1 Hulst STICHTING MEDISCH CENTRUM MET VOORZITTER JACOBS 30.000e bezoeker voor streekmuseum 'Het Land van Axel' jESTEM Veel muziek bij Witte Molenfeesten Sl Hulst Diekentocht van TC Axel SCHIETINGEN DUIVENSPORT Waterpret in Nieuw Namen PLAATSELIJK NIEUWS OCCASIONS pF. STEM VAN ZEELAND 2 DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1988 j F. Jacobs, voorzitter I HULST - Volgens burgemeester F. Jacobs van IHulstvalt te verwachten dat het ministerie van IWVC binnen zes tot acht weken toestemming geeft voor de realisering van het medisch cen trum. Klederdracht Verrassing 't VOSKE St.-Jansteen Etampes van de BMW-dealer Garage Verixvggebv Sponsorloop in Hengstdijk K. van Liere naar NK politiehonden aens. voorraad strekt. Indag geopend, Besloten. 'Wachten op ja van minister' A. Kessen, vice-voorzitter I Van onze verslaggever Volgens hem is het waditen nu op 'het verlossende I woord' van de minister. F. van Spanje ondertekent het stichtingsbesluit. [Jacobs werd gisteren tot voor- Izitter van de nieuwe Stichting [Medisch en Sociaal Centrum Hulst gekozen. De stichting I werd officieel opgericht, met de IHontenisser burgemeester A. [Kessen als vice-voorzitter, A. [Schelfhout van het Centrum Ivoor Maatschappelijke Dienst- I verlening in het Land van I Hulst als penningmeester en B. I van Oudenniel van de Zieken- huisgroep Zeeuwsch-Vlaande- ren als secretaris. In het bestuur van de nieuwe [stichting, die nu moet gaan werken aan de daadwerkelijke uitvoering van de gemaakte plannen, zitten vertegenwoor digers van het Kruiswerk, de huisartsen, het bejaardenwerk, het maatschappelijk werk, het ziekenhuis en een drietal leden op persoonlijke titel. Onder de laatsten Jacobs en Kessen. Jacobs baseerde zijn ver wachting over de toestemming van de minister op gesprekken op het ministerie in Den Haag in juli. Hij verwachtte tevens dat de opgestelde begroting slechts op ondergeschikte pun ten zou worden gewijzigd. Voornamer vond hij 'de hobbel die we al maandenlang voor ons zien: de huisvesting'. De instelling van de stichting betekende meteen het einde voor de stuurgroep, die de op richting voorbereidde. De voorzitter daarvan, F. van Spanje, bood zich evenals C. Wellhüner als adviseur aan. Beiden blijven op die manier bij de totstandkoming van het centrum betrokken. Van Spanje blikte nog even terug op de gebeurtenissen van de afgelopen jaren. Hij noemde de overdracht van het bewind gisteren 'een historisch feit van groot belang voor deze streek'. Hij deelde tevens mee dat Huurman Consult uit Wasse naar als interim-projectmana ger gaat werken; als centraal en aanspreekbaar punt dat te vens aan het stichtingsbestuur gaat rapporteren. Hij ging ook nog in op de kri tiek die er vorige week kwam van de kant van de patiënten vereniging op de samenstelling van het nieuwe bestuur. Hij zei toen dat er om praktische rede nen voor gekozen is het bestuur klein te houden en dat de ver eniging tot dat moment betrok ken is geweest bij de gesprek ken over het centrum. Gisteren sprak hij tot de vergadering: „Toch wil ik er bij u op aan dringen om de relatie met de genen die de intentieverklaring hebben ondertekend nader uit te werken. Persoonlijk wil ik ook pleiten een patëntenverte- genwoordiging bij het Stlch- tingsgebeuren te betrekken". C. van Leuven, als vertegen woordiger van het Gemeen- schapswerk