ss ,-usra Interessant voetbalduel in Breskens Kujawski favoriet in jeugdgroep SPORT KWANTITEIT, MAAR OOK KWALITEIT IN SAS VAN GENT lort unn 'Twee sterren' Badgasten A-toernooi in Domburg Jan Jurry verslaat Hendrikse ra STEM SPORT 2 WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1988 Philippine-SK Be- veren olig; ;ans 1000 kaarten >el af tennis enemarken 'rogramma DCI-toernooi SAS VAN GENT - Het ECI-schaaktoernooi waarvoor de schaakclubs HWP uit Sas van Gent en MSV uit Eeklo zich jaarlijks, om toerbeurt sterk maken, is uitgegroeid tot een internationaal begrip. Traditie Niveau IELMUT CARDON IS KANSHEBBER IN MEESTERGROEP Internationaal Jeugdgroep Trimkoers Wolphaartsdijk Badronde amateurs Domburg Trimwielerronde in Yerseke Teun van Vliet lost startschot Tweede plaats Barry de Wilde T14 rolyi (Hon) 1/2- tcs (Chi) - Med- 1/2-1/2; Ftacnik er (Ned) 0-1; Ni- Shvidler (Isr) 1- kmeijer (Ned) - -0; Andruet (Fra) (Ned) 1-0; Ligte- - Martens (Ned) lliles 2, 2. Piket, ;ser, Gelfand, Er- tokolov 1 1/2, 8. erren, Lobron 1 Lerner, Karolyi, ndruet. Bosboom, Mednis, Ninov, neijer 1,19. Ligte- ens 1/2, 21. Shvid- "Uicnik, Vanheste uit de grootmees- ussen Ftacnik en id het volgende Vit; Ftacnik (Tsj), ser (Ned) >g8-f6, 2. c2-c4 g7- c3 L£8-g7, 4. e2-e4 >gl-£3 0-0,6. Lfl-e2 -0 e7-e5, 8. Tal-bl Pf3xd4 Tf8-e8, 10. 15, 11. e4xd5 c6xd5, Pb8-c6, 13. Pc3-b5 4. Pb5xd4 Pf6-d7, 5 Da8-a5, 16. Kgl- 4, 17. c5-c6 b7xc6, xc6 Lc8-a6, 19. ,a6x£l, 20. Ld7xe8 I. Lcl-e3 L£l-e2,22. e8xe3, 23. b2-b3 d5- >e2-£4 Db4-d6, 25. Lg7-e5, 26. g2-g3 27. Tbl-b2 Dd6-a6, ■d2 Te3-el+, wit 0-1). [Can onze sportmedewerker FC DEN BOSCH KOMT UIT OP VOLLE STERKTE SKESKENS - Derdeklasser 1 "I "1 1 Tfc "I traditie van het spelen te ken een betaalde club in de loorbereidingsperiode op de lompetitie voort. Deze keer eredivisionist FC Den isch te gast op sportpark Baersande'. Bosschenaren komen op lolle sterkte naar de vissers- kaats met onder meer doelman pan van Grindsven, Michel leukers, Henk Grim en René jvan Eek. Breskens zal het moe ten doen zonder doelman Rob hruben, die nog steeds de na weeën ondervindt van de been breuk die hij in de competitie 1986-1987 opliep. De plaat in zijn been begon weer op te spe len en hij staat nog minstens een maand op non-actief. Van de selectie van trainer Robby de Clerck ontbreken voorts nog Carlo de Smit, Wim Fenijn en Patrick van Hane- gem, die met vakantie zij a In middels heeft De Clerck, die komend seizoen debuteert als hoofdtrainer bij Breskens, al een zestal trainingen afge werkt. „We hebben al lekker gewerkt en voor de spelers, met name de jongeren, is het altijd leuk om tegen een betaalde club te spelen. In zulke duels is het overigens altijd hoofdzaak de nederlaag zo klein mogelijk te houden. Dat weten ze, maar desondanks gaan we er goed gemotiveerd tegenaan." De wedstrijd begint om 19.30 uur. Scheidsrechter is Axelaar Willy van Gremberghe. Hij wordt bijgestaan door de grensrechters Johan van Espen en Mare Baecke. PHILIPPINE - Het begint nu al een traditie te worden in Philippine: elk jaar een Belgi sche eersteklasser op bezoek. Na in de voorgaande jaren gastheer te zijn geweest van achtereenvolgens AA Gent, Lo keren en KV Kortrijk, zal dit jaar op donderdag 4 augustus, KV Beveren het mosseldorp bezoeken. En met Beveren heeft Philip pine nu een toekomstige topper tegenover zich. SK Beveren heeft zich namelijk zeker ver sterkt: naast enkele belofte volle Belgische jongeren, zoals Stefan Vereijcken en Karei Kesselaas (19 jaar), die beiden op uitleenbasis van PSV zijn overgenomen. Eric Viscaal