Paul Barten wint koers in Clinge 4Veel geleerd in competitie' Patrick Vervaet verrast in kwartfinale SPORT OP VIERDE DAG AMERIKAANSE SELECTIEWEDSTRIJDEN Wielrenunie beperkt mogelijkheden sponsors opnieuw UITSLAGEN Nieuwe veedr ccz DE STEM SPORT 3 WOENSDAG 20 JUL11988 INDIANAPOLIS (AFP) - Terwijl twee erkende reuzen van de Amerikaanse atletiek - Carl Lewis en Larry Myricks - elkaar opzweepten tot het beste verspringduel uit de geschiedenis, werd tussen de tropische buien door een nieuwe ster geboren. Volleybalteam besluit met zege JEUGDTALENTISABELLE LEENHOUWERS: Animo Promotie Haldermans finalist in Kikkertoernooi in Aardenburg NIEUWSOVERZICHT Competitieduel PSV verschoven Wim Opten Europees surfkampioen Hockeyers verslaan jeugd Australië Real Sranang in ongelijk gesteld EN STANDEN OOSTBURG MIDDEL BURG - De rijkspolitie vai West-Zeeuwsch-Vlaande ren en Schouwen-Duive land heeft een nieuw wapei in de strijd tegen de 'vakan tie-overlast'. Bacterievuur is redelijk goed onder bedwang t14 Door Eddy de Schrijver CLINGE - Paul Barten won gisteravond de ama- teurkoers in Clinge. Hij ver sloeg onder anderen Jos Ge vers, Karei van Goethem en John de Crom in de spurt. Barten moet vooral Bennie Vermeulen dankbaar zijn. De Belg uit De Klinge haalde na melijk Vereecken, Fase en Van Goethem in de laatste ronde te rug toen deze koplopers in de voorlaatste ronde aan de haal gingen. De hele kopgroep werd zodoende weer aan elkaar ge regen. De amateurkoers in Clinge kende een bijzonder flitsend verloop. Al direct na de start gingen De Muynck, Vereecken, Stofmeel, Gunst en Dinge- manse aan de haal. Laatstge- noemde moest eerst afhaken. De Baat sprokkelde heel wat punten bij elkaar voor de lei- dersprijs, maar toch kwam die bij hem niet terecht. Het was Peter van Acker uit Koewacht die die vette prijs wel opstreek. Van Acker ging samen met Pe ter van de Klundert en Polak in de aanval. Polak kreeg een klapband en viel en moest de strijd staken. De maximale voorsprong van de beide lei ders bedroeg vijftig seconden. Van Acker had zoveel krachten van zichzelf gevergd dat hij nog ver terugviel. Maar toch was deze ontsnap ping bepalend voor het koers verloop. Vermeulen, Vereec ken, Van de Sande - later afge stapt - Vervaet, Van Goethem, Rudy van Vlimmeren, Tak en Hage vonden elkaar en pikten Van de Klundert en Van Acker op. Later kwamen ook nog Fa se, De Crom, Bijvank aanslui ten. De laatste twee die aan klampten waren juist die man nen die later op de eerste en tweede plaats terecht kwamen namelijk Paul Barten en Jos Gevers. Uit de achterhoede pro beerde plaatselijk favoriet Ce- riel Hoefnagels de bakens nog te verzetten, maar dat was ver geefs. De leiders bleven buiten schot en in de voorlaatste ronde plaatste Thijs Fase met in zijn wiel Eric Vereecken en Karei van Goethem een bijna beslis sende demarrage. Vermeulen ging echter iedereen terugha len en zodoende kon Barten als een komeet naar de eerste plaats spurten. Bij de dames won Marietta Zoetewei door samen met Pe tra van Tilburg aan de haal te gaan. De beide dames bleven buiten schot en Zoetewei won knap. Van Oorschot, Merriënboer en Albrink ontsnapten bij de liefhebbers en maakten onder ling uit wie winnaar