Biervliet geeft kranig weerwerk ACCEPTABELE UITSLAG TEGEN CLUB BRUGGE Marina de Fouw in vorm Sparta maar een helft op dreef Nathaly Tijssen goed in vorm •eg Hoofdklasser Vlissingen verplettert Ter neuzen CNNEN tiper was vo- actief in de jijden om de Irofee. Wan- T laatste wed- m STEM SPORT 5 MAANDAG 1 AUGUSTUS 1988 VERMOEID NAC HAALT DE DUBBELE CIJFERS NIET: 0-7 Vermeulen kampioen SLUISKIL - Een niet compleet en niet optimaal gemotiveerd Club Brugge heeft met 6-1 van Sluiskil gewonnen. ROB BAAN: 'PET MET DT' Hattrick Eigen doel JEUGDTENNISTOERNOOI DOS IN VLISSINGEN Oefenprogramma Zeeuwse clubs In ploeg op- ft meer mo- ieg mag van |ers alleen und um den ÏTurm. »Ik ■at Herman llpt met een oor de Am- :ie. De Tour bso vergeten, Ivel proberen Ilia binnen te eroepsrenner fig onbekend, liper bouwde erende staat op. Hij werd J kampioen op 1972. Drie jaar j wereldkam- r.' profs. In de Frankrijk ein- _twee keer als |7 achter The- 1 achter Zoete- latere leeftijd riper triomfen klassiekers, fcr vier: Ronde Ibardije 1981, ln Vlaanderen l-Roubaix 1983, in Remo 1985. 1 klassieker die rijtje mist, is ,enaken-Luik. kenne' eindigde S tweede na Hi- T2 ert in verbaal contact van het criterium in - foto anp arm. Maar als er een komt dat wij als orga- zeggen 'we stoppen er- an denk ik dat de ge- hap zal roepen dat we toeten gaan". Om dat te kunnen toelichten bij om een rondje mee te n de volgauto, wordt er inderdaad veel jker op. Talloze pjes voor particuliere Grote terrassen en bars ers zo afgelegen boerde- De burgemeester lacht an officieel eigenlijk wel elemaal door de beugel, daar kunnen we niet zo- een einde aan maken. Ik «oeren, die op deze dag n vaten bier vertappen et niet proberen die kra- veg te krijgen. Dat tast de pan goedlachse burgemeester am is niet te stuiten: tten we in wat wij de .us noemen. Hier komen il de Belgen. We tellen ,ig franc voor één gulden, ouden we er ook nog wat ver". heeft er na twintig jaar iteeds veel plezier in. Met rsblik schat hij de op- it dit jaar op zo'n vijftig- bnd mensen: „Hou het er op dat de helft entree t betaald". achtervolgen het peloton een landelijk stukje am. Hij kijkt rond en ziet het leven op deze woensdag de Tour goed is. Ook een gemeester is maar een „Af en toe zou ik willen pk niet in de organisatie zat L ging ik bij zo'n boer achter lekker glas bier zitten". Door Fred Rabout BIERVLIET - Een zich moedig verwerend Biervliet hield zaterdagavond de score tegen eerste divisio nist NAC ruim binnen de perken. Dat de Bredanaars wonnen was een logisch ge geven, maar de dubbele cij fers die meestal in een der gelijk treffen tot stand ko men, bleven achterwege. Toen een goed leidende Peter Bogaert uit Sas van Gent het einde aankondigde, stonden de 0-7-cijfers op het scorebord. Biervliet kon zelfs de eerste veertig minuten de stand op 0-0 houden met goed verdedigend voetbal. Tot dat moment was NAC slechts één keer echt ge vaarlijk geweest en dat was al in de tweede minuut toen laat ste man Robby Versluys, die overigens kon terugblikken op een uitstekende wedstrijd, te rugspeelde op doelman Pol van de Vijver. Ton Comelissen doorzag dat en kwam alleen voor Van de Vijver. Zijn schot belandde echter naast. Eenmaal deze kritieke fase overleefd bleef Biervliet ruim een half uur knap overeind. Een vermoeid NAC kon nooit echt imponeren. „Het wordt tijd dat we terug Breda opzoe ken. De vermoeidheid begint duidelijk een rol te spelea Ver geet niet dat dit onze vijfde wedstrijd is in vijf dagen, ter wijl we daarnaast nog twee keer per dag getraind hebben," motiveerde trainer Hans