V olleyer s succesvol in Sofia PSV verliest van Rinus Michels In SPORT Kujawski f Barcelona knokt zich bij Sparta naar gelijk spel 'Amsterdam 713' droomt van droomtoernooi Vreedzame Hort buigt voor Nunn KWANTITEIT, Beckenbauer kiest zeven nieuwelingen Licentieperikelen Cruijff deren Barcelona niet EL I's mannenmode WOENSDAG 3 AUGUSTUS 195; l WSTEM SPORT 2 WO WERKEN AAN VORM VOOR SEOUL SOFIA (ANP) - Het Nederlands herenvolleybal- team heeft de finale bereikt van het sterk bezette toernooi om de Sofia-Cup. Wissels FC D Cooman slaagt weer niet Kuiper weer aan de leiding Van Vliet wint in Tiel Vier maanden cel voor hooligans rogramma ECI-toernooi SAS waar en M sterk i begrip Paspoorthouders kopen 21000 kaarten Hongarije schaft gelijk spel af HELMUT CARDON IS KJ Kwalificatietoernooi NK tennis Freuler wint etappe in Denemarken Interi Cv--/mannenmode l.v.m. vakantie zijn wij in de periode 1 aug. t/m 14 aug alléén op koopavonden en zaterdagen geopend Nieuwstraat 12 - Oosterhout - 01620-54242 DE STEM S Door Ted van Leeuwen AMSTERDAM - Met de (verliezende) Europa Cup finalisten Ajax en Benfica, de Italiaanse nummer drie en bekerwinnaar Sampdo- ria en de Braziliaanse kam pioen Flamengo beschikt het veertiende internatio nale voetbaltoernooi van Amsterdam (genaamd Am sterdam 713) over een uit stekend deelnemersveld. Organisator Jack van Zan ten droomt echter van de overtreffende trap. Volgend jaar is Amsterdam 714 het vijftiende toernooi en het lustrum wordt van droombe- zetting voorzien. Voor 1989 is Jack van Zanten 'op een haar na' rond met drie van de vier deelnemers: Ajax, Dynamo Kiev en AC Milan. Daar komt nog een Braziliaanse ploeg bij. „Volgend jaar", zegt Van Zan ten, „zal het toernooi voor het eerst in zijn geschiedenis op beide dagen uitverkocht zijn. Die kans zijn we dit jaar mis gelopen doordat ik AC Milan niet kon krijgen. Dat had con tractuele afspraken en speelt bovendien volgende week bij PSV". Voetbaltoernooien trekken nergens zoveel toeschouwers als in Nederland. Op het Mun- dialito van Milaan en het Joan Gamper van Barcelona is het ook altijd goed vol, maar daar verschijnt de absolute top. Ko mende vrijdag en zondag heeft Nederland maar liefst twee toptoernooien binnen de gren zen. Want tegelijkertijd met Amsterdam 713, treden in de Rotterdamse Kuip Feyenoord, Real Madrid, Aberdeen en FC Antwerp aan. „Nee", zegt Jack van Zanten, „een dergelijke concurrentie drijft de prijs van de clubs niet op. Die is de laatste jaren min of meer stabiel gebleven. De prijs verschilt natuurlijk per club. De vier ploegen samen in ons toernooi kosten zo'n 650.000 gulden. Volgend jaar is het na tuurlijk meer, maar ik blijf on der het miljoen. Reis- en hotel kosten uiteraard niet inbegre pen. Soms moet je weieens wat verder gaan dan je wilt om de allure van het toernooi hoog te houden. Maar we hebben nooit grote verliezen geboekt. Ook nooit grote winsten gemaakt. Met ongeveer 55.000 toeschou wers over beide dagen spelen we quitte". Toch is er wel wat kinne sinne tussen de toernooien van Amsterdam en Rotterdam. Van Zanten begrijpt er niets van dat Real Madrid op het toer nooi