Trimspektakel springlevend GROTE KANAALZONE PRUS SAS VAN GENT Michel de Maat klopt Reynierse De Taeye ontloopt de spurt Peter de Booy zegeviert in beide manches Programma 24 uur van Oostburg RAAD VAN Samenstelling jury 24 uur Goed gevulde prijzenpot Kustloop Breskens Merijntje DE STEM SPORT 6 MAANDAG 1 AUGUSTUS 1988 VIJFTIENDE UITGAVE VAN OOSTBURGSE 24 UUR SAS VAN GENT - Johan van de Velde schreef gisteravond in Sas van Gent de Grote Kanaal zone Prijs op zijn naam. Van de Velde klopte met speels gemak zijn medevluchters Ludo Peeters en Jac van der Poel. Zeeuwen OVERWINNING BIJ AMATEURS IN SAS VAN GENT Belgen heersen in RES-cross HUIS DIE AMSTERDAM - Vroom er plannen voor het gedwon werknemers in de waren trokken. Duits schip met radioactieve lading zwalkt op Zwarte Zee T8 Door Fred Rabout OOSTBURG - Het eerste weekeinde in augustus staat garant voor de 24 uur van Oostburg, het trimspektakel op de fiets in de West- Zeeuws-Vlaamse centrum gemeente. Toen Frans Qua dekker het plan vijftien jaar geleden binnen de Oostburgse winkeliersvere niging ontvouwde, had hij nooit kunnen denken dat dit evenement zou uitgroeien tot datgene wat het nu ge worden is. De 'nacht' van Oostburg is im mers mede doordat hij mid denin het toeristenseizoen valt een nationaal begrip geworden. Frans Quadekker is al lange tijd geen ingezetene meer van Oostburg, maar ieder jaar is hij weer van de partij om de ge zondheidstoestand van zijn geesteskind te bekijken. Een 24 uur die weer springle vend is, want 28 ploegen van vijf renners hebben zich aan gemeld bij Peet Scherbeijn, de man die alle vijftien edities van de partij was. Dat zijn er slechts twee minder dan het re cord aan deelname, dat in 1978 kon worden genoteerd met 30 formaties. Onder die 28 ook twee volledige damesteams. Vorig jaar grepen de organisa toren terug naar de startfor mule, toen alleen de recreanten gerechtigd waren tot deelname. Men wilde terug naar de basis, nadat alles wat te professioneel was geworden. Die opzet is ze ker geslaagd. De mannen die alleen voor de 24 uur hun fiets uit de schuur halen zijn weer present. „Een gunstige ontwikke ling," stelt Piet Verduin, voor zitter van de overkoepelende winkeliersvereniging, die ove rigens het sportieve element over heeft gelaten aan Peet Scherbeijn en zijn mannen. Verduin: „Wij weten te weinig van de wielersport af om de za ken in de juiste banen te kun nen leiden." Stond Frans Quadekker aan de wieg, de man die de 24 uur mede naar de volwassenheid leidde was ongetwijfeld wijlen Wim Hendriks, een man die een leemte achterliet in de Zeeuwse wielersport en jaren lang dit trimevenement kleur en gestalte gaf. Zijn naam leeft nog steeds voort via de wissel trofee die de winnende heren- ploeg mee naar huis mag ne men. De Frans Quadekker- wisselbokaal staat dit jaar be schikbaar voor de eerste da mesformatie. Om wat meer strijd te bren gen is het aantal afvalritten dit jaar op vijf gebracht. De voor gaande edities waren dat er twee. Men hoopt nu de strijd tot het einde toe spannend te hou den. De formatie van Moskie uit Schoondijke, die vorig jaar als winnaar werd afgevlagd, gaat ook dit jaar als favoriet van start. „Vergeet echter ook de ploegen van Interrosa/Rode Leeuw en Adri Jansen niet," stelt