was vorig jaar als invaller nog goed voor meer dan 10 doelpunten in de Nederlandse competitie en zelfs enkele doelpunten in de strijd om de Europacup. Erik van Kessel wordt bestempeld als de toekomstige spelbepa- lende middenvelder van PSV.Daarnaast heeft SK Beve ren ook nog de beschikking over routiniers, zoals laatste man Danny Pfaff (broer van keeper Jean-Marie Pfaff), Da vid Fairclough (de 'Rooie van Liverpool'). Wie herinnert zich niet het beslissende doelpunt van hem in de finale van de strijd om de FA-cup op Wem bley acht jaar geleden? Zoals gebruikelijk biedt de voetbalvereniging Philippine de Belgische gasten een volle dige ontspannende dag aan: een mosselmaaltijd in hotel 'Au Port', een ontspanningsmiddag in sport- en evenementencen trum De Vlaanderen en een oefenwedstrijd tegen het eerste elftal van Philippine, de kam pioenskandidaat van de vierde klasse H. De wedstrijd begint op het terrein in Philippine om 19.00 uur en staat onder leiding van scheidsrechter Peter Bogaert uit Sas van Gent. CI-toernooi sterk bezet idse sprintster Nel irrationale wedstriji loen aan de NOC-lj; ;ng aan de OLymp rdamse werd slechlj een zege op voor i Ze bleef de Ameri van deelneming aai onaco afleggen tegej olfgang Schmidt. van 66,20 meter. :rbeelding: 61,94. kuiper heeft dinsdi strijd in West-Duits i de Westduitser 1 er 64 kilometer op e Kuiper achtste, vlalj ;r Ilegems zegeviert (Wdl) 1.05,96, 2. Col Klassement: 1. Schuhi Grende 9.04,17,4. Cor el) 1.36,01 (12 punten),l liper (Ned), 9. Corn<" Kappes (WD1) 40,3. linsdagavond de e 100 kilometer af tol eindsprint versloeg levluchters Geert-J: ne De Wilde. Het napt uit een kopgri lometer had gevoi rs. Exeter heeft 42 vo ;t veroorzaken vani /edstrijd Exeter - Car] peeld. in vier maanden dej variërend van enkel aete. 21.000 Oranje-pas) voorrangsrecht een Nederland-Wales vo lenschap te kopen t Olympisch stadion' g middernacht. De v stus. van het nieuwe seizor 3 voetbal niet meer r ise eindigen, dan zu n. De winnaar daan Wie zich na 90 minuto s voorbeeld, drie pviM ernooi voor de nation«( ag op het park De slinghuis, Mariëtte Vejj en Karin Moos f voensdag begint. lemers voor het hooBj Dat was één meer i art Theelen zich had k Schol, Krajicek, Zegve» len een startbewijs vj» spelers bij de heren ril kei (3), Koevermans 1 7) en Schaap (8). e krachtpatser Urs 1 ar Post, heeft dinsdag^ imarken gewonnen, lometer van Aarhus nri irsloeg in de strijd owj a en de Deen Rolf Sön e Nederlander. Hij ent bezet Freuler ookj ie op dertien seconden.^ 164,4 km in 4.41.18, 2.1 - - il), 5. Redant (Bel), 6. -7 (Ned), 9. Pedersen (Den),1! Jan onze sportmedewerker &AS VAN GENT - In het venementencentrum De laanderen te Sas van Gent gordt van donderdag 4 tot met zaterdag 13 augustus |et vijftiende internatio- ale ECI-schaaktoernooi ehouden. Het programma |an dit schaakfestijn is als olgt samengesteld: inderdag 4 augustus: 13.30 uur: :ning, 18.30 uur: start eerste inde internationale en regionale igdgroep en internationale stergroep, tevens aanvang >n jeugdtoernooi tot en met 15 iar. •ijdag 5 augustus: 18.30 uur: irt open seniorentoernooi over 'en ronden volgens het Zwit- !rs systeem, tweede ronde inter- itionale en regionale jeugdgroep en meestergreep. aterdag 6 augustus: 13.30 uur: len seniorentoernooi, derde [bnde internationale en regionale gdgroep en meestergreep. udag 7 augustus: 13.30 uur: en seniorentoernooi, vierde Jrnde internationale en regionale ugdgroep en meestergreep. andag 8 augustus: 18.30 uur: :n seniorentoernooi, open igdtoernooi, vijfde ronde inter- itionale