Valpartijen in Grand Prix Joegoslavië Geboers dicht bij uniek trio SPORT IN FINALE TENNISTOERNOOI VAN OPORTO CSKA Moskou wint Europa Gup schaken nieuwe iektop jpflSTEM SPORT 5 MAANDAG 18 JUL11988 IrIJEKA (ANP/Rtr/SID/ i .pp) - De middelpuntvlie- Idende krachten hadden de motorraces om de Grote I prijs van Joegoslavië danig inde greep- eve Cram veilig IBastad Agassi Snelwandelaar geeft startbewijs weg Sörensen wint Grote Prijs Camaiore 'Duikboot' op dreef Price loopt uit op Ballesteros Brons voor jeugdige springruiters Kenia roept atleten terug Erik van der Maas kampioen waterski Zwemwedstrijden Los Angeles in Groningen werd i van de gevestigde nde (Gretha Tromp) nieuw goed voor drie ter), is inmiddels al ze- ische Spelen. Zij kan witserland (Magglin- ooi van Seoul, s een nieuwe naam op Tromp uit Heerhugo- 4 jaar, maar ze is toch t jaar. Vooral op de 400 afgelopen periode haar e woensdag in Barce- an Olga Commandeur aterdag haalde ze op- record af en met haar niet aan de limiet voor rond van haar progres- via de estafette nu toch verwacht druk ook. Ze eter horden, maar om- t de sprintdames waren 'e vrouw zocht, moest ter. Problemen leverde p de horden versloeg ze 'an Olyslager en op de an en Vader, die zater- 00 meter beheerst had- T28 Ivalpartijen hadden een „rote inbreng in het verloop Iran de wedstrijden.De twee Nederlandse kandidaten Lor het erepodium, Bert Smit en Hans Spaan, gingen 1 op het Joegoslavische asfalt 'i onderuit. De grote man in Rijeka, de Spanjaard Jorge Martinez, deed dat ook. Lij beperkte zijn fouten echter tot de training. Bont en blauw iRom hij zondag op de machine I om de races in de lichtere klas- sen de 80cc en 125cc, te winnen, i pe 'zege in de kleinste klasse betekende de derde wereldtitel QZICHT i is tegen zijn derde neder- Britse hoop op Olympisch I verslagen op de twee mijl. Icram in de slotmeters reso- pt worden van het atletiek- trachtte de deelnemers te Itten op de verbetering van [afstand. De tijd van Aouita kampioen op de 3000 meter, zonder een werkelijke tem- orsprong op het veld. |nde die achterstand goed te de aanval gemakkelijk. Hij als winnaar over de streep, bring bereikte hij in Londen ling zijn eigen wereldrecord frbeteren. Na zijn winnende at naar 2 meter 44 tillen. De ^r op die hoogte. ense middenafstandloopster In-spelen in Ankara de beste [aar net gemist. Ivan finishte Dlisarenko was dit jaar snel- tot 1.56,0. De tweede plaats dorita Chidu, die 1.57,64 liep. Jma Verouli, die in 1982 in |kampioene werd, kwam voor aanvaardbare prestatie. Ze Jet hoogspringen leverde met neen Sorin Matei. the Olympische official heeft overtuigd te zijn dat de vei- omerspelen gegarendeerd is. i dat onze sporters tijdens de i we nooit de beslissing geno- Ificolai Lentes in de Zuidkore- attaché van de Sovjetunie jekken met de Zuidkoreaanse pk het jammer te vinden dat I door de Amerikaanse minis- [ge Schultz. Hij verklaarde er t de veiligheid van de deelne- Id is. Volgens Schultz hadden rea zich van terroristische