TRANSPORTEUR MOET STINKENDE STOFFEN AFDEKKEN MA Vereniging Willem Teil bestaat precies zestig jaar Veel belangstelling voor daverend festijn in Heikant SCHIETINGEN PLAATSELIJK NIEUWS CITROEN* ;rteren >f opwaaien, iair.W Clinge Graauw Hengstdijk Nieuw-Namen Ossenisse DE STEM VAN ZEELAND 2 DINSDAG 2 AUGUSTUS 1988 VOGELWAARDE - Het transportbedrijf Scheerders •in Vogelwaarde mag stoffen idie stank verspreiden, giftig 'zijn of explosiegevaar ople veren niet langer onafge dekt in containers op het be drijfsterrein aan de Bosse- :straat opslaan. W. DE BLOCK /oor Je Geld. Scheldewijding bij Doel met ballonshow KAARTING - In gemeen schapscentrum Malpertuus wordt vrijdag 5 augustus door de Katholieke Bond voor Ouderen een kaarting gehou den in jokeren voor mensen vanaf vijftig jaar. De kaar ting begint om 13.30 uur. AVONDVIERDAAGSE Door het feestcomité wordt van 8 tot en met 12 augustus de avondvierdaagse gehou den. Men kan maandag en dinsdag inschrijven vanaf 18.30 uur. Men kan een vijf en tien kilometer lopen. De start is elke avond bij het gemeen schapshuis om 19.00 uur. GAAIBOLLEN - Op recrea tiecentrum De Vogel werd een gaaibolling gehouden waaraan 63 personen deelna men. Uitslag: hoge vogel: R. de Waale, Hengstdijk; rechter zij vogel: L. Zwaans, Terneu- zen; linker zij vogel: Z. Boort; grootste aantal (6): Th. Borre- mans, beiden Hengstdijk. BINGO - Op recreatiecen trum De Vogel werd een bingo gehouden waaraan 250 personen deelnamen. Uitslag: 1. mevrouw Inghels, St.- Niklaas; 2. mevrouw Freyser, Hulst; 3. mevrouw Van der Heyden, Nieuw-Namen. BINGO - Op recreatiecen trum De Vogel werd een bingo gehouden waaraan 250 personen deelnamen. Uitslag: 1. mevrouw Van Kraai, Hengstdijk; 2. mevrouw Van Dorselaar, Hulst; 3. mevrouw De Poorter, Nieuw-Namen. BINGO - Op recreatiecen trum De Vogel werd een bingo gehouden waaraan 300 personen deelnamen. Uitslag: 1. mevrouw Vriens, Roosen daal; 2. mevrouw Zwaan, Terneuzen; 3. mevrouw Koole, Hulst. GAAIBOLLEN - Op recrea tiecentrum De Vogel werd een kindergaaibolling gehou den, waaraan zestig kinderen deelnamen. Uitslag: 5-9 jaar: hoge en rechter zij vogel: S. Snelders, Sas van Gent; lin ker zijvogel: E. van der Laar, Terneuzen; grootste aantal (3): R. Hoekstra, Wanrooy. 10- 14 jaar: hoge vogel: L. van Westen, Amsterdam; rechter zij vogel: T. de Saeger, Aart- selaar; linker zij vogel: H. Co- ronel, Vianen; grootste aantal (6): N. Bleyenberg, Hulst. KAARTING - Op recreatie centrum De Vogel werd een kaarting gehouden waaraan 83 personen deelnamen. Uit slag jokeren: 1. mevrouw Gordier, Gent; 2. mevrouw Dieleman, Zaamslag; 3. me vrouw VAn Goethem, Waas munster. Bieden: 1. R. Ver schuren, Kloosterzande; 2. P. van Kerkhoven, Hulst; 3. H. van de Berg, Westdorpe. BINGO - Op recreatiecen trum De Vogel werd een bingo gehouden waaraan 120 personen deelnamen. Uitslag: 1. mevrouw Elberts, 2. J. van Eksaarde, 3. R. de Wilde. CARNAVAL - Op recreatie centrum De Vogel werd een carnavalsbal gehouden. De beker voor de best verklede carnavalsvierder werd ge wonnen door Janneke Lie- kens. KAARTING - In zaal R. Thil- leman werd een kaarting ge houden waaraan 63 personen deelnamen. Uitslag bieden: 1. J. van Cadsand, 2. A. van Gink, beiden Axel; 3. K. van Waterschoot, Nieuw-Namen. Jokeren: 1. mevrouw Van Vooren, Ossenisse; 2. me vrouw Van Cadsand, 3. me vrouw Verschuren, beiden Axel. GAAIBOLLEN - Op camping De Zeemeeuw werd een gaai bolling gehouden waaraan 45 personen deelnamen. Uitslag: hoge vogel: J. Verschuren, Kloosterzande; rechter zij vo gel: W. Rodrigez; linker zij vogel: R. Stevens; grootste aantal (5): M. D'Hooghe, allen Ossenisse. HENGELEN - Op camping De Zeemeeuw werd een hen- gelwedstrijd gehouden waar aan 49 personen deelnamen. Uitslag: 1. D. Hofman, Ter neuzen 185 punten; 2. R. Ver hulst 8414,3. E. Colman 79. AARDENBURG - Achtste pun- tenschieting, St.