en regionale jeugdgroep en meestergreep. Dinsdag 9 augustus: 18.30 uur: en seniorentoernooi, zesde in- ïationale en regionale jeugd- ep en meestergreep. ensdag 10 augustus: 18.30 uur: len seniorentoernooi, slotdag len jeugdtoernooi, zevende tide internationale en regionale ugdgroep en meestergreep. nderdag 11 augustus: 18.30 uur: lotdag seniorentoernooi, achtste nde internationale en regionale Ugdgroep en meestergreep. ijdag 12 augustus: 18.30 uur: jende ronde en slotronde inter- itionale en regionale jeugdgroep en meestergreep. •terdag 13 augustus: 13.30 uur open snelschaaktoernooi, 19.30 sluitingsceremonie. Door Peter Snelders Een uniek gebeuren dat zeker wat de jeugd betreft zijn gelijke niet kent in Europa en zeker niet in Nederland. Wie had zich dat vijftien jaar terug kunnen realiseren. Aan vankelijk als doelstelling een toernooi voor de regionale jeugdschakers uit Zeeuwsch- Vlaanderen en Meetjesland te organiseren, moesten de orga niserende schaakclubs direct flink aan de bak. De benaderde en bereidwillige hoofdsponsor ECI zag meer in een toernooi van internationale allure en dat gebeurde. Met een deelname uit onge veer twaalf landen ging het eerste Internationale ECI- schaaktoernooi van start. Een primeur, dat zeker, maar de bezetting en het totale gebeu ren van destijds steekt schril af bij hetgeen beide schaakvere nigingen nu bewerkstelligd hebben. Een groots schaakfes tijn met naast het sterk bezette jeugdschaaktoernooi, ook een internationale meestergroep, een regionale jeugdgroep, een open senioren- en jeugdtoer nooi en een open snelschaak- toernooi. Een complex evene ment waar beide organiserende verenigingen maar wat trots op zijn. De opmerking dat HWP, dat deze keer voor de organisatie van het vijftiende ECI-toernooi in het evenementencentrum De Vlaanderen in Sas van Gent zorgt, het toernooi goed in stand weet te houden, wordt door HWP-voorzitter Walter Cardon niet zo gewaardeerd. Getuige zijn reactie: „Niet in stand houden, we hebben het toernooi met de jaren opge bouwd tot wat het nu is. Sinds drie jaar hebben we een inter nationale meestergroep in ons toernooi. Deze keer met drie Internationale meesters en zes FIDE-meesters, die het predi kaat internationaal bij ons kunnen verdienen als ze zes punten scoren. Daarnaast heb ben we een ijzersterke interna tionale jeugdgroep. Daarin ko men veel sterke jeugdschakers tot 21 jaar uit diverse landen uit. Nu zijn er maar liefst 22 landen in ons toernooi verte genwoordigd. Meestal zijn de deelnemers kampioen of vice- kampioen van hun land. Ook dat is zo gegroeid. In het begin kregen we nog wel eens een wat mindere jeugschaker als afgevaardigde van een bepaald land. Nu ons toernooi stilaan een traditie is geworden en wijd en zijd bekend staat als een inter nationaal zeer sterk bezet jeugdtoernooi, vaardigen de deelnemende landen jeugdspe lers met reputatie af. Dat draagt er toe bij dat ons toer nooi in kwaliteit stijgt en nog meer bekendheid krijgt in bin nen- en buitenland. Kortom, het gezicht van ons jeugdtoer nooi wordt bepaald door de kwantiteit van buitenlandse deelname, maar zeker ook door de kwaliteit. En daarom is het terecht dat we spreken over een uniek toernooi, zelfs naar Europese maatstaven" Toch verliest de organisatie de eigen spelers die ambities hebben ook niet uit het oog. „Het hemd is nader dan de rok, dat is logisch," zegt Cor Pro voost, net als Walter Cardon één van de stuwende krachten achter dit gebeuren. En hij gaat verder: „Daarom mogen in de internationale jeugdgroep en kele spelers van onze vereni