ac- op rij voor de 26-jarige doorbij ter uit Malaga, die ook in de 125cc het wereldkampioen schap in beeld heeft. De wereldkampioen in de 250cc, de Westduitser Anton Mang, viel al in de eerste bocht van de race bij de kwartliters. Elleboog-aan-elleboog met de Schot McLeod kon de Beier niet overeind blijven. Hij brak het sleutelbeen en zal in het ver volg van het seizoen moeten toezien hoe de vurige Span jaarden Pons en Garriga, zon dag "ok één en trwee in Pijeka, zich met zijn erfenis zullen be zig houden. Spanje beheerst de drie lich tere categorieën van de inter nationale motorracerij. De zwaarste klasse, de 500cc, blijft een intercontinentale aangele genheid, waarin Europa slechts door trainingskampioen en re genspecialist Christian Sarron uit Frankrijk een rol speelt. Titelverdediger Wayne Gardner uit Australië kon zon dag een behoorlijk eind van zijn achterstand op de ranglij staanvoerder in het wereld kampioenschap, de Amerikaan Eddie Lawson, goed maken. Lawson was door een val in de training met een broze schou der aan de start verschenen en kon het door Gardner aangege ven tempo niet volgen. Lawson beperkte zich tot het behalen van een redelijke sco re. De Californiër werd tiende, op 1.19 van winnaar Gardner, en verloor veertien punten van zijn voorsprong, die tot de TT van Assen onneembaar leek. De 29-jarige Gardner, kam pend met een bokkende machi ne, won vervolgens op karakter de races op de Drentse hei en in de Belgische Ardennen en bleek zondag, voor het derde achtereenvolgende jaar, niet te kloppen op het circuit in Kroa tië. Uitslag: 80 cc 1. Martinez (Spa) Derbi 17 ronden, 70,855 km in 29 minuten en 32,750 seconden, ge middelde snelheid 143,980 km/uur; 2. Oettl (Wdl) Krauser; 3. Criville (Spa) Derbi; 4. Seel (Wdl) Seel; 5. Nikolov (Bul) Krauser; 6. Dörflin- ger (Zwi) Krauser; 7. Herreros (Spa) Derbi; 8. Van Dongen (Ned) Casal; 9. Torrontuqui (Spa) Autisa; 10. Juhasz (Hon) Krauser; 12. Nij- enhuis (Ned), 22. Koopman (Ned). Smit (Ned) gevallen. Stand wereldkampioenschap na zes van zeven races: 1. en wereld kampioen Martinez 117, 2. Criville 75, 3. Herreros 69, 4. Oettl 65, 5. Dörflinger 60,6. Van Dongen 47. 125cc: 1. Martinez (Spa) Derbi 22 ronden, 92,3 kilometer in 37.01,64 (148,856 km/u); 2. Gianola (Ita) Honda; 3. Pietroniro (Bel) Honda; 4. Brigaglia (Ita) Honda; 5. Prein (WD1) Honda; 6. Takada (Jap) Honda; 7. Stadler (WD1) Honda; 8. Reyes (Spa) GareUi; 9. Scott (VSt) Honda; 10. Lüthi (Zwi) Honda, 14. Spaan (Ned) Honda. Stand WK na zeven van de elf ra ces: 1. Martinez 120, 2. Gianola 103, 3. Spaan 70, 4. Miralles (Spa) 54, 5. Grassetti (Ita) 51,6. Stadler 44. 250 cc: 1. Pons (Spa) Honda 26 ron den, 108 kilometer in 40 minuten en 21,391 seconden, gemiddelde snel heid 161,391 km/uur; 2. Garriga (Spa) Yamaha; 3. Dominique Sar ron (Fra) Honda; 4. Roth (Wdl) Honda; 5. Cadalora (Ita) Yamaha; 6. Cornu (Zwi) Honda; 7. Reggiani (Ita) Aprilia; 8. Cardus (Spa) Hon da; 9. Eckl (Wdl) Aprilia; 10. Vitali (Ita) Gazzaniga. Stand in de strijd om de wereld titel: 1. Pons 149; 2. Garriga 145; 3. Cornu 122; 4. Roth 100; 5. Cadalora 91; 6. Mang (Wdl) 87. 