Nu ook veranderingen op komst in Albanië 1 Sovjetminister onverwacht naar Afghanistan JORDANIË ONTSLAAT AMBTENAREN OP BEZETTE WESTOEVER 'Miljarden nodig voor een schonere Noordzee' Rapport over staakt-het-vuren in Golfoorlog BUITENLAND ""winst Dili DE STEM BUITENLAND VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1988 WEU-ianden Lang niet meer gezien. handhaven marineschepen in Golf AMMAN (RTR/AFP) - Jordanië heeft donderdag besloten ruim 20.000 Palestijnse ambtenaren in de door Israel bezette Westelijke Jordaanoever te ontslaan of met pensioen te sturen. Met pensioen Sponsors DUITSE MINISTER WIL SCHOONMAAKPLAN Delegatie EG- parlement naar Oost-Timor Ramp Motoren Discovery weigerden .RNHEM - Het gaat yteer uitstekend met iet chemie- en farma- ïieconcern AKZO. ereldhave blijft ij bod op Peachey Opnieuw demonstratie in Rangoon Geruchten over pogroms in Moldavië ^w8eSavegzainaandeelhou- Democraten VS akkoord over hulp contras Regering Peru levert leden Abu Nidal uit W oninginrichters dimmen tamelijk snel uit het dal Chirac fel tegen terugsturen Mafart AMSTERDAMS Vliegtuigen teruggevonden onder ijskap kzo, Nedlloyd, 'essanen en leineken in trek Vredesoverleg over Namibia verlengd Russen inspecteren raketbases in VS vi gJL markt kelderde Crown T21 MOSKOU (RTR/AFP/UPI) - De Sovjetrussische minis ter van Buitenlandse Za ken, Edoeard Sjevardnadze, is donderdag voor een werkbezoek aangekomen in Kabul, de hoofdstad van Afghanistan. Dat heeft het Sovjetpersbureau TASS bericht. De reis van Sje vardnadze was van tevoren niet aangekondigd. De Sovjetminister werd op de luchthaven van Kabul ver welkomd door zijn Afghaanse collega, Abdul Wakil. Over het precieze doel van de komst van Sjevardnadze deed TASS geen mededelingen. Woensdag heeft de Sovjetrussische bewinds man in Moskou een onderhoud gehad met de Pakistaanse mi nister van Buitenlandse Zaken, Yaqub Khan. Sjevardnadze heeft Khan te verstaan gegeven dat de Sov jetunie en Afghanistan 'wegen' zullen vinden om de Pakis taanse steun aan de mujahed- din, het Afghaanse verzet, tot stilstand te brengen. De Russi sche minister deed zijn beklag over het feit dat de Afghaanse verzetsstrijders de afgelopen twee maanden meer dan 200 raketten hebben afgevuurd op Kabul. Pakistan heeft zich ver plicht de steun aan de muja- heddin te beëindigen. Over tien dagen is het mo ment aangebroken waarop Moskou, krachtens het in april te Genève geteKende akkoord over de kwestie-Afghanistan, meer dan 50.000 van zijn mili tairen uit Afghanistan dient te hebben teruggetrokken. De Sovjetunie en Afghanistan hebben reeds vaker gewaar schuwd dat het schema voor de terugtrekking van de Sovjet- militairen in gevaar komt, in dien Islamabad zijn positie ten' aanzien van het verzet niet wijzigt. Een groot deel van dit Af ghaanse verzet opereert vanuit kampen en militaire bases aan de westgrens van Pakistan met Afghanistan. Pakistan is bo vendien gastland voor onge veer drie miljoen Afghaanse vluchtelingen. De autoriteiten in Islamabad ontkennen dat zij het Geneefse akkoord schen den. Ontslag 20.000 Palestijnen Ii'innnavpn O O DEN HAAG (ANP) - De marineschepen van landen van de Westeuropese Unie in de Golf moeten daar ac tief blijven tot een effec tieve wapenstilstandsover- eenskomst van kracht is ge worden, en het beginsel van vrijheid van scheepvaart is hersteld. Dit hebben vertegenwoordi gers van de zeven WEU-lan- den, die woensdag in Londen bijeen zijn geweest, blijkens een donderdag in Den Haag ge publiceerde verklaring