werd. Van Oorschot won door een misre kening van Albrink. UITSLAGEN Amateurs: 1. P. Barten (Zevenber gen) 100 kilometer in 2.28.45, 2. J. Gevers (Goirle), 3. K. van Goethem (Sluiskil), 4. J. de Crom (Hooger- heide), 5. E. Vereecken (Hulst), 6. N. Nage (Maartensdijk), 7. R. Bijvank (Westdorpe), 8. R. Tak (Ouden bosch), 9. C. Schouwenaar (Goes), 10. C. Vervaet (Walsoorden), 11. M. van Vlimmeren (Hoeven), 12. B. Vermeulen (Belgiè), 13. P. Mol ('s- Gravenpolder), 14. T. Fase (Oud- Vossemeer), 15. P. van de Klundert (Hoogerheide), 16. A. Eykemans (Sint Michielsgestel) op 0.59, 17. E. Stofmeel (Tilburg), 18. H. Oomen (Etten-Leur), 19. M. de Baat (Nieuw-Vossemeer), 20. J. Alle- wijnse (Vlissingen). Dames: 1. M. Zoeteweij (Kapelle), 2. P. van Tilburg (Halsteren), 3. L. van Moorsel (Boekei), 4. J. Kools (Sommelsdijk), 5. M. de Bruin (Amersfoort), 6. P. de Bruin (Nieuwkoop), 7. R. Heyboer (Rot terdam), 8. A. Donkersloot (Alm- kerk), 9. M. van Gaaien (Delft), 10. A. Vink (Wijk en Aalbrug), 11. M. Voets (Schijndel), 12. A. Hakkert (Geldermalsen), 13. K. Elen (Don gen), 14. A. van de Zanden (Üden), 15. A. Barrie (België). Liefhebbers: 1. T. van Oorschot (Etten-Leur), 2. J. Merriënboer (Roosendaal), 3. G. Albrink (Lim- men), 4. K. van de Weide (Middel- harnis), 5. H. Thijssen (Bladel), 6. A. Jongejans (Rotterdam), 7. J. Ha- rinck ('s-Heer Abtskerke), 8. P. Sa- ger (Zuid-Beijerland), 9. M. Krook (Amsterdam), 10. R Rombouts (Kloetinge), 11. J. Timmers (Breda), 12. G. van Melik (Strijen), 13. W. Oosse (Middelburg), 14. J. Akker mans (Nieuw-Vossemeer), 15. J. Dijkhuizen (Limmen). Twee reuzen en één ster Steve Lewis, een 19-jarige student uit Santa Monica, ver beterde bij de Olympische selectiewedstrijden in India napolis op een natte baan zijn eigen juniorenwereldre- cord op 400 meter tot 44,11 seconden. Voor de 1.88 lange atleet bete kende die tijd, een halve se conde beter dan twee dagen eerder, vooral een riante kwa lificatie voor de finale van het zwaar bezette nummer. Onder betere omstandigheden kan het na een dagje rust echter nog DEN BOSCH (ANP) - Het Nederlands volleybalteam heeft de oefenserie tegen Argentinië afgesloten met een overwinning (3-1) en daardoor ook de Olympi sche testreeks tegen de Zuidamerikanen in zijn voordeel beslist (3-2). De setstanden in de vijfde wed strijd waren 15-7,15-6,13-15 en 15-9. Bondscoach Arie Selinger be gon met zijn jonge basis en liet die twee succesvolle sets staan. In de derde besloot hij ook de oudere garde speelgelegenheid te geven. wel eens sneller gaan. De con currentie in de Verenigde Sta ten is op de 400 meter bikkel hard. Steve Lewis klopte met zijn 44,11 Dany Everett (44,32), de atleet die hem het hele seizoen was voorgebleven. In de andere halve finale won Harry Rey nolds in 44,65. Reynolds is de snelste man op de 400 meter op zeeniveau. Zijn tijd van 44,10, de derde uit de geschiedenis, werd dinsdag tot éénhonderd ste benaderd door Lewis. De 43,86, het wereldrecord van Lee Evans van de Olympi sche 400 meter van 1968 in hooggelegen Mexico-Stad, lijkt onder ideale omstandigheden in Indianapolis rijp voor een serieuze aanval. Nog een ander legendarisch wereldrecord van die histori sche 18 oktober 1968 