ging hun opwachting maken. Bij voorbaat weten we dat Mare de Waal en Manfred Kindt geen hoge ogen zullen gooien naar de titel, maar voor hen is het wel een uitgelezen mogelijkheid om ervaring op te doen. Dat geldt in feite ook voor Geert van Womterghem Walter Cardon, de grote steunpilaar van de Sasse schaak vereniging HWP en stuwende kracht achter het ECI-schaak toernooi. van MSV. Daarnaast doorspekt deze deelname dit internatio nale gebeuren toch met een re gionaal tintje." Gestart in 1974 in Sas van foto de stem/cor j. de boer. Gent bij HWP (Het Witte Paard) werd het toernooi om beurten zowel in Sas van Gent als Eeklo (bij MSV, Meetjes- landse Schaak Vereniging) ge houden. Beide verenigingen kennen inmiddels het klappen van de zweep en weten jaar lijks, zoals blijkt, een bijzonder sterk gezelschap aan de start te brengen. „Een kwestie van contacten opbouwen," zeggen Walter Cardon en Cor Provoost eensluidend. Vergis je niet, het ontgaat mogelijk veel mensen, maar het is wel zo, dat wij met HWP op niveau spelen. Met Eindhoiven zijn wij één van de grootste clubs, kwalitatief be zien, van Zuid-Nederland. Ons tweede team speelt tegen clubs uit Den Bosch en Dor drecht en ons derde team is naar de landelijke competitie gepromoveerd en speelt hoger dan de eerste teams van ver enigingen als Vlissingen en Middelburg. Daarnaast maken Cor en ik deel uit van de bonds raad. Door het niveau van onze teams en het genoemde lid maatschap hebben wij door de jaren heen overal in Nederland uitstekende contacten gelegd. Daardoor gaan deuren voor je open." De meeste organisatorische arbeid van het komende ECI- toernooi, dat van donderdag 4 tot en met zaterdag 13 augustus in gehouden wordt, berust in handen van Walter Cardon, Cor Provoost, Carlo de Cooker, Jan Verbrugge en Adrie Meeuwse. Op de wedstrijdda gen krijgt men assistentie via de geroutineerde inbreng van Henk Geilvoet, Joop Huijzer en Menno Ploeger uit Rotterdam, die toernooitechnisch de nodige ervaring hebben opgebouwd. „Daar zij wij die mensen er kentelijk voor," zegt Cardon „Maar we mogen uiteraard de hoofdsponsor niet vergeten, die ons al vijftien jaar steunt, ook de gemeente en provincie niet, de KNSB en ZSB en het be drijfsleven in de kanaalzone. En zeker niet, en dat zijn mis schien wel de belangrijkste in directe steunpilaren van ons toernooi, de gastgezinnen. Die zorgen er toch maar voor dat zo'n 35 jongelui hier onderdak vinden." SAS VAN GENT - Van ponderdag 4 tot en met za terdag 13 augustus wordt net vijftiende ECI-schaak- oernooi in evenementen- entrum De Vlaanderen te pas van Gent gehouden. Naast de sterk bezette in ternationale jeugdgroep komt voor de vierde maal en internationale mees- ergroep in actie. In die V°ep lijkt het een open •rijd te worden. denk dat de verschillen flein zijn in die groep," zegt forProvoost. „SanderFarago ■ut Hongarije staat op de eer- te plaats met een waardering pan 2400 en lijkt daarop af- |aande de grootste kansheb- Misschien is dat wel zo, midat in de Oostbloklanden «et schaken in de breedte wel op een iets hoger peil staat. Tfaar zeker weten doe je dat het. En Walter Cardon: Schaken is zo afhankelijk Pn van bepaalde factoren. v°rm van de dag, hoe was 5 voorbereiding en zo zijn er *>g wel enkele factoren op te *)emen die voor een verras te uitslag kunnen zorgea" [Op de tweede plaats staat te zoon van Walter Cardon, f ut, genoteerd met een waardering van 2380. Een mi nimaal verschil met nummer één Farago. Daarop afgaande mag hij, evenals Gabor Pirisi uit Hongarije - daarmee zijn de 'internationale