beslo ten. De WEU-landen juichen ook het Iraanse besluit toe om Vei ligheidsraad-resolutie 598 te aanvaarden. In deze bijna een jaar oude resolutie worden Iran en Iraq gelast de vijande lijkheden te staken. De WEU- landen hopen dat het Iraanse besluit zal leiden tot een volle dige en spoedige toepassing van 598 onder de auspiciën van VN-secreetaris-generaal Perez deCuellar. Frankrijk, hetVerenigde Koninkrijk, Italië, de Duitse Bondsrepubliek en de drie Be- nelux-landen zullen de ont wikkelingen in de Golf blijven volgen, en zonodig opnieuw bijeenkomen. Het besluit stond in een verklaring van de Jordaanse mi nisterraad, die werd gemeld door het officiële persbu reau Petra. De maatregelen zijn onderdeel van koning Husayns stap om de wettelijke en bestuurlijke banden met de Westoever na 38 jaar te verbreken. Palestijnen buiten het bezette gebied juichten de maatregel toe maar vertegenwoordigers van de inwoners voorzien een economische chaos. De Westoever werd in 1967 door Israël op Jordanië ver overd maar Amman hield nauwe wettelijke, sociale en economische banden met het gebied. Koning Husayn kon digde zondag aan dat hij de wettelijke en bestuurlijke ban den zal verbreken. Hij ontbond het Jordaanse Lagerhuis, waarin de helft van de zetels werd bezet door afgevaardig den van de Westoever. De 5.200 Palestijnse ambte naren die reeds voor juni 1967 op de Westoever in dienst wa ren van de Jordaanse ministe ries van Volksgezondheid, Landbouw, Religieuze Zaken, Sociale Zaken en Onderwijs, worden met pensioen gestuurd. Ze krijgen een schadeloosstel ling, houden hun pensioenrech ten en andere cao-rechten. De 16.105 andere Palestijnen die na 1967 werden aangesteld op de Westbank en in de Gaza- strook, en geen officiële ambte lijke status hebben, worden ontslagen. Ook zij krijgen een schadevergoeding volgens hun contract. JEAN Claude Duvalier, hier samen met zijn echtge note, zaten deze week onder het gehoor van de zanger Ju lio Iglesias, tijdens diens op treden in het Franse Cannes. Duvalier, alias Baby Doe, del vroegere dictator van Haïti, woont met vrouw sinds '86 in Frankrijk. Maar of ze het daar nou leuk hebben? foto ap BONN (DPA) - De overheid, het bedrijfsleven en de bevol king van de Bondsrepubliek zullen in de buidel moeten tasten om te voorkomen dat de Noordzee steeds meer ver vuilt. De noodzakelijke investeringen zullen ongeveer 20 miljard mark vergen. Dat verklaarde deze week de Westduitse mi nister van milieu Klaus Töpfer. Met milieudeskundigen uit zijn partij, de christendemo cratische CDU, besprak de mi nister de dramatische situatie voor de Westduitse Noordzee kust. De massale sterfte onder zeehonden en het ontstaan van algen die het leven in de zee verstikken, hebben tot grote bezorgdheid geleid bij de West duitse autoriteiten. Beide ver schijnselen worden door des kundigen toegeschreven aan de voortschrijdende vervuiling van de Noordzee. Met het tien-puntenpro gramma wil Töpfer de veront reiniging van de Noord- en Oostzee een halt toeroepen JAKARTA/DEN HAAG (AFP/RTR/ANP) - Vijf le den van het Europese parle ment zullen van 14 tot en met 20 augustus een bezoek brengen aan Oost-Timor, de voormalige Portugese pro vincie die in 1976 door Indo nesië is ingelijfd. Dit heeft de Indonesische mi nister van Buitenlandse Zaken, Ali Alatas, bekendgemaakt. Er gaan twee Nederlandse euro parlementariërs mee. Wie dat zijn, is echter niet bekend. De Indonesische am bassade in Brussel noch die in Den Haag kon daarover uit sluitsel geven. Het