stond op de vierde dag van de Olympische kwalificaties in het blikveld. De 8 meter en 90 centimeter ver van Bob Beamon had in India napolis verbeterd kunnen wor den. Carl Lewis en Larry My ricks hadden de supervorm er voor. Slechts de atmosferische Carl Lewis springt 8.76 ver en verslaat daarmee zijn concurrent Larry Myricks met twee centimeter. - foto ar. omstandigheden waren minder ideaal. Het duel, dat Lewis met 8,76 met twee centimeter in zijn voordeel besliste, moest wor den onderbroken voor een fikse regenbui. bon Beamon keek zelf toe hoe Myricks de jacht op zijn wereldrecord opende met een eerste sprong van 8,43. Lewis had een minder antwoord: 8,34. Daarna kwam Myricks met 8,55; vlak voor het onweer los barstte haalde Lewis met 3,2 meter rugwind (de enige sprong van het duo met teveel windvoordeel) 8,55. Na de bui kwam Myricks direct tot 8,74, een verbetering van zijn per soonlijk record met acht centi meter. Lewis, sinds 1981 al 24 duels ongeslagen tegen My ricks, haalde slechts inspiratie uit die reuzesprong van zijn concurrent. Hij verbeterde tot 8,76, de op één na beste sprong uit zijn loopbaan. Lewis kwam in de drie sprongen daarna nog één keer ver, 8,68, maar was ook twee keer foutief in de afzet. My ricks maakte één fout en scoorde nog 8,55 en 8,08. Olym pisch kampioen Lewis, die zijn tweede nummer in Indianapo lis in goud omzetten, kwam vijf jaar eerder in hetzelfde stadion tot zijn beste verrichting ooit: 8,79. Myricks had 8,66 staan tot dinsdag. De strijd, waarbij het duo liefst acht keer verder kwam dan 8,34, gaat de boeken in als de beste verspringwed- strijd uit de historie. UITSLAGEN Heren 800 m, finale: 1. Gray 1.43,96, 2. Everett 1.44,46, 3. Baskin 1.44,91, 4. Kersh 1.45,35, 5. Clark 1.45,47, 6. Marshall 1.45,83. Kogelslingeren, finale: 1. Flax 77,28 m, 2. Deal 75,64. 3. Logan 75,60, 4. McArdle 70,26, 5. Gillard 68,46, 6. Driscoll 68,46. 400 meter, halve finales: eerste se rie: 1. Reynolds 44,65, 2. McKay 44,81, 3. Valmon 45,01, 4. Daniel 45,12. Tweede serie: 1. Steve Lewis 44,11 (juniorenwereldrecord), 2. Everett 44,32, 3. Robinzine 44,67, 4. Hslcy 44 93 10.000 meter, finale: 1. Bickford (VSt) 29.07,35, 2. Plasencia 29.08,59, 3. Porter 29.09,92. Ver, finale: 1. Carl Lewis 8,76 m, 2. Myricks 8,74, 3. Powell 8,36 (teveel rugwind), 4. Laine 8,31 (tr), 5. Con- ley 8,23, 6. Ester 8,09 (tr), 9. Metcalf 8,04,8. Jefferson 8,00. Dames 800 meter, finale: 1. Gallaher 1.58,01, 2. Floyd 1.59,20, 3. Clark 1.59,93, 4. Marshall 1.59,97, 5. Jen kins 2.01,62,6. Harris 2.01,86. 400 meter, finale: 1. Dixon 50,38, 2. Howard 50,40, 3. Brisco 50,53, 4. Leatherwood 50,96,5. Howard 51,63, 6. Malone 51,98, 7. Miles 52,14, 8. Dendy 52,82. Speer, finale: 1. Mayhew 63,66 m, 2. Smith 56,46, 3. Sutfin 56,08, 4. Nye 55,18. Door Kees Hamelink OOSTBURG - De 15-jarige Isabelle Leenhouwers, te genwoordig woonachtig in Oostburg, bereidde zich uiterlijk onbewogen voor op haar finaleplaats in het Sluise Belforttoernooi afge lopen week. Haar tegen standster in de B-finale was de Ierse Nicola McCormick, een voor haar uiteraard on bekende tegenstandster. Zoals bekend zijn haar rackets niet uit de hoes geweest, want wegens de slechte weersom standigheden