meesters' van dit toernooi genoemd - tot de favorieten gerekend wor den. Walter Cardon: „Op pa pier klopt dat, maar in de praktijk weet je dat niet. Ik weet dat Helmut weinig ge speeld heeft en daarom zal het voor hem geen eenvoudige opgave worden om in de top van het klassement te eindi gen. Hij zit voor zijn werk momenteel in Amerika, dus aan schaken komt hij niet veel toe. Toch zeker niet aan het aantal uren die hij in zijn meer actieve periode in het schaken stak. Toen nam scha ken wekelijks zo'n dertig uur in beslag. Een groot aantal uren, maar een noodzaak om op internationaal niveau mee te kunnen draaien." Vorig jaar wist Helmut Car don een gedeelde eerste plaats te bemachtigen en het jaar daarvoor een tweede plaats in deze meestergroep. Toch kwam hij steeds een half puntje tekort om zich interna tionaal meester te mogen noe men. In het ECI-toernooi moet je daarvoor zes punten scoren en Helmut bleef op 5% punt steken. Toch behaalde hij het predikaat 'internati- naal meester'. Dat gebeurde in september vorig jaar in Boedapest. „Daar waren wij en hijzelf uiteraard erg gelukkig mee," zegt Cardon en Cor Provoost voegt daaraan toe: „Dat was één van de laatste kansen voor Helmut, denk ik, om in ternationaal meester te wor den. Hij was aan zijn laatste jaar studie aan de Leidse uni versiteit bezig. Dan kun je nog de tijd vrijmaken om veel aandacht aan het schaken te besteden. Nu hij een baan heeft gevonden wordt die aandacht meestal op een lager pilje gezet en dat gaat ten koste van de prestaties." In Sas van Gent wist de be kende internationaal meester Frank Borm dat predikaat te bewerkstelligen. Nu onder neemt opnieuw een aantal spelers pogingen om dat fel begeerde predikaat te be machtigen. Daaronder Ronald Weemaes, Walter Tonoli, Ri chard Meulders en Johan Goormachtich uit België. Voor Nederland komen in die meestergroep, naast de eerder genoemde Helmut Cardon, ook Herman Grooten, Loek van Wely - een toptalent dat kampioen van Nederland is - en Jaap Vogel in actie. Met Wijk aan Zee is Sas van Gent de enige plaats in Nederland waar een internationale meestertitel te verdienen valt. In de internationale jeugd groep komen zo'n 35 schakers uit. Absolute favoriet daarin is Adam Kujawski uit Polen. Hij voert met ruime voor sprong (2345 punten) het klas sement aan voor Inon Boim uit Israël. Maar ook mogen de capaciteiten van Nils Borne uit Frankrijk, Frederico Manca uit Italië en Teodor Hellborg uit Zweden niet on derschat worden. Voorts zijn er enkele kam pioenen vertegenwoordigd. Dat zijn Atle Gron uit Noor wegen, Keith Ruxton uit Schotland, Luis Rodrigues uit Portugal en Annemarie Ben schop (kampioene bij de meis jes tot 21 jaar) uit Nederland. Voor het eerst is ook een scha ker uit de Nederlandse Antil len van de partij. Dat is Roe- rek Capella. De regio wordt hierin vertegenwoordigd door Mare de Waal en Manfred Helmut Cardon, momenteel werkzaam in Amerika, zal op 'eigen terrein' een gooi doen naar de titel in het ECI- schaaktoernooi te Sas van Gent. - foto de stem/cor j. de boer Kindt. Ondanks dat Adam Kpjawski de favoriet is, zijn verassingen niet uitgesloten. In eerdere edities van dit toernooi is al eens gebleken dat een schaker waar nie mand rekening mee hield met de hoofdprijs ging lopen. Zonder meer een toernooi dat de regio aanspreekt is het regionale jeugdtoernooi. De naam zegt het al, daaraan ne men regionale schakers, maar ook nationale talenten deel. Van de partij zijn Kristien van Vooren uit Evergem (Bel gië), Alex de Ridder uit Axel, Wout Bliek uit Goes (kam pioen