4Ik denk niet meer aan mijn carrière' Simpele tienerfilm voor zomervakantie RICHARD GERE: VAN STER TOT ANTI-STER Nederlandse Filmdagen steeds meer imitatie van Oscar-uitreiking Eddie Murphy als rauwe entertainer R E 'Irezumi', 'The Shining' en 'Vertigo' in 'Mad summer' T2 DE naam Richard Gere heeft bij veel vrouwen een magische klank. De steracteur uit films als Breathless, American Gigolo en An Officer And A Gentleman. De laatste jaren is het wat stiller geworden rond 'de mooie jongen'. Maar hij spreekt weer, vooral om zijn nieuwe film 'Miles From Home' te promoten. Boerenleven Successen 'SUMMER SCHOOL' VAN REINER 4Betty Blue' in Filmzomer-week SPEELFILMS OP TV NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 NEDERLAND 3 BELGIE NED 1 DUITSLAND 1 00K IN DE BIOSCOOP Suske en Wiske: De one. DE STEM Door Jo Cortenraedt Gestoken in een eenvoudig shirt, de donkere zonnebril op de haardos, vertelt Ri chard Gere ontspannen over zijn nieuwe filmpro ject, zijn carrière tot nu toe en zijn toekomstplannen. De grijze haren wijzen erop dat ook hij de jaren voelt. Nog op vallender is het dat hij geen moeite doet dat proces te ver bergen. Een kleurspoeling is in Richard Gere: „Ik heb me nooit een ster gevoeld" - foto guy van grinsven Hollywood toch wel het minste om de jeugd erin te houden. „Ik heb me nooit zo'n ster ge voeld", zegt de 38-jarige acteur. „Als ik de laatste paar jaar minder in kassuccessen heb ge speeld dan daarvoor, dan is dat meer een probleem voor het publiek en de producenten dan voor mij. Ik denk niet meer aan carrière. Ik heb een leuk huisje op het platteland en vind het prima zo." Hier lijkt iemand bezig zijn kwaliteiten en image te ver knallen, maar Gere ziet dat an ders. „Ik kom uit de theaterwe reld waar we serieuze stukken brengen. Ik heb veel op Broad way gestaan. Theater is mijn vak. Ik heb het tien jaar ge daan. Zonder de glans van roem en beroemdheid, zoals je dat in Hollywood hebt. Toen ik daarna films ging maken, werd ik ineens geconfronteerd met die hysterie, gefabriceerd in Hollywood en van daaruit over de hele wereld geëxporteerd. Het kan me nou echt niet meer schelen of de films die ik doe commercieel gezien grote suc cessen worden." De opmerking dat hij op die manier wel erg gefrustreerd en ongeïnteresserd over komt, be strijdt Gere heftig. „Ik speel nu louter in films die me daadwerkelijk aanspre ken. Zoals nu Miles From Ho me, waarin ik en Kevin An- dersson twee broers in een boe renfamilie spelen. Een heel eenvoudig thema, waarin de kleine, alledaagse gevoelens naar boven komen. Zoiets spreekt mij aan. Daar is vaak meer vakmanschap voor nodig dan het grote stuntwerk van de miljoenenfilms." Het boerenleven is Gere niet vreemd, want de in Philadel phia geboren acteur hielp va ker mee op de boerderij van zijn grootvader. Geïrriteerd raakt de acteur bij de vraag of hij zich niet al te gemakkelijk het imago van Amerikaanse Don Juan heeft laten aanme ten. „Breathless, An Officer And A Gentleman en American Gi golo waren films vol actie en romantiek, die vooral de jonge ren mensen aanspraken. Vol gens sommige critici zat er te weinig diepgang in. Maar die zelfde critici schreven over mijn latere films dat daar weer te weinig actie in zat, dat ze te serieus waren. Dus ik ben op gehouden me daar iets van aan te trekken." De grootste filmsuccessen be leefde Gere beginjaren tachtig. Hij had met zijn imago nog vele miljoenen kunnen verdie nen in zoetsappige films, maar daar vond hij geen bevrediging meer in. Daarom zocht hij an dere scripts, hetgeen onder meer resulteerde in 'The Cotton Club' van Francis Ford Coppo la. Daarin speelde