voorlich tingsbureau van het Europese parlement in Den Haag was niet op de hoogte van het aan staande bezoek. voor nog meer onheil zal wor den aangericht. Het plan voor ziet in meer en betere zuive ringsinstallaties, die ook fosfa ten en stikstoffen uit het afval water halen. De industrie zal eveneens het lozen van schade lijke stoffen sterk dienen te be perken. In beide gevallen wil Töpfer dat de maatregelen al vanaf 1989 effect zullen sorteren. Ver der is de minister van plan de komende jaren het verbranden van afval op zee geleidelijk te verminderen, met als einddoel een volledig verbod in 1994. Het lozen van verdunde zuren zal taboe worden verklaard en ook wil Töpfer een einde maken aan de intensieve bemesting van aan water grenzende land bouwgronden om zo te voorko men dat schadelijke stoffen in de rivieren terechtkomen. Het verbeteren en uitbreiden van het aantal zuiveringsin stallaties gaat de gemeenten 15 miljard mark kosten. Dit be drag zal moeten worden opge bracht door de verbruikers. Berekend is dat een huishou den van vier personen jaarlijks ongeveer 300 mark meer zal moeten gaan betalen voor drinkwater. De industrie zal naar verwacht ongeveer vijf miljard mark moeten investe ren. Töpfer onderstreepte verder opnieuw de noodzaak van een grotere samenwerking tussen de staten die aan de Noord- en Oostzee grenzen. Bij die sa menwerking betrok hij ook na drukkelijk de DDR, Tsjecho- slowakije en Zwitserland, die via de Elbe en de Rijn ook hun aandeel hebben in de vervui ling van de zee. Hij zei te ver wachten dat deze drie landen zullen deelnemen aan de derde Noordzee-conferentie, die in 1990 in Den Haag zal worden gehouden. BELGRADO (DPA) - De wereld lijkt gewend te zijn geraakt aan de verras singen die Albanië haar in de afgelopen 3,5 jaar heeft voorgeschoteld op het ge bied van de buitenlandse politiek. Sinds de dood op 11 april 1985 van de stichter en 'vader' van het land, Enver Hoxha, knoopte Albanië al met vijftien landen di plomatieke betrekkingen aan en binnenkort zal in de persoon van de Griekse premier Andreas Papandreou na lange tijd weer een westerse regeringsleider zijn opwachting maken in de hoofdstad Tirana. Waarnemers schrijven dit voorzichtige loslaten van het vroegere isolationisme toe aan de nieuwe staats- en partijehef van het land, Ramiz Alia, de 'natuurlijke erfgenaam' van Hoxha. Maar zij zeggen de laatste tijd ook steeds meer aanzetten tot hervorming waar te nemen in de binnenlandse politiek van het land. 'De legende is verleden tijd' en 'De zoon wordt onafhankelijk van de vader' zijn slechts twee van de formuleringen waarmee de veranderingen onder Alia door buiten landers zijn aangeduid. Om te beginnen ex perimenteerde de nieuwe partijleider met loonsverhogingen om kwaliteitsverbetering te bereiken in onproduktieve sectoren van de industrie. Hiermee beging hij een zonde tegen de ideologie van zijn voorganger, die voor een volstrekt gelijke behandeling van alle Albanezen stond. Daarnaast brak Alia dit jaar met een lange Albanese traditie, te weten de viering van de sterfdag van Stalin op 5 maart. Hij ging niet zo ver ook het standbeeld van Sta lin in Tirana neer te laten halen, maar het feit dat Hoxha Stalin altijd zijn ideologische leermeester had genoemd zegt genoeg. Alia lijkt de laatste tijd ook belangrijke sectoren van de binnenlandse politiek in zijn land te willen aanpakken. Zo uitte hij in maarf in een toespraak veel kritiek op 'de bureaucratische chaos, het gebrek aan com petentie en het geringe