Peet Scherbeijn, de man die al wat jaartjes meehobbelt en inmiddels wel weet waar Abraham de 24 uurs-mosterd haalt. Er zijn echter nog meer teams die vrijdagavond 5 augustus met de nodige moti vatie op het Ledelplein staan. Voor de omlijsting tijdens de twee neutralisaties op de zater dag zorgen het showorkest Ho sanna uit Axel en de bekende Belgische stuntman Jacky de Tijger. Johan van de Velde wint Door Eddy de Schrijver Jelle Nijdam bolde als vierde over de streep. Hij reed een uitstekende koers, maar kwam net te laat uit de achter volgende groep om nog een bedreiging te vormen voor het 'supertrio'. De profs probeerden er een leuke koers van te maken. John van de Akker en Anjo van Loon staken als eersten him neus door het venster. Maar zij kregen geen vrijheid van het peloton. Uit dat peloton ver dwenen al vrij vroeg Mare van Orsouw en Frank Kersten, maar dat was vooraf al aange kondigd. Zij moesten immers een vroeg vliegtuig halen op Zaventem en hun 'loslippig heid' werd dan ook direct be waarheid. Maar of ze daarmee de organisatie een goede dienst bewezen valt te betwijfelen. Frank Kersten reed trou wens in het begin goed mee. Hij zette een uitlooppoging op touw samen met Corné van Rijen. Maar ook deze poging liep op niets uit. Een kopgroep met daarin Van Bakel, Adrie Kools, Boel houwers, Hoondert - erg aktief - en Joseph Parkins kreeg - maximaal vijfentwintig secon den voorsprong. Peeters, Nij dam, Van de Velde en Knete- mann keken elkaar eens aan en in een mum van tijd was de hergroepering een feit. Jurgy Muller en Jelle Nij dam probeerden direct daarna een 'opening' te forceren, maar ook deze renners van naam konden niet uit de greep blij ven van het peloton. Van de Zeeuwen ontbrak nota bene Patrick van Passel. De Sluiskillenaar - hij krijgt geen contract meer van Jan Raas - moest met de 'strafexpeditie Van Poppel' mee naar het bui tenland, tot grote teleurstelling van het Zeeuwse publiek dat toch niet in al te grote getalen was opgekomen. Hierdoor komt naast Kloosterzande ook de profkoers van Sas van Gent mogelijk in het gedrang al heeft de organisatie van de Ka naalzone Prijs natuurlijk en kele grote sponsors achter zich staan. Patrick Tolhoek liet z'n ge zicht dikwijls zien. De Yerseke- naar is bezig aan uitstekend debuut en ook in Sas van Gent reed hij goed. Hij kreeg Andy Bishop, Huub Kools, Leon Ne vels en Laarmans met zich mee. De leiders kregen echter nooit meer dan twintig secon den voorsprong. Nadat deze renners waren teruggepakt probeerden ach tereenvolgens Bogers, Parkins, Van Rijen en Versluys - hij werd voor het vertrek samen met Johan van de Velde en Jelle Nijdam in de bloemen ge zet vanwege zijn laatste optre den als renner; hij wordt ploegleider bij ADR - een uit val, maar niemand kreeg vrij heid. En toen kwam Gerrie Knete- mann naar voren. Hij pro beerde het eerst alleen. Kreeg later gezelschap van een selecte groep met daarin Nijdam, Pee ters, Hoondert, Wieme, Bol, Van de Velde en Jac van der Poel. De leiders verstonden elkaar uitstekend en het peloton was geslagen. Knetemann pro beerde het daarna opnieuw en reed enkele ronden voor de achtervolgers uit. Maar toen Jelle Nijdam een 'tandje bij' gaf was het gedaan met 'De ïCnfipt' Nadat Nijdam