:ritiek van wethouder op beleid buurgemeenten Eetaald parkeren in [ulst per 1 augustus DE STEM Wethouder knalt Marathonmarkt open Veel belangstelling voor feest in Zeegat SCHIETINGEN i j J. Internationale fietstocht OESTEM VAN ZEELAND 2 WOENSDAG 20 JUL11988 HXEL - Wethouder J. van Schaik van Axel heeft giste- ren flinke kritiek geleverd op het promotiebeleid waar mee de buurgemeenten zich inde kijker willen zetten. liUTOMATEN VERVANGEN METERS 3500 AC ianHEBBHIBB Zwembaden in Axel korter open wegens slechte weer _mA Staanplaatsen bij kerkdienst Exit maakt naam waar TOT EN MET ZATERDAG VERSCHILLENDE 'MARKTEN' IN AXEL PLAATSELIJK NIEUWS Axel Clinge Kieldrecht Nieuw-Namen St.-Jansteen Ronselen g&gssss" \figtr PAPIER VOOR UW PEN A12 machines met eit. Leverbaar met de rijving op de traploos te norme trek- gmorgen geopend reikbaar. Tuintechniek. rabbendijke. 'nbezitter. GH-HAAMSTEDE LANDEGENT weg 24, tel. 01115-2018 IDDELHARNIS: BR. V. DIJK BV Kraaijensteinsedijk 4 tel. 01870-2887-5333 T22 Axel promoot zichzelf' j deed dat tijdens de officiële opening van de tweede Axelse jjarathonmarkt. jerwijl andere gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen op een kramp achtige wijze hun gemeente moeten promoten en oneigenlijke en tijdelijke lokkertjes hanteren om inwoners te trekken", aldus Van Schaik, „hoeft de gemeente Axel slechts zich aan te bie den zoals het in werkelijkheid gaat". Volgens de wethouder heeft Axel net zulke aantrekkelijke grondprijzen en locaties voor woningbouw in de vrije- en premiesektor als andere ge meenten die daarmee te koop lopen. „En als je in Axel bij de banken komt, krijg je dezelfde voordeeltjes op je hypotheek als in de buurgemeenten", gaf Van Schaik een sneer naar Hon- tenisse. „Voeg bij het totaal een naar ver houding laag belastingtarief en", zo concludeerde hij, „de stelling dat Axel zichzelf promoot door wat er is, is be wezen". De wethouder bleek zelf trouwens ook wel enige promotiekre- ten op zijn repertoire te hebben. „Axel heeft de toekomst", hield hij de aan wezigen voor. „Aan de rand van een industrieel gebied als de Kanaalzone gelegen wordt Axel steeds meer de woongemeente bij uitstek". Van Schaik wees erop dat amper een jaar of vijf geleden de klad zat in het Axelse winkelapparaat. Met name door de devaluatie van de Bel gische frank en de komst van nieu were winkelcentra in buurgemeen ten. Sindsdien, zo constateerde hij te vreden, hebben zich heel wat nieuwe branches gevestigd en geven de win kelstraten weer een springlevende aanblik. „Leegkomende panden vul len zich weer snel. Dat is een goed te ken. Een teken dat investeren in Axel verantwoord wordt geacht". Aan die verbetering van het vesti gingsklimaat wijt Van Schaik de be langstelling van projectontwikke laars om miljoenen te stoppen in het Szydlowskiplein. „We zullen er als gemeentebestuur op toezien dat nieuwe voorzieningen op dit plein een duidelijke relatie krijgen met het be staande winkelapparaat". |,;n onze verslaggever ULST - In de Hulster binnenstad wordt op maandag 1 lugustus het betaald parkeren ingevoerd. Vanaf die datum al iedereen die zijn auto op de Grote Markt, Houtmarkt, ornelis de Vosplein en het begin van de Steenstraat par- tert in de beurs