JOE DELOACH VERSLAAT CARL LEWIS OP 200 METER Reynolds nadert 'Mexico-record' Leenhouwers in twee halve finales SPORT miti ZEEUWEN imrwer [opnieuw Smits van Waesberghe op weg naar finale UITSLAGEN Makreel- vissen Michel Verberkmoes bij de laatste vier ft DE STEM SPORT 3 VRIJDAG 22 JUL11988 ÏÏSSSSLtSEU. OPEN NEDERLANDS KAMPIOENSCHAP GOLF INDIANAPOLIS (ANP/Reuter) - Harry 'Butch' Reynolds en Joe Deloach waren de ster ren van de selectiewed strijden voor de Ame rikaanse atletiekploeg, die in Indianapolis werden hervat. Maradona boos Amateurs en trimmers in Biervliet 'Vijf uur van Terhole' voor recreanten Maas terug als verspringer Theo Snelders naar Aberdeen Karatebond 'schorst' geblesseerde sporters Hockeyers produktief Roemeense atlete vlucht Iets te VOETBAL MIDDELBURG - De lijk positief beeld van leverancier, de Provii Maatschappij (PZEM). enquête blijkt dat mer zeer betrouwbare lever SCHAKEN ITALIË VERZOl Vechthanentoernooi Bresken Aardenburgse )elastine P jaat omhoog T14 pig afleggen tegen modale Engelse beroepsgolfers. Een matige score van Neder lands enige professional op de eerste dag van de open Nederlandse titelstrijd in Hilversum maakt zijn aan wezigheid tijdens de eind ronden in het weekeinde twijfelachtig. Bos had voor de eerste omloop langs de achttien holes 74 sla gen nodig, twee boven het baangemiddelde. Hij kon slechts bewonderend toezien hoe de Brit Andrew Murray, die met hem de ronde afwerkte, de openingsdag op de Hilver- sumsche Golfclub als beste af sloot: 65 slagen. Of Bos zaterdag en zondag nog actief is tijdens Nederlands enige grote toernooi, hangt af van zijn prestatie op vandaag. „Mijn score moet zeker twee onder par zijn. Zeventig dus. Als ik dat niet haal, ben ik zwaar teleurgesteld". Beste Nederlander in het met 250.000 Engelse ponden gedo teerde toernooi is de jonge amateur Constant Smits van Waesberghe. Hij bleef als enige Nederlander onder par. Met 71 slagen heeft hij een gerede kans de finaleronden op zater dag en zondag te halen. Van Waesberghe staat op de ge deelde 41ste plaats. De beste 65 gaan naar de finales. Bart Nol- te, vorig jaar Nederlands enige vertegenwoordiger tijdens de slotdagen, presteerde ook goed. Hij hield zich precies aan het gemiddelde van de baan: 72. Gordon Brand junior, de laat ste winnaar van de open Ne derlandse, verwezenlij ke een totaal van 70 slagen op de eer ste dag. De Taiwanese golfers Lu Chien Soon en Chin Sheng Hsieh krijgen, ondanks hun magere prestaties, de meest op vallende publiciteit tijdens de Open Nederlandse. Het tweetal wordt bijna constant gevolgd door een camerateam van vijf personen. Terwijl andere jour nalisten keurig buiten de met touw afgezette holes moeten blijven, zoeken de Oosterse filmmakers op de green naar de beste positie om hun golf ende landgenoten vast te leg gen. Dat de prestaties niet op hefmakend zijn, deert het thuisfront waarschijnlijk niet. Soon sloeg al 78 keer op de eer ste dag. Hsieh was pas na 80 slagen klaar. Beiden kunnen de finales van het weekeinde waarschijnlijk wel vergeten. De stand na de eerste dag (baange middelde 72): 1. Murray (Eng) 65,2. Howell (VSt), Anglada (Spa), Young (Sch), David A. Russell (Eng) en Hansen (Eng) allen 66, 7. Jacobs (VSt), Durnian (Eng) en Ralph (Eng) 67, 10. Calero (Spa), Chapman (Eng), Fernandez (Arg), Johnstone (Zim), Williams (Eng), Heggarty (Ier), Mosey (Eng) 68,17. Harrison (Eng), Mason (Eng), Moore (Aus), David J. Russell (Eng), McColl (Sch), Roe (Eng), Parkin (Wal), Olazabal (Spa), Par- nevik (Zwe), Stevens (Eng) 69. De Nederlanders: Smits van Waes berghe 71, Nolte 72, Bos en Ruts 74, Lemmens en Cees Renders 75, Van der Berg en Borst 76, Steenkamer 77, Goslings 78, Stoop, Joop Ren ders, Groenendaal en Lovey 80, Swart en Balvert 82. Reynolds won de 400 meter in 43,93 seconden. Alleen de winnaar van Olympisch goud in 1968 (Mexico), zijn landgenoot Lee Evans (43,86) was ooit sneller. Op de streep had Reynolds minder dan een meter voor sprong op Danny Everett. Met 43,98 bleef ook Everett bleef on der de 44-secondengrens. Ach ter Evans (43,86), Reynolds en Larry James (43,97) bezet hij nu de vierde plaats op de ranglijst aller tijden. Steve Lewis werd derde in 44,37. Onder allerminst ideale om standigheden liep Reynolds de beste 400-metertijd op een zo geheten laaglandbaan. Toen de atleet uit Akron in de staat MILAAN (Reuter) - Diego Ma radona is ontevreden met het beleid dat het bestuur van Na- poli tijdens zijn vakantie heeft gevoerd. De Argentijnse international verklaarde donderdag dat hij het vooral belachelijk vond dat het bestuur verdediger Salva- tore Bagni plotseling op de transferlij st heeft geplaatst. „Door dit soort zaken ga je er over denken voetbal op te ge ven", zei de spelbepaler. Ohio vorig jaar op zeeniveau 44,10 noteerde, kondigde hij al aan Evans' twee decennia oude record op zeeniveau te attaque ren. Tijdens de wereldtitel strijd in Rome (1987) kwam Reynolds niet verder dan de derde plaats. „Ik denk dat een tijd van 42 seconden binnen mijn bereik ligt", verklaarde hij. Reynolds start de komende weken tijdens wedstrijden in Zürich, Brussel en Keulen. Met zes man binnen de 45 se conden heeft de Verenigde Sta ten de beschikking over een es tafetteploeg die vrijwel niet te verslaan is. Reynolds (23) werd letterlijk op de voet gevolgd door twee pupillen van John Smith, Everett (21) en Lewis (19). Het verschil van laatstge noemde, wereldrecordhouder bij de junioren (44,11) met num mer zes was minder dan zes tiende seconde. Kevin Robin- zine bezet vooralsnog de vierde plaats in het kwartet. Net als bij verspringen en de 400 meter dateert het wereldrecord op de 4 x 400 meter van de Olympi sche Spelen van Mexico. Het zeldzaam getalenteerde viertal Matthews, Freeman, James en Evans liep destijds op hoogte 2.56,16. Joe Deloach was de verras sende winnaar van de 200 me ter. Hij versloeg zijn trainings partner Carl Lewis: 19,96 tegen 20,01. In de laatste 35 meter liep Deloach Lewis voorbij. Het verschil bedroeg aan de finish vijf-honderdste seconde. Roy Martin plaatste zich in 20,05 als derde voor de Spelen van Seoul. Het was Lewis' eerste neder laag op de 200 meter in twee jaar. De ervaren atleet was te snel gestart. Lewis heeft nog steeds de kans in Seoul te starten op de vier onderdelen die hij in Los Door Rien van