Chef Zweedse veiligheidspolitie verdacht van smokkel DODEN EN VERMISTEN NA ZWARE OVERSTROMINGEN KANS OP LEA| Culinair Palestijnse beschermt zoon Kans op vrede in Nicaragua kleiner (GALL d>JG ALL) Onderzoekscommissie Marcos beschuldigd van grote corruptie Toscaanse kust wegens gifgevaar afgesloten AMSTERDAMSE DE STEM BUITENLAND DONDERDAG 21 JUL11988 T21. Amerikaanse marine gaat oefenen in Israë Twee Palestijnen gedood, negen gewond Cocaïnebazen wilden met VS samenwerken Grootste brand op booreiland geblust Dollar zakt verder weg 14 Drugsverslaafden dood int Barcelona Zijrivier Rijn weer vervuild 'den HAAG (ANP) - De kans sche Droogdok Maatschappij binnensleept voor de leverin Walrus-onderzeeboten aan S gedaald. Droomauto voor de rijken STRENGER BELEID Griekenland identificeert daders aanslag Fokker favoriet SAN SEBASTIAN (AP) - Negen doden en tien vermisten vormden gisteren de balans van de zwaarste overstromingen, die Spaans Basken land sinds vijf jaar hebben getroffen. NA RF.NOF.MINC 'HARDE' CONTRA-LEIDER HELSINGBORG (AP) - Het hoofd van de Zweedse nationale Veiligheidspolitie, Sune Sandstrom, is gisteren voor de districts rechtbank van Helsingborg aangeklaagd wegens smokkel in verband met zijn aan deel in een onbevoegd onderzoek naar de moord op premier Olof Palme in 1986. De naam van Sandstrom is in de Zweedse pers in verband gebracht met de klandestiene invoer van afluisterapparatuur ten behoeve van het gewraakte onderzoek. Nadat het onderzoek aan het licht was gekomen heeft minister van Justi tie Anna-Greta Leijon op 7 juni haar ontslag moeten nemen. De sociaal-democraat Palme werd op 28 fe bruari 1986 op straat doodgeschoten nadat hij met zijn vrouw in Stockholm een bioscoop had bezocht. De Zweedse politie heeft tevergeefs naar de dader gezocht. Volgens berichten in de Zweedse pers werd het geheime privé-onderzoek geleid door de uit gever Ebbe Carlsson, met geld van de bankier Thomas Fischer. Over de aanklacht tegen Sandstrom wilde hoofdofficier van Justitie Ola Nilsson geen bijzonderheden verstrekken, maar dinsdag zei hij in een verklaring dat de beslis sing om de verboden afluisterapparatuur het land binnen te smokkelen 'op een hoog niveau' genomen was. Een commissie van het Zweedse parlement stelt ook een onderzoek in naar de smokkelzaak. De commissie wil vanaf volgende week open bare hoorzittingen houden en behalve Sands trom en Carlsson, ook het hoofd van de natio nale politie Nils Erik Ahmansson, oud-minister Leijon en premier Ingvar Carlsson aan de tand voelen. De aanklacht tegen Sandstrom komt minden dan twee maanden voor de algemene verkiezin gen in Zweden. De smokkelaffaire heeft de re gerende sociaal-democratische partij danig in verlegenheid gebracht, te meer daar Ebbe Carlsson nauwe banden heeft met het leider schap van de partij Natuurramp in Baskenland HAIFA (RTR) - De Amerikaanse marine zal binnenkort ningen houden op het vasteland van Israël. Dat heeft de bev( hebber van de Amerikaanse Zesde Vloot woensdag bekent maakt. Tijdens een afscheidsceremonie na een week van meenschappelijke oefeningen van de Amerikaanse en Isra sche marine zei de Amerikaanse admiraal Kendall Morantj] dat het voor de zijn manschappen nodig is om op Israelis grondgebied te oefenen. Moranville en zijn Israëlische collega, admiraal AvrahamBe Shoshan, prezen de toenemende samenwerking tussen bt landen. De Verenigde Staten en Israël zijn in 1982 een gefct: militair samenwerkingsverdrag overeengekomen. Met veertigste verjaardag van de staat Israël in april maalt beide landen voor het eerst openbaar dat ze gezamenlijke nj noeuvres gaan houden. '100 JERUZALEM (RTR) - Israëlische troepen hebben