van Rotterdam speelt. „Ik heb heel lang achter Real Ma drid aangelopen en weet zeker dat ik ze het beste bod gedaan heb. Toch kozen ze voor Rotter dam. Vreemd. Nee, ik geloof niet dat Ger Lagendijk (een voetbalmakelaar red.) ertussen zat. Ik onderhandel altijd rechtstreeks met de clubs. Zo dra Lagendijk ergens bij zit, trek ik er meteen mijn handen van af". Van Zanten denkt dat de toekomst van het toernooi- voetbal, zeker in financieel op zicht, gewaarborgd is. Hij re kent erop dat er veel geld via televisierechten te verdienen is. De beelden van Amsterdam 713 zijn nog voor een bedragje van rond de 12.000 gulden verkocht aan Tele Montecarlo en de Por tugese tv. De NOS mag gratis opnamen maken en staat in ruil daarvoor de videobanden af aan de organisatie, die ook de rechten behoudt. „Sky- en Superchannel zijn al geïnteres seerd, maar in de toekomst is er veel meer geld via de televisie te verdienen", aldus Van Zan ten. Wie zich tussen de tien en veertig gulden van een plaats bewijs verzekert, krijgt via een geleide loting vrijdag Sampdo- ria-Benfica (19.00 uur) en Ajax-Flamengo (21.00 uur). De winnaar krijgt twee punten en speelt zondag tegen de verlie zer van de andere partij De ploeg van Arie Selinger won dinsdag overtuigend met 3-0 van Tsjechoslowakije. Omdat Cuba, in de poule Oranje's grootste concurrent, tegen de Sovjetploeg uit Sverdlovsk een set verloor, is Nederland, met de poule wedstrijd tegen Argentinië nog te spelen, al zeker van een finaleplaats. Selingers selectie heeft in Sofia drie duels op rij met 3-0 ge wonnen. Na Cuba en Sverd lovsk moest dinsdag Tsjecho slowakije buigen voor Neder land. De Oosteuropeanen von den het jonge basisteam Blan- gé, Benne, Posthuma, Zoodsma, Zwerver en Grabert tegenover zich. Na vijf kwartier konden beide teams weer het be nauwde studentenhotel in So fia opzoeken: 15-4,15-10,15-5. In de eerste en derde set werden de Tsjechoslowaken, nummer zes op het toernooi om het Europees kampioenschap van vorig jaar, overklast. Het Nederlandse blok draaide uit stekend, evenals de veldverde- diging. Slechts de opslag liet enigszins te wensen over. Vooral Ron Zwerver en Jan Posthuma waren met hun harde maar beheerste aanval len een nachtmerrie voor de Tsjechen. In de tweede set liet FRANKFURT (SID) - Franz Beckenbauer heeft zeven debutanten opgeroe pen voor het trainings kamp, dat hij met zijn selec tie van 8 tot 10 augustus be legt ter voorbereiding op het eerste kwalificatie-duel voor het toernooi om het wereldkampioenschap. De teamchef van West-Duits- land speelt met zijn ploeg op 31 augustus in en tegen Fin land. Onder de groep van 25 spelers bevinden zich Gunnar Sauer, Günter Hermann (beiden Wer- der Bremen) en doelman An dreas Köpke (FC Nürnberg). Zij waren wel al betrokken bij de voorbereidingen op de Euro pese titelstijd in eigen land, waar de Westduitsers in de halve finale door Nederland werden uitgeschakeld, maar hebben nog geen minuut voor de nationale ploeg gespeeld. Beckenbauer kon geen be roep doen op Voller (AS Roma), Matthaus en Brehme (beiden Inter Milan), die verplichtingen hebben bij hun Italiaanse werkgevers. Voor