lid van de stuur- Van onze verslaggever AXEL - Het streekmuseum 'Het Land van Axel' in Axel ontving gisteren zijn 30.000e bezoeker sinds de opening van het museum in 1900. Eigenlijk was het helemaal geen weer voor museumbezoek, er stond een stralende zon aan de hemel, maar dat weerhield het echtpaar H. Kok uit Spakenburg er niet van luttele se conden nadat de deur van het slot ging het museum binnen te stappen. Zichtbaar verrast hoorden zij van vice-voorzitter W. Dieleman dat hun bezoek voor het museum een me morabel moment betekende, de mijlpaal van de 30.000e bezoeker was bereikt. „Eigenlijk", zo vertelde vice voorzitter Dieleman, „zijn het er veel meer". Het mu seumbestuur neemt name lijk het aantal handtekenin gen in het gastenboek als maatstaf maar niet iedereen tekent het boek. Dieleman vertelde dat zij waarschijnlijk goed aan hun trekken zullen komen in het museum. Spakenburg kent evenals Axel een rijke tradi tie van klederdrachten. In het Axels museum is een grote collectie klederdrach ten te zien. Dieleman bood het echtpaar een bloemetje aan en een exemplaar van de Axelse denier. Deze aloude munt, die in vroeger tijden het Axelse betalings middel was, is bij de herope ning van het verbouwde stadhuis opnieuw geslagen en wordt bij verschillende gelegenheden als aandenken uitgereikt. De Koks viel nog een andere verrassing ten deel. Uit han den van voorzitter L. Den Doelder van de Voorde kre gen zij een VW bon en de drie-kemen-route uitge reikt. Een routebeschrijving voor een fietstocht door Axel, Zuiddorpe en Koe wacht. Het echtpaar heeft nog tijd genoeg eraan te be ginnen. Zij blijven nog zeker tien dagen in de streek. Het museum in Axel staat momenteel extra in de be langstelling door twee op merkelijke exposities. Tot 13 augustus zijn er handge maakte poppen van me vrouw P. Sameel uit Sas van Gent te zien. Verder herbergt het museum tijde lijk een collectie bronzen beelden van de kunstenares Marian van Puyvelde uit Haamstede. Het echtpaar H. Kok uit Spakenburg krijgt van W. Dieleman een exemplaar van de Axelse denier. - foto de stem cor j. de boer j^BLAD VOOR ZUIDWEST NEDFRI ANin Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes, f dressen en telefoon- [lummers op pagina 2. Openingstijden: 1.30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Romain van Damme, Frank Deij, vonny van Gremberghe, Ronald Verstraten, Cor de Boer (foto), Ton Koomen ■port), goes: Jan Jansen. Hulst: Eugène Verstraeten, «oep Trommelen. dvertentie-exploitatie jjpspecteur Zeeland: Menu, privé tel. 01150- 95839. 97-10 Van onze correspondente SINT NIKLAAS (B) - Het Molencomité en het stadsbestuur van Sint Niklaas hebben de handen ineen geslagen en ook dit jaar een aantrekkelijk programma samenge steld voor de Witte Molenfeesten. Op vrij dag 5, zaterdag 6 en zondag 7 augustus staat het witte bouwwerk weer centraal. Maar daarnaast zijn er vele aktiviteiten en volop muziek. Een driedaags feest in Vlaamse sfeer. De officiële opening vindt vrijdag om 19,00 uur plaats. Daarna barst een muzikaal festijn los rond da molen met de 'jeggpap New Orieans- band'. De toegang voor dit 'concert' is gratis. In de tent is er een soort wedstrijd voor de jeugd. De sterren van de dag geven een showparade ten beate. Er komt een finale voor jong talent. Zaterdag is er doorlopend vanaf 14.00 uur straatanimatie. Ook zijn er volkskunst en sport- demonstraties. Heel wat verenigingen uit het land van Waas proberen hier de gunst van het publiek te winnen en hun ledenaantal op te voe ren. De variatie in sporttakken is groot, basket bal, turnen, oosterse vechtsporten en biljarten. Ook kan men een kijkje nemen bij het africhten van honden of zich gewoon vermaken met de muziek die enkele groepen produceren. De Koninklijke Fanfare treedt op om 16.00 uur en The Melvid's geven een Big Band concert om 19.00 uur. In de tent treedt Wil Ferdy op om 15.00 uur. Een soort soundmix-show met bekende ve dettes waar men gratis naar mag komen kijken. Om 20.00 uur begint de avond der magie met Fa kir Hugo en Co. De laatste dag vormt een feestelijk besluit met om 10.00 uur een ruilmarkt voor kinderen en vanaf 14.00 uur weer straatanimatie, en sport en volkskunstdemonstraties. Er zijn optredens van de Koninklijke Harmonie 'Excelsior' en de 'Happy Sound Big Band'. In de tent is er ont spanning voor de jeugd met animator 'Klutske' om 15.00 uur. Het sluitstuk wordt het avondcon cert om 20.00 uur met radio Calypso en met gast- vedette John Tura. (ADVERTENTIE) ■*4 Restaurant Bierkaaistraat 8 CC Tel. 01140 13444 Het adres voor uw farrilie- diners. koffie tafels enz Gerenommeerde keuKti-, aparte zaal aanwezig Re serveren prettig voor u en voor ons. Keuken open van 12 tot 21 uur. Dinsdags gestolen. - FOTO'S DE STEM/CORJ.Dï BOER groep, sprak nog tot Van Span je. Hij toonde zich net als Ja cobs gelukkig dat Van Spanje als adviseur beschikbaar blijft. Over zijn werk van de afgelo pen tijd zei hij: „Natuurlijk zijn we er nog niet. Maar er is een voorzet op maat afgegeven waar Generaal Michels tevre den over zou zijn. Nu nog sco ren!" Het afscheidscadeau voor Van Spanje, een foto van een maquette van Hulst, kon hij de scheidende stuurgroepvoorzit ter echter niet overhandigen; het ding lag nog bij de lijsten maker. (ADVERTENTIE) Van onze correspondent AXEL - Trimclub Axel houdt zondag 7 augustus de eerste Diekentocht voor toerwielrijders. De start is om 09.00 uur bij café De Witte Leeuw aan de Zee- ST.-JAN - In de strijd om het kampioenschap van schut tersvereniging St.-Jan zijn nog drie schietingen te gaan. De volgende is donderdag 4 augustus, aanvang 19.30 uur. Momenteel heeft E. Verschu ren met 35 punten de leiding. Tweede is E. Savooy met 25 en derde staat R. Gijsel met 21 punten. HEILLE - St.-Sebastiaan, Streeklandbouwmuseum, 20 schutters: beide hoge vogels: F. Thillemans; eerste zij vogel: M. Scheele; tweede zij vogel: G. Frans; trofee: G. Frans; prijsvo- gels: H. van Iwaarden en H. Me- nue. ST.-JANSTEEN - St.-Jan, 70 schutters: Wip 1: eerste hoge vo gel; A. de Grave, Belsele; tweede hoge vogel: R. Vlaeminck, St.- Jansteen; eerste zij vogel: T. Oos thout, Wilrijk; tweede zij vogel: R. van Hecke, Stekene; derde zij- vogel: P. Roels, Kemzeke; vierde zij vogel: N. Goossen, Klooster- zande. Wip 2: eerste hoge vogel: R. Koek, St,-Jansteen; tweede hoge vogel: T. Inghels, Koe wacht; eerste zij vogel: J. Ferket, Axel; tweede zijvogel: E. de Wit, St.-Jansteen; derde zij vogel: R. van Hecke, Stekene; vierde zij vo gel: R. Schepper, Wilrijk. ST.-JANSTEEN - St.-Jan, 89 schutters: Wip 1: eerste hoge vo gel: R. van Hecke, Stekene; tweede hoge vogel: L. Smet, St.- Pauwels; eerste zij vogel: E. van Hove, St.-Jansteen; tweede zij vogel: M. Roelands, St.-Gillis; derde zij vogel: J. Hoop, Klooster- zande; vierde zij vogel: W. Lam mens, Westdorpe. Wip 2: eerste hoge vogel: C. Boënne, Graauw; tweede hoge vogel: L. Vertenten, Kemzeke; eerste zij vogel: H. Leijten, Zuiddorpe; tweede zij vo gel: J. Visser, Axel; derde zij vo gel: W. Brand, Hulst; vierde zij- vogel: A. de Laruelle, Overslag. TERNEUZEN - In het inkorfcen trum Hulst vlogen vanuit Berge rac 217 oude duiven, hoogste snel heid 1392,23 meter per minuut. 1,4 en 6. J. van de Branden, Clinge; 2,3,5 en 10. J. Ridderhof en dochter, Kloosterzande; 7. G. en R. Plat- jouw, Lamswaarde; 8. H. Wijnac- ker, Hengstdijk; 9. P. de Koster, Clinge. Inkorfcenturm Sas van Gent, 221 oude duiven, 1361,04 mpm: 1. J. Haak, 2. E. en L. Breepoel, beiden Hoek; 3. Koch-Riemens, Terneu zen; 4 en 7. D. Dieleman, Axel; 5. G. Snelders, Sas van Gent; 6. A. Arens, Spui; 8. Th. Lambert, Boschkapelle; 9. Jos Elegeert, Koewacht; 10. R. de Caluwé, Sas van Gent. De Getrouwe Duif Cadzand, 60 oude duiven, 1148,45 mpm: 1 en 2. D. van Kerkhoven, 2. A. Duininck, 4 en 5. A. de Putter. Herleving Kloosterzande, 160 jonge duiven, 1395,31 mpm: 1 en 10. W. Boogaert, 2 en 8. A. Pauwels, 3 en 4. R. Ruben, 5. René van Goe- them, 6. T. Pouwels, 7. W. Voet en zoon, 9. J. Voet. De Postduif Heikant, 204 jonge duiven, 1421,18 mpm: 1. Ch. de Beule en zoon, 2 en 3. Th. de Blcok, 4, en 10. L. Thuy, 5. F. van Hoye, 6. J. Reunis, 7. L. Herwegh, 8. Cam. de Beule, 9. Ed Maes. Nieuw Lieven Koewacht, 204 jonge duiven, 1407,57 mpm: 1 en 10. R. Zaman, 2. G. Schalkens, 3,8 en 9. Joh. de Blok, 4. R. de Laruelle, 5. Th. Inghels, 6. P. Christiaansen, 7. R. Clapdorp. De Reisduif Graauw in samenspel met De Postduif Lamswaarde, 197 jonge duiven, 1387,55 mpm: 1. R. Harms, 2 en 7. E. Boshuizen, 3. G. Vioen, 4 en 5. gebroeders De Kos ter, 6. P. de Caluwé, 8. P. van Daa- len, 9. E. Staal, 10. G. van Daalen. CC Hulst, 334 jonge duiven, 1436,55 mpm: 1 en 4. Th. Casteels, 2 en 7. Ed de Nijs, 3. P. d'Hondt, 5. Diele- man-Buijs, 6. Aug. van Helsland, 8. D. de Schrijver, 9 en 10. J. Pre- nen. De Snelle Duif Clinge, 79 jonge duiven, 1400,02 mpm: 1.1. Merckx, 2. L. Smet, 3. R. van Gaever, 4. B. van de Branden, 5. S. Bolssens. Met Moed Vooruit Boschkapelle, 96 jonge duiven, 1,392,08 mpm: 1,4,7,9 en 10. D. Dobbelaar, 2. P. Pieters, 3. J. Cappendijk, 5. A. van Poorten, 6. F. Dobbelaar, 8. Th. Lambert. Met 26 oude duiven, 1406,2 mpm: 1 en 3. D. Dobbelaar, 2. A. Schuren en zoon, 4 en 5. L. Kerkhaert. De Reisduif Philippine, 124 oude duiven, 1408,71 mpm: 1,6 en 10. Joh. de Mul en zoon, 2. combinatie Wiskerke, 3 en 7. F. de Mul, 4. H. van de Hemel, 5. F. Dieleman, 8. J. Harms, 9. E. en L. Breepoel. Met 123 jonge duiven, 1386,19 mpm: 1. R. Lippens, 2 en 4. A. Buijze, 3 en 6. J. Bakker, 5 en 8. O. Haers, 7. E. en L. Breepoel, 9. J. Boerman, 10. H. de Klerck. Eerste de Beste Schoondijke, 108 jonge duiven, 1386,06 mpm: 1. C. Jansen, 2 en 10. A. Luteijn, 3. J. Temmerman, 4. A. Siben, 5. C. Boogaard, 6. P. de Hullu, 7. A. Steerrijs, 8. J. Buijze, 9. W. van de Velde. Met 60 oude duiven, 1397,7 mpm: 1. A. de Wever en zoon, 2. J. Dhont, 3. J. Temmerman, 4 en 5. J. de Poorter. Eendracht Maakt Macht Terneu zen, vanuit Creil, 387 jonge dui ven, 1440,87 mpm: 1,6,8 en 9. ge broeders Scheele, 2,3 en 5. G/Neels en zoon, 4. F. Verhelst, 7. De