Verel het matte optreden van zijn pupillea Een ploeg waarin Dennis en Michel van der Gijp (zoons van Cor), Mare Haar man, Gerrit de Haan, Peter Matena en Patrick Dick nieuw komers zijn. Biervliet kreeg zelfs moge lijkheden om de score te ope nen. Raymond Ingels dwong een corner af die door de uit blinker aan Biervliet-kant, Er- win Duysserink, dusdanig ef fectvol werd genomen dat NAC-portier Ron de Grauw niets anders kon doen dan hem voor de voeten van André van Liere te slaan. Zijn inzet pakte De Grauw wel klemvast. Een vrije trap van Erwin Duysse- rinck zeilde vervolgens maar net over en het wachten was op het tijdstip dat NAC echt los kwam. De voortekenen daarvan kwamen in de veertigste mi nuut toen Ronny Bracke een inzet van Marcel van Helmond van de lijn moest halen. Een minuut later was het wel prijs. Danny Schrijvers, veruit de beste Bredanaar, klopte Pol van de Vijver met het hoofd. Biervliet bleef versuft staan en twee minuten later stond het al 0-2 toen een afstandsschot van Peter Matena (ex-DS) door het been van André van Liere van richting werd veranderd en Pol van de Vijver in de verkeerde hoek lag. De rustcijfers werden op 0-3 bepaald toen in de slot minuut voor de pauze Danny Schrijvers een vrije tap bin- nenkegelde. „Schoonheidsfoutjes," stelde Piet de Koeyer na afloop. „De muur had er vlugger en korter moeten staan. Uit zulke situa ties mogen geen goals komen." Overigens toonde de Biervliet- trainer zich meer dan tevreden over het optreden van zijn pu pillen. Ook na de hervatting moest NAC lang wachten om te kunnen scoren. Nu geen veertig minuten, maar wel 25. Toen klopte invaller Arno Gabriels, na een doelworsteling, Van de Vijver voor de vierde keer. Het was duidelijk dat op het condi- tonele vlak nu de strijd verder beslist werd. Een corner van Hans van de Dungen werd door Marcel van Helmond ineens af gerond: 0-5. Inmiddels was het al vijf mi nuten voor het einde. In de slotminuten legden Arno Ga briels en Peter Remie de eind cijfers vast, maar overtuigend was het allemaal niet. Bij Bier vliet mochten Ronny Ingels (voor Antilla Pardon) en Mare de Paauw (voor de gebles seerde Peter Groenen) nog op draven in de tweede helft. Het aantal toeschouwers bleef be perkt tot zo'n 150. „De toe schouwers zijn in deze regio de laatste jaren te verwend ge raakt," aldus Biervliet-voorzit- ter Gerard Ingels. Sluiskil weert zich fel Van onze biljartmedewerker SLUIS - Adrie Vermeulen van de snookerclub De Sluyse Haven is de eerste kampioen van Sluis. Hij klopte in drie frames de kampioen van 't Raedthuijs, Martin Minnebo. In café 't Raedthuijs konden de snookerlief hebbers getuige zijn van een spannende strijd om het eerste snookerkampioen schap van Sluis. De eerste frame stak Adrie Vermeulen op zak, maar doordat hij de tweede verloor was de strijd weer helemaal open. De tech nisch iets vaardiger Vermeulen greep de titel door de derde frame naar zich toe te trekken. Hij mocht uit handen van zijn broer Jos Vermeulen, voorzit ter van de organiserende ver eniging 't Raedthuys, de kam pioenstrofee en de wisselbo kaal in ontvangst nemen. Voor Martin Minneboo gold als troost de tweede plaats en het feit dat hij eerder die avond het open snookertoernooi van Sluis winnend afsloot. Hij toonde zich de sterkste. In de finalepartij verwees hij George Koole naar de tweede plaats. Op de derde plaats eindigde Frankie Standaert en de vierde plaats werd opgeëist door de eerste dame, Nicole Wabeke. Door Peter Snelders Dat gemis aan optimale motivatie aan Brugse zijde neemt echter niet weg dat Sluiskil op een