de wedstrijd tegen Finland krijgen ze wel vrijaf. Klaus Allofs (Olympi- que Marseille), Rans Dörfner (Bayern München) en Matthias Herget (Uerdingen) zijn ge blesseerd. Thomas Berthold (Verona) is na zijn zwakke prestaties van de laatste maan den van de lijst afgevoerd. Nederland de concentratie even verslappen, zodat de te genstander volkomen onnodig een voorsprong van 10-5 kreeg. Selinger zette echter bij die stand door middel van een time-out orde op zaken, waarna zijn ploeg alsnog naar de setwinst sprintte. De finale heeft donderdag avond plaats, maar een dag eerder spelen de Nederlanders nog tegen Argentinië. Het Zuidamerikaanse land zit tij dens de Olympische Spelen in Seoul in dezelfde groep als Ne derland. Daarom heeft de ont moeting in Sofia nog wel dege lijk waarde, ook al is de uitslag voor het toernooi niet meer be langrijk. Nederland speelde dit jaar al zeven keer tegen de Ar gentijnen, waarbij de stand momenteel 4-3 in het voordeel van Argentinië is. Tijdens de laatste confrontatie voor Seoul kunnen de Nederlanders de stand dus gelijk trekken. Uitslagen: maandag: Joegoslavië - Bulgarije 0-3 (8-15, 9-15, 9-15); Po len - Brazilië 2-3 (12-15, 10-15, 18- 16, 15-7, 13-15). Dinsdag: Tsjecho slowakije - Nederland 0-3 (4-15,10- 15,5-15); Cuba - Sovjetunie 3-1 (15- 9, 13-15, 15-7, 15-11); Brazilië - Ja pan 3-1 (15-13, 15-4, 12-15, 15-0); Bulgarije - Polen 3-2 (15-9,2-15,15- 12,4-15,15-9). Michels en Hiddink zoals de leiding van PSV vorig jaar aanvankelijk voor ogen stond; broederlijk naast elkaar op een trainersbank. Gisteravond waren het in Leverkusen eikaars tegenstanders, maar samen in één dugout. fotoanp LEVERKUSEN (DPA) - De Neder landse landskampioen en winnaar van de Europese beker PSV heeft dinsdagavond een vriendschappe lijke wedstrijd tegen Leverkusen, de winnaar van de UEFA-beker, met 0-1 verloren. Rinus Michels, die afgelopen seizoen een dienstverband in West-Duitsland ver koos boven een vierjarig contract in Eindhoven, zag zijn nieuwe team win nen door een treffer van de Pool Marek Lesniak na een fraaie solo in de 72e mi nuut. Hij profiteerde daarbij van een fout van Ronald Koeman. Van begin af aan werd de 23.000 toe schouwers gezien de inzet duidelijk ge maakt dat het om meer ging dan een vriendschappelijke wedstrijd. „Voor ons staat hier het prestige op het spel", be aamde doelman Hans van Breukelen. De agressiviteit en harde aanpak van beide ploegen resulteerden onder meer in fluitconcerten vanaf de tribune. Vooral de Deen Sören Lerby moest het daarbij ontgelden in het Ulrich Haberland-sta- dion. Bij PSV ontbraken Van Aerle, Ar- nesen, Nielsen en Gerets. De beste mogelijkheden waren voor de Westduitsers, maar spits Kastl miste tot drie keer toe de koelbloedigheid. PSV, dat voor deze jubileumwedstrijd ter gelegenheid van het 125-jarige be staan van het bedrijf dat Leverkusen sponsort een bedrag van 40 mille op streek, beperkte zich vooral tot uitval len. Alleen Gillhaus kreeg daarbij een kansje. Lerby had pech met een schot van 30 meter afstand. Van onze sportredactie ROTTERDAM - Bij zijn aankomst op Papendal een week geleden verklaarde