Bruij- ne-Zegers, 10. gebroeders De Put ter. Vanuit Bergerac, 81 oude dui ven, 1151,11 mpm: 1,6 en 10. ge broeders Scheele, 2. P. Zegers, 3. De Bruijne-Zegers, 4 en 5. M. Scheele, Zaamslag; 7. E. de Waal, Ossenisse; 8. W. van Hoeve, 9. H. de Feijter, Axel. De Scheldevliegers Ossenisse, vanuit Creil, 243 jonge duiven, 1400 mpm: 1. J. Stoel, 2 en 8. J. Dobbelaar, 3. E. de Waal, 4 en 7. J. Valckx, 5. L. Rens, 6. J. Verhoeven, 9. Van Poorten-Boeij, 10. P. de Waal. Vanuit Bergerac, 25 oude duiven, 1380 mpm: 1. combinatie De Kort-Pots, 2,3,4 en 5. G. de Waal. Concourscombinatie West-Zuid- Beveland, vanuit Compiègne, 666 jonge duiven, 1432,11 mpm: 1 en 10. P. van 't Westeinde, Lewedorp; 2 en 9. D. Rijk, Heinkenszand; 3. P. Rijk, 's-Heerenhoek; 4. A. Uiter- hoeve, 's-Heer Arendskerke; 5 en 6. J. van Maldegem, 7. F. West dorp, beiden Heinkenszand; 8. T. den Toonder jr, Ovezande. Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-81121 HENGSTDIJK - Burge meester A. Kessen geeft za terdag 6 augustus in Hengstdijk het startsein voor de sponsorloop van de Visueel Gehandicapten De deelnemers aan de tocht starten en eindigen op in het recreatiegebied De Vogel. De opbrengst van de spon sorloop komt ten goed aan de sportvereniging, die momen teel twintig leden telt. Deze zullen bijna allemaal zelf ook meedoen. Inschrijven vanaf 13.00 uur. Een uur later klinkt het startsein. Van onze correspondent CLINGE - K. van Liere uit Oost-Souburg vertegen woordigt de provincie Zee land vrijdag 2 september tijdens de nationale kam pioenschappen voor politie honden in 's Hertogenbosch. Hij bleek afgelopen zaterdag op het oefenterrein De Piet langs het Veerse Meer met zijn Mechelse herder de best ge trainde van drie kandidaten. L. Keur uit Nieuw en St. Joost- land en P. Ferket uit Clinge werden tweede en derde. straat te Axel en de afstand be draagt zestig kilometer. Er wordt gereden achter voorrijders. Onder de deelne mers worden diverse prijzen verloot, die geschonken zijn door de sponsors van TC Axel. De tocht kan tevens als sterrit worden gereden. Van onze correspondente NIEUW NAMEN - De wol kenhemel was dreigend maar de zon verdreef alle zorgen. De Jeugdvakantie- week die het derde lustrum viert treft het uitstekend. Overal blijde kindergezich ten die volop genieten van de spelen. In Nieuw Namen was er pret voor twee tijdens het Druppel droppel nat spel. De nattigheid viel niet uit de lucht maar werd door de kinderen zelf ijverig gemaakt, 's Middags zongen jeugdige sterren begeleid door een lekkere disco-swing. In Sint Jansteen probeerden ridders en figuren uit vroegere tijden elkaar te veroveren. Een modern spel in middeleeuwse sfeer. Soepduiken uit een afwas teiltje - FOTO WIM KOOYMAN Ook in de andere plaatsen was de opkomst weer goed. Al len werken een gevarieerd pro gramma af rond de machine van professor Knap die een apotheose krijgt in het Kots Knappe Knal feest-spel vrijdag op 't Jagertje in Hulst. De ploeg medewerkers is on geveer zeventig 'man' sterk. De organisatie loopt als een trein en de leiding hoopt dat als het weer zo blijft de deelname van vorig jaar overtroffen wordt. Er wordt gehoopt op een dikke 4000 deelnemers. De jeugd maakt ook gretig gebruik van het feestelijke ex traatje dit jaar. De film die 's avonds getoond worden krijgen een warme belangstelling.

de Stem | 1988 | | pagina 11