moeten tasten. Jerst was het de bedoeling de naatregel al per 1 juli in te voeren, maar vanwege de ver vaagde aflevering van de be- iodigde parkeerautomaten is steen maand uitgesteld. Het betaald parkeren heeft en tweeledig doel, het tegen- laan van het langparkeren en iet spekken van de gemeente- as. Momenteel worden veel in de binnenstad lang jarig door dezelfde auto's inge- lomen. Dat gaat ten koste van Ie bezoeker die ergens moet ijn, maar lang moet zoeken een geschikte parkeer- ilaats. In de loop van deze maand tullen de nodige borden wor- len geplaatst, waarop wordt isngegeven waar het betaald arkeren zal gelden. Wie op die icaties zijn auto zet moet een aartje kopen en dat achter de rooruit bevestigen. Er is geko- ten voor parkeerautomaten in laats van parkeermeters. Er tornt er eentje op de Grote Harkt vlak bij de telefooncel n eentje op de Houtmarkt. De minimum parkeerduur is een alf uur, waarvoor dan vijftig ent of tien frank in de gleuf moet worden gestopt. Per wartier kan dan voor 25 cent f vijf frank parkeertijd wor- len gekocht, zonder maximum «rkeertijd. n we dat? rproblemen omgeving: ar al te vaak blijkt er bij verlijden weinig tot s zijn vastgelegd, ok niet mee om stil te in als een testament, idijschap. ir goede redenen om 't ant wat gebeurt er met kinderen, en het huis? n een boekje voor u waarin duidelijk en de meest essentiële vorden besproken, coupon naar SIRE, p/a raat 12,2723 RN Sluit een extra post- jij. Dan krijgt u 't boekje at is' thuisgestuurd. tan onze verslaggever AXEL/KOEWACHT - De ipeningstijden van de iwembaden in Axel en Koe vacht zijn voorlopig terug- gebracht naar de tijdstip pen die in het voorseizoen gehanteerd worden. en ander heeft te maken pet het aanhoudende slechte Wnerweer. De maatregel blijft i-handhaafd tot de zomer zich 'aneen wat vriendelijker kant laat zien. In ieder geval zolang Ae buitentemperatuur twintig Men of minder bedraagt, he wijziging van de ope- Angstijden gaat vandaag Woensdag) in. Dat betekent Aat de zwembaden in Axel en Gewacht van maandag tot en W zaterdag open zijn van 00 tot 19.00 uur en op zondag ,8i 13.00 tot 18.00 uur. Zodra 'eer wordt overgeschakeld op Jet zomerschema (van 8.00 tot ®OOuur) zullen B en W dat be- 'end maken. jglAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Storen Jerneuzen, Hulst en Goes, "hessen en telefoon- emmers op pagina 2. n door dit blad in samen- ing Ideële Reclame. "30-12.30/13.30-17.00 uur. "«factie jerneuzen: Rein van der "«lm (editie-chef), Romain ■5n Damme, Frank Deij, ■°nny van Gremberghe, Mald Verstraten, Cor de °er (foto), Ton Koomen sport). AS: Jan Jansen. Wst: Eugène Verstraeten, Trommelen. Advertentie-exploitatie Wecteur Zeeland: SffiÉ S58369nU'Privé tel 0115°- In principe geldt het betaald parkeren op alle zeven dagen van de week. Van maandag tot en met zaterdag moet van 9.00 tot 17.00 worden betaald. Op zon- en feestdagen van 13.00 tot 18.00 uur. Tijdens de week markt op maandag geldt het betaald parkeren niet op de Grote Markt en in de Steen straat. De Hulstenaren die in de be doelde gebieden wonen kunnen een vergunning aanvragen. Die vlieger gaat echter niet op voor personeel van bedrijven en kantoren. Die moeten, als ze toch de hele dag dicht bij