verantwoordelijk heidsgevoel' van een groot aantal lang zit tende functionarissen. Maar de toen aange kondigde wijzigingen zijn nog niet geheel doorgevoerd. De Albanese partij krant, 'Zeri i Popullit' schreef dat bij voorbeeld in de mi nisteries van bouw en van landbouw en in dustrie pas een zeer klein deel van het door Alia aangevallen leidinggevende kader is vervangen. Waarnemers vermoeden echter dat de weerstand van deze oudgedienden tegen de frisse wind van Alia de hervormingen slechts korte tijd zal vertragen. In mei be paalde het Politbureau van de Albanese partij namelijk dat het grootste deel van de leidinggevende functionarissen, die voor vijf jaar zijn benoemd, in de maand juni hun ambt zou moeten neerleggen. Bovendien cir culeerden in de Albanese pers berichten over een inkrimping met tien procent van het machtige ministerie van binnenlandse zaken. Westerse diplomaten in Tirana kunnen nog niet zeggen of Alia's aanpak van de te genstanders van de hervormingen ook wer kelijk zal slagen. Waarnemers verwijzen daarbij naar het invloedrijke dogmatische kamp in de partij met daarin onder meer de weduwe van Hoxha. Maar de positie van de tot nu toe als voorzichtig bekend staande Ramiz Alia lijkt hen zeker, mede gezien het feit dat hij zo openlijk tegen de 'incompeten tie en corruptie' kan optreden. Bij deze laatste groep gaat het vooral om onderwijzers, artsen en ambtenaren van openbare werken en medewerkers van het grootscheepse ontwikke lingsplan voor de bezette ge bieden. Jordanië hield in 1986 een conferentie maar de 2,8 milj ard gulden van het ontwik kelingsplan is door buiten landse sponsors bij lange na niet bijeen gebracht. Koning Husayn kondigde vorige week aan dat de economische steun operatie voor de bezette gebie den werd geannuleerd. Verder worden ook de maandelijkse uitkeringen ter hoogte van 140 a 160 gulden aan 3.000 andere Palestijnen in de gebieden, ge staakt. De ondergrondse leiding van de Palestijnse opstand in de door Israël bezette gebieden verwelkomde de Jordaanse stappen donderdag. Een Jor daanse regeringsfunctionaris in Amman verklaarde dat Jor danië jaarlijks in totaal onge veer 120 miljoen gulden be taalde aan salarissen voor de Palestijnse ambtenaren. Hij zei dat Jordanië voorlopig be stuurlijke taken blijft uitvoe ren als het afgeven van geboor te-, huwelijks- en overlijden sakten en religieuze en burger rechtbanken blijft leiden. De PLO, die heeft meegedeeld niet tevoren op de hoogte te zijn gesteld van de Jordaanse stappen, zal een delegatie stu ren naar Amman om de situa tie te bespreken maar er is nog geen datum vastgesteld. De eerste reacties van inwoners van de Westoever en hun poli tieke leiders op de Jordaanse besluiten waren donderdag op gewonden en woedend. „Wat een ramp! Husayn wil ons rui neren", riep de pro-jordaanse burgemeester van Beit Jala, nabij Bethlehem, Farah Araj, uit. NEW YORK (RTR/UPI/ AFP/DPA) - De secretaris generaal van de Verenigde Naties, Javier Perez de Cuellar, heeft donderdag het technisch onderzoek naar een staakt-het-vuren in de Golfoorlog in ont vangst genomen. Dat heeft een woordvoerder van de VN in New York be kendgemaakt. Iran heeft te gengesproken dat het donder dag in de Golf een Noors olie tankschip heeft aangevallen. Het rapport werd persoon lijk overhandigd door de leider van het onderzoek, de Noorse luitenant-generaal Martin Vadset. Gegevens over de mis sie naar Teheran en Baghdad zijn niet onmiddellijk bekend gemaakt. Perez zal volgens waarnemers mede naar