Weer drie Olympiërs aangewezen John Talen vierde in Denemarken iO MEYER, reske LANDS- EN EUROPEES CLUBKAMPIOEN BARST UIT ZIJN VOEGEN SPORT UITSLAGEN Hl P. v. PUTTEN Rudi Voller: 'idealiseren van Oranje zwakzinnig' Toernooi in Nieuwdorp sterk bezet EINDHOVEN - PSV is te groot voor Neder land. In Europa onderkennen de Eindhovena- ren ook grenzen aan de groei en komende win ter, tussen Sint en Kerst, gaat PSV in Tokyo knokken om de wereldbeker. Vergelijking Hessen Cornelisse Delgado Volleybalteam verliest Amateur John Vos naar PDM Oranje-bijeenkomst zonder Milanezen )ESTEM SPORT 2 ERNEUZEN - Na de goed| ierlandse renners in de r| ttaat het wielrennen weer vc ]jng. De coureurs moeten vc laai opgekomen publiek voi Opnieuw nederlaag waterpoloërs HHU'l'llfllVI Uw officiële Honda-dealer voor Breda-Oosterhout e.o. Teteringen - Tel. 076-713229 DEN HAAG (ANP) - Het Nederlands Olympisch Co mité (NOC) heeft dinsdag avond weer drie sportlieden aangewezen voor de Zomer spelen van Seoul. Het bestuur ging akkoord met de voordracht van de bokser Regilio Tuur, de tennisser Mi- chiel Schapers en de baanwiel- renner Thierry Detant. Voorlo pig bestaat de Nederlandse ploeg voor het grootste vier jaarlijkse sportevenement ex clusief begeleiders uit 137 men sen en negen paarden. De Rotterdamse vedergewicht Tuur werd als enige gekozen uit de voordracht van de boks- bond, die ook Silvio Mezzenga (lichtgewicht), Reino van der Hoek (lichtwelter) en Peter Zwezerijnen (midden) op het lijstje voor het NOC had ge plaatst. De bond was zelf al van oordeel, dat het voorstel voor nog eens vier boksers aan de royale kant was. De Europees kampioen in het zwaargewicht, de Limburger Arnold Vander- lij de, was al in een eerder sta dium aangewezen. Thierry Détant is de eerste baanwielrenner, die is aange wezen. De 22-jarige renner uit Purmerend moest dit seizoen vormbehoud tonen. Hij rijdt in Seoul de tijdrit over één kilo meter. Marcel Beumer, Leo Peelen en Louis de Koning zijn renners, die met opvallende re sultaten nog tot de Olympische ploeg kunnen doordringen. Michiel Schapers, de num mer één van tennissend Neder land, is voorlopig delegatielid met vraagteken. De Rotter dammer, momenteel actief in Italië, werd dinsdagavond ver rassenderwijs door het NOC bij de nationale ploeg gehaald. Lange tijd wensten de keuze heren uit Den Haag de kandi datuur van Schapers niet se rieus te nemen. De nummer 38 van de wereldranglijst is eerste' reserve voor het herentoernooi in Seoul. Hij krijgt van de Internatio nale Tennis Federatie (ITF) een plaats in het wedstrijdschema, wanneer één van de acht wild cards (Skoff, Gomez, Agenor, Odizor, Izaga, Jarryd, Gilbert en Tsjesnokov) afhaakt. Voor andere spijtoptanten is Scha pers geen vervanger. Toplan- den mogen dan een nieuwe na tionale kracht inzetten. Scha pers moet voor 31 augustus, de dag van de officiële overdracht van de Nederlandse ploeg aan chef de mission Wim Cornelis, zekerheid hebben over zijn deelneming in Seoul, anders wordt hij uit de ploeg ge schrapt. Door de tennisbond, de KNLTB, was Schapers voorge dragen met Huub van Boeckel, zijn dubbelspelpartner. Dat duo was wel