500cc: 1. Gardner (Aus) Honda 30 ronden, 125,3 km in 45.44,146 (164.037 km/u), 2. Christian Sarron (Fra) Yamaha, 3. Rainey (VSt) Yamaha, 4. Mamola (VSt) Cagiva, 5. Magee (Aus) Yamaha, 6. De Ra- digues (Bel) Yamaha, 7. Yatsushiro (Jap) Honda, 8. McElnea (GBr) Su zuki, 9. Haslam (GBr) Honda, 10. Lawson (VSt) Yamaha. Duyzers (Ned) uitgevallen. Stand in de wereldtitelstrijd na 10 van de 16 races: 1. Lawson 165, 2. Gardner 145, 3. Rainey 132, 4. Ma gee 100,5. Sarron 91,6. De Radigues 86. Dogger verslaat Schapers yOPORTO (ANP/DPA) - De Amsterdammer Paul Dogger heeft in de Portu- Igese stad Oporto het toernooi om de Porto Cup gewonnen. Dogger was in de ■finale te sterk voor Nederlands beste tennisser, Michiel Schapers. Hij had ■drie sets nodig: 6-2,3-6,6-3. ■Het zeventien-jarige talent Ipakte een prijzengeld van 00 gulden. Het was de ede keer in korte tijd Idat Dogger won van Scha ppers. Eerder gebeurde dat in mei, tijdens het presti gieuze invitatietoernooi |van Ede, waar Paul Dog- ijger nationaal doorbrak. Jüet toernooi in Oporto gold Ivoor de Nederlandse Davis I Cup-ploeg, waar ook Huub van :el en Mark Koevermans [toe behoren, als laatste voorbe reiding op het treffen met de ■Sovjetunie. In die wedstrijd, ■die volgende week wordt ge- Itennist in Joermala, kan Ne derland doordringen tot de |Wereldgroep van de Davis Be- Iker. Uitslagheren enkelspel, halve fi nales: Schapers (Ned)-Dennhardt ItWDl) 4-6, 7-5, 7-6, Dogger (Ned)- JOlkovski (Sov) 6-7, 7-6,6-3. Finale: iDogger (Ned) - Schapers (Ned) 6-2, 13-6,6-3. Heren dubbelspel, halve finales: l&hapers/Van Boeckel (Ned)- ICunha/Marguez (Por) 4-6,6-4,6-3. [Marcelo Filippini uit Uruguay Iheeft zijn eerste Grand Prix- Itoemooizege behaald. De 20-ja- Irige Zuidamerikaan versloeg jin de finale van het 75.000 dol- [lar graveltoernooi in Bastad de [Italiaan Cancellotti in drie sets, 6,6-4,6-4. jVoor Filippini betekende de [overwinning zijn doorbraak in [het GP-circuit. Tot Bastad be- [stond zijn beste verrichting uit een plaats bij de laatste acht. In het Zweedse Bastad wa- [ren de groot-verdieners niet [aanwezig. Het prijzengeld van [75,000 dollar is in de ogen van de topspelers een fooi van du bieuze allure. Door de matige [bezetting was Filippini on- [danks zijn 87ste plaats op de [wereldranglijst als zevende ge- [plaatst.In de finale speelde Fi lippini in de eerste set drama tisch slecht. Cancellotti, die in 1984 voor het laatst een GP- toernooi op zijn naam bracht, behoefde alleen de bal in het spel te houden. De Uruguaan sloeg ze met gemak en dave rende klappen buiten de lijnen. Na het verlies van de eerste set (2-6) bracht een regenpauze van dertig minuten Filippini tot bezinning. Hij wijzigde zijn speelstijl, ontweek de sterke fo rehand van de Italiaan en de monstreerde de klasse, waar mee hij in de kwartfinales de Zweedse favoriet Nyström ver sloeg. Filippini dicteerde het