aanlei ding van de bevindingen van het VN-team een beslissing ne men over een mogelijk door de VN eenzijdig af te kondigen staakt-het-vuren. Luitenant-generaal Vadset, hoofd van de VN-onderzoeks- commissie, overhandigt het rapport aan de secretaris-gene- raa I Perez de Cuel lar. - foto anp Daarna zou een speciale een heid van de Verenigde Naties in het leven dienen te komen, die de naleving van een be stand in de Golfoorlog moet be waken. Deze eenheid zal waar schijnlijk bestaan uit ongeveer 250 militaire waarnemers, af komstig uit diverse landen. Martin Vadset verklaarde donderdag zeer tevreden te zijn over de wijze waarop hij en zijn teamleden in Iran en Iraq hun werk hebben kunnen ver richten. De VN-deskundigen zijn drie dagen in Teheran en drie dagen in Baghdad ge weest. De oorlogsfronten heb ben zij niet bezocht. Secretaris-generaal Perez de Cuellar zei contact te zullen op nemen met de leden van de Veiligheidsraad, nadat hij door Vadset van diens bevindingen op de hoogte is gesteld. „Indien noodzakelijk", zo zei Perez, „zal ik contact opnemen met de twee partijen", zijnde Iran en Iraq, die momenteel beide in New York zijn vertegenwoor digd door hun ministers van buitenlandse zaken. De aanval die donderdag ochtend door zes snelle motor bootjes is gepleegd op de Noorse tanker Berge Lord, die met Saudiarabische olie op weg was naar de haven van Rotter dam, is niet het werk geweest van Iran. Dat heeft het officiële Iraanse persagentschap IRNA verklaard. De aanval, ongeveer 25 kilometer voor de kust van Dubai, veroorzaakte slechts lichte schade. NIEUWSOVERZICHT - Discovery (ZIE FOTO) gedurende 22 seconden ging dot tan onze verslaggever je fors gestegen winst >ver het eerste halfjaar •echtvaardigt de verwach- ;ing, dat de nettowinst dit aar' de miljard gulden zal ivertreffen. blgens dr. S. Bergsma, de fi- anciële man binnen de roepsdirectie van het concern, ad de AKZO-directie in eerste istantie nog rekening gehou- en met een lichte economische irugslag. de DEN HAAG (ANP) •eldhave handhaaft We- haar Cape Canaveral (DPA) - De als kritisch beschouwde proef v het ontbranden van de drie hoofdraketmotoren van het ruimj teveerl derdag niet door. De motoren ontbrandden niet, kennelijk doordat een ventil niet werkte. De computer schakelde het aftellen voor de stai| automatisch uit. De proef is 48 uur uitgesteld, zo deelde het Amerikaanse t reau voor ruimtevaart mee. Van deze test hangt af wanneet/ voor het eerst na de explosie van het ruimteveer Challenger t 28 j anuari 1986 weer een veer wordt gelanceerd. foto RANGOON (RTR) - In de Burmaanse hoofdstad RangoAod van 612 pence per aan heeft een demonstratie van 200 studenten en een onbekei leel (in totaal ongeveer 950 aantal anderen plaatsgehad, ondanks de staat van beleg di niljoen gulden) op het sinds woensdag in de stad van kracht is. Volgens officiële zegi jritse vastgoedfonds Pea- lieden verliep de demonstratie, die een tijdje het verkeer stil Property bezitter van legde, vreedzaam. Het leger was in groten getale aanwezj 'p, grootste deel van de maar greep niet in. T De autoriteiten hebben de bevolking van Rangoon gewast "oemruchte Londens schuwd dat 'effectieve actie' zal worden ondernomen om ordf ia°y Street, verstoringen te onderdrukken. Strategische punten in de sta jeachey acht het bod te laag en zoals de beroemde Shwedagon-tempel die de laatste tijd et leeft aandeelhouders geadvi- verzamelplaats was voor demonstranten, zijn afgezet door h; niet op ^et bod van de leger, dat verder