het al leen had geprobeerd maar was ingelopen, viel de definitieve beslissing. Ludo Peeters, Jac van der Poel en Johan van de Velde reden in een mum van tijd ver weg van de achtervol gers. Nijdam probeerde nog aan te sluiten, maar zijn poging strandde in de laatste meters. Johan van de Velde won met speels gemak de spurt voor de eerste plaats. Patrick Tolhoek leidde het peloton over de streep en dat leverde de Zeeuw de negende plaats op. Uitslag: prots: 1. Johan van de Velde (Rijsbergen), 95 kilometer in 2.20.18, 2. Ludo Peeters (België), 3. Jac van der Poel (Hoogerheide), 4. Jelle Nijdam (Zundert), 5. Patrick Bol (Hoeven), 6. Werner Wieme (België), 7. Gerrie Knetemann (Huybergen), 8. Peter Hoondert (Heinkenszand), 9. Patrick Tolhoek Door Eddy de Schrijver SAS VAN GENT - Niek de Taeye uit Eede boekte in Sas van Gent zijn tweede overwinning bij de ama teurs. De 'taaie' Eedenaar ging een directe confrontatie met Ri chard de Vrieze in de spurt uit de weg en plaatste in de laatste ronde zijn vernieti gende demarrage. De Vrieze herstelde zich nog wel, maar toen zat De Taeye al breedlachend op de fiets. Tonny Moonen glipte met de beslissende ontsnap ping mee en kon het bijna zelf niet geloven dat hij derde was geworden. Maar het koersbeeld was ook ongeloofwaardig. Nee, eigenlijk was het huilen met de pet op. Het peloton had werkelijk een 'off-day', want niemand - een paar renners daar gelaten - deed een trap te veel in Sas van Gent. Op zo'n moment zou een organisatie in samenspraak met de jury moeten kunnen besluiten het prijzengeld niet uit te keren. „En dan hadden ze gelijk gehad, want dit was bedroevend", aldus Ad Polak, die zelf opnieuw met pech kreeg af te rekenen, maar die het 'spel' van zijn metgezellen ook moeilijk kon waarderen. Freddy de Muynck kreeg zelfs een hoofdrol toebedeeld en op dat moment dacht iedereen dat speaker Pierre Eysackers weer eens met zijn merkwaardige 'taaidwalin gen' wat te ver ging toen hij opperde dat het peloton 'een stellelje toeristen' was. Maar Eysackers had - helaas - het gelijk nu wel aan zijn zijde. Wat het peloton er gistermid dag van bakte was niets eens het predikaat 'toerist' waar dig. Nadat De Muynck was uit geraasd, staken Nico van de Klundert en Peter van Acker het lont aan. Van Acker heeft daar een vervelend handje van de laatste koersen en springt in de beginfase zo zot met z'n krachten om dat hij in het laatste deel van de koers telkens de bekende man met die hamer tegenkomt. Nadat Van Acker en Van de Klundert enkele ronden voorop hadden gereden, kwa men Mark de Smit, Niek de Taeye, Arie Overbeeke en Erik Vereecken in het voorste gelid Vereecken moest er echter snel van. De amateur uit Hulst sukkelt geweldig en heeft een vormcrisis. Zo erg zelfs dat hij stoppen met fiet sen overweegt. Maar dat zal er wel niet van komen. Daarna pikten Van Goethem en Bijvank aan en de juiste trein leek vertrokken. Maar dat feest ging niet door. Goense kwam daarna aan het commando. Hij reed en kele ronden voorop en toen hij was ingehaald, reed hij lek. De Ovezandenaar deed overigens geen enkele poging om dat euvel te verhelpen en ook hij verdween in het rijtje naamlozen. Even voorbij halfkoers kwamen De Taeye, Moonen en De Vrieze aan de leiding. Dit