wedstrijdbeeld en had aan twee service-doorbraken vol doende om de cheque van 20.000 gulden in ontvangst te nemen. Uitslagen, halve finales: Filippini (Uru)-Cane (Ita) 2-6,6-2, 6-4; Can cellotti (Ita)-Bergström (Zwe) 6-4, 6-2. Finale: Filippini - Cancellotti 2-6, 6-4, 6-4, Dubbelspelfinale: Baur/Riglewski (WDl)-Edberg/ Kroon 6-7,6-3,7-6. De Amerikaan André Agassi heeft zondag het Grand Prix- tennistoernooi in de Westduitse stad Stuttgart gewonnen. In de eindstrijd van het toernooi ver sloeg de 18-jarige de tien jaar oudere Andres Gomez uit Ecuador in twee sets: 6-4,6-2. Het was voor beiden de tweede partij binnen zes uur. Eerder op de dag waren de halve fina les gespeeld. Agassi versloeg daarin de Fransman Henri Le- conte met twee keer 7-5. Gomez had verrassend weinig moeite met de Argentijn Guillermo Perez-Roldan. De 3000 toeschouwers kregen in de eindstrijd weinig interes sant tennis te zien. De fouten- last bij beiden was daarvoor te hoog. Opmerkelijk was ook het grote aantal keren dat een op- slaggame werd verloren. In de beslissende fase van de eerste set hield Agassi zijn service en dat was, na twee setpunten, ge noeg voor de winst van de reeks. In de tweede maakte Go mez, die vorig jaar het eerste duel tegen de jonge Amerikaan eenvoudig had gewonnen, zo mogelijk nog meer fouten. Het werd Agassi, kwartfinalist bij de strijd om de open Franse titel, toen heel makkelijk ge maakt. Hij hoefde eigenlijk slechts de bal in het spel te houden en deed dat met gemak. Snel maakte hij het duel uit. Het was voor Agassi de vierde toernooizege in dit jaar. Eerder won hij de gravelevene- menten in Memphis, Charles ton en New York. Uitslagen: enkelspel, halve finales: Agassi (Vst)-Leconte (Fra) 7-5,7-5; Gomez (Ecu)-Perez-Roldan (Arg) 6-3, 6-1. Finale: Agassi (VSt) - Go mez (Ecu) 6-4,6-2. Verdere uitslagen; satelliet toer nooi Velp; halve finales: Heren: Siemerink (Ned)-Langaskens (Bel) 6-4, 7-6, Schaap (Ned)-Kroll (WD1) 6-4, 6-3, finale: Schaap-Siemerink 6-1,6-2. Dames: Marjelle Rooymans (Ned)- Coorengel (Ned) 2-6, 6-4, 6-1, Van Dierendonck (Ned)-Grubben (Ned) 6-2, 6-2, finale: Rooymans-Van Dierendonck 6-1,6-4. Finale heren dubbelspel: Nasta- 'se/Langaskens <Roe/Bel)-Willem Bruin en Marc van Eekeren (Ned): 7-6,4-6,6-1. De stand voor het begin van het masterstoemooi is: heren: 1. Marco (Spa) 43 punten, 2. Vekemans (Ned) en Langaskens 26, 4. Schaap 23. Dames: 1. Rooymans 12 punten, 2. Van Dierendonck 9,6, 3. Grubben 9,3,4. Levers (WD1) 7. Newport; enkelspel halve finales: Potter (Vst)-Shriver (Vst) 7-6, 7-6; McNeil (Vst)-Fairbank (Zaf) 3-6,7- 5,6-3. Brussel, halve finales enekelspel dames: Arantxa Sanchez (Spa)- Isabel Cueto (WD1) 6-0, 6-4, Ra- faella Reggi (Ita) Angelika Kanel- lopoulou (Gri) 6-0 en 6-2, finale: Sanchez-Reggi. Nice, finale enkelspel dames: Cec- chini (Ita)-Tauziat (Fra) 7-5,6-4. Paul Dogger won in Por tugal in de finale van Op orto van Michiel Schapers. irt feest nadat zij het wereÜ' i heeft. Links Gail Devers. foto*" LICHTENVOORDE (ANP) - Erik Ge boers heeft dit seizoen maar één doel voor ogen: als eerste crosser uit de mo torsportgeschiedenis de wereldtitels in de drie soloklassen achter zijn naam krijgen. Met zijn overwinning zondag in Lichten voorde in de 500cc-motocross om de Grote Prijs van Nederland heeft de 25- jarige coureur uit Mol, die eerder de we reldkampioen in de 125cc en de 250cc werd, dat unieke trio binnen handbereik. Zijn landgenoot Jobé ging dit seizoen voor eenzelfde score, maar kon zijn kwaliteit in de achtste categorie niet bevestigen. Geboers is zo klein dat hij met de voeten niet eens aan de grond komt. Zijn extra laag gebouwde fa- orieksmachine beheerst hij echter als een grootheid op twee wielen. he 'kid' uit Belgisch-Limburg zegevierde °P het door de zware regenval tot modderpoel omgetoverde circuit in de Achterhoek in de rerste manche en toonde zich in de tweede omloop tevreden met de tweede plaats achter oe Nederlander Kees van der Ven. De Belg passeerde op eenvoudige wijze de °°r een gebroken sleutelbeen voorlopig uit geschakelde klassementsleider Dave Thorpe, me met nog drie Grote Prijzen een achter stand van 28 punten heeft. Het verschil zal volgende week ongetwijfeld groter worden boens de Grand Prix van van het mini- staatje San Marino, waar Geboers in tegen stelling tot zijn enige concurrent wel aan de start verschijnt. Het onverwachte wegvallen van Thorpe, me zaterdag in de vrije training onderuit ging n zondag in Londen aan de schouder werd Pteri, was de enige smet op de zege van oooers. „Nu zal iedereen wel weer zeggen, Thorpe toch iets sterker is. Ik betwijfel dat. Ik ben ervan overtuigd, dat ik ook we reldkampioen zou zijn geworden met de te genstand van Thorpe. Het is alleen jammer dat ik dat nu niet in een rechtstreeks duel kan bewijzen", zei de fabrieksrijder van Honda. Voor Kees van der Ven, die als een van de favorieten voor de eindzege naar Lichten voorde was gekomen, restte in de eerste man che niet meer dan de zevende plaats. Een fikse tegenvaller voor de coureur, die pas en kele weken tevreden is over de beste motor die het nijvere fabriekje van KTM uit Oos tenrijk kan produceren. Het nieuwe mate riaal arriveerde veel te laat, waardoor de Brabantse toprijder al bij voorbaat kansloos was voor een wereldtitel. Zondag ging het echter aanvankelijk ook weer mis. Geboers deelde zijn race opnieuw uitste kend in. Hij nam geen extra risico om bij Van der Ven te komen. Wel opende de coureur de aanval op zijn landgenoot Dirk Geukens. Een duel dat hij ondanks een halve afstapper winnend afsloot. Geboers haalde in de slot fase per ronde twee seconden van zijn achter stand op Van der Ven af, maar een echte jacht op de koploper bleef uit. „Ik was meer dan tevreden met die tweede plaats. Zonder valpartij was ik nog dicht bij Kees in de buurt gekomen. Maar met 37 pun ten ben ik meer dan content", verklaarde de winnaar.Het succes van Van der Ven vormde het enige Nederlandse lichtpuntje in Lichten voorde. Naast Van der Ven haalden ook het