alleszins ver dienstelijke wedstrijd kan terugblikken. Vooral voor rust bood de thuisploeg goed tegenstand en kreeg ver schillende scoringskansen. Al in de eerste minuut kreeg Sluiskil een fraaie scorings kans toen Mark de Kunder - samen met Gerard Dellaert en de keepers Rob Wieland en Frans van Veen tot de uitblin kers bij de thuisploeg behorend - een corner van Peter Zwart maar net voorlangs kopte. Sluiskil kwam er in die eerste helft toch knap uit. Het stelde met snelle uitvallen regelmatig de defensie van Club Brugge op de proef. Daar moet wel aan toegevoegd worden dat Brugge niet bereid was om de volle honderd procent te geven. De zware voorbereidingsperiode eist duidelijk zijn tol. Tussen tijds neemt Club Brugge ook nog deel aan het toernooi om de Beker van Vlaanderen waarin het eerder deze week Waregem met 2-0 opzij schoof en nog een dag voor de wedstrijd tegen Sluiskil werd Beveren met de zelfde cijfers verslagen. Dat druk bezette programma had ook tot gevolg dat Club Brugge niet op volle sterkte in het ka naaldorp aantrad. In de eerste helft ontbraken de licht gebles seerden Philip van de Walle, Mare Degryse en Frankie Van- derelst, die vooral uit voor zorgsmaatregelen aan de kant werden gehouden. Ook Mama- dou was niet van de partij. Hij is disciplinair geschorst en dat heeft totaal andere achtergron- dea De wedstrijd tegen Beveren zat bij de meeste Brugge-spe- lers nog duidelijk in de benen, want in de eerste helft werd er nauwelijks tempo gemaakt. Dat was koren op de molen van Sluiskil, dat daardoor Brugge knap tegenstand kon bieden. Conditioneel kon de thuisploeg, met slechts één trainingsweek in de benen, het toen nog goed bijbenen. Brugge had er in die eerste helft zelfs een fout van de thuisploeg voor nodig om op voorsprong te komea Dennis de Bruijne plaatste de bal voor de voeten van Kenneth Brylle en die wist met die buitenkans wel raad. Alleen voor doelman Wieland maakte de Deense goalgetter geen fout. Dat was na twaalf minuten. Het zou tot vijf minuten voor de pauze du ren voordat de 0-2-cijfers op het bord verschenen. De maker daarvan was Jan Ceulemans. Na de pauze trok Club Brugge een 'blik invallers' open. Maar liefst zes spelers, Spelmoment uit de wedstrijd tussen Club Brugge en Sluiskil. Sluiskil-verdediger Willy de Jaeger in duel met 'mister Brugge' Jan Ceulemans (rechts). - fotowim kooyman. inclusief een doelman, mochten toen hun capaciteiten tonen. Kwalitatief mochten er dan wat mindere namen in het veld staan, de gretigheid nam echter wel toe. Die reserves hadden er wel zin ia Sluiskil kwam nu moeilijk tot aanvallen toe, al was dat niet alleen de verdien ste van die invallers. Daaraan was ook het gebrek aan condi tie aan Sluiskil-zijde debet. Vrij vlot liep Club Brugge uit naar 0-5 door treffers van Jan de Ruyter, Couvreur en Dimitri N'Buyu. Paul van der Hooft kon, na één van de schaarse soepele aanvallen van Sluiskil na rust, met een lage schuiver tegen scoren en de eer redden. In de laatste minuut werd het nog 1-6. Kort en vlot combina tiespel werd door Pascal Plovie van dichtbij afgerond. De wed strijd werd bezocht door ruim 600 toeschouwers. 'Marina de Fowm met Ticardo van De Haringruiters, die op "Taaie wijze zegevierde in de Zl-dressuurrubriek. - fotowim kooyman. Van onze paardesportmedewerker BIERVLIET - In de Z2-klasse dres suur paarden, op het concours hippi- que van de landelijke rijvereniging en ponyclub De Haringruiters in Biervliet, liet Marina de Fouw, de 25- jarige amazone uit IJzendijke met Ticardo zien dat ze klasse in huis heeft. Met niet minder dan 388 punten (één winstpunt) pakte ze het oranje lint vóór Eppo Roovers met Adron van De Paardebloem met 365 punten en Renata Mahu met Vumona van De Honteruiters met 360 punten. Marianne de Feyter met Tindar van de Axelse Oranjeruiters was in de Z1-klasse dressuur ook goed op dreef. Met één winstpunt en 384 punten pakte ze de hoofdprijs in deze rubriek. Van goede sport en het niveau in de dressuur - er werden in alle klassen zowel bij de paar den als pony's behoorlijk wat winstpun ten gescoord - kwam het in het springen niet. Vooral niet in het Z-springen paar den. Er kwamen maar drie deelnemers aan het vertrek en die hadden het kenne lijk gemunt op de bouwsels van parkoers- bouwer Bram Schilleman uit Biervliet. Zij presteerden het niet om minder dan tien balken uit de lepels te werken en twee weigeringen te produceren. Peter Kosters met Varant van Graeve Jan pakte het oranjelint met 14% straf- punt. Izaak van Yzeren met Zabilet van De Weelruiters greep met 16 strafpunten de tweede plaats en Inge Quist met Wag ner van De Zwinruiters werd derde met negentien strafpunten. Het enige plus punt met zo'n totaalresultaat is dat nie mand een verliespunt kon oplopen. Dat het parkoers wel degelijk te springen was bewees men in de M-klasse. Met veel klasse in huis zegevierde via de barrage de Breskense Miranda de Jonge met Amador van De Zwinruiters. Met een su persnelle rit pakte zij het goud en verwees de geroutineerde Ad Bergs met Verona van Hulst naar het zilver. UITSLAGEN DRESSUUR M2-paarden: 1. Macha Bustraan met Camara (Zuid-Beveland), 2. Mieke Evertse met Atron (Paardebloem), 3. Franciska Bakker met Am ber (Zuid-Beveland). Z-pony*s: 1. Nicole Slabbekoom met Siri (Paardebloem). Zl-paarden: 1. Marianne de Feyter met Tindar (Oranjeruiters), Z2-paarden: 1. Marina de Fouw met Ticardo (Haringruiters), 2. Eppo Roovers met Adron (Paardebloem), 3. Renata Mahu met Vumona (Honteruiters). Ml-paarden: 1. Christian de Feyter met Ro- xanne (Luctor et Emergo), 2. Silvia Stoffels met Balivia (Zwinruiters), 3. Patrick de Frel met Sylven (Oranjeruiters). Ml-pony's: 1. Sheila Troost met Anabelie (Luctor et Emergo), 2. Suzanne Visser met Chibby (Zwinruiters), 3. Alma Nijssen met Look Out (Luctor et Emergo). M2-pony's: 1. Alice van Exel met Christia (Oranjeruiters), 2. Ina Nijsse met Hubert (Zuid-Beveland). L2-paarden: 1. Annemarie Braet met Copper Clown (Zwinruiters), 2. Nicole Slabbekoom met Censor (Paardebloem), 3. Suzan Malcorps met Bonvivant (Zwinruiters). LI-paarden ring 5: 1. Gerard Laperdrix met Cartouche (Zwinruiters), 2. mevrouw Nijsse met Sans Puer (Zuid-Beveland), 3. Carolien de Feyter met Tuncar (Luctor et Emergo). Ring 6:1. Jolanda Brand met Target (Zuid-Be veland), 2. Marlies van 't Westeinde met Ca- rona (Haringruitere), 3. Hans de Zeeuw met Bibob (Zwinruiters). L2-pony's: 1. Wendy Baert met Amor (Luctor et Emergo), 2. Barbara van de Wiel met Choco Prins ((Zwinruiters), 3. Linda van Heese met Wild Fiere (Kleppertjes). Li-pony's: i. Florentien Wijffels met Mon Amie (Haringruiters), 2. Sanja Dingemanse met Miphaan (Paardebloem), 3. Claudia Tiele- man met Sabina (Honteruiters). B-paarden: 1. Astrid Kroon met Ligolandra (Graeve Jan), 2. Johan Buyze met Rudolf (Zwinruiters), 3. Annemarie de Zeeuw met Ca- trien (Zwinruiters). B-pony's: 1. Evelien Sturm met Ilonka (Honte ruiters), 2. Cwenn Michielsen met Midnight (Zwinruiters), 3. Chantal aan de Wiel met Charly (Honteruiters). SPRINGEN B-pony's categorie B: 1. Jurian Wijffels met Majoor (Haringruiters). Categorie D en E: 1. Brigitte de Jonge met Ha rold (Zwinruiters), 