-Sebastiaan, 24 schutters: hoge vogel: M. Ver- ploeg; zij vogels: H. Menue en W. Scheele; grootste aantal (6): E. Champion. Eindstand kampioen schap: 1. R. de Wispelaere, 44 punten, 2. G. de Vriend 40, 3. Th. Lampaert 34,4. R. Pielaet 30,5. M. Verploeg 30 punten. R. de Wispe laere werd in 1987 ook kampioen. AARDENBURG - Achtste blok- schieting, 24 schutters, St.-Sebas tiaan: G. de Vriend, R. Pielaet, W. Scheele en H. de Rijcke, ieder één blok. Eindstand kampioen schap: 1. R. Pielaet 6 blokken, 2. H. de Rijcke 4,3. J. Cattoor 3,4. F. Thilleman 3, 5. H. van Iwaarden en J. de Muynk ieder 2 blokken. OSSENISSE - 42 schutters: Wip 1: hoge en tweede zij vogel: F. Vasseel; eerste zij vogel: E. de Kort, Hulst. Wip 2: hoge en eerste zij vogel: J. de Kort; tweede zij vo gel: F. de Meijer; grootste aantal (6): A. Rottier, allen Ossenisse. EMMAHAVEN - Zaal Verdron ken Land, 32 schutters: hoge vo gel: S. Steyaert; eerste zij vogel: P. Boënne; tweede zijvogel: D. Steyaert; grootste aantal: A. Leeraert, allen Graauw. HULST - Zaal W. Blommaert, 38 schutters: hoge vogel: G. Her- wegh, Heikant; eerste zij vogel: J. Aarts; tweede zij vogel en groot ste aantal (4): P. Hoefnagels, bei den Clinge. TERHOLE - Dorpshuis, 25 schut ters: eerste hoge vogel: W. de Waal, Kloosterzande; tweede hoge en eerste zij vogel: P. Boog- aert; tweede zij vogel: T. Boog- aert, beiden Wychen; grootste aantal (6): A. Roels, Graauw en R. Herwegh, Heikant. GRAAUW - De Friezen, 94 schutters: Wip 1: eerste hoge vo gel: P. Roels, Kemzeke; tweede hoge vogel: A. Biddelo, Graauw; eerste zij vogel: J. Goense, 's-Hee- renhoek; tweede zij vogel: H. Bel lens, Kemzeke; derde zij vogel: L. van Kemseke, Beveren; vierde zij vogel: R. de Cock, St.-Jan steen. Wip 2: eerste hoge vogel: D. Hermans, Zwijndrecht; tweede hoge vogel: J. Staal, Kloosterzande; eerste zijvogel: J. Verstraeten, Zuiddorpe; tweede zij vogel: E. de Bakker; derde zij- vogel: A. Sorber, beiden Graauw; vierde zij vogel: M. de Moor, Be- veren. LAMSWAARDE - Zaal De Vier Jaargetijden, 34 schutters: hoge vogel: P. Pauwels, Klooster zande; eerste zij vogel: J. de Waal, Koewacht; tweede zij vogel: A. de Waal, Kloosterzande; grootste aantal (10): T. Boogaert, Wychen. HULST - Bejaardenschieting, zaal De Blaauwe Hoeve, 29 schutters hoge en tweede zij vo gel: J. van Kerkhoven, St.-Jan steen; eerste zijvogel: P. Boënne; grootste aantal (5): A. Beulaert, beiden Hulst. KOEWACHT - Bejaardenschie ting, zaal Oude Molen, 36 schut ters: hoge vogel: R Colpaert; eerste zij vogel: E. Janssens, bei den Moerbeke; tweede zij vogel: J. van Meelen, Kloosterzande; grootste aantal (4): A. van Hooye, Koewacht. HENGSTDIJK - Zaal 't Jagers huis, 25 schutters: hoge vogel: K. Caumette; eerste zij vogel: R Bruel; tweede zij vogel: L. de Clerc, allen Ossenisse; grootste aantal (5): P. der Weduwe, Kloos terzande. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 38 schutters: hoge vogel: J. de Waal, Koewacht; beide zijvogels: A. Dobbelaar, Boschkapelle; grootste aantal (6): J. Suy, Koe wacht. TERNEUZEN - Blokschieting, Westerschelde, 35 schutters: 1. O. Zelzate; 2. E. Verschuren, ot.-Jansteen. TERNEUZEN - Westerschelde, 40 schutters: eerste hoge vogel: J. de Wilder, Terneuzen; tweede hoge vogel: R. Neyt, Zelzate; eer ste zij vogel: G. Savoye, St.-Jan steen; tweede zij vogel O. Sey, Zelzate; derde zij vogel: H. Sor ber, Graauw; vierde zij vogel: J. de Visser, Axel. CLINGE - Zaal De Landbouw, 38 schutters: hoge vogel: J. Aarts; eerste zij vogel: D. Merkx; tweede zij vogel: K. Iveris, allen Clinge; grootste aantal (11): P. Sloeber, Breskens. ZUIDDORPE - Zaal Onder de Linden, 35 schutters: hoge vogel: H. D'Hondt, Zuiddorpe; eerste zij vogel: J. van Dam, Moerbeke; tweede zij vogel: E. Luykx; groot ste aantal (8): M. de Waal, beiden Kloosterzande. KLOOSTERZANDE - Zaal Mo lenhof, 28 schutters: hoge en eer ste zijvogel: R. de Rijk, Hulst; eerste zij vogel: F. de Meyer, Os senisse; grootste aantal (5): D. Verstraeten, Hulst. KOEWACHT - Zaal P. de Vlie ger, 44 schutters: hoge vogel: R. de Smet, Koewacht; eerste zijvo gel: R. Colpaert; tweede zijvogel: E. Janssens, beiden Moerbeke; grootste aantal (4): M. Hamers, Westdorpe. CLINGE - Zaal De Troubadour, 37 schutters: hoge vogel: F. de Vos, Hulst; eerste zij vogel: J. de Waal, Koewacht; tweede zijvo gel: mevrouw Kint, Clinge; grootste aantal (6): P. Boënne, Hulst. HULST - Zaal De Kroon, 48 schutters: hoge vogel: L. D'Hondt, Zuiddorpe; eerste zij- vogel: R. Boone, Hulst; tweede zij vogel: J. van Damme, Moerbe ke; grootste aantal (7): C. van Gassen, Hulst en H. Koemans, Terneuzen. KLOOSTERZANDE - Zaal Mo lenhof, 19 schutters: hoge en beide zijvogels: W. de Waal, Wal soorden; grootste aantal (10): F. de Vos, Kieldrecht. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 30 schutters: hoge en beide zij vo gels: R. Herwegh, Heikant; grootste aantal (5) mevrouw De Smet, Stekene. HENGSTDIJK - Recreatiecen trum De Vogel, 20 schutters: hoge vogel: J. van Goethem, Hengst dijk; eerste zij vogel: G. Poppe, St.-Jansteen; tweede zij vogel; E. Cromheke, Hengstdijk; grootste aantal: L. Minnebaak, Ossenisse; vliegende vogel: J. Neve, Wette- ren. KOEWACHT - Zaal P. de Vlie ger, 42 schutters: hoge vogel: O. Zaman; eerste zijvogel: R de Breuk; tweede zij vogel: G. Dul- laert, allen Koewacht; grootste aantal (3): E. Fierens, Lokeren. KLOOSTERZANDE - Zaal Mo lenhof, 11 schutters: hoge vogel: J. Verschoten, Heikant; eerste zij vogel: L. de Groene, Hulst; tweede zij vogel: B. van Dorsse- laar, Kloosterzande; grootste aantal (7): R. Verschoten, Vogel waarde. OSSENISSE Camping Musse- nest, 29 schutters: hoge en eerste zij vogel: R. Boon, Hulst; tweede zij vogel: M. van Hooy wegen, Os senisse; grootste aantal (4): A. Verhoeven, Kloosterzande. OSSENISSE - Camping De Zee meeuw, 39 schutters: hoge en eerste zij vogel: T. de Waal, Kloosterzande; tweede zij vogel: R. Pasteels; grootste aantal (4): H. Willems, beiden Ossenisse. OSSENISSE - Camping De Zee meeuw, 27 schutters: hoge en eerste zij vogel: R. D'Hondt; tweede zijvogel: W. Rodrigez; grootste aantal (5): R den Engel, allen Ossenisse. A12 Strengere eisen Scheerders Van onze verslaggever Daarnaast mag Scheerders geen groot lakspuitwerk aan het wa genpark meer uitvoeren. Met die twee eisen heeft Hontenisse de hinderwetvergunning van het bedrijf aangescherpt. Wanneer de nieuwe vergunning van kracht wordt, is nog niet