van de ZSB tot 21 jaar), Marnix Velleman uit Sas van Gent, Marleen van Ameron- gen (kampioene van Neder land bij de meisjes tot 16 jaar) uit De Reek, Arjan Brinkers uit Vianen en Daniël van Al phen uit Krimpen aan de IJs- sel deel. Dit veld zal mogelijk nog met enkele deelnemers aangevuld worden. NIEUWSOVERZICHT WOLPHAARTSDIJK - De jaarlijkse wielerwedstrijden voor trimmers in Wolphaartsdijk worden op zaterdag 6 augustus verreden. Om kwart over vijf gaan de C-renners op pad en twee minuten later de veteranen. De hoofdmoot van het programma vormt de wedstrijd voor de A- en B-renners, die deze keer samen rij den. Het startschot voor deze categorieën klinkt om zeven uur. Kanshebbers op de bloemen zijn onder andere de Europese kampioen Robbie Meijer, Jan van 't Westende, Daan Verhulst en Huib Slabbekoorn. DOMBURG - De jaarlijkse Badronde in Domburg, een wieler koers voor amateurs over 84 kilometer, die op donderdag 4 augustus wordt verreden en om 19.00 uur begint, krijgt een sterke bezetting. Zeeuwse favorieten zijn onder andere Heddie Nieuwdorp en Peter Mol. Als plaatselijke renner gaat Cor de Visser van start. Ook de Brabantse wielertop zal in de Walcherse badplaats acte de precense geven. Onder hen: John de Crom, Nico en Pe ter van de Klundert en Mario van Vlimmeren. Men rijdt deze keer op een geheel nieuw parkoers. De verkeersaanpassingen noopten de organisatie namelijk af te zien van het gebruike lijke rondje in het centrum van het dorp. YERSEKE - In Yerseke wordt vrijdag 12 augustus de jaarlijkse trimwielerronde verreden. Er staan twee koersen op het pro gramma. Om half zeven 's avonds klinkt het eerste startschot voor de B- categorie, die 40 kilometer moet afleggen en een uur later gaan de A-trimmers op pad. Zij hebben 50 kilometer voor de wielen. Er is een vrije keuze in welke groep men wil vertrekken. Aan eersgenoemde wedstrijd kan bovendien worden deelge nomen door C-renners en veteranen. Start en finish zijn in de Irislaan. Men kan inschrijven in de kantine van de voetbalver eniging aan de Hogeweg. OOSTBURG - Het organisatiecomité van de 24 uur van Oost- burg voor trimmers is er in geslaagd de bekende profwielren ner Teun van Vliet, drager van de gele trui in de Tour de Fran ce, te contracteren om het startschot te lossen. Teun van Vliet is vrijdag 5 augustus present op de Markt in Oostburg, waar hij deze 'ceremonie' om acht uur 's avonds voor zijn rekening neemt. Een publiekstrekker van jewelste, zo ver wachten de Oostburgse organisatoren van dit trimspektakel. CYRIEL HOEFNAGELS uit Clinge was de eerste Zeeuws-Vla ming in de amateurkoers in het Belgische Sinaai-Waas. Hij werd er tiende. COR VERVAET uit Walsoorden eindigde er als twaalfde en COR VERPLANKE uit Biervliet als twintigste. JACKY FORTREI uit Breskens kwam als achttiende over de meet bij de amateurs in Maria-Aalter. ROLF MOB ACH uit Sluiskil kwam in actie bij de junioren in Eksaarde. Hij reikte er naar een fraaie tweede plaats. SANDY DE MUNCK uit Sas van Gent werd dertiende in Melle. DAVY DUBBELDAM uit Sluiskil reed in de koers voor nieu welingen in Sinaai-Waas en boekte er een knappe tweede stek. Van onze tennismedewerker DOMBURG - Het overbekende Badgasten A-tennistoer nooi in Domburg is het enige nog overgebleven toernooi met de A-status in Zeeland en maakt ook dit jaar deel uit van de zogenaamde Audi-ranking. De organisatie heeft voor dit jaar het prijzengeld verhoogd, dankzij sponso ring, van 5000,- tot 7000,-, waardoor het toernooi werd gekwalificeerd tot een '2-sterrentoernooi'. Het toernooi kende in 1951 zijn