Johan Cruijff dat alles wat hij had gezegd wel zo'n beetje was uitgekomen. Zijn voorspelling dat Barcelona het 100-jarig jubileum van Sparta dinsdagavond in Rotterdam met een fraaie wedstrijd zou opsieren, deugde echter van geen kant. De bijna 10.000 toe schouwers zagen een aan vankelijk gezapig duel, dat na rust in een ordinaire schoppartij eindigde. De wedstrijd leverde geen wi- naar op, 1-1. In de veertiende minuut van de tweede helft sloeg de vlam in de pan, zij het in een wat ander opzicht dan gehoopt. Alberto dreef de zaak op de spits, door na een serie van wederzijdse overtredingen Lengkeek grof onderuit te halen. Enkele me ters verderop deelde Alexanco een klap uit aan Vurens. Alsof dat niet genoeg was, begon de Spartaan Snoei ook te meppen. Scheidsrechter Thomas zwaaide aanvankelijk met rood in de richting van boosdoener Julio Alberto, maar volstond uiteindelijk met twee 'gedwon gen' wissels. Snoei en Alberto verdwenen wel naar de kleed kamers, maar beide teams mochten met elf man verder. Even later kreeg Bequiristain wel geel, omdat hij bij een vrije trap onvoldoende afstand nam. Het feestje van Sparta was toen allang bedorven. Het povere optreden van Barcelona, voetbaltechnisch gezien, kwam niet als een ver rassing. Het bij elkaar ge kochte elftal van Cruijff, op Spangen met vijf nieuwelingen in de basis, kampt met de na weeën van een zwaar Hollands trainings weekje op Papendal. De resultaten van de laatste dagen, 0-3 verlies bij Helmond Sport, 1-0 winst bij de ama teurs van Lunteren, gaven dat al aan. De opbouw gaat mo menteel voor het spektakel. UITSLAGEN OEFENVOETBAL Sparta - Barcelona 1-1 (1-1) - 15. Salinas 0-1, 42. Van de Berg 1-1. Gele kaarten: Haar (Sparta), Ju lio Alberto, Bequiristain (beiden Barcelona) Scheidsrechter: Tho mas, toeschouwers 9.000. Noordwijk (le klasse) - FC Den Haag 2-5 (2-2) - Doelpunten Den Haag: Danen 2, Rontberg 2, Van der Laan; Noordwijk: Bakker en Hermans. Scheidsrechter: Corée; toeschouwers: 500. Serooskerke (2e klasse) - Feyen- Van onze sportredactie ROTTERDAM - De technische staf van Barcelona is abso luut niet verontrust over berichten in de Spaanse pers, dat Johan Cruijff geen licentie zou krijgen om op te treden als hoofdtrainer van Barcelona. De voorzitter van het Spaanse comité van voetbaltrainers, Hora- cio de Leiva, verklaarde maandag in een interview met het Spaanse sportblad Marca op te zullen stappen, indien Cruijff daadwerkelijk de technische eindverantwoordelijkheid krijgt bij de Catalaanse topclub. „Dat de Nederlandse voetbalbond Cruijff geschikt vindt als trainer wegens zijn verdiensten als voetballer, zegt mij niets", stelde De Leiva. Hij verklaarde dat zijn commissie in deze zaak een negatief advies naar de voetbalbond zou uitbrengen. Cruijff, die in Nederland trainer was bij Ajax, heeft nooit de cursus oefenmeester betaald voetbal of welke specifieke opleiding dan ook genoten. Vorig jaar besloot de KNVB de voetballer, die bij Ajax als technisch directeur fungeerde, na ampel beraad wel van de benodigde papieren te voorzien. Zoals gezegd, wegens zijn verdienste als voetballer. „Maar hij heeft