PRECIES DE GOEDE MAAT VOOR EEN LEKKER MAALTJE' USD! I Qoej ekööper kost 't nie 3AAR Hoogte schadevergoedig nog niet bekend SCHIETINGEN PODIUM pE STEM- PLAATSELIJK NIEUWS VAN ZEELAND 2 DONDERDAG 21 JUL11988 HULST rerteren ;nt deuren, keiaar.}} HENGSTDIJK - Het re creatiecentrum De Vogel in Hengstdijk neemt vandaag een forel vijver in gebruik. Persdraad helpende hand uit te steken. ,t u een slechtziende aan ijgbaar is bij de Nederlandse nden en Slecht- !344, 3500 GH 030 - 93 11 41. krant. Origineel Eulen Bekaaid BESCHERMING VOOR HET WATERWINGEBIED BU SINT JANSTEEN Clinge Koperkwartet in Cadzand Gentse Feesten vol muziek Twee concerten aan de kust Jazzfestival in Knokke Evelyne Dielen exposeert in Trouvaille A12 T22 sntsestraat 11 |1140-19660 Ie Stem, 076-236911 De Vogel opent forelvijver fan onze verslaggever Volgens eigenaar G. van de Bosch gaat het om een unieke jengelsportaccommodatie in Zeeland. r zijn wel plaatsen, zoals in Bres- js, waar forelkwekerijen zijn, maar er is nergens gelegenheid om zelf eens zo'n vis aan de haak te slaan". De nieuwe hengelmogelijk- heid is, zo stelt Van de Bosch, een aanwinst voor de toeristische voorzie ningen in de regio. „Want vissen kun je altijd, of het nou droog is of re gent". Het project in Hengstdijk is gerea liseerd door de binnenhaven van het recreatiecentrum af te sluiten. Daarin zijn ook motoren geplaatst om, indien nodig, het water van extra zuurstof te voorzien, zodat de vissen zich in hun element blijven voelen. De vissen worden eerst bewaard in een groot bassin en afhankelijk van het aantal hengelaars worden ze in het viswater uitgezet. Per hengelaar worden tien forellen losgelaten. Het gaat om exemplaren van rond de 250 gr am. Volgens Van de Bosch precies de goede maat voor een lekker maaltje. Het is ook mogelijk de buit meteen ter plaatse consumptie- gereed te maken. Er komt bij het wa ter namelijk een oven waarin de hen gelaars de forellen kunnen roken. Liefhebbers kunnen een kaartje kopen voor een halve of een hele dae. Een dagje forellen vissen kost 12,50 gulden. „Dat is spotgoedkoop", stelt Van de Bosch. „Wij hoeven er geen winst op te maken. Het hele project is voor ons eigenlijk een service aan onze gasten. Wat niet weg neemt dat ook niet-kampeerders hun hengeltje mogen komen uitgooien. Ik ben er niet zo voor om alles af te bakenen. Iedereen is welkom". De visvijver is dagelijks geopend. Drie keer per week worden nieuwe forellen aangevoerd. Momenteel ko men de vissen nog uit Frankrijk. Over een paar weken worden ze uit Noorwegen gehaald. „Het schijnt dat ze dan daar beter van kwaliteit zijn". Vandaag wordt de nieuwe vismo- gelijkheid ingewijd met een viswed strijd van 14.00 tot 16.00 uur. De offi ciële opening wordt verricht door wethouder J. Joossen, die voor de taak staat als eerste een vis op het droge te brengen. Dat zal geen enkel probleem opleveren want Van de Bosch liet gisteren alvast zo'n duizend forellen te water. „Dan zijn we er in ieder geval zeker van dat er de eerste dag flink wat gevangen wordt". „ALS ik de kleijongers van tegenwoordig (daar bedoelt hij dan jongelui tot half van de twintig jaar mee) hier naar de sport zie gaan, dan hebben ze voor 300 wat zeg ik: 500 spullen aan hun lijf! Schoenen, een sporttas, dan reken ik een zweethandje nog niet eens mee.en wij in on zen tijd: nen persdraad en twee spijkers! Goejekóóper kon het nie." We kregen er een Over zicht Kosten Voetballer 1988 bij. Totaal 481 inclusief 'pro fessionele scheenbeschermers en elastiek om de kousen op te houden'. In de marge de aan tekening: Alles op één