eerste aflevering en frappant is het dat de winnaar daarvan uit Terneuzen kwam. Ko Jurry, de sterspeler van weleer van het Temeuzense Animo, bevocht zijn zege tegen Van Beveren met succes en ook het jaar daarop ging de eindzege naar Jurry. Evenals vorig jaar werd het toernooi aan strenge regels gebonden. Er waren punten te vergaren voor genoemde rang lijst en daarover moet de lan delijke tennisbond nu eenmaal de supervisie hebben. Het toernooi is verdeeld in een kwalificatietoernooi en een hoofdtoernooi. Een totaal van ongeveer 80 spelers moet zich via het afvalschema zien te kwalificeren voor het hoofd schema, waarmee men op don derdag 4 augustus begint. De hoogst geklasseerde speler op de Audi-ranglijst is Michel van de Berg, gevolgd door Björn Bijster. Serge Carpentier is de enige Zeeuw die via een wild card tot het hoofdtoernooi werd toegelaten. Het toernooi is gisteren ge start, gelijktijdig met de natio nale kampioenschappen in Son en Breugel. De hoofdlijst van het toernooi in Domburg zal dan ook worden aangevuld met degenen die in de eerste ronde tijdens de nationale kampioen schappen werden uitgescha keld. De finales van dit voor Zeeland unieke toernooi zijn gepland op zondag 7 augustus. Wedstrijdleiders zijn Bettina Bastiaanse en Theo Jacobs. Van onze sportmedewerker BRESKENS - Barry de Wilde heeft tijdens een ju dokamp prima gepresteerd. Barry de Wilde, pupil van coach Blaas Schroevers, werd namelijk tweede tij dens een meerdaagse judo wedstrijd in Werth. De Wilde drong in deze natio nale competitie via een reeks van overwinningen door tot in de finale. In deze eindstrijd verloor de jonge Breskens-ju- doka, nadat hij eerder met een half punt voor had gestaan. De Wilde kwam uit in de groep tot 49 kilogram. Van onze tennismedewerker OOSTBURG - Jan Jurry is het Eenhoorntoernooi in Oostburg begonnen met een overwinning op Paul Hen drikse: 6-17-6. Hij heeft zich hiermee gere vancheerd na zijn vorig jaar geleden verlies tegen Hendrik- se. Ook toen bepaalde het lot dat zij eikaars tegenstanders waren bij de heren-B. Jurry plaatste zich met zijn zege tegen de nummer 1 Harry Pullens. Inmiddels zijn de twee kwartfinalisten bekend. Pa trick Marteijn plaatste zich na een 6-3 6-2 zege op Brabander Jules van Gennip en de tweede geplaatste Martin Kooij werd kwartfinalist met zijn zege op Menno v.d. Hout van 6-3 7-6. Ook de Zeeuwsch-Vlaamse jeugd kwam goed uit de start blokken. Jeroen Verstraeten versloeg Hans Peppelenbos met 6-4 6-2 en Tim van Veldhoven liet Stephan Heising met lege handen achter: 6-0 6-0. Bernd van Quekelberghe opende met een 6-1 7-5 overwinning op John Dijkman. In de C-categorie bij de he ren werd Oostburger Stefan Steijaert verrassend uitgescha keld door Michel Verberkmoes in drie sets 2-6 7-6 6-2. Zjaak Risseeuw had aan Mario Leen houwers een zware kluif maar was niettemin na drie sets de winnaar: 6-0 2-6 6-3. Door het wegvallen vanwege een blessure van favoriet Jo Raeds bij de heren-D belandde Mike van Pamelen in de kwartfinale want ook zijn vol gende tegenstander kwam niet opdagen. Sassenaar Hannie Langeraert moest er wel voor spelen om kwartfinalist te worden, hij deed dat met een 6- 16-1 zege op Rik Gelevert. Uitslagen Heren enkel C: Menno v.d. Hout- Leonard Robesin 6-2 6-0, Ardie Bruikman-Tony Seen 7-5 6-1. Ron nie van Remortel-Enno Cohen 6-2 6-4. Hein Kupfer-Dethlef Pieters 7-5 6-3. Heren enkel D: Cees de Rijk-Jan Steijaert 7-6 6-0, Michel Verberk- moes-Bennie Pielaat 6-0 6-0. Heren enkel D 30 Leen Deij- Jean de Clerck 6-1 6-1. «F

de Stem | 1988 | | pagina 7