Clinge speelt tegen KV Mechelen REN EN DRAF ALS ATTRACTIEVE ONDERBREKING Uitbreiding van sportactiviteiten Betaalde clubs te gast in Zeeland 'C IRAN BEREI I J Programma concours Zaamslag DE STEM SPORT 7 MAANDAG 18 JUU 1988 EUROPA CUP 2-HOUDER KOMT MET NIEUWE AANWINSTEN ZAAMSLAG - De lan delijke rij vereniging en ponyclub Luctor et Emergo uit Zaamslag staat vrijdag 22 en za terdag 23 juli weer ga rant voor een groots hippisch festijn. Vrij dag wordt dit evene ment beheerst door een concours voor pony's en zaterdag komen de paarden in actie. De wedstrijd geldt tevens als voorselectie voor het Zeeuws kampioen schap. Draverij Bestuur van Luctor et Emergo Sterk bezet Koevoets wint in St.-Jansteen DOOR MAUD EN ROBBERT DE MOO CC NICOSIA/NEW YORK (RI AFP) - Na acht jaar bloedvt zich maandag onverwachts b een wapenstilstand in de oorlo Van den Broek verguld met Iraans besluit Ro oor Fra Merijntje va Sen; T8 Van onze sportmedewerker CLINGE - Het is opvallend dat zoveel clubs uit het be taalde voetbal dit jaar Zee land aandoen. Daaronder namen als Willem II, Feyenoord, FC Den Bosch, Club Brugge en KV Meche len. Vooral de laatste ploeg is natuurlijk een publieks trekker van de eerste orde, want dat was de meest suc cesvolle Belgische formatie in het afgelopen seizoen. Voor de meesten ligt nog vers in het geheugen hoe de forma tie van Aad de Mos Ajax klopte in de finale om de Europa Cup 2 en de beker mee naar Meche len nam. De ploeg draaide daarnaast lang mee in de Bel gische titelstrijd en kwam in de nationale bekerfinale. In die strijd was Anderlecht net een maatje te groot. De goede contacten met Clinge, in mei was trainer Aad de Mos te gast in Clinge om een jeugdtraining te verzorgen, hebben er toe geleid dat de re gerend Europa Cup 2-kam- pioen dinsdag 26 juli naar Clinge komt. Dan speelt die formatie tegen het standaard team van de thuisclub, dat voor deze gelegenheid een week eer der in training gaat. Menige Clinge-speler zal de richtlijnen van trainer George de Block opgevolgd hebben en al enige individuele trainingsarbeid verricht hebben om toch rede lij k voorbereid aan dit duel te kunnen beginnen. Want het duel tegen Mechelen leeft bij de spelers. Vorig jaar ging Clinge scherp counterend van start te gen die Belgische topploeg. In de eerste helft wist de thuis club knap tegenstand te bieden tegen een te tam startend KV Mechelen en scoorde zelfs twee keer. Na rust liep KV Mechelen met de destijds nieuwe aan winst - naar later bleek een gouden greep - Ohana uit naar een ruime zege. Toen al gaf de club blijk van pretenties. Men zorgde voor een hoog verwachtingspatroon door te ventileren dat men bin nen enkele jaren naar de Euro pese top wilde. Dat bleek niet op loze kreten te berusten, want sneller dan men dacht is men op het Europese top-plat- vorm aangekomen. Ook KV Mechelen weet dat het grootste probleem nu aanstaande is: het consolideren van de verkregen status. Om dat te realiseren heeft men niet stil gezeten. Zo heeft men de topscorer van Ajax, Johnny Bosman, weten te contracteren. Niet alleen op nationaal niveau, maar ook in de Europa Cup-wedstrijden met Ajax en in de kwalificatie wedstrijden met Oranje voor het Europees kampioenschap in West-Duitsland, was Bos man een succesvolle afmaker. Met Bosman zijn ook de Bel gen Wilmots, Versaevel en Leen aan de selectie toege voegd. Die spelers zullen, zo heeft men beloofd, acte de pre- Johnny Bosman, de nieuwe aanwinst van KV Mechelen, maakt eveneens zijn opwachting in Clinge. - fotoanp sence geven in Clinge. Daar- niet te vergeten de Nederlan- naast komen nog tal van be kende namen in