jaar versleten of niet meer 'in'. Bovenstaande is een ontboe zeming van Ed Steijns uit Kloosterzande. „Nee, dan wij," gaat hij verder en we kregen een kostenopgave van veertig jaar terug: „'Ne schreveijêr net na de oorlog 40/ 45: twee ijzeren schre- vers, dik één centimeter, doorsnede acht cm, a ƒ0,45 per stuk, onverslijtbaar. Drie meter persdraad (ijzerdraad van rond een pak stro) gratis; twee draadnagels, twee cent per stuk." Zo kwam het gesprek op schreven en Ed vertelde ver der: „Aan de molen op Groe nendijk kon men voor de oor- l en in de jaren 1940-1948 mannen bezig zien met één van de goedkoopste spelen die er bestonden. Met ronde, plat te, ijzeren schijven gooiden ze naar een strak over de grond gespannen ijzerdraad, 'ne persdraod'. Die mannen wa ren daar op zaterdagavond en op zondagachtermiddag aan het schreven. Volgens mij was dit schreven een heel oud spel. Was dat ook zo? Waar werd het nog gedaan? Ik weet van op Ossenisse; ook op de Notendijk te Terhole werd er vroeger geschreverd. Het zou interessant zijn om te weten waar het spel vandaan komt. .Uit België zoals de meeste oude spelen uit deze streek? Doet men het nog of waren die manen van de Mosseldijk, van het begin van de Groe nendijk en het begin van de Molenstraat de laatste er Mo hikanen?" meXi etsteen de. kot Lijn of, meet uienpmeet Links de schrever van Allewies Jonkheym Kallen, een spel uit Baalhoek Natuurlijk heeft hij de spel regels en de puntentelling nauwkeurig op papier gezet en na enig zoeken komt de 'enige echte, originele schre ver van Allewies Jonkheijm' voor de dag. De linker op de foto is dat. Voor alle zeker heid ('t most nog 's terugkom men) heeft Ed alvast wat schrevers in voorraad geno men, zij het van een afwij kende maat (de rechter) maar 'wel nie gebeesd'! Later werd op Kloosterzande en ook op andere dorpen en gehuchten, we weten dat zelf ook nog van erbij staan kijken, geschreefd °f geschreverd, hoe moet je dat zeggen, met centen. Op Zeedorp bij Ossenisse, mogelijk ook op Ossenisse ffilf en misschien ook op an der dorpen, beoefenden man- nen en oudere jongens het 'stek'oef ijzeren'. Met een hoefijzervormig ijzer, dat speciaal voor dit spel ge maakt was, al werd het ook met echte hoefijzers gespeeld. Men gooide over een afstand van tien meter naar de stek, een in de grond geslagen ijze ren pin. Bedoeling was na tuurlijk om het hoefijzer rond de stek te krijgen. Dat valt niet mee! Op de Ossenisser dorpsfeesten wordt het nog wel beoefend. Behalve de spelregels krijg je bij al deze spelen (of moeten het spellen zijn?) tal van typi sche uitdrukkingen. Eulen bijvoorbeeld, op een eerlijk lijkende manier, namelijk door middel van het spel zelf, vormen van de twee ploegen; de vet, iemand die dubbel moest spelen bij onpaar en wie er 'op moest gaan': het spel beginnen. Kort nadat wij met Ed voorgaande hadden bespro ken voerde het lot ons naar A(lois) van Huffel op de Kruispolder, geboortig even wel van Baalhoek. Stekhoe- fijzeren kende men daar in zijn jeugd niet en nog niet trouwens, schreven wel maar dan met centen. Men speelde het op een onverhard stukje grond bijvoorbeeld de zeedijk of een plat getrapt paadje. Hij vertelt: „Ieder speelt met twee centen. Wie op de meet gooit mag alles wat er aan centen ligt, oprapen, die schudden en dan opgooien. Nummer twee, dat is diegene die het dichtst bij de meet ligt, vangt die op, schudt ze en spreidt ze open op de grond. Alle koppen zijn voor num mer een. De letten (munt) Een ander spel dat op Baal hoek gespeeld werd was kal len. De kal was een baksteen en iedere speler