woensi, twee Palestijnen doodgeschoten en negen verwond bij tweet zonderlijke incidenten bij Jenin en Shiyukh op de westelijke Jordaanoever. Dit werd gemeld uit Palestijn bronnen en het leger zei de berichten op juistheid te zullen co troleren. De doden waren de 26-jarige Hisham Zaid en de 32-jarige Ali Halykeh. Bij het incident in Jenin werd een 13-jarige j( gen getroffen door een kogel in zijn hoofd. Het aantal dod onder Palestijnen in de bezette gebieden sinds het begin hun opstand zeven maanden geleden is gestegen tot 23t kwamen vier Israëliërs om. WASHINGTON (AP) - Colombiaanse cocainebonzen hebt» de Amerikaanse regering twee jaar geleden aangeboden stoppen met hun lucratieve narcoticahandel in ruil voor slag van strafvervolging, aldus de Washington Post. Om de deal voor Washington aantrekkelijk te maken hebbe de drugshandelaren, behorend tot het beruchte Medellin-kj tel, voorgesteld om samen te werken in de bestrijding linkse rebellen in Colombia. Volgens de krant heeft de regering-Reagan, die geplaaj wordt door een groeiend cocaineprobleem, de voorstellen m serieus in overweging genomen. Een woordvoerster van Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken zei dat den gering 'geen zaken doet met het schuim der aarde'. ABERDEEN (RTR) - Een van de grootste brandhaarden oi booreiland Piper Alpha, waar op 6 juli een brand uitbrak het leven kostte aan 167 mensen, is woensdag definitief dwongen. De brandweerlieden onder leiding van de Amerikaanse bra denexpert Paul 'Red' Adair hebben honderden liters zeewai in oliebron P47 gepompt, waarna het vuur doofde. Vier br» nen branden nog. De P47 zal afgedekt worden met modder cement. Er werden vannacht nog drie lijken in het water vonden. De lijken van 131 andere personeelsleden zijn steeds niet gevonden. AMSTERDAM (ANP) - De koers van de dollar zakt verd weg. Woensdagmorgen noteerde de Amerikaanse munteenbt op de wisselmarkt van Amsterdam 2,0830 gulden na een sis koers van 2,1050 gulden op dinsdag. De koers is daarmee stuiver cent lager dan het peil dat maandag even werd beren De daling is een gevolg van aanhoudende interventies door centrale banken. Het pond sterling ging weer wat omhoog. In de ochtend di het pond omstreeks 3,5680 gulden na dinsdag te zijn gesloten 3,5600 gulden. Goud werd een stuk duurder. In Zuerich wt een ochtendnotering opgegeven van 444,70 dollar per oun (31,1 gram) na 436,80 dollar op dinsdag. BARCELONA - Een partij heroïne met een zuiverheidsgn van bijna 50 procent heeft de afgelopen 12 dagen in de Spaai provincie Barcelona 14 drugsverslaafden het leven gekost. f normale dosis heroïne heeft in Spanje meestal een zuiverheii graad van tussen de 5 en 7 procent. De dodelijke partij heroïne is vermoedelijk afkomstig uit? kistan. Drughandelaars hebben de gewoonte de heroïne te vt mengen met bijvoorbeeld talkpoeder. Op die manier kunnen meer doses verkopen en nemen de winsten navenant toe.1 zuiverheidsgraad van 50 procent betekent dat de heroïne bijlï rechtstreeks door de 'importeur' aan de straathandelaren doorverkocht. HERNE (DPA) - De Bondsrepubliek Duitsland heeft Ned land in kennis gesteld van de vervuiling van de Emscher, zijrivier van de Rijn, door Hüls AG, een chemisch bedrijf Heme in de deelstaat Nordrhein-Westfalen. Naar een woordvoerder van de firma gisteren bevestigde dinsdag een storing opgetreden in een reinigingsinstalla voor afvalwater, waardoor een 'zwak waterverontreinigei vloeistof' in de Emscher terechtkwam. Naar het ministerie» Milieu in Düsseldorf, de hoofdstad van de deelstaat, meedeel gaat het om een hoeveelheid van ongeveer 500 kilo Isoforon. In april van dit jaar had een soortgelijke vervuiling