actie. Een greep uit het spelerarsenaal van KV Mechelen: Preud'Hom- me, Clijsters, Emmers, Ohana, Sanders, De Mesmaeker en dan ders Erwin Koeman, Piet den Boer, Wim Hofkens, en Gra ham Ruljens. Een aantal klin kende namen, die de liefheb bers aanspreken. De wedstrijd, die via sponso ring van het bedrijfsleven in Zeeuwsch-Vlaanderen en de bemiddeling van Rob Haak tot stand kwam, begint op het sportpark te Clinge om 19.00 uur. KV Mechelen komt dan juist terug van een trainings kamp in Drente. De arbitrale leiding van dit duel is in han den van Ad Koster uit Vlissin- gen. Concours Luctor et Emergo Van onze sportmedewerker Ook nu, net als tijdens de voorgaande zeven con coursen, belooft het één van de grootste paarde- sportevenementen van Zuidwest-Nederland te worden. Vrijdag wordt het terrein van de familie Pi- cavet aan de Kamperseweg door circa 300 en zaterdag door ongeveer 600 combi naties bevolkt. Een complexe aangelegenheid dus, die om een gedegen orga nisatie vraagt. Dat vormt voor Luctor et Emergo geen pro bleem. De voorgaande edities hebben dat overduidelijk be wezen. „Vanwege het groot aantal deelnemers aan ons jaarlijkse concours, moeten we dit evene ment over twee dagen verde len. Op één dag was dat niet hanteerbaar geweest", zegt Cees Galama, de kersverse voorzitter van Luctor et Emer go. Hij gaat verder: „Ons con cours heeft een ietwat interna tionaal karakter door de Belgi sche inbreng. Russische en Poolse afvaardigingen ontbre ken, maar dat neemt niet weg dat er toch voldoende kwaliteit in actie komt om dit tot een aansprekend geheel te maken. Daarnaast beperken we ons niet alleen tot de gebruikelijke onderdelen van de nauw met onze vereniging vérwante vor men van de paardesport. We laten ook een ander facet, na melijk de draverij, aan de orde komen. Zie dat maar als een onderbreking van de reguliere paardesport tijdens zo'n con cours en tevens als een pu bliekstrekker. Ook nu rekenen ZAAMSLAG - Het actieve be stuur van de ruitersportvereni ging Luctor et Emergo dat vrij dag 22 en zaterdag 23 juli ga rant staat voor de organisatie van het jaarlijkse groots opge zette concours hippique bestaat uit: voorzitter Cees Galama, vice-voorzitter Ko de Feyter, secretaris Arnoud de Feyter, penningmeesteres Karien Bruggeman en de leden Ronald de Badts, Rob Picavet en Paul Lion. Draf- en rensport, een spectaculair onderdeel van de paar desport. Tijdens het internationale concours hippique in Zaamslag zullen de Belgische gasten demonstraties verzor gen. wij op een grote belangstelling. Die aanwezigen willen wij eens iets anders bieden en daarmee wordt gelijktijdig een ander onderdeel van de paardesport belicht." De Belgische vereniging Na tionaal Ren- en Pony-verbond uit Waasland zal zaterdag een draf- en ren wedstrijd met en zonder sulky's verzorgen. Een attractief onderdeel, dat vol gens de voorzitter en secretaris van die vereniging, respectie velijk Gustaaf van Parijs en Jo Verbraeke, bijzonder spectacu lair oogt. In dat ren- en draf- programma komen zowel po ny's als paarden aan bod. Dat betekent dat er jeugd vanaf ze ven jaar tot volwassen ruiters en amazones acte de presence geven. Onder die senioren zelfs een Zeeuws-Vlaamse deelne mer. Dat is Jan Delforge uit Clinge, die zijn hart aan deze vorm van paardesport heeft verpand. Hij is één van de circa honderd combinaties die vanaf 15.30 uur in actie komen. Het concours in Zaamslag, dat acht jaar terug het levens licht zag, onderging een opval lend snelle groei. „Dat komt ook, omdat wij direct en als één van de eersten met geldprijzen werkten", zegt vice-voorzitter Ko de Feyter. „Dat