hun baas willen parkeren, de volle mep betalen. Binnen afzienbare tijd neemt de gemeente parkeer- controleurs in dienst. Voor deze deeltijdbaan kan men sollicite ren. Voorlopig houdt de Rijks politie het toezicht op het be taald parkeren in de binnen stad. Van onze correspondent CLINGE - In de parochie kerk van Clinge werd ker- mismaandag een plechtige eucharistieviering gehou den voor alle overleden pa rochianen. Er was zoveel belangstelling dat velen ge noegen moesten nemen met een staanplaats. Pastor Jo van der Heyden ging in deze dienst voor en werd ge assisteerd door pastor W. Wy- meersch uit De Klinge. De li turgische gezangen werden uitgevoerd door het parochieel gemengd koor met medewer king van de fanfare Weldoen door Vermaak. Tijdens de dienst kregen alle aanwezigen een herinnerings plaatje, waarop de namen met leeftijd vermeld stonden van de overledenen van het afgelopen jaar. Tenslotte werd na de dienst nog een gezamenlijk be zoek gebracht aan de begraaf plaats achter het kerkgebouw. Van onze verslaggever AXEL - De Koe- wachtse popgroep Exit heeft gisteren haar naam alle eer aange daan. De formatie zou de spits afbijten op het Axelse popfestival maar kwam niet opda gen. 'Exit' dus voor Exit. De groep was trouwens op het laatste moment op het programma gezet omdat de, ook al uit Koe wacht afkomstige, for matie New Generation noodgedwongen moest afzeggen. De groep is na melijk uit elkaar. De overige negen pop groepen die op de affiche van Pop Axel '88 prijkten waren gisteren wel aan wezig. Het opkomende Zeeuwse talent kreeg een klein half uur de tijd om zich op het podium waar te maken. De eerste acts konden slechts een hand jevol toehoorders naar het Hofplein lokken. In de loop van de middag trok de belangstelling echter Wethouder J. van Schaik lost het startschot AXEL - In Axel is gisteren de tweede Marathonmarkt van start gegaan. Tot en met zaterdag wordt de markt voor het stadhuis iedere dag ingenomen door wisselende standhouders. Zo was er gisteren een kunstmarkt, van daag een kleindierenmarkt, donderdag een hobbymarkt, vrijdag een boeren- markt en zaterdag tenslotte een alle- gaarmarkt. Uiteraard is er zaterdag dan ook nog de gebruikelijke weekmarkt. Het startschot voor dit feestelijk eve nement werd gisteren gelost door wet houder J. van Schaik. Dat werd niet meteen een knaller, want pas na enig ge pruts aan het pistool wilde het schot af gaan. De organisatoren, het Overlegplatform Axel Promotie en de stichting Streek- centrum, hopen dat het vijfdaags gebeu ren weer net zo'n 'knaller' wordt als vo rig jaar. Toen kreeg het winkelstadje heel wat toeristen van de kust te ver werken, terwijl ook veel zuiderburen een kijkje kwamen nemen. Voor de or ganisatoren hoeft de zomer dan ook deze week nog niet echt te beginnen. Immers, het huidige weertype doet menig vakan tieganger aan de kust besluiten er een dagje op uit te trekken. Een evenement als de Axelse Marathonmarkt is dan een aardig reisdoel. - foto wim kooyman De Marathonmarkt is eigenlijk ontstaan naar aanleiding van de veelgehoorde kritiek dat het in Axel tijdens de vakan tieperiode maar een saaie boel was. De komende dagen zal niemand dat echter nog kunnen zeggen. De winkeliers heb ben er in