Jean-Loup Deltour pakt titel VECHTHANEN-TOERNOOI TENNIS IN BRESKENS ark Albers: 'Vorm ontbreekt nog' De Kam winnaar van tweede selectieduel Steven Rooks wint Draai van de Kaai ipE STEM SPORT 2 DINSDAG 2 AUGUSTUSJ988, kwartet GESLAAGD TENNISTOERNOOI VOOR IN VETERANEN GROEDE BRESKENS - Mario Leenhouwers en Jolanda van Pamelen werden de twee winnaars van het tweede Vechthanen-tennistoernooi in Breskens. rs wijken uil ist volle vers! inimaal bij EK| )NDANKS GOEDE PRESTATIES IN TE NNISCOMPETITIE Goede zaak Nederlaag- toernooi yy Terhole Albers simpel naar winst Succes Mario Van de Velde Klutstoernooi T oer nooiwinst Van Bockel in Middelburg T14 ChJ (39) leeft maandag, swonren. Het was d«| in de luitse Bondsi de vteraan twa; ap éénpunt achter del in hetilgemeen klas! 1), 2. Hes (WDl), 3. Göl] umache (WDl). Klasse! ien (WE) 27. 16, 2. Eigelbrecht (WDl) lenloopter Nawal El. Lfrikaaise vrouw dial ar actieie loopbaan tel n Seoul liet meer ver- ordt, zocra ze is afge. traineren coach. Ze universiteit in de Ver- ng te stopien als atlete •testad Caablanca. eft maandag een twee- iieclub Einlhoven. De jssentijds coor Volen- vas transfe:vrij. Theo an Eindhovn, onder-1 i een test. Eb midden- nes estafettepoeg voorl n Paulen Menorial een pelen te kwalïiceren. ecteur Rob Kirkhovenl ugustus zowel ;en serie 0r Kees Hamelink jrOEDE - Jean-Loup Del- i0Ur uit Hulst kwam, zag en overwon. Het was voor de erste keer dat hij het ten nistoernooi voor veteranen ijn Groede op zijn pro- rarnma had staan en met en wist hij zich als win naar een plaats te verwer ven in het rijtje van de kampioenen die in de afge lopen 25 jaar de revue heb- en gepasseerd. jen verdiende titel overigens yoor de sympathieke Hulste aar, die ook op de vele regio nale C-toemooien voor de aan komende jeugd vaak een sta- ji-de-weg is. En dat is dan be doeld in de positieve zin van het woord. Deltour was niet als eerste geplaatst op het schema. Dit jaar is alles langs officiële wegen samengesteld en dat hield in, dat een B2-speler het schema moest aanvoeren. Hans van Overvest uit Zaltbommel was de gedoodverfde kam pioen. „Het was tegen hem zeker geen gemakkelijke partij. Ik kon hem maar op het nippertje uitschakelen," aldus Deltour, die de finalepartij tegen Martin Titiheru minder moeilijk inzag. „Ik denk dat ik tegen Titiheru minder problemen zal hebben dan tegen mijn vorige tegen stander," aldus Deltour. Alsof hij het had voorzien. Het fina leduel werd door hem gewon nen met 6-2, 6-2 en daarmee was zijn eerste titel in Groede binnen. Deltour was het schema ge opend tegen De Jong en dat le verde hem een vlotte 6-3, 6-1- overwinning op, terwijl Van Overvest niet voor hem onder deed tegen Ronald Renique met een uitslag van 6-1, 6-2. Martin Titiheru gold als titelverdedi ger na enkele jaren furieus strijd te hebben geleverd tegen Terneuzenaar Bram van Dijk. Ook hij kende in de eerste ron den weinig tegenstand van be tekenis en na een 7-5, 6-4-zege op Tillman pakte hij de fel be geerde finaleplaats. Bij de dames was de titelver dedigster van vorig