trio verstond elkaar rede lijk. In het peloton werd niet gereageerd. De reactie kwam pas veel te laat. De voor sprong bedroeg op dat mo ment al vijftig seconden. Arie Overbeeke ging in de tegen aanval en hij kreeg plaatse lijk favoriet Patrick van Hulle met zich mee. Van Hulle reed knap en beide ren ners kwamen elke ronde dichterbij, maar toch bleef het leidende trio net buiten schot. Niek de Taeye uit Eede gaat zegevierend over de meet in de amateurkoers te Sas van Gent. - foto wim kooyman. De Vrieze probeerde met enkele venijnige demarrages De Taeye te verschalken, maar De Taeye gaf De Vrieze een koekje van eigen deeg door zelf te ontsnappen. De Taeye won deze manier fraai. Overbeeke werd vierde en Van Hulle vijfde. De spurt van het slapende peloton werd gewonnen door Van de Klundert Maar dat was slechts voor de achtste plaats. Uitslag: amateurs 1. N. de Taeye (Eede) 80 kilometer in 1.58.10,2. R. de Vrieze (Goes), 3. T. Moonen ('s- Heerenhoek), 4. A. Overbeke (Dordrecht), 5. P. van Hulle (Sas van Gent), 6. i\ Franse (Kwaden- damme), 7. P. Mol ('s-Gravenpol- der), 8. N. van de Klundert (Hoo gerheide), 9. F. de Muynck (IJ- zendijke), 10. M. Remijn (Wilhel- minadorp), XI. M. van Esch (Sint Oedenrode), 12. F. Gommers (Philippine), 13. C. Schouwenaar (Goes), 14. H. Nieuwdorp (Yerse ke), 15. J. Schroevers (Arnemui- den), 16. M. Gunst (Yerseke), 17. W. de Koeyer (Biezelinge), 18. R. Bijvank (Westdorpe), 19. W. van Kooten (Bruinisse), 20. E. Vereec ken (Hulst). Van onze motorsportmedewerker AXEL - In de achtste ronde van de strijd om de RES- motorcrosstitel voor ama teurs zagen de toeschou wers Peter de Booy uit Kloosterzande in een onge naakbare vorm naar de beide manche-overwinnin gen in de 125 cc-klasse rij den. De strijd in die klasse spitste zich toe op het duel tussen Pa trick Sponselee en De Booy, die pas in de slotfase van de wed strijd de leiding overnam. In de eerste manche was het welis- waar Emiel Verheyden uit St.- Jansteen die aanvankelijk aan de leiding ging, maar het tempo werd door de achtervolgers zo hoog opgeschroefd, dat Ver heyden na enkele ronden moest capituleren. In de tweede man che trok Patrick Sponselee het initiatief naar zich toe en bouwde een comfortabele voor sprong op die, naarmate de ge blokte vlag meer en meer in zicht kwam, steeds kleiner werd. De Boy kwam in de voorlaatste ronde aan het wiel van Sponselee, die uiteindelijk moest buigen voor zijn teamge noot. De strijd in de 250 cc-klasse stond uiteraard weer in het te ken van het duel Van Cadsand- Van Tatenhove-Schelleman. De overwinning werd opgeëist door Werner Wouts, een nieuwkomer in het RES-gezel- schap, die beide manches op zijn naam schreef. Hoezeer de drie titelkandidaten gebrand zijn om elkaar de loef af te ste ken bleek nog maar eens tij dens de eerste manche, waarin Jaap van Cadsand rondenlang in het wiel van Van Tatenhove bleef hangen om uiteindelijk in de zesde ronde op het startter rein zijn machine naast de Ter- neuzenaar te zetten. Een pas seerbeweging die Van Taten hove hem niet in dank afnam, want de Honda-rijder kwam hierdoor ten val. Johan Schelleman was de la chende derde, want door het oponthoud van zijn concurren ten was hij op een comfortabele tweede plaats beland. Een