de winkelstraten een gezellige boel van gemaakt. Ook de horeca laat zich niet onbetuigd en komt met zitter- rasjes naar buiten, waarop menig or kestje de sfeer verhoogt. Bovendien wordt de Marathonmarkt muzikaal op geluisterd door verschillende dweilor- kestjes. De organisatoren zagen tot hun vol doening dat er gisteren al een gezellige drukte heerste. De marinierskapel is terug uit de Golf, onder leiding van Paula Bracke. Ze doet voor de veertigste maal mee aan het ver- kleedfestijn foto wim kooyman Van onze correspondent CLINGE - De Clingse buurtvereniging de Opklop- pers kon rekenen op heel wat belangstelling voor de activiteiten die in de wijk het Zeegat op touw waren gezet. Traditiegetrouw waren dat een duivenwedstrijd, een optocht van verklede personen en mastklimmen. Dit jaar was er ook nog een wedstrijd houtza gen aan het programma toege voegd. Gisterochtend begonnen de festiviteiten met het inkorven van de duiven. Twee manden vol vogels werden naar een on bekende losplaats gevoerd. De melkers moesten hun ringen zo snel mogelijk naar het café De Gouden kroon brengen. Meteen daarna volgde het mastklim men voor de jeugd. Boven in de mast konden heel wat envelop pen bemachtigd worden, die konden worden ingeruild voor speelgoed. Als laatste was het Jamy Seghers, die uit de kar tonnen dood bovenop de mast de haan wist te halen. De verschillende groepen verklede personen kregen veel applaus van de belangstellen den. Vooral de groep 'mari niers' onder het commando van Paula Vermeulen kreeg een daverend applaus. Zij deed overigens al voor de veertigste keer mee. De jury stelde de prijzen als volgt vast: 1. Mari niers uit de golf, 2. gezusters Hamster, 3. Juliana en Paula, 4. Oranje Wagen, 5, de Drie Da mes, 6. Oranje Fans. Voor de nieuwe activiteit houtzagen was een grote be langstelling. Velen kwmaen tot de conclusie dat het karwei heel wat moeilijker was dan het eruit zag. Inmiddels hadden de verklede groepen zich ach ter de boerenkapel De Deur trappers geschaard voor een muzikale rondwandeling door het dorp. RODE KRUIS - Het Jeugd Rode Kruis heeft de prijzen uitgereikt van de kleurwed- strijd die is gehouden onder leerlingen van de groepen één tot en met vier van het basis onderwijs. Uitslag: 1. Anke Sijs, Zuiddorpe; 2. Bram de Regt, 3. Clarisse Oggel, beiden Axel. Ook zijn de prijzen uit gereikt van de stripverhaal- wedstrijd die gehouden is on der leerlingen van de groepen vijf tot en met acht van het basisonderwijs. Uitslag: 1. Carien Verhoef, Hoek; 2. In geborg Spuesens, 3. Martijn Verschelling, beiden Axel. SCHIETING - In Zaal Bene lux wordt donderdag 21 juli een bejaardenschieting ge houden, aanvang 14.00 uur. GASTGEZINNEN - Voor het vijftiende internationale vol leybaltoernooi van Asterix- Kieldrecht, dat 20 en 21 augustus wordt gehouden, zoekt het bestuur gastgezin nen. Het gaat om ongeveer vijftig personen, bijna alle maal meisjes uit onder an dere uit USA, Portugal, Polen en Italië. Het verblijf varieert van drie dagen tot een week. Wie twee of meer personen wil opvangen kan zich wen den tot André Cleiren, Dorps straat 18 te Kieldrecht of bij een van de bestuursleden. KAARTING - In zaal Thille- man werd een kaarting ge houden waaraan 30 personen