Sonse talent Carlo Hulsen en routinier-zand- rijder Peter Herlings uit Gemert punten voor de wereldtitelstrijd. De nationaal kampioen mocht er zelfs der tien op zijn conto van vier bijschrijven. On danks zijn voorkeur voor zand, kon Hulsen zijn rol als opvolger van Van der Ven in de Nederlandse Grand Prix geenszins waarma ken. Eric Geboers onder grote publieke belangstelling op weg naar de zege in de 500 CC in de Grand Prix van Lichtevoorde foto anp Uitslag 500cc, eerste manche: 1. Geboers (Bel) Honda, 2. Jacky Martens (Bel) KTM, 3. Vehkonen (Fin) Hon da, 4. Nicoll (GBr) Kawasaki, 5. Vromans (Bel) Ka wasaki, 6. Jo Martens (Bel) Kawasaki, 7. Van der Ven (Ned) KTM, 8. Rossi (Ita) Kawasaki, 9. Ljungqvist (Fin) Yamaha, 10. Liles (VSt) Kawasa ki, 11. Larsson (Zwe) Kawasaki, 12. Hulsen (Ned) KTM, 13. Geukens (Bel) Kawasaki, 14. Smith (GBr) Honda, 15. Vimond (Fra) Yamaha. Overige Neder landers: 16. Van Zoggel Kawasaki, 21. Herlings Honda. Uitgevallen Nederlanders: Rond (Kawasa ki), Zijlstra (Kawasaki), Van Loon (Honda), Jans sen (Honda), Ponjee (Kawasaki), Klessens (Honda). Tweede manche: 1. Van der Ven, 2, Geboers 3 Geukens, 4. Nicoll, 5. Persson (Zwe) Honda, 6. Ljungqvist, 7. Hulsen (Ned) KTM, 8. Jacky Mar tens, 9. Jo Martens, 10. Smith, 11. Banks (GBr) Hon da, 12. Vromans, 13. Vimond, 14. Herlings (Ned) Honda, 15. Palinckx (Bel) Honda, 20. Van Loon, 23. Klessens. Uitgevallen: Rond, Zijlstra, Janssen, Van Zoggel. Dagklassement: 1. Geboers 37 punten, 2. Van der Ven 29,3. Nicoll 26. Stand WK na negen van de twaalf Grote Prijzen: 1 Geboers 279 punten, 2. Thorpe (GBr) Honda 251, Nicoll 230, 4. Van der Ven 168, 5. Vimond 132, 6 Ljungqvist 121,7.Jacky Martens 117,8. Banks 103,9 Vehkonen 87,10. Geukens 82. NIEUWSOVERZICHT INDIANAPOLIS (DPA) - De hardheid van de Amerikaanse selectiewedstrijden voor de Olympische Spelen werd zaterdag doorbroken door een grootmoedig gebaar van de snelwande laar Carl Schueier. Omdat per onderdeel slechts drie tickets voor Seoul zijn te ver delen, gaf Schueier zo'n toegangsbewijs weg. Op het nummer 20 kilometer snelwandelen hield de Ameri kaan kort voor de finish in, schudde de achter hem lopende Paul Schwartzberg de hand en liet hem als nummer drie ach ter Garry Morgan en Tim Lewis over de eindstreep gaan. Het royale gebaar viel Schueier niet echt zwaar. Op 24 april had hij zich als winnaar van de selectiewedstrijd over 50 kilometer al voor de Zomerspelen gekwalificeerd. LIDO Dl CAMAIORE (AFP) - De Deense beroepsrenner Rolf Sörensen heeft zaterdag in de stromende regen de Grote Prijs Camaiore gewonnen. Hij bleef in Lido di Camaiore na 233 kilo meter na een lange vlucht de Italianen Baronchelli en Toma- sini voor. Uitslag GP Camaiore: 1. Sörensen (Den) 5.41.00,2. Giovantbattista Ba ronchelli (Ita) z.t., 2. Tomasini (Ita) op 4 seconden, 4. Gavazzi (Ita) 0.18, 5. Cassani (Ita) z.t. MOSKOU (DPA) - Bij de zwemkampioenschappen van de Sov jetunie heeft Vladimir Salnikov in het weekeinde weer twee ti tels aan zijn lange lijst