het diploma en dat is het enige dat telt", zei Tonnie Bruins Slot, bij Ajax en Barcelona (donderdagavond ove rigens spelend tegen Madese Boys) de assistent van Cruijff, dins dagavond in Rotterdam. „We hebben er intern ook absoluut geen woorden over vuil gemaakt. Er is niets aan de hand. En mochten ze wel moeilijk gaan doen, dan zijn er bij Barcelona voldoende trainers die wel over de officiële papieren beschikken. Ik ben er daar een van". oord 0-6 (0-3) - Doelpunten: Hof man 2, Brandts, Teppenhof, Wijnstekers en Mitchell. Scheids rechter: Boogaard; toeschouwers: 2.000. Excelsior M. (le klasse) - Benfica 0-0 - Scheidsrechter: Brekel- mans; toeschouwers: 3.000. Quick Nijmegen (le klasse) - Real Madrid 0-2 (0-0) - 54. Hugo San chez 0-1, 66. Losada 0-2. Scheids rechter: Jansen; toeschouwers: 3000. Quick'20 (le klasse) - FC Twente 0-7 (0-2) - Doelpuntenmakers: Balm, Lipponen, Bos, Koopman 2 (1 strafschop), Schmidt en Huis tra. Toeschouwers: 1200. Noord-Veluwe comb. - VW 2-7 (1-2) - Doelpunten VW: Boere 2, Driessen, Reinink, Slagboom, Eyer en Hoekman. Amateurs: Timmerman en Bosch. Scheids rechter: Tatema; toeschouwers: 400. Wissekerke (le klasse afd.) - BW-Den Bosch 2-13 (0-5) - Doel punten BW-Den Bosch: Brood 4, Verhoof 3, Van den Hoeven 3, Van de Hoorn, Beukers en Van der Linden, voor Wissenkerke: Van Keulen en Dieleman. Toe schouwers: 300. Barendrecht (le klasse) - SW1-3 (1-3) - Doelpunten SWDumee 2 en Gorré, voor Barendrecht: Van Gemerden. Scheidsrechter: Van der Herik; toeschouwers: 650. VES (3e klasse) - NAC 2-4 (2-2) - Doelpunten NAC: Matena (2), Van Helmond en Van Gils, VES: Kepers en De Veth. Scheidsrech ter: Nefs; toeschouwers: 300. RKC - Eindhoven 2-1 (1-0) - Doelpunten RKC: Moniz 2, Eind hoven: Philippen. Toeschouwers: 500. AMSTERDAM (ANP) - Zijn bourgondische leefstijl heeft van Vlastimil Hort een vreedzame schaker gemaakt. Een remise schuiver, die liever een halfje meepikt dan voluit op de aanval speelt. Dinsdag werd hij tegen Nunn in de derde ronde van de kroongroep van het Ohra-toernooi het slachtoffer van zijn eigen behoudendheid (0-1). Uitslagen dinsdag gespeelde partijen in het schaakfesti val van Amsterdam zijn: Kroongroep, derde ronde: Ljubojevie (Joe) - Nikolic (Joe) 1-0; Kortsjnoi (Zwi) - Van der Wiel (Ned) 1/2-1/2; Nunn (GBr) - Hort (WD1) 1- 0. Stand: 1. Nunn 2, 2. Kortsj noi 11/2 1 afg., 3. Ljuboje vie 11/2 1 afg., 4. Van der Wiel 1 1 afg., 5. Hort 1/2 1 afg., 6. Nikolic 1/2 Grootmeestergroep, tweede ronde: Piket (Ned) - Goelko (VSt) 1/2-1/2; Ermenkov (Bul) - Sokolov (Joe) 1/2-1/2; Van der Sterren (Ned) - Lo- bron (WD1) afgebroken; Bosboom (Ned) - Miles (GBr) 0-1; Gelfand (Sov) - Pieterse (Ned) 1-0; Lerner (Sov) - Karolyi (Hon) 1/2. 1/2; Cifuentes (Chi) - Med- nis (VSt) 1/2-1/2; Ftacnik (Tsj) - Visser (Ned) 0-1; Ni- nov (Bul) - Shvidler (Isr) 1- 0; Brenninkmeijer (Ned) Ree (Ned) 1-0; Andruet (Fra) - Vanheste (Ned) 1-0; Ligte- rink (Ned) - Martens (Ned] 1/2-1/2. Stand: 1. Miles 2, 2. Piket Goelko, Visser, Gelfand, Er menkov, Sokolov 1 1/2, 8, Van der Sterren, Lobron 1 1 afg., 10. Lerner, Karolyi, Pieterse, Andruet, Bosboom, Cifuentes, Mednis, Ninov, Brenninkmeijer 1, i9. Ligte- rink, Martens 1/2,21. Shvid- Ier, Ree, Ftacnik, Vanheste 0. De partij uit de grootmeei. tergroep tussen Ftacnik en Visser had het volgende verloop: Wit: Ftacnik (Tsj), zwart: Visser (Ned) 1. d2-d4 Pg8-f6, 2. c2-c4 g7- g6, 3. Pbl-c3 Lf8-g7, 4. e2-e< d7-d6,5. Pgl-f3 0-0,6. Lfl-eï C7-C7, 7. 