hij een jazz musicus uit de dertiger jaren. „Ik wil meer zijn dan alleen maar een acteur die een leuke cent verdient", legt hij uit. De laatste tijd is hij erg in de weer geweest met politiek. Niet voor een carrière, maar vanwege het lot van de minder bedeelden. „Ik zit al geruime tijd in een groepering die de mensenrech ten in Tibet probeert te verbe teren. We willen dat de Ameri kaanse regering economische sancties neemt tegen China vanwege het optreden in Tibet, maar tot nu toe heeft dat nog weinig succes gehad." Een maand nadat Gere dit in Cannes vertelt, verschijnt hij in het Wembley-stadion in Londen bij het grote benefiet concert voor de Zuidafrikaanse activist Nelson Mandela. In zijn toespraak tot de poplief hebbers geeft de acteur nog eens fel blijk van zijn afkeer van discriminatie. Van onze filmredactie SINDS de tiener- en middelbare scholierenfilm een gat in de markt blijkt te kunnen vullen, verschijnen er aan de lo pende band van dit soort produkties ut Hollywood. Een oude rot in het vak, Carl Reiner, heeft er zich nu zelfs ook al aan gewaagd: 'Summer School'. Na 'The Breakfast Club' en 'St. Elmo's Fire', die opvielen door hun kwaliteit, werd het niveau stilletjesaan wat minder. Maar er blijkt ook in Nederland nog steeds behoefte aan, getuige bijvoorbeeld de maandenlange prolongatie van 'Can't buy me love'. 'Summer School' gaat over een aantal weinig gemoti veerde scholieren, die hun her examen Engels moeten voorbe reiden tijdens een bijscholings cursus in de zomervakantie. Zij worden begeleid door en gym nastiekleraar (Mark Harmon), die er eigenlijk ook niet zoveel zin in heeft. Ondanks de grap pen en grollen ontstaat een band tussen leraar en leerlin gen. Iedereen - ouders, school leiding en leraar - staat ver steld van het examenresultaat. Het vlot vertelde verhaal wordt met enkele aardige grappen doorspekt en boven dien met een keine romance tussen de gymnastiekleraar en de lerares geschiedenis (Kirstie Alley). Leuk ook is de scène die betrekking heeft op de voor liefde van twee scholieren voor Mark Harmon als de gymnastiekleraar in de tienerkomedie 'Summer School' - foto uip de 'special effects' uit griezel films. De thans 66-jarige Carl Rei ner werd vooral bekend door 'The Russians are coming' (1966) en 'The Jerk' (1979) met Steve Martin. Meest recent maakte hij nog de komische 'film noire', 'Dead men wear plaid', waarin hij fragmenten uit oude zwart-witfilm met o.a. Humphrey Bogart, verwerkte. 'Summer School' is eenvoudig amusement voor jonge bio scoopbezoekers. 'Summer School' van Carl Rei ner is te zien in Casino 2 in Breda. Van onze filmredactie UTRECHT - De cineasten Peter Greenaway en Johan van der Keuken staan cen traal tijdens de Nederlandse Filmdagen 1988, die van 22 tot en met 28 september in Utrecht worden gehouden. Hoogtepunt wordt de toeken ning van de Gouden Kalveren tijdens het galafeest op woens dag 28 september. De NOS-televisie zal op nieuw verslag doen van dit evenement, dat steeds meer een imitatie lijkt te gaan worden - in miniatuur - van de Ameri kaanse Oscar-uitreiking. Tien tallen films beleven in Utrecht hun première. Behalve negen Gouden Kalveren worden een speciale juryprijs, een Cultuur prijs en een Vakprijs toege kend. Een extra prijs gaat dit jaar naar de beste Vlaamse speelfilm van het afgelopen seizoen. De Britse filmer Peter Gree naway zal op zondag 25 sep tember de tweede Cinema Mili- tans-lezing houden. Zijn lezing gaat over de levensvatbaarheid van film in het huidige tijdsge wricht. Zijn laatste film, de in Cannes bekroonde 'Drowning by Numbers', gaat in Utrecht in Nederlandse première. Van het