MICHELS VERSCHAFT BAYER LEVERKUSEN NIEUW ELAN Haan alleen aan kop 1 K Antillen ronde verder COACH ZIE' sportprijsvragen SPORT IN HET KORT Ajax verslaat Celtic DE STEM SPORT 2 MAANDAG 1 AUGUSTUS 1988 LEVERKUSEN - „Wij willen Tita", zongen de supporters van Bayer'04 Leverkusen zaterdag bij de aftrap van de eerste thuis wedstrijd, tegen Borus- sia Mönchengladbach. Gewaagd Verschil Zwakke punten Tita TOULON BEHOUDT GEDEELDE LEIDERSPOSITIE uitslagen plus standen buitenlands voetbal FRANKRIJK LOTTO 30 WESTDUITSE LOTTO BELGISCHE LOTTO Allofs niet beschikbaar voor Westduits elftal Helmond Sport degradeert Barcelona Tennisvakbond in problemen DE STEM SPORT 3 Heerhugowaard voor Pieters T4 'Alles is anders' Door Ted van Leeuwen Na afloop was de roep om de populaire Braziliaan verstomd. Onder een ova tioneel applaus verlieten de Bayer-spelers met Ri- nus Michels aan het hoofd het Ulrich Haberlandsta- dion. Het was niet de 3-1 overwin ning op de 'nobodies' uit Mön chengladbach die het volk in vervoering gebracht had, maar de gedurfde speelwijze bij het thuisdebuut van Bayer'04. On danks het winnen van de UEFA-Cup was de 'Werkself' alles behalve een flitsend top- team. Een saaie, doorsnee Bun- desliga-club die het niet-ver- liezen tot handelsmerk verhe ven had en de kijkers onmid dellijk naar de producten van sponsor Bayer deed grijpen, kortom een aspirine-elftal. Onder Rinus Michels is alles veranderd. Bayer speelt, met trekjes van het gouden Oranje, gewaagd en om te winnen en het publiek -zaterdag 18.000 man tegen een gemiddelde van 9200 vorig seizoen- heeft de boodschap van Der General be grepen. Het ging méé met de wedstrijd, probeerde zelfs een wave die door onervarenheid evenwel mislukte. „Bayer draagt nu al het handschrift van Rinus Mi chels", zei na afloop Rob Han sen, die tijdens het EK de elf talbegeleider van Oranje was. Hansen, een Nederlander die alle Duitse trainersdiploma's bezit, is sinds jaar-en-dag scout voor Borussia Mön chengladbach. Hij trekt de ver gelijking door: „Buncol was hier vorig jaar de spielmacher. Nu speelt hij in dienst van het elftal, zoals Jan Wouters bij Oranje. En Schreier heeft een beetje de rol van Gullit. Mi chels heeft het aangedurfd Cha uit de voorhoede te halen. En speelt met maar drie verdedi gers op één lijn. Zo creeërt hij een overwicht op het midden veld. Maar wat het belangrijk ste is: Leverkusen is dankzij Bayer een rijke club die altijd goede spelers gehad heeft. Maar nu geloven ze eindelijk in hun kracht". „Het verschil", zegt aanvoerder Wolfgang Rolff, „is de gedach te. Rinus Michels gaat uit van een offensieve gedachte. Daar voor moet je wel op het veld domineren. Michels heeft ons het vertrouwen gegegeven dat we dat kunnen. Hij blijft ha meren op initiatief-nemen. Zijn voorganger Ribbeek ging uit van niet-verliezen. Een we reld van verschil". De betrokkene zelf remt de euforie het liefst af. Als geen ander weet Michels hoe snel de Duitse voetbalwereld iemand weer laat vallen. „Wat u hier gezien heeft heeft niks met Oranje te maken. Kan ook niet, het is zoeken naar een even wicht tussen de aanwezige spe lers en het concept dat ik voor ogen heb. Wel is mijn opvatting Het nieuwe Bayer Leverkusen krijgt applaus van Der General; Rinus Michels. FOTO ANP over voetbal: Tempo en diepte zoeken. Het spel aanvallend benaderen. Ik heb vier, vijf spelers rondlopen die aanval lend ingesteld zijn. Dat is onge kend hier, een luxe in de Bun- desliga. 