Ronde van Terneuzen voor amateurs ,0 MEYER, LID YAN WIELERPROMOTIE TERNEUZEN: Breskens beperkt schade T ennistoernooi yan Smash in St.-Jansteen Winst voor Tim van Y eldhoven V an Ylimmeren niet te houden Toernooi in Nieuwdorp sterk bezet \F, STEM SPORT 2 DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1988 AVONDCRTTERIUM KENT STERKE BEZETTING IN SCHELDESTAD PDM ider Milanezen terpoloërs ÜRNEUZEN - Na de goede prestaties van Ne derlandse renners in de Ronde van Frankrijk iaat het wielrennen weer volop in de belangstel- Jng. De coureurs moeten voor het meestal mas- aal opgekomen publiek voor spektakel zorgen. SPORT IN HET KORT Piet Yonck is superieur in Kustloop T14 eybalteam heeft woen leden. Tegen Argentin. |3-15). Nederland was a rgentinië en Nederlanj J zeven keer ontmoet. I Nederland driemaal. I pische Spelen in Seoul i strijden niet hun wan; -Polen 2-3 (16-14, 10-15, 0-3 (4-15, 3-15, 10-15), Nt. 1-8, 8-15, 13-15), Bulgarij» jaar winnaar van tw» :ract getekend bij de uit Geffen moet de ot Irinter Wim Arras, die an Zweden werd ontsla ateurjaar de Ronde v{ hoek. Ook zegevierde Sonde door Nederlands he trui. st van de nieuwe bonds etbalinternationals m# ud Gullit, Frank Rijkaat rio van de voorbije Eu jrgever AC Milan geen t ugustus naar Zeist te i bkeinde persoonlijk clubleiding te overtuigd i het sportcentrum vani ag met zijn kerngroep j Imma uit vier kwalificatie |chap, drie oefeninterlan nchibeker tegen Urug Jrij gt voor de reünie twintij de Europese titelstrijd i gezwaaide Mühren plus 1 en Witschge. lands waterpoloteam he sterk bezette achtland De jonge ploeg van bond openingsdag onderuit Jand, trok tegen Hongati |3,2-4,1-6). In Duisburg! ch voor op de Olympisd ich daarvoor niet geplaats yan onze sportmedewerker ■ERNEUZEN - De tweede gditie van de ronde van Terneuzen voor amateurs eaat zaterdag 6 augustus yan start. Een aantrekkelijk larkoers met een niet min- Ser aantrekkelijk prijzen pakket voor de renners noet het publiek massaal aar de Scheldestad trek ken. iele jaren geleden bleef Ter gen verstoken van een wie- irevenement. Voorheen was er Jet Scheldecriterium dat kort 'na de Tour de Flic gehouden rerd. Dat wielerevenement ang echter op de fles door toe- joen van de Terneuzense mid- »nstand. Die vond dat dit te- veel klanten uit de winkels wegtrok. Enkele jaren bleef het stil, maar achter de schermen werd driftig gewerkt aan de totstandkoming van een nieuw criterium. Op initiatief van Bram van de Linde en Fred Vermeersch ging vorig jaar de eerste editie van de Ronde van Terneuzen van start. Het zat deze stille krachten hoog dat een plaatsje als Waterland- kerkje wel en Terneuzen geen wielerkoers kon bieden aan haar bewoners en andere be langstellenden. Rond de boven genoemde personen werd de Wielerpromotie Terneuzen ge vormd, bestaande uit negen wielerliefhebbers. De eerste Ronde van Terneu zen mocht zich jammer genoeg niet verheugen in een grote op komst van publieke zijde. Voor een tegenvallend aantal be langstellenden, het slechte weer was de oorzaak, won de sterke Ad Polack uit Wemel- dinge. Het bezwaar dat de mid denstanders vroeger tegen het wielerspektakel hadden is in middels weggenomen, omdat de koers nu in de avonduren gehouden wordt. Momenteel is het zelfs zo dat veel winkeliers premies voor de coureurs ge schonken hebbea Eens te meer blijkt dus dat het een en ander best in goede harmonie gehou den kan worden. „Door de zo mertijd is het zelfs gunstig om 's avonds een criterium te hou den. Het is langer licht en er komen meer mensen op af. De datum, 6 augustus, valt aan het einde van de bouwvak-vakan tie, de enige gunstige datum die er nog op de wielerkalender te vinden was," aldus Lo Meyer, die lid is van de Wielerpormo- tie Terneuzen en die zaterdag als hoofd van de parkoerscom missie mede verantwoordelijk is voor de organisatie. De winnaar van vorig jaar, Ad Polak, kan deze keer op een behoorlijk zware Zeeuwse te genstand rekenen. Wat te den ken van Rob Bijvank, de snelle coureur van de wielervereni ging Zeeland en Eric Vereec- ken en Karei van Goethem van 'Zeeuwsch-Vlaanderen'. Plaat selijke favoriet Frank Geensen uit Terneuzen zal zeker voor eigen publiek willen schitteren, terwijl ook Mare de Smit uit Sluiskil er veel aan gelegen is een goede prestatie neer te zet ten. Daarnaast mag men na tuurlijk ook niet het Brabantse geweld vergeten, dat zich door het aantrekkelijke prijzen- en premiepakket tot de haven stand aangetrokken voelt. Er is ook een leidersprijs en een klassementsprijs. Over het parkoers wil Lo Meyer nog het volgende kwijt: „Vorig jaar vonden de renners het een pit tig, maar goed te rijden par- koers De coureurs krijgen een afwisselende ronde voorge schoteld van zo'n kleine twee kilometer met een bestrating van asfalt, klinkers en kinder kopjes." Het wielerfestijn gaat om 18.30 uur van start vanaf de Markt. De afstand bedraagt 90 kilometer, verdeeld over 45 ronden. Organisatie is tijdrovend' or Sjaak Begijn pe organisatie voorafgaande aan zo'n evenement wordt heestal als normaal beschouwd. Toch wordt er door veel pensen veel vrije tijd en energie gestoken in de totstand- oming hiervan. chultz,-Vai>dier^ndonck 6-2/f Mesker- Hasïinghuis 6-0,6j Tamers-Warringa 6-0, 6-0, olette Rooimans-Bollegraf -6, 6-4; Marielle Rooimi 3akkkum 5-7, 7-6, 6-3; M< Ter Riet 6-4, 7-5; Schilder- ken boom 6-2, 6-4; Jagen Verbruggen 6-3,6-1. James dubbel, eerste Jriehuis/ Mesker-Moos/ War- k-inga 6-0, 6-2; Van der Jr ubben-Bartels/Van Youde 6-1, 6-3; Bollegraf/' itiet-Van de Kerk/Groenen J5-2; Eijkenboom/Wili I Coorengel/ Schilder 6-4, [Bakkum/Schultz-Hamers/ Vandierendonck 6-7,6-0,6-0. Gemengd dubbel, eerste I Dullens/Hoek-Haslinghuis/ I Zegveld 6-4, 6-3; Grubben/1 I vids-Schreur/ Custers 6-2, 7- I Ritman/Troost-Druyts/Groe-. neveld 6-0, 0-6, 6-4; Schil*1 Vekemans-Radstake/Koek 6-3. Kitzbuhel, Grand Prix toei heren enekelspel; de I rijkste uitslagen van de i ronde zijn: Vajda (Tsj)-Js (Arg) 2-6,7-6, 6-2, Srejber C Miniussi (Arg) 6-1,7-5, Carl (Zwe)-Narducci (Ita) 6-1, Pistolesi (Ita)-Jelen (WDl) 6-4, Arrese (Spa)-Maurer (1 7-5,6-4, Mancini (Arg)- Osl tun (WDl) 7-6,6-3. Schaakfestival Amstei Kroongroep, vierde Kortsjnoi (Zwi)-Hort (Tsj) VzLjubojevic (Joe)-Nj (GBr) Vz-Vt-, Nikolic (Joe)- der Wiel (Ned) afgebroken. Stand: 1. Nunn 2Vt, 2. Korts]! Ljubojevic 2+1 afg., 4. Van Wiel 1+2 afg., 5. Hort 1+1 all Nikolic %+l afg. Grootmeestergroep, afgebi partij tweede ronde: Van® Sterren (Ned)-Lobron (WIW, Derde ronde: Miles (GjJ Goelko (VSt) 0-1; Piket (NJ Gelfand (Sov) 0-1; SoW» (Joe)-Van der Sterren (N 0; Lobron (WDl)-Visser (Neö) 0; Lerner (Sov)-Ermenkov 0* Mednis (VSt)-NinovP Pieterse (Ned)-Ciftiö» (Chi) 1-0; Brenninkntëj (Ned)-Andruet (Fra) rolyi (Hon)-Bosboom (Ned Ree (Ned)- Ligterink (Ned) Martens (Ned)-Vanheste afgebroken; Shvidler Ftacnik (Tsj) 0-1. Stand: 1. Lobron 3, 2. Gelfand, Sokolov 2%, 5, Ermenkov, Pieterse, Bosbtf» 9. Visser, Lerner, Ninov, r* Mednis, Brenninkmeijer, druet lVi, 16. Van der SY Ree, Karolyi, Ftacnik, CiiJ? I 1, 21. Martens Vt l afg., 22. terink 23. Vanheste 0+1 24. Shvidler 0. n onze sportmedewerker ;UWDORP - Evenals irig jaar hebben de Beve- ndse clubs Nieuwdorp en (wedorpse Boys een twee- ags voetbaltoernooi op iten gezet. Dit toernooi [ordt vrijdag 5 en zaterdag ugustus gehouden op het rtterrein in Nieuwdorp. Dit toernooi krijgt een attrac- !ve bezetting door deelname p Ajax 2, FC Den Bosch en de luwse hoofdklasser Vlissin- p. De andere clubs die in ac- i komen zijn Patrijzen ('s- renhoek), Lewedorpse Boys en Nieuwdorp. Vrijdag wordt 18.00 uur een begin gemaakt it de poulewedstrijden van ee keer dertig minuten en iterdag begint men om 14.30 uur. Dan spelen de nummers drie uit beide poules tegen elk aar. Om 16.30 uur komen de lers twee uit elke poule in :ie en de finale begint om .00 uur. De wedstrijdduur op terdag is twee keer 45 minu ten. jax 2, dat verrassend door- mg tot de kwartfinale in de erstrijd, laat in Nieuwdorp Ier andere opdraven Brian >y, Frank Verlaat, Allister lek, Richard Witschge en Ro- Id en Frank de Boer. Eredi- iionist FC Den Bosch laat on- andere aantreden Ruud ■ood, Ruud Kaiser, René van :k, Jan van Grinsven en Mi chel Beukers. 'ok Vlissingen, met zijn luwe trainer Jo Janssen, 't met zijn sterkste forma- naar Nieuwdorp. Van de 'ij zijn onder andere Ruud telis, Geert Bouwman, Pe- van Vossen, John Jasperse, reel Schenk, Richard Ver- ij (ex-Sparta) en Ad Gladi- s (ex-NAC). Nieuwdorp rde klas zaterdag) en de idagvierdeklassers Patrijzen Lewedorpse Boys lijken op ^>ier kansloos tegen bovenge- emde gerenommeerde tegen- jnders, maar ongetwijfeld hen zij hun huid zo duur mo- lük willen verkopen. Eén van de functies die bij zo'n gebeurtenis onontbeerlijk is, is die van parkoerscommissaris. Lo Meyer van de Wielerpromo tie Terneuzen is hoofd van de parkoerscommissie van de ronde van Terneuzea Wat houdt dit in? Lo Meyer: „Het belangrijk ste is het overleg met de ge meentepolitie. Het hele gebeu ren wordt met de politie door gesproken. Je kunt denken aan het parkoers, de gevaarlijke obstakels, het tijdstip en de plaats van handeling en ga zo maar door. Wanneer dit alles en de papieren voorbereiding rond is, dan volgen op de dag zelf de eigenlijke werkzaamhe den. Zo moeten er voor de ronde van Terneuzen 230 dranghekken geplaatst wor den. Dat zijn er heel veel als je die op een bosje bij elkaar ziet staan! De plaatsen waar de vlaggers moeten staan worden nogmaals nagetrokken en de spandoeken bij de finish opge hangen. De jurywagen moet geplaatst en ingericht worden. Dit alles delegeer ik zoveel mo gelijk aan derden. Zelf moet ik op de wedstrijddag voor ieder een beschikbaar zijn. De men sen die bij de opbouw betrok ken zijn komen dan nog van al les vragen: hoe moet dit, waar moet dat. De renners merken van deze voorbereiding eigen lijk helemaal niets. Vooraf hebben zij op papier alle nodige informatie gekregen, zoals plaats van inschrijving, prijs uitreiking en parkoers. Ik moet zeggen dat het overleg met de gemeentepolitie van Terneuzen tot dusverre heel soepel en prima verloopt. Het vergemak kelijkt je werkzaamheden wanneer je ook van die kant de nodige steun en adviezen krijgt." Het mislukken of slagen van de opbouw en afbreken van het parkoers staat of valt met de inzet van derden, de mensen die aangezocht zijn de bepaalde werkzaamheden te verrichten. „Een goed en volledig draai boek is nog geen garantie voor een goed verloop. In de tijd van de Tour du Flic wilde het wel eens misgaan. Het zaakje op bouwen was geen probleem. Anders was het bij het oprui men en wegbrengen van bij voorbeeld de dranghekken. Vooraf gemaakte afspraken werden niet nagekomen. Ik heb het nog meegemaakt dat we Lo Meyer, de stuwende kracht achter de wielerronde voor amateurs in Terneuzen. FOTO WIM KOOYMAN. met zes man alles moesten af breken. Aan het eind van de avond weet je dan wel wat je gedaan hebt. Bij de ronde van Terneu zen daarentegen is vorig jaar alles vlekkeloos verlopen. Die jongens van de Scouting heb ben toen prima werk geleverd. Dit jaat kunnen we geen be roep op hen doen, omdat ze op kamp zijn. Gelukkig hebben we de voetbalvereniging Ter neuzen bereid gevonden het werk over te nemen. Helemaal voor niets moeten ze het niet doen. Er staat een kleine ver goeding tegenover, die de ver enigingen naar eigen goeddun ken kan besteden. Maar je moet wel op je helpers kunnen rekenen, want anders valt de hele organisatie in duigen." Lo Meyer is eigenlijk per toeval in het wielerwereldje te recht gekomen. Vroeger be zocht hij samen met zijn vrouw vele koersen. Hij weet zich dat nog goed te herinneren. Hij zegt: „Ben Ysebaert, die toen consul was, had gebrek aan ju ryleden. Hij vroeg mij of ik zit ting wilde nemen in de jury. Ik heb dat toen een paar keer ge daan en het beviel me. Om het klappen van de zweep goed on der de knie te krijgen heb ik een cursus voor juryleden ge volgd. Al snel stapelden de be moeienissen met de wielersport zich op. Men vraagt je al gauw overal voor." Het comité van de Wieler sportpromotie Terneuzen be staat nu twee jaar. Een aantal nieuwelingen heeft hierin zit ting. Voorlopig is het dus nog even afwachten hoe de samen werking onderling zal verlo pen. Lo Meyer is echter wat dit betreft wel optimistisch. Voor hem staat in ieder geval één ding vast: de ronde van Ter neuzen moet een blijvende ge beurtenis worden. „Zo'n stad mag toch niet onder doen voor plaatsjes als Graauw en Wa terlandkerkje." or Fred Rabbout Algemeen Triathlon minuut JTiïï Trekking k 4-7-11-13-15-47 Reservegetal: 18. Trekking B: 2-5-9-12-21-31 Reservegetal: 48. 9-2-2-5-8-8-9 'KENS - Gisteren le de tijden van weleer op 'rtpark Baersande te 'leven. Breskens wist een half uur ere-divi- st F.C. Den Bosch op iterstand te houden. ■n pas kon aanvoerder Ruud Td via de binnenkant van aal de stand op 1-1 bren- Het zou uiteindelijk 1-7 fden, maar de thuisploeg, fel enongd, mocht zeker met op- eyen hoofd het veld verla- •i?^n aarzelde immers niet, d® mogelijkheden er kwa- men, de aanval op te zoeken, en creeerde daarbij zelfs de ge kansen. Het enige euvel dat de withemden van er Robbie de Klerck te h,JL.de®rabantBe buiten- Ival trapten. 'feskens, voor een kleine zeshonderd man publiek, opende sterk. Na zeven minu ten moest doelman Jan van Grindsven de bal al uit zijn netten halen. De lange portier keek verbaasd op toen Robbie de Muijnck op aangeven van Henk Ottens vanaf ruim twin tig meter ineens uithaalde. De ver van zijn doel staande Van Grindsven beroerde die pegel nog wel met de vlakke hand, maar moest constateren dat de bal pas in het net tot stil stand kwam (1-0). Het logische gevolg was dat Breskens terug moest, maar de wijze waarop men de zaak dichthield was zonder meer knap, terwijl ook Adrie Wal- hout zich tussen de palen knap verweerde. Den Bosch kreeg dan ook weinig uitgespeelde kansen. Pas in de 25e minuut werd het echt gevaarlijk toen Michel Beukers, die bij de 2e paal maar voor het inleggen had, vergat zijn voet uit te steken. Een 'flipperkastdoelpunt' bracht in de 40e minuut de ge lijkmaker. Mart van Duren zag zijn inzet aan de binnenkant van de paal uit het doel gaan, in de rebound knalde Michel Beukers op Tony van Voren, maar de derde keer was de goede keer, toen in de extra re bound Ruud Brood via de bin nenkant van de paal wel raak schoot (1-1). In de tweede helft vielen de doelpunten makkelijker. Al na drie minuten moest Martin Boone, ingevallen voor Adrie Walhout, capituleren op een in zet van Michel Beukers (1-2). Zeventien minuten in de tweede helft werd de score dan toch opgengebroken. Ruud Brood knalde vanaf afstand binnen (1-3). Breskens kwam naar voren, waardoor Den Bosch meer ruimte kreeg, en dan loopt het uiteraard tegen een dergelijke tegenstander fout. Nadat Harry Ruissen bij de thuisploeg van Grindsven nog op zijn weg had gevonden, en Michel de RuySscher net naast het doel had geschoten, zorgde Gert-Jan Verhoof voor 1-4, ter wijl Michel Beukers twee mi nuten later de 1-5 cijfers op het scorebord bracht. Negen minuten voor tijd stelde Cor Adi'iaanse Michel Beukers in staat, er 1-6 van te maken, terwijl Mart van Duu- ren met een solo drie minuten voor tijd de eindcijfers op 1-7 vastlegde. Een wedstrijd die in de tweede helft meer dan het aankijken waard was, en waarin Willy van Grenberghe zonder opvallen uitstekend leidde. EEN WEEK na zijn in drukwekkende verbetering van het officieuze wereldre cord triathlon, verschijnt Axel Koenders in Den Bosch voor een kwart-triathlon aan de start. Koenders is zondag een van de 200 wedstrijdatleten in de eerste editie van de Maas- poort-triathlon. Ook Ben van Zeist, Marcel Osse en Irma Zwartkruis bevinden zich on der de deelnemers. De wedstijd telt voor het Super Prestige klassement van de Neder landse Triathlon Bond. Hockey INDIA HEEFT een vriend schappelijke interlandwed strijd tegen Pakistan, ten be hoeve van een goed doel, met 4- 1 gewonnen. Thoiba Singh (2) en Shahid en Vivek Singh maakten de doelpunten voor India. Musadiq scoorde tegen. ROBIN VAN HECKE, de amateurwielrenner uit Sas van Gent, reed een uitstekende wedstrijd in het Belgische Evergem. Hij bolde als tweede over de streep in een veld van niet minder dan 84 amateurs.COR VERVAET uit Walsoorden - bezig aan een uitstekend seizoen - werd er vierde. In Bambrugge reed KO HARMS uit Axel naar een zestiende plaats. In Sinaai-Waas werd COR VERPLANKE tiende. Bij de VWB was er een overwinning voor THEO VAN DE BR ANDE uit Heikant. Van onze tennismedewerker ST.-JANSTEEN - Het tennistoernooi van Smash in St.- Jansteen is gisteren begonnen met de kwalificatieronden voor de Dl- en Cl-categorie. Evenals vorig jaar gaan de fi nalisten van de kwalificatieronden over naar het hoofd schema, waarvan de partijen maandag 8 augustus van start gaan. Van onze atletiekmedewerker BRESKENS - Ook tijdens de tweede van de vier Kust- lopen heerste Piet Vonck. Evenals in Groede vorige week liet hij na vier van de acht kilometer de laatste concurrenten ter plaatse om onbedreigd een nieuwe zege in de boeken te schrijven. Op recreatiepark Schoneveld, waar De Wielingen deze Kust loop hield, kwamen in totaal (naast de acht was er ook een vier kilometer) 105 deelnemers opdraven. Op de acht kilometer lag de zaak al vrij vlug in de beslissende plooi. Piet Vonck, Piet Westerweele en Hans van de Griendt lieten de grote groep in de steek. Hans van de Griendt viel als eerste vooraan weg. Een losse veter lag aan de basis hiervan. Voordat die weer gestrikt was waren Westerweele en Vonck uit het zicht verdwenen. Halverwege moest ook Wester weele de 'oude maestro' laten gaan. Van de Griendt kwam nog wel dicht bij Westerweele, maar de Aardenburger gaf zijn tweede plaats niet meer prijs. Patrick van Quekelberghe, een nieuw gezicht in het trimmer speloton, bevestigde zijn sterke lopen van de laatste tijd met een vierde plaats voor Peter van Waes. Bij de dames was Ingrid Cauwels uit Knokke de snelste vóór Terese van Lare. Op de vier kilometer was evenals op de acht ook de winnaar de zelfde van vorige week. Alex Fenijn haalde het met meer dan een halve minuut voor sprong op de als tweede eindi gende Robbert Vroon. Bij de dames was hier Karin Stolk uit St.-Kruis de snelste. Dat was ze overigens ook vorige week, maar toen kwam ze aan de ver keerde kant van de weg binnen en zag de jury haar over het hoofd. UITSLAGEN HEREN 4 km: 1. AJex Fenijn (Nieuwvliet) 19.05, 2. Robbert Vroon (Breskens) 19.47, 3. Dirk van Wasbeek (Hoek) 20.17, 4. Frank Verschorre (Bres kens) 20.26,5. Erik Blaakman (Aar denburg) 20.36. 8 km: 1. Piet Vonck (Hulst) 24.31, 2. Piet Westerweele (Aardenburg) 25.16, 3. Hans van de Griendt (Hoek) 26.23, 4. Patrick van Que kelberghe (Eede) 27.10, 5. Peter van Waes (Aardenburg) 27.13. DAMES i 4 km: 1. Karin Stolk (St.-Kruis) 22.39,2. Ines de Hullu (Schoondijke) 23.09, 3. Monique Schouten (Oost burg) 28.38. 8 km: 1. Ingrid Cauwels (Knokke) 31.24, 2. Therese van Lare (Sluis) 31.57, 3. Christianne Vermorken (Nieuwvliet) 33.00. Ook kent het toernooi dit jaar weer een B-schema, waarvoor overigens nog spelers kunnen inschrijven. Tot nu toe kan men in ieder geval al rekenen op deelname van de winnaar van vorig jaar David Hans en de verliezende finalist Dieter Calle. Vanuit de regio nemen deel Mark Albers en Coen Dob- beleir, alsmede de Belg Phi lippe Versluijs. Het Cl-schema bij de heren wordt aangevoerd door de plaatselijke favoriet Ronald van Remortel. De winnaar van vorig jaar, de Duitser Nicolai Bedenbecker, is deze keer niet van de partij, wel de verlie zende finalist Thorsten Kohier, die plaatsingsnummer twee kreeg toegewezen. Als drie en vier werden geplaatst Gyon Asselman (bovenin het schema) en Jeroen Verstraeten, terwijl Tim van Veldhoven en Evert van Kampen als vijfde en zesde werden ingeloot. Bij de Cl-dames is het niet verwonderlijk dat de jeugdige Nathaly Tijssen de favoriete is op het acht namen tellende schema, terwijl Chantal Baec- ke, ondanks haar winst van vo rig jaar op Tijssen, op een tweede plaats werd gezet. Bij de C2-heren zijn Dethlef Pieters en Reggie Lambert de favorieten waarvan men ver wacht dat zij zich zullen kwali ficeren. Datzelfde wordt ver wacht bij de D2-heren van Etienne Antheunis en Etienne Schauwaert. Totaal 19 inschrijvingen ont ving men voor de Dl-heren. Terneuzenaar Michel Verberk- moes staat als eerste geplaatst, gevolgd door Stefan Buijsse, de winnaar van het Hulsterse Reinaerttoernooi. Wim Nijsse en Reggie van de Berg zijn de overige geplaatsten. Bij de D- dames zijn Danielle van Zwie den en Stephanie Verstraeten de mogelijke finalisten. OVERIGE PLAATSINGEN HE-E: 1. Philippe de Smet, 2. Ge rard Jonkman. DE-D: 1. Ellen Aper, 2. Mieke Ke gels. HO-C: 1. Van Kampen/Van Re- mortel, 2. Herman/Deltour. HD-D: 1. Van de Berg/Van de Berg, 2. d'Hont/Verberkmoes, 3 en 4. De Smet/Weemaes en De Klerk/ Renique. DO-D: 1. Asselman/Mast, 2. Danc- kaert/Van Landeghem. GD-D: 1. Bauwens/Renique, 2. As- selman/Boeijkens. Van onze tennismedewerker OOSTBURG - De 15-jarige Tim van Veldhoven heeft gis teren in het Eenhoorntoernooi te Oostburg hard toegesla gen. Coen Dobbeleir, vorig jaar verliezend finalist in de B- finale tegen Patrick Marteijn, werd zijn slachtoffer. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat de jeugdige Animo-speler zich zou plaatsen voor de kwartfinales, want met een eerste setwinst op zak ha perde de machine van Dobbe leir ondanks een 3-0 voor sprong in de tweede set. De pas van een blessure her stelde Dobbeleir moest Van Veldhoven een derde set toe staan die door Van Veldhoven in zijn voordeel werd beslist: 4- 6, 6-3, 6-3. Van Veldhoven plaatste zich hiermee in de kwartfinale tegen Corjon Man- touw die in drie sets Hein Kup- fer had verslagen met 7-5, 3-6, 6-4. De eerst geplaatste Harry Pullens stond Jan Jurry slechts een game toe terwijl Bernd van Quekelberghe met 6-4, 6-3 ver loor van een slim spelende Marco Jansen. Uitslagen Heren enkel-C: John Sistermans- Teun van Heelsbergen 6-2 6-2. Ronnie van Remortel-Luc Gele- vert 1-6 6-4 7-5. Jan Jurry-Ben Bouwhuis 7-6 6-1. Tim van Veld- hoven-Gijs van Wanrooij 6-0 6-0. Dames enkel C: Bep v.d. Vijver- José de Wit 6-3 3-6 6-3. Yvonne v.d. Vlies-Anneke Bouwhuis 3-6 6-3 6- 2. Marja Wondergem-Saskia Man- touw 6-0 6-2. Heren enkel D: Djalmar Sister- mans-Leonard Robesin 4-6 6-4 6-4. Leen Dey-Cees de Rijk 6-1 6-2. Frans v.d. Hemel-Niek van Re- mortel 6-4 6-2. Michel Verberk- moes-Ralph de Hoogh 6-0 6-1. RENESSE - Rudy van Vlimmeren heeft woensdagavond een imponerende zege geboekt in de Schouwse badplaats Renesse. DE SOVJETUNIE zal voor het begin van de Olympische Spe len een consulaat openen in Seoul. Daarmee hoopt het land, dat geen diplomatieke betrek kingen onderhoudt met Zuid- korea, de belangen van de 1.600 atleten, officials, trainers en supporters gedurende het sportevenement beter te kun nen behartigen. Het consulaat zal worden bemand met twee administratieve krachten. Zeilen DAVID BARNES is woensdag in San Diego officieel aange wezen als schipper van het Nieuwzeelandse jacht, dat in september zal proberen de America Cup te veroveren. Geldschieter Michael Fay heeft alle vertrouwen in Barnes, die het met de 90 voet lange één- rompsboot moet opnemen te gen de veel kleinere maar ra zendsnelle catamaran 'Stars and Stripes' van de San Diego Yacht Club. De sterke coureur uit St. Willi- brord, die profallures heeft, en waarschijnlijk nog dit seizoen een contract tekent, ontsnapte in de slotfase van deze ama- teurkoers, die door vierduizend toeschouwers werd bijge woond, uit een kopgroep van zeven, en gaf daarna in drukwekkend gestalte aan zijn uitstapje, dat hij met zijn ze ventiende overwinning be kroonde. Van Vlimmeren was ook de man die het initiatief nam voor, naar later zou blijken, de beslissende ontsnapping. Die kwam vroegtijdig tot stand. Reeds na tien kilometer for meerde zich een kopgroep van acht renners, waarvan behalve Van Vlimmeren deel uitmaak ten: Karei van Goethem (win naar van de leidersprijs), Han Laterveer, Tom Akkermans, Nico van de Klundert, de Duit ser Marcos Steinhauser, Matti de Baat en Hetty Nieuwdorp. Deze hoofdmacht won snel terrein op het restant van het veld, waar onder andere Rob Bijvank (hij zou later opgeven), Eric Vereecken, Peter Mol en Nab Hage tot de geklopten be hoorden. In de volggroep wen ste de een voor de ander geen vuist te maken. Dat was een kolfje naar de hand van de lei ders, die halverwege de koers niet meer te achterhalen wa ren. De voorsprong t bedroeg toen al 1 minuut en 15 secon den. Na zestig kilometer moest Matti de Baat door pech afha ken in de kopgroep. Hij trachtte nog even op zijn eentje de opgelopen achterstand goed te maken, maar dat bleek on begonnen werk te zijn. Ook zonder De Baat klaarde de leidersgroep het gemakke lijk, en zette na 75 kilometer alle anderen op een ronde ach terstand. Vijf ronde voor het einde mochten het peloton af- spurten. Even tevoren was Rudy van Vlimmeren met een katachtige demarrage ont snapt, en pakte hij onder luid applaus van de toeschouwers zijn zeventiende zege in dit sei zoen. Van de volgers was Tom Ak kermans de rapste, voor Nico van de Klundert. Uitslag: 1. R. van Vlimmeren (St. Willibrord) 91 km in 2.01.16., 2. T. Akkermans (Prinsenbeek) op 37 sec., 3. N. van de Klundert (Hooger- heide), 4. H. Nieuwdorp (Ierseke), K. van Goethem (Sluiskil), 6. M. Steinhauser (Duitsland) op 1.02, 7. H. Laterveer (Nieuwenkerk a/d IJssel), 8. T. den Braber (Fijnaart) op 1 ronde, 9. J. Goededorp (Oudenhoorn), 10. P. Mol ('s Gra venpolder), 11. P. van Acker (Koe wacht), 12. D. de Bruin (St Willi brord), 13. N. Hage (Poortvliet), 14. E. Farenhout (Spijkenisse), 15. E. Vereecken (Hulst), 16. M. Tak (Oudenbosch), 17. A. Grootveld (Zoetermeer), 18. W. van Kooten (Bruinisse), 19. R. van Hooijdonk (Roosendaal), 20. M. de Baat (Nieuw-Vossemeer).

de Stem | 1988 | | pagina 7