Staten ew York ynoniemen 'Geen personeelsgebrek in zwakzinnigeninrichtingen' P ECONOMISCHE ZAKEN: PHILIPS WEERHOUDT JAPANSE INVESTEERDERS Vierdaagse van start Burgemeester van New York bezoekt Amsterdam DE STEMCOMMENTA AR Het belang van de dialoog Uitstel belastingverlaging kost de werkgevers 250 min gulden per maand BINNENLAND 4 nflSTEM BINNENLAND WOENSDAG 20 JULI 1988 STAATSSECRETARIS DICK DEES VAN VOLKSGEZONDHEID: DEN HAAG (ANP) - De opstelling van Philips, üe zich verzet tegen overheidssteun bij het aan trekken van buitenlandse investeerders, weer houdt met name grote Japanse bedrijven ervan i Nederland te investeren. (Standpunt Investering Tarief Vorm 'IK HOOP IETS VAN DIT BEZOEK TE KUNNEN LEREN' NIEUWSOVERZICHT Minister pikt extra bezuiniging NZR: Verder bezuinigen desastreus Mijnenjager Golf wellicht eerder terug KLM bestelt zeven F-50's Politie Lelystad zoekt nepcollega's Partij 'verdacht' vlees mag worden gelost Grootste bijenmarkt in Nederland Van den Broek laakt uitspraken Baard T5 T28 ijke boodschap' heeft. On- lanks de gangbare mening S>ver de onderdrukking van de vrouw in de Islam voelen vooral vrouwen zich tot deze odsdienst aangetrokken, al- lus Mehdi. Vrouwen denken naar zijn idee 'veiliger' te zijn ii de Islam met zijn vaste re bels dan in een wereld waarin dj voortdurend met seksisme worden geconfronteerd. Islamitische geestelijken melden vaak gevallen van discriminatie van moslims in de Verenigde Staten. Vele Amerikanen leggen een ver band tussen Islam en terroris me. Ook zouden vele moslims in gewetensnood raken, om dat zij hun godsdienstige plichten, zoals het vasten tij dens de Ramadan, moeilijk kunnen combineren met hun werk. De moslims proberen de laatste tijd politieke invloed te verwerven. Een actiecomité ter bescherming van de rech ten van de islamtische bur gers, dat begin dit jaar in Los Angeles werd opgericht, stelt zich mede ten doel invloed uit te oefenen op het beleid van de Amerikaanse regering in het Midden-Oosten. Het comi té hoopt dat binnen vier jaar moslims worden gekozen in het Congress. In de gemeen ten, vooral in wijken met veel zwarten, hebben de moslims nu al veel invloed. (EPD) gemeester zeggen dat Koch New York heeft uitgeleverd aan de politiek carrièrema kers en de projectontwikke laars. Hoe het ook zijde tunnels van New York lekken en de bruggen roesten door. Jaar lijks gaan 39.000 banen verlo ren omdat bedrijven niet lan ger in de overbevolkte, peper dure en onleefbare stad willen blijven en him heil elders zoe ken, Het Newyorkse onder wijssysteem staat op de rand van de afgrond. De schoolge bouwen verkrotten. Van de 900000 studenten die de open bare scholen bezoeken loopt een derde voor het eindexa men weg. Het weekblad Time om schreef New York niet geheel ten onrechte als „een bruids taart in de etalage van een bakkerijveel schitterend sui ker aan de buitenkant, maar een kern van karton binnen in". Of Edward Koch zij n zwaar gehavend blazoen nog kan op poetsen voor de burgemees tersverkiezingen van het vol gend jaar, is daarom zeer de vraag. Edward Koch is een om streden man geworden. Maar of de stad opnieuw de merk waardige combinatie van straatvechter, duizendpoot, financieel genie, politiek pro feet en verbaal fenomeen kan vinden die bovendien de hardheid en de energie kan opbrengen om zich staande te houden, is aan twijfel onder hevig. In New York kan een burgemeester niet anders dan omstreden zijn en wisselt zijn bestuurlijke fortuin soms met de dag. Edward Koch zal er alles aan toen om de tegenslagen die hij moet verduren te bo ven te komen. Want zijn graf schrift klopt: hij houdt als geen ander van New York en de Newyorkers, en hij is nog steeds de meest fervente ver dediger van een stad die nog slechts uit tegenstellingen en ongerijmdheden bestaat. Misschien dat