gul, het hele jaar door, met het toppunt in het vroege voorjaar. Zomervissen is er wat wisselvalliger, de vis heeft voedsel genoeg. Het bartst er namelijk van de stekelbaarzen, garnalen, mosselzaad enz. Nabij ons vakantiehuisje op Langö Höved op het eiland Fyn (Funen voor ons) bood fijn een machtig aantal stekken. Met een roeibootje voor de deur (er staat nauwelijks getij) ligt de viswereld vor je open. Juist op plaatsen waar het wier plaats maakte voor zanderige bodem lag de platvis in onbehoorlijke aantallen te wachten. Ho, hoIngooien en beet heb ben Vaak wel ja, maar ook heel vaak niet. Kom niet aan met grove stukken lood, dikke onderlijnen en grote haken, dat werkt in de zomer niet. In herfst, winter en lente kan het niet schelen, dan zit er zoveel vis... Het aas moet bovendien slingerslag voor slingerslag worden binnengevist. De hengel vertoont even een knikje, de vis heeft het aas gegrepen... Spannend hoor, door het heldere wa ter, het ontbreken van veel stroom vist men zo echt. 50 Grammen lood is voor de normale visserij genoeg. Vist men op gul, 20 tot 30 meter diepte is daarbij een geen uitzondering, dan wordt het anders. Vanuit Kerteminde op Fyn organiseert men bij voorbeeld kottertochten met de Tut. Men vist zowel op platvis als op gul (met pilkers), beaasd en onbe- aasd. Vele visverenigingen zijn kind aan huis op Fu nen. Kerteminde en omge vingen bieden alle moge lijkheden om te vissen op de manier zoals men zich dat wenst. Men hoeft zich alleen met de Nederlands sprekende Gerda Lindholm van het Kertemindse VW (Turistforening) in verbin ding te stellen om te horen dat de stad van Amanda veel te bieden heeft. Trouwens voor de af stand hoeft men het niet te laten vanaf Breda in min der dan 10 uur te bereiken via Denekamp, Bremen en Flensburg. 900 Kilometer, dat wel, maar met de Duitse prijzen voor benzine doet men dat nog voor zijn lolWie contact wil met de Denen over vissen speelt dat het best via de plaatse lijke VW (opvragen bij het Deens Verkeersbureau te Den Haag). Wie zeevissen zegt, zegt voor mij Funen. Gerda uit Kerteminde weet daar alles van. Tel. 09-45-9 321121. Van onze correspondent DOMBURG - Rudy van Vlimmeren, onderstreepte donderdagavond zijn uit stekende vorm in de Wal- cherse badplaats Domburg, waar hij zijn achttiende sei zoenzege pakte. De winnaar hield in de eind sprint Mario van Vlimmeren en Tom Akkermans achter zich. De vijfduizend toeschou wers hebben lange tijd op wat vuurwerk moeten wachten. Reeds na achttien kilometer wisten zes man zich los te ma ken, en die hielden lange tijd stand. Dit kopgroepje bestond uit: Rudy en Mario van Vlim meren, Tom Akkermans, Frans van Franse, Peter van der Klundert en Rini Tak. Zij kre gen een maximale voorsprong van 50 seconden. Pas na 65 kilometer wipten tien man uit het peloton. Daar uit wisten de Belg Danny Lip pens, Heddy Nieuwdorp, Peter Mol en Jacques van der Tooren zich af te scheiden, en gingen als serieuze jagers fungeren. Zij boekten steeds meer ter reinwinst, en dat had tot gevolg dat in de frontlijn de alarmklok werd geluid. Ton Akkermans en Rudy van Vlim meren verhoogden het tempo en ook Mario van Vlimmeren kon nog net op tijd in de lift springen. Maar het andere drietal, Franse, Peter van der Klundert en Rini Tak, haakte af. Bij de vier achtervolgers kreeg Danny Lippens het toen op zijn heupen. Hij liet zijn metgezellen in de steek en slaagde er na een furieuze jacht in, om de drie gelosten uit de kopgroep te achterhalen, en de vierde positie te gaan inne men. Maar voor Lippens bleek de tijd te kort om zich nog in de spits te melden, hoewel hij daartoe nog wel pogingen in het werk stelde. De drie voor aan bleven ruimschoots buiten schot, en Rudy van Vlimmeren, die een dag tevoren ook in Re- nesse zegevierde, kreeg de grootste bloementuil, en kwam tevens in het bezit van de lei- dersprijs. Uitslag: 1. R van Vlimmeren (St Willebrord) 85 kilometer in 2.13.02; 2. M. van Vlimmeren (Hoeven) op I seconde; 3. T. Akkermans (Prin senbeek) op 4 seconden; 4. D. Lip pens (België) op 35 seconden; 5. F. Franse (Kwadendamme) op 51 se conden; 6. J. v.d. Tooren (Zeven bergen) op 1.12; 7. H. Nieuwdorp (Ierseke); 8. R. Tak (Oudenbosch); 9. P. Mol Cs Gravenpolder); 10. P. v.d. Klundert op 1.27; 11. J. de Crom (Woensdrecht) op 1,37.; 12. N. v.d. Klundert (Hoogerheide); 13. S. Aarts (Kruiningen); 14. E. de Crom (Hoogerheide); 15. B. Geijs (Kwa dendamme); 16. N. Hage (Poort vliet); 17. P. van Acker (Koewacht) op 1 ronde; 18. K. van Goethem (Sluiskil); 19. R de Vrieze (Goes); 20. T. den Braber (Fijnaart). Van onze sportmedewerker GOES - In de Zeeuwse wie- Ierklassementen van de stichting Trimbelangen Midden-Zeeland gaan mo menteel aan de leiding Jan van 't Westeinde in de A- categorie, Ton Verhulst in B-categorie en Joop Smet bij de veteranen. Jan van 't Westeinde is bij de A-renmners al zeker van de eerste plaats in de eindstand. Met nog drie wedstrijden te gaan heeft hij een voorsprong van 33 punten op zijn naaste volger Marcel Verhagen. Bij de B-renners blijft het spannend. Ton Verhuist voert de lijst aan met slechts één puntje meer dan Johan de Punder en ook Kees Beenhakker, die zes pun ten achterstand heeft, is nog niet kansloos. Joop Smet is tot nu toe de re- gelmatigste renner in de vete- ranencategorie. Met dertig punten voorsprong kan hem de eerste prijs niet meer ontgaan. De trimmers, die koersen onder de vlag van de TMZ, kunnen nog punten incasseren in Wol- phaartsdijk op 6 augustus, Vlissingen op 20 augustus en Souburg op 3 september. TUSSENSTANDEN A-renners: 1. Jan van 't Westeinde ('s-Heerenhoek) 108 punten, 2. Marcel Verhagen (Schaijk) 75, 3. Robbie Meijer (Putte) 69, 4. Wim Hoondert (Heinkenszand) 69, 5. Huib Slabbekoorn (Kapelle) 68. B-renners: 1. Ton Verhulst (Bos- schenhoofd) 59,2. Johan de Punder (Ovezande) 58, 3. Kees Beenhakker ('s-Heer Arendskerke) 53, 4. Peter Legierse (Achthuizen) 48, 5. Jan- Willem Catsman ('s-Heer Arends kerke) 42. Veteranen: 1. Joop Smet (Nisse) 96, 2. Cees van der Horst (Standdaar- buiten) 66, 3. Henk Rouw (Kapelle) 62, 4. Johan Gijzel (Yerseke) 58, 5. Tonny van Poucke (Hoogerheide) 53 punten.

de Stem | 1988 | | pagina 7