2. Minet Hollebek met Tar- zan (Kleppertjes), 3. Annebeth Poppelaars met Tania (Noord-Beveland). B-paarden: 1. Truus Duvekot met Ducor (Oranjeruiters), 2. Jacqueline Wiemes met Fe- gano (Luctor et Emergo), 3. Jolanda Goree met Venk (Vlaandertseruiters). L-pony's categorie B: 1. Christa Pluymers met Silver Night (Kleppertjes). Categorie D: 1. Mariska Boone met Meivin (Noord-Beveland), 2. Arjan Baas met Chery (Oranjeruiters). L-paarden: 1. Ineke van Yzeren met NN (Weelruiters), 2. Nancy de Roo met Charmeur PD (Zuid-Beveland), 3. Adri Hamelink met Emir (Oranjeruiters). B-pony's categorie D: 1. Jeroen Burm met Bianca (Hulst), 2. Sanja Dingemanse met Mi phaan (Paardebloem), 3. Anouk de Badts met Blue Lady (Luctor et Emergo). Z-pony's categorie A: 1. Kim de Loos met Hummel (Luctor et Emergo). M-paarden: 1. Miranda ere Jonge met Amador (Zwinruitens), 2. Ad Bergs met Verano (Hulst), 3. Frank Dieleman met Ramires (Oranjerui ters). Z-paarden: 1. Peter Kosters met Varant (Graeve Jan), 2. Izaak van Yzeren met Zabilet (Weelruiters), 3. Inge Quist met Wagner (Zwinruiters). Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Een niet compleet en pas in trai ning zijnde Terneuzen- ploeg heeft met forse 3- 15-cijfers van hoofd klasser Vlissingen verlo ren. Hontenisse be haalde een knap resul taat in de uitwedstrijd tegen Clinge: 3-3. TERNEUZEN-VLISSIN- GEN 3-15 - De achterstand in training ten opzichte van Vlissingen en het gemis van enkele vaste krachten brak Terneuzen duidelijk op. In de eerste helft kon de thuis ploeg nog redelijk tegen stand bieden en de 3-6- stand bij de pauze was nog enigszins acceptabel. Voor Terneuzen scoorden Peter Huls (2x) en Henk Faas. Bij 0-4 kwam Terneuzen terug tot 2-4 en bij 2-6 tot 3-6. Na de pauze was het hek van de dam en liep een soepel en veel sterker spelend Vlis singen uit naar een mon sterscore. Peter van Vossen was één van de uitblinkers en meest produktieve spe lers met vijf treffers. CLINGE-HONTENISSE 3- 3 - Clinge begon voortva rend en overrompelde Hon tenisse. Na een half uur stond het al 3-0 door tref fers van A-junior Ivan van de Vijver, Mare Triest en Boudewijn van Craenen- broeck (uit een strafschop). Bij iedereen onstond de ge dachte dat Clinge naar een forse zege uit zou lopen. De concentratie ebde echter weg bij de thuisploeg en Hontenisse kwam beter in de wedstrijd. Kort voor rust scoorde Toine Reyn tegen. Na rust, toen de strijd gelijk op ging, brachten Sfef en Danny Pauwels de gelijke eindstand op het bord. Door Fred Rabout BIERVLIET - Slechts een helft haalde eredivisionist Sparta gisteren in Biervliet tegen de Hoofdplaat/Bier- vliet-combinatie het gewenste niveau. In de tweede helft konden ze de taaie verdediging van de com binatie zelden in grote proble men brengen. Het werden dan ook niet de verwachte dubbele cijfers maar 'slechts' 0-5 in het voordeel van de Rotterdam mers. „Ik had ze vooraf gewaar schuwd", stelde gelegenheids- coach Theo Pijcke smalend na afloop. Pijcke, een kennis van Sparta-oefenmeester Rob Baan, genoot duidelijk van het schouwspel. Hij was immers de grote man achter het gebeuren en mocht nu ook eens het voet bal vanaf de bank bekijken. In de eerste helft zag hij een goed spelend Sparta, waarin Martin Haar met zijn routine een opvallende rol vertoilkte. Hij moet duidelijk de spelbepa ler gaan worden de komende competitie. In die eerste helft benutte Sparta goed de breedte van het veld en met name op de linkerflank deed het duo Jan Mulder/Mike Snoei uitste kende dingen. Met veel lengte voorin en daaraan gekoppeld een grotere springkracht dan de tegenstan der kwamen er in het druk be volkte strafschopgebied dan ook legio mogelijkheden. Alle vier de doelpunten voor rust zagen dan ook het levenslicht met het hoofd. De openingstreffer nam Raymond Libregts voor zijn rekening na elf minuten wed strijd toen de ex-VW'er en zoon van de huidige bonds coach een hoekschop van Mike Snoei via de ledematen van doelman Pol van de Vijver en de op de lijn staande voorstop per van de combinatie Mark Wabeke binnentikte. Vijf minuten later begon Ed win Vuurens aan wat later een pure hattrick zou worden. Hij klopte opnieuw met het hoofd Pol van de Vijver op een voor zet van Jan Mulder, een van de uitblinkers van Sparta. De kopstoot van Ronald Lengkeek werd door Pol van de Vijver gestopt alvorens Vuurens in de 27ste minuut nummer drie bin- nenknikte. Op dat moment leek Sparta op weg ruim de dubbele cijfers te halen. De enige mogelijkheid in de eerste helft voor de combinatie kwam rond het half uur toen Werner Temmerman op rechts Peter de Vilder wegstuurde. Piet Wijnberg voorkwam ech ter onheil en knikte voor Stan- nie Soulimans de voorzet van De Vilder in corner. Het was Vuurens die met zijn derde treffer de ruststand op 0-4 zou brengen. Nadat hij in een eer der stadium de lat op zijn weg had gevonden was het een vijf tal minuten voor rust "weer prijs: 0-4. Na de pauze kwam die zelfde Vuurens niet meer terug. Zijn plaats werd ingenomen door de Brit Greg Campbell, die geen bal raakte. Ook Ron van de Berg en Raymond Libregts kwamen niet meer uit de kleedruimte. Ben Spork en An- dro Knel waren de vervangers. Bij de thuisploeg waren voor rust Philip Calon en Fons Baert al gewisseld voor Tom Meer- tens - sterk optreden - en Ri chard Burky, terwijl na de pauze Robbie Versluys de plaats van Erwin Duysserinck en Atilla Pardon die van Stan- nie Soulimans kwamen inne men •or Kees Hamelink LISSINGEN - Tijssen uit Nathaly St.-Jansteen iger van de gele trui in de i de zoveelste handtekening - foto anp ;kte in het door DOS te -lssjngen georganiseerde jeugdtennistoemooi twee overwinningen. In de leef tijdscategorie tot en met 14 jsar was die toernooizege ?°k voorzien. In haar poule zij dan ook weinig te- ïnstand van betekenis ont- l0et en op het afvalschema 'as zij eveneens gestart pet een 6-0,6-0-zege op Ca- jnalrjne Schotte. bi de finale trof zij Annemarie inzeel, die met de als tweede geplaatste Julia Hoek stra vlot had afgerekend via de cijfers 6-2,6-0. Alleen in de eer ste set ontmoette Tijssen nog enige tegenstand van beteke nis, maar in het vervolg van de partij heerste zij volledig. Met 7-5,6-1 won zij gemakkelijk. Bij de 16-jarigen waren alle ogen gericht op de Duitse Kir- sten Weber, die na een 6-0,6-0- overwinning op Karina Visser een plaats in de halve finale voor zich had opgeëist. Tijssen op haar beurt liet zich in de halve finale van haar goede kant zien tegen de Schoon- dijkse Manon Kienjet. Tijssen haalde verrassend uit en won het duel met 7-6, 6-2 om zich daarna te meten met de Duitse Kisten Weber. De Zeeuws-Vlaamse zette in dit duel de kroon op haar werk, want met 6-3,6-3 kreeg zij haar opponente op de knieën. Dat gelukte Manon Kienjet bij de 18-jarige meisjes niet. Zij streden in een poule van drie en in het beslissende duel trok de Duitse aan het langste eind, ondanks dat Kienjet de tweede set met 6-2 winnend had afge sloten. Weber won de partij met 6-3,2-6,6-1. Een Zeeuws-Vlaamse finale was er bij de meisjes tot en met 10 jaar. Simone Tijssen werd in deze leeftijdsgroep de verras sende winnares tegen de Oost- burgse Kelly Bouman, van wie zij tot nu toe slechts één keer had gewonnea De eindzege was voor Tijssen met 6-2, 6-4, nadat zij in de halve finale met 6-2,6-4 had gewonnen van An nemarie van Assendelft. Bou man was finaliste geworden na een 6-4, 6-3-overwinning op Annemieke Huibregtse. Berry Opperhuizen was in het toernooi van DOS een klasse apart. Zowel bij de 16- als 18-jarigen pakte hij de eindzege en in beide finales was de Zeeuw Eric Eversdijk zijn tegenstander. In de oudste groep won Opperhuizen met 6- 1,6-2 en bij de 16-jarigen zege vierde hij met 6-0, 6-0. Arno Jongsma werd de verdiende winnaar bij de 14-jarige jon gens. In drie sets won hij in de finale van Jeroen van Assen delft: 2-6,7-5,6-3. UITSLAGEN OVERIGE FINA LES ME-12: Freekje Maas-Jantien Bremmer 6-4,6-0. JE-10: Jeroen van Benthem-Je- roen de Kam 6-3,6-0. JE-12: Hans Huibregtse-Jeroen van Ben them 7-5, 1-0 wegens op gave voor Huibregtse. JD-10: 1. Filius/De Kam, 2. Ver- rips/Verrips. JD-12: Huibregtse/ Van Benthem- Van Driel/Van Housselt 6-3,6-3 JD-14: Jongsma/De Kok-Van der Boom/Eude 7-6,1-6,6-4. JD-16: Eversdijk/Schipper-Van Gils/Den Boer 6-1,7-5. M11-14: Delfsma/Bruijnzeel- Schotte/VanBimmel6-4,6-l. MD-12:1. Bremmer/Tijssen, 2. Van Belzen/Janse. GD-12: 1. Van Benthem/Maas, 2. Hendrikse/Meulenberg. GD-16: Leij dekker/De Man- Hermsen/Rempt 6-4,6-4. In verdedigend opzicht zat het bij de thuisploeg nu een stuk beter in elkaar. Het werd nog wel 0-5 een dertiental minutan na rust toen Mark Wabeke dusdanig op de huid gezeten werd dat hij in eigen doel schoot, maar de fraai uitge speelde kansen van de eerste helft kwamen er niet meer. Het wekte irritatie bij de Rotter dammers, die meer met de mond dan met de benen gingen voetballen. __Slechts een keer konden ze een reële doelkans scheppen toen Andro Knel, ge tooid met het kapsel van Ruud Gullit, alleen op Pol van de Vij ver af kon gaan. Het ontbrak hem aan koelbloedigheid om de zaak af te maken, want alleen voor Van de Vijver schoot hij naast. „De pap was op. Het was pet met dt", vatte Rob Baan de zwakke tweede helft van zijn ploeg samen. „Na rust heb ik geen enkele goede voorzet meer gezien". Voor Sparta was dit het laatste optreden in Zeeland. Deze week wacht het duel te gen Barcelona in eigen huis. De leiding van de westrijd was in handen van Ludo Baert uit Westdorpe. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - De vriend schappelijke voetbalwedstrij den en toernooien die in de week van maandag 8 tot en met zondag 14 augustus gespeeld worden zijn samengevat in het volgende overzicht. Dinsdag 9 augustus: Koewacht- Axel, SDO-Vogelwaarde 2 (19.00 uur), Sluis-Lissewege (19.30 uur). Woensdag 10 augustus: Sluiskil- AZW, Breskens-Terneuzense Boys, Hoek-HW'24, Vogelwaarde- RIA of andersom (allen om 19.00 uur), Zaamslag-IJzendijke (19.30 uur). Donderdag 11 augustus: toernooi SDO met deelname van SDO, Bier vliet, RIA en Terneuzen, openings wedstrijd: SDO-Bierviiet (19.00 uur). Com Boys-Assenede, Wach- tebeke-Philippine, STEEN-Clinge (allen om 19.00 uur), Hoofdplaat- Schoondijke (19.30 uur). Vrijdag 12 augustus: toernooi SDO: RIA-Terneuzen (aanvang 19.00 uur). Zaterdag 13 augustus: Koewaeht- AZW, Hoek-Veere, Terneuzense Boys-Sluiskil, Vogelwaarde- Zaamslag, Nieuwland-HW24, Spui-Cadzand (allen 14.30 uur), STEEN-Jonker Boys (16.00 uur). Zondag 14 augustus: toernooi SDO. Hontenisse-Graauw, Hoofdplaat- Clinge, Hoofdplaat 2-Sluis, Ter- hole-STEEN 2, Lewedorpse Boys- Schoondijke (allen om 14.30 uur), Corn Boys-Vogel waarde, Philippi- ne-Lochristie, Aardenburg-FC Kleit (aanvang 16.00 uur).

de Stem | 1988 | | pagina 13