bekend. Om wonenden hebben immers bij de pro vincie bezwaar aangetekend. Zij wil len desnoods doorgaan tot de Raad van State. Maar volgens de gemeente Hontenisse is er nu voldoende tege moetgekomen aan de wensen van de bezwaarmakers. Wethouder J. Joossen: „De hele zaak heeft te maken met wat er in het verleden is gebeurd. Toen waren er onder andere klachten over stank van kippemest. Als er klachten binnenko men, gaat er altijd een ambtenaar kijken. Maar bij Scheerders rijden er vierentwintig uur per dag vrachtwa gens op en neer. En als die 's nachts arriveren kunnen ze 's morgens al weer zijn vertrokken. Het is dus moeilijk te controleren. Maar we doen ons best, er gaat bijvoorbeeld regel matig politie langs om te kijken. Maar we moeten er ook geen heksen jacht van maken". Joossen wijst daarbij op het grote economische belang van het trans portbedrijf. „Scheerders zorgt voor werk voor zestig a zeventig mensen binnen de gemeente Hontenisse. Dat betekent niet dat ze dan maar wat aan mogen rotzooien, maar wel dat we zorgvuldig alle mogelijkheden moeten afwegen". Hij verwacht dat de afhandeling van de bezwaarschriften nog een paar maanden op zich zal laten wach ten. De voorwaarden die nu aan Scheerders zijn opgelegd zijn volgens de gemeente de normale eisen voor een soortgelijk bedrijf. Scheerders liep wat de spuitwerk- zaamheden betreft al vooruit op de nieuwe hinderwetvergunning. Na klachten over spuitwerk in de buiten lucht verplaatste de transportteur deze naar een loods, waar zelfs een aparte kabine met een spuitinstallatie werd ingericht. De bepalingen van de vergunning zijn nu op dat front aan de al bestaande situatie aangepast. (ADVERTENTIE) Autobedrijf Tivoliweg - Hulst Tel. 01140-12058 'Pak met 30 bmpactluiers. 5.N0 ivoor 10.25 It 37/38-43/44 jrfzeilen, 4.7 m2, n2, 6.4 m2. 230.- 325- Nümet I.- korting ''■muil alt, vindt in het zakje bon geeft u 3.50 nabestellingen van (Minimale afname 3/9/88). I t/m 6 augustus 1988 Ie Steno, 076-236911 iuwen van een woning aan de te Sint-Jansteen v.r.v. de heer Pastoor Schetsstraat te Sint jan Hulst brengt op grond van arti- ét op de Ruimtelijke Ordening ter dat het college van burgemeester Oornemens is met toepassing van Net op de Ruimtelijke Ordening en van de Woningwet vergunning te t bouwen van een woning aan de te Sint-Jansteen, kadastraal be- L, no. 570 ged. 't het bestemmingsplan „Sint-Jan- jel waarop de woning gesitueerd is, bestemmingen „groenvoorzienin- doeleinden", subbestemming „sta- nuwplan een vrijstaande woning be- plan in strijd met de ter plaatse gel- ng. 3 augustus 1988 ligt het bouwplan ien dagen op de afdeling algemene jemeentesecretarie, kamer 4, voor age. ezwaren heeft tegen het bouwplan, snde voornoemde termijn schriftelijk gemeester en wethouders. is 1988. burgemeester van Hulst, r. F.A.W. Jacobs Van onze verslaggever DOEL - In het Belgische Doel vinden zondag 14 augustus voor de veertiende maal de Scheldewijdings- feesten plaats, dit jaar uit gebreid met een spectacu laire roei wedstrijd in sloe pen die vroeger werden ge bruikt voor de walvis vangst. De Scheldewijdingsf eesten hebben betrekking op de band tussen water en land, en ken nen ook een religieuze dimen sie. Maar in geheel Vlaamse stijl kennen ze ook een meer aards aanbod van festiviteiten. Voor de eerste keer is de toe gang tot het dorp, dat voor die dag autovrij wordt verklaard, gratis. De afschaffing van de toegangsprijs