de Newyor kers zich dat voor ogen hou den als ze het volgend jaar ter stembus gaan. De zaak van Edward Koch is nog niet ver loren. kleurde wordt weggeknipt. Gehandicapten zijn in toene mende mate veroordeeld tot binnen zitten. Voor uitjes en individuele aandacht en warmte is minder tijd. Perso- neelgebrek leidde al tot het in bad verdrinken van een geestelijk gehandicapte. De inspectie voor de geestelijke volksgezondheid sprak on langs van verwaarlozing, als gevolg van de bezuinigingen: 'funest'. Ook het speciaal onderwijs voor de kwetsbaren en kans armen wordt gevoelig beknot. Ouders vragen zich angstig af: moeten we en kunnen we die zorg dan overlaten aan vrijwilligers? Is de Zorgzame Samenleving ook daarop het antwoord? En is onze samen leving dan al (nog) zo doortin- teld van zorgzaamheid dat ze de gevolgen van die bezuini gingen aan kan? Dit is de tweede aflevering van een serie over de 'Zorgzame Sa menleving'. Morgen de rol van het vrijwilligerswerk. Staatssecretaris Dick Dees. foto johan van guhp Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Er is en dreigt geen personeelsge brek in inrichtingen voor zwakzinnigenzorg. Hoogstens is er sprake van een zwaardere werklast voor het personeel als gevolg van de toenemende vergrijzing van de bewoners van dergelijke in richtingen. Dat schrijft staatssecretaris Dees (Volksgezondheid) in ant woord op vragen van PPR-Ka- merlid Beckers. Beckers stelde de vragen naar aanleiding van de dood van een 41-jarige be woner van een tehuis in Mid delburg, die door het verzor gend personeel even alleen werd gelaten en vervolgens in zijn bad verdronk. Volgens Beckers illustreert dat incident de waarschuwing van de Geneeskundige Hoofd inspectie van de Geestelijke Gezondheidszorg, dat als ge volg van bezuinigingen het personeel in zwakzinnigenin richtingen het werk niet meer aankan. Dees beantwoordt de vraag of het ongeval in het Middel burgse tehuis de waarschu wing van de Hoofdinspectie il lustreert, niet. Volgens de staatssecretaris is het onmoge lijk een uitspraak hierover te doen, zolang de zaak nog bij Justitie in onderzoek is. De staatssecretaris verklaart dat in 1987 geen bezuinigingen in de zwakzinnigenzorg hebben plaatsgevonden en dat voor de periode tot en met 1990 zelfs ƒ127 miljoen extra uitgaven worden voorzien. Van 1980 tot en met 1986 is wel bezuinigd, maar dat heeft slechts geringe invloed gehad op de perso neelsbezetting in zwakzinni geninrichtingen, aldus Dees. De personeelsaantallen per honderd bezette bedden daal den van 92 naar 90,75. In ver zorgende en verplegende sector daalde de personeelssterkte zelfs nog minder: van 61 per honderd bezette bedden in 1980 naar 60,8 in 1986. Volgens Dees blijkt daaruit dat de directies van de inrichtingen kans heb ben gezien de bezuinigings maatregelen niet ten laste te laten komen van het verzor gend personeel. Forse kritiek op Philips eze kritiek levert drs. F. Migchelbrink, commissaris Ivoor Buitenlandse Investeringen van het ministerie van onomische Zaken, in het weekblad Onderneming van ^werkgeversorganisatie VNO. i de Japanse cultuur zijn de iverheid en de top van het be- rijfsleven nauw met elkaar /erbonden. Het is moeilijk - zo |jiiet onmogelijk - Japanners van te overtuigen dat de si- latie hier anders is. Men be bouwt Nederland als 'the |óngdom of Philips' en men is ng dat deze onderneming een or hen negatieve invloed op het beleid van de Ne- ilandse regering. Daardoor fejn we al enkele investerings- ■ojecten uit Japan misgelo- aldus Migchelbrink wiens dienst zich bezighoudt et het aantrekken van bui- ilandse investeerders. Jij zegt zich het standpunt van philips - dat voor niet Euro- se bedrijven dezelfde regels jnoeten gelden als voor Euro- omdat anders sprake is concurrentievervalsing - te kunnen voorstellen, iaar de praktijk is volgens Itigchelbrink anders. „De iropese overheden tasten wel gelijk fors in de beurs om |iet-Europese en Europese in- steerders te lokken. Hoewel jre deze vorm van competitie lever niet hebben, kan Neder- nd niet aan de kant blijven aan", aldus de ambtenaar. 