Nunen ER zijn sportvissers die uit principe niet op ma kreel vissen. Vanuit een volgepakte Noordzee- kotter wel te verstaan. Op de eerste plaats om dat het vissen op zo'n schuit niks met sportvis sen te maken heeft en op de tweede plaats omdat ze geen trek hebben in massaal gedoe. Toch valt er zowel voor als tegen het makreelvissen heel wat te zeggen. Dat makreelvissen weinig sportiefs bevat is waar. Het heeft meer weg van een bloederige slachtpartij dan van vissen, mits men weet hoe men het moet doen. Het kan namelijk best anders. Velen zien, trecht, het beeld opdoemen van roodver brande lieden die als om zich heen graaiend makreel van de paternosters ruk ken. Niks mag ontsnappen, zelfs de vis van de buurman is niet heilig. Maar het kan ook anders. Vang tien, twintig makrelen, doodt deze onmiddellijk na ze van de haak te hebben geheeld. Maak ze schoon en depo neer het afval in een daar toe meegebrachte emmer of zak. Gooi dat afval nooit over boord voor dat het vis sen definitief gedaan is. Maak de makrelen schoon als het schip op jacht is naar een nieuwe school, hoe veel of hoe weinig het er ook zijn Was de makrelen in schoon zeewater (grote ton) en sla ze op in een an dere grote emmer met een deksel en zout ze licht. Elke makreel wordt zo een goed- behandelde vis, die in kwa liteit nauwelijks zal inboe ten bj thuiskomst. Maar het kan nog anders. Ga met uw vismaten op het voordek staan. Zet naast de hengel met verenpaternoster een zware spinhengel met een snel zinkende lepel klaar. Werp voordat het schip he lemaal stilligt naar voren en vang de eerste makreel aan licht tuig. Hoe dat vol totdat duidelijk is dat men bij anderen in de lijnen zit en ga verder met de pater noster en zwaar lood. Overigens weten de meeste makreelvissers niet hoe ze op makreel moeten vissen, hoe eenvoudig dat ook moge zijn. De meeste mensen laten het lood zak ken en beginnen dan als een waanzinnige te pom pen. De beste manier is de volgende. Men laat het lood naast de boot vallen. Hoe sneller dat valt hoe beter, maar, onderweg zet men telkens de duim tegen de spoel zodat de zaak, a.h.w. in etappes naar beneden gaat. Zo vist men de hele waterlaag af. Pompen doet men nauwelijks als men omhoog vist. Kort dansende rukjes zijn ruim voldoende. Telkens een metertje om hoog totdat de vis gevonden wordt. Vis als het kan ook eens met een stripje makreel aan een losse lijn op de bodem onder de school. Daar hui zen dikwijls zeebaarzen, haaitjes en mooie vissen als ponen en gul. Vooral in het begin van de makreel vangt men al driftend ook heel wat wijting mee op met za ger en zeepier beaasde ha ken met veren. Vis op ma kreel, maar vis er op in plaats van het gebruike lijke takelwerk, het zal best bevallen... Angeles won: 100,200,4 x 100 en verspringen. In Indianapolis, waar het woensdag soms hevig regende, verklaarde hij echter nog geen beslissing te hebben genomen. Tussen de tweede schiftingsronde van de 200 me ter en de finale van het ver springen ligt niet meer dan een uur. Als Lewis de 200 meter schrapt, krijgt de nummer vier van Indianapolis, Albert Ro binson (20,05) een kans in Zuid- korea. Grote verliezer was Calvin Smith. De wereldkampioen op de 200 meter eindigde als vijf de. Hij moet zich in Seoul nu getroosten met een startplaats op de 100 meter. „Ik was in top vorm vanavond", verklaarde de inmiddels 27-jarige sprinter, die ook bij de eerste mondiale titelstrijd (1983 in Helsinki) de 200 meter won. „Mijn topvorm is kennelijk onvoldoende om in dit fantastische toernooi mee te komen". Mary Decker Slaney liep in de serie van de 1500 meter de beste tijd: 4.11,99. Eerder zege vierde Decker op de drie kilo meter. Henry Marsh bereikte maar net de finale van de 3000 meter steeple chase. Door een tuimeling op 240 meter voor de finish moest hij in de slotfase echt hard lopen. Marsh werd zesde. Marsh deed al drie keer mee aan de Spelen. Voornaamste uitslagen: Heren: finale, 200 meter: 1. Deloach 19.96, 2. Lewis 20,01, 3. Martin 20,05, 4. Robinson 20,05, 5. Smith 20,27, 6. Butler 20,27, 7. Thomas 20,49, 8. Heard 20,64. Finale, 400 meter: 1. Reynolds 43,93, 2. Everett 43,98, 3. Lewis 44,37, 4. Robinson 44,61, 5. McKay 44,79, 6. Valmon 44,91,7. Daniel 45,37,8. Ha ley 45,85. Dames: finale, 400 meter horden: 1. Williams 54,93, 2. Maxie 55,29, 3. Sheffield 55,70, 4. Wilsom 55,74, 5. King 56,56. Tienkamp, na de eerste dag: 1. Kinder 4284 punten, 2. Johnson 4196 3 Bright 4171. Joe Deloach valt van vreugde op zijn knieën nadat hij op de 200 meter Carl Lewis heeft verslagen. fotoap. BIERVLIET - De tweede maandag - 25 juli - van de 'bouwvak' staat er een wie- Iermiddag op het pro gramma in Biervliet, waar alle criteriumspecialisten van de laatste weken bij de amateurs weer tegenover elkaar staan. Het zal wellicht weer gaan tus sen Antoine Goense (de ge ruchten gaan dat hij volgend jaar bij Transvemij prof wordt), Rob Bijvank, Peter Mol, Mario van Vlimmeren, Karei van Goethem (hoewel geen ideaal parkoers voor de man uit Sluiskil), Sjaak Goe- dendorp, de gebroeders Peter en Nico van de Klundert, Pierre Raas, Conno van de Sande en Niek de Taeye. Misschien komt er weer een verrassing met Cees Schouwe- naar, die in Philippine knap kwam winnen of een Matti de Baat, de sterke geroutineerde Brabander. Ook plaatselijke man Wilfried de Krijger is van de partij. Zij krijgen 90 kilome ter voor de wielen geschoven op een rondje van vier kilome ter, waar de vele bochten vaak al vlug voor de schifting zor gen. De amateurkoers begint om 18.30 uur. Eerder op de middag komen de trimmers in actie met in hun midden de plaatselijke man Henk Peters, die de laatste we ken bijzonder goed in vorm is. Ook zij rijden 90 kilometer en hun startschot klinkt om 14.00 uur. AARDENBURG - Mario Leenhouwers heeft alle remmen losgegooid. In het Kik- kertoernooi te Aardenburg heeft hij zich inmiddels geplaatst voor twee halve fina les. In de Cl-categorie boekte hij eerder deze week al winst op Paul Hendrikse, waarna ook Anton Schuur tegen hem het onderspit moest delven met 6-4,6-1. Leenhouwers is in de halve finale de tegen stander van Achim Palmen. De andere halve fi nale bereikte Leenhouwers bij de heren C2 na een ruime overwinning op Hans Poppelaar van 6-1,6-2. Menno van den Hout plaatste zich voor de halve finale door een zege op John Sistermans, 4-6,6-1,6-1. Mark Albers opende het B-schema. Hij ver sloeg Jan-Willem Buijsrogge met 6-4, 6-2, en staat direct in de halve finale. Zijn tegenstander moet komen uit de partij tussen Wolfgang Fensky en Achim Palmen. UITSLAGEN Heren enkel B: Mark Albers-Jan-Willem Buysrogge 6-4,6-2. Heren enkel Cl kwartfinale: Menno van den Hout- John Sistermans 4-6, 6-1, 6-1, Mario Leenhouwers- Anton Schuur 6-4,6-1. Heren enkel C2 kwartfinale: Mario Leenhouwers- Hans Poppelaars 6-1,6-2. Dames enkel C: Jolanda de Kam-Bep van de Vijver 6- 1,6-2, Ria Sterrenberg-Paulien Trapman 6-4,6-1. Dames enkel D 35+:Marie Baas-Vera Pielaat 6-1,6-0. Heren enkel D: Jo Raedts-Piet Baas 6-1, 6-0, Menno van Dijk-Costel Sistermans 6-0, 6-1, Adrie Riseeuw- Mike van Pamelen 6-3, 6-2, Leen Dey-Jean-Pierre Raes 6-1,6-2. Heren enkel D 35+: Jan Geerts-Ralph Bangert 6-1,6- 3. Dames enkel D: Marian Scherbeijn-Katrien Wille- marck 6-1,6-0. Van onze tennismedewerker KLOOSTERZANDE - Mi chel Verberkmoes heeft de halve finale bereikt in het tennistoernooi te Klooster- zande. Met 6-3, 6-0 versloeg hij Sjaak Koole in de D17+- groep. Verberkmoes plaatste zich in de halve eindstrijd tegen Fons Schelfhout. Schelfhout scha kelde de als vierde ingelote Bart van Kampen uit met 6-2, 7-5, om daarna in drie sets Pa trick Vervaet te verslaan: 7-6, 4-6,7-5. In de D-groep van 35 jaar en ouder maakte Aart van der Sloot zijn tweede plaats voorlo pig waar. Met 6-4, 7-6 won hij van Piet Bom. Bij de dames C moest An drea Hamelink alle registers opentrekken tegen haar club genote Danielle van Zweeden. Hamelink verzuimde de twee match-points te verzilveren in de tweede set bij de stand 5-4, waarna Van Zweeden bij het winnen van de tie-break een derde set opeiste die Hamelink uiteindelijk vlot won: 6-3, 6-7, 6-2.' Nancy Blok kwam met haar 6-4, 6-3 overwinning op Esther Vervaet op gelijke hoogte met Andrea Hamelink. UITSLAGEN Heren enkel C kwartfinale: Gyon Asselman-Jan de Klerk 3-6,6-0, 6- 1. Dames enkel C: Nancy Blok-Es- ther Vervaet 6-4, 6-3, Andrea Ha- melink-Daniëlle van Zweeden 6-3, 6-7,6-2. Heren enkel D 35+: Henk van de Berg-Robert Asselman 1-6, 6-3, 7- 5, Aart van der Sloot-Piet Bom 6-4, 7-6. Heren enkel D 17+ kwartfinale: Michel Verberkmoes-Sj aak Koole 6-3, 6-0, Fons Schelfhout-Patrick Vervaet 7-6,4-6,7-5. Heren enkel E 17+: Marco van Avermaete-Marc van der Meer 6- 7,7-5,6-3. Heren dubbel C: Deltour/Rottier- Van Kampen/Vervaet 6-1,6-4, As- selman/Vermeulen-De Puijsse- leir/Bral 6-4,6-4. Van onze sportmedewerker TERHOLE - De toerclub 'De Snelle Haas' uit Hulst houdt zaterdag 23 juli voor de tweede keer de 'Vijf uur van Terhole', een trimge- beuren voor recreanten, dat in het kader van de plaatse lijke kermis wordt afge werkt. Door het succes van vorig jaar heeft de organisatie besloten tot deze tweede editie. Nu al hebben twintig renners inge schreven en de verwachting is dat men opnieuw, zoals vorig jaar het geval was, dicht bij het maximale aantal van veertig renners zal komen. Het recreatieve karakter staat voorop, al betekent dat niet dat er door de verschil lende deelnemers geen serieuze strijd zal worden geleverd. Vo rig jaar werd dit evenement gewonnen door Eddy de Schrij ver. Als hij opnieuw van de partij is, mag hij weer tot de favorieten gerekend worden. Dat geldt ook voor de plaatse lijke troef Romeo Vermeulen, die vorig jaar tweede werd. De vraag is echter of hij die stunt kan. herhalen, nu hij in mili taire dienst is en aan minder trainingsarbeid toekomt. Hij is overigens niet de enige plaatse lijke 'vedette'. Ook Jos Dobbe laar, de kampioen van de Zeeuws-Vlaamse recreanten, is van de partij. Gevaarlijke out siders zijn Jean-Paul Vlassen- rood uit Heikant en Constant Burton uit Kloosterzande. Om 15.00 uur wordt het startschot gegeven. Dan ver trekken de deelnemers op het zelfde parkoers van vorig jaar voor een puntenkoers. Daarna werkt men een afvalkoers af en daarop volgt een tijdrit over 1800 meter. Het trimgebeuren wordt afgesloten met een crite rium over 40 kilometer. NIEUWSOVERZICHT NIEUWEGEIN (ANP) - Frans Maas maakt zondag tijfc wedstrijden in Ebensee (Oos) zijn rentree als verspringer Europese indoorkampioen scheurde in mei zijn enkelbands Maas heeft nog een maand de tijd om te voldoen aan de voor de Olympische Spelen: 8,10 meter. De in de Verenigde Staten studerende Westbrabander spr0« in het voorseizoen al 8,03 meter, met rugwind zelfs 8,27. F terugkeer op de internationale atletiekbaan krijgt de van Unitas geen gezelschap van Emiel Mellaard, die zonfc tijdens de nationale titelstrijd in Groningen het Nederlands cord op 8,19 meter bracht en daarmee een startplaats in veilig stelde. Mellaard is ingeschreven voor de jeuginterlj tegen België en Engeland, die zaterdag in Mechelen wordt j houden. ENSCHEDE (ANP) - FC Twente-doelman Theo Snelders komend seizoen voor de Schotse topclub Aberdeen. Mét, transfer is een bedrag gemoeid van ongeveer een miljoen gj den of zoals commercieel manager Wim Jesse, die de somjj kwijt wilde, zei: „Een bedrag dat staat voor een speler vans kaliber". DEN HAAG (ANP) - Een door een arts behandelde karate) mag pas weer aan wedstrijden deelnemen als de toernooi! ding een medische verklaring van 'geen bezwaar' wordt ov; handigd. Dat is de strekking van een besluit dat de Karate-Do Bonds derland heeft genomen. Volgens KBN-secretaris Kelfkens alleen in 'ernstige gevallen, een knock-out bijvoorbeeld' de geling worden gehanteerd. ADELAIDE (ANP) - Het Nederlandse hockeyteam heeft dt derdag tijdens de oefentrip door Zuidkorea en Australië de eerste keer goed veldspel aan een hoge productiviteit paard. De formatie van coach Hans Jorritsma, die in de omvangrii toernee tot nu toe slechts één keer verloor, won met 6-0 Zuid-Australië. De ruststand was 4-0. Oranje reist nu di naar Melbourne, waar zaterdag tegen de nationale ploeg v Australië wordt gespeeld. De oefensessie geldt als voorbert ding op de Olympische Spelen van Seoul. Smeekes opende de score uit een strafcorner, Robert Delia (3) en Schlatmann (2) maakten het halve dozijn vol. Opstelling Nederland: Leistra; Klaassen; Smeekes, Crucq (Kooijmi Benninga; Brinkman (Bovelander), Mark Delissen, Diepeveen; Van Honert, Robert Delissen, Schlatmann (Kruize). ANKARA (AFP) - De Roemeense discuswerpster Daniela Cl tian heeft met haar trainer de Balkan Spelen, die op 16 juli in Ankara werden gehouden, aangegrepen om te vluchte Het tweetal heeft politiek asiel gevraagd in Turkije. Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de aanvragi bevestigd. De naam van de trainer werd niet bekend gems; Costian, die direkt na de wedstrijden onderdook, won Balkan Spelen het discuswerpen met 70,20 meter. da* haan Specialiteitenrestê culinair niveau Oosterhoutseweg - Teterin Van onze verslaggever TERNEUZEN - De fractie Links Perspectief Terneu- zen (LPT) vindt dat de ver antwoordelijke instanties 0p korte termijn opvang mogelijkheden voor bejaar den moeten creeëren. Een groot aantal bejaarden dreigt door de op handen zijnde sluiting van de ziekenhuizen ir Sluiskil, Terneuzen en Huls' tussen wal en schip te geraken Pos EN STANDEN Oefenvoetbal §treekelftal Meijel - Feyenoord 0-7 (0-3). Doelpunten: Hofman 2, Van Geel 2, Lokhoff, Brands. Scheidsrechter Thomassen, toe schouwers: 1500. Hoogeveen (hoofdklasse) - Ajax Gert-Jan Beltman. Van onze verslaggever Onder de talrijke positieve het nutsbedrijf staan ook e het algemeen van mening ambtelijk en bureaucratis tamelij k ver van de mensen In het enquêterapport, dat gis teren werd gepubliceerd, staat te lezen dat de PZEM in de ogen van de afnemers nog al tijd enigszins het starre ambte lijke (produktie)bedrijf is dat een monopolitepositie inneemt op de markt. „Er moet dus wor den geprobeerd om dit aloude imago te doorbreken en er zal aan deze negatieve punten meer aandacht moeten worden 'besteed", is een van de aanbe- velingen in het rapport. Niettemin vinden de klanten in het algemeen dat de PZEM efficiënt, Open NK in Dieren Uitslagen vierde ronde: Rogers (Aus) - Nijboer 0-1, Miles (GBr) - Vanheste Vz-Vz, De Boer - Er- menkov (Bul) Vz-Vz, Nemet (Isr) - Van Mil Vz-Vz, Farago (Hon) - Blees 1-0, Small - Cuijpers Vz-Vz Grooten - Westerinen (Fin) Vz-Vz, Pliester - Caessens Vz-Vz, Har- toch - Bosman 1-0, Meulders - Peelen Vz-Vz, Belkhodja (Fra) - 1-2 (1-2). Doelpunten Ajax:! Witschge, Winter. Doelpunt K I geveen: Padding. |ii Groningen Eijkeikamp 2, Regt klantvriendelijk, goed - - [georganiseerd, zorgzaam voor 'het milieu en bovenal een be- rouwbare leverancier 'energie is. Overigens weet meer dan een kwart van de Zeeuwen niet waar men naar toe moet als men een kantoor van de PZEM wil bezoeken. Opvallend, dit in tegenstel- ing tot energiebedrijven elders Langeweg Vz-Vz, Bosch - Ho| sema 0-1, Garcia-Palermo (S[ Van de Oudeweetering 1-0,1 rolyi (Hon) - Bottema Vz-Vt F - Visser 1-0. Stand aan kop: 1. Nijboer punten, 2. Miles, Ermenkov, met, Vanheste, De Boer, Van Farago, Hartoch en Hoel allen 3. ROBIN VAN HECKE uit Sas van Gent reed in een amate koers in het Belgische Strijpen als vijfde onder het spandi door. In Destelbergen was er een achttiende plaats voor GOEREE uit Graauw. SANDY DE MUNCK uit Sas van Gent werd bij de junioi vijftiende in Laarne. THEO VAN DE BRANDE uit Heikant kwam uit in een V5 koers in Opwijk. Hij reikte naar een fraaie tweede plaats. WIM DE WAAL uit Axel boekte opnieuw een overwinning, bij de WAOD in Erpe. In Hulle was er een derde HENK PETERS uit Biervliet. KNOKKE-HEIST (B) - In Knokke tot de toonaangevei letreft zijn grootscheepse vug benodigde gelden waren ecl plaats ïflBelgië steeds moeilijker bij Van onze tennismedewerker BRESKENS - De Breskense tennisvereniging De Bos- kreek houdt dit jaar voor de tweede keer het zoge naamde Vechthanen-toer nooi. In tegenstelling tot vo rig jaar kozen de organisa toren voor de vakantiepe riode om meer deelname van de badgasten mogelijk te maken. „Dat is aardig gelukt, want we ontvingen nu inschrijvingen uit Weert en Budel om maar eens een paar plaatsen te noe men. Bovendien schept deze periode in de avonduren meer ruimte," zegt Rianne van Wan- rooy, die samen met Arnold van Pamelen de wedstrijdlei ding vormt. Toch is het aantal inschij vingen ongeveer het zelfde gebleven. Mario Leenhouwers was vo rig jaar de winnaar bij de he- ren-D, terwijl Jolanda de Kam de titel greep bij de dames in deze categorie. Beiden werden op grond van hun toernooi- overwinningen dit jaar op de C2-lijst geplaatst. Wegens het feit dat de toernooileiding dit jaar een C-categorie aan het toernooi toevoegde, kunnen ze allebei trachten ook hier als eerste te eindigen. Dit zal echter geen gem; lijke klus klus worden, wan concurrentie komt deze van buiten Zeeland. John termans uit Heerlen kreeg het negen namen tells schema de voorkeur Leenhouwers, terwijl bij <fe mes de eerste plaats deze' niet door Jolanda de wordt ingenomen. Bouwhuis uit Oldenzaal is favoriete voor de eim Aardenburger Jo Raedts reikte tot nu toe twee In Sas van Gent moest hij lies incasseren, maar in Belfort-toernooi in Sluis F' hij de eerste plaats. Ooi Breskens werd hij als geplaatst op het D-scl waarvoor 31 inschrijvil werden ontvangen. Leen uit Groede is mogelijk de dere finalist. Leon de Borgi Leon Engelen, beiden Weert, werden respectiei als derde en vierde Bij de D-dames zijn Nic<®a: Janssens en Rita de Clerc grote kanshebsters. Het toernooi begint maai< 25 juli en de finales zijn pland op zondag 31 juli. OVERIGE PLAATSIN' HD-D: 1. De Rijk/Klooster, Borgie/ Engelen. DD-D: 1. Janssens/De Clerd Vermeire/Trapman. GD-D: 1. JanssenS/Raedts Boeckhout/ Boeckhout. Van onze verslaggever Niettemin heeft men vorig jaar weer deze oude traditie weer nieuw leven ingeblazen. De 'espons hierop was zo groot dat gesloten werd dit keer een fes- ;ival in twee edities af te wer- fën: een in Heist en een in tnokke. Ann tARDENBURG - Woning bezitters in de gemeente lardenburg kunnen dit aar een verhoging van de nroerendgoedbelasting fan ongeveer zes procent ■Êgemoet zien. Üj _axateurs van de stichting hebben de afgelopen len de woningen in Aar enburg opnieuw getaxeerd, 'ij die hertaxaties zijn de 'aarden van het woningenbe- tand een kleine zeven procent 10ger uitgekomen dan bij een erdere taxatie. Het gemeentebestuur van irdenburg gaat ervan uit dat daadwerkelijke opbrengst ?n de onroerendgoedbelasting l zeven procent, maar 'echts zes procent meer dan °£Jg jaar zal bedragen. De leden van de financiële ^missie krijgen dinsdag 26 de bedragen van de herta- aties voorgeschoteld tijdens "n commissievergadering. eze wordt gehouden in het 'ardenburgse stadhuis. «JE*

de Stem | 1988 | | pagina 8