verzekerd van één plaats in het Olympische toer nooi. De kandidatuur werd echter afgewezen, omdat het NOC niet over een objectief 'meetpunt' kon beschikken. In het dagelijks tennisleven spe len Schapers en Van Boeckel vrijwel nooit samen. In Seoul mogen echter geen qua natio naliteit gemengde koppels aan de start verschijnen. Het NOC besloot ook vijf be geleiders aan te wijzen. Voor de atletiekploeg het viertal Henk van der Worp, Arie Kauffman, Wim Verhoorn en Ton Eijken- boom. De boksploeg wordt ver gezeld van Gyula Bodis, de trainer van Arnold Vanderlij- de. PSV rest nog het heelal Door Chris van Nij natten Dat de club straks in Zimbabwe gaat overwinteren is in dit verband voor anderen opmerkelijk, maar voor de mondiaal denkende Eindhovenaren een voor de hand liggend detail. Nog even en de selectie van PSV wordt door Philipsma- nagers in een, ongetwijfeld in het eigen concern ontwikkeld, 'Battleship Galactica' gedre ven om in het heelal op zijn minst twee ronden te overle ven tijdens de strijd om de universele Melkwegcup. Toekomstmuziek? Natuur lijk, maar de haast wellustige passie waarmee PSV-voor zitter Jacques Ruts zijn licht gistermiddag liet schijnen over dé Europees clubkam pioen, het vernieuwde stadion en de sportieve plannen voor het nakend seizoen zet de concurrentie op voorhand in de schaduw. Uiteraard gaat het er uitein delijk allemaal om of PSV straks in zijn eerste wed strijd, uit tegen het ambi tieuze Feyenoord, de ballen wel of niet achter Joop Hiele krijgt. Maar de cijfers en harde feiten spreken op dit moment in het voordeel van de Brabanders. De hoogte van de exploita tie zegt niet alles, maar een onderlinge vergelijking wel iets. Bij PSV beloopt de ex ploitatierekening een bedrag van bijna 18 miljoen gulden. Dat is meer dan de door Ajax (10 miljoen) en Feyenoord (6 miljoen) vrijgegeven bedra gen bij elkaar. „Vijf jaar geleden bedroeg onze begroting nog ongeveer 6 miljoen", lichtte Ruts toe. „Maar aan de uitgavenkant is een lastenverzwaring ont staan als gevolg van rente- en aflossingsbedragen voor de thans gedane investering in ons stadion". Qua inkomsten staat PSV er echter formidabel voor. Ma nager Kees Ploegsma schat dat er vorig jaar een miljoen winst gemaakt is. Bovendien brengen allerhande sponsors veel geld binnen. Van Philips wordt niet bekend gemaakt hoeveel geld er naar PSV vloeit. Maar de subsponsors, daarvan zijn er nu tien en dat worden er binnenkort twaalf, betalen gezamenlijk ruim 3% miljoen gulden per jaar. De met allerlei vormen van luxe omgeven 'business-seats' in het geheel 'inpandige' mid dengedeelte van de nieuwe hoofdtribune brengen ko mend seizoen 4 miljoen op. PSV verkoopt dezer dagen precies 20.000 seizoenkaarten. Met dit voor Nederlandse be grippen enorme aantal zit de club aan een maximum. Een paar duizend plaatsen wil men vrijhouden voor de losse verkoop. „Toch heeft deze ontwikkeling het PSV-be- stuur er niet toe gebracht om de bestaande accommodatie verder uit te breiden", lichtte Ruts toe. Aan de duurdere plaatsen is druk gesleuteld, omdat die direct meer geld opleveren, zo leerde zijn kei harde economische gedach- tengang. „In