jaar niet aanwezig. Rosa Iwema won vo rig jaar de finale tegen Marijke Robesin en die werd op het schema een tweede plaats toe bedacht. Phiny van Overvest werd als eerste geplaatst en maakte ook deze plaats volle dig waar. Het finaleduel ging niet tegen Robesin zoals was voorzien, maar tegen Nell Moons uit IJzendijke, die vorig jaar met miniem verschil het onderspit moest delven tegen Robesin in de halve finale. Deze keer werd zij winnares, zij het dat Marijke Robesin zich pas na drie sets gewonnen gaf. Moons zag de eerste set met 0-6 aan zich voorbij gaan, om daarna met 6-3,6-1 te zege vieren en daarmee de finale te bereiken tegen Van Overvest, die in de halve eindstrijd met succes Barbara Heezen had be streden. De finale werd uitein delijk een ruime overwinning voor Van Overvest: 6-3,6-0. In het damesdubbel wist het duo Nell Moons/Marijke Robe sin de vorig j aar veroverde titel met succes te verdedigen. In de finale versloegen zij het koppel Hoek/Thiemann met 6-0, 3-6, 6-0. Het duo Ronald Renique/ Jean-Loup Deltour werd het winnende koppel in het heren- dubbel. Zij wonnen met 6-2,6-3 van Vonk/Tillman. In het ge- mengddubbel ging de overwin ning naar het koppel Van Overvest/Van Overvest, dat met 6-3, 6-1 baas bleef over de combinatie d'Hollander/Titi- heru. Succes voor Leenhouwers Door Kees Hamelink Ook vorig jaar eindigde zowel Leenhouwers als Van Pa- ïelen als eerste in het door de tennisvereniging De Bos- reek georganiseerde toernooi. Leenhouwers en Van Pa- lelen kwamen toen nog uit in de D-categorie en kende iet toernooi ook nog een C-categorie. s: 5 winnaars, da ieder 0.000,- ontvangen s: 104 winnaars, dfe iedetl .461,20 ontvangen s: 4.278 winnaars, dit ieder| ïtvangen js: 62.125 winnaar], dier ,00 ontvangen I spel 30 rs goed: 1 winnaar rs goed: 2 winnaars i rs goed: 19 winnaars rs goed: 238 winnaars rs goed: 2.150 winnaars j echoslowaakse voetbal-I tunnen spelers officia! a hun 30e toestel in het westen fii ïog iets van hun capici- wijzer te worden. Kij vluchte tweetal bij vij itzondering die goedlei niet, dan moeten feil s rekening gehoudei chorsing van de FIFA en jaar. 22-jarige Oostduitse vrijt remmer Steffen Li< na een trainingsstage, dit iar in Mexico, bij eelt® op op Schiphol de gr( ;en. Dit is maandag ii| bekendgemaakt. Lii zijn loopbaan in 1975. Dtj van Ralf Steinbach w: n SC Chemie in Hale, is de vijfde Oostduit er, die dit jaar en het buitenland gebri it te wijken. Ook ie vu. voetbaünternatioial Jüi) Sparwasser, twee speler BSG Motor Eiselhütter en de voetballe' Volkf el vestigden ziel in en. Vegens de prestaties van ge hemde spelers was de organi- atie er alles aan gelegen de laars van vorig jaar op de aan te krijgen. Mario Leen houwers was in dit toernooi liet als favoriet van start ge gaan. Als tweede geplaatste ad hij zich te verdedigen te gen de Limburger John Sister- nans en deed dat met veel res et. Sterker gezegd, hij over ran de uit Heerlen afkomstige ennisser op de juiste manier. enhouwers: „Ik heb flink loorgeslagen. Ik kende zijn spel en dat blinkt uit