klassering die hij tot de finish vasthield. In de tweede manche haalde Van Cadsand weer en kele punten op de concurrenten in door als tweede te finishen voor Van Tatenhove en Schel leman, waardoor de finale- strijd in de RES-competitie on getwijfeld weer en zinderende afsluiting gaat worden. UITSLAGEN 80 cc: 1. Joost Serrarens (Klooster zande), 2. Tony Questier (Knokke), 3. Jurgen Bellaert (Assebroek), 5. Davy van Hoepen (Kloosterzande), OOSTBURG - Het pro gramma voor de 24 uur van Oostburg ziet er als volgt uit: VRIJDAG 5 AUGUSTUS 20.00 uur: voorstelling van de ploegen en opening. 20.30 uur: eerste afvalrit. 21.00 uur: eerste trimronde. 22.45 uur: tweede afvalrit. 24.00 uur: tweede trim ronde. ZATERDAG 6 AUGUSTUS 01.00 uur: eerste neutralisa tie. 10.00 uur: derde trimronde. 11.30 uur: derde afvalrit. 12.00 uur: tweede neutrali. satie met optreden showor kest Hosanna uit Axel. 14.00 uur: vierde trimronde 15.30 uur: vierde afvalrit. 16.00 uur: derde neutralise, tie met optreden stuntmai Jacky de Tijger. 17.00 uur: vijfde trimronde. 18.15 uur: vijfde afvalrit. 18.45 uur: sluitingskoers da mes. 19.00 uur: sluitingskoers he ren eerste reeks. 19.30 uur: sluitingskoers he ren tweede reeks. 20.00 uur: finish. OOSTBURG - De jury van de 24 uur van Oostburg staat on- der voorzitterschap van Johnny Claeys uit IJzendijke. Pre. mie-secretaresse is Annie Claeys-Scherbeijn, eveneens uii IJzendijke, terwijl Arnold Boelens, Leo van Hijfte, Pee Scherbeijn en Peter Scherbeijn, allen uit Oostburg, het jury. korps compleet maken. De microfoon wordt bediend door het duo Miel Verstraeteet Bram van de Velde. Ronde-miss is evenals vorig jaar de nt 19-jarige Ingeborg Gijs uit Eede. OOSTBURG - Opnieuw valt er in de 24 uur van Oostburi een aardige duit te verdienen. In het etmaal wordt er rui® 12.000 gulden verreden, waaronder het gebruikelijke varkei en tal van andere superpremies. De winnende ploeg krijgt na afloop de Wim Hendriks- seltrofee mee naar huis, terwijl de eerste damesploeg Frans Quadekker-trofee, eveneens een wisselprijs, een jaai in de prijzenkast mag plaatsen. Voor de winnaar van d- Sluitingskoers, die individueel wordt verreden, is er een spt ciale All Sport-trofee beschikbaar gesteld. De prijsuitrei king wordt verzorgd in 'Du Commerce' aan het Oostburgs marktplein. In Eeklo stonden twee ama- teurkoersen op het program ma. In het criterium reed KO HARMS uit Axel naar een der tiende en ERIK VEREECKEN uit Hulst naar een achttiende plaats. Tijdens de andere wed strijd werd JACKY FORTREI uit Breskens achttiende en FRANK GOMMERS uit Phl lippine negentiende. In led was er een zevende plaats vi CYRIEL HOEFNAGELS Clinge. JEAN-PIERRE FORTREI «l Breskens kwam in actie bij nieuwelingen in Eeklo. Hij nishte er als vijftiende. De Sasse burgemeester Van der Rest temidden van een drietal coureurs dat werd gehuldigd voor aanvang van de profkoers in Sas van Gent. Links Johan van de Velde, de man die schitterde in de Giro, Patrick Versluys, de Belg die zijn laatste prof koers reed in Sas van Gent en Jelle Nijdam, de gele truidrager uit de Tour de France. - foto wim kooyman (Yerseke), 10. Frank Plrard (Bre da), 11. Anjo van Loon (St. Wille- brord), 12. Theo van de Velde (Rijs bergen), 13. Adri Kools (St. Wille- brord), 14. Luc Beuker (België), 15. Joseph Parkins (Verenigde Sta ten), 16. John van de Akker (Veld hoven), 17. Frank van Bakel (Deur- ne), 18. Leon Boelhouwers (Elsloo), 19. Huub Kools (Baarle -Nassau), 20. Leon Nevels (Thorn), 21. Andy Bishop (USA), 22. Ludo de Keule- naere (België), 23. Jan Simons (Zundert), 24. Corné van Rijen (Hoeven), 25. Martin Hendriks (As sen), 26. Henk Baars (Diessen), 27. Nathaly Dahlberg (Nieuw-Zee- land), 28. Patrick Versluys (België), 29. Neil Stevens (Australië), 30. John Bogers (Budel-Schoot). 6. Franky van Limmen (Philippi ne), 8. Pascal de Zeeuw (Terneu- zen), 10. Eric van Tatenhove (Ter- neuzen). 125 cc: 1. Peter de Booy (Klooster zande), 2. Patrick Sponselee (Kloostezande), 3. Emiel Verhey den (St.-Jansteen), 5. Fabian Rijc- kaert (Terneuzen), 5. Paul Verde- gem (Oostburg), 10. Frank Traa (Westdorpe). 250 cc: 1. Werner Wouts (Meer- donk), 2. Jaap van Cadsand (Axel), 3. Johan Schelleman (Axel), 4. Jaap van Tatenhove (Terneuzen), 6. Rudi Dieleman (Axel), 8. Henny Gijsel (Heikant), 9. Jan Maayen (Kloosterzande). 500 cc: 1. Robby Apers (Meerdonk), 2. Ivan van der Walle (Meerdonk), 3. Karei Hertogh (Lamswaarde), 5. Chris de Pooter (Axel), 6. Guido Saman (Clinge), 7. Piet Jansen (Sluiskil). Van onze atletiekmedewerker HAAMSTEDE - Michel de Maat van Fortuna Vlaar- dingen kwam de Zeeuwen in eigen huis kloppen tij dens de Bombokaalloop in Haamstede. De 26-jarige Vlaardinger moest in de be ginfase van de wedstrijd nog wel het gezelschap toe staan van Kim Reynierse, Van onze motorsportmedewerker AXEL - In de voorlaatste ronde van de strijd om de RES-motorcrosscompetitie voor licentiehouders bleken de Belgische crossers op nieuw te sterk voor de Zeeuwse deelnemers. Onbetwist de sterkste, maar uiteindelijk niet in de einduit slag, was Rick Claus, die in de 125 cc-klasse beide manches op zijn naam schreef, maar daarin buiten mededinging meereed. In de kwart literklasse, waarin hij wel officieel aan de start kwam, had hij de pech dat zijn machine tijdens de eerste man che stuk ging, waardoor er geen eindklassering voor de Belg inzat. De overwinning in de 125 cc-klasse ging vervol gens naar Axel Holvoet, die met een tweede plaats in de eerste manche en een derde plaats in de tweede reeks uit eindelijk het beste resultaat voor zich liet noteren. In de 250 cc-klasse was Alain Roels weer niet te kloppen. De Macio-piloot moest in de tweede manche capituleren voor Bennie Poppe, maar had in de eerste manche een over tuigende zege binnengehaald. Bennie Poppe was in die eerste manche als derde geëindigd achter Roels en Van Gijsegem en behaalde zo de tweede plaats in de eindstand. UITSLAGEN 125 cc: 1. Axel Holvoet (Gent), 2. Luc van Clapdorp (St.-Niklaas), 3. Martien Jansen (Sluiskil), 4. André van Espen (Axel), 5. Gianni de Jonghe (Sluiskil). 250 cc: 1. Alain Roels (Wetteren), 2. Bennie Poppe (Meliskerke), 3. Guy van Gijsegem (Aalst), 4. Ronald Doens (Biervliet), 5. Jaap van Cad sand (Axel). 