sloeg aan bij de deelnemers en binnen de kortste keren hadden wij een bezetting zoals nu. Dat alle bonden bij ons van start mogen gaan heeft ook aan die toeloop bijgedragen en daarnaast zorgt Bertus Kommers uit Halsteren voor een spectaculair hinder nispark." „Je kunt gerust stellen, dat we hier een sterke bezetting aan de start krijgen. Bij het Z- springen paarden treden Si mon en Sandy den Exter, Peter en Tanja Kommers met Inter Mossel en Bert Sweep aan. Die mogen op de nodige concurren tie rekenen van een aantal be kende Belgische cracks. De meesten van de eerder ge noemde namen zijn jaarlijks bij ons present en zijn zo lang zamerhand vaste stamgasten geworden", stelt organisatrice Lia Tollenaar met betrekking tot de sterkte van het deelne mersveld. „Maar ook de streek- ruiters, zoals Peter Kosters, Stefan de Vetter en Inge Quist, zijn beslist niet kansloos. Bij de pony's denk ik dat de strijd om de 'Vliegende Hollander-trofee' betwist gaat worden door Cor- né Buikmans uit St.-Wille- brord, die al twee keer die prijs won, en ons eigen lid Kim de Loos uit Hulst, met Hummel." De uit circa 70 leden be staande ruitersportvereniging Luctor et Emergo - daaronder 50 actieve leden waarvan 30 jeugdleden - heeft een geva rieerd programma voor die da gen samengesteld, waarbij me nigeen betrokken wordt. Een summier overzicht van de eer ste dag leert dat dan de pony's in actie komen, dat op die dag van 13.00 tot 14.00 uur de onder het publiek aanwezige jeugd van een ritje op een pony kan genieten en dat ook de Stich ting Gehandicapten Zeeuwsch- Vlaanderen bij de wedstrijd betrokken is. Daarvoor heeft de jeugd van de organiserende ZAAMSLAG - Het programma van het con cours hippique van de ruitersportvereniging Luctor et Emergo is als volgt samengesteld. VRIJDAG 22 JULI PONY'S 10.00 uur: dressuur B, LI, L2, Ml, M2, Z en afdeling. Ringl 10.00 uur: parkoers verkennen. 10.30-12.00 uur: L-springen klassiek. 12.30 uur: M- en Z-springen klassiek. 14.15 uur: carrousel gepresenteerd door Stichting Paarden Gebeuren. 14.30 uur: parade. 15.30 uur: parkoers verkennen springen M- en Z. 15.45 uur: M- en Z-springen. 16.00 uur: prijsuitreiking. Ring 2 10.00 uur: parkoers verkennen. 10.30-12.45 uur: springen klasse B klassiek. 13.00 uur: parkoers verkennen. 13.15 uur: jachtspringen L. ZATERDAG 23 JULI PAARDEN 09.00 uur: dressuur B, LI, L2, Ml, M2, Zl, Z2 en afdelingsdressuur mennen. Ringl 08.30 uur: parkoers verkennen. 09.00-10.30 uur: springen M klassiek. 10.45-11.00 uur: parkoers verkennen. 11.00-12.15 uur: springen Zl en Z2 klassiek. 12.45-13.45 uur: springen M in 2 fasen. 14.00 uur: parade. 15.15 uur: parkoers verkennen. 15.30: springen Zl en Z2 in 2 fasen, aansluitend prijsuitreiking. Ring 2 08.30 uur: parkoers verkennen. 09.00-11.30 uur: springen L klassiek. 11.45-12.00 uur: parkoers verkennen. 12.00-13.45 uur: springen B klassiek. 14.45-15.00 uur: parkoers verkennen. 15.00 uur: jachtspringen L. 15.30 uur: draf- en renwedstrijd door het Belgisch Nationaal ren- en Pony-verbond. Van onze sportmedewerker ST.-JANSTEEN - De Brabander Koevoets uit St.-Willebrord won de trimkoers van St.-Jan- steen. Hij spurtte sneller dan Meijer, Van Straten en Mollet. Bij de recrean ten was de overwinning voor Burton uit Klooster- zande. De trimkoers in St.-Jan steen kende bij de A-rijders een wat matige opkomst van 27 trimmers. Al in het begin werd er stevig gefietst. Roel Slis, Patrick van Straten en Charles Mollet staken hun neus dikwijls aan het ven ster. Ook Peter Picavet uit Hulst - hij reed zijn eerste A-wedstrijd - deed het pri ma. Hij eindigde in het pelo ton. Uiteindelijk kwamen Koevoets, Meijer, Van Stra ten en Mollet aan de leiding en zij werden niet meer bij- gebeend. Koevoets toonde zich de sterkste in de spurt. Van Roesbeke klopte de rest voor de vijfde plaats. Bij de recreanten Vlassenrood al in de tweed, ronde aan de haal. Hij l],_ steeds verder uit en door pech kwam hij terug in j vizier van het peloton, <j daarna het gat dicht reed. In de massaspurt stond op Burton geen maat. Rb klopte de hele meute met twee f ietslengten. UITSLAGEN A-trimmers: 1. E. Koevoets (St. Willebrord), 2. R. Meijer (Putta 3. P. van Straten (Terneuzen) i C. Mollet (Hansweert), 5. V Roesbeke (België), 6. R. si, (Kapelle), 7. W. de Feber (Hoeki 8. B. de Smit (Sluiskil), 9. J. Hu], termans (Sprundel), 10. R. Cloe- tens (Brugge), 11. H. Dees (Ter. neuzen), 12. D. Kerckham (Groede), 13. J. Dubbeldam (Sa van Gent), 14. R. Buzefc (Schoondijke), 15. F. Stevens (België). Recreanten: 1. C. Burton (Kloosterzande), 2. M. van A]. boon (België), 3. T. van Poeck, (Ossendrecht), 4. E. de Schrijver (Vogelwaarde), 5. R. Trevisa. (Sluiskil), 6. A. van de Abeel. (Westdorpe), 7. J. P. Vlassen- rood (Heikant), 8. O. van de Bossche (Philippine), 9. R. Ver. gauwen (Terneuzen), 10. J. Dob- belaar (Terhole). Van onze sportmedewerker AXEL - Met het behalen van het diploma judoleraar kreeg sportschool Delta er twee vakmensen bij. Maud en Robbert de Moor treden daarmee in het voetspoor van vader Staf, die inmid dels zijn sporen zowel re gionaal, landelijk als inter nationaal verdiende. Dat Maud de Moor het in de sport wilde gaan maken lag al jaren vast. Van jongsaf aan liet zij dit via woorden en daden merken. Als jeugdige judoka was zij, samen met de inmid dels naar de top opgeklommen Marion van Dorssen, een ge vreesde tegenstandster. Het be halen van drie Zeeuwse titels staven deze bewering. Dat zij met al haar talent niet door stootte had alles met pech te maken. Maud de Moor: „Ik kreeg te veel last van een knieblessure. Wedstrijden draaien en trai nen, hoe graag ik dat ook wilde, ging nauwelijks meer. Drie jaar geleden is de beslissende stap gezet en ben ik van mijn pijn verlost. Die operatie aan mijn kruisbanden en meniscus betekende tevens het einde van mijn wedstrijdsactiviteiten. Een fikse tegenvaller, temeer daar ik toen net op het CIOS in Sittard zat, nadat ik al eens voor een jaar was uitgeloot." Na de chirurgische ingreep en het advies met wedstrijd sport te stoppen zat Maud de Moor niet stil. Zij moest en zou haar sportopleiding afmaken. Via keihard werken aan haar revalidatie kwam zij terug in conditie. Ruim voldoende om haar opleiding succesvol af te ronden. Meer dan dat zelfs, als enige Zeeuwse dame slaagde zij er intussen in de derde dan te bemachtigen. En daarmee staat zij samen met pa Staf (hij is drager van de zesde dan) bo venaan in het Zeeuwse 'dan- nen-klassement'. Robbert, 21 jaar en een jaar jonger dan zijn zus Maud, volgde haar naar het Sittardse CIOS. En ook hij bolde daar door alle examens heen en mag zich dus eveneens judoleraar noemen. Een status waarbij het behalen van de tweede dan een vereiste is. In tegenstelling tot Maud die afhaakte, keert Rob bert de Moor terug in de wed strijdsport. vereniging zich sterk gemaakt. Zo'n 25 tot 30 kinderen van die Stichting komen op acht of ne gen pony's in actie in een heus concours, dat uiteraard op een aangepast parkoers afgewerkt wordt. Ook tijdens de parade, een plechtig en statig gedeelte van een concours, zullen zij niet ontbreken. Vrijdag 22 en zaterdag 23 juli kunnen de ware paardesport- liefhebbers aan hun trekken komen. Ook nu is de organise rende vereniging, bij monde van ex-voorzitter Jac de Bliek, de omwonenden en de familie Picavet dankbaar voor hun be reidwillige medewerking. „En uiteraard mogen we de spon sors niet vergeten", zegt hij. „We kunnen we al jaren op hen rekenen. Als die financiële toe voer opdroogt, kunnen wij het wel vergeten." Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Het is op vallend hoeveel clubs uit het betaalde voetbal, vooral uit Nederland maar ook en kele teams uit België, tij dens de aanloop naar de competitie in Zeeland actief zijn. Clinge opent de oefen campagne met een wed strijd tegen Europa Cup 2- winnaar KV Mechelen op dinsdag 26 juli. Diezelfde dag komt Feyenoord naar Zierikzee en Willem II naar Veere. Hoedekenskerke speelt, ook al op die dag, tegen NAC. Al deze wedstrijden be ginnen omstreeks 19.00 uur. En dag later komen NAC en Sparta in actie tijdens het toer nooi van Noormannen. Ook Arnemuiden en het team van de organiserende vereniging nemen daaraan deel. De finale wedstrijden van dit gebeuren worden vrijdag 29 juli afge werkt. Donderdag 28 juli speelt NAC tegen Zonnemaire en za terdag 30 juli komt de eerste di visieclub uit Breda naar Bier vliet, waar NAC tegen het plaatselijke standaardteam speelt. Zondag 31 juli ontvangt Sluiskil Club Brugge. Die wed strijd stond eerder dit jaar ook gepland, maar ging toen in laatste instantie niet door om dat de spelers van Club Brugge in staking gingen. Op diezelfde dag, eveneens om 14.30 uur, speelt een combinatie van Biervliet en Hoofdplaat op het terrein in Biervliet tegen Spar ta. Maandag 1 augustus treedt Feyenoord in en tegen Arne muiden aan en een dag later is de Rotterdamse ploeg te gast in Serooskerke. Op die dag speelt Wissenkerke tegen FC Den Bosch. Laatstgenoemde club komt woensdag 3 augustus naar Breskens. De wedstrijd tegen Breskens begint om 19.30 uur. Vrijdag 5 augustus houdt de voetbalvereniging Nieuw- dorp een sterk bezet toernooi met deelname van Nieuwdorp, Ajax 2, FC Den Bosch en Vlis- singen. De finalewedstrijden worden zaterdag 6 augustus gespeeld. Zondag 7 augustus speelt Walcheren tegen de re serves van Ajax. Dan breekt ook de tijd aan dat de betaalde clubs zich op het competitiege- beuren kunnen storten. Uit deze greep van oefenduels te gen betaalde clubs blijkt wel dat de clubs uit de eerste divi sie en eredivisie, Zeeland als een ideaal voorbereidingsge- bied zien. Robbert en Maud de Mm beiden bezeten van de ju- dOSpOTt - fotodestem/corj.of „Ik ben tijdelijk uit beeld weest omdat ik mijn oplek voor moest laten gaan. Veell voor wedstrijdsport en trai gen had ik daardoor niet. wens, in het komende sei! zal het weer moeilijk woi In november moet ik nai in militaire dienst. Na riode als sportinstructeur ik weer volop van de p; zijn," aldus Robbert de die als jeugdige judoka keer provinciaal kam] werd in zijn groep. Hoewel de judosport Maud als Robbert enorm keken zij verder. Met omdat zij sport als proff kozen en omdat een t» sport verplicht is in de CU opleiding. Beiden k doende voor een breed 9 van toekomstmogelijkhec Want naast het behalen het diploma sportmassage» den de certificaten voor plu zeilen, langlaufen en zwem derricht behaald. Sportgerichte vaardig!» die zij in dienst van de inn dels 26-jarige sportschool ft willen stellen. „Ons doel is sportschool uit te breiden diverse andere activitei Sport dus onder leiding vat kwalificeerde leiders. Bijv' beeld windsurflessen in voor de judosport stille seis De maanden juli en dus. Langlauflessen bet eveneens tot de uitbreidt mogelijkheden. Want sport kent een opmars. Vi die visie bekeken moet naast winterse trips na: Ardense sneeuw zelfs mol zijn voldoende mensen voo gionale 'droogtraining' b te krijgen. Skiën op wie dus," aldus broer en zus bert en Maud, die overige11 judosport en het aerobic al sis van hun activiteiten bli zien. En dat is gezien de van vader Staf niet onlof Dat deze vakman de t< niet zomaar uit handen ven is eveneens logisch, maal is het eveneens da van deze nieuwe ontwik!" gebruik gaat maken. kan ik me nu meer vrij voor bondsactiviteiten. waarvoor ik voorheen te nig tijd had," aldus Sta Moor, die het voorlopig b' voelhorens uitsteken' houd Stem-lezers on -lez week in week uit in ,,Kleintjes"-rvibf1ek« dag vele tienduizer Het moet dan wel h als juist uw „kleinty worden gelezen. 128ste jaargang Van onze Haagse redactie pEN HAAG - Recente er varingen opgedaan in Am sterdam en een uitspraak van de Hoge Raad maken het het Openbaar Ministerie makkelijker casino's waarin Golden Ten wordt gespeeld, aan te pakken, pat staat in een advies van de Recherche Advies Commissie (RAC) aan de procureurs-gene raal, de hoogste vertegenwoor digers van het Openbaar Mi- niste kort raai He Ten-i uiter: het C casin den Eind De Iraanse president Ali Khamene ris-generaal Perez de Cuellar in et instemt met resolutie 598. Hierin riepen de Verenigde Naties een jaar geleden de strijdende partijen op tot een staakt-het-vuren. Volgens Pe rez de Cuellar is Teheran 'offi cieel en zonder voorwaarden vooraf' akkoord gegaan met de resolutie. Perez zei te hopen dat het be stand binnen een week tot tien dagen zal ingaan. „Misschien klink ik wat optimistisch, maar ik denk dat dit is wat iedereen wil", zei de secretaris-generaal nadat hij de Veiligheidsraad op de hoogte had gebracht van de jongste ontwikkelingen. Perez kondigde aan dat hij onmiddel lijk met Iran en Iraq in overleg zal treden over de tenuitvoer legging van een plan dat hij een paar maanden geleden aan hen voorlegde. Iraq reageerde maandag met een voorzichtige verklaring van minister van informatie Latif Nusayyif. Volgens de informatieminis ter moet een eventuele vrede gebaseerd zijn op de principes die de Iraakse president Sad dam Husayn afgelopen zondag uiteenzette. Husayn zei dat beide partijen zich moeten te rugtrekken achter internatio naal erkende grenzen, krijgs gevangenen dienen uit te wis selen en een vredesakkoord moeten ondertekenen. De pre sident benadrukte ook de Iraakse rechten in de Shatt-al- JERUZALEM (ANP) - Minister van den Broek van Buitenlandse Za ken kwalificeert de be reidheid van Iran tot een staakt-het-vuren in de Golfoorlog met Iraq als 'groot nieuws'. De minister gaf maandag in Israël deze voorlopige reactie op het bericht over de brief van Iran aan de VN. De bereidheid van Iran akkoord te gaan met reso lutie 598 van de Veilig heidsraad biedt in de visie van Van den Broek 'hoop voor verdere ontwikke lingen aldaar'. Volgens hem is er hiermee uitzicht op 'een einde aan een dra matisch menselijk lijden in beide landen, in hun nu al acht jaar durende zin loze en vreselijke oorlog'. Arab- den. ties grond breke Irane Del 27 zijn Iraan Huiss doorbf stap, einde hersti roerig zei wj waterl De Ali ni, ver levisie de get persoc men t Iraqtf Irai duide zijn kingt: gepaa ming dient heeft Golft ring tie 591 haar voerir gener zei d< digde hallat] ZIE ENC Door (ADVERTENTIE) E'ndstraat 10, Breda, Tel.076-215469 PARI van e 320, v house oorza, vand Bij he monst mense Doo rest vl sagier: officie ongelu onthul Le Poi barenc gehete der', e sprekk deren Op ee duidel bliek tie wil langza Opperste Sov-njet vorens Jacc antwot voor d van de kringe heid' pelijk een re beste e structe

de Stem | 1988 | | pagina 16