door rus tig tennis met goed geplaatste llen." Zijn tegenstander kon daar let veel tegenover stellen. Hij ei: „Ik heb teveel fouten ge naakt op mijn backhand." Dat ad Leenhouwers goed door- Ben, want dat buitte hij in zijn el voortreffelijk uit. „Ik heb jewust veel druk gezet op zijn ackhand en daarna steeds het dtiatief genomen," aldus enhouwers, die daarmee de heeste aanspraak maakte op 1 eindzege. Overigens verliep et allemaal moeizaam, want i de eerste set moest hij een 1- r-achterstand goed zien te ma- 'en, wat hem overigens uitste- end gelukte, want hij haalde Öe eerste set met 6-4 binnen. In de tweede set was het een elijk opgaande strijd, waarbij enhouwers de achterstand an 3-4 wist te egaliseren om aama een 5-4-voorsprong te aen, die Sistermans niet er ongedaan kon maken, on- het voordeel van de gen service-game. Het le erde een 6-4, 6-4-overwinning op voor Leenhouwers, die in de halve finale Leon de Borgie met 7-5, 6-1 versloeg. Sister mans had het minder gemak kelijk om de finaleplaats te be reiken. Drie sets had hij nodig alvorens Tonny Seen zich ge wonnen gaf met 1-6,6-4,6-2. Jolanda van Pamelen is in middels uitgegroeid tot de toer- nooiwinnares van Zeeuwsch- Vlaanderen. Na haar overwin ningen in Sluis en Aardenburg werd ook Breskens toegevoegd aan het rijtje. De als eerste ge plaatste Anneke Bouwhuis, die dankzij haar speelsterkte van Cl een eerste plaats toegewe zen gekregen, bleek voor de derde keer niet opgewassen te zijn tegen de sterke Jolanda van Pamelen. „Het is nu voor de derde keer dat ik van haar win en nog steeds wordt zij voor mij geplaatst," was haar reactie na afloop van de ge wonnen partij, die overigens in de eerste set niet gemakkelijk verliep voor haar. „We verlo ren telkens onze eigen service. Alleen bij de stand van 5-5 kon ik door haar service breken om daarna ook mijn eigen service te winnen," aldus Jolanda van Pamelen. De tweede set leverde voor haar minder problemen op. „Ik begon toen pas goed los te ko men en in een mum van tijd stond het 5-0 voor mij. Toen kon het niet meer kapot," aldus het commentaar van Van Pa- melen. Bouwhuis won nog twee games, maar daarmee was de koek op. In de halve finale had zij gewonnen met 7-5, 6-2 van Ria Sterrenberg, terwijl Bouw huis met 6-0, 7-5 baas bleef Jolanda van Pamelen, de sterke winnares van het Vechthanen-tennistoernooi in actie in Breskens. over Bep van de Vijver. De finale heren-D werd een Limburgse aangelegenheid tussen Leon de Borgie en Ronny Daniels, hetgeen een 6- 2, 6-2-zege opleverde voor Da niels. De als eerste geplaatste Jo Raedts moest in de halve eindstrijd tegen De Borgie we gens een armblessure opgeven. Bij de dames-D bleek de Zeeuws-Vlaamse Sari Taze- laar niet in staat Lenie van Houtum te verslaan. Zij zege vierde met 6-3,6-1. UITSLAGEN FINALES DE-C: Jolanda van Pamelen-An- neke Bouwhuis 7-5,6-2. HE-C: Mario Leenhouwers-John Sistermans 6-4,6-4. DD-C: 1. Van Pamelen/De Bruijc- kere, 2. Joppe/Van de Vijver. GD-C: 1. Van Pamelen/Seen, 2. Van Keulen/Leenhouwers. DD-E: 1. Brakman/Van Pamelen, 2. Carels/Carels. DE-D: Lenie van Houtum-Sari Tazelaar 6-3,6-1. HE-D: Ronny Daniels-Leon de Borgie 6-2,6-2. DD-D: Janssens/De Clerck-Ver- meire/Trapman 2-6,6-2,6-4. GD-D: Janssens/Raedts-Van Houtum/Van Herk 6-2,6-3. DE-E: 1. Jeska Brakman, 2. Wendy van Pamelen. HE-E: Mike van Pamelen-John Wisse 6-2,6-1. GD-E: 1. Van Pamelen/Van Pame len, 2. Brakman/Morel. eren volleybaltam, dal Spelen, heeft otk op de e toernooi om le SofiaJ ctie bij de allerlestente won maandag nut 3-0 (15-.I iging Sverdlovsk.De echte omenteel geheel <p het Sad :nt in de Bulgaaise hoofd- ubteam zijn 'oudebasis' ins. ys, Pieter-Jan LeaiwerinÜ laatste behoort veliswaai laats in van Marin Teffet ouderblessure. - Joegoslavië 3-1 (B-12,15-1'.| -0 (15-10,15-9,15-10, Argent I ar de wedstrijder ges; -den". n de steden waarEURO-» afspeelde weroen twee zend arrestaties verricW vijftien wedstriden ha®' het hoogste belaig. In it bezien is het gmiddi" t hoger dan op ien d< «-speeldag in de Vestduü npetitie". n het rapport w<rd vooi :chreven, dat d« Eng' aportersgroepen centi nden bij incidentei in SW Irt, Düsseldorf en Irankf veroorloofden ziel prow i van onrustzoëcers. .Jde ertoe dat 4> Enge' letbalbond het verziek tot gkeer van haar ciibs in iropese bekeroernoo eft ingetrokken. „ïe situa onveranderd gebkven. 1® ter en niet slechtei Dit is :h al droevig genoe;, de ei olk aan de horizoi van iropees kampioenshap" as het UEFA-rappo:t. ir Kees Hamelink 1RNEUZEN - Mark Ai rs zag de bui al hangen in it tennistoernooi te Aar- mburg. Eenmaal doorge dongen tot de finale moest lij strijd gaan leveren tegen "jn 'oude rivaal' Tim van 'ijk. Twee Terneuzense lubgenoten die eikaars spel oor en door kennen, want anaf de dag dat zij het ten- racket ter hand namen aren zij eikaars tegen- nder op de districtskam- ioenschappen en de onder- ge clubwedstrijden. ch, dat is al zo lang geleden, iar heb ik beslist niet meer bij gestaan," luidt de reactie *an Albers, de 21-jarige tennis- jer uit Temeuzen. „Bovendien f het al vrij lang geleden dat 1 tegen elkaar speelden." Albers draait al enkele jaren "e aan de top van het iuws-Vlaamse tennis en die itaat uit een handjevol B2- lers. „Het jaar dat ik op de •lijst kwam was het toch wel 7n wennen. Het verschil met C-niveau is, dat het spel rustiger is, het wordt meer lebouwd. je had ook vaak 9le rally's en er wordt veel roer geslagen," vindt hij. "et is voor het vijftal ■uws-Vlamingen dat de B- 'is heeft niet eenvoudig *n de eigen regio zomers bak te komen. „Wat dat eit ben ik blij dat er meer ■toernooien zijn gekomen, jger had je alleen maar i-.enJOostburg en dan was laar, aldus Albers. spel van Albers mist de Mark Albers wil er in de komende tennnistoemooien in St.