1 concurrentie voor Neder- ffldse bedrijven wordt er vol- i hem immers niet minder a als een Japans bedrijf zich, a plaats van in Nederland, in felgië of Ierland vestigt. „Ons rod laat zich dan wel een forse Investering en een flinke portie kerkgelegenheid ontsnappen". In een reactie zegt Philips in Pet blad dat zij al jaren waar- muwt tegen de ongebreidelde «NISTER-PRESIDENT Lubbers minister van Buitenlandse aken Van den Broek verdienen lof voor hun politieke missie die Ideafgelopen drie dagen in Israël hebben verricht. Niet dat er concrete resultaten zijn geboekt. Dat lag overigens akniet in de lijn der verwachtingen. Het belang van het bezoek '9 meer in de dialoog die tussen de beide Nederlandse bewinds- Men en de vertegenwoordigers van de Israëlische regering is woerd. Aan het bezoek van Lubbers en Van den Broek werd vooral °°r Israël veel waarde gehecht. Lubbers - behalve de premier an een bevriende natie ook nog eens vertegenwoordiger van de Kr Israël zeer belangrijke EG - was de hoogste buitenlandse die Israël bezocht sinds de Palestijnse volksopstand begon. Net zou te ver gaan om te beweren dat Israël sinds die fatale cntste december in een totaal politiek isolement verkeert. Het is "iter wel zo dat het diplomatieke terrein dat Israël voor de aan- an9 van de Palestijnse opstand aan het herwinnen was, volledig Moren is gegaan. Net is Israël - dat onder een spervuur van internationale kritiek «-wel wat waard om iets aan die slechte beeldvorming te ver- Meren. Het is niet onlogisch dat het bezoek van Lubbers en ■n den Broek als welkome gelegenheid werd aangegrepen om e'waarom van het Israëlische handelen te verduidelijken. Aij hebben in de Nederlandse vertegenwoordigers beleefde, afstandelijke toehoorders gevonden. Het begrip voor de ®iemen waarmee Israël worstelt is in Nederland aanwezig. Dat tekent echter niet dat Nederland kritiekloos staat ten opzichte "het Israëlische optreden in de bezette gebieden. Premier heeft ziin gastheer Shamir in harde bewoordingen het Merlandse standpunt duidelijk gemaakt. In ruil voor voor veilige erkende grenzen zou Israël bereid moeten zijn om het Pales- Me recht op zelfbeschikking te erkennen, renner Shamir en de Israëlische minister van Defensie hebben °P de oproep van Lubbers gereageerd. Rabin ging daarin °0 het •eni Een verst getuige zijn uitspraak: 'Als de Palestijnen geweld 9ebruiken, dan zullen ze met geweld worden bestreden', eerste conclusie zou kunnen zijn dat de woorden Van Lub- Mniet in vruchtbare aarde, maar in het droge zand van de Ne- w-woestijn zijn gevallen. u ephter van ongewenst fatalisme getuigen. Ondanks de ®iekkigé houding van Israël mogen andere landen hun po 's niet opgeven om de situatie in het Midden-Oosten te norma- an Om die reden heeft het bezoek van Lubbers en Van den ekwel degelijk nut gehad. georganiseerde concurrentie uit het Verre Oosten. Wanneer de concurrentie bestaat uit een gecoördineerde aanval op een smal gebied door politiek, ban ken en industrie is er geen sprake meer van normale om standigheden. Niet-Europese bedrijven - ook Japanse- zijn van harte welkom als ze hier willen produceren. Philips wil echter met dezelfde spelregels concurreren, ook in Japan, al dus Philips. Migchelbrink ver wijt andere EG-landen on geoorloofde methoden bij het werven van buitenlandse in vesteerders. „Er is een moor dende concurrentie gaande tussen de landen van de Euro pese Gemeenschap". Daarbij wordt niet alleen ge schermd met gunstige vesti gingsvoorwaarden als een laag tarief van de