0-0 e7-e5, 8. Tal-bi e5xd4, 9. Pf3xd4 Tf8-e8, 10, f2-f3 d6-d5, 11. e4xd5 c6xd5, 12. c4-c5 Pb8-c6, 13. Pc3-b5 Pc6xd4, 14. Pb5xd4 Pf6-d), 15. Le2-b5 Da8-a5, 16. Kgl. hl Da5-b4, 17. c5-c6 b7xc«, 18. Lb5xc6 Lc8-a6, 18 Lc6xd7 La6xfl, 20. Ld7xet Ta8xe8,21. Lcl-e3 Lfl-e2,22 Pd4xe2 Te8xe3, 23. b2-b3 d5- d4, 24. Pe2-f4 Db4-d6, 25 Pf4-d3 Lg7-e5, 26. g2-g) Le5xg3, 27. Tbl-b2 Dd6-a6 28. Tb2-d2 Te3-el+, wit geeft op (0-1). fan onze sportmedewerker iRESKENS - Derdeklasser jreskens zet vanavond, voensdag 3 augustus, de raditie van het spelen te ren een betaalde club in de /oorbereidingsperiode op de :ompetitie voort. Deze keer s eredivisionist FC Den _3osch te gast op sportpark Baersande'. )e Bosschenaren komen op olie sterkte naar de vissers- ilaats met onder meer doelman an van Grindsven, Michel jeukers, Henk Grim en René tan Eek. Breskens zal het moe- en doen zonder doelman Rob Jruben, die nog steeds de na- reeën ondervindt van de been- breuk di 1986-1981 zijn been len en een maai Van d Robby voorts n< Fenijn e gem, die middels komend hoofdtra een zest werkt, gewerkt name de NIEUWSOVERZICHT MONACO (ANP/AFP) - De Nederlandse sprintster Ni Cooman is er ook dinsdagavond bij internationale wedsl den in Monaco niet in geslaagd te voldoen aan de NOC miet van 11,10 seconden voor deelneming aan de OL; sche Spelen op de 100 meter. De Rotterdamse werd sli vierde in 11,36. Het onderdeel leverde een zege op voori Jamaicaanse Juliet Cuthbert in 11,12. Ze bleef de kaanse Sheila Echols royaal voor. Discuswerper Erik de Bruin, al zeker van deelneming de Olympische Spelen, moest het in Monaco afleggen de voormalige wereldrecordhouder Wolfgang Schmidt Westduitser kwam tot een afstand van 66,20 meter. Bruins beste poging sprak niet tot de verbeelding: 61,94. STUTTGART (DPA/ANP) - Hennie Kuiper heeft tijdens de internationale Trophy-wedstrijd in West-Du. land de leiding weer overgenomen van de Westduitser dreas Kappes. In de zevende etappe over 64 kilometer op circuit in Schwabisch Gmünd werd Kuiper achtste, voor Michel Cornelisse. De Belg Roger Ilegems zegevii iri'I uur, 36 minuten en 1 seconde. Uitslagen: zevende tijdrit: 1. Schuhmacher (Wdl) 1.05,96, 2. i lisse (Ned) 1.06,00,3. Grende (Aus) 1.06,25. klassement: 1. Schu cher 8.56,40, 2. Ledermann (Zwi) 9.01,64,3. Grende 9.04,17,4. C lisse 9.05,19. zevende circuit: 1. Ilegems (Bel) 1.36,01 (12 punti Bölts (WD1) 10, 3. Neumeier (WD1) 8, 8. Kuiper (Ned), 9. Corn (Ned), klassement: 1. Kuiper 42 punten, 2. Kappes (WD1) 40,3. E 34. TIEL (ANP) - Teun van Vliet heeft dinsdagavond de pi ronde van Tiel gewonnen. Hij legde de 100 kilometer af 2 uur, 20 minuten en 11 seconden. In de eindsprint versloej] renner uit Baarle-Nassau zijn medevluchters Geert-. Theunisse (tweede) en de Belg Etienne De Wilde. Het was drie ronden voor het