?"Nee hoor, net niet' 'BEWONERS ZULLEN NOG FLINK BEZWAAR KUNNEN MAKEN' Politierechter zet domper op de nationale feestdag Toch speeldagen voor de jeugd in Koewacht LE STEM EGENHEID DMAKING Zo ziet Aerogant zichzelf PLAATSELIJK NIEUWS WEEKENDDIENSTEN ais BE STEM VAN ZEELAND 2 VRIJDAG 22 JUL11988 im te zoenen rticulieren ïslaagd (svo) MTE OOSTBURG KOEWACHT - Het uitbrei dingsplan Oude Molen in Koewacht wordt geheel op nieuw verkaveld. In plaats [van de aanvankelijk ge- jdachte negentig bungalows komt er nu ruimte voor zo- Lat 150 woningen. straf voor rijden onder invloed I Van onze verslaggever VAKANTIE SERVICE AEROGANT VERZORGT EXCLUSIEVE TRIPS VOOR ZAKENLIEDEN Struis vogeljacht Toverwoord Toename Koewacht 122 ikje, jubileum, receptie, /erloving, overwinning, raham, openbare dank, mag best eens in de agina familieberichten, n duur hoeft het niet te kosten een tientje), olom 2,00. Eén grote 5. Voor het plaatsen van met een formaat van 35 i wij 14,05 toeslag. >p aanvraag. Bij niet- ordt 4,00 adm.kosten ■den niet geretourneerd, geef uw tekst 2 dagen één van onze kantoren. 5n stuurt u eveneens 2 ig naar Postbus 3229, riftelijke opgaven worden steerd indien naam en ook indien uw betaling sehouden ons het recht r opgaaf van redenen te igeren. achten bereiken over de oudt de uitgever zich het im van de opdrachtgever d te geven. ingsnleuws «olom op donderdag. de Caluwé is wethouders van Oostburg van plan zijn aan de heer in 16 te Breskens, vrijstel- edoeld in artikel 19 van de Ordening en artikel 50, lid dit voor: het bouwen van ,e op het perceel het Heem astraal bekend, sectie EL, etrekking hebben op het verlenen vrijstelling liggen ili 1988 ter gemeentesecre- ce Ordening, Raadhuisplein rende veertien dagen voor riode is een ieder bevoegd tegen het verlenen van deze lijk bij ons college in té dle- 88. en wethouders voornoemd, Kruize, burgemeester. J.M. Smeets, plv. secretaris. j pen. Doen we dat? :t stotterproblemen naaste omgeving: us 119, 3500 AC tijd. Meer huizen in Oude Molen I valorize verslaggever hat is mogelijk door de opper- I vlakte van de kavels een stuk kleiner te maken. Behalve bun galows kunnen er dan ook pre mie-koopwoningen en huurhui zen in het plan verrij zen. Burgemeester en wethouders van Axel hebben de tekenpen opnieuw ter hand genomen, omdat het er naar uit ziet dat de gemeente niet van al die dure grote kavels kan afgeraken. Een dergelijke operatie is ook gebeurd in Zuiddorpe en Axel. „We moeten het hele plan herverkavelen en aanpas sen aan de huidige vraag naar bouw grond", motiveert wethouder J. van Schaik het besluit. „Dat betekent wel iswaar dat de bebouwing in het plan intensiever wordt, maar dat zal zeker niet ten koste gaan van de woonom geving". Bij het aantal van 150 woningen is al rekening gehouden met de ruimte die het nieuw te bouwen bejaarden huis in beslag zal nemen. Tegen de daarvoor benodigde wijziging van het bestemmingsplan konden tot gisteren bezwaren worden ingediend. Zoals verwacht hebben de acht omwonende gezinnen dat ook gedaan. Veel nieuwe argumenten zijn daarbij niet aange dragen: vrees voor inbreuk op de pri vacy, overlast en een lelijk gebouw. De argumenten zijn niet echt van plannologische aard, zodat de be zwaarschriften weinig kans hebben gehonoreerd te worden. Ook niet als de omwonenden de zaak tot bij de Raad van State willen aanvechten. „De mensen zien gewoon een aantal zaken verkeerd", meent Van Schaik, die maandag nog maar eens een ge sprek met ze heeft. „Ze wijzen op de verkeersdruk. Nou, die zal groter zijn als er gewone woningen zouden ko men". Volgens Van Schaik zijn de be- zwaarindieners te lang de enige be woners van het uitbreidingsplan ge weest. „En nu denken ze dat ze in de polder wonen. Maar als het plan wordt volgebouwd zitten ze in een ge wone