vennootschapsbe lasting en een goede infra structuur. „Het blijkt dat EG- landen bereid zijn nieuwe in vesteerders op vele terreinen financieel leuk tegemoet te ko men, hoewel dat volgens de EG-mededingingsregels niet is toegestaan. Daarbij gaat het niet zozeer om directe subsi dies, maar om douceurtjes in de vorm van lagere energieprij zen, goedkope grond, minder strenge milieu-eisen, goedkoop water en dergelijke". Volgens Migchelbrink maakt deze vorm van verkapte subsi diëring het vrijwel onmogelijk met succes te protesteren bij de Europese Commissie. „Nee, het is naïef om te zeggen dat er sprake is van een eerlijke open competitie. Daarvoor gebeurt er teveel onderhands". NIJMEGEN (ANP) - De eerste marsdag van de 72ste Nij meegse Vierdaagse is voor 607 deelnemers een te zware op gave gebleken. Dat betekent dat voor de dag van Wychen, die vandaag op het programma staat, 31.262 lopers gerech tigd zijn van start te gaan. Gisteren trok het wandellegioen door de Betuwe met als trekpleisterplaats Eist. De 1750 Britse militairen die aan de Nijmeegse vierdaagse meedoen zijn zich bewust van de con stante dreiging van IRA-aanslagen. Maar de Britten zijn er inmiddels zo aan gewend geraakt, dat ze er volgens woord voerder captain P. Williams niet meer bij stilstaan. De Britse militairen die voornamelijk afkomstig zijn van bases in hun vaderland en van legerplaatsen in de Bondsrepubliek heb ben volgens Williams leren leven met de dreiging van IRA- aanslagen. Op de foto, de eerste uitvallers van de zware vier daagse. - foto anp DEN HAAG (ANP) - Uitstel van de verlaging van de vennootschapsbelasting en van de afschaffing van de kinderbijslagpremie kost het bedrijfsleven 250 tot 300 miljoen gulden per maand. Dat heeft de Raad van Centrale Ondernemersorganisaties (RCO), waarin VNO en NCW zijn verenigd, gisteren in een brief aan het kabinet geschre ven. De RCO doet in de brief een dringend beroep op het kabinet niet terug te komen op eerdere beloften. Premier Lubbers zei afgelopen zaterdag na het ka binetsberaad dat het misschien een paar maanden later wordt voordat beide maatregelen worden gerealiseerd. De verlaging van de ven nootschapsbelasting - de belas ting die bedrijven over hun winst betalen - zou 1 oktober van dit jaar ingaan. Door de maatregelen voorlopig op te schorten wil het kabinet een nog onbekende overschrijding van de WIR opvangen. De RCO noemt dat verbre ken van een gedane belofte. Het kabinet riskeert daarmee, zo schrijven de werkgeversor ganisaties, opnieuw een ern stige inbreuk op het vertrou wen van Nederlandse en bui tenlandse ondernemingen. Als het kabinet de economische groei en de werkgelegenheid serieus neemt, kan het niet op nieuw afbreuk doen aan het ondernemingsklimaat. De verlaging van de ven nootschapsbelasting was de werkgevers toegezegd tijdens het zogenoemde paasdebat. De belasting over bedrijfswinsten zakt van 42 naar 35 procent. Deze maatregel compenseert, evenals de afschaffing van de kinderbijslag, de afschaffing van de WIR. Per 1 juli heeft het kabinet al een deel van de kin derbijslagpremie voor zijn re kening genomen. Volgens de plannen gaat het rijk per 1 ja nuari volgend jaar de hele pre mie betalen. Maar ook die da tum wordt mogelijk opgescho ven om de tegenvallende WIR- uitgaven op te vangen. SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is gisteren de burgemeester van New York, Ed Koch, aangekomen voor een bezoek van twee dagen aan Amster dam. De 62-jarige Koch, voor het eerst in zijn huidige functie in ons land op bezoek, maakt de reis op uitnodiging van het gemeentebestuur van de hoofdstad en de stichting Nederland Amerika. Burgemeester Van Thijn begroette zijn beroemde collega uit New York, over wiens leven nu al een musical is gemaakt, op de luchthaven. 