'Nieuw bewustzijn' vind ik nogal zwaar aangezet. Natuurlijk wil ik hier een ze ker zelfbewustzijn ontwikke len, maar men mag niet alles op mijn bord schuiven. Uitein delijk heeft Bayer een Europa Cup gewonnen. En die verover je niet met alleen maar achter uit lopen". Het bescheiden gedrag van de 60-jarige ridder van Oranje Nassau is verklaarbaar. Zijn spelopvatting mag de Bundes- liga in vuur en vlam zetten, Michels zijn de zwakke punten van zijn elftal -de defensie natuurlijk niet ontgaan. Tegen Borussia Mönchengladbach had Bayer, met de zwakke, maar 2% miljoen gulden dure spits Manfred Kastl in een ne gatieve hoofdrol, zeker zeven keer moeten scoren. Alleen de gevaarlijke Waas, de attente Schreier en de uitblinkende Lesniak konden de juiste rich ting vinden. Achterin deelt international Rolff de lakens uit. Als libero houdt hij voorlopig de van een blessure bijna herstelde Tho mas Hörster (door Becken- bauer na Herget beschouwd als de beste in die sector) uit de ploeg. En dat zal wel zo blijven want Hörster is aan de trage kant. De mandekkers Seckler en De Keyser zijn zwak en vor men de achilleshiel van de ploeg. Michels wacht ongeduldig op de terugkeer van de aan zijn achillespezen geopereerde Alois Reinhardt die dan samen met zijn nu op het middenvel der spelende naamgenoot Knut Reinhardt een betrouwbaar duo kan vormen. Michels: „We hebben negen goede en twee zwakke spelers. Het is behelpen. Nóg valt het weinigen op, omdat we in eufo rie leven. Iedereen benadert Leverkusen anders. De club heeft een nieuw image. Dat komt door het winnen van de UEFA-Cup. En misschien een beetje door de coach. Overal gelden we als favoriet. Iedere ploeg stelt zich op Leverkusen in. Maar over veertien dagen moeten we naar de kampioen. En Werder Bremen stelt zich niet op een tegenstander in. En ik vrees dat dan onze defen sieve kwetsbaarheid aan het licht komt. Wel weten wel dan waar we staan". Het ziet er niet naar uit dat Michels gebruik kan maken van Milton Queiroz da Paixao, bijgenaamd Tita. De zeer po pulaire 22-voudige Brazi liaanse international wilde na het winnen van de UEFA Cup zijn salaris verdubbeld zien. De clubleiding vond dat absurd en heeft Tita op de transferlijst geplaatst. De roep van het pu bliek om deze creatieve mid denvelder was Michels niet ontgaan. De Amsterdammer, die nu met zijn vrouw in een hotel in Düs- seldorf woont („we konden drie dingen doen: verhuizen, ge meubileerd huren of in een ho tel. Voor verhuizen zijn we te oud, gemeubileerd huren valt altijd tegen, dus dit was de beste oplossing") was vroeger een aanbidder van verdedigend spel. Zijn opmerkingen over Tita maken duidelijk hoezeer Michels is veranderd, maar ook dat hij als coach er (inmiddels) bepaalde ethische normen op nahoudt. Michels: „In ons streven te laten zien dat voetbal ook leuk om te zien kan zijn, is Tita na tuurlijk uitstekend te gebrui ken. Ik ben net als al die men sen op de tribune er niet tevre den mee dat Tita weg is. Ik ben verliefd op zijn soort: Mooie voetballers en toch doelgericht. Ik vind het jammer dat hij weg is. Maar aan de andere kant vind ik het verwerpelijk dat een speler die in korte tijd door zijn fans zó in het hart gesloten is, zich zó makkelijk en zó snel voor zoiets als geld weggaat. Dat past niet". BONN (SID) - Het gaat de Nederlandse trainers in de Bundesliga voorlopig voor de wind. Arie Haan is na twee speelda gen met zijn VfB Stuttgart zelfs alleen lijstaanvoerder omdat opnieuw werd gewon nen (2-1 tegen Hannover'96). Rinus Michels was zaterdag eveneens een tevreden man. Hij maakte zijn debuut met Le verkusen voor 'eigen' publiek met een triomfantelijke over winning van 3-1 op streekge noot Borussia Mönchenglad bach. Daarmee behoort Leverku sen tot het rijtje van zes clubs, dat met één verliespunt Vfb Stuttgart achtervolgt. De an dere ploegen zijn FC Köln, VfL Bochum, landskampioen Wer der Bremen, Bayern München en Karlsruher SC. Laatstge noemde clubs hielden elkaar in Karlsruhe in evenwicht (2-2). Hannover'96 en Eintracht Frankfurt wachten nog op het eerste winstpunt. In Stuttgart was het dubbel feest. Nieuweling Stuttgarter Kickers slaagde er in de uit wedstrijd bij bekerhouder Ein tracht Frankfurt met 2-1 te winnen. Alle doelpunten vielen in de tweede helft. Wolf en Ei ser gaven de Kickers een voor sprong van 2-0 alvorens Balzis zeven minuten voor tijd tegen kon scoren. Bayern München voert de meute van achtervolgers van de Haan-brigade aan. De Zuid duitsers verzuimden de voor het grijpen liggende winst bij Karlsruher SC ook daadwerke lijk binnen te halen Een kwar tier voor tijd werd Harforth van de thuisclub uit het veld gestuurd bij de stand 2-1 voor Bayern, dat Wohlfart en Thon had zien scoren met daartussen de gelijkmaker van diezelfde Harforth. Met tien man slaagde de thuisclub er voor 35.000 toe schouwers toch nog in opnieuw op gelijke hoogte te komen. Daar zorgde Spies vijf minuten voor het einde voor. FC Köln liet naast Stuttgar ter Kickers de tweede uitzege van de tweede ronde aanteke nen. De ploeg van trainer Christoph Daum won met 2-0 bij FC Nürnberg door treffers van Sturm in de 58ste en Allofs in de 84ste minuut. Niet minder dan vier van de negen wedstrijden eindigden zonder doelpunten. Dat was het geval bij VfL Bochum-FC St. Pauli, Uerdingen-Waldhof Mannheim, FC Kaiserslautern- Werder Bremen en Hamburger SV-Borussia Dortmund. Er vielen in totaal slechts zestien doelpunten, maar één meer dan het negatieve record van de Fabien Debotte van Nantes tackelt Safet Susie van Saint Germain tijdens het onderlinge treffen van beide clubs in Parijs. elfde speeldag in het seizoen 1968-'69. In totaal kwamen er 162.939 toeschouwers, nog bijna 9.000 mensen minder dan een week eerder, toen de slechtste premiere-bezoek sinds 1972 werd genoteerd. Uitslagen Bundesliga: Leverku- sen-Borussia Mönchengladbach 3- 1, Karlsruher SC-Bayern München 2-2, Eintracht Frankfurt-Stuttgar- ter Kickers 1-2, VfL Bochum-St. Pauli 0-0, FC Nürnberg-FC Köln 0-2, Uerdingen-Waldhof Mann heim 0-0, FC Kaiserslautern-Wer der Bremen 0-0, Hamburger SV- Borussia Dortmund 0-0, VfB Stutt- gart-Hannover'96 2-1. Stand: VfB Stuttgart 2-4, Bayern München 2- 3, Leverkusen 2-3, FC Köln 2-3, Karlsruher SC 2-3, VfL Bochum 2- 3, Werder Bremen 2-3, Bor. Mön chengladbach 2-2, Stuttgarter Kic kers 2-2, Waldhof Mannheim 2-2, Uerdingen 2-2, FC Nürnberg 2-2, Borussia Dortmund 2-1, Hambur ger SV 2-1, St. Pauli 2-1, FC Kai serslautern 2-1, Hannover'96 2-0, Eintracht Frankfurt 2-0. Sochaux en Toulon hebben door overwinningen van 3-0 op respectievelijk Laval en Can nes hun gedeelde leiderspositie in de Franse eerste divisie be houden. Beide clubs hebben tot nu toe driemaal gewonnen en één keer gelijkgespeeld. Paris Saint Germain en Bordeaux staan er in feite beter voor. Deze clubs kwamen tot nu toe driemaal in actie en wonnen telkens. Daar door bedraagt de achterstand volgens het nieuwe 'Britse' puntensysteem op Sochaux en Toulon, de club van de Neder landers Bosz en Lammers, één punt. Paris SG, waarvoor Silooy uitkomt, won in het Pare des Princes met 1-0 van Nantes, Bordeaux zegevierde met de zelfde cijfers bij Lille, dat net als Nantes zijn eerste neder laag leed. Bordeaux verloor in en tegen Lille de Engelse aanwinst Clive Allen, maar veroverde de drie punten door het doelpunt van Eric Dewilder in de negen tiende minuut. Paris SG bleef eveneens zonder puntverlies door de treffer van Xuereb in de veertigste minuut. Tegen stander in het Pare des Princs was Nantes, de club van de Belg Vercauteren. Bij AS Monaco vertolkte Glenn Hoddle de hoofdrol. Te gen hekkesluiter Caen voegde hij na de openingstreffer van Ferratge in de twintigste mi nuut twee doelpunten toe (0-3). Promovendus Sochaux bleef op kop door doelpunten van de Joegoslaaf Bazdarevic, vijf mi nuten voor de rust, en Laurey en Paille na de hervatting. Uitslagen: Sochaux-Laval 3-0, Lol- le-Bordeaux 0-1, Toulon-Cannes 3-0, Paris SG-Nantes 1-0, Auxerre- Metz 2-1, Toulouse-Marseille 0-0, Caen-Monaco 0-3, Montpellier- Strasbourg 1-0, Nice-Paris MR 3-2, Saint-Etienne-Lens 2-4. Stand: Sochaux 4-10, Toulon 4-10, Paris SG 3-9, Bordeaux 3-9, Auxerre 4-9, Monaco 4-8, Lille 4-7, Toulouse 4-7, Nice 4-7, Nantes 4-5, Montpellier 4-5, Strasbourg 4-4, Lens 4-3, Marseille 4-3, Paris MR 4-3, Metz 4-3, Laval 4-3, Cannes 4- 3, Saint-Etienne 4-1, Caen 4-0. De winnende getallen: 3 - 13 - 22 - 27 - 30 - 40. Reservegetal: 33. Ruim 529.000 deelne mers legden een bedrag van f. 2.248.935,00 In. Voor de prijzen is, inclusief de jackpot van bijna 70.000 gulden, beschikbaar: f. 1.138.146,00. Voor het Cijferspel werd ge trokken: 89 71 40. De winnende getallen: 4 - 7 - 25 - 39 - 40 49. reservegetal: 43. Spiel '77:6 5 0 1 7 5 0 De winnende getallen: 4 - 15 - 25 - 26 - 35 - 38, het bijkomende nummer: 18. Jokernunf. mer: 2493745 v (SID) - Franz Beckenbauer heeft het eerste bedankje voor de selectie van het Westduitse elftal ontvan gen. Aanvoerder Klaus Allofs is niet beschikbaar voor de eerste wedstrijd van de Westduitsers in groep 2 van de kwalificatie ronde voor het wereldkam pioenschap 1990 in Italië. West-Duitsland opent de poule, waarin Nederland en Wales eveneens zijn ingedeeld, met het duel op 31 augustus in Helsinki tegen Finland. Bij een onderzoek in het zie kenhuis in Marseille werd een infectie in de pas geopereerde linker knie van Allofs ontdekt. De aanvaller van Olympique Marseille mag zes weken niet in actie komen. Allofs miste door de operatie de eindronde van de Europese titelstrijd. WILLEMSTAD (RTR) - Het voetbalteam van de Neder landse Antillen heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van de Concacaf voor de kwalificatie in het toer nooi om de wereldtitel van 1990. De Antillianen versloegen in Willemstad in de tweede wed strijd voor de eerste ronde An tigua met 3-1 na een ruststand van 0-1. Het eerste duel had de Antillen al met 1-0 gewonnen. In de 36ste minuut gaf Derek Edwards de bezoekers de lei ding. Na de pauze sloeg de An tillen toe met treffers van Ray mond Rovina (55ste en 57ste minuut) en Sherby Rossini in de slotminuut. Er waren 3.000 toeschouwers. In Lilangwe bereikte Malawi de tweede ronde van de Afri kaanse zone door de tweede wedstrijd tegen Uganda met 3- 1 te winnen. Het eerste duel had Uganda met 1-0 gewonnen. Chirwa, Kayira en Waya scoorden voor Malawi, Mokiri voor Uganda. Basketbal DE Atlanta Hawks hebben de driekamp tegen het basketbal team van de Sovjetunie met 2-1 gewonnen. De Amerikaanse profs verloren het slotduel voor 10.000 toeschouwers in de Le- nin-sporthal in Moskou met 132-123. Eerder hadden de Hawks gewonnen in Viljnoes (105-110) en Vilna (84-85). Voetbal HANS Dorfner staat acht we ken buiten spel. De 23-jarige middenvelder scheurde in de competitiewedstrijd tegen Karslruhe SC (2-2) zijn knie banden. HELMOND (ANP) - Trai- ner Johan Cruijff is met zijn nieuwe club FC Barce lona tegen zijn eerste ne derlaag tijdens de trai ningsstage in Nederland aangelopen. Eerste-divisieclub Helmond Sport zorgde zondagavond in het redelijk volgepakte stadion De Braak voor die verrassing. De ploeg van trainer Dick Bui telaar won met 3-0 van de Ca talanen. Al na vijf minuten bracht Krekels de Helmonders op voorsprong. Barcelona zette volgens het stramien van Cruijff alles op alles om in ieder geval gelijk te komen, maar Helmond Sport liep in de laatste twintig minuten uit naar de riante winst van 3-0. Helmond Sport - FC Barcelona (Spa) 3-0 (1-0) - 5. Krekels 1-0, 69. Van der Horst 2-0, 87. Schluter 3-0. Scheidsrechter: Bannet. Toeschou wers: 6000. WKE (eerst klas) - Veendam 1-1 (0-0) - Veendam: M. Mulder, WKE: Hindriks. Toeschouwers: 500. RKC - NEC 2-1 (1-0) - Van de Wiel scoorde twee keer voor RKC, Lok voor NEC. Scheidsrechter Houben, toeschouwers: 500. UNA (eerste klas) - RKC 0-5 (0-2) - Doelpunten De Wijs (3), Moniz en Schapendonk. Toeschouwers: 300. Feyenoord - RFC (derde klasse) 5-2 (3-1) - Doelpuntenmakers Feyen oord: Smolarek, Van Geel (2) en Lokhof f (2). RFC: Breman en Goedhoof. Scheidsrechter: Tettero; toeschouwers: 6.000. Nieuwland (vierde klasse) - Sparta 0-7 (0-5) - Doelpuntenmakers: Van de Berg 5, Campbell 2. Toeschou wers: 300. Biervliet (eerste klasse afd.)-NAC 0-7 (0-3) - Doelpunten: Matena 2, Gabriels, Cornelissen, Van Hel mond, Remie en Sweres. Toeschou wers: 200. Go Ahead Eagles - Haarlem 1-3 (1- 0). Scoreverloop: Witteveen 1-0, Van Velzen 1-1, Holverda 1-2, Van Velzen 1-3. Scheidsrechter: Van den Ende; toeschouwers: 800. Wageningen - PSV 0-2 (0-2) - Doel punten: Valckx en Vanenburg. Scheidsrechter: Egbertsen, toe schouwers: 5.000. Veluws elftal - Real Madrid 0-10 (0-2) - Doelpunten: Butragueno 4. Losado 3, Michel, Maceda en Gor- dillo ieder 1. Scheidsrechter: van Egmond; toeschouwers: 5500. Veendam - Panionios 2-2 (2-1). Doelpunten Veendam: Van Til burg en Jans; Panionios: Kelt en Zakkas. Toeschouwers: 1250. Heerenveen - FC Groningen 3-1 (0- 1) - Doelpunt Groningen: Eykei kamp; Heerenveen: Hommeles, Dijk en Bijl. Toeschouwers: 3000. Emmen - FC Twente 1-2 (0-1) - Doelpunten Twente: Lipponen en Koopman; Emmen: Smand (straf schop). Toeschouwers: 1200. Langweer (vierde klasse) - Cam- buur 2-11 (1-2) - Doelpunten Cam- buur: Alma 5, Landskroon 4, Anema en Haverkort. Amateurs: Bosma en Hoekstra. Toeschou wers: 350. PEC Zwolle - Barcelona 0-3 (0-1) - 44. Salinas 0-1, 70. Carasco 0-2 (strafschop), 84. Bakero 0-3. Scheidsrechter: Mulder; toeschou wers: 5000. Fortuna Sittard - Slavia Sofia 0-3 (0-1) - Doelpunten: Alexandrov 3. Scheidsrechter: Van Mierlo; toe schouwers: 1000. Biervliet/Hoogplaat combinatie - Sparta 0-5 (0-4) - Doelpunten: Vu rens 3, Libregts 1 en Wabeke eigen doel. Toeschouwers: 250. Middelburg (tweede klas) - NAC 0- 3 (0-0) - Doelpunten: Van Gils 2 en Van den Dungen. Toeschouwers: 400. Arnhemse Boys (eerste klas) - De Graafschap 0-5 (0-1) - Doelpunten: Van der Kleij 3, Leeuwerik en Tu- lar. Toeschouwers: 400. DSO (derde klas) - FC Den Haag 0- 9 (0-2) - Doelpuntenmakers: De Roode 2, Rontberg 2, Van der Laan 1, Danen 4. Toeschouwers: 1000. Nieuwenhoorn (eerste klas) - SVV 1-2 (1-0) - Doelpunten: Van Splun- der 1-0, Oschner 1-1, Loovens 1-2. Toeschouwers: 600. Roda JC - Iraklis (Gri) 0-0 - Scheidsrechter: Houben. Toe schouwers: 2000. FC Wuustwezel (vierde klas) - Ex celsior 2-1 (0-1) - Doelpunt Excel sior: Vink. Toeschouwers: 300. FC Den Bosch - Willem II 0-0 (3-4 na strafschoppen) - Toeschouwers: 2200. Internos (derde klas zondag) - RBC 0-6 (0-3) - Van Batenburg 2, J. Molenaar, Van der Laan, Kerstens, Van de Wijdeven e.d. Toeschou wers: 200. AGOW (eerste klas) - Real Ma drid (Spa) 0-8 (0-2) - Scheidsrech ter: Stark (Ier). Toeschouwers: 8000. Doelpunten: Hugo Sanchez 3, Butragueno 2, Mino, Llorente en Losada. Hockey IN de eerste wedstrijd van een serie van zes heeft India zater dag in New Delhi met 3-2 van aartsrivaal Pakistan gewon nen. Voor India scoorden Par- gat Singh en Thoiba Singh (2) in de eerste helft binnen vier minuten. Het bleef 3-0 tot rust. In de tweede helft verzachten Shahbaz en Taricq Sheikh het leed voor Olympisch kampioen Pakistan enigszins. Boogschieten DE Nederlandse boogschutter Tiny Reniers, al geplaatst voor de OLympische Spelen, is bij internationale wedstrijden in Welzheim (WD1) vierde gewor den met 322 punten. De winst was voor de ongenaakbare Sovjet Konstantin Tsjkolnid met 335. Bij de dames zege vierde de Fran?aise Catherine Pellen met 325 punten. Voetbal DE 'vlucht' van Braziliaanse voetballers naar Italië lijkt voorlopig niet te stoppen. Coma versterkte zich zaterdag met twee Zuidamerikanen. De Ita liaanse club nam middenvelder Milton (27) over van Curitiba en haalde diens 20-jarige col lega Cruz bij Ponte Preta weg. Como heeft al een derde bui tenlander in de persoon van de Zweed Dan Corneliusson. Boksen JULIAN Jackson, een bokser van de Maagden-eilanden, heeft zaterdag in Atlantic City zijn wereldtitel volgens de WBA-versie in het zwaarwel- tergewicht behouden. Hij sloeg in de derde ronde de Ameri kaanse uitdager Buster Dray ton knock out. Zeilen FRED Imhoff is derde gewor den in de strijd om de Europese zeiltitel in de niet-Olympische drakenklasse. In de vijfde en laatste race werd Imhoff tien de. De Deen Höj Jensen won en greep tevens de Europese titel. Op de tweede plaats eindigde de Westduitser Vincent Hösch. Snelwandelen MIKHAIL Sjennikov heeft za terdag bij atletiekwedstrijden in Kiev het wereldrecord 20 ki lometer snelwandelen verbe terd. De Sovjet-loper legde de afstand af in 1 uur 19 minuten en 8 seconden. Het oude we reldrecord stond op naam van de Oostduitser Axel Noack mgt 1.19.12. Sjennikov's wereldre cord is overigens een officieus omdat hij het grootste deel van de afstand op straat liep. Hét officiële wereldrecord 20 kilo meter, gevestigd op een baan, ii in handen van Olympisch kampioen Ernesto Canto uil Mexico met 1.18.40. -.os HAMBURG (SID) - De vak bond (WITA) voor profes sionele tennisspeelsters dreigt de greep op zijn leden te verliezen. Voor de tweede keer binnen drie maanden slaagde dl WITA niet aan de eigen nor men te voldoen. Na West-Ber- STRATTON MOUNTAIN (ANP/AFP) - André Agassi heeft zondag in Stratton Mountain laten zien dat hij momenteel Amerika's sterkste tennisser is. De achttien-jarige veroverde zijn vijfde toernooizege van het jaar door in de eind strijd weinig over te laten van de illusies van zijn landgenoot Paul Annacone: 6-2,6-4. In Stratton Mountain had de 'punk' van het tenniscircuit een onverwachte meevaller. Ivan Lendl kwam niet door de tweede ronde. Agassi werd daardoor de favoriet. In zijn inmiddels beroemde tennis- Ree toernooi, waarin de WITA niet aan de verplichting deed drie top tien speelsters te laten op draven. Voor toernooien met eet prijzengeld van 200.000 doliai en meer heeft de WITA de ga rantie afgegeven dat het df zorg op zich neemt tenminstf drie speelsters uit de top tien tf laten inschrijven. Het 200.0(1 dollar evenement aan de Elbe was een lange solo-show val Steffi Graf. De nummer eel- van de wereld was de enige top tien speelster en behoedde dl organisatie voor een stevif verlies. Van de WITA waren toezeg gingen ontvangen over di komst van Claudia Kohde- Kilsch (nummer tien) en Ma- nuela Maleeva (nummer zes) Beide speelsters schreven dool blessures af. Voor vervangsters kon de WITA niet zorgen. Chris Evert trouwde in het bijzijl van Martina Navratilova er Uitslagen: Pam Shriver. Gabriela Saba- tini wil zo weinig mogelijk ge confronteerd worden met d hard slaande Graf, Han< Mandlikova is min of meer a het aftrainen na een niet al lange, maar beslist explosie» carrière, van Natalja Zverev; werd niets gehoord. VIAREGGIO (ANP) - Ajax, dat in de eerste wedstrijd van het toer nooi in Viareggio op nieuw verloor van de Europese-bekerwin- naar KV Mechelen, is als derde geëindigd bij het internationale toer nooi. De Amsterdam mers wonnen zondag avond met 3-1 van Cel tic. De selectie van Kurt Un der kan terugzien op een goede eerste helft. Al na zeven minuten zette aan winst Ron Willems Ajax op voorsprong door een voorzet van John van 't Schip met het hoofd af te ronden. Drie minuten la ter verdubbelde Arnold Scholten de marge na een fraaie combinatie met Aron Winter. De Schotten deden na een half uur iets terug dank zij een straf schop, gegeven vanwege een handsbal van Mark Verkuyl. In de voorlaatste minuut bracht Willems de eindstand op 3-1 door te profiteren van een blun der van de Celtic-doel man. HEERHUGOWAARD (ANP) - Nationaal kampioen Peter Pie ters heeft zondag het profcrite- rium in Heerhugowaard ge wonnen. In de sprint van het pelotonnetje bleef hij andere erkende spurters als Mathieu Hermans en Adri van der Poel voor. Belangrijkste ontsnap ping in de door 15.000 toeschou wers bekeken koers was die van Van der Poel, Rooks en Hermans. In de laatste ronde werd het drietal achterhaald waarna Pieters de concurrentie bedankte voor de moeite. Uitslag: 1. Pieters 100 km 2 uur, 22 minuten en 14 seconden; 2. Her mans, 3. Adri van Der Poel, 4. Smit, s. Verhoeven, 6. Rooks, 7. Steven- lijn werd Hamburg het tweedf ïi?a1ge,rl.' 8- Van Wijk, 9. Sergeant - (Bel), 10. Lammertink. Limburger Peter Winnen neeft zaterdagavond het crite rium voor beroepsrenners in nen burgse Elslo° gewon- De coureur uit de wielerstal van Peter Post was voor 40 000 toeschouwers het peloton te snel af. Hij had op de streep vier seconden voorsprong op een andere Limburger, Ad 1 Bands. Pedro Delgado reed voorlopig zijn laatste rondje rond de kerktoren in Neder land. De omstreden Tour-win naar werd gisteren in zijn woonplaats Segovia in Spanje uitgebreid gehuldigd. Aan de koers over 100 kilometer ging een tijdrit van 1600 meter voor- FrancleA4Werd Pr0oi voor rans Maassen, eveneens een Limburger. 2 25 40T ur100 1 Winnen haaeeL 4 Vrnan<J? 0 04' 3- Steven- 6 *Van foPPel. 5. Schu- DelTadn ^r,\7 ™aassen 0-24, 8. Toclf 5?^Spa)' 9- Gölz (WD1) 10 2 I7 70 2 qt1600 ^eter: L Maassen Jagt2 22U ïVT??taagen 2-20-30- 3- Ptot (MfafflTO8?!? 2'23'00'Ca" 7 VanHoriii 1 6„ Braayer 2.25,40, 2 26 TO q A u^l?r F6-20-8- Kersten (ZWq)iJï,TObertS 2'27'50'10- Mü»er kw mei de f wai 'try de wal ge sch maf Oli mei| con

de Stem | 1988 | | pagina 10