pi» waarvoor Hüls AG ook verantwoordelijk bleek. Toen de schadelijke vloeistof via de Emscher in de Rijn. ;yan onze verslaggever SCHIPHOL - De Canadese luchtvaartmaatschappij V^ardair wil zestien Fokker jOO-vliegtuigen kopen en daarbij een optie nemen op nog eens acht van deze toe stellen. -« pe aanschaf door Wardair N !ffloet nog worden bekrachtigd 1 door de raad van commissaris sen van de luchtvaartmaat schappij, die daarover op 9 augustus een beslissing neemt. Over het bedrag dat met de order is gemoeid, wilde een Fokl med< van miljc eerst miljc Oo de vl klan verd mom ven. kend getel Leve Dit blijkt uit het antwoord dat (Defensie) heeft gegeven op schrif 'Tweede-kamerlid Tommei (D66). 'Alhoewel de RDM sedert het bezoek aan Saudiarabië van de overheidsdelegatie onder lei ding van minister van Staat Van Lennep, in april 1987, ac- ipb dief is blijven doorgaan met het i jj onderzeebootproj ekt, is gelei delijk duidelijk geworden dat van Saudische zijde dit project ,een lagere prioriteit heeft ge kregen, aldus Van Eekelen. Na terugkeer destijds van de (verheidsdelegatie zei premier jabbers dat Nederland tot de kanshebbers behoorde, maar dat de kans van RDM ook weer niet al te hoog moest worden aangeslagen. Een mogelijke or der zou ongeveer 3 miljard gul den bedragen. Va antw vragc beslu derze ruskl Het de jar grotir kendf die n< antw< uiten aand In matie gespr gelijk van d begro gezet, Van onze correspondent BREDA - In de Staatscou rant viel deze week te le zen dat staatssecretaris Evenhuis van Economi sche Zaken -vrij vertaald- alleen nog Chinese restau ranthouders uit Hong Kong, Singapore of elders uit Zuidoost-Azië wilde toelaten als zij 'een wezen lijk Nederlands belang dienen'. Praktisch gezien houdt dit in dat de Chinees over bijzon dere originele culinaire kwa liteiten moet beschikken, wil hij toestemming krijgen zich in Nederland te mogen vesti gen. Daarnaast zijn nog twee uitzonderingen: de Chinees wordt wel toegelaten als hij een restaurant (mits goedlo pend hij" nen '10.00 gelijl vesti wijk even Mc tere schil houd babi: bami opvot ters i clusi chini ware klanl De (de b tieke ben East' 27 Cl 'Hollywood Dream' heet de langste auto ter wereld Osaka staat het 21-meter lange gevaarte en is uitgW met een slaapkamer, een ontvangstruimte en een zvx' bad. De eigenaar kocht het gevaarte vorig jaar voot miljoen dollar. - ATHENE (RTR/DPA) - De Griekse politie heeft de namen' vier vermeende terroristen bekendgemaakt, die geïdentificeerd als de daders van de aanslag op fi47ücn n'1,ao d09eIverhandeld op toeristenschip 'City of Poros'. Zij zijn voortvluchtig of doodi f252' ce-van der Grinten won ƒ4 op heeft de Griekse minister voor Openbare Orde, Anastas» Sehiotis, gisteren op een persconferentie meegedeeld. Sehiotis zei dat de aanslag is gepleegd door ten minste "t, CUM pddi uuuueujas lel uy personen. Vier van hen zijn geidentifeerd. Het gaat om m T^Ji bij de leningen met een wat lager in de loop van de dag vaak Jaballa, Sojod Adnan Mohamad, Amoud Aboul Hamid ,n UB iuup va Mehiedinne Mehri. De naam van de vijfde dader is11 Het 7?'n9!in °Pjraden onbekend. Volgens de minister is de aanslag voorbereid door Ht Jaballah, die onder de naam Khadar Samir Mohamad in - j r 7 r 7 «'Mil were war larer ook genan- voor de extremistische Palestijnse guerrillagroep van i «I Vereenigde Glas trok ƒ2 aan tot Nidal een aanslag uitvoerde op Cyprus. Hij kreeg daan® nas en ook Crown van Gelder lag weer destijds een langdurige gevangenisstraf opgelegd, maar Jnu ;J,90edJn de markt. Cindu-Key moest in 1982 door de Cyprische autoriteiten vrijgelaten, nadat groep van Abu Nidal met terroristische acties tegen CyP' had