moest men nood gedwongen de winnares aan wijzen. Die aanwijzing leverde de Ierse de winst op door het minste aantal games tegen. Het meespelen in het Belforttoer nooi is voor Isabelle Leenhou wers traditie geworden. „Ja, als ik kan speel ik mee. Ik vind het nu eenmaal leuk om in Sluis te spelen. Je kent er iedereen en het is leuk om er bij te zijn," zegt zij. Het tennissen heeft zij geleerd in Sluis en tot twee jaar gele den maakte zij deel uit van het eerste competitieteam. Inmid dels is dat niet meer het geval en koos zij voor Animo in Ter- neuzen. „Ik kon in Sluis niet hoger spelen dan de vierde klasse, terwijl ik in Terneuzen tweede klasse kon spelen. Daarom ben ik weggegaan," legt zij uit. Het toeval wilde dat haar schoolvriendin Manon Kienjet is, evenals haarzelf een veelbelovend jeugdig talent. „Manon speelde al een jaar eer der bij Animo. Dat zal bij de keuze ook wel een rol hebben gespeeld," verklaart zij. Het competitiespelen in Zee land onderging vorig jaar de nodige wijzigingen door het oprichten van de CCZ, de Com petitie Combinatie Zeeland. Manon Kienjet vertrok hier door uit Terneuzen en Isabelle Leenhouwers werd voor de keuze gesteld. „Ik bleef toch liever in Terneuzen spelen. Je voelt je daar toch meer clubge bonden dan dat je bij onbe kende verenigingen aan de overkant moet gaan spelen," bekent zij. „Later kwam ook Stephanie Rottier naar Ter neuzen en die kende ik goed van de trainingen." Samen met Mike Simon en Mark Albers werd promotie gemaakt naar de over gangsklasse B. „We hadden een sterk team en het ging erg goed. Ik had vooraf helemaal niet verwacht dt ik al mijn partijen zou winnen. Allleen in de promotiewedstrijd in Am sterdam verloor ik mijn partij, maar daar had ik een totaal ander spel tegenover mij. Alle maal hoge ballen en dat ben je niet gewend," zegt zij. „Ik speelde tegen een ouder iemand, die erg geroutineerd was. Ze was tactisch gewoon beter." Het spelen in de dubbels met Stephanie Rottier en Mike Si mon was voor haar wel anders dan zij gewend was. „Ik heb in in de dubbels veel geleerd. Vooral in de mixed met Mike," zegt zij. De combinatie van stu die en sporten gaat bij haar nog altijd goed. „Wel is het zo dat ik minder train doordat de school meer tijd vergt, maar eigenlijk vind ik dat je dat nauwelijks merkt." Twee weken geleden stond zij in twee finales van een jeugdtoernooi in Tilburg. Eén finale schreef zij op haar naam bij de 16-jarigen, waarbij zij in de halve finale Manon Kienjet versloeg met 6-0, 6-0. „Ik denk dat Manon toen haar dag niet had, terwijl bij mij alles lukte. Een dag later stond ik tegen over haar bij de 18-jarigen en verloor ik in drie sets." Deze week neemt zij deel aan een jeugdtoernooi in Prinsenbeek en daarna gaat zij drie weken op vakantie. „Daarna moet ik misschien naar de nationale jeugdkampioenschappen," be sluit zij. Isabelle Leenhouwers: uitstekend thuis." ,Ik voel me bij Animo in Terneuzen - foto de stem/cor j. de boer. Van onze tennismedewerker KLOOSTERZANDE - De jeugdige Patrick Vervaet is het tennistoernooi te Kloos- terzande verrassend begon nen. Hij schakelde in de D17+-categorie in zijn eer ste partij niet alleen de eerst geplaatste Erik van Taten- hove met 6-2 