einde ontsnapt uit een kopi van acht, die zich na circa tachtig kilometer had gevoi Er waren ongeveer 25.000 toeschouwers. fan onze sportmedewerker BAS VAN GENT - In het venementencentrum De laanderen te Sas van Gent yordt van donderdag 4 tot Sn met zaterdag 13 augustus liet vijftiende internatio- ale ECI-schaaktoernooi gehouden. Het programma ban dit schaakfestijn is als polgt samengesteld: inderdag 4 augustus; 13.30 uur; ining, 18.30 uur: start eerste inde internationale en regionale ugdgroep en internationale leestergroep, tevens aanvang in jeugdtoernooi tot en met 15 iar. idag 5 augustus: 18.30 uur: irt open seniorentoernooi over iven ronden volgens het Zwit- :rs systeem, tweede ronde inter- tionale en regionale jeugdgroep en meestergroep. iterdag 6 augustus: 13.30 uur: n seniorentoernooi, derde ide internationale en regionale igdgroep en meestergroep. adag 7 augustus; 13.30 uur: en seniorentoernooi, vierde pnde internationale en regionale ugdgroep en meestergroep. iandag 8 augustus: 18.30 uur: :n seniorentoernooi, open igdtoernooi, vijfde ronde inter nationale en regionale jeugdgroep en meestergroep. Dinsdag 9 augustus: 18.30 uur: in seniorentoernooi, zesde in- 'nationale en regionale jeugd- 'P en meestergroep. ensdag 10 augustus: 18.30 uur: en seniorentoernooi, slotdag en jeugdtoernooi, zevende nde internationale en regionale ugdgroep en meestergroep. Door Petc Een uil gelijke Wie had terug ku vankelijl toernooi jeugdsch Vlaander organisei niserendf flink aan en berei ECI zag van inte dat gebei Met ee veer twi eerste schaaktot primeur, bezetting ren van bij hetge nigingen hebbea tijn met jeugdsch; interna tii een regit open ser nooi en toernooi, ment waa verenigir zijn. EXETER (AFP) - De rechtbank van Exeter heeft 42 balsupporters veroordeeld wegens het veroorzaken van: geregeldheden bij de vierde divisie-wedstrijd Exeter diff, die in april van dit jaar werd gespeeld. Vi De drie voornaamste raddraaiers gaan vier maanden dej vangenis in. De rest kreeg een straf variërend van ei weken gevangenisstraf tot een geldboete. derdag II augustus: 18.30 uur: dotdag seniorentoernooi, achtste ide internationale en regionale igdgroep en meestergroep. jdag 12 augustus: 18.30 uur: (ende ronde en slotronde inter- itionale en regionale jeugdgroep meestergroep. iterdag 13 augustus: 13.30 utu rn snelschaaktoernooi, 19.30 uur: sluitingsceremonie. ZEIST (ANP) - Tot nu toe hebben 21.000 Oranje-pas; thouders gebruik gemaakt van hun voorrangsrecht een ket voor de kwalificatie-wedstrijd Nederland-Wales«i het toernooi om het wereldkampioenschap te kopen wedstrijd wordt 14 september in het Olympisch stadia Amsterdam gespeeld. De telefoon-actie duurt tot woensdag middernacht. Dev voorverkoop begint maandag 8 augustus. BOEDAPEST (SID) - Met ingang van het nieuwe .0 zijn gelijke spelen in het Hongaarse voetbal niet meer: terdag 13 augustus wordt gelijk. Mocht een wedstrijd in remise eindigen, dan zul let vijftiende ECI-schaak- strafschoppen de beslissing brengen. De winnaar daar- ioernooi in evenementen krijgt twee punten, de verliezer een. Wie zich na 90 min: :entrum n0 de sterkste