-Jansteen en Oostburg weer volop tegenaan. kenmerken van het spectacu laire dat anderen wel bezitten. Geen loeiharde sevices en geen snelle rushes om zich naar het net te spoeden. Hij is meer het prototype van een baseline speler. „Nee, naar het net toe vliegen zit nu eenmaal niet in mijn spel ingebouwd. Ik moet het inderdaad hebben van mijn vastheid. Hoe het komt ten op zichte van de anderen weet ik ook niet. De meesten van ons hebben toch dezelfde trainin gen gehad. Het zal, denk ik, wel aan het karakter liggen," oor deelt hij. Zijn vereniging Animo heeft hij voor het competitiespelen nooit verlaten. „Waarom zou ik ook, daar is nooit aanleiding voor geweest. Afgelopen sei zoen vond ik het een goede zaak dat Animo niet in zee ging met de Zeeuwse combinatie. - FOTO W1M KOOYMAN. Mijn thuiswedstrijden aan de overkant spelen zag ik totaal niet zitten," aldus Albers. Het competitieseizoen startte voor hem overigens anders dan hij gewend was. Zoals bekend maakte hij deel uit van de eer ste selectie van Animo en van dat team werd veel verwacht. „Toen het team definitief be kend was, verwachtte ik dat wij vrij gemakkelijk kampioen zouden wordea Na het bekend worden van de poule-indeling schrok ik toch wel even. Ik had nog nooit zo'n sterke poule in de tweede klasse gezien." Het was voor hem een nieuwe ervaring samen te spe len met een speler als Mike Si mon. „Ja, ik moest daar in het begin wel aan wennen. Met name in het dubbelspel was het spel veel beweeglijker en ging de truckendoos nogal eens open. Naarmate de competitie vorderde ging het steeds beter, zo ook de mixed-partij met Stephanie Rottier. Als die naast je staat versterkt dat al leen maar je zelfvertrouwen," aldus Albers, die met het team uiteindelijk promoveerde. „De vorm die ik tijdens de competitie had moet echter nog steeds terugkomen. Ik moet het nu eenmaal hebben van veel spelen en dat heb ik de laatste weken niet kunnen doen. Ach teraf had ik spijt dat ik in Sluis mee had gedaan. Daar ging het bijzonder slecht," zegt hij. Ondanks de minder goede vorm stond hij afgelopen weekeinde toch in de B-finale van het Kikkertoemooi in Aar denburg. „Ik was al blij dat ik zover gekomen was, want de partij ervoor was ook niet om over naar huis te schrijven." De finalepartij tegen Tim van Dijk verliep aanvankelijk wel goed. „In de eerste games ging het nog wel lekker en kon ik de ballen nog goed diep krijgen, maar daarna haakte ik af. Het was qua spel van mijn kant niet best," aldus Mark Albers, die de partij dan ook verloor, maar vastbesloten is in de ko mende toernooien te Oostburg en St.-Jansteen de draad weer op te pakkea Van onze sportredactie ROOSENDAAL - Steven Rooks schreef gisteravond de Draai van de Kaai in Roosendaal op zijn naam. Maar de opvallendste verschijning bij de door 40.000 mensen beke ken koers bleek toch Jean Paul van Poppel. - FOTO W1M KOOYMAN. De sprinter was immers door zijn ploegleider Jan Raas 'ver bannen' naar buitenlandse koersen. Een attest van zijn huisarts, dat de Bilthovenaar in Nederland moest blijven om thuis zijn onlangs aan een voet geopereerde echtgenote Leon- tien van de Lienden bij te kun nen staan, hield Van Poppel in Nederland. Telefonisch overleg met de op Curacao verblij vende Jan Raas maakte de weg vrij voor Van Poppel naar Roosendaal. Van Poppel, die vandaag ook niet afreist naar Burgos, hetgeen Raas hem aanvankelijk verplichtte: „Mijn vrouw heeft echt hulp nodig. Door in Nederland te blijven kan ik 's ochtends en 's avonds laat gewoon thuis zijn. Met wat hulp van familie lukt het dan allemaal wel". UITSLAGEN Prots: 1. Steven Rooks (Warmen- huizen) 100 km in 2.12.20, 2. Erik Breukink (Bergen op Zoom), 3. Gerrie Knetemann (Huybergen), 4. Sean Yates (Eng), 5. Dag Otto Lau- ritzen (Noo), 6. Johan Capiot (Belg). 