gedreigd. AMSTERDAM (ANP) - Fokker was woens dag op pe Amsterdamse Effectenbeurs duidelijk favoriet. Het bericht over een Srote Canadese order voor de ƒ100 met aan geschatte waarde van ƒ1 miljard sprak tot de verbeelding. De koers van de vliegtuigbouwer stond al snel op ƒ30,40. Gesloten werd op ƒ30,90 en dat betekende aen winst van ƒ1,90. Het Danmrak lag er woensdag over het algemeen goed bij. Ondanks een zwak Wall Street en een lagere dollar begonnen nat name veel van de grote fondsen al wat hoger. In de loop van de dag werden de winsten zelfs groter, waarbij de markt ward gesteund door een zich herstellende doHar. De totale omzet kwam uit op f'249 miljoen, waarvan de aandelen- narrT m''iocn voor zijn rekening Zo Aon bij de internationale waarden ago ƒ2,40 aantrekken naar ƒ136,40 en hoogovens ƒ2,30 naar ƒ56. Unilever ging K.60 vooruit naar ƒ114,60 en Kon. Olie S aan iets lager begin ƒ1,50 naar JZ15 50. Een uitzondering vormde KLM, J^twee kwartjes moest prijsgeven op de financiële sector viel NMB op met vooruitgang van ƒ3,50 op ƒ179,50. to, II1 de marW 'a0 verder uitgever Wol- ti/7 "wer. die ƒ7,50 opschoof naar 'f9i in 93 VNU werd f2'10 duurder op 1 Heineken werd aan het eind van .eg ƒ1,80 hoger verhandeld kJ^ebligatiemarkt gedroeg zich onze- Bij de hogerrentende waarden moes sommige een paar dubbeltjes terug, Zweedse bod op de onroerend Pronam van ƒ198 tin H\Mrsl ,ot vergeefse vraag op ƒ191. j niveau werd wat later ook gehan- i5 e S gi "U !£h,er ƒ2.20 terug naar ƒ87,3U iiik m op,i?beurs vertoonde een vriende stemming. De totale omzet op de EOE teri "SQ woensdag bijna 39.000 contrac- 98 97 96 95 94 93 92 91 ANP-CB algemeen alg.-lokaal internationa industrie scheep/luch banken verzekering handel cbs obl.inde rend, staats waarvan 3-ï waarvan 5-f waarv 5 lam rend, bog-lei rend, bankle Hoofdton AEGON Ahold Akzo AB.N. Alrenta Amev Amro-Bank Ass. R'dam Bols Borsumij W. Bührm.Tet. C.S.M.cert DordtscheP Elsevier Fokker eert. Gist-Broc. c. Heineken Hoogovens Hunter Doug Int.Müiler KLM Kon.Ned.Pap Kon. Olie Nat. Nederl. N.M.B. Nedlloyd Gr. Nijv. Cate De regen, die de verwachtingen van de nationale weer- diensten in hevigheid overtrof, begon dinsdagavond en hield vier uur aan, waardoor rivieren in de provincies Guipuzcoa en Alava buiten hun oevers traden. Ook in de naburige streken Na varre en Aragon trad water overlast op. Gistermiddag hadden red dingsploegen in Guipuzcoa acht doden geborgen en in Alava één. Sommige slachtof fers waren met auto en al van de weg afgespoeld. Koning Juan Carlos en ko ningin Sofia betuigden in boodschappen aan de regionale autoriteiten hun medeleven met de slachtoffers. De voorzit ter van het regionale bestuur van Baskenland, José Antonio Ardanza, brak een bezoek aan Frankrijk af en toonde zich bij terugkeer verbijsterd 'dat een storm die zo kort duurde zo veel mensenlevens eiste'. In de zwaarst getroffen de len van Guipuzcoa viel 500 liter neerslag per vierkante meter, terwijl er windstoten werden gemeten van 160 kilometer per uur. In sommige streken vielen ei-grote hagelstenen uit de he mel, waardoor voor 18 miljoen gulden schade werd aangericht aan gewassen. Tientallen huizen liepen on der water, wegen werden onbe gaanbaar en op sommige plaat sen viel ook de elektriciteit uit. Intussen is het meeste water weggelopen. Nochtans hebben de gezondheidsautoriteiten in Baskenland de bevolking ge waarschuwd om alleen gekookt water te gebruiken voor con sumptie. De regen en overstromingen werden de ergste genoemd sinds juli 1983, toen enkele da gen van onafgebroken regen 53 mensen het leven kostte. Beschadigde auto's in de Baskische plaats Zumarraga. - FOTO ANP MANILA (RTR) - Een com missie, speciaal belast met de opsporing van de ver dwenen rijkdommen van de Filipijnse ex-president Fer dinand Marcos, wordt nu zelf beschuldigd van cor ruptie. Het commissie-lid Jose Lau- reta heeft gisteren meegedeeld dat een ombudsman een onder zoek heeft geopend naar de be weerde onrechtmatige praktij ken van het comité President Corazon Aquino heeft dinsdag een accountants- verslag geëist van de bedrijven die onder controle staan van de Presidentiële Commissie voor Goed Bestuur (PCGB). „Op ba sis van deze verslagen weten we of we de commissie moeten herzien", aldus Aquino. Vol gens Laureta gaat het om on geveer driehonderd aanklach ten. Hij zei dat er wel voorbeel den bestaan van corruptie, maar die zijn 'marginaal'. De raadsman van de presi dent, Adolfo Azcuna, die be noemd is als voorlopig voorzit ter van de commissie, zei dat ongeveer honderd belasting agenten van de PGCB aan de tand worden gevoeld over ver meende corruptiepraktijken in hun fraude-onderzoek bij be drijven van Marcos-aanhan- gers. Azcuna zei dat een aanklacht tegen het congres-lid Jose de Venecia, een zakenrelatie van Marcos, was ingetrokken tegen betaling van ruim 600.000 dol lar en informatie over onrecht matig verkregen rijkdommen. Ook zou hij 45 procent van zijn aandelen in de Landoil Group overhandigen. Venecia was één van de driehonderd mensen te gen wie de regering een proces dreigde aan te spannen om de verdwenen bezittingen uit het Marcos-tijdperk terug te win nen. Tegen de vice-voorzitter van de commissie, Quintin Doro- mal, werd dinsdag een arresta tiebevel uitgevaardigd. Zijn fa milie-bedrijf wordt ervan be schuldigd dat het op onrecht matige wijze een regeringscon tract heeft verkregen. De oprichting van het PCGB was het presidentiële besluit van Aquino. De commissie kreeg tot taak de verdwenen miljarden, bezittingen en be drijven op te sporen die eigen dom zijn van de familie Marcos en haar zakenvrienden. Het co mité heeft verregaande be voegdheden. Het kan be- slagleggen op bankrekeningen en bezittingen van Marcos of zijn vrienden. De PCGB meende aanvankelijk dat het circa tien miljard dollar boven water kan halen. Tot dusver heeft ze slechts de hand weten te leggen op 132 miljoen dollar. Aquino zei dat ze het aftre den van de voorzitter van de PCGB, Ramon Diaz, heeft aan vaard. Vorige week gelastte ze verlof voor onbepaalde tijd van Diaz en diens belangrijkste te genspeler in de PCGB, procu reur-generaal Francisco Cha vez. „Het is een lang spoor van dwaasheid, incompetentie en corruptie", zo omschreef Cha vez het onderzoek in een televi sieprogramma. *r r ifP te vechten tot de verkiezing van een nieuwe Amerikaanse president, aldus Ca- lero. Hij herhaalde de oproep aan de Ame rikaanse regering de hulp aan de contra's voort te zetten. Calero ontkende dat de benoeming van Bermudez een versterking betekent van de militaire vleugel van de organisatie. Hij sprak in de Dominicaanse hoofdstad Santo Domingo na afloop van de benoeming van het nieuwe RN-directoraat. De verkiezing van Bermudez, ex-kolo nel van de Nationale Garde onder dictator Anastasio Somoza, was voor het Zuidelijk Front van de contra's aanleiding met het RN te breken. Het Zuidelijk Front bestaat uit militaire leiders en soldaten van de voormalige Democratische Revolutionaire Alliantie (Arde), een anti-Sandinistische groep die werd opgericht door de vroegere contra-commandant Eden Pastora. Het RN heeft een draai gemaakt naar 'extreem rechts', stellen zeven comman danten van het front in een verklaring die gisteren in de Costaricaanse hoofdstad San José werd uitgegeven. „De verkiezing van Bermudez zal weinig helpen in de strijd