6-4 uit, maar werd vervolgens de win naar in de tweede ronde, waarin hij Terneuzenaar Gino d'Hont met 6-2 6-4 versloeg, en zich daarmee plaatste voor de kwartfina les. De eerste geplaatste in deze groep, Michel Verberkmoes, stond tegenstander Rob de Burger geen enkele game toe, en voegde zich eveneens bij de laatste acht, evenals de tweede geplaatste Reggie van de Berg. Deze zette overigens een merk waardige uitslag neer tegen Cor de Jonge: 2-6,6-0,6-0. In de C-categorie bij de he ren bleven de verrassingen vooralsnog uit, ofschoon de kwartfinaleplaats van Sjaak Koole niet voorzien was. Dit was overigens meer te danken aan zijn tegenstander Henk Jansen, die in de tweede set de partij opgaf. In deze groep worden Jeroen Everling en Jean-Loup Deltour eikaars te genstander in de kwartfinale. Everling versloeg in de eerste ronde met 6-1, 6-1 Bart van Kampen, terwijl Deltour het duel tegen William Asselman in zijn voordeel besliste in 6-3, 7-6. Bij de dames C startte de Terneuzense Daniëlle van Z weeden met een ruime 6-3,6-3 zege op Esther Vervaet. In de D35+-groep bij de heren was Paul Boeijkens de eerste die zich plaatste voor de halve fi nale na zijn zege op Johan Heije. De favoriet voor de eind zege, Roland Renique, begon met een 6-2, 6-3 zege op Jan- Roelof Stam, en Aart van der Sloot had weinig problemen met Jan Burm: 6-2,6-2. UITSLAGEN Heren enkel C eerste ronde: Jan de Klerk-Peter Kouwij zer 6-4 6-1, Je roen Everling-Bart van Kampen 6-1 6-1, Jean-Loup Deltour-William As selman 6-3 7-6, Reggy Lambert-Pa- trick Vervaet 6-3 6-1, Evert van Kampen-Sebastien Rottier 6-4 6-3; Sjaak Koole-Henk Jansen 6-3 4-5, walk over voor Koole. Dames enkel C: Daniëlle van Zwee- den-Esther Vervaet 6-3 6-3. Heren enkel D 35+: Roland Reni que-Jan-Roelof Stam 6-2 6-3, Etienne Schauwaert-Donna Nanna 6-3 6-3, Aart van der Sloot-Jan Burm 6-2 6-2. Heren enkel D 17+: Sjaak Koole- Henk van de Berg 6-2 6-2, Patrick Vervaet-Gino d'Hont 6-3 6-4, Eugéne de Maagt-Pieter de Klerk 3- 6 6-4 6-0, Eric Heijndrickx-Robert Asselman 4-6 7-5 6-0, Reggie van de Berg-Cor de Jonge 2-6 6-0 6-0. DEN HAAG (ANP) - De wielrenunie wil de moge lijkheden van de amateur- sponsorploegen voor het nieuwe seizoen verder be perken. Er ligt voor de ver gadering van de sportcom- missie een voorstel het aan tal renners bij de sponsor- ploegen van twintig terug te brengen tot vijftien. Voor 1989 zal het aantal van de vroegere gastrennersvereni- gingen niet groter mogen zijn dan de zeven van dit jaar, die hun activiteiten zullen voort zetten. De Bond van Amateurspon sors (BVAS), die deze week vergaderde, is bijzonder onge lukkig met deze ontwikkeling. Aan de ene kant omdat er be langstelling was van mogelijke nieuwe geldschieters, maar vooral omdat de evaluatiecom missie van de KNWU de veru genwoordigers van deze belaj gengroep, die werkt met ry 150 amateurs en dames t heeft gehouden van zijn b leidsvorming. De BVAS houdt zijn be!fr ren tegen de voorkeurs^ van de nationale amateurs* tie, waar in het nieuwe j, ook een keurgroep van dej mes bij zal komen. De ar. teursponsors zijn niet bedUc voor de concurrentie, wel de grotere mogelijkheden j de nationale coaches hebbent het aantrekken van jonge au teurs