woonwijk. Ze zullen nog heel wat bezwaarschriften kunnen indie nen tegen de wijzigingen die nog in het plan op komst zijn. Wat dat be treft is het bejaardenhuis nog de mooiste wijziging. Een gebouw met mooi groen omgeven, waar een grote rust vanuit zal stralen". MIDDELBURG - Ze waren gistermorgen op hun nationale feestdag niet op pad gegaan naar een of andere festiviteit, maar min of meer met lood in de schoenen richting politie- I rechter Middelburg. jlifvan de W. uit Wachtebeke I was in de nacht van 8 op 9 jlpstus vorig jaar betrapt op jijden onder invloed (1,98 pro- Mie) en zijn landgenoot EL. ji t Maldegem had met 1,93 pro- Mie op 19 februari een wagen ijgtuurd in de omgeving van jtetburg. i Bij Van de W. kwam de zaak jan het licht omdat er midden ili c|e nacht in het kleine Over lag een aanrijding had plaats gevonden. Van de W. voerde jan-dat niet hijzelf de aanrij ding had veroorzaakt. Hij jtond stil om daarna achteruit jijiï garage in te rijden. Een andere 'feestganger' had hem echter niet in de gaten en er jolgde een aanrijding. [Officier van justitie mr. H. ép|4e vorderde tegen Van de W. fveé weken cel voorwaarde- !jk! 1500 gulden boete en negen taanden niet rijden. Na het «leidooi van W's raadsman, die toder meer wees op het vlek- ïelofe strafblad van zijn cliënt p nei mirjder dan modale in komen dat deze vader van een [root gezin verdiende, veroor deelde politierechter mr. G. Homes de man tot twee weken voorwaardelijk, negen maan den niet rijden en een geldboete tan duizend gulden. IE..L. had de 'pech' dat een politie-agent in zijn burger auto de man in de gaten kreeg pen hij als slingerend op rijks leg 58 reed. Soms links van de yeg, dan weer met een ruk aan iet stuur naar rechts en soms snelheden halend van boven 120 kilomter per uur. Uit het proces-verbaal bleek dat te genliggers van L. regelmatig met hun lichten seinden. „Ik heb geen tegenligers gezien", zeiL. „Dat geloof ik", zei mr. No- mes, „u was ook beneveld". Hij veroordeelde de man tot twee weken voorwaardelijk, een jaar niet rijden en een geld boete van 1500 gulden. Hoofd schuddend verliet L. de recht zaal. „Een collega van die agent in burger had min of meer nog zijn excuus aangeboden omdat ik toevallig zo'n fanatieke col lega had getroffen", zei hij nog. W. van B. uit Clinge had een uitvoering van zijn dochtertje in Axel bijgewoond en had op de goede afloop een paar pinten gedronken. Te veel, zo bleek. Onderzoek toonde aan dat hij 1,40 promille in het bloed had. Het kwam hem op een geld boete van duizend gulden en zes maanden rij-ontzegging te staan. M.C. bleek gisteren in de 'ere-di visie', vér! de rijdes onder invloed te stgap. Met zijn'pró- millage van 2,61 zat hij volgens de officier in de hoogste schijf. C. was al eerder (in 1979 en 1986) veroordeeld wegens rij den onder invloed. Mede op grond van een positief rapport van het ZCAD kwam de offi cier met de in zijn ogen milde eis Van twee weken cel en een jaar niet rijden. Hoewel C. nog aanvoerde dat dat laatste hem zijn baan kan kosten, veroor deelde mr. Nomes hem conform de eis. 'an onze verslaggever EL - Er komen dit jaar :h speeldagen voor de |chooljeugd in alle Axelse Urnen. Eerst zag het er laar uit dat de jeugd in -oewacht voor het tweede chtereenvolgende jaar 'erstoken zou blijven van akantiepret. Deze week ichter hebben vrijwilligers an de plaatselijke Jeugd- ntspanning hun schouders tonder gezet. widat het ook voor deze men- in een geheel nieuwe ervaring blijven de activiteiten be- I erkt tot één dag. De jonge in- 1 'oners van vier tot twaalf jaar 'orden donderdag 11 augustus ij de Vlaschaard verwacht, an 10.00 tot 12.00 uur is er dan IJGBLAO VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND tantoren Jerneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Weningstijden: •RO-12.30/13.30-17.00 uur. radactie Terneuzen: Rein van der Jelm (editie-chef), Romain ijan Damme, Frank Deij, ydnny van Gremberghe, f°nald Verstraten, Cor de ?°er (foto), Ton Koomen Port). «oes: Jan Jansen. Wst: Eugène Verstraeten, Trommelen. Advertentie-exploitatie nspecteur Zeeland: Menu, privé tel.01150- to9. - een spelletjesochtend, 's Mid dags is er een fietstocht voor de jeugd van zeven tot twaalf jaar en een wandeltocht voor de kleintjes tot zeven jaar. Ook in de kern Axel blijft het tobben om de nodige vrij willigers bijeen te krijgen. Be halve een viswedstrijd op woensdagavond 10 augustus blijven ook daar de activiteiten noodgedwongen beperkt tot donderdag 11 augustus. In de ochtenduren kan de jeugd zich creatief uitleven en hutten bouwen. Hoogtepunt is het ver branden van de hutten. Vol gend jaar moet in Axel naar stig gezocht worden naar nieuwe vrijwilligers, want de huidige organisatoren stoppen ermee. In Zuiddorpe lopen de speel dagen van een leien dakje met in de week van 9 tot en met 12 augustus iedere dag activitei ten. De dinsdag staat in het te ken van het circus, op woens dag zijn er spelletjes en op don derdag een filmvoorstelling. Vrijdag 12 augustus worden alle Axelse schoolkinderen in de Halle verwacht voor de 'Gussini kinderkwis'. De jeugd uit Koewacht en Zuiddorpe wordt dan met een bus opge haald. (ADVERTENTIE) iJasVSèt EB<© SINDS 1910 VERTROUWD VAKMANSCHAP. NET EVEt NET EVEN ANDERS a voor 60.- uw auto nagezien FOTO WILLEM MIERAS Oprichter en eigenaar van Aerrogant hv S. Lemstra organiseert exclusieve uitjes. EEN LEVENSGENIE TER in de ruimste bete kenis van het woord; dat is S. Lemstra uit Vlissin- gen. Hij mag zich oprich ter en eigenaar noemen van Aerogant BV, dat luxe uitstapjes voor za kenlieden organiseert. Dus niet alleen het uitge breide etentje en een avondje nachtclub, maar met de nodige kilometers per uur vliegen, varen of, als men dat wenst, ijszei- len. Lemstra, zelfbewust over zijn bedrijf: „Dit gaat het worden". Want ondernemend Nederland heeft er zin in? Triom fantelijk kijkend en ar men spreidend: „Zeker". Door Rob Bruntink TREFWOORDEN VOOR Aerogant zijn luxe, exclusivi teit, comfort en spektakel. Dat blijkt uit de videoband die Lemstra van zijn bedrijf heeft laten maken. Een swingend muziekje in troduceert de eerste beelden. Onder begeleiding van de stem van Kas van Iersel (ex- radio-disc-jockey) wordt de kijker binnen een kwartier duidelijk gemaakt waar het bedrijf Aerogant voor staat: het verzorgt complete trips voor zakenlieden, ter verbete ring of versteviging van de relatie. De videoband geeft een overzicht van de voornaamste mogelijkheden die Aerogant de zakenlieden biedt: een zeilboot, een luchtballon en een tweedekker. De allereer ste beelden volgen de zeilboot in volle zee, en in volle glorie. De muziek wordt ruiger als de kijker mee de lucht in wordt genomen. De oranje Stampe-tweedekker uit 1948 haalt acrobatische toeren uit. 'Aerobics' heet het. De laatste hoofdattractie be treft een luchtballon. De klanten/gasten van Aerogant helpen de luchtballon vlieg- klaar maken. Met helmen op en overalls aan lopen ze rond en later zitten ze in het mand je. „Alleen hierbij kunnen de zakenlieden het verloop of de bestemming van hun uit stapje niet bepalen. Zij zijn geheel afhankelijk van de wind". Maar voor de rest geldt dat de klant koning is. „In prin cipe beantwoord ik aan elke vraag. Willen ze zeilen van Scheveningen naar Oosten de? Dat kan. Een rond- vluchije Deltagebied? Ik zorg ervoor. Een echte vossejacht? Wordt geregeld. Ook al willen ze een struis vogeljacht mee maken; als die ergens zou zijn, zijn ze erbij", meldt Lemstra overtuigd. „Meestal moet ik echter zelf wat aandragen. Ik leg het één en ander over Aerogant uit, peil de interesses en vraag hoe de agenda eruit ziet. Want meestal zijn mijn klan ten managers of iets hogers, en daardoor zeer druk bezet. Desondanks, en dat vind ik opvallend, heb ik nog nooit een 'nee' te horen gekregen, als ik iemand belde en zei: morgenvroeg half vijf daar- en-daar, het wordt mooi weer, dus we kunnen gaan ballonvaren. Hij verschuift al zijn afspraakjes en hij is er". „En dan komen ze goed ge luimd, maar gaan nog beter gestemd terug. Pas ging ik met twee mannen ballonva ren. Deden al acht jaar zaken met elkaar. Zeiden nog steeds 'U' en 'meneer' tegen elkaar. Zijn ze nog geen halve meter de lucht in, zegt de één: 'Ik heet Frans, mag ik Joop tegen je zeggen?' Fantastisch toch?" In de zomer van '87 kwam Lemstra op het idee zijn hob by's (zeilen en ballonvaren) commercieel te exploiteren. Hijzelf nam, als commercieel adviseur van diverse bedrij ven, zijn zakenvrienden wel eens mee de lucht in of de zee op. Maar sinds vorig zomer ging Lemstra zich bewuster bezighouden met de vraag hoe zoiets nou het best in te kleden was. 'Aandacht' bleek het toverwoord te zijn. Daarvoor zorgen hostessen, want de piloot of schipper heeft zijn handen vol aan het besturen van tweedekker of schip. „Die vrouwtjes moeten overal voor zorgen. Hebben de heren een zakdoek nodig, dan moet de hostess daarvoor zorgen. Als ze nog een telexje of faxje willen versturen, of een order willen cancellen, dan moet dat kunnen. We hebben bijvoorbeeld eens het verzoek gekregen om twee kilo paling af te leveren bij de landingsplaats van de lucht ballon. Ook daar wordt voor gezorgd. De gasten moeten in de watten worden gelegd. Vriendelijk en ontspannen optreden is vereist. Ze moeten alles doen wat de zakenlieden willen. Maar..ze houden het echt wel neijes hoor". „Als je jaar in jaar uit aanschuift, savoureert en degusteert, dan maakt zelfs een vorstelijk diner niet al te veel indruk meer. Maar wat doe je dan met zo'n relatie? Die man of vrouw moet eten, dat staat vast. En welke alternatieven heb je dan? AEROGANT onderzocht dat probleem en kwam met een erg aantrekkelijke oplossing: ballonvaren, zeezeilen, met een oude tweedekker het luchtruim in en zelfs parachute-sprin gen, met een alles-erop-en-eraan etentje toe. „In een decor van ontspanning, spontaniteit, erg veel aan dacht, opwinding, originaliteit en perfectie, wordt het contact met een zakenrelatie exclusiever, persoonlijker en dus ook hechter". Aerogant eist van zijn gasten dat ze enkel met het beste ge noegen nemen. Perfect uitgerust en met een professionele schipper aan het roer door de baren klieven, terwijl je op het dek van een cocktail en een babbeltje met de hostessen ge niet. .wie zou dat geluk versmaden?" (Uit een advertentie van Aerogant) Behalve aandacht is ook in- ventief-zijn zeer belangrijk, is één van Lemstra's stelre gels. Een Amerikaanse za kenman moet je niet de tul pen en molens van Nederland laten zien, „maar die moet je bijvoorbeeld in Veere rond leiden. Amerikanen kennen nauwelijks cultuur dus die vinden die oude plaatsjes prachtig". Eén van de prachtigste din gen die Lemstra met zijn be drijf heeft meegemaakt, was het ijszeilen. Of in de toe komst in het rijtje 'spectacu laire activiteiten' ook hang gliding en wildwater-kano- varen terecht komt, sluit Lemstra niet uit. „Als het maar veilig gebeurt", is zijn enige voorwaarde. Lemstra bestrijdt de me ning dat zijn bedrijf er alleen is voor de zakenlieden met zeer veel geld. „Natuurlijk zitten er vice-presidenten van multinationals onder de klan ten, maar evenzo staalhande- laren of aannemers. Boven dien: voor een beetje eten en een bezoek aan een nachtclub betaal je al snel een paar dui zend gulden. Bij mij lopen de prijzen vanaf 2500 tot(even stilte), tja, tot veel meer". Het blijft even stil. Veel zin om prijzen te noemen, lijkt Lemstra niet te hebben. De toekomst ziet hij optimis tisch tegemoet. „Momenteel heb ik ongeveer vijftien da gen per maand een trip, met boot, ballon of vliegtuig. Het mooiste zou natuurlijk zijn, als ik dat materiaal elke dag bezet heb. Aan personeel geen gebrek. Er zijn genoeg schip pers hier in Vlissingen. Mocht de vraag groter worden dan ik nu kan aanbieden, dan koop ik bijvoorbeeld toch ge woon nóg een luchtballon? In Frankrijk is iemand zes jaar geleden met één ballon onge veer net zo'n bedrijf begon nen als ik nu heb. Die man heeft nu de beschikking over 58 ballons". Lemstra is niet alleen zeker over de toekomst, hij is ook zeker over de naam Aerogant. „Iedereen denkt aan 'arro gant', maar dat staat er net niet. Zo is het bedrijf ook net niet. Okay, het straalt een grote zelfbewustheid uit, maar daar is toch niets ver keerds aan. Zo zijn we toch?" L'Escaut Terneuzen - Werk uit de vaste collectie van Galerie Esprit in Clinge. De Dikke van Dale Sluis - Beel dende kunst uit de vaste collectie van Galerie Esprit in Clinge. Churchill Hotel Terneuzen - Werk uit de vaste collectie van Galerie Trouvaille. Zeeuws Museum Middelburg. Vernuft en Vlijt, een expositie over de Middelburgse Tekenaca demie. Tot en met 15 augustus. Open dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 17.00 en zaterdag tot en met maandag van 13.30 tot 17.00 uur. Balans 17 Middelburg. Ruimte lijk werk van Henric Borsten, tot en met 23 juli. Open woensdag, doderdag en vrijdag van 12.00- 17.00 uur, zaterdag van 11.00-16.00 uur. Humorhall Duinbergen Knokke- Heist (B). 27e Internationaal Car toonfestival. Tot en met 4 sep tember. Dagelijks van 11.00-19.00 uur. Casino Knokke (B). Exposi tie Fernando Botero. Dagelijks, ook in de weekends, van 15.00- 24.00 uur. Tot en met 4 september. Galerie van Geyt Hulst. Exposi tie van Reinder Homan (grafiek) Anne ten Broek (keramiek) en H.J. Slijper (olieverfschilderijen). Tot 1 augustus. Van maandag tot en met vrijdag van 9.00-12.00 en 14.00-18.00 uur. Zaterdag tot 17.00 uur en zondag van 14.00 tot 18.00 uur. Dinsdag gesloten. CLUB CD Hulst. Expositie van werken van Willy de Houck. Tot 1 augustus. Dagelijks van 10.00 tot 22.00 uur. Dinsdag gesloten. Voormalig Gemeentehuis St. Anna ter Muiden. Zomerexposi- tie met werken van 8 kunste naars. Tot 31 augustus. Vrijdag van 19.00 tot 21.00 en zaterdag en zondag van 14.00 tot 18.00 uur. Veerboot Vlissingen-Breskens. Expositie 'Poging tot interieur- verbetering Vier werken van Wim de Maat. Tot en met 31 augustus. Watertoren Oost-Souburg. Zo- mertentoonstelling Alex Ver meulen, eindhoven. Vanaf 9 juli dagelijks van 11-18 uur, behalve op maandag. Tot en met 21 augustus. Recreatiecentrum De Pannen- schuur, Nieuwvliet Expositie van aquarellen van Maria Burgs. Tot en met 31 augustus tijdens openingstijden van restaurant De Travaije. Stadhuis Terneuzen. Expositie Het Trappenhuis, glas in lood en schilderijen van Peter Clijsen en Frans Stof fijn. Tijdens kantoor uren tot en met 1 augustus. VW-kantoor Terneuzen. Groepsexpositie Terneuzense kunstenaars. Maandag 13.00- 17.00 uur, dinsdag tot en met vrij dag 09.30-12.00 en 13.00-17.00 uur. Zaterdag 09.30-12.00 uur. Tot en met 6 augustus. Galerie Trouvaille Terneuzen. Expositie van Eveline Dielen, een tentoonstelling van moderne werken van deze beeldende kun stenaars van 11 juli tot 6 augus tus. HENGELEN - Aan de Vriendinnenwedstrijd van de hengel- vereniging, waarbij geen voer mag worden gebruikt, namen 28 leden deel. Gezien de weersomstandigheden waren de vang sten redelijk. Uitslag: 1. R. Martens, Koewacht; 2. E. de Pluk ker, Moerbeke; 3. W. Martens, 4. R. Lammens (eerste veteraan), 13. W. van de Wee (eerste jeugdlid), allen Koewacht. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg - Van vrijd. 19 u. tot maand. 8 u. dokter De Bruijckere, Brouwerij str. 8, Oostburg, tel. 01170-2323. Axel - Van vrijd. 17.00 u. tot maand. 8 u. dokter Klop, Bas- tionstr. 36, tel. 01155-1777. Spreekuur zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter Van der Maas, Beurs- str. 6, IJzendijke, tel. 01176-1266. Clinge, Koewacht en St. Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter Kerckhaert, Kon. Julia- nastr. 23, Clinge, tel. 01140-12361. Breskens en Groede - Dokter Bo- narius, Walenstr. 1, Groede, tel. 01171-1825. Spreekuur zat. en zond. om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter Beek, Zuidzande, tel. 01170-2424. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter Peene, Monsterweg 8, Borsele, tel. 01105-1203. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 19 u. tot zat. 19 u. dokter Van der Werff, Wijngaardstr. 51, Goes, tel. 01100-17451. Van zat. 19 u. tot zond. 23 u. dokter Thijssen, Zon- nebloemstr. 2a, Goes, tel. 01100- 15003. Spreekuur zat. en zond. 10- 10.30 en 17-17.30 u. Hansweert en Yerseke - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter Kok, tel. 01131-3520. Boodschap pen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Krabbendijke, Waarde, Rilland- Bath en Kruiningen - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter Ris- seeuw, tel. 01130-1566. Bood schappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter Van Kalmthout, Groe nendijk 52, Kloosterzande, tel. 01148-1377. Spreekuur voor spoedgevallen zaterdag 11.30 u. in de praktijk, Groenendijk 52. Heinkenszand e.o. - De praktijk van dokter J. Fortrie en C. Mier- mans wordt waargenomen door dokter Mier mans, Kloetingseweg 3, 's Heer Abtskerke, tel. 01103- 2089, b.g.g. 01106-3074 (van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8.30 u.). Heinkenszand, 's Heer Arends- kerke, Nieuwdorp en Wol- phaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aar- noutse en v.d. Vlugt wordt waar genomen door dokter Aarnoutse, Havenweg 16, Nieuwdorp, tel. 01196-12327. (boodschappen tus sen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 u. dokter Voorbrood, Gr. Ba- gij nestr. 16, Hulst, tel. 01140- 13373. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak za. en zo. 11 en 17 u. Kapelle en Wemeldinge - Van zat. 8 u. tot zond. 24 u. dokter van Rooyen, tel. 01102-3738. Spreek uur spoedgevallen 11-11.15 en 17- 17.15 op het adres: Parklaan 1, Kapelle. Middelburg - Zaterdag dokter Van de Haak, Rouaansekaai 47, tel. 12637. Zondag dokter Lank- horst, Seisweg 29, tel. 13456. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur (zonder afspraak). Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter Puylaert, Oostkade 19, Sas van Gent, tel. 01158-1366. Spreek uur uitsluitend voor spoedgeval len: zat. om 10.30 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter Nijsten, Irisstr. 31, Hoek, el. 01154-1255. Spreekuur spoed gevallen zat. en zond. om 11.30 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter Meijerinck, Serlippensstr. 11, praktijk Beet- hovenhof 3b, tel. 01150-13768. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dok ter Hammer, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 01150-14000. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Vlissingen - Tot zat. 24 u. dokter Thiadens, tel. 01183-64633. Van zat. 24 tot zond. 24 u. dokter Kant, tel. 13987. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Zaamslag - Dokter Verboom, Axelsestr. 2, tel. 01153-1377. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100- 12456. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130- 1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140- 12191. West Zeeuwsch Vlaanderen - Tel. 01170-3139. Dag en nacht be reikbaar. (dringende boodschap pen inspreken op antwoordappa raat). Oost Zeeuwsch Vlaanderen - Voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01140- 12191 (boodschap inspreken op antwoordapparaat). Kruisver. Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen - Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverlening onder tel. 01150- 19049. U kunt naam en telefoon nummer inspreken, zodat de dienstdoende wijkverpleegkun dige u kan bereiken. VERLOSKUNDIGEN Zeeuwsch Vlaanderen - Me vrouw Van Veen, Lorentzlaan 24, Terneuzen, tel. 01150-96007. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord- Beveland - Dierenarts Van Dijk, Simonswei 2, Heinkenszand, tel. 01106-1290. Ovezande, Goes, Kapelle en Rei- merswaal - Dierenarts Verboom, Alexanderstr. 46, Kapelle, tel. 01102-2486. Hulst en Hengstdijk - Dierenarts R. Versol en J. Versol-ten Hoope, Plevierstr. 18, Hengstdijk, tel. 01148-2365. Spreekuur za. en zo. om 13 u. Breskens - Dierenarts G.A.M. de Bruijckere, Dorpsstraat 133, tel. 01172-2769. Spreekuur za. en zo. 11.30 u. en volgens afspraak. Terneuzen, Axel, Zaamslag en Hulst - Dierenarts M.P. Schaub en J. Kop., Zaterdag spreekuur; 11-12 u. Bastionstr. 3, Axel, tel. 01155-1488 en 13.30-14 u. W. de Zwijgerlaan 2b, Terneuzen, tel. 01150-95017. En volgens afspraak. Zondag na afspraak. Dierenarts M. Schaub, W. de Zwijgerlaan 2b, Terneuzen, tel. 01150-95017. Sas van Gent - F. de Dobbelaere, dierenarts grote en kleine huis dieren, Westdam 54, Sas van Gent, tel. 01158-3800. Spreekuur za. 10-11.30 u. zo. 12-13 u. en vol gens afspraak. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, Polikliniek voor kleine huisdie ren 'De Steenberghe', v. Steen bergenlaan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur: zat. 12-13 u. Verder na telefonische af spraak. J.P. de Vos, Kliniek van kleine huisdieren en bijzondere dieren, v. Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. 12.30- 14 u. en na telefonisch overleg. Sluis, Aardenburg en Oostburg - Dierenarts Kapsenberg, 1 no- vemberstr. 1, Sluis, tel. 01178- 1225. Spreekuur zat. en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke - Dierenarts H.v.d. Vijver, IJzendijke, tel. 01176-1388. Spreekuur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de die renkliniek Minnepoortstr. 14, IJ zendijke, en volgens afspraak. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tandarts I. Buize, Nieuwstr. 55, Oostburg, tel. 01170-3580 (privé Poolster 54, tel. 01170-2498). Spreekuur zat. en zond. 12-12.30 uur. O ost-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tandartsen Neve en Picavet, He- melstr. 12, St. Jansteen, 01140- 12084. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Walcheren - Tandarts De Haes, J. W. Schuurmanstr. 5, Domburg, tel. 01188-2304. Spreekuur zat. en zond. 11-12 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Apotheek Goese Polder, De Spinne 1162, tel. 28228. Geop. zat. 8.30-17.30 u., zond. 10-11.30 en 16-18 u. Hulst - Apotheek Hulst. Geop. zat. 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, zond. 11-11.30 u. en 16.30-17.30 u. Voor spoedgevallen buiten ope ningstijden is de dienstdoende apothekersassistente thuis be reikbaar tel. 01140-14255. Middelburg - Apotheek Ringe ling, Lange Delft 133, tel. 12538. (vanaf vrijd. 17.30 uur). Terneuzen - Apotheek Hamman, tel. 01150-12060. Geop. zat. van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. Vlissingen - Apotheek Van de Sande, Badhuisstr. 30-34, tel. 12066. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raadplegen Hulst - St. Liduinaziekenhuis tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniuszieken- huis, tel. 01170-9000. Terneuzen - Julianaziekenhuis 01150-12851 Sluiskil - St Elisabethziekenhuis 01157-1451 AMBULANCE EN BRAND WEER Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01150-12200.

de Stem | 1988 | | pagina 11