werk van Johan van der Keuken wordt een retros pectief overzicht gegeven, ter wijl zijn nieuwste film, 'Het oog boven de put', in première gaat. In het Centraal Museum Peter Greenaway: lezing over levensvatbaarheid van de film - fotopietervandermeer in Utrecht wordt tot en met 6 november een geactualiseerde versie gepresenteerd van de fo totentoonstelling van Johan van der Keuken. Een prominent onderdeel van de Nederlandse Filmdagen is het programma 'Nederland in de Indonesische cinema, 1950-1988', met de vertoning van zeven Indonesische speel films. Ook wordt een retrospectief overzicht vertoond van Neder landse documentaires die tus sen de twee wereldoorlogen werden gemaakt. Van onze filmredactie FILMHUIS Concordia in Breda gaat vanavond weer ver der met zijn zomer programma, 'Mad, mad summer'. Om 21.00 uur draait 'Irezumi' van de Japanner Yoichi Ta- kabayashi. Een fascinerend erotisch ritu eel met een grote beeldende kracht waarachter het drama zich raden laat. Een excen trieke tatoeagekunstenaar brengt op het lichaam van een jonge vrouw een kunstwerk aan terwijl zij met zijn leerling de liefde bedrijft. Ook morgen avond (zaterdag 16 juli) nog te zien. Op 18,19 en 20 juli: The Shi ning' van Stanley Kubrick. In trigerende verfilming van een horrorverhaal van Stephan King uit 1980. Jack Nicholson krijgt als een bezeten schrijver moordneigingen wanneer hij op een hotel moet passen dat afgelegen in de bergen ligt. Met enkele fascinerende scènes waarin ruimte en tijd buiten de werkelijkheid treden, maar ook met dik aangezet griezel- geweld. Op 21, 22 en 23 juli: 'Vertigo' van Alfred Hitchcock uit 1958. Een van de meest geraffineerde thrillers van de klassiek ge worden meester. Met James Stewart als een politieman die last heeft van hoogtevrees en door zijn fascinatie voor een geheimzinnige vrouw (Kim Novak) in adembenemende si tuaties belandt. De intrige met een gecompliceerd dubbel gangstermotief is even inge wikkeld als ijzersterk. OOK deze week biedt Ciné- sol 3 in Breda dagelijks een andere kwaliteitsfilm in het kader van de 'Filzomer '88', die tot half augustus door gaat. Het gaat om oudere bioscoopsuccessen tegen een gereduceerde entreeprijs. Vandaag: 'Betty Blue' van Jean-Jeaques Beineix. Een postmodern liefdesverhaal van de maker van 'Diva' over jonge mensen zonder levensdoel. Jean-Hugues Anglade is een gemankeerd schrijver die een hartstochtelijke verhouding heeft met de losbandige ser veerster Betty. Volgens sommi gen is de film een meesterwerk, anderen vonden 'Betty Blue' inhoudsloos en louter op uiter lijk effect gemaakt. Zaterdag: 'Raising Arizona' van Joel en Ethan Coen. grim mige en speelse misdaadkome die over een jong, kinderloos echtpaar dat zich met de kid napping van één baby van een vij fling in een grotesk mis- daadavontuur stort. Parodisti sche actiefilm. Zondag: 'Amadeus' van Milos Forman. Meeslepende, gero mantiseerde verfilming van het leven van Mozart (Tom Hulce), waarin diens muziek prachtig is gebruikt en decors en kostuums oogstrelend zijn. Maandag: 'Macbeth' uit 1971 van Roman Polanski. John Finch speelt een mooie titelrol in prachtig gemonteerde versie van Shakespeares tragedie. Dinsdag: 'La Luna' van Ber nardo Bertolucci. Boeiend, veelgelaagd drama over moe der-zoonrelatie en de culturele tegenstellingen tussen het oude Europa en Amerika. Incest en drugs in een boeiende, opera achtige enscènering. Woensdag: Terug naar Oegst- geest' van Theo van Gogh. Niet helemaal geslaagde verfilming van de roman van Jan Wolkers over de herinneringen aan een jeugd, met enkele treffende scènes. Donderdag: 'La Dolce Vita' van Fellini uit 