de huidige situa tie wordt uitbreiding niet overwogen, omdat dat gezien de relatief lage entreeprijzen en de matige nationale uit straling van onze competitie niet rendabel is". Het mag als bekend veron dersteld worden; Ruts en dus PSV, is niet onder de indruk van de sportieve en financiële mogelijkheden in eigen land. De club voelt zich veel te sterk en eigenlijk wat mis deeld. Ruts: „De vraag of de Trainer Guus Hiddink (links) en, van boven naar beneden, drie nieuwe aanwinsten van PSV; Stan Valkcx, afkomstig van FC VW, Henrie Kruzen, afkomstig van FC Den Bosch en Jules Ellerman, afkomstig van Sparta. foto anp KNVB in '88/'89 nu 2.25,3 of 4 miljoen van de NOS gelijke lijk over 37 clubs gaat verde len is niet ons belangrijkste probleem. Maar dat een club als PSV in het vorig seizoen l/37ste deel van 1.75 miljoen televisiegeld ontving, staat absoluut niet in verhouding tot datgene dat door de con sument wordt afgenomen". Met andere woorden: PSV zou graag een groter partje ontvangen van het door de KNVB te ontvangen NOS- geld. Ruts zou liever in Europees verband zaken doen en een Europese competitie opstar ten. Maar dat stokpaard van hem wordt bij de UEFA mo menteel bereden door zijn collega Ramon Mendoza van Real Madrid. En die rijke baas is in de afgelopen weken met dat plan voorlopig weg gehoond door de UEFA-top. PSV mikt in de komende voetbaljaargang op vijf prij zen, zoals dat heet. Het land- kampioenschap, de nationale beker, de Europacup voor landskampioenen, de Super cup en de Wereldbeker. Om die Supercup strijdt de ploeg in november en februari met KV Mechelen. PSV gaat dat doen met een marginaal ge wijzigde selectie van 32 con tractspelers. Van de A-ploeg verdwenen alleen Van de Kerkhof en Thoresen. Nieuw komers zijn Krüzen, Eller man en Valckx. „Voor het overige blijft al les bij elkaar", voorspelde Ploegsma gisteren. „Ook Va nenburg. Mijn vakantie is vergald door al die geruchten over Juventus en Napoli. Ik heb van Juventus nu de schriftelijke bevestiging dat er door die club nooit een of ficieel bod is uitgebracht op Vanenburg. Maar ik weet na tuurlijk ook wel dat ze hem graag willen hebben en dat ze Laudrup bij ons willen stal len. Dat soort constructies zien wij niet zitten. Alleen als er betaald wordt, gaan we praten. Maar op dat front vrees ik niets. Onze spelers zijn erg duur en de tijd dat Italiaanse clubs zomaar 16 miljoen gulden op tafel leg gen, is naar mijn gevoel voor bij". Een supertransfer als bij Gullit zit er volgens Ploegsma dus niet in. Een uitvloeisel van die spectaculaire over gang heeft op 17 augustus plaats. Dan komt AC Milan het vernieuwde stadion ope nen. PSV hoeft, als gevolg van het 'verlies' van Gullit, daarvoor alleen de reis en verblijfkosten van het Mila nese gezelschap te betalen. Slechts de tv-rechten voor Italië zijn voor Milan-eige- naar Berlusconi. „Voor Ne derland en de rest van Europa kan ik zelf zaken doen", stelde Ploegsma. Later in het voetbaljaar speelt PSV nog in Milaan tegen de plaat selijke AC. Dan wordt er op een financieel interessante recettebasis gespeeld. ESBJERG (Reuter) - De Belgische beroepswielren ner Herman Frison heeft woensdag de tweede etappe van de Ronde van Dene marken gewonnen. Na een rit over 198 kilometer van Holstebrö naar Esbjerg profiteerde Frison vooral van een aantal valpartijen, waarbij concurrenten voor de sprint waren betrokken. Hoewel ook Poalo Rosola onderuit ging, was de Italiaan weer op tijd voorin aanwezig om naar de derde plaats te spurten. Die le verde hem tevens de leiderstrui op. De etappe werd behalve door valpartijen gekenmerkt door een vroege ontsnapping van de Deen Bjarne Riis. Al direct na de start ging Riis er vandoor. Hij bouwde een voorsprong op van acht minuten, maar kwam voor een solo van bijna 200 ki lometer kracht te kort. De Noor Dag-Erik Pedersen en de Zweed Kjell Nilsson vielen uit na een botsing met een auto. Ze waren naar een ziekenhuis gebracht. De verwondingen vielen mee. Tweevoudig Tour winnaar Laurent Fignon en de Deen Jesper Worre kwamen ook ten val, maar haalden de eindstreep wel. Urs Freuler, de winnaar van de eerste etappe, had minder geluk en viel uit. Beste Nederlander was woens dag John Talen. Hij werd vier de. De uitslag van de tweede etappe is: 1. Frison (Bel) 198 km in 4.56.06, 2. Sorensen (Den), 3. Rosola (Ita), 4. Talen (Ned), 5. Lilholt (Den), 6. Van der Velde (Ned), 7. Van Camp (Bel), 8. Redant (Bel), 9. Van Holen (Bel), 10. Bennington (Eng) allen z.t. Algemeen klassement: 1. Rosola 9.37.07,2. Frison op 0.02,3. Sörensen z.t., 4. Talen 0.13, 5. Eriksen (Den) 0.14, 6. Riis (Den) z.t., 7. Schurer (Ned) 0.15, 8. Dubois (Fra) z.t., 9. Lilholt 0.16,10. Per Pedersen (Den) z.t. De Westduitser Bernd Gröne heeft de tweede etappe van de amateurronde van Hessen, een rit over 151 kilometer van Her- born naar Korbach, gewonnen. Aan de finish had hij een voor sprong van negen seconden op zijn landgenoot Remig Stumpf. De Sovjet-renner Pavel Ton- kov, die de eerste etappe had gewonnen, behield de leiding in het algemeen klassement. Beste Nederlander was Arthur van Dongen, die negende werd. De uitslag van de tweede etappe is: 1. Gröne (WD1) 151 kilometer in 4 uur, 15 minuten en 48 seconden, 2. Stumpf (WD1) op 9 seconden, 3. Raab (OD1) 0.25, 4. Wartenberg (OD1), 5. Henn (WD1), 6. Kroner (WD1), 7. Matwew (WD1), 8. Fiala (Tsj), 9. Van Dongen (Ned), 10. Zemke (WD1), 13. Nagengast (Ned) allen zelfde tijd als Raab, 73. Wol- sink (Ned) 6.03,77. Lagerweij (Ned) zelfde tijd als Wolsink. Algemeen klassement: 1. Tonkov (Sov) 8.26,28, 2. Gainetdinov (Sov) 0.02, 3. Lance (Fra) 0.08, 4. Zemke (WD1) 0.19,5. Raab (OD1) 3.40,6. Po- lovnikov (Tsj) 3.42, 7. Henn (WD1) 3.47, 8. Fiala (Tsj), 9. Eickelbeck (WD1), 10. Nagengast (Ned) allen zelfde tijd als Henn, 32. Van Don gen (Ned) 18.09, 49. Rasch (Ned) 20.06, 73. Wolsink (Ned) 22.59, 76. Lagerweij (Ned) 24.00. Michel Cornelisse is tweede ge worden in de tijdrit van woensdag voor het Westduitse Trophy-circuit. In de binnen stad van Gippingen ging de overwinning in de achtste etappe naar de Westduitser Günther Schumacher, die daarmee zijn vijfde dagzege boekte. Schumacher behoudt de leiding in het algemeen klassement, Cornelisse staat derde. Op een ander onderdeel van de Trophy-wedstrijden, de puntenkoers, behield Hennie Kuiper de leiding in het alge meen klassement. De veteraan speelde echter geen hoofdrol in de achtste etappe, die werd ge wonnen door de Westduitser Rolf Gölz uit de ploeg van Jan Raas. Uitslag achtste etappe, tijdrit: 1. Schumacher (WD1) 1.03.75, 2. Cor nelisse (Ned) 1.04.59, 3. Ledermann (Zwi) 1.05.10. Algemeen klassement: 1. Schuma cher (WD1) 10.00.15. 2. Ledermann (Zwi) 10.06.74, 3. Cornelisse (Ned) 10.09.78. Achtste puntenkoers Trophy: 1. Gölz (WD1) 12 punten, 2. Hörzeler (Zwi) 10,3. Pevenage (Bel) 8. Algemeen klassement: 1. Kuiper (Ned) 42, 2. Dietzen (WD1) 36, 3. Bölts (WD1) 34. Pedro Delgado is woensdag door 50.000 dolenthousiaste stadgenoten in zijn woonplaats Segovia op grootste wijze ont haald. De winnaar van de Ronde van Frankrijk, die we gens wedstrijd-verplichtingen in het buitenland pas elf dagen na zijn triomf in Parijs terug keerde naar Spanje, werd in een open wagen door de over volle straten van de stad ge voerd. „Ik heb de Tour voor jullie gewonnen", vertrouwde Delgado zijn supporters toe. STERZING (SID) - Rudi Voller, de Westduitse voet baller in Romeinse dienst, heeft zich de laatste we ken geërgerd aan de Westduitse tv-programma's, die hij in het Noorditaliaanse trainingskamp kan ont vangen. Vooral de roep om het Nederlandse spel te copiëren heeft de international in toorn doen uitval len. „Ik weet niet wat het voor zwakzinnigheid is dat alle ver slaggevers en zelfs trainers nu doen alsof Nederland het voetbal hebben uitgevonden. Ze vinden zelfs dat wij als Duitsers ons nu naar het voorbeeld van het Nederlands elftal moeten richten". Dan raakt Völler pas echt op drift. „De Nederlanders zijn door een buitenspeldoelpunt in de halve finale geko men, hebben tegen ons, terwijl ze beter waren, een straf schop cadeau gekregen en bezitten in Rijkaard, Gullit en Van Basten drie uitzonderlijke voetballers, die wij in Duitsland momenteel niet hebben. Maar daarom hoeven wij ons licht toch niet onder de korenmaat te zetten. Bij de Italianen, die net als wij in de halve finale zijn uitgescha keld, is nog geen mens op het idee gekomen om te eisen dat Italië als Nederland moet gaan spelen. Alsof dat de enige basis voor succes is. Werkelijk wat er Duitsland op dit mo ment gebeurt, is voor mij ongerijpelijk". Voller, na Van Basten de topschutter van de Europese ti telstrijd, mist door het trainingskamp van zijn werkgever AS Roma in Sterzing de oefenstages van teamchef Becken- bauer met de Westduitse selectie. Hij rekent er echter op naast Klinsmann in de aanval te staan in de kwalificatie interlands tegen Finland (31 augustus) en Nederland (19 oktober). NIEUWSOVERZICHT SOFIA (ANP) - Het Nederlands volleybalteam heeft woei) dag in Sofia de eerste nederlaag geleden. Tegen Argenti» werd het 2-3 (15-5, 6-15, 15-8, 8-15,13-15). Nederland was; zeker van een plaats in de finale. Argentinië en Nederl hadden elkaar dit jaar tot woensdag zeven keer ontmoet! Zuidamerikanen wonnen vier keer, Nederland driemaal, twee landen zitten tijdens de Olympische Spelen in Seoul; dezelfde poule, zodat ze in oefenwedstrijden niet hun w$ gezicht lieten zien. De uitslagen van woensdag zijn: Japan-Polen 2-3 (16-14,10-1(1 15, 15-13, 9-15), Tsjechoalowakije-Cuba 0-3 (4-15, 3-15, 10-15)," derland-Argentinië 2-3 (15-5, 6-15, 15-8, 8-15, 13-15), Bulga Brazilië 3-0 (15-13,15-2,15-12). GEFFEN (ANP) - John Vos, dit jaar winnaar van amateurklassiekers, heeft een contract getekend bij dei lerploeg PDM. De 24-jarige renner uit Geffen moet dei volger worden van de Belgische sprinter Wim Arras, diej een dopingaffaire in de Ronde van Zweden werd onfc gen.Vos won in zijn laatste amateurjaar de Ronde Overijssel en die van de Achterhoek. Ook zegevierde; Brabander in een rit in Olympias Ronde door Nederland beeindigde hij die koers in de groene trui. ZEIST (ANP) - De eerste bijeenkomst van de nieuwe boi coach, Thijs Libregts, met zijn voetbalinternationals het stellen zonder aanvoerder Ruud Gullit, Frank Rij en Marco van Basten. Het supertrio van de voorbije pese titelstrijd heeft van zijn werkgever AC Milan geen stemming gekregen maandag 8 augustus naar Zeist te zen. Libregts was het afgelopen weekeinde persoonlijk Milaan gevlogen om de Milanese clubleiding te overtuig van het nut van de korte trip. Op het sportcentrum van, KNVB bespreekt Libregts maandag met zijn kerngroepi plannen voor het nieuwe seizoen. Voor 1988/1989 bestaat het programma uit vier kwalificat duels voor het wereldkampioenschap, drie oefeninterl; en het duel om de Artemio-Franchibeker tegen Uruj De opvolger van Rinus Michels krijgt voor de reünie spelers op bezoek: de groep van de Europese titelstrijd nus het Milanese drietal en de afgezwaaide Mühren plusl kwartet Menzo, Silooy, Gillhaus en Witschge. Van onze sportmedewerker ^ERNEUZEN - De tweede ütie van de ronde van "erneuzen voor amateurs eaat zaterdag 6 augustus 'an start. Een aantrekkelijk larkoers met een niet min- ler aantrekkelijk prijzen- jakket voor de renners doet het publiek massaal aar de Scheldestad trek ken. ;ele jaren geleden bleef Ter- i'ëuzen verstoken van een wie- Ierevenement. Voorheen was er het Scheldecriterium dat kort na de Tour de Flic gehouden ,erd. Dat wielerevenement e echter op de fles door toe- iöen van de Terneuzense mid- rnstand. Die vond dat dit te- Org; or Sjaak Begijn 3e organisatie voorafgaande aai] [ïeestal als normaal beschouwd, pensen veel vrije tijd en energie j oming hiervan. DUISBURG (DPA) - Het Nederlands waterpoloteam ook zijn tweede wedstrijd op het sterk bezette achtlani toernooi in Duisburg verloren. De jonge ploeg van boi coach Rob Schouten, die op de openingsdag onderuit tegen het gastland West-Duitland, trok tegen Hongi aan het kortste eind, 8-15 (2-2,3-3,2-4,1-6). In Duisburg! reiden een aantal toplanden zich voor op de Olympis Spelen van Seoul. Oranje heeft zich daarvoor niet geplaal EN STANDEN - JU H OEFENVOETBAL ts£.7 aoci Ode qo 9i Heracles-Real Madrid 2-2 (1-1) 8. Losada 0-1, 44. Feiten 1-1, 82. Aldani 1-2, 83. Dams 2-2. Scheidsrechter: Van der Laar; toeschouwers: 7.000. Rode kaart: Leon (Real) en Coolen (Heracles). Gele kaart: Esteban. Willem II-Slavia Sofia 2-4 (1-3) 4. Mironov 0-1, 6. Simeonov 0-2, 12. Venkov 0-3, 35. Van der Ark 1-3, 55. Mironov 1-4, 58. van der Ark 2-4. Scheidsrechter: Van Swieten; toeschouwers: 2400. Heerenveen-PEC Zwolle 3-3 (1- 1). Doelpunten Heerenveen: Hommeles 2, De Jonge; PEC: Roelofsen 2, Van Oostrom (strafschop). Scheidsrechter: Modderman; toeschouwers: 3500. Emmen-Veendam 4-2 (1-1) Doelpunten Emmen: Metz 3, Willem Brouwer; Veendam: Van Buur en en Van Tilburg. Scheidsrechter: Hobé; toe schouwers: 1050. Gele kaart: Ten Caat (Emmen). SW-VW 1-0 (0-0). Doelpunt: Oosterlee. Scheidsrechter Uilenberg; 200 toeschouwers. Arnhemse Boys (le klasse)- NEC 0-8 (0-5). Doelpunten: Kooien 2, Arts 2, Leatemia 2, Aalbers en Van Wanrooy. Scheidsrechter: Van Zon; toe schouwers: 200. Slikkerveer (le klasse)-DS'79 3- 4 (1-3). Doelpunten DS: Tebbens (2), Van der Weel (2). Doelpun ten Slikkerveer: Van Buren (2), Netten. Scheidsrechter Ter Riet, toeschouwers 200 Excelsior-Wilhelmus (hoofd klasse) 1-1 (1-1). Doelpunt Ex celsior: Valentijn. Doelpunt Wilhelmus: Osinga. Scheids rechter Haak; toeschouwers 650. (Bel): SK Merksplas-Helmond Sport 3-8 (1-4). Doelpunten Hel mond Sport: Van der Horst (2), Schluter, Wiedermeyr, Krekels, Coort, Van Ettro, Donkers. Toe schouwers: 450. Wilhelmina '08 (hoofdklasse)- Roda JC 2-1 (0-0). Doelpunt Ro- da: Boerebach. Doelpunten Wilhelmina: Branckaert, Kalis. Scheidsrechter Ramakers; toe schouwers 500. Alcides (le kIasse)-Barcelona 2- 7 (1-1). Doelpunten Barcelona: Roberto (3), Soler (2), Muller, Alberto. Doelpunt Alcides: Hakse, Glasstra; toeschouwers: 3.000. Quick Boys (le klasse)-Telstar 4-1 (2-0). Doelpunt Telstar: Smak. Doelpunten Quick Boys: Harteveld (2), Van Rijn, Van de Wetering. Toeschouwers: 1.000. TENNIS Nederlands kampioenschap.' heren enkelspel, eerste ronde: Nijssen-Vermeeren 6-3,6-1,6-1; Koevermans-Kok 6-3, 6-3, 6-0; Warmenhoven-Krajicek 6-1, 7- 5, 6-3; Custers-Zegveld 6-0, 1-6, 6-1, 6-1; Schaap-Van de Donk 6-3,6-4,4-6,6-4; Dogger-Davids 7-6, 6-2, 1-6, 6-4; Van Eekeren- Vekemans 6-2, 7-5, 6-7, 7-5; Si- mon-De Jong 6-4, 3-6, 6-4, 6-3, Van Boeckel-Groeneveld 2-6,6- 3, 6-3, 6-2; Haarhuis- Meeldijk 6-1 opgave; Sauer-Schol 6-3, 6- 1, 6-2; Oosting-Wibier 6-0, 6-2, 4-6, 6-2; Liewes-Koopman 7-5, 6-2, 1-6, 7-6; Siemerink-Feen- stra 6-4, 6-1, 6-3; Eltingh-Van Gelderen 6-4, 6-4, 7-6; Kern- pers-Verpaalen 3-6,6-1,1-6, 7-5, 6-1. Dames enkelspel, eerste ronde: in onze sportmedewerker TEUWDORP - Evenals rig jaar hebben de Beve- ndse clubs Nieuwdorp en iwedorpse Boys een twee- ags voetbaltoernooi op iten gezet. Dit toernooi rdt vrijdag 5 en zaterdag augustus gehouden op het rtterrein in Nieuwdorp. Dit toernooi krijgt een attrac- deelname Hamers-Warringa 6-0, 6-0,lf$M* Ajax 2, FC Den Bosch en de colette Rooimans-Bollegra!1 Zeeuwse hoofdklasser Vlissin- ■t6- 6-4; Mariene Rooirr? gen j)e andere clubs die in ac- Bakkkum 5-7, 7-6, 6-3; Ter Riet 6-4, 7-5; Schilder/^ komen zijn Patrijzen (s- kenboom 6-2, 6-4; jagemHeerenhoek), Lewedorpse Boys Verbruggen6-3,6-1. en Nieuwdorp. Vrijdag wordt ringa 6-0, 6-2; Van der Bemet de poulewedstrijden van Grubben-Bartels/Van twee keer dertig minuten en Woude 6-1, 6-3; Boliegraf terdag begint men om 14.30 Riet-Van de Kerk/Groenen; Xir n 6-2; Eijkenboom/Wilrr;r3]*1^ ,de nummers ------ -Tie uit beide poules tegen elk- &r. Om 