en dames. Daar nameli is automatisch startrecht a verbonden in het nationa kampioenschap en een aai wijsbare voorkeursbehanij ling bij de samenstelling Vl ploegen, die Nederland vert genwoordigen in het buiten land. AARDENBURG - Philippe Haldermans heeft zich in het kikkertoernooi van tennisvere niging Sjef in Aardenburg ge plaatst voor de halve finale in de Cl-categorie. Gisteren was hij verantwoordelijk voor de uit schakeling van de als vierde ingelote Sjaak Resseeuw die de eerste ronde met 6-4, 6-2 had gewonnen van Ralph Snicke. Haldermans won van Resseeuw met 6-3,6-2. De tweede geplaatste Ronnie van Remortel verlaat het toer nooi vroegtijdig. Hij verloor van de Duitser Achim Palmen in drie sets: 6-4,6-7,6-3. Gorth- manns kende overigens in de C2-categorie eveneens een on gelukkige start. Als eerste ge plaatste moest hij het toernooi vroegtijdig verlaten vanwege zijn verlies tegen Brabander Gijs van Wanrooy (6-2, 6-4). Mario Leenhouwers, verlost van de organisatie van het Bel fort-toernooi, begon met twee overwinningen. Bij de heren Cl ontnam hij de winnaar van het Belfort toernooi Paul Hen- drikse het uitzicht op een be tere klassering via een 6-4, 7-6 overwinning. Hendrikse kan zich nu volledig concentreren op de C2-categorie, waarin hij na twee overwinningen halve finalist werd. In de eerste ronde versloeg hij Vlissinger Menno van Dijk in drie sets (3- 6, 6-1, 6-2) om daarna Fred van der Pijl met lege handen achter te laten (6-1,6-3). UITSLAGEN Heren enkel Cl: Mario Leenhou- wers-Paul Hendrikse 6-4, 7-6, Jan- Willem Buijsrogge-Jake Trapman 7- 5, 6-2, Achim Palmen-Ronnie van Remortel 6-4,6-7,6-3. Heren enkel C2 eerste ronde: Gijs van Wanrooij-Bart Gorthmanns 6-2, 6-4, Tony Seen-Benny Lampaert 6-2, 6-2, Hans Poppelaars-Bart Bonne 6- 2, 6-7, 6-2, Mario Leenhouwers- Pierre Lampaert 6-2, 6-2, Fred van der Peijl-Menno van Dijk 7-5, 7-6, Lake Trapman-Niek van Remortel 6-4,6-3, Philippe Haldermans-Pascal Vermeire6-1,6-1. Dames enkel D 35+: Godelieve Li- son-Emmy Pijcke 6-0, 6-0, Bea Joppe-Ria Vermeire 6-2,6-1. EINDHOVEN (ANP) - PSV zal zijn eerste thuiswedstrijditi| komende competitie niet op woensdag 24 augustus tegen M spelen, maar op zaterdag 27 augustus tegen Volendam, 1 duel tegen MVV werd na overleg met de Maastrichtse clubl de KNVB verschoven naar woensdag 21 september. Op: augustus vertoeft PSV in Barcelona, waar het deelneemt s het jaarlijks Juan Gamper-toernooi. ST MORITZ (ANP) - De Nederlandse plankzeiler Wim heeft op het Silvaplanameer in Zwitserland de Europese tit| in de Mistral-klasse veroverd. De zwaargewicht uit Krop wolde versloeg 187 concurrenten. Bij de dames werd de vee: tienjarige Luciënne Ernst uit Reeuwijk derde. CANBERRA (ANP) - In de reeks oefenwedstrijden heeft h nationale hockeyelftal gistermiddag in Canberra met 3-2 (1-1 van de Australische jeugdploeg gewonnen. Na vijf wedstrijden tegen officiële landenploegen (Zuid-Kon en Australië) was dit de eerste confrontatie met een elftal di de voorbereiding op de Spelen van Seoul niet in het vaan: heeft staan. Onder die omstandigheid besloot coach Hans Jorritsma wat ruimere greep uit zijn bankspelers te doen dan gewoonlijl Het Nederlands elftal was in Canberra sterker