deelnamen. Uitslag: 1. P. Praet, 2. E. de Kint, 3. Th. Praet, allen Nieuw-Namen. BEDEVAART - De derde Zeeuws-VIaamse dagbede vaart naar Kevelaar wordt zondag 21 augustus gehouden. In Kevelaar wordt aangeslo ten bij de 251e bedevaart Til- burg-Kevelaar. De geeste lijke leiding is in handen van dr. J. Heeffer. De muzikale beleiding van het lof en de kruisweg wordt verzorgd door de koninklijke harmonie Tilburg. Bij goed weer in het park. Inschrijving voor Nieuw-Namen en Kieldrecht bij G. Driedijk-de Koning, Kauterstraat 46 te Nieuw- Namen. Het vertrek is om 07.00 uur vanuit Nieuw-Na men en de aankomst is om ongeveer 22.00 uur. KLASSEMENT - Na vier ronden van de zomerkaarting is het klassement als volgt: Th. Praet, A. Apers en J. van Campen 22 punten, L. Tim mermans en R. Sturm 19 pun ten. KAARTING - In zaal Thille- man werd een kaarting ge houden. Uitslag: 1. P. Praet- E. de Kind, 2. Th. Praet-R. Thilleman, 3. E. Weemaes-G. Klippelaar. KAARTING - In zaal R. Ste- ketee werd een kaarting ge houden. Uitslag: 1. L. Tim mermans-I. de Winckel, 2. K. van Waterschoot-A. Verhulst, 3. J. de Loos-W. Schelfhout. ST.-JAN - De strijd om het kampioenschap van schut tersvereniging St.-Jan gaat nog steeds door. E. Verschue- ren heeft met 28 punten nog steeds de leiding, terwijl felle strijd wordt geleverd door E. Savooy, B. Samijn en R. Gij- sel om de volgende ereplaat sen. De volgende schieting is donderdag 21 juli, aanvang 19.30 uur. De eerste vakantie- schieting die de vereniging houdt is 28 juli om 15.00 uur. De tweede is zaterdag 30 juli om 14.30 uur, beidne op het terrein van St.-Jan. CHEMOKAR - De Chemokar rijdt woensdag 20 juli door Kapellebrug, St.-Jansteen en Heikant. Klein chemisch af val kan men die dag persoon lijk aanbieden bij de chemo kar. HEINKENSZAND - Soranus, 39 schutters: Wip 1: eerste hoge vo gel: A. Pikkaart, Zorgvlied; tweede hoge vogel: G. Voet, So ranus; eerste zij vogel: C. van de Guchte, Spes Nostra; tweede zij- vogel: J. de Jonge, Soranus; derde zijvovel: H. van de Dries, Eensgezindheid; vierde zij vogel: C. van 't Westeinde, Soranus; grootste aantal (11): L. de Jonge, Concordia. Wip 2: eerste hoge vo gel: H. de Jonge, Soranus; tweede hoge vogel: E. Koens, Spes No stra; eerste zij vogel: C. de Jonge, Soranus 2; tweede zijvogel: A. de Jonge, Soranus; derde zij vogel: E. Rentmeester, Willem Teil; vierde zij vogel: J. Koens, Victo ria; grootste aantal (8): L. Ver donk, Concordia. HEINKENSZAND - Soranus 2, 32 schutters: eerste hoge vogel: M. Verdonk, Concordia; tweede hoge vogel: M. Verdonk, Jacoba van Beieren; eerste zij vogel: A. Rijk, ADLM; tweede zijvogel: G. Voet, Soranus; derde zij vogel: M. Verdonk, Concordia; vierde zij vogel J. Doene, Victoria: groot ste aantal (8): A. de Jonge, Sora nus. KWADENDAMME - 45 Schut ters: Wip 1: hoge vogel: N. Schip per, St.