'Het was Ed Koch die de Big Apple, zo als New York door bewonderaars wordt genoemd, uit het financiële moeras waarin de stad eind j aren zeventig terecht was ge komen heeft gehaald en die New York nieuw elan gegeven heeft', zo zei Van Thijn over zijn gast. De Amsterdamse burgemeester zei onze hoofdstad en New York in alles onverge lijkbaar te vinden, maar Koch zei toch te hopen van zijn bezoek aan Amsterdam iets te kunnen leren. Vanmiddag zal Koch een ontmoeting hebben met deskundigen op het gebied van drugs, de Aids-proble- matiek en huisvesting. New York kent 240.000 drugsverslaafden. „Niemand schijnt te weten hoe we de stroom drugs moeten stoppen. Vorig jaar hebben we Burgemeester Koch voor het stand beeld van de Dokwerker in Amster dam. -foto anp 80.000 handelaren gearresteerd en deson danks gaat de stroom door", aldus Koch op Schiphol. Net als ons land kampt ook New York met een fors tekort aan celruimte voor overtreders van de wetgeving inzake ver dovende middelen. Koch staat volstrekt afwijzend tegenover de legalisering van verdovende middelen. Volgens hem neemt het aantal gebruikers daardoor alleen maar toe. Hoewel onvergelijkbaar voor wat betreft de omvang met Amsterdam, kent ook New York een ernstig tekort aan huizen. Ook dat zal onderwerp van ge sprek zijn. Het programma van Koch vermeldt verder een bezoek aan het Joods Histo risch Museum en het Anne Frankhuis. Ge vraagd naar zijn beeld van de reputatie van Amsterdam en Nederland: „Amster dam is de stad met het grootste Joodse be volkingsdeel vóór de Tweede Wereldoor log. Nederland is het land dat in opstand kwam tegen de nazi's en dat de staat Israël zeer veel hulp heeft geboden". Koch is in november 1977 voor het eerst tot burgemeester van New York gekozen. Volgend jaar wachten hem nieuwe verkie zingen. „Van Thijn wordt benoemd. Ik word gekozen. Van Thijn hoeft zich nooit zorgen te maken over zijn toekomst", al dus Koch, die nog niet aan een beëindiging van zijn burgemeesterschap denkt. Koch bevestigde dat hij in het verleden al meerdere malen is uitgenodigd om ons land te komen bezoeken. Gezien de vele uitnodigingen die hij krijgt was het hem niet mogelijk ons land aan te doen, zo zei hij. DEN HAAG - Minister Van Eekelen (Defensie weigert ƒ40 miljoen extra te bezuinigen. De bewindsman is er pas na het kabinetsberaad van afgelopen zaterdag achtergekomen dat hij volgend jaar geen ƒ18, maar ƒ40 miljoen moet inleveren, zo bleek gisteren. De bewindsman ontdekte de onaangename ver rassing pas nadat hij schriftelijke informatie mee naar huis kreeg, waarin uitgerekend was wat de eerder gemaakte af spraak in het kabinet exact betekende voor zijn begroting. Van Eekelen was echter tijdens het beraad echter van een al eerder gehanteerde berekeningswijze uitgegaan, waardoor hij dacht 18 miljoen te moeten inleveren. Uit de informatie van het mi nisterie van Financiën bleek gisteren dat de krokodillentranen van de minister van Defensie zijn collega Ruding (Financiën) niet week hebben gemaakt. Ruding liet via zijn zegsman weten dat er doodgewoon besloten is dat minister Van Eekelen in 1989 ƒ40 miljoen extra moet bezuinigen. De WD-fractievoorzitter in de Tweede Kamer, Joris Voorhoeve, heeft het inmiddels al voor zijn partijgenoot Van Eekelen opgenomen. Voorhoeve vindt de 40 miljoen bezuiniging onaanvaardbaar en geeft Van Eekelen gelijk: 18 miljoen was het bedrag waar Van Eekelen op basis van gebruikelijke berekeningen vanuit mocht gaan. UTRECHT (ANP) - Verdere bezuinigingen zullen ten koste gaan van de kwaliteit en de zorg voor patiënten. Verdere be zuinigingen op materiële kosten en door doelmatig werken zijn niet meer mogelijk. Ze zullen bijna helemaal drukken op het personeelsbestand en de gevolgen daarvan kunnen voor de ge zondheidszorg wel eens desastreus zijn. Voorzitter prof. dr. G.M. van