had zijn 'stik': een door het water af gerond, plat stuk natuur- of baksteen, verzameld onder aan de glooiing van de dijk. Het spel kon door een aantal personen worden gespeeld. Er werd door ieder één of twee cent op de kal gelegd. Elke deelnemer moest met zijn stik vanaf de kalmeet naar de an dere meet werpen. Wie 'bijst de meet lag' (wat een mooie term) mocht al eerste naar de kal gooien. Wachten met cen ten oprapen tot ieder had ge gooid. Lagen er centen dich terbij het stuk dan bij de kal, dan mocht diegene wiens stuk het was, die centen oprapen. De truc was dan ook zo te gooien dat er centen vanaf de kal op het stuk schoven. voor de overgebleven spelers. Dus twee gooit op, drie vangt en spreidt, twee krijgt de koppen, de letten worden weer opgegooid en zo tot alles op is. De laatste had meestal niets meer. Men speelde dit spel op zondagvoormiddag en KlclkSDUit kort na de middag. In de week, een zesdaagse werk week, had men geen tijd en trouwens ook geen centen. Ofschoon het maar met cen ten tegelijk ging, kon men er toch bekaaid vanaf komen en nogal wat, zij het geen gul dens, verliezen." Het H.-Hartbeeld bij de basiliek van Hulst Zoals gezegd, dit spel werd op Baalhoek gespeeld en de heer Van Huffel vraagt zich af of er nog plaatsen waren waar dit spel gespeeld werd. Waar men dit ook wel zou willen weten en liefst nog ander spe len of wat er op lijkt, dat is bij het Hulster Museum. Men overweegt daar in 1989 de zo- mertentoonstelling te wijden aan deze en andere spelen en spellen: Let wel: overweegt want met één klakspuit is er natuurlijk geen tentoonstel ling in te richten. Als iedereen die nog iets weet of heeft (te denken valt aan oude constateurs en ouderwetse handbogen, niet die geleide-wapen-systemen waar men tegenwoordig mee schiet) contact opnemen met J. Gremmen, Lyceumstraat 10 te Hulst, dan moet het een fluitje van een cent zijn. Om dat aan te tonen nemen we volgende week een foto op van twee fluitjes voor nog geen cent. Zeg nu niet: wat ik heb of weet is niks. We ken nen die Zeeuwsch-Vlamingen wel, veel te bescheiden, alla de meesten dan toch. Laat die de buurman maar bellen met de boodschap: „Ga eens naar Kamiel, die.dan komt het vanzelf goed. Wie weet richt men nog een oude spelendag in bijvoorbeeld het wereld kampioenschap schreven. Kortom neem contact op, liefst zo spoedig mogelijk. - FOTO'S ERIK OSSEWAAROE Nu nog een correctie. Hulst heeft bij de kerk geen H.- Hartbeeld gehad, schreven we. E(miel) d'Hondt uit Hulst trok ons evenwel aan ons jas je. „Er stond er wel een, over koepeld nog wel, recht tegen over de Pema. Ik ben begon nen als jongste bediende op de Hanzebank en ik heb er ja ren op zitten kijken! „Dan Eddy Taeiman maar eens aangesproken. Of er in zijn enorme collectie foto's over Hulst iets zit. Dat zit er in, het H.-Hartbeeld en de Hanze bank samen nog wel. Een andere kaart uit die serie heeft hij ook en die is af gestempeld in 1927. Voor of rond die tijd moet de kaart dus uitgegeven zijn, trouwens het hek staat nog rond de kerk en dat is pas tussen de jaren 1930 en 1935 vervangen door de huidige muur. Is in die jaren ook het H.