toont, krijgt, naar Engels voorbeeld, drie puf - - eren te op zijn conto bijgeschreven. SON (ANP) - Via het kwalificatietoernooi voor de natie' titelstrijd tennis hebben zich dinsdag op het park DeG tiaan in Son bij de dames Eva Haslinghuis, Mariëtte bruggen, Nathalie Vandierendonck en Karin 'Moos plaatst voor het hoofdtoernooi, dat woensdag begint. T, Bij de heren kwamen zeven deelnemers voor het ha denk dat de verschillen schema voort uit de kwalificatie. Dat was één meer ,em zÜn in die groep," zegt voorzien omdat de al geplaatste Bart Theelen zich had -°r Provoost. „Sander Farago ruggetrokken. Wibier, Verpaalen, Schol, Krajicek, Zeg> V Hongarije staat op de eer- Van de Donk en De Jong verdienden een startbewijs het 'echte' toernooi. De beschermde spelers bij de heren! Oosting (1), Nijssen (2), Van Boeckel (3), Koevermani Haarhuis (5), Dogger (6), Feenstra (7) en Schaap (8). HOLSTEBRO (AFP) - De Zwitserse krachtpatser Urs Ft Ier, rijdend voor de ploeg van Peter Post, heeft dinsdal eerste etappe in de Ronde van Denemarken gewonnen. Holstebrö de beste sprinter. Hij versloeg in de strijd oi ereplaatsen de Italiaan Paolo Rosola en de Deen Rolf Sol sen. Jos Lammertink was de beste Nederlander. Hij zevende. In het algemeen klassement bezet Freuler De oprr deze keei van het v in het eve Vlaander zorgt, stand we door HW Cardon Getuige stand hoi toernooi bouwd to drie jaar nationale toernooi. Internatic FIDE-me kaat int kunnen punten sc ben we ee tionale jei SAS VAN GENT - Van donderdag 4 tot en met za- ?Tas ya_n Gent gehouden, aast de sterk bezette in- ernationale jeugdgroep tomt voor de vierde maal ïen internationale mees- ergroep in actie. In die Toep üjkt het een open «rijd te worden. - Yvy uc eer- "e plaats met een waardering an 2400 en lijkt daarop af? ranne de grootste kansheb- ter Misschien is dat wel zo, iS c v, H1 de Oostbloklanden et schaken in de breedte wel Lyf1 [ets hoger peil staat. üetweten doe ie dat het En Walter «chaken is 'an Cardon: zo afhankelijk XX» HUllUV VW». 1-"-.gCWUIUlCU- QW Van 1_ "J Freuler was na een rit over 164,4 kilometer van Aarhus r )e J*" oepaalde factoren. UnlotnKrn K/M>4a rmmnte* Uil UOrelrtA/r 1V. J 4-_2J J AIY 0*1X1 V3n QG dss, 1*106 W3S voorbereiding en zo zijn er b£ÏÏ m k6le factoren °P te ievcuuc. xii net algemeen Klassement uezei rreuier w'IAendeint Y°or een verras- eerste plaats. Eddy Schurer is vijfde op dertien seconder^0 H„lag kunnen zorgen." Taio„ aopdo i„ ij e iwocde plaats staat John Talen zesde in dezelfde tijd. Uitslag eerste etappe: 1. Freuler (Zwi) 164,4 km in 4.41.18, 2 i (Ita), 3. Sörensen (Den), 4. Frison (Bel), 5. Redant (Bel), 6 (Zwi), 7. Lammertink (Ned), 8. Schurer (Ned), 9. Pedersen (Deal Van de Velde (Ned) allen z.t. 3eW Van Walter Cordon, r 'mut. genoteerd met aan waarder nimaal i één Fan mag hij, uit Hong de 'inte van dit ti de favor den. Wal pier klo praktijk weet dal speeld he voor he opgave van het gen. Hij momente aan sch veel toe. het aant; meer ac schaken ken wek in besla uren, me op interr te kunne Vorig jat don een te bema daarvoor deze n kwam 1 puntje te tionaal rr

de Stem | 1988 | | pagina 6