500 cc: 1. Jean Luc Rossignol (Erembodegem), 2. Dirk Rossignol (Erembodegem), 3. Franky van Eecke (Oostkamp), 4. Sam Jansen (Sluiskil). maar lang duurde dat niet| Al ruim voordat de helft van wedstrijd achter de rug was de stratenloop had een li van 10 kilometer - liep gewonnen positie. Achter duo leverden Leon van der Vt den en de winnaar van vor jaar, Erwin Nederlof van drecht Sport, strijd om tweede plaats. Een duel 4 aanmerkelijk spannender dan de strijd om de eerste pos tie. Het was uiteindelijk Ned! lof die in de slotfase over meeste reserves bleek te bi schikken. Bij de veteranen ging deze naar John Kijne van het" terdamse Metro, die in del taaistand twaalfde werd. dames was de Vlissingse vel rane Jopie Daane opnieuw snelste. Zij liet triatlete Har de Jager, die het voortreffel doet in stratenlopen, zich. De organisatie in Haai stede was in handen van de; letiekvereniging Delia Sport UITSLAGEN HEREN Senioren: 1. Michel de Maat I tuna Vlaardingen) 10 kilometer 29.08, 2. Kim Reynierse (Dyni: 29.32, 3. Erwin Nederlof (Sliedrf Sport) 29.47,4. Leon van der Velt (AV'56) 29.49, 5. Eric Punt 0 30.26, 6. Henk Cijsouw (SpS 30.29, 7. Jan de Wilde (AV'56) t 8. Rian van de Broeke (Maratl 30.44, 9. Simon Blom (Delta Sp- 30.47, 10. Bert Hertogh (Maratl 30.51, 11- Kees van Koeverir, (AV'56) 31.05,12. Chris Chabotl ledo) 31.20, 13. Jan van lier' (Sliedrecht Sport) 31.24, 14. J Haak (Delta Sport) 31.50, 15. Bruggeman (AV'56) 32.12. Veteranen: 1. Johan Kijne (RO 31.09, 2. Marius de Snaayer tuna Vlaardingen) 31.15, 3. Jan remans (Achilles) 31.29. DAMES 1. Jopie Daane (Marathon) 36.3 Hanny de Jager-Hage (At 37.51. Van onze atletiekmedewerker BRESKENS - De atleti vereniging De Wielin houdt dinsdag 2 augustus tweede Kustloop uit reeks van vier. Deze keer is men te gast tr recreatiepark Schoneveld Breskens. De afstanden die lopen kunnen worden zijn' 8 kilometer. Er wordt ges om 19.30 uur nabij de kan' van het recreatiepark, V men vanaf 18.30 uur kan schrijven. te koop gevraagd of aan to blecfan? Even laten horen via een „Kleintje" in De Stem en het komt in orde. Immers tienduizenden Stern-lezers en lezeressen (een op de drie) lezen uw advertentie omdat zij speciale belangstelling hebben voor onze "Kleint|es" rubriek „Huisdieren" De verwoeste kazerne na de IR A Dre< Van onze verslaggever Drs. Ton Dreesmann zei gistere ganiseerd overleg met de vakbc ganisatieplannen in de prulleni Dreesmann, neef van de Ven- k dex-topman, zei dat de Raad o van Commissarissen nu de k knoop bij V D moet doorhak- Drs. Ton Dreesmann. MUNCHEN (AFP)-Op de Zwarte Zee zwalkt al vier weken een Westduits schip rond dat is geladen met zwaar radioactief af val. Geen enkele oeverstaat wil het schip toelaten na te zijn gewaarschuwd door Roemenië voor de gevaarlijke lading, zo be richtte de Süddeutsche Zeitung uit München maandag. De MS Petersburg is volgens de krant geladen in Wenen en had als be stemming Sulina (Roeme nië). Op de vrachtbrief staat dat de lading bestaat uit 'licht besmet afval'. De Roemeense autoriteiten, die het schip alleen de doorvaart wilden verle nen, spreken van het jongste voorbeeld van po gingen van westerse lan den om radioactief afval in het buitenland te dum pen. Turkije heeft het schip de toegang tot zijn havens ontzegd en Roemenië wil het niet weer terug op de Donau toelaten. De West- auitse autoriteiten zeiden maandag niet op de hoogte te zijn van de zaak. (ADVERTENTIE) modehuis N bindstraat 10, Breda, Tel.076-215469 SplijtZwan

de Stem | 1988 | | pagina 14