7. Daan Luykx (Sint-Willebrord). 8. Theo Appeldoorn (Zegge), 9. Gerd Jacobs (Helmond), 10. Jac van der Poel (Hoogerheide), 11. Teun van Vliet (Baarle-Hertog), 12. Luc Suykerbuyk (Nispen), 13. Pe ter Pieters (Zwanenburg), 14. Frank Pirard (Breda), 15. Malcom Elliot (Eng), 16. Anjo van Loon (Sint-Willebrord), 17. Stefan Ra- kers (Rijen), 18. Johan Lammerts (Putte), 19. Henk Lubberding (Voorst), 20. Theo van de Velde (Rijsbergen), 21. Raul Alcala (Mex), 22. Leon Nevels (Thom), 23. Jacq Hanegraaf (Schijf), 24. Patrick Bol (Hoeven), 25. Eddy Halemeersch (belg), 26. Jean Habets (Sint Geer- truid), 27. Mathieu Hermans (San Sebastian), 28. Jean-Paul van Pop pel (Bilthoven), 29. Jos van Aert (Meerseldreef), 30. Neil Stephens (Aus). Amateurs: 1. Rudy van Vlimmeren (St Willebrord), 80 kilometer in 1.50.06, 2. M. van Vlimmeren (Hoe ven), op 0.10, 3. F. van de Leur (Roosendaal), op 0.45, 4. J. Melsen (Roosendaal), 5. R. van der Vin (Budelschoot), 6. P. Heeren (Sprun- del), 7. M. den Bakker (Abben- broek), 8. N. van de Klundert (Hoo gerheide), 9. T. Cordes (Wilnis), 10. E. van Dongen (Roosendaal), 11. R. van Loon (Zevenbergen), op 2.00, 12. J. de Crom (Woensdrecht), 13. J. Nieuwkoop (Roosendaal), 14. T. van Loon (Zegge), 15. A. de Bruijn (St Willebrord), 16. T. den Braber (Fijnaart), 17. J. Niedijk (Amster dam), 18. H. Nieuwdorp (Yerseke), 19. S. Aarts (Kruiningen), 20. K. van Maanen ('s Gravendeel). Junioren: 1. Michael van de Woli (Rotterdam), 60 kilometer in 1.26.28. 2. G. Bus (Hellevoetsluis), 3. P. Ro llings (Roosendaal), 4. E. van Meer (Oud-Gastel), 5. M. van de Beemd (Schijf), 6. P. de Bruyn (Andel), 7. M. Coumans (Maastricht), 8. R. Hofland (Capelle aan de IJssel), 9. R. Minneboo (Spijkenisse), 10. R. Sestig (Oosterhout), 11. A. de Jong (St Willebrord), 12. J. van Zoelen (Culemborg), 13. L. Hermes (Box tel). 14. P. Janssen (Putte), 15. R. van der Heijden (Schayk), 16. P. Sebrechts (Rotterdam), 17. M. Kor ten (Steenbergen), 18. J. Buckens (Oud-Gastel), 19. G. Verkuylen (Uden), 20. T. Bakker (Loon op Zand). Dames: 1. Heieen Hage (Arnhem), 50 kilometer in 1.14.08, 2. L. van Moorsel (Boekei) op 0.11, 3. J. Nie- haus (WDl), 4. M. Knol (Soest), 5. M. de Waal (Gouda), 6. J. Cools (Som- melsdijk), 7. C. Meijer (Vlaardin- gen), 8. B. Strecke (WDl), 9. G. van Koert (De Kwakel), 10. H. Matthew (WDl), 11. A. Vink (Wijk en AA1- burg), 12. S. Halbach (WDl), 13. M. van Gaaien (Delft), 14. K. Koning (Spanbroek), 15. A. Mulder (Spijke nisse), 16. H. Nagel (Laren), 17. M. van Nassau (Bel),18. K. Elen (Don gen), 19. C. Beks (Wouw), 20. E. Koolloos (Lisse). Van onze sportmedewerker TERHOLE - Vanaf zon dag 7 augustus houdt de voetbalvereniging