-Andries; eerste zij vogel: H. van Stee, Diana; tweede zij vo gel: J. Koens, Victoria; derde zij- vogel: C. Jeremisasse, Zorgvlied; vierde zij vogel: J. Rentmeester, Willem Teil. Wip 2: hoge vogel: W. Boudens, Willem Teil; eerste IK las vorige week in De .Stem, een artikel over het ronselen van kleine kinde ren in het Belgische onder wijs. Ik vind dit ergens nor maal dat scholen dit doen. Ik kon ook begrijpen dat dhr. W. Kayser er van op kijkt. Maar wat niet nu afspeelt zijn zaken van de gemeente Hulst uit de ja ren '70, toen er in de pe riode dat we groot Hulst werden. Ze hebben ons toen dik uitgemolken, en een puinhoop in ons dorp achtergelaten. Gelukkig dat men de laatste jaren is gaan inzien, dat men dit door ten gronden richt en dat er dan weer een puinhoop overblijft. En dit hoeft zeker niet in Nieuw-Namen, want dit dorp ligt echt prachtig, met Bels Kieldrecht ach ter ons. In heel Hulst vindt men niets dat zo gunstig ligt, binnen 5 mi nuten vindt men alles. En in Nieuw-Namen zelf, er is van alles te doen, en het verenigingsleven, daar is ook veel in te doen, bijvoorbeeld voet bal, muziek, herenvolley- zij vogel: R. de Meester, St.-An dries; tweede zijvogel: W. Voet, Soranus; derde zij vogel: C. Jere- miasse, Zorgvlied; extra vogel: L. Rentmeester, Willem Teil. 'S-HEERENHOEK - Zaal De Ko renbeurs, bejaardenschieting, 16 schutters: eerste hoge en derde zijvogel: J. Bos, Soranus 2; tweede hoge vogel: J. de Jonge, Willem Teil; eerste zijvogel: J. de Jonge, Willem Teil; tweede zij vo gel: L. de Jonge, Concordia: vierde zij vogel: A. Rentmeester, Willem Teil; grootste aantal (10) en vliegende vogel: L. de Jonge, Concordia. De volgende schieting is dinsdag 19 juli. YERSEKE - Diana, 38 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: L. de Jonge, ADLM; tweede hoge vo gel: N. van de Dries, Eensgezind heid; eerste zijvogel: B. Meijer, St.-Andries; tweede zij vogel: J. Platschorre, Zorgvlied; derde zij- vogel: C. van 't Westeinde, Sora nus; vierde zij vogel: B. Knuist, Juliana; grootste aantal (10): P. Repkes, Victoria; extra prijs: W. Nije, Zorgvlied. Wip 2: eerste hoge vogel: J. Rentmeester, Wil lem Teil; tweede hoge vogel: H. Koens, Spes Nostra; eerste en derde zijvogel: A. Rijk, ADLM; tweede zij vogel: mevrouw De Jonge, ADLM; vierde zij vogel: M. Verdonk, Concordia; grootste aantal (7): mevrouw De Jonge, ADLM en M. Steenbakker, Victo ria; extra prijs: J. van de Guchte, Zorgvlied. bal, handbal en ga zo maar verder. Maar wil men dit alles in stand houden, moet men zorgen voor huizen, en mensen. Dus als het aan mij ligt moet de gemeente Hulst Nieuw-Namen promoten er te wonen. Gelukkig hebben ze in Hulst inge zien dat het zo niet verder kan, want als je niet wat voor onkosten geeft, dan ben je volgens mij ver plicht er iets aan te doen. Zo niet dan kun je over tien jaar de huizen kopen voor niemendal en dit moet men voorkomen. Hier vind ik dat de bevol king van Nieuw-Namen er ook aan mee moet werken. Er is genoeg te doen. Nieuw-Namen E. Boussen KIELDRECHT - Traditiege trouw houdt Sport Plus uit Kieldrecht de zestiende inter nationale fietstocht van Kiel drecht naar Cadzand. Er is een fietsroute uitgezocht om zo vei lig en zo 'groen' mogelijk in het zadel te zitten. Voor de kilometervreters is er een tocht van 150 kilometer. Onderweg is er gelegenheid om de keel te spoelen en versnape ringen te gebruiken. Ook is er de mogelijkheid om deel te ne men aan kleinere afstanden, namelijk twintig, veertig en tachtig kilometer. Als men geen herinneringsmedaille wenst is het inschrijfgeld goed koper. Er zijn ook weer groeps- trofeeën.

de Stem | 1988 | | pagina 11