dan de tege: partij en nam door Taco van de Honert en Floris-Jan Bovela: der een voorsprong van 2-0. Door korte hoekslagen kwam Jo: Australië kort voor rust en na rust terug tot 2-2. Taco van| Honert zorgde er voor dat de winst naar Nederland ging. Opstelling Nederland: Jansen; Bovelander; Smeekes, KooijmanJ Bennninga; Parlevliet, Crucq en Steens; Schlatmann, Robert Delisi en Van de Honert. UTRECHT (ANP) - De president van de Utrechtse arrondil mentsrechtbank, mr. Schuman, heeft Real Sranang in het ij gelijk gesteld bij het kort geding, dat de voetbalclub 1 KNVB had aangespannen. De voetbalbond had Real Sranang teruggezet naar de viej klasse van het district West I. De algemene tuchtcommis van de KNVB was tot deze stap gekomen, nadat Sranang k haaldelijke met de strafinstelling in aanraking was gekonj De vereniging was halverwege het vorige seizoen uit de ci pétitie in de derde klasse gehaald. Meer kM min,der I VOETBAL I ZEILEN Oefenwedstrijden MVV - MKC (tweede klasse) 13-0 (3-0). Doelpunten: Uitman 3, Arts 3, Delahaye 3, Driessen, Maas, Schuman. Toeschouwers: 650. Nijnsel (vierde klasse) - Feyen- oord 0-6 (0-4). Doelpunten: Krommendijk 3, Van Geel, Smo- larek, Monkou. Toeschouwers: 2.500. Zwartemeer (tweede klasse) - Ajax 0-6 (0-2). Doelpunten: Wil- lems 3, Meijer 2, Frank de Boer. Velocitas (eerste klasse) - FC Groningen 1-5 (1-4). Doelpunten FC Groningen: Eykelkamp 2, Regtop 2, Ten Caat, Velocitas: Poortman. Menaldumadeel (derde klasse) - Cambuur 1-6 (0-3). Doelpunten Cambuur: Post 3, De Leeuw, Kuitert, Larooy e.d., Menaldu madeel: Den Boer. Smilde (vierde klasse) - KV Me- chelen 1-5 (1-4). Doelpunten Me- chelen: Bosman, Koeman, Oha- na, Emmers, Den Boer, Smilde: Vredeveld. Nieuw Loosdrechtse zeilw« Uitslagen vierde dag: star: Douze (De Bilt), 2. In derN (Breukelerveen). 470: 1. Va (Eemnes), 2. Verbrakel (Hout Finn: Van Hellemond (Hili sum), 2. Kruijer (Nieuwer Aar). FD: 1. Otto (Woudento 2. Schuiling (Utrecht). Laser: De Jong (De Bilt), 2. Kalffs (T^ men). Van onze verslaggevers Met het uitbreiden van de trans actiezaken (het onmiddellijk be talen van een boete) is de moge lijkheid tot het zogenaamde lik] op-stuk-beleid vergroot. Van onze verslaggever GOES - Drastische maatre gelen in voorgaande jaren en een meidoorn-onder houdsplicht in het openbaar groen in bepaalde gebieden hebben het gevreesde bac terievuur dit jaar binnen de perken kunnen houden. De onderhoudsplicht gold dit jaar voor geheel Tholen en voor grote delen van Zuid-Beve land. Die gebieden zijn aange wezen omdat daar ter plekke veel fruitteelt plaatsvindt. Die streken waren altijd slachtof fer van de bacterievuur-epide- mie. Alleen heeft de Plantenziek- tekundige Dienst in Goes veel meldingen van peretelers ge had. In deze fruitsoort is rede lijk veel bacterievuur aange troffen. Veel knip- en snoei- werk aan deze fruitbomen was het gevolg. „Wij hebben het bacterie vuur redelijk onder de knie weten te houden", aldus G. van der Made van de Plantenziek- tekundige Dienst. „Wij zijn nu niet meer bang voor grote ram pen, hoewel je dat met een bac terie niet altijd voor honderd procent weet". Sporen van het bacterievuur zijn altijd in de natuur aanwe zig. Ze weten dikwijls