16.30 uur komen de tiers twee uit elke poule in tie en de finale begint om 1.00 uur. De wedstrijdduur op iterdag is twee keer 45 minu ten. nog Coorengel/Schilder 6-4, Bakkum/Schultz-Hamers/1 Vandierendonck 6-7,6-0,64| Gemengd dubbel, eerste i Dullens/ Hoek-Haslinghuis/J Zegveld 6-4, 6-3; Grubben/i vids-Schreur/Custers 6-2, Ritman/ Troost-Druyts/ Gra neveld 6-0, 0-6, 6-4; Scl Vekemans-Radstake/Koek i 6-3, Kitzbuhel, Grand Prix toei heren enekelspel; de rijkste uitslagen van de ronde zijn: Vajda (Tsj)- (Arg) 2-6, 7-6,6-2, Srejber Miniussi (Arg) 6-1,7-5, Carl (Zwe)-Narducci (Ita) 6-1, Pistolesi (Ita)-Jelen (WDljJ 6-4, Arrese (Spa)-Maurer 7-5, 6-4, Mancini (Arg)- Ost tun (WD1) 7-6,6-3. SCHAKEN Schaakfestival Amsf Kroongroep, vierde Kortsjnoi (Zwi)-Hort VzLjubojevic (Joe)-I (GBr) Vt-Vt-, Nikolic (Joe)] der Wiel (Ned) afgebroken Stand: 1. Nunn 2Vt, 2. Kol" Ljubojevic 2+1 afg., 4. V Wiel 1+2 afg., 5. Hort 1+1 Nikolic %+l afg. Grootmeestergroep, afgi partij tweede ronde: Sterren (Ned)-Lobron f Derde ronde: Miles Goelko (VSt) 0-1; Piket Gelfand (Sov) 0-1; (Joe)-Van der Sterren 0; Lobron (WDl)-Visser (Ne 0; Lerner (Sov)-Ermenkcv - Mednis (VSt)-Ninovl Pieterse (Ned)-~" (Chi) 1-0; Brennii (Ned)-Andruet (Fra) Vi-H rolyi (Hon)-Bosboom (Ned) Ree (Ned)- Ligterink (Ne** Martens (Ned)-Vanheste afgebroken; Shvidler Ftacnik (Tsj) 0-1. Stand: 1. Lobron 3, 2. Gelfand, Sokolov 2%, 5. Ermenkov, Pieterse, Bosl 9. Visser, Lerner, Ninov, Mednis, Brenninkmeijer, druet IK, 16. Van der St Ree, Karolyi, Ftacnik, Cifi 1, 21. Martens &+1 afg-, 25 terink 23. VanhesteO+l| 24. Shvidler 0. Trekking A: 4-7-11-13-15-47 Reservegetal: 18. Trekking B: 2-5-9-12-21-31 Reservegetal: 48. Ajax 2, dat verrassend door- •ong tot de kwartfinale in de kerstrijd, laat in Nieuwdorp ider andere opdraven Brian »y, Frank Verlaat, Allister ick, Richard Witschge en Ro- Id en Frank de Boer. Eredi- ionist FC Den Bosch laat on- andere aantreden Ruud ood, Ruud Kaiser, René van Jc, Jan van Grinsven en Mi chel Beukers. ^Ook Vlissingen, met zijn luwe trainer Jo Janssen, mt met zijn sterkste forma- naar Nieuwdorp. Van de tij zijn onder andere Ruud irnelis, Geert Bouwman, Pe- van Vossen, John Jasperse, ircel Schenk, Richard Ver- aj (ex-Sparta) en Ad Gladi- (ex-NAC). Nieuwdorp 'de klas zaterdag) en de dagvierdeklassers Patrijzen Lewedorpse Boys lijken op )ler kansloos tegen bovenge- imde gerenommeerde tegen- nders, maar ongetwijfeld .®n zl3 hun huid zo duur mo- J.ik willen verkopen. r Fred Rabbout ESKENS - Gisteren Ie- i de tijden van weleer op prtpark Baersande te eleven. Breskens wist 1 een half uur ere-divi- st F.C. Den Bosch op terstand te houden. pas kon aanvoerder Ruud i Jr ,V1? de binnenkant van [paal de stand op i-i bren- zou uiteindelijk 1-7 den, maar de thuisploeg fel Tongd, mocht zeker met 'op- heven hoofd het veld verla- 9-2-2-5-8-8-9 Men aarzelde immers niet, j m°gelijkheden er kwa- i' rreaf r!7alJop te zoeken, en ii~Terde daai-bij zelfs de glk,ap?en- Het enige euvel Rer R„t Wi?emden van |k® U°bble de Klerck te elval trapten antSC bUiten- eskens, voor een kleine Bre wijs ditin kna hou ver dan kan het

de Stem | 1988 | | pagina 6