Ter hole het traditionele Emiel Saman-nederlaag- toernooi. Op die dag komt de eerste tegenstander in het kader van dit toernooi naar Terhole. Dat is Ter- neuzen 2. Die wedstrijd begint, evenals de andere wed strijden van dit toernooi, om 14.30 uur. Zondag 14 augustus speelt Terhole tegen STEEN 2, zondag 28 augustus tegen Axel 2 en zondag 3 september tegen Sluiskil 2. OOSTBURG - Mark Albers is in het Eenhoorn-tennis toernooi te Oostburg met een simpele overwinning op Alexander Bun van start gegaan in de B-categorie. Met 6-2 6-1 pakte hij de zege en plaatst zich in de volgende ronde tegen Alain Pot die in de voorronde Geert de Bruijckere met lege handen achterliet: 6-0 6-0. Menno van den Hout kwam de voorronde op het B- schema eveneens zonder kleer scheuren door. Met 6-4 6-3 drukte hij het krachtsverschil uit tegen de Oostburger Stefan Steijaert. Van den Hout wordt hiermee de tegenstander van de tweede geplaatste Martin Kooij. Bernd van Quekelberghe uit Sas van Gent geldt in de C-ca tegorie bij de heren als een van de favorieten en had in de eer ste ronde met tegenstander Adrie de Putter weinig proble men. Van Quekelberghe won met 6-0 6-2 nadat De Putter in de voorronde met duidelijke 6- 0 6-0 cijfers had gewonnen van Stephan Heising. Paul Hen- drikse startte de eerste ronde succesvol tegen de jeugdige Kim Langeraert en haalde de volle buit binnen via een 6-4 6- 2 overwinning, waarna hij de tegenstander wordt van Aar denburger Jake Trapman. Bij de heren-C plaatste ook Teun van Heelsbergen zich voor de tweede ronde ten koste van Alexander Bun (6-2 7-5), ter wijl Geert de Bruijckere, zijn tweede nederlaag moest incas seren. Ditmaal verloor hij van Mark van Raan met 2-6 6-4 6-4. Bij de dames-C behaalde de derde geplaatste Andrea Ha melink een 6-2 6-1 overwinning op Nathalie van Waterschoot en moest Nell Moons na drie sets buigen voor Janneke Re- mijn: 6-7 7-6 6-4. Uitslagen Dames enkel D: Saskia Hendrikse- Esther Geerts 6-4 6-4, Rita de Clerck-Heidi Luteijn 6-2 6-1, Thea de Rijcke-Seija Wels 6-3 6-3. Dames enkel C: Christine Cappon- Karin de Bruijckere 7-6 6-2. Heren enkel C: Sjaak Risseeuw- Jeroen Everting 2-6 6-1 6-4, Enno Cohen-Frans v.d. Velde 6-4 6-4, Gijs van Wanrooij-Dirk v.d. Velde 6-7 6-3 6-3. Heren enkel D: Leonard Robesin- Jean de Clerck 7-5 6-3, Hannie Langeraert-Arnold Vermeire 6-0 6-1. Van onze paardesportmedewer- ker VLISSINGEN - Tijdens het uitnodigingsconcours hippi- que dat in Vlissingen-Oost werd gehouden en was ge organiseerd door de kring Walcheren van de Konink lijke Federatie van Lande lijke Rijvereningen, stond er voor de menners een tweede selectiewedstrijd voor het Zeeuws kampioen schap op het programma. De eerste selectiewedstrijd werd in Zaamslag afgewerkt tijdens het internationale con cours hippique van Luctor et Emergo. Peter de Kam met Sianka van Oranjezon pakte in Vlissingen-Oost met 121,5 pun ten de eerste plaats. Clubge- Van onze sportmedewerker NIEUWVLIET - Onder uit stekende weersomstandig heden en grote publieke be langstelling werd zondag de surf