in de bo men door te dringen na een ha gelbui, wanneer wondjes aan de bomen zijn toegebracht. Ook de bloeiperiode maakt fruitbo men kwetsbaar. „De peren hebben dit jaar vrij laat gebloeid en mogelijk was dit net een periode waarin de bacterie wat harder toe sloeg. Een andere verklaring heb ik er niet voor", zegt Van der Made. Open NK in Dieren Tweede ronde: hoofdgroep:' Mil - Rogers (Aus) Vi-Vi, M' (GBr) - Hoeksema 1-0, Fail (Hon) - Peek "A-W, Belk (Fra) - Karolyi (Hon) 1-0, Heste- Reissmann 1-0, Hart Vogel 14-14, Timmerman fuentes (Chi) afgebroken. ROBIN VAN HECKE uit Sas van Gent reed bij de ama teurs in het Belgische Asse naar een verdienstelijke vijfde plaats. ERIC VEREEC KEN uit Hulst werd er ne gende. PATRICK VAN HULLE uit Sas van Gent ein digde als elfde in Oostakker. DANNY DE MUNCK, even eens uit Sas van Gent, werd negentiende in Dentergem. In Oekene reed COR VER- PLANKE uit Biervliet als vijftiende over de streep. KO HARMS uit Axel werd tiende in Zuienkerke. Een veer tiende plaats was er wegge legd voor JOOP BROOY- MANS in Maarkedaal. PHI LIP LAMPAERT uit Eede pakte de vijftiende plaats in Aalter. CYRIEL HOEFNA GELS uit Clinge werd der tiende in Baasrode. JACKY FORTREI uit Bres- kens reikte bij de junioren naar een vijfde plaats in Ste- kene. FRANK VERBIEST uit Hulst werd er zesde, PA TRICK VAN DE VIJVER Zuiddorpe achtste en CHEL ZAAN, eveneens Zuiddorpe, negende. In E tergem was er een plaats voor SANDY MUNCK uit Sas van Gent JEAN-PIERRE FORTKEI Breskens sleepte een zevö plaats in de wacht in nieuwelingenkoers in gem. DAVY DUBBELE uit Sluiskil eindigde tweede in Sinaai-Waas. De jeugd van de wielerv' bij de 14-jarigen. s 1 werd achtste bij de 13-f gen. Bij de BWF was er een plaats voor BERT DE RE SCHER uit Aardenburj Van onze correspondent ZUIDDORPE - Er is een nieuwe v put bij Zuiddorpe. De put ligt in en van J. Verstraten. Gisteren werd d ficieel open gesteld door Peter Ma; stichting landschapsverzorging Ze De stichting, die zich inzet voor het c den en in stand houden van kleine lai elementen zoals de knotwilg en de ve y?' dat eind dit jaar in Zeeland een 150 drinkputten hebben. Tijdens de ingebruikname wees P< de aanwezigen nogmaals op het bel, veedrinkput, in de volksmond een ko< noemd, is eigenlijk in Zeeland een un datuur. Overal is ons water brak, drinkput zoet water bevat. Daardoor vï; dieren zich aangetrokken tot een drinkput. Binnen een maand heeft d geheel eigen flora en fauna opgebouwi Vanc onze verslaggever middelburg - Axelaar r. S. gaat in beroep tegen ujn veroordeling gisteren in iVliddelburg door politie- niging Zeeuwsch-Vlaan® rechter mr. Janzen tot vier kwam in actie in Puttershj Sveken gevangenisstraf WILMAR VAN DE BER waarvan drie weken voor-' uit Axel eindigde als Waardelijk. S. verjoeg in SCHOUT uiTsaTvanG pistoof" met 6611 ^chtdruk- worh sr-btcto hü hp 13-ji r*10?1 vier medewerkers van de Provinciale Zeeuwse y^rgie Maatschappij pZEM) van zijn toenmalige Woning in Sas van Gent. Rumbeke. RINUS DE Bi' Sl uit Oostburg werd er ze' m a betalingsmoeilijkheden, de. 1 de pzeM, omdat hij naar eiger in hi kenii den dewf gase Toer geda putt af te naar zei: dich maa S. zeggi op de: had was

de Stem | 1988 | | pagina 8