tegen de communistische dictatuur in Managua", zei woordvoerder Francisco Delgadillo gisteren desgevraagd. (ADVERTENTIE) MASSA (AP) - De Italiaanse politie heeft gisteren een tien kilometer lange kuststrook in Toscane afgesloten, nadat in zee sporen waren gevonden van een schadelijke stof die bij een brand in een nabijgelegen chemische fabriek is vrijge komen. Het verbod betrof een gedeelte tussen Marina di Carrara en Cin- quale, ten noorden van bekende Toscaanse badplaatsen als Forte dei Marmi, Maroina di Pietrasanta en Viareggio. Een Palestijnse moeder probeert te verhinderen dat een Israëlische politieman hebben meegedaan aan demonstraties in de oude stad van Jeruzalem. haar zoon arresteert, die gisteren zou 1 ssbnia jtoo ai tea "F0TOANP MANAGUA/SAN JOSÉ (IPS) - De Nicaraguaanse president Daniel Or tega heeft het staakt-het-vuren in zijn land gisteren eenzijdig met een maand verlengd tot 30 augustus. Or tega wil daarmee ruimte creëren voor een dialoog met de Verenigde Staten en heropening van de vredesonder handelingen met de contra's. Na de afkondiging van het verbod verlieten honderden badgas ten het strand, nadat rond 20.000 vakantiegangers al op de vlucht waren geslagen toen zondag een tank ontplofte in een fabriek voor verdelgingsmiddelen in het vijf kilometer van de kust gele gen Massa. Bij de daarop uitslaande brand kwam een mengsel vrij van explosieve koolwaterstoffen en Rogor, een bestrijdings middel. De gezondheidsdienst besloot de kust te ontruimen nadat in zee sporen van Rogor waren aangetroffen. Volgens een functionaris van de dienst ging het om kleine concentraties en zou het verbod waarschijnlijk slechts enkele dagen van kracht blijven. Hij zei dat de grond en de begroeiing geen sporen vertoonden van Rogor. Plaatselijke functionarissen veronderstelden dat de stof via het bluswater in een rivier en vervolgens in zee is terechtgekomen. De autoriteiten hebben een officieel onderzoek gelast en de fa briek, Farmoplant, voor onbepaalde tijd gesloten. Tegen tien le den van de bedrijfsleiding is een gerechtelijk onderzoek ingesteld wegens vermeende nalatigheid. Politieke waarnemers in Managua achten de kans op een akkoord tussen de Sandi nisten en het Nicaraguaans Verzet (RN) echter klein, nu het RN afgelopen week einde de militaire contra-leider Enrique Bermudez in het directoraat van de over koepelende contra-organisatie heeft opge nomen. Bermudez staat bekend als een ex ponent van de harde lijn. De vredesbesprekingen tussen contra's en regering werden in juni, na de vijfde ronde van directe onderhandelingen, afge broken. Ortega heeft voorgesteld opnieuw rond de tafel te gaan zitten in Managua. De anti-Sandinisten willen echter alleen onderhandelen buiten Nicaraguaans grondgebied en eisen dat de president per soonlijk deelneemt aan een nieuw overleg. Tijdens de viering van de negende ver jaardag van de Sandinistische revolutie gisteren in Managua zei Ortega te hopen De Sandinisten-leider Daniel Ortega op een paard, vlak na zijn toespraak voor 10.000 Nicaraguanen. Gisteren werd de negende verjaardag van de Sandinistische revolutie gevierd. - FOTO AP dat de contra's het staakt-het-vuren res pecteren. Sinds de maatregel voor het eerst werd afgekondigd, op 23 maart, heb ben de boeren volgens de president 50 pro cent meer land kunnen bewerken. Hij waarschuwde echter dat het leger „ener giek zal optreden tegen elke laffe aanval" van contra-strijders. Een van de leiders van het RN, Adolfo Calero, bevestigde gisteren dat zijn orga nisatie politieke en militaire invloed ver liest. Het RN heeft alleen nog de kracht om ADRESSEN?*wiiD1858-t72BB "X..i4S WK 29

de Stem | 1988 | | pagina 4