.nol in iruit Oranje-jeugd verliest opnieuw Cruyff wint eerste slag in Barcelona Eddie Lawson nadert WK-titel SPORT EcLAREN OOK OP HOCKENHEIM OPPERMACHTIG UITSLAGEN misse ;est SPORTPRUSVRAGEN IDE STEM SPORT 5 MAANDAG 25 JUL11988 Gedwarsboomd Mark Mouland beste golfer in Hilversum HOCKENHEIM - De strijd om het wereldkam pioenschap Formule I is dit jaar voor 24 van de 26 rijders een gevecht om de derde plaats en tegen de eigen frustraties. AC Milan SPORT IN 'T KORT Drie doden op Le Castellet NIEUWSOVERZICHT Maas tweede bij rentree in verspringbak Weer winst voor Friso Nijboer Lammers valt uit op Brands Hatch Marti Ten Kate oppermachtig Nederland niet naar hoofdgroep EN STANDEN VOETBAL FRANKRIJK WEST-DUITSLAND TENNIS LOTTO CIJFERSPEL SPIEL'77 WESTDUITSE LOTTO BELGISCHE LOTTO T12 T28 iHWaiilii sn Napoleon kun- iphe afhalen. Zet |mburg, München, want daar heeft ïe beste Fransman staat". leunisse for presi- Het opvallende span- wordt hooggehouden familie van de onge- ge coureur. „Ik ken pn kleins af aan. Hij bsoluut onschuldig", fcrnst, de jongere broer iert-Jan. „We zijn ge- In door de vele reacties hebben gekregen. Er 1st gekomen met de Jle adressering 'aan de renner ter wereld'. Ivader en mijn zwager ra die affaire meteen Frankrijk gegaan. In eloton heeft een ren- /an Weinmann hem l'dopingpakker' uitge- ien. Dat heeft hem [pijn gedaan en hij de ploegleider van die I bijna te grazen geno- Dat waren heel moei- momenten voor hem, nu is hij er overheen en we. Gert-Jan zal jfiets niet aan de kant zeker niet na al die i uit heel het land". Ik het Franse wieier- heeft toch een zwak de 'fietsende viking', spandoek van broer wordt vaak gesa- |d. „Ik denk dat hij met iele affaire nog meer geld kan vragen, al is een schrale troost", ft Gerard Meyer op. fans van Jelle Nijdam en hem al stevig ge- voor de eerste cou- j is langs gekomen. „Er maar eén die kan ver- Jen en dat is Jelle", zo er op het grote rode |doek dat ze meeslepen. Beatles-hit 'Yellow larine' heeft nu als ge- refrein: 'P. Delgado, J-positief. Voorzanger Huybregts uit Zundert weten dat het niet zo tegen de Spanjaard be is maar „tegen al dat Itzooi. Of ze zijn allebei fldig of geen van bei- Theunisse is een groot cht aangedaan. Het zet iomper op het feest", i zo dachten er gisteren over op de Champs- lées, ondanks alle blij d- ip voor Van Poppel, ■ssen, Breukink en i Hollandse slot aan de ;s is niets terecht geko- ïgde zich ook nog in de nt en eindigde als vierde. In algemene rangschikking d ze net als vorig jaar de iaanse veterane Maria Ca- achter zich. Het verschil :en de twee klimsters in ies-Tour bedroeg in Pari inuut en 20 seconden, et Nederlandse zestal im opnieuw alleen naar nkrijk voor enkele etappe- :s, op het hellend vlak had nand iets te zoeken. Debu- ;e Karin Schuitema bracht er als klassementsrijdster het best van af. Ze werd e op ruim een half uur van igo. lag laatste etappe Ronde van ikrijk voor dames: 1. Lafargue 64,5 km in 1.36.36 (40,00 W 2. Zilporite (Sov) op 0.05,,» ier (Ned), 4. Longo (Fra), kova (Sov), 6. Schonenberger i), 7. Cappellotto (Ita), 8. Seg' i (Ita), 9. Halbach (WD1), 10.9' met (Fra), 16. Hage (Ned), J tland (Ned), 37. Canins (Ita),» uitema (Ned) allen zeilde tijj Zilporite, 72. Knol (Ned) op 4.» anssen (Ned) 4.14. Istand: 1. Longo 22.14.38, 2. Ca' op 1.20,3. Hepple (Aus) 13.04,* stedt-Nyman (Fin) i5.30, ippa (Ita) 17.01, 6. Odin (F™ i, 7. Watt (Aus) 18.14, 8. Lafa/; 19.48, 9. Kibardina (Sov) 19"' Seghezzi 20.11, 28. Schuite»! I, 37. Hage 37.02, 48. WestlaB» 50. Knol 49.01, 70. MeiJ" 29, 71. Meijer 1.19.49, 77. 01 ste Grivell (GBr) 1.43.47. &0PRIVNICE (ANP) - Het Nederlands UEFA-jeugdel- 'fal is er bij het toernooi om het Europees kampioen schap onder achttien niet in geslaagd zich te kwalifice- ien voor de eindronde omn jiet wereldkampioenschap, jat volgend jaar in februari in Saudiarabië wordt ge speeld. De formatie van trainer Bert van Lingen verloor zondag in goprivnice ook zijn tweede wedstrijd, tegen Tsjechoslowa- kije, met 0-1. De thuisploeg maakte het doelpunt na 20 mi nuten uit een strafschop. Oranje was na de nederlaag in de eerste wedstrijd, 0-3 tegen Portugal, al uitgeschakeld voor een toppositie bij de Europese titelstrijd. Nederland speelde zondag een matige wedstrijd en kreeg weinig kansen. De thuis ploeg maakte een betere in druk, hoewel de ploeg evenmin tot groots voetbal kwam. De eerste kans was deson danks voor Nederland, maar de Fries Alma wist in vrije positie geen raad met de mogelijkheid, die de PSV'er Lanckohr hem had geboden. De Tsjechoslowa- ken waren koelbloediger. Na dat verdediger Kruys in het strafschopgebied Latei had vastgehouden, benutte Majaros de strafschop. Na de rust probeerde Neder land met een extra aanvaller de gelijkmaker te forceren. De ploeg kreeg echter geen greep op de wedstrijd. Pas in de laat ste minuut leek de gelijkmaker toch nog te vallen. Knippen berg schoot hard tegen de doel man op, waarna Roy de terug- springende bal voor zijn voeten kreeg. De Ajacied, die eerder in de wedstrijd herhaaldelijk hard was aangepakt, miste de laatste mogelijkheid. De finale in Tsjechoslowa- kije gaat tussen de Sovjetunie en Portugal. Spanje en West- Duitsland spelen om de derde plaats. Voor het toernooi om het wereldkampioenschap plaatsten zich naast de top vier van het toernooi ook Noorwe gen en Tsjechoslowakije. TSJECHOSLOWAKIJE-NEDER- LAND 1-0 (1-0). 20. Majaros 1-0 (strafschop). Scheidsrechter: Peschkel (OD1), toeschouwers: 2500. Gele kaart: Venkel (Tsj). NEDERLAND: De Ron; Roubos (Tebbenhof), Van Gastel, Frank de Boer en Kruys (Vink); Roest, Knippenberg en Numan; Lanc kohr, Alma en Roy. Vijf-vier voor Senna HILVERSUM (ANP) - Mark Mouland uit Wa les heeft het open Ne derlandse golfkam- pioenschap op de banen van de Hilversumsche Golfclub veroverd. Op de laatste dag maakte hij een achterstand van zeven slagen goed op de Zimbabwaan Tony Johnstone, die gedeeld derde werd. Het totaal van Mouland over 72 holes was 274, veertien onder par. De titelstrijd heeft over vier dagen ongeveer 45.000 toeschouwers getrokken. Dat is vijfduizend meer dan begroot.Zestig pro cent van de kijkers be taalde voor een kaartje, ruim 25.000 mensen. Om de begroting sluitend te krijgen waren maar tienduizend betalenden nodig. De toeloop naar de banen van de Hilversum sche Golfclub viel alleen donderdag en vrijdag wat tegen, mede door het slechte weer. De eerste twee dagen waren er sa men zo'n tienduizend mensen, tijdens de slotdag kwamen er ruim twintig duizend. Van onze spo -tredactie De wereldtitelstrijd is dit jaar een tweestrijd tussen de rijders van de superieure Britse renstal McLaren. Na de regenrace van Hockenheim om de Grote Prijs van West- Duitsland is de stand in dat duel Senna-Prost 5-4 in het voordeel van de Braziliaanse nat-weerspecialist. Ayrton Senna da Silva (28) heeft, na zijn overwinning in het befaamde Motodrom, in de wereldtitelstrijd op punten nog een kleine achterstand (57-60) op zijn merkgenoot, maar in werkelijkheid heeft de Brazi liaan een kleine voorsprong op gebouwd op de Franse favoriet. Aan het eind van het seizoen vervallen de vijf minste resul taten uit de zestien Grote Prij zen. Die aftrek-regeling kostte de Brit Mansell de laatste jaren twee keer het wereldkam pioenschap. Senna is momenteel uiter mate op dreef. Van de laatste vijf races won hij er vier. Vijf tien dagen geleden lachte het fortuin de Zuidamerikaan toe, toen de race op Silverstone in de regen verreden moest wor den. Senna maakte zijn reputa tie als regenrijder waar. Boven Hockenheim pakten zich zondagmorgen ook de don derwolken samen. Drie kwar tier voor de race ging de he melsluizen voor een half uur open. Senna profiteerde van die voor hem ideale weersomstan- digheden.In het begin van de race sloeg hij de kloof, die zijn teamgenoot en concurrent Prost na het passeren van de lastige Berger en de rappe Nannini niet meer kon dichten. Op de langzaam opdrogende baan probeerde de Fransman het in het tweede deel van de 300 kilometer. Hij nam echter teveel risico, spinde in de 34ste van de 44 ronden, en koos toen voor het consolideren van de tweede positie. Dat leverde McLaren zijn vijftiende dub belslag uit de Formule I histo rie op. In de negen races van dit sei zoen eindigden de twee wagens met de superieure Honda-tur- bomotor al zes keer als één en twee. Senna gaat vooral hard in de regen, omdat hij een groot hart heeft. „Bij het inhalen van ach terblijvers", zo liet hij koeltjes weten, „oriënteer ik me op de randstenen. Zicht heb ik echt niet". Senna was ook zuinig op zijn regenbanden. De technici van het toeleverende Good Year hadden de levensduur van het profielrubber op een half uur gesteld, maar de Bra ziliaan reed anderhalf uur met dezelfde banden rond. Regerend wereldkampioen Nelson Piquet, dit seizoen ook kansloos tegen de hegemonie van de McLarens, deed op Hoc- kenheime een gokje. Hij startte op slicks, maar de baan was niet genoeg opgedroogd. In de eerste ronde vloog de Brazi liaan twee keer de banden in, waarna hij zijn beschadigde bolide in de pits parkeerde. De frustratie van de rest van het veld werd na afloop het best gekarakteriseerd door de Ayrton Senna op weg naar de overwinning op Hockenheim. als derde geëindigde Gerhard Berger. „Wij hebben geen en kele kans tegen deze McLarens om ook maar één race te win nen", aldus de Oostenrijker. Uitslag: 1. Senna (Bra) McLaren 299,068 kilometer in 1 uur 32 minu ten en 54,188 seconden (gemiddelde snelheid 193,148 km/u), 2. Prost (Fra) McLaren op 13,609 seconden, 3. Berger (Oos) Ferrari op 52,095, 4. Alboreto (Ita) Ferrari op 1.40,912, 5. Capelli (Ita) March op 1.49,606, op één ronde: 6. Boutsen (Bel) Benet ton, 7. Warwick (GBr) Arrows, 8. Gugelmin (Bra) March, 9. Naka- jima (Jap) Lotus, 10. Cheever (VSt) Arrows, 11. Palmer (GBr) Tyrrell, 12. Schneider (WD1) Zakspeed, op twee ronden: 13. De Cesaris (Ita) Rial, 14. Ghinzani (Ita) Zakspeed, 15. Caffi (Ita) BMS Dallara, 16. Larrauri (Arg) Eurobrun. Snelste ronde: Nannini (Ita) Benetton 2.03,032 (198,885 km/u). Stand WK na 9 van de 16 races: 1. Prost 60,2. Senna 57,3. Berger 25,4. Alboreto 16, 5. Piquet (Bra) 15, 6. Boutsen 12, 7. Warwick 9, 8. Man sell (GBr) en Nannini 6,10. Palmer 5. Stand WK teams: 1. McLaren 117, 2. Ferrari 41,3. Benetton 18. BARCELONA - Barcelona- trainer Johan Cruijff heeft de eerste serieuze kracht meting met enkele weer barstige spelers van zijn nieuwe team met succes doorstaan. De doorgewinterde internatio nals Carrasco en Julio Alberto hebben op de eerste trainings- iag, zaterdag, aan den lijve on dervonden wat Johan wellicht bedoelt met zijn uitspraak: .Voetbal is pure democratie in een dictatuur." Vijf van de twee en twintig eerste elftal spelers, Salva, Zu- hizarreta, Urbano, Carrasco en Julio Alberto, hebben in het verleden van de royale club voorzitter Josep Lluis Nunez een contract gekregen dat hen automatisch verzekerde van de extra wedstrijdpremies. On geacht of ze wel of niet werden opgesteld beurden de vijf spe- te per man ruim 125.000 aan Premiegelden per jaar. Cruijff is het met dit systeem helemaal niet eens. Hij vindt dat al zijn 22 eerste elftalspe- 'ers op dit punt een gelijke be handeling moeten ondergaan. De nieuwe technisch directeur van de Catalaanse miljoenen ploeg stelde de vijf betrokken spelers voor hun jaarsalaris met ongeveer 60.000 te verho gen onder voorwaarde dat ze j»uden afzien van de bijzon- ®re premieclausule in hun contract. Zubizarreta, Salva en Drbano accepteerden het voor stel van hun nieuwe baan. Ca- rasco en Julio Alberto echter melden hun been stijf: ze wei gerden af te zien van hun be voorrechte positie. De reactie van Cruijff liet op zich wachten. Hij ver bood beide spelers toegang tot training en stuurden hen huur een bij veldje waar ze in ten eentje onder het doen van enkele gymnastiekoefeningen honden nadenken over hun be- f'uit. Bovendien deelde Johan h?n mee dat ze zondagmiddag teot met eerste team naar het ainingskamp in Papendal «uden vertrekken. „Ik wil to- Frank Rijkaard, Marco van Basten en Ruud Gullit orden aan de 'tifosi' voorgesteld. FOTO ANP LE CASTELLET (ANP) - Eddie Lawson heeft zondag in de Grote Prijs van Frankrijk met veel fortuin een einde gemaakt aan de indrukwekkende zegereeks van Wayne Gardner, die in de slotfase van de 500cc-race zijn vierde opeenvolgende overwinning door de vingers zag glippen door materiaalpech. De aan zijn schouder gebles seerde Lawson profiteerde on verwacht van die meevaller, greep zijn vijfde seizoenzege en vergrootte zijn voorsprong op Gardner tot 27 punten. Voor Lawson had de over winning niet op een beter tijd stip kunnen komen. De afgelo pen weken werd de Amerikaan geconfronteerd met een verbe ten vechtende Wayne Gardner, die ondanks de problemen aan het begin van het seizoen met de Honda de hoop op een tweede wereldtitel in de 500cc- klasse niet wilde opgeven. De 'McLaren' van het zij- spanduo Rolf Biland en Kurt Waltisperg is op weg naar een unieke score in de wereld van de driewielers. Met de voor spelde winst in de Grote Prijs van Frankrijk, de zesde op rij, bevestigden de Zwitsers op Paul Ricard nog eens overdui delijk de onaantastbare positie van hun perfect geprepareerde Krauser. Biland en Waltisperg hebben nog maar één doel voor ogen: een score van honderd procent in de uit negen Grote Prijzen tellende cyclus om de wereldtitel. 