Veldhoven van de Nationale Ziekenhuisraad schrijft dit in het jaarverslag-1987 van de NZR. DEN HAAG - Het is mogelijk dat de Nederlandse mijnenjager in de Perzische Golf eerder dan 1 november zal terugkeren. Eind van deze week zal het ministerie van Defensie overleg voeren met België en het Verenigd Koninkrijk over een even tuele gezamenlijke terugtocht uit het Golf gebied. Een woordvoerder van Defensie sprak gisteren van een nog onzekere situatie aangezien Iran en Irak gisteren het aange kondigde staakt-het-vuren hebben geschonden. „Pas als er echt geen vijandigheden meer zijn en er geen mijnendreiging meer is, trekken we ons schip terug", aldus een zegsman van de marine. AMSTERDAM - KLM is van plan zeven vliegtuigen te bestel len bij Fokker van het type F-50 en een optie te nemen op nog eens drie van deze toestellen. De vliegtuigen vervangen de ver ouderde F-27 vliegtuigen van dezelfde Nederlandse fabrikant. Dat zei ir.L.J. van Ameyden, plaatsvervangend president-di recteur van de luchtvaartmaatschappij, gisteren tijdens een persconferentie over het jaarverslag. Het is niet zeker dat KLM in de eerste helft van volgend jaar de eerder bestelde tien Fokker-100 toestellen afneemt. Gisteren werd bekend dat Fok ker er niet in slaagt de al twee keer opgeschoven leveringsda tum te halen. Het wordt nu januari voordat de eerste F-100 in KLM-kleuren wordt afgeleverd. Omdat KLM in diezelfde pe riode ook een aantal nieuwe Boeings in gebruik neemt, zijn er te weinig opleidingsmogelijkheden voor de bemanningen. LELYSTAD (ANP) - De politie in Flevoland is naarstig op zoek naar twee 'collega's' die argeloze burgers oplichten door zich als agenten voor te doen en boetes direct te innen. De twee mannen surveilleren in namaakuniformen met nep-insignes in een blauwe Volvo, een zelfde soort als de burgerauto's van de politiekorpsen in Flevoland gebruiken. Voor de achterruit is zelfs een bord gemonteerd met 'Stop Politie'. Volgens een woordvoerder van de echte politie houden de nep- agenten burgers aan wegens overtredingen, \yaarna de boete direct moet worden voldaan. De burger in kwestie krijgt van de 'agent' overigens de mogelijkheid af te dingen; een boete van 12,50 gulden zakt al snel vijf gulden in prijs als direct wordt betaald. ROTTERDAM (ANP) - De lading vlees van het Panamese schip 'Reefer Rio' in de haven van Rotterdam mag in principe worden gelost. De Nederlandse overheid blijft de gehele partij vlees echter als 'verdacht' beschouwen. Dat betekent dat de 6.050 ton vlees, eenmaal van boord en opgeslagen in koelcellen in het Rotterdamse havengebied, door middel van steekproe ven opnieuw moet worden gecontroleerd op radio-activiteit. Hiervoor is het noodzakelijk dat de gehele partij wordt uitge sorteerd naar bedrijven van oorsprong. Dat zijn een dertigtal slachthuizen in Ierland, Engeland en Denemarken. Ruim honderd imkers uit het hele land voerden giste ren in Veenendaal, de grootste bijenmarkt van Nederland, 400 bijenkorven en -kasten aan. Enkele imkers hadden al vroeg in de morgen hun bijenvolk verhandeld. - fotoanp DEN HAAG - Minister Van den Broek (Buitenlandse Zaken) vindt de uitspraken die paspoortdrukker Baard onlangs in een interview met het weekblad Haagse Post heeft gedaan, „in ernstige mate laakbaar". Baard dreigde in het interview dat hij duizenden valse pas poorten zou gaan drukken, op het moment dat het kabinet zou besluiten om de samenwerking met paspoortfabrikant KEP, waarvan Baard mede-directeur is, op te zeggen. Baards druk kerij Elba vormt de ruggegraat van KEP. Van den Broek ant woordt dat op schriftelijke vragen van de WD-Kamerledöfl! Wiebenga en Weisglas. De minister heeft Baard onmiddellijk na het verschijnen van het interview fors op de vingers getikt, zo laat hij beidé WD'ers weten.

de Stem | 1988 | | pagina 3