in de stad patrouilles houdt. Nederlandse onroerend-goed- Moskou (AFP) - In het Moldavische partijblad dat donderde Iers van Peachey binnenkort in Moskou arriveerde wordt gewag gemaakt van gerucht nadere bijzonderheden over over pogroms tegen joden in juli in diverse steden van dezer het bod meedelen. Het bod publiek in het zuidwesten van de Sovjetunie. staat tot en met 11 augustus Zij zouden hebben plaatsgevonden tussen 16 en 24 juli In hoofdstad Kitsjinev, maar ook in Beltsi, Benderi en Orgueev. Als 'verzinsels' bestempelt het blad berichten dat er in de afgt lopen tijd spanningen zijn ontstaan tussen Moldaviërs en Ri sen. Wat betreft pogroms had het Sovjetregeringsblad Izvestia juni gemeld een afschrift te hebben ontvangen van een uiten antisemitisch pamflet, waarin sprake was van 'een einde m ken aan joodse excessen in ons gebied' ms jar jee WASHINGTON (AFP/DPA) - De Amerikaanse Democratisdi senators zijn het woensdag eens geworden over een humanitó hulppakket voor de Contras ter waarde van 27 miljoen dolk SOETERMEER (ANP) - De Aan nieuwe militaire hulp willen de Democraten vooralso: roor niet aan. Zij vinden dat de vredesonderhandelingen in Nicat gua nog een kans moeten krijgen. Het overleg tussen de Coi tras en de Sandinisten werd op 9 juni afgebroken en is sindi narkt ontwikkelt zich gun- dien niet meer hervat. Het nieuwe hulpplan moet 'het vredesproces aanmoedigen voor president Daniel Ortega van Nicaragua een boodschi zijn dat hij niet de kool en de geit kan sparen', aldus de Dat cratische leider in de senaat, Robert Byrd. Het nieuwe pakkt voor de Contras zou, als het wordt aangenomen, de humanfc" dV^re'n tachtiv'=iW taire hulp tot maart volgend jaar op het huidige niveau hm ;ich een tameliik snel tpl den. De Democraten hebben de meerderheid in het Congres. J snel nerslel LIMA (IPS) - De drie vermeende leden van de Palestijn se te reurgroep Abu Nidal die in Peru zijn gearresteerd worden ui geleverd. Dit heeft de Peruaanse regering bekendgemaal lan meubelen (67 procent) en Vier landen, een in Europa en drie in het Midden-Oosten,la woningtextiel (33 procent), wat den om uitlevering verzocht. Aan welk land de Palestijl» gulden per hoofd van de be- worden uitgeleverd is nog niet bekend. rolking betekent. De gespecia- iseerde detailhandel nam laarvan zes miljard gulden roor zijn rekening. ipen voor aanvaarding. Wereldhave heeft eerst ge- irobeerd met de Britse onder- eming tot overeenstemming te komen. Dat lukte niet aarop Wereldhave eenzijdig, lesloot met haar bod te komen. economische schom- nelingen bijzonder gevoe lige woninginrichtings- itig, al gaat het met name im een inhaalvraag van de lonsumenten. »Ia de aanvankelijk sterke te roor in de branche, aldus het Cconomisch Instituut voor het bidden- en Kleinbedrijf. Consumenten kochten in .987 voor 7,3 miljard gulden PARIJS (AFP) - De neo-gaullistische partij RPR van Franse oud-premier Jacques Chirac heeft zich krachtig ven tegen het plan van de nieuwe socialistische regering in Pai de geheim agent Alain Mafart terug te sturen naar het al Hao in het zuiden van de Stille Oceaan. Mafart en zijn vrouwelijke collega Dominque Prieur werdem 1985 door een tribunaal in Nieuwzeeland veroordeeld wegf het opblazen van het schip Rainbow Warrior van de milieu- ganisatie Greenpeace, waarbij een Nederlandse fotograaf het leven kwam. Hun gevangenisstraf werd omgezet in lingschap op Hao. Beide agenten zijn echter vroegtijdig Frankrijk teruggekeerd 'om gezondheidsredenen', zoals heette. ATLANTA (AP) - Zes Amerikaanse gevechtsvliegtuigen twee bommenwerpers, die in de Tweede Wereldoorlog noodlanding moesten maken op de ijskap van Groenland, na 46 jaar teruggevonden. De toestellen zijn door tachtig met dik ijs bedekt, vertelden de ontdekkers van het verdwei squadron woensdag. Een groep onderzoekers uit de Ami kaanse stad Atlanta vond de vliegtuigen in juli. Ze zijn plan de acht toestellen via tunnels in het ijs naar de op] ISTERDAM (ANP) - Op een enigszins deelde maar vrij vriendelijke ettecten- irs bestond donderdag geselecteerde aag naar waarden als Heineken. Wessa- in en Gist-brocades terwijl Nedlloyd op nieuw fors steeg. Akzo stal de show als -volg van de schitterende halfjaarcijfers idend31 lemarkt was nauwelijks prijs- ,^har?el .ver!iep in het algemeen vrij vendig. Er ging in totaal voor een en een vart miljard gulden om. Nedlloyd bezette et ƒ24 miljoen de zesde plaats. Ook VanS"' Bühnrmann. Stork, HCS, Crown wan Gelder en Pakhoed scoorden hoog. De ClllPr.Q l/dn 3 yuan wie auu tucotcLLcxi via xia ijiicicu ue «wuiucu öuuuraen noog. ue vlakte te halen. Expeditieleider Richard Taylor zei van planlc™s jjan Akzo werden uitbundig be- zijn 'met twee ervan vanaf het ijs op te stijgen'. De ander Kafi an n„ „k.wam, f3-50 hoger op zullen uit elkaar worden gehaald. Vijf zullen voor restaura!] naar de VS worden teruggebracht, een zesde gaat naar Da marken. Enkele zullen worden verkocht om de expeditie tel talen. GENèVE (RTR/AFP) - Angola, Cuba en Zuidafrika hebben! vredesbespekingen in Genève over de conflicten in Zuidi' Afrika met één dag verlengd tot vrijdag, zo werd dondei door de deelnemende landen gemeld. Volgens waarnemers' dit een teken dat er resultaten geboekt worden in de onderin delingen die worden geleid door de Verenigde Staten. „Del sprekingen worden morgen voortgezet", zo zei Carlos Aids' het hoofd van de Cubaanse delegatie donderdag in het cori rentiecentrum en een Zuidafrikaanse afgevaardigde bevÉ hrs met een tigde dit. De onderhandelingen over de onafhankelijkheid het door Pretoria bestuurde Namibia en het beëindigen van1 burgeroorlog in Angola zouden slechts tot donderdag duren CAPE CANAVERAL (AFP) - Militaire delegaties uit de 9» jetunie hebben woensdag verscheidene raketbases in de Vt enigde Staten geïnspecteerd, overeenkomstig het vorig jaarój cember gesloten INF-verdrag dat voorziet in de vernietig' van nucleaire wapens met een middellange dracht. Dit is in ficiële kringen in de VS bekendgemaakt. De Sovjetdelega' bezochten twee lanceerbases van Pershing li-raketten in 01 Canaveral (Florida) alsmede twee andere bases in de sta' Maryland en Oklahoma. AO in J uluu livyoi UU 46,40 na een hoogste punt van ƒ147. 'pro uer,d *0'70 hofler verhandeld op ,0. Unilever en olies werden een paar buujes goedkoper. De financiële waar- handhaafden zich zeer goed Heineken lag zeer gevraagd en op ƒ150 ,fne?n Wlns' geboekt van ƒ3. Ook Wes- h09ere uit de lartiM H Gls,"br°cades werd twee 'erfjes duurder op ƒ40. wei? in triranS.portsec,or was Nedlloyd 00 fo/o Lr, ïï6 een nieuwe winst van ƒ6 ïnciPlp Uri™ COncern li9t in Bri,se II- ■ncieie kringen erg goed. Océ-Van der Grinten moest ƒ3 tog naar J285 ^.de0r ap df gehalveerde halfjaarcij- s met een val van ƒ7,30 op f61 Ge - ™r'Bar- Oto?fia taer op f51'80- Bders ■?™ra D4 vooruit naar ƒ365 en was Windend j«n if8?!?'' Utl','r,k niemand te n 2^ ,n s,ukken af te staan rmt op,lebeurs was Akzo favoriet Zien ooT' V3h! 6900 op,ies ln totaal Zandeld 43 000 contrac,en

de Stem | 1988 | | pagina 4