250 cc: 1. Cornu (Zwi) Honda, 104,58 km in 37.23.94 (gem. 167,78 km/u), 2. Pons (Spa) Honda 37.24,12, 3. Sar- ron (Fra) Honda 37.25,55,4. Garriga (Spa) Yamaha 37.26,16, 5. Roth (WD1) Honda 37.26,36, 6. Cadalora (Ita) Yamaha 37.41,62, 7. Ruggia (Fra) Yamaha 37.47,79, 8. Cardus (Spa) Honda 38.09,87, 9. Reggiani (Ita) Aprilia 38.23,47, 10. Auinger (Oos) Aprilia 38,35,00. Stand WK na 11 van de 16 races: 1. Pons 166 punten, 2. Garriga 158, 3. Cornu 142, 4. Roth 111, 5. Cadalora 101,6. Sarron 98. 125 cc: 1. Martinez (Spa) Derbi, 92,96 km in 36.19,91 (gem. 153,518 km/u), 2. Gianola (Ita) Honda 36.21,67, 3. Catalano (Ita) Aprilia 36.32,52, 4. Brigaglia (Ita) Rotax 36.33,52, 5. Waibel (WD1) Honda 36.38,27, 6. Grassetti (Ita) Honda 36.38,47, 7. Reyes (Spa) Garelli 36.38,78, 8. Pietroniro (Bel) Honda 36.39,33, 9. Stadler (WD1) Honda 36.39,33, 10. Kytola (Fin) Honda 36.40,18,12. Spaan (Ned) Honda. Stand WK na 8 van de 11 races: 1. Martinez 140 punten, 2. Gianola 120, 3. Spaan (Ned) 72, 4. Grassetti 61, 5. Miralles (Spa) 54, 6. Waibel en Brigaglia 52. 500cc (21 ronden, 122,010 km): 1. Lawson (VSt) Yamaha 42 minuten en 15,52 seconden (gem. snelheid: 175,176 km/uur), 2. Christian Sar ron (Fra) Honda op 0,22 seconden, 3. Schwantz (VSt) Suzuki 0,46, 4. Gardner (VSt) Honda 5,72, 5. Rai- ney (VSt) Yamaha 17,63, 6. Mamola (VSt) Cagiva 27,81, 7. De Radigues (Bel) Yamaha 30,62, 8. Chili (Ita) Honda 30,87, 9. Magee (Aus) Yamaha 35,11, 10. Haslam (GBr) Honda 35,31,11. McElnea (GBr) Su zuki 59,87, 12. Campbell (Aus) Honda 1.10,04, 13. Baldwin (Vst) Honda 1.42,64, 14. Valesi (Ita) Honda 1.46,14, 15. Barchitta (Ita) Honda 2.02,54, 24. Duyzers (Ned) Honda. WK-stand na elf van de zestien ra ces: 1. Lawson 185 punten, 2. Gard ner 158, 3. Rainey 143, 4. C. Sarron 108, 5. Magee 107,6. Schwantz 100,7. De Radigues 95,8. Chili 73. Zijspannnen (16 ronden, 92,960 km): 1. Biland/Waltisperg (Zwi) Krauser 33 minuten en 47,60 secon den (gem. snelheid: 165,034 km/ uur), 2. Webster/Hewitt (GBr) Krauser 5,20, 3. Markus en Urs Egloff (Zwi) LCR 25,27, 4. Michel/ Fresc (Fra) Krauser 58,60, 5. Ku- mano/Fahrni (WDl/Zwi) TEC 1.05,97, 6. Alfred en Martin Zur- brügg (Zwi) Yamaha 1.09,51, 9. Streuer/Schnieders (Ned) LCR- Yamaha, 10. Van Kempen/Birchall (Ned/GBr). WK-stand na zes van de negen ra ces: 1. Biland/Waltisperg 120 pun ten, 2. Webster/Hewitt 96, 3. Streuer/Schnieders en Michel/ Fresc 54, 5. Abott/Smith (GBr) Windley 48, 6. Brindley/Graham (GBr) Krauser 46. tale eenheid in de ploeg", aldus Cruijff. „Als Carrasco en Julio Alberto zich willen onderschei den van de rest, dan wil ik hen niet in het team. Beide internationals hadden niet veel tijd nodig om te besef fen dat ze zich haden vergist. Slechts enkele uren na het inci dent meldden ze zich in de ho telkamer van Cruijff om hem te vertellen dat ze zijn 'voor stel' alsnog hadden geaccep teerd. Cruijff besloot daarop hen toch mee naar Nederland te nemen, in de wetenschap dat hij de eerste rebellie in het sta dion Camp Nou met succes de kop heeft ingedrukt. Ruud Gullit, Marco van Basten en Frank Rijkaard zijn zater dag met hun ploeggenoten van AC Milan gepresenteerd aan achtduizend dol-enthousiaste Italianen. Het plaatstelijk sportpaleis barstte bijna uit zijn voegen door een orkaan van geluid, vooral bedoeld om het Nederlandse trio een ova tionele ontvangst te bereiden. Van Basten, Gullit en Rijk aard werden na de voor Oranje succesvol verlopen Europese ti telstrijd in West-Duitsland uit geroepen tot de drie beste spe lers van het toernooi. Zaterdag werden ze, net als de Italiaanse Milanezen, om de beurt naar voren geroepen en toegejuicht. Het Nederlandse drietal ont lokte het meeste lawaai aan het publiek. Eerst Rijkaard, de nieuw aankoop. Daarna Van Basten, de topscorer. Als laat ste Gullit, de superster die blij was even uit de publiciteit te zijn geweest. De zaal zong Nederlandse voetballiederen en ging Neder lands gekleed: getooid met Gullit-petten, het rood-wit- blauw en oranje wimpels. Van Basten noemde de presentatie vooraf 'wel geinig'. Tijdens een toespraak tot de achtduizend, die als meest trouwe aanhangers uitgeno digd zijn, zei Milan-eigenaar Silvio Berlusconi dat zijn club moet uitgroeien tot de meest prestigieuze in de wereld. De Europa Cup voor landskam pioenen, die verdedigd wordt door PSV, is daarbij de eerste prooi. Berlusconi is ervan over tuigd dat hij slaagt, zoals hij dat gewoon is in zijn manier van zaken doen.De man die voetballen ziet als amusement, als mogelij heid in een andere gemoedstoestand te geraken, zegt dat het nu afgelopen is met het kopen van dure spelers. Berlusconi: „De laatste twee jaar heb ik veel geld uitgege ven om een sterk elftal te krij gen. Dat staat nu. In de ko mende jaren hoeven we per jaar te hoogste een speler te wisselen". Na de presentatie van een half uur trok het gezelschap onder leiding van trainer Ar- rigo Sacchi naar het trainings kamp Milanello. Daar bereidt AC zich voor op het Italiaanse bekertoernooi. Kampioen is Milan, de prolongatie daarvan en de Europese en nationale beker zijn de nieuwe uitdagin gen. Badminton DE INDONESISCHE badmin- tontitels in het enkelspel zijn zondag gewonnen door leuk Sugiarto uit Indonesië en de Chinese Li Lingwei. Dammen HET NIELAND-toernooi te Apeldoorn is gewonnen door Cees Bakker uit Alblasserdam. Hij behaalde 13 punten. Tweede werd Geert van Dijk met 12 punten voor Anton Schotanus. Voetbal ROY TULAR voetbalt komend seizoen bij De Graafschap. Tu- lar, die voor Go Ahead Eagles speelde, kwam bij de Deventer club niet meer in aanmerking voor een contract. LE CASTELLET (AFP/DPA) - Tijdens de trainingen op het circuit van Le Castellet voor de Grote Prijs van Frankrijk wegraces zijn drie doden geval len. Twee jonge Franse cou reurs, Patrick Durix en Eric Sabatier, overleden in de nacht van zaterdag op zondag in het hospitaal van Toulouse. Zij waren zaterdag zwaar gewond geraakt na een botsing tijdens de 500 cc-training. Donderdag kwam de Westduitser Alfred Heck om het leven. Hij viel uit de bak van een zijspan. BENSEE (ANP/APA) - Frans Maas, Europees indoorkampioen verspringen, is in zijn eerste wedstrijd sinds mei als tweede geëindigd. Maas bereikte tijdens internationale atletiekwed strijden in Ebensee een afstand van 7,86 meter. Winnaar werd de Oostenrijker Teddy Steinmayr met 8,06 meter. Maas moet 8,10 meter springen om zich te plaatsen voor de Olympische Spelen van Seoul. Door een bij het hinkstapsprin- gen opgelopen blessure aan de enkelbanden deed de Brabander ruim twee maanden niet mee aan wedstrijden. Hij sprong dit seizoen 8,03 meter. DIEREN (ANP)-Friso Nijboer heeft zondag tijdens het schaak toernooi om het open kampioenschap van Nederland in Dieren ook zijn partij voor de zesde ronde gewonnen. De Nijmegenaar versloeg met zwart de Bulgaarse grootmeester Jevgeni Jer- menkov. Alleen de Brit Anthony Miles kan Nijboer tot nog toe bijhouden. Hij staat na de winst op de Joegoslaaf Ivan Nement nog altijd een half punt achter. De Australiër Rogers en Hoek- sema delen de derde plaats met iVi punt. Zesde ronde: Jermenkov (Bul)-Nijboer (Ned) 0-1, Nemet (Joe)-Miles (GBr) 0-1, Vanheste (Ned)-Rogers (Aus) 0-1, Grooten (Ned)-Hoeksema (Ned) 0-1, Farago (Hon)-Peelen (Ned) 1-0, Garcia Palermo (Arg)-Belk- hodja (Fra) Vi-Vi, Booy (Ned)-Westerinen (Fin) 0-1, Meulders (Bel)-De Boer (Ned) V2-V1, Pliester (Ned)-Small (GBr) 0-1, Bosman (Ned)-Van Mil (Ned) 0-1. Stand aan de kop na zes ronden: 1. Nijboer punten, 2. Miles 5,3. Ro gers en Hoeksema 4(4, 5. Nemet, Ermenkov, Farago, Westerinen, Small en Van Mil 4. BRANDS HATCH (DPA) - De zevende race van de strijd om de wereldtitel voor prototypen heeft Jaguar zondag op het circuit van Brands Hatch succes en verlies opgeleverd. Martin Brund- le, John Nielsen en Andy Wallace zegevierden in de race over 1000 kilometer. De teams van John Watson en Jan Lammers vielen uit. In de strijd om de wereldtitel neemt Brundle in het rijdersklassement nu de tweede plaats in met 155 punten. Jean- Luis Schlesser voert de ranglijst aan met 159. EMMELOORD (ANP) - Marathonloper Marti ten Kate, die een week geleden bij wijze van snelheidstest Nederlands kampioen werd op de 5000 meter, heeft zaterdag in Emmeloord ook de na tionale titel veroverd op de 25 kilometer. De atleet van Fortis uit Enschede legde de afstand in de druk kende hitte af in 1 uur, 16 minuten en 16 seconden. John Ver- meule (Dynamo '70 Middelburg) kwam na 1 uur en 19 minuten als tweede over de streep. Het brons was voor Jan van Rijtho ven van A VR '69 uit Reusel (1.21.43). Bij de dames, die het kampioenschap betwisten op de 15 kilo meter, won Carla Beurskens voor de derde keer in successie. De Limburgse marathonspecialiste finishte in 51 minuten en 53 seconden, ruim voor Wilma van Onna en Jolanda Homminga, die respectievelijk tweede en derde werden. JOERMALA (ANP) - De Sovjetunie promoveert naar de we- reldgroep van het toernooi om de Davisbeker. De Russen brachten zaterdag de stand tegen het Nederlandse tennisteam op 3-0 door in Joermala het dubbelspel te winnen. Andrei Olkovski en Alexander Volkov hadden vijf sets nodig tegen Mark Koevermans en Huub van Boeckel: 11-9,3-6,4-6,6- 3 en 7-5. De uitslagen van de tweede ronde in de Franse voetbalcom petitie zijn: Saint-Etienne-Stras- bourg 0-0, Monaco-Cannes 2-0, Caen-Nantes 2-3, Paris SG-Bor- deaux uitgesteld, Toulon-Metz 1- 0, Auxerre-Laval 2-1, Lille- Mar seille 2-1, Toulouse-Lens 2-1, So- chaux-Racing Paris 2-0, Mont- pellier-Nice 1-1. Stand: Sochaux 2-6 Lille 2-6 Tou louse 2-6 Toulon 2-6 Monaco 2-4 Nantes 2-4 Nice 2-4 Bordeaux 1-3 Paris SG 1-3 Cannes 2-3 Auxerre 2-3 Montpellier 2-2 Marseille 2-1 Saint-Etienne 2-1 Strasbourg 2-1 Laval 2-0 Lens 2-0 Metz 2-0 Caen 2-0 Racing Paris 2-0. De uitslagen van de eerste speel dag in de Bundesliga, de hoogste Stuttgart 1-2, SV Waldhof Mann- heim-Leverkusen 1-1, FC Köln- Uerdingen 1-1, FC St. Pauli-FC Nürnberg 0-1, Stuttgarter Kic- kers-VfL Bochum 1-2, Bayern München-Eintracht Frankfurt 3- 0, Hannover 96-Karlsruher SC 2- 3, Werder Bremen-Hamburger SV 2-1, Borussia Mönchenglad- bach-FC Kaiserslautern 4-1. Davis Cup; halve finales wereld - groep: Dortmund: West-Duits- land-Joegoslavië 5-0. Becker-Zi- vojinovic 7-5, 6-2, 6-4; Jelen- Prpic 9-7, 9-7, 6-2; Becker/Jelen- Zivojinovic/Ivanisevic 5-7,4-6,6- 1,11-9, 9-7; Becker-Prpic 7-5, 6-4; Jelen-Zivojinovic 6-4,6-2. Baastad: Zweden-Frankrijk 2-1. Wilander-Noah 2-6, 13-11, 6-3, 3- 6,6-0; Edberg-Leconte 6-4, 6-4, 8- 10,3-6, 6-4; Wilander/ Jarryd-Le- conte/Forget 6-4, 7-9, 2-6, 2-6; wordt maandag voortgezet. Finale Amerikaanse zone: Bue nos Aires: Argentinië-Verenigde Staten 1-4. Perez-Roldan-McEn- roe 2-6, 7-5, 4-6, 6-3, 3-6; Jaite- Agassi 2-6, 2-6, 1-6; Miniussi/ Frana- Flach/Seguso 2-6, 3-6, 4- 6; Perez-Roldan-Agassi 6-2, 2-6, 6-8, Jaite- McEnroe 6-0, 6-8, 6-3, (Verenigde Staten promoveert naar wereldgroep). Finale Europese en Afrikaanse zones: Zeil am See: Groep A: Oostenrijk-Groot-Brittannië 5-0. Muster-Shaw 6-4, 6-2, 6-2; Skoff- Bates 6-4, 6-4, 0-6, 6-0; Muster/ Antonitsch- Castle/ Bates 6-3, 6- 4, 3-6, 6-3; Skoff-Shaw 6-4, 7-5; Muster-Wichello 6-1, 6-3. (Oos tenrijk promoveert). Joermala: Groep B: Sovjetunie- Nederland 5-0. Tsjerkasov-Dog- ger 6-4, 6-1, 9-7; Tsjesnokov- Schapers 6-2, 6-3, 7-5; Olkovski/ Volkov-Van Boeckel/Koever mans 11-9, 3-6, 4-6, 6-3, 7-5; Tsj er kasov-Koe vermans 7-5, 3-6, 6-1; Tsjesnokov-Dogger 10-8,6-1; (Sovjetunie promoveert). Amersfoort; uitslagen Masters- toernooi: dames, finale; Rooij- mans (Ned)-Grubben (Ned) 6-2, 6-2. Heren, halve finale; Marco Spa)-Dalboni (Ita) 7-5, 6-2, Kok (Ned)- Vekemans (Ned) 7-5, 6-7, 6-4; finale: Marco-Kok 6-4,6-3. Finale herendubbelspel: Veke mans/Kok (Ned)-Nastase/Lan- gaskens (Roe/Bel) 6-3,6-4. Badgastentoernoi, Noordwijk; uitslagen kwartfinales: Wood- forde (Aus)-Van der Donk (Ned) 6-1, 7-5, Mancini (Arg)-Ellis (Aus) 6-1, 6-2, Reboledo (Chi)- Florent (Aus) 6-2, 6-0, Meinecke (WD1)- Limberger (Aus) 3-6, 6-3, 6-4, halve finales; Meinecke- Mancini 6-7, 6-3, 6-4, Rebolledo- Woodforde 6-2, opgegeven, Fina le: Meinecke (WDl)-Rebolledo (Chi) 7-6,3-6,6-4. Kwalificatietoernooi Melkhuis je; derde ronde (winnaars plaatsen zich): Haarhuis-Theine 6-1, 7-5; Lodder-Davids 2-6,7-5,6-3; Mar- zenell-Schaap 7-5, 6-4; Ostoja- Rittersbacher 7-5,6-3. Programma eerste ronde: Sten- lund (Zwe)-Mancini (Arg), Yunis (Arg)-Schwaier (WD1), Lodder (Ned)- Keretic (WD1), Marzenell (WDl)-Korda (Tsj), Riglewski (WDl)-Nijssen (Ned), Gunnars- son (Zwe)-Limberger (Aus), Gus- tafsson (Zwe)-Casal (Spa), Kroon (Zwe)-Meinecke (WD1). 1-7-13-27-32-40 Reservegetal: 31 2-3-5-9-6-6 5-3-7-8-4-0-7 3-7-12-27-42-46 Reservegetal: 19 6-11-18-22-29-31 Reservegetal: 9 Jokernummer: 7-3-1-9-0-2-8

de Stem | 1988 | | pagina 13