is mogelijk dankzij subsidie van de ge meente Beveren. Voorafgaand aan de Schel dewijding vindt zaterdagavond 13 augustus de traditionele ont vangst van de kapiteins van de jachten plaats in de haven. Om 19.00 uur tracteert het gemeen tebestuur van Beveren hen op een receptie. Om 20.00 uur volgt het bal van de kapiteins in zaal Saxonia. De kerk, de molen en het Saeftingheplein pronken die avond al met een feestverlich ting. Zondagochtens om 10.00 uur is er een plechtige Schelde- wijdingsmis, met medewerking van het Koninklijke Schippers gilde van Doel en het koor Pro Musica uit Haasdonk. Aanslui- ctend is er de eigenlijke Schel- lewijding en de hulde aan de tverledenen. Vanaf 11.00 uur is ïr een rommelmarkt in de Pas- trij straat en vanaf 13.00 uur tijn er doorlopende demonstra ties van oude ambachten. Om 15.00 uur trekt er een folkloristische stoet door de straten van Doel, met onder meer de Steltlopers van Merch- tem, de Vlegeldorsers uit Ursel en een wagen met de naam i'klassewerk' van de Klodde- akken uit het Nederlandse Coewacht. 's Middags zijn er >ok enkele optredens van de clowns The Duffy's en anima ties van Geert Hoste. De Bootwijding van de in de ■laven aanwezige jachten en de plootschouw beginnen om 17.30 Uur. Om 18.00 uur is er een de monstratie parachutespringen pn afhankelijk van de aanwe zige thermiek stijgen er even ater drie heteluchtballons op. Het hoogtepunt moet de eer ste roeiwedstrijd om de Schel- jlecup worden. Walvissloepen met vijf roeiers en een stuur- tan moeten zorgen dat zij het erst de 22 kilometer tussen Joel en Antwerpen afleggen, je organisatie heeft ambi tieuze plannen voor de toe komst en wil van de Schelde- up een internationaal evene- maken. Dit jaren doen er chter alleen nog maar Belgen tl 66. uur klinkt voor de fede van Antwerpen het door jiurgemeester Cools geloste artschot. De sloepen varen an in konvooi richting Doel. wee kilometer voor de aan komst mogen ze een eindsprint ett®n- De winnende sloep int de Scheldecup wisselbe den s Avonds zijn er verder nog en watershow door de Unie fan Reddings- en Sleepdien- b, een optreden van dans- uit Dendermonde, n fakkeloptocht door het p1?'. 22.00 uur begint de stuiter van het feest: een ootse Scheldetaptoe, waar- an Pro Musica uit Den Haag n de Tallaght Youth Band uit pnand meedoen. Pret bij het kindervakantiewerk in Heikant FOTO DE STEM COR J. DE BOER Van onze correspondente HEIKANT - De jeugdva- kantieweek trok de eerste dag een groot aantal be langstellenden. De ver wachting van de organi satie werd ruimschoots overtroffen. Het weer werkte uitstekend mee en tientallen kinderen geno ten van de vrolijke en spannende spelonderde- len. In Heikant vierde gisteren middag Professor Knap feest. Maar er moesten heel wat opdrachten uitgevoerd worden door de jeugd voor het echte verjaardagsfeest doorging. De vriend van de prof liet de deelnemers aller lei zaken opknappen in een creatieve sfeer. De limona deglazen, moorkoppen en ge bakjes die men 's morgens te gengekomen was konden niet helpen, maar een daverend festijn werd het wel in Hei kant. Ook in de andere plaatsen was de opkomst groot. In Hulst kwamen voor elk spel 170 gegadigden opdraven, in Sint Jansteen zeventig, Graauw veertig en in Hei kant, Clinge en Nieuw Na men rond de dertig kinderen. Er hebben zich voldoende vrijwilligers gemeld om deze week op volle kracht te draaien.

de Stem | 1988 | | pagina 3