SE Ifatiëntenyereniging kwaad op stuurgroep medisch centrum Illegaal bouwsel Clinge moet weg ntroductie-periode mitenlandse jeugd Per ongeluk reuzesnoek gevangen .EGENHEID CITROËN* SCHIETINGEN K u Zomerse Zomerfeesten in Ossenisse Twijfels over doorgaan Nationaal Suikermuseum DE STEM PLAATSELIJK NIEUWS DE STEM VAN ZEELAND 2 DINSDAG 26 JUL11988 it '?5 11 ?5 4?8 498 398 fe98 ULST - Patïentenvereni- jing Samen Beter is zeer ioos op de stuurgroep die de prichting van een medisch centrum in Hulst moet voorbereiden. GEMEENTE: 'ZE PROBEREN ONS UIT' W.DE BLOCK De Klinge Clinge Hengstdijk St. Jansteen Kloosterzande Lamswaarde Ossenisse _A1? T22 torn te zoenen \articulieren Bankje, jubileum, receptie, le, verloving, overwinning, I Abraham, openbare dank, "oor, mag best eens in de je pagina familieberichten, jt en duur hoeft het niet te leis kosten een tientje). Er kolom 2,00. Eén grote 2,55. Voor het plaatsen van ling met een formaat van 35 tien wij 14,05 toeslag. In op aanvraag. Bij niet- j wordt 4,00 adm.kosten Worden niet geretourneerd. ep Hoera, Robert BRAHAM in de hele familie EN les Spuff Fles Fles Croft Stock ürdon Port Vermouth retry rubyrood/wit/ dium/ tawny/ dry >ale white Fles Fles Liter bateau Bereich Muscadet >madon Zeil A.C :>rdeaux Müller- 100% Thurgau luvignon lm UKJES raat 8-10 Ruzie om zetel in stichting Van onze verslaggever Volgens secretaris mevrouw M. Hendriks heeft de vereniging gisteren uit de krant moeten le zen dat er in de stichting voor het medisch centrum vooralsnog tuurt ontvangt u een deelnemersbewijs. ret blokletters invullen) de, houder van bankrekeningnummer 'laats wederopzegging machtiging aan SUFA, te Rotterdam dm van bovenvermelde logste éénmaal per 2 maanden 10,- te ir de loterij "uw bankrekeningnummer Is de 19 ing. geen plaats is voor vertegen woordigers van patïentenorga- nisties. Volgens F. van Spanje, voorzitter van de stuurgroep en directeur van de Zeeuwse Raad voor de Volksgezond heid, heeft mevrouw Hendriks geen reden om kwaad te zijn. „We hebben een brief gehad van het Zeeuws Pa tiëntenplatform met het verzoek op genomen te worden in de stichting. Die hebben we netjes beantwoord. Ik weet verder niet hoe het daar precies gaat, maar het lijkt me dat ze het be richt van het platform hadden kun nen vernemen". „Ik vind het diepbedroevend dat de patiëntenvereniging dat uit de krant moest vernemen. Ik was helemaal verbouwereerd toen ik het las", zegt mevrouw Hendriks in een eerste re actie. Volgens haar is er op geen en kele manier overleg geweest over het besluit van de stuurgroep. „Het lijkt erop dat ze ons er gewoon niet bij wil len hebben". Van Spanje is nu op zijn beurt weer boos over de manier waarop me vrouw Hendriks haar verontwaardi ging naar buiten brengt. „Als ze vindt dat we iets verkeerd gedaan hebben, kan ze beter meteen naar ons komen dan naar de jongens van de pers te gaan". „We gaan ons nu terdege beraden wat te doen, ook al is dat nu vanwege de vakanties wat moeilijk, want er zijn veel mensen weg", vervolgt me vrouw Hendriks. „Maar er moet snel iets gebeuren. Dit is duidelijk een zaakje dat zich binnen de kring van de Hulster notabelen afspeelt. Het is een belachelijke zaak dat de doel groep waar zij voor zeggen op te ko men, op geen enkele manier inspraak krijgt. Het is gewoonweg geen stijl". Mevrouw Hendriks wil zo snel mo gelijk met het dagelijks bestuur van Samen Beter rond de tafel gaan zit ten. F. van Spanje, voorzitter van de stuurgroep en directeur van de Zeeuwse Raad voor de Volksgezond heid, zei het afgelopen weekeinde dat het stichtingsbestuur later nog eens gaat bekijken of de patiëntenorgani saties alsnog een stoel binnen het be stuur krijgen. Volgens hem kan er in eerste instantie beter worden gewerkt met een klein stichtingsbestuur. De stichting wordt woensdag 3 augustus officieel opgericht. Van onze verslaggever ST. JANSTEEN - Dertien jongeren uit acht verschillende landen maken vanaf 15 augustus voor het eerst kennis met Nederland op boerderij De Pint in St. Jansteen. Daar biedt de stichting Internationale Jeugd Uitwisseling (IJU) hen een introductie-periode van drie weken aan. De jongeren, variërend in de leeftijd van achttien tot dertig jaar, blijven een jaar lang in Nederland. Na de introductie gaan ze naar gastgezinnen in de omgeving van Arnhem, waar de stichting zetelt. Het doel van de introductie in St. Jansteen is het elkaar le ren kennen en het leren van de basisbegrippen van de Neder landse taal. Daartoe heeft de IJU een speciale cursus opge zet. De deelnemers komenuit Phillipijnen, India, IJsland, Joegoslavië, West-Duitsland, Bolivia, Amerika en Peru. In St. Jansteen krijgen ze begelei ding van vijf stafleden van de IJU. Het eerste halfjaar van hun verblijf in Nederland doorlo pen de buitenlanders een aan tal stages op scholen, boerderij en, bejaardentehuizen en club- en buurthuizen. In de tweede helft van het jaar kiezen ze een van die dingen uit om zich meer te verdiepen. De IJU heeft St. Jansteen ge kozen omdat leden al bekend waren met de mensen die de boerderij aan de Heerstraat exploiteren. De buitenlanders vinden onderkomen in de stal van de boerderij. Van onze verslaggever CLINGE - De gemeente Hulst is voor de tweede keer geconfronteerd met een ille gaal bouwsel op een stuk grond achter de 's Graven straat in Clinge. Eerder ver rees er een illegale woning. Nu is er een houten chalet neergezet. De eigenaar, die in Antwerpen woont, is door de gemeente ge sommeerd het bouwwerk te verwijderen. Doet hij dat niet, Jan neemt de gemeente zelf het keft in handen. Dat gebeurde eind augustus 85 ook al, toen met politie- dwang een op het perceel ille- gebouwde woning werd ontruimd en meteen gesloopt. Daarbij vielen toen rake klap pen, omdat de Belgische bewo ner zich met hand en tand ver zette. Toen al was de gemeente drie jaar bezig de man te sommeren zijn bouwsel te slo pen. Er was immers geen ver gunning gegeven voor de bouw. In principe wilden burge meester en wethouders wel meewerken aan de bouw van oen berging via een bestem mingsplanwijziging. Gedepu- terde Staten staken daar ech- een stokje voor en weiger den een verklaring van geen tezwaar af te geven. De bewo- "er trok zich daar echter niets ®n aan en zette er in plaats 'an een berging een compleet voonhuis neer. Inmiddels was in beroep gegaan bij de d van State, maar de ge meente wachtte de uitspraak niet af en liet het huis ontrui men en slopen. Dat bleek niet voorbarig, want ook bij de Raad van State boekte de bewoner geen succes. Wel stuurde de gemeente hem een rekening voor de sloopkos- ten. Volgens wethouder G. van de Voorde is dat in goede orde geregeld. De wethouder verbaast zich erover dat er nu opnieuw een bouwsel op het perceel is ver rezen. „De enige verklaring die ik ervoor heb is dat gewoon weer geprobeerd wordt hoever men kan gaan". Wat de ge meente betreft is dat niet erg ver. „Als de eigenaar het bouw sel niet verwijdert", aldus Van de Voorde, „zullen we dezelfde weg bewandelen als in 1985". TOT ZIJN eigen verbazing ving Zuiddorpenaar L. Inghels afgelopen zondag een snoek van 92 centimeter met een gewicht van op de kop af vijf kilo. Een toevalstreffer, want hij was eigenlijk met een vrij kleine hengel en een regenworm op paling aan het vissen. De opmerkelijke vangst gebeurde in het water de Rat- teput. Normaal is het onmogelijk met een lichte hengel en dito vis- draad een snoek van dit kaliber aan de kant te halen. Maar de snoek had de pech dat de vislijn zich rond zijn kieuwen draaide en zo zijn lot beze gelde. De snoek raakte zo gewond, dat terugzetten onverantwoord was. De roofvis zou bovendien een schim melinfectie kunnen oplopen die de rest van het visbestand in de Ratte- put kan aansteken. Jammer, want Inghels zou een dergelijke vangst het liefst de vrijheid terugschenken. Op vallende bijkomstigheid is dat Ing hels, - op de foto te zien met zijn reu ze-vangst - na een lange afwezigheid aan het sportvissersfront pas sinds twee weken zijn hengel weer ter hand had genomen. - FOTO WIM KOOIJMAN (ADVERTENTIE) Autobedrijf Tivoliweg - Hulst Tel. 01140-12058 Van onze verslaggever ZEVENBERGEN - Het is nog uiterst onzeker of er in Ze venbergen een Nationaal Suikermuseum zal worden in gericht. De hoeveelheid geld waarover de stichting Na tionaal Suikermuseum de beschikking krijgt zal doorslaggevende rol spelen. een MGBlAD VOOR ZUIDWFST NEDERLAND Kantoren lerneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: '30-12.30/13.30-17.00 uur. lerneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Romain Damme, Frank Deij, "°nny van Gremberghe, Ronald Verstraten, Cor de 'oer (foto), Ton Koomen (sport). Goes: Jan Jansen, luist: Eugène Verstraeten, J°ep Trommelen. Advertentie-exploitatie mspecteur Zeeland: Menu, privé tel. 01150- '5839. #•10 Eind vorig jaar is de stichtig opgericht. De stichting bestaat uit een dagelijks bestuur en uit een werkgroep, die de verwe zenlijking van een museum voorbereidt. Over de gemeente waarin het museum moet komen was de werkgroep het al snel eens: Zevenbergen, waar suiker 125 jaar een belangrijke rol heeft gespeeld. Het liefst wil de werkgroep het museum in cul tureel centrum De Schuur in richten. Dit gebouw is eigen dom van de gemeente Zeven bergen en staat voor ongeveer drie ton in de boeken. Als de stichting De Schuur wil kopen zal dat bedrag in ieder geval moeten worden be taald. Waarvan is nog niet be kend. De stichting heeft bij di verse overheidsorganen subsi dieverzoeken ingediend. De Suikerstichting (een samen werkingsverband van de CSM en de Suiker Unie) heeft toege zegd de inrichting van het mu seum te betalen. In september wil de stichting Nationaal Suikermuseum alle kosten en baten tegenover elk aar zetten. Dan wordt beslist over doorgaan of niet. Afgezien van de eenmalige oprichtings kosten, is het nu al duidelijk dat het museum niet zonder hulp uit het bedrijfsleven in stand kan worden gehouden. De jaarlijkse lasten worden ge raamd op 65.000 gulden. Burgemeester A. Seelen van Zevenbergen is de secretaris van de stichting. Hij zegt: „Het zal niet makkelijk zijn de stichting financieel haalbaar te maken. Zo moeten we nog sponsors vinden die de jaar lijkse exploitatielasten willen gaan betalen. En ook: hoeveel geld willen de grote sponsors ineens beschikbaar stellen en hoeveel kan de Suikerstichting ophoesten." Overigens heeft het Zeven- bergse college van B en W zich nog niet uitgesproken over ver koop van De Schuur, waar re gelmatig culturele en informa tieve bijeenkomsten plaatsvin- dén. Wethouder J. van de We tering (PvdA) zei begin dit jaar niets voor verkoop van het cul tureel centrum te voelen. De stichting Nationaal Sui kermuseum beschikt inmiddels over een uitgebreide collectie voorwerpen die met suiker en suikerproductie te maken heb ben. De verzameling is afkom stig van de suikertentoonstel ling die vorig jaar door de Heemkundekring Zevenbergen in De Schuur werd gehouden. Het materiaal staat nu in de voormalige kleuterschool De Eerste Stap opgeslagen. Zoveel mogelijk blikjes omver gooien tijdens de zomerfeesten. (Jan onze correspondent OSSENISSE - Het was gelukkig mooi weer tijdens de zomerfeesten die zaterdag in Os senisse werden gehouden. Ongeveer 23 kinderen deden mee aan de kinder spelen, zoals sjoelen, spijkerpoepen, blikgooien, enz. Uitslag: 3 t/m 4 jaar: 1. Robin Freijser (Os senisse), 5 t/m 7 jaar: 1. Carina van Damme (Vo gelwaarde), 8 t/m 11 jaar: 1. Mark de Kort (Kruiningen). De volwassenen konden tritsen om vleesprij- zen, voorts draaide het rad van avontuur en wa ren er 42 schuters op twee wippen. Voor de gaaibolling waren er 70 deelnemers, 's Avonds werd er tot in de kleine uurtjes gedanst op de tonen van het Jumpo Trio. CHIRO BIVAK - Chiro Inter De Klinge gaat van 26 juli tot 5 augustus op bivak naar Grimbergen nabij Brussel. Zo'n dertig jongeren uit de Clinge en De Klinge nemen aan dit jaarlijkse vakantie kamp deel. Ditmaal staat de bivak in het teken van de Western. Alle activiteiten, zo als fiets- en voettocht, dauw- trap, bos- en veldspelen heb ben een Western getint ka rakter. De bezoekdag voor de ouders en sympathisanten is zondag 31 juli. OUD PAPIER - Leden van de voetbalvereniging Clinge ha len zaterdag 30 juli weer oud papier op vanaf 09.00 uur. GAAIBOLLEN - Op recrea tiecentrum De Vogel werd een gaaibolling gehouden waaraan zestig personen deelnamen. Uitslag 6-9 jaar: hoge vogel: H. Smits, Kloos- terzande; rechter zij vogel: M. Swaab, Beveren; linker zijvo- gel: verloot; grootste aantal (3): M. Steenbergen, Reeu- wijk. 10-14 jaar: hoge vogel: Ch. de Potter, Kloosterzande; linker zijvogel: F. de Saeger, Aartselaar; rechter zijvogel: W. van de Greyn, Hengstdijk; grootste aantal (4): S. Swaab, Beveren. HENGELEN - In de vijver van recreatiecentrum De Vo gel werd een hengel wedstrijd op forellen gehouden. Hier aan namen 134 personen deel. Uitslag: 1. J. Spoelders, St.- Catwavel 16 forellen; 2. P. Meyer, Koewacht 15; 3. W. van der Hooft, Terneuzen 14; 4. L. Riepe, Volkel 13; 5. R. Noppe, St.-Jansteen met 11 forellen. SCHIETING - In zaal 't Ja gershuis wordt woensdag 27 juli een vakantieschieting ge houden, aanvang 14.30 uur. GAAIBOLLEN - Op recrea tiecentrum De Vogel werd een gaaibolling gehouden waaraan tachtig personen deelnamen. Uitslag: hoge vo gel: L. Maas, Stekene; rechter zijvogel: R. de Brouwer, Ter- neuzen; linker zijvogel: M. Goedemont, Hengstdijk; grootste aantal (7): R. de Wil de, St.-Niklaas. KAARTING - De uitslag van de kaarting in café 't Cen trum van 23 juli is als volgt: 1. Pijpeling Terneuzen. 2. Re- mortel Heikant. 3. Piessens Kapellebrug. Er waren 78 kaarters. De uitslag van de kaarting een dag later, met 30 deelnemers, is: 1. P. Praet Nieuw-Namen. 2. J. Herre- wegh Heikant. 3. N. Goossens Kloosterzande. KAARTING - In zaal De Kastanje werd een kaarting gehouden waaraan 59 perso nen deelnamen. Uitslag bie den: 1. J. Verhelst, Terneu zen; 2. H. van de Berg, West- dorpe; 3. R. Vermorken, St.- Jansteen. Jokeren: 1. me vrouw Domenis, Hulst; 2. me vrouw Impens, Axel; 3. me vrouw Van Vooren, Ossenis se. GAAIBOLLEN - In zaal De Lamsoren werd een gaaibol ling gehouden waaraan 25 personen deelnamen. Uitslag: hoge vogel: M. Bareman, Axel; rechter zij vogel: P. der Weduwe, Kloosterzande; lin ker zij vogel: J. de Rijk, Lamswaarde; grootste aantal (7): C. Verschuren en J. Ver schuren, beiden Lamswaarde. GAAIBOLLEN - Op camping Mussenest werd een gaaibol ling gehouden waaraan 47 personen deelnamen. Uitslag: hoge vogel: A. Verlinden; lin ker zij vogel: B. de Bruyn; rechter zij vogel en grootste aantal (12): R. van Vlierber- gen, allen Ossenisse. 3 HULST - De Batavieren, 26 schutters: eerste hoge vogel: G. Savoye, St.-Jansteen; tweede hoge vogel: M. de Cock; eerste zij vogel: J. Verstraeten, beiden Zuiddorpe; tweede zij vogel: G. Ducheine, Hulst. CLINGE - Zaal De Landbouw, 50 schutters: hoge vogel: E. Bau- wens; eerste zij vogel: G. van Hoeyen; tweede zij vogel: R. Ver meulen; grootste aantal (7): K. Ivens, allen Clinge. KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal P. de Vlieger, 40 schut ters: hoge vogel: E. Janssens, Moerbeke; eerste zij vogel: J. Vermeire; tweede zij vogel: R. de Smet; grootste aantal (4): E. Baart, allen Koewacht KLOOSTERZANDE - Bejaar- denschieting, zaal De Kastanje, 25 schutters: hoge vogel: R. de Rijk, Hulst; eerste zij vogel: A. Impens; tweede zij vogel: E. Rot tier, beiden St.-Jansteen; groot ste aantal (5): P. Schelfhout, Hulst. NIEUW-NAMEN - Zaal 't Sleep bootje, 22 schutters: hoge vogel: P. van Gassen, Prosperpolder; eerste zij vogel: J. Beulaert, Hulst; tweede zij vogel: A. Roels, Graauw; grootste aantal (5): J. de Beul, Hulst. CLINGE - Zaal De Landbouw, 53 schutters: hoge vogel: R. Her- wegh, Heikant; beide zij vogels: W. Kuyper, Hulst; grootste aan tal (5): J. Koemans, Terneuzen. CLINGE - Zaal De Troubadour, 35 schutters: hoge vogel: P. van Meelen, Graauw; eerste zijvogel: E. van Rooyen, Beveren; tweede zij vogel: R. de Kint; grootste aantal (5): H. de Kint, beiden Clinge. ZUIDDORPE - Bejaardenschie- ting, zaal 't Gemeentehuis, 40 schutters: hoge vogel: R. D'Hondt, Zuiddorpe; eerste zij- vogel: J. de Smet, Koewacht; tweede zijvogel: E. Janssens, Moerbeke; grootste aantal (4): R. Simon, Zuiddorpe. AXEL - Ons Vermaak, 61 schut ters: Wip 1: eerste hoge vogel: L. Boelens, Kaprijke; tweede hoge vogel: F. Seriem; eerste zij vogel: G. van Kamp, beiden Schelle; tweede zij vogel: J. van Wolfe- laar, Stekene; derde zij vogel: M. Dosse, Lembeke; vierde zij vogel: H. Merkx, St.-Jansteen. Wip 2: eerste hoge vogel: W. de Vrieze, Westdorpe; tweede hoge vogel: G. Poppe, Stekene; eerste zij vo gel: F. de Dijker, Axel; tweede zij vogel: R. Neyt, Saffelare; derde zij vogel: M. Dosse, Lembe ke; vierde zijvogel: A. Hoogstra- te, Axel. Wip 3: beide hoge vo gels: R. van de Veere, Ertvelde; eerste zij vogel: G. Suy, Zuiddor pe; tweede zij vogel: B. Cornelis- sen, Gilze-Rijen; derde zijvogel: H. Sorber, Graauw; vierde zijvo gel: A. Braeke, Oost-Eeklo. HENGSTDIJK - Zaal 't Jagers huis, 26 schutters: hoge vogel: E. van de Kelen; eerste zij vogel: R. Cromheke; tweede zij vogel: F. Dey, allen Ossenisse; grootste aantal (4): mevrouw De Kort, Kloosterzande. CLINGE - Zaal De Landbouw, 41 schutters: hoge vogel: P. Bols- sens; eerste zij vogel: L. de Schep per; tweede zij vogel: R. Pilaet; grootste aantal (7): E. Braeke, al len Clinge. BOSCHKAPELLE - Zaal Ons Vermaak, 22 schutters: hoge vo gel: A. van Dijk, Vogelwaarde; eerste zij vogel: F. de Meyer, Os- èenisse; tweede zij vogel: F. Reu nis, St.-Jansteen; grootste aantal (5): D. Beulaert, Hulst. ZUIDDORPE - St.-Sebastiaan, 65 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: R. Arens, Moerbeke; tweede hoge vogel: J. Brugge- man, Westdorpe; derde hoge vo gel: A. Suy, Koewacht; eerste zij- vogel: W. Lammens, Westdorpe; tweed^ zij vogel: R. Arens, Moer beke; derde en vierde zij vogel: F. Herwegh, Hulst. Wip 2: eerste hoge vogel: G. Samijn, Zuid dorpe; tweede zij vogel: A. Suy, Koewacht; eerste zij vogel: R. Braem, Stekene; tweede zij vogel: W. de Vrieze, Westdorpe; derde zij vogel: P. Samijn; vierde zij vo gel: G. Suy, beiden Zuiddorpe. OSSENISSE - Camping De Zee meeuw, 28 schutters: hoge vogel: F. Peyl; eerste zij vogel: R. Mi- chiels; tweede zij vogel: W. Ro- drigez, allen Ossenisse; grootste aantal (4): A. de Waal, Terneu zen. TERHOLE - Zaal 't Dorpshuis, 27 schutters: eerste hoge vogel: T. Boogaert, Wychen; tweede hoge vogel: C. D'Hooghe, Heikant; eer ste zij vogel: P. Boogaert; tweede zij vogel: H. van Kester, beiden Wychen; grootste aantal (5): J. Cocqheyt, Heikant en J. Braeke, Zuiddorpe. KOEWACHT - Zaal P. de Vlie ger, 41 schutters: hoge vogel: M. Suy, Koewacht; eerste zijvogel: R. Roels, Stekene; tweede zij vo gel: V. de Schepper; grootste aantal (3): O. Zaman, beiden Koewacht. HENGSTDIJK - Camping De Vogel, 19 schutters: hoge vogel: N. Heene; eerste zij vogel: B. Si- na ve, beiden Ossenisse; tweede zij vogel: E. Cromheke, Lembeke; grootste aantal (4): F. Hoey, St.- OSSENISSE - Zaal Hof ter Nes se, 42 schutters: Wip 1: hoge en tweede zij vogel F. Fassee; eerste zij vogel: E. de Kort, beiden Osse nisse. Wip 2: hoge en eerste zij vo gel: J. de Kort; tweede zijvogel: F. de Meyer, beiden Ossenisse. ZUIDDORPE - Zaal 't Gemeen tehuis, 25 schutters: eerste hoge vogel: R. D'Hondt, Zuiddorpe; tweede hoge vogel: J. van Dam me, Moerbeke; beide zij vogels: R. Herwegh, Heikant; grootste aan tal (5): M. Bambost eh H. D'Hondt, beiden Zuiddorpe. HULST - Zaal De Kroon, 39 schutters: hoge vogel: G. Beau- tre, Zelzate; eerste zij vogel: A. van Dijk, Vogelwaarde; tweede zijvogel: C. Mahu; grootste aan tal (5)P. van Gassen en J. Pica- vet, allen Hulst. OSSENISSE - Camping Musse nest, 27 schutters: hoge en eerste zij vogel: W. Marevoet, Ossenisse; tweede zij vogel: A. Verhoeven, Kloosterzande; grootste aantal (7): R. van Vlierbergen, Ossenis se. GRAAUW - De Friezen, 40 schutters: eerste hoge vogel: H. Sorber; tweede hoge vogel: P. Steyaert, beiden Graauw; eerste zij vogel: J. de Wolf, Zuiddorpe; tweede zij vogel: B. de Ruyter, Hulst; derde zij vogel: J. Ver- berkmoes, Terneuzen; vierde zij- vogel: C. Boënne; grootste aantal (6)J. Sorber, beiden Graauw. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 35 schutters: hoge vogel: R. Ver schoten, Vogelwaarde; eerste zij- vogel: A. de Waal, Klooster zande; tweede zij vogel: J. de Waal; grootste aantal (7): A. van Hooye, beiden Koewacht. TERHOLE - Dorpshuis, 39 schut ters: Wip 1: eerste hoge vogel: G. Baart, Terneuzen; tweede hoge vogel: P. Boogaert; derde hoge vogel: T. Boogaert, beiden Wy chen; eerste zij vogel: R. Her wegh, Heikant; tweede zij vogel: P. Neve, Kloosterzande; grootste aantal (6): E. de Kort, Hulst. Wip 2: eerste hoge vogel: R. Herwegh, Heikant; tweede en derde hoge vogel: T. Boogaert, Wychen; eer ste zij vogel: G. Baart, Terneuzen; tweede zij vogel: P. Neve, Kloos terzande; grootste aantal (5): J. Maas, Hulst. OSSENISSE - Zaal Hof ter Nes se, 15 schutters: hoge vogel: L. van Eekhout; beide zij vogels: F. de Meyer; grootste aantal (12): M. van Rooyen, allen Ossenisse.

de Stem | 1988 | | pagina 11