toegevoegd. Zaterdag won de inmiddels 28-jarige lange-afstandzwemmer, drievoudig Olympisch kam pioen in 1980, de 400 meter in 3.53,12, zondag was hij op de 1500 meter opnieuw de snelste. Hij tikte aan na 15.21,10. Alexander Galzov gaf ruim zes seconden op het toe. Het hoogtepunt van de titelstrijd was het wereldrecord van 'duikboot' Igor Poljanski op de 100 meter rugslag. Poljanski, die de eerste vijftig meter onder water aflegt, kwam uit op precies 55,00 seconden, een verbetering van 0,16 seconde van zijn vorige toptijd. Opvallend waren ook de verrichtingen van Vadim Jarostsjoek (200 meter wisselslag in 2.02,16) en Valerie Losik (2.15,54 op de 200 meter schoolslag). Op het laatste onderdeel bleven met Elena Volkova (2.29,32), Svetlana Koesmina (2.29,59) en Joelia Bogatsjeva (2.29,78) zelfs drie zwemsters onder de tweeënhalve minuut. LYTHAM (Reuter) - De Zimbabwaan Nick Price heeft in de derde ronde van de open Britse golfkampioenschappen in Ly- tham St Annes de concurrentie van de Europeanen weerstaan. Hij breidde zijn voorsprong op Severiano Ballesteros uit. Price voltooide de derde ronde in 69 slagen, één minder dan Balleste ros. Nick Faldo kwam op gelijke hoogte met de Spanjaard. De Britse titelverdediger had zondag voor de achttien holes maar 68 slagen nodig, een score van drie onder par. Price is hard op weg zijn teleurstelling van zes jaar geleden tij dens de open Britse uit te wissen. Toen verknoeide hij in de laatste zes holes van de slotronde zijn riante positie en moest hij de titel aan de Amerikaan Tom Watson laten. De stand na drie ronden: 1. Price (Zim) 206 (70-67-69), 2. Faldo (GBr) 208 (71-69-68), Ballesteros (Spa) 208 (67-71-70), 4. Lyle (Sch) 209 (73-69- 67). BOURG-EN-BRESSE (AFP) - De Nederlandse junioren-rui- terploeg is zaterdag tijdens de Europese jeugdtitelstrijd in Bourg-en-Bresse (Frankrijk) derde geworden in de spring- wedstrijd. Het Westduitse viertal werd eerste, het Britse kwar tet tweede. De Nederlandse ploeg bestond uit Jenny Zoer, Joan Kempkes, Jochem Munsterhuis en Sacha Dito. De uitslag van de landenwedstrijd tijdens het EK junioren is: 1. West- Duitsland 16 punten, 2. Groot-Brittannië 24, 3. Nederland 28 (Jenny Zoer met Wendela, Joan Kempkes met Wunderbar, Jochem Munster huis met The Vox en Sacha Dito met Partner SD), 4. Frankrijk 28. NAIROBI (DPA) - Kenia heeft alle in Europa rondzwervende atleten teruggeroepen. Volgens de secretaris van de Keniase atletiekbond, Robert Ouko, gaat het om ongeveer twintig atle ten. De maatregel is genomen omdat een serie atleten meer wed strijden in Europa gelopen heeft dan voor het vertrek was overeengekomen. De afspraak bestond dat de uitgezonden at leten in vier wedstrijden aan de start mochten verschijnen. Volgens Ouko hebben vooral John Ngugi en Joseph Chesire de afspraak aan hun spikes gelapt. „Het tweetal heeft hun wed strijdmakelaar links laten liggen en lopen nu hun eigen beurs te spekken". Bij terugkeer kan het duo disciplinaire maatrege len verwachten. Volgens Ouko heeft het bondsbesluit geen in vloed op de Olympische voorbereiding van de atleten. HANDEL (ANP) - Erik van der Maas is zondag Nederlands kampioen waterski over de drie klassieke onderdelen gewor den. De Leidenaar won op de Rooije Plas bij Handel (omgeving Hel mond) de slalom. Bij de figuren en het schansspringen, de beide andere onderdelen, werd hij tweede. Ard van Bergen, de win naar van de figuren, en Pieter Slot, die het verst sprong, wer den respectievelijk tweede en derde. Uitslagen: klassement: 1. Van der Maas (Leiden) 1570 punten, 2. Van Bergen (Paterswolde) 1564, 3. Slot (Rotterdam) 1554. Slalom: 1. Van der Maas, 2. Slot, 3. Van Bergen. Figuren: 1. Van Bergen 4290, 2. Van der Maas 3710, 3. Slot 3670. Springen: 1. Slot 44,7 meter, 2. Van der Maas 44,2,3. Van Bergen 44,0. LOS ANGELES (AFP) - De zeventienjarige Costaricaanse zwemster Sylvia Poll heeft op de tweede dag van de invitatie wedstrijden in Los Angeles twee overwinningen geboekt. Het talent op de vrije slag sprintte op de 50 meter naar 26,42 en legde de 200 meter net boven de twee minuten af. De Canadese schoolslagzwemster Allison Higson, met 2.27,27 wereldrecord houdster op de 200 meter, stelde enigszins teleur. Ze won uiter aard wel, maar haar tijd van 2.31,11 viel tegen. De Amerikaan Tom Jager was de snelste op de 50 meter vrije slag: 23,09. De belangrijkste uitslagen zijn: heren: 50 m. vrij: 1. Jager (VSt) 23,09. 2. Gaines (VSt) 23,42. 200 m. vrij: 1. Jorgensen (VSt) 1.52,27,2. Vandermeulen (Can) 1.53,15. Dames: 50 m. vrij: 1. Poll (CRi) 26,42, 2. Topham (Can) 26,60, 3. Nugent (Can) 26,63. 200 m. vrij: 1. Poll 2.00,47,2. Noall (Can) 2.02,57. 200 m. school: 1. Higson (Can) 2.31,11. ROTTERDAM (ANP) - CSKA Moskou heeft zaterdag, vol gens verwachting, de Europa Cup schaken voor landskam pioenen veroverd na een tumultueuze slotdag. De teamlei der van de Sovjetrussische ploeg vergat zaterdag een uur voor aanvang van het duel tegen Honved Budapest zijn bordopstelling bekend te maken. Volgens de reglementen moest de titelverdediger uit de Sov jetunie toen met de sterkste spelers aantreden. Dat was niet mogelijk, omdat Toekmanov het team een dag eerder had verlaten wegens verplichtin gen in Biel. De absentie van Toekmanov leverde Moskou een reglementaire nul op. Hon ved won het het duel met 4-2 en kwam daardoor op de tweede plaats. Volmac Rotterdam, de oraniserende vereniging, werd uiteindelijk derde na een nipte overwinning op Solingen: 3 ti- 2 De uitslagen van de zesde en laat ste ronde zijn: Volmac Rotterdam- Solingen 3 14-214; Hübner-Tim- man 14-14, Kortsjnoi-Short 1-0, Spasski-Van der Wiel 1-0, Speel- man-Lobron 14-14, Lau-Sosonko 14-14, Ligeterink-Dueball 1-0. CSKA Moskou-Honved Budapest 2-4; Sax-Joesoepov 14 -14Toekma- nov-Pinter 0-1, J. Horvath-Lpoet- jan 14-14, Makaritsjev-Hazai 14-14, Petran-Malantsjoek 14-14, Vladi- mirov-Liptay 0-1. Eindstand: 1. CSKA Moskou 20 bordpunten, 2. Honved 18, 3. Vol mac Rotterdam 1714, 4. Solingen 1614.

de Stem | 1988 | | pagina 13