-Hart beeld verdwenen? De eerlijk heid gebiedt ons te zetten dat de heer P. Brand ook dit beeld genoemd had-twee andere zegslieden pertinent niet - - maar hij meende dat het pas een jaar of acht weg was. Dan hadden we het zelf nog moe ten weten en dat bracht ons op een dwaalspoor. ®onze verslaggever ■NT JANSTEEN - Gede erde Staten (GS) blij- !n vasthouden aan de ®ctie 'drinkwater' voor Waterwingebied Sint- insteen.Dat blijkt uit de «morie van antwoord op en die zijn gerezen met •'•rekking tot een verder- ïande bescherming van "betrokken gebied. functie-toekenning heeft begaande consequenties ,r ren aantal bedrijven dat ret betrokken gebied is ge- -Mvivncii gcutuu u gc- --6U. Die gevolgen kunnen 'ngeld vertaald worden als Verre nadere onderzoeken zijn gedaan. Erkend wordt ove rigens dat het genoemde scha devergoedingsbedrag van 3,2 miljoen gulden in feite een slag in de lucht is. Over de termijn waarbinnen de doelstelling (functie drink water) moet zijn bereikt kan pas een beslissing worden ge nomen als er duidelijkheid be staat over de financiële conse quenties, Daarom wil men zo spoedig mogelijk beginnen met diverse onderzoeken. Zo wil men weten wat de bedreigende activiteiten in het Belgische deel van het water-intrekge- bied inhouden, hoe het met de nitraat-huishouding (meststof fen) is gesteld en welke maat regelen nodig zijn om de ver ontreiniging vanaf het wegen net tegen te gaan. De onderzoeken krijgen een zodanig prioriteit dat een voor stelling over het beschermings niveau in het gebied Sint Jan steen omstreeks een jaar na vaststelling van het beleids plan kan worden gepresen teerd. Daarnaast moet in het kader van de mogelijke aanleg van de Westerschelde Oeververbin ding (WOV) bekeken worden of het in het streekplan opgeno men trace van Rijksweg 60 (dwars door het waterwinge bied) gehandhaafd moet blij ven. „Het aanleggen van een nieuwe weg moet beschouwd worden als een nieuwe bedrei gende activiteit", zo staat te le zen. Ten aanzien van de route 'gevaarlijke stoffen' is een op lossing op korte termijn uitge sloten. Afbuiging naar de Tractaatweg is niet mogelijk omdat de hier gevestigde grenspost niet gerechtigd is alle douaneformaliteiten te vervullen, wat wel mogelijk is in Kapellebrug. Parkeren van tankwagens met gevaarlijke stoffen, die het drinkwater kunnen bedreigen, mag slechts op parkeerplaatsen met be schermende voorzieningen. GS vinden dat er geen reden is om met maatregelen in het Nederlands deel van het water wingebied te wachten totdat er zicht is op Belgische maatrege len. „Er kan niet gesproken worden van 'dweilen met de kraan open'. Bovendien zal het nemen van maatregelen aan de Nederlandse kant aantonen dat het ons ernst is met de bescher ming (voorbeeldfunctie), zo staat in het gisteren gepubli ceerde grondwaterbeleidsplan te lezen. Zoals bekend moest indertijd het sloopbedrijf van De Schrij ver in Kapellebrug verdwijnen en verrees er op Belgisch grondgebied, zo'n vierhonderd meter verder, een spiksplinter nieuw, en veel groter sloopbe drijf. TOUWTREKKEN - In zaal De Smidse werd een touw trekwedstrijd gehouden, waarvoor grote belangstel ling bestond. Uitslag: 1. groep Lambert, Vogelwaarde; 2. De Eksters, België; 3. De Bulls, België. Recreatief: 1. The Iron World, Clinge; 2. De Monitors, België; 3. 'n Pintje Pakken, Clinge. HOUT ZAGEN - Buurtvere niging De Opkloppers hield een wedstrijd in hout zagen. Er waren ruim twintig deel nemers, waaronder enkele dames. In de eerste ronde moest er een boomstam van ongeveer tien centimeter worden doorgezaagd. Daarna een (appelboom) van ruim vijftien centimeter. Uitslag: 1. E. Jonkgers, 2. W. de Cock, 3. Duo Mangnus-Pollet. TERNEUZEN - Uitslagen wed vluchten vanuit Bapaume maan dag 18 juli. Over het algemeen een zeer traag verloop met ver liezen aan jonge duiven. De Eendracht Terneuzen, 417 jonge duiven, 1159,16 mpm: 1. J. den Hamer, 2. R. van de Veke, 3 en 4. L. Bentz, 5. combinatie Ver- planke, 6. J. Geelhoedt, 7 en 10. F. Mollet, 8. combinatie Harte- Harding, 9. F. de Schepper. Met 92 oude duiven, 1162,05 mpm: 1. R. de Schoolmeester, 2. J. Dieleman, 3. A. Nieuwelink, 4. L. Bentz, 5. F. Mollet. De Reisduif Sluiskil, 331 jonge duiven, 1236,76 mpm: 1. J. van der Steen, 2. gebroeders Harms, 3. A. Bouchaut en zoon, 4 en 6. J. Dane, 5. p. Lockefeer, 7. Lockef eer-Van de Wege, 8. L. klaassen, 9. B. de Koeijer, 10. A. de Caluwé. Met 43 oude duiven, 1283,01 mpm: 1. H. de Feber, 2 en 3. Klerck-Dhaene, 4. combinatie Bracke, 5. J. Harms. Verwachting Axel, 335 jonge dui ven, 1205,6 mpm: 1. Visser-Len- sen, 2,8 en 9. P. de Poorter, 3. H. de Waal, 4 en 7. M. Witte, 5. M. Klaassen, 6 en 10. K. Verbunt. Met 59 oude duiven, 1055,9 mpm: 1. M. Klaassen, 2. C. de Poorter, 3. P. Schram, 4. J. Giele, 5. H. de Waal. Eerlijk Vreest Niemand Stoppel dijk, 91 jonge duiven, 1120,4 mpm: 1 en 8. J. en W. van Belle, 2 en 10. L. van Leuven, 3 en 6. me vrouw Strooband, 4,5 en 9. R. Duerinck, 7. J. Boeijkens. Herleving Kloosterzande, 307 jonge duiven, 1144,3 mpm: 1. T. Pauwels, 2. B. van Waes, 3. René van Goethem, 4. R. Mahu, 5. J. Roels, 6. A. Hemelaar, 7. F. Roc- tus, 8. E. de Kever, 9. P. der We duwe, 10. Th. Voet. De Postduif Heikant, 237 jonge duiven, 1209,82 mpm: 1,3 en 10. E. Verschuren, 2. Ch. de Bruijn, 3. C. Weemaes, 5. A. Thijs, 6. W. Lau- ret, 7 en 9. Lex Thijs, 8. Th. de Block. Samenspel Hulst/St- Jansteen, 372 jonge duiven, 1218,57 mpm: 1. E. van Deursen, St.-Jansteen; 2. Ed Strobbe, 3. W. Boddaert, 4 en 5. Th. Casteels, allen Hulst; 6. G. van Overloop, St.-Jansteen; 7. J. de Witte, 8. J. Everaard, 9. L. van de Gucht, 10. J.P. Duerinck, allen Hulst. Met 26 oude duiven, 1193,98 mpm: 1. P. van Looy, St.-Jan- steen; 2 en 3. J. Prenen, Hulst. VZV Hoofdplaat, 373 jonge dui ven, 1143,95 mpm: 1 en 3. Th. van de Velde, 2. A. de Poorter en zoon, 4. A. Martens, 5,6 en 7. W. van Grol, 8. W. de Ruijsscher, 9. P. de Poorter, 10. E. Temmerman-D. Met 86 oude duiven, 1137,44 mpm: 1. A. van de Broecke, 2. W. van Grol, 3 en 4. combinatie Den Ha mer, 5. W. de Ruijsscher. De Getrouwe Duif Cadzand, 183 jonge duiven, 1098,6 mpm: 1. E. Riemens-Van Unen, 2. A. Dui- ninck, 3. G. Schrier, 4. A. Mabelis, 5. J. van de Plasse, 6. Sj. Visser, 7. Aart Vasseur, 8. W. Goossen, 9. J. de Mey, 10. D. van Houte. Met 53 oude duiven, 1105,73 mpm: 1. M. Provo, 2. A. van Houte, 3. J. de Mey. De Reisduif Graauw in samen spel met De Postduif Lamswaar- de, 160 jonge duiven, 1217,75 mpm: 1. A. Bisschop, 2. Ed Mat- theijssen, 3 en 4. R. Harms, 5 en 9. O. Kouijzer, 6 en 7. G. Vioen, 8 en 10. H. van Poorten. Nieuw Leven Koewacht, 287 jonge duiven, 1232,68 mpm: 1. Jos Elegeert, 2. J. van de Branden, 3. W. Elegeert, 4 en 9. O. van Dam me, 5. R. de Laruelle, 6. W. van de Bilt, 7. A. Kips, 8. R. Clapdorp, 10. mevrouw De Kind. De Bonte Duif Aardenburg in sa menspel met De Grensvliegers Eede, 230 jonge duiven, 1197,6 mpm: 1. H. Cocquit, 2. L. Mathijs, 3 en 5. E. Verhulst, 4. W. de Clerck, 6. V. de Vreeze, 7. J. Pie- ters, 8. R. Braet, 9. A. Duzutter, 10. J. Wieme. Recht Voor Allen Sluis, 101 jonge duiven, 1054 mpm: 1. H. van Damme-Verheule, 2. J. Lauret, 3. J. Moens, 4, W. Coppens, 5 en 7. F. Baas en zoon, 8. M. van de Bus- sche, 9 en 10. mevrouw Coppens- Baert. De Vrede Sas van Gent, 355 jonge duiven, 1187,36 mpm: 1. H. Mar- quinie, 2. G. Begijn, 3. G. Dellaert, 4,5,6 en 10. P. Koers, 7. R. van de Berghe, 8. O. Obrie, 9. combinatie Elegeert. Met 80 oude duiven, 1192,78 mpm: 1. J. van Oppen, 2. P. Koers, 3. M. van Dam, 4. P. Goossen, 5. Th. van Zeele. Volharding Westdorpe, 218 jonge duiven, 1203,66 mpm: 1,2 en 6. Alb. Rombout, 3 en 5. H. van de Veeke, 4. W. de Fouw en zoon, 7 en 8. P. Baecke, 9. René Kwikkel- berghe, 10. Patrick Kwikkelberg- he. Met 72 oude duiven, 1172,99 mpm: 1. Ed de Smet, 2. E. Doolae- ge, 3 en 4. A. van Paemel, 5. P. Baecke. VANAVOND verzorgt het Zeeuws Koperkwartet een concert in het kader van de reeks Zomeravondconcerten in Cadzand. Zoals gebruike lijk vindt de uitvoering plaats in de Nederlands Hervormde kerk. Het kwartet, bestaande uit Huug Steketee en Ab Brou wer (trompet), Michel Tilkin (trombone) en René Passenier (trombone/tuba) brengt wer ken van onder meer Canabil- les, J S. Bach, Scott Joplin en Moussorgsky. Het concert be gint om 20.00 uur. De toe gangsprijs bedraagt 7,50, kin deren tot twaalf jaar mogen gratis binnen. De volgende concerten zijn op 18 en 25 augustus. OOK deze week zijn er een aantal opmerkelijke optre dens tijdens de Gentse Fees ten. Op het grote podium bij de St. Jacobskerk speelt zich de hoofdmoot af van het mu zikale programma in de Arte- veldestad. Vrijdag 22 juli brengt Wal ter de Buck een programma van Vlaamnse ballades. De bard weet als geen ander de gevoelige snaar bij het pu bliek te raken. Zaterdag 23 juli gaan de feetsen op de bui- tenalndse toer met de Span jaard Marquito Velez en zon dag is het de beurt aan Louise Markham. Norbert de Taeye zorgt maandag 25 juli voor een denderend slotconcert. Les Ennemis Confus, een en semble dat oude muziek speelt, treedt maandag 25 juli op in de ker van de paters Do- minikanen in het Zoute. Op het programma staan werken van Merula, Sweelimck en Bach. Duinbergen ontvangt donderdag 28 juli het Nieuwe Saxofoonkwartet uit Luxem burg. Op het programma in de Kristus koningskapel staan werken van Boccherini, Tchaikovsky, Dubois en Bach. IN Knokke is gisteren het jazzfestival van start gegaan. Het is inmiddels de zesde af levering van dit spektakel. Het biedt non-stop muziek die 's morgens om 11.00 uur begint en doorgaat tot de zon in de vroege ochtend boven de einder komt. Het festival duurt vijf dagen. In het Ca sino zijn dagelijks bands ge programmeerd. Buiten zijn er echter streetparades en uit voeringen op verschillende openlucht podia. Hoogtepunt is zondag 24 juli, als in het Casino Philip Catherine's Transparence, King Pleasure and the Biscuit Boys en het Diederik Wessels Trio optre den. BOUWWERKEN vormen een grote inspiratiebron voor kunstenares Evelyne Dielen uit Amsterdam. Tot en met 6 augustus exposeert zij in Ga lerie Trouvaille in Terneuzen, met werk dat via gemengde technieken tot stand is geko men. In haar werk zijn veel ar chitectonische grondvormen terug te vinden. Soms doen haar afbeeldingen denken aan plattegronden, dan weer aan close-ups van bouwcon structies. Ze is op zoek naar de eenvoud, en probeert di verse technieken en formules uit. Op het eerste gezicht lijkt de expositie van een wisse lend niveau, maar de bezoe ker krijgt zo in ieder geval een goede indruk van de mo gelijkheden van Evelyne Die len. „Soms vergelijk ik mijn werk met dat van een alche mist", schrijft ze in een toe lichting op de expositie. „Met zoeken en brouwen en verge lijken proberen te komen tot iets wat bijna het onmoge lijke oplevert: voor mij het ultieme, perfecte beeld". Ze is in 1962 in Heerlen ge boren en kreeg haar opleiding aan de Academie voor Beel dende Vorming in Tilburg. Sinds eind 1986 heeft ze zich als zelfstandig kunstenares in Amsterdam gevestigd. Ze ex poseerde al eerder in Terneu zen, bij een accountantsbu reau en bij Dow Chemical. Trouvaille is geopend tijdens winkeluren, maandag geslo ten.

de Stem | 1988 | | pagina 13