wedstrijd om de Ma- tour-cup gevaren. Uit het veld van 28 deelnemers, die elk drie manches moesten varen, werden de finalisten bepaald. Dit waren: Gert-Jan Boekamp, Gerrit Boeye, Edwin Verplan- ke, Francois Baart, Mario van de Velde, Geert Vernix, Tony Dierings en Martij n Scheers. De finale-manches bestonden uit drie slalomreeksen, die alle drie op overtuigende wijze werden gewonnen door het Cadzandse surtalent Mario van de Velde. UITSLAG 1. Mario van de Velde, 2. Gert-Jan Boekamp, 3. Geert Vemix, 4. Ed win Verplanke, 5. Francois Baart, 6. Tony Dierings, 7. Martij n Scheers, 8. Gerrit Boeye. Het volgende surfevenement is de strijd om de Veteranen-cup (35 jaar en ouder), die gehouden wordt op 21 augustus. De voetbalvereniging Spui houdt zaterdag 6 augustus een 'Klutstoernooi' voor alle leden, een toernooi dat om 13.00 uur begint. Zaterdag 13 augustus staan de oefenwedstrijden Spui 1-Cadzand 1 en Cadzand 2- Spui 2 op het programma en neemt een Spui-elftal deel aan een toernooi van Hontenisse in Kloosterzande. noot Arjan Provoost met Victor werd tweede met 112 punten en de derde stek was met 108 pun ten voor Cees Schout met Ta mara van De Scheldestad. Peter de Kam, in Zaamslag tweede en in Vlissingen-Oost winnaar en Cees Schout in Zaamslag eerste en in Vlissin gen-Oost derde. Beiden gaan met één eerste plaats op zater dag 13 augustus naar de pro vinciale kampioenschappen mennen in Arnemuiden. Van onze tennismedewerker MIDDELBURG - Soubur ger Antoine van Bockel is na zijn zege in de toternooien te Sluis en Zierikzee op nieuw winnaar geworden in de C-categorie. Deze keer in het Maeneblusschers-toer- nooi te Middelburg waar hij zijn visitekaartje afgaf. In de finale versloeg hij Dennis de Jong met 5-7, 6-4, 6-4. In de halve finale was hij winnaar geworden via een walk-over op Frank Willekes, terwijl De Jong met 6-4, 6-2 won van Ed win de Lange. Verrassend in deze categorie was de vroegtij dige uitschakeling van de als tweede geplaatste Chris Ver steeg. Hij moest in de tweede ronde het onderspit delven te gen Ronald Pateer met 6-1,6-4. Bij de dames-C maakte Ma rion Mewiss opnieuw indruk met haar winst in de finale te gen Esther Levolger: 6-3, 7-5. Via een 6-2,6-3-winst op Anita Brand had Mewiss de finale plaats voor zich opgeëist, ter wijl Levolger via een gebles seerde Heieen André de la Porte finaliste was geworden. In de B-categorie was Ingrid de Vries evenals vorig jaar doorgedrongen tot de finale, maar opnieuw was haar tegen standster te sterk. De als eerste geplaatste Nicole Liedtke won met 6-0, 6-0. Bij de heren ging de eindzege naar Mare Lanzen, die daarmee zijn plaatsing waarmaakte. Hij versloeg met 6-3,6-3 Joost Thorenaar. UITSLAGEN DUBBELSPELEN HD-B: Maandag/Thorenaar-Ha- vermans/Wolfert 6-1,6-2. DD-B: 1. Matzer/Hessing, 2. Cij - souw/De Vries. GD-B: Cijsouw/Maandag-Van Schelven/Polman 6-0,6-2. HD-C: Kniest/Nillesen-De Lan- ge/Montenarie 6-2,6-4. DD-C: Komelius/Van Rooy-Van Leersum/Brand 6-3,6-1. GD-C: Mewiss/Versteeg-Levol- ger/De Jong 3-6,6-3,6-1.

de Stem | 1988 | | pagina 21