1960. Klassiek ge worden zwart-witfilm over de jet set van Rome. Met Marcello Mastroianni als een schandaal- journalist. Eddie Murphy als enter tainer in'Raw' - foto uip Van onze fiimredactie 'SHIT', 'fuck you', 'mot herfucker', 'asshole'. Van dit soort terminologie be dient Eddie Murphy zich veelvuldig en krachtig in zijn one-manshows. Op names van twee van die theater optredens zijn door regisseur Robert Townsend samengevoegd tot de film 'Eddie Murphy Raw'. De 27-jarige zwarte komiek is zich na zijn succes in films als '48 Hours' en 'Beverly Hills Cop' opnieuw gaan toe leggen op het vak waarmee hij zijn carrière begon; als 'stand-up comedian', de Amerikaanse tegenhanger van onze cabaretier. Een ar tiest die in z'n eenlje in ra zendsnel tempo grappen, imitaties en verhalen op zijn publiek afvuurt. Dank zij zijn ontwapenende houding kan hij zich veel grofs per mitteren. Maar lang niet iedereen zal hem zijn confe rences over de (seksuele) strijd tussen man en vrouw in dank afnemen. Hij windt er geen doekjes om dat hij een egoïstische macho is, die niets moet heb ben van geëmancipeerde vrouwen. Het huwelijk blijkt in zijn visie vooral een be denksel van geldbeluste vrouwen. Mannen kunnen niet anders dan ontrouw zijn, maar dat is geen probleem, want vrouwen lopen toch niet weg als ze eenmaal bij zo'n man een orgasme heb ben gehad. Even grof als ver makelijk is zijn verhaal over een wilde Afrikaanse op een zebra, die door hem wordt getrouwd, omdat ze niets van feminisme afweet. Maar in Amerika ontwikkelt ze on middellijk gevoel voor haar rechten en eist de helft van zijn bezit op.. Eddie Murphy houdt er van te choqueren en daarom is niet alleen seks zijn be langrijkste onderwerp, maar gebruikt hij ook uitsluitend vierletterwoorden. Zijn Amerikaanse slang gaat zo vliegensvlug, dat de Neder landse kijker niet geheel aan zijn trekken komt. In de on dertiteling gaat namelijk nogal wat van de vertaling verloren. Hij steekt niet al leen de draak met vrouwen, maar ook met collega's als Richard Pryor, Bill Cosby en Michael Jackson. De laatste twee weet hij ook heel goed te imiteren. 'Eddie Murphy Raw9 draait in Casino 3 in Breda en Cine- m'actueel 3 in Bergen op Zoom. gedeelten ^drama is de verfilming van Brandende liefde (Nederland 1983, Ned. 2, 22.30 uur). Robert K. Massies bestseller nieuw Ate de Jongs verfilming van het boek van Jan m «ver de laatste Russische kers. Peter Jan Rens speelt de beeldende kunstenaar,; verliefd wordt op een getrouwde vrouw: Monique van Ven. De Orionnevel (Nederland 1987, Ned. 2,00.20 uur). Regis® ten omgebracht Het verhaal Jurriën Rood schreef zelf het verhaal over teleurgesy schetst de gebeurtenissen in dertigers, die hun idealen hebben verloren. Met Bert Kul de veertien jaar, die vooraf- zenga en Han Kerckhoffs. gingen aan deze tragische The letter (USA 1940, Ned. 3,20.30 uur). Vrouw van eenpJdW- 'n ^®.m veel geld ge- tage-beheerder in Malakka schiet een huisvriend dood, maakte film wordt rntste- vertelt, dat hij haar heeft verkracht, maar de advocaat kijkend geacteerd. De art direc- zijn twijfels. Bette Davis in drama van William Wyler. f'tion en de kostuums kregen Madigan (USA 1964, Did. 1, 22.05 uur). Twee Newyot^een Oscar, politiemannen krijgen 72 uur de tijd om een gevaarlij gangster te arresteren. Actiefilm van Don Siegel met)) chard Widmark en Henry Fonda. The money trap (USA 1964, Did. 1,23.45 uur). Politieman ti Glenn Ford in een misdaadfilm van Burt Kennedy. Teg6|.Country_muSici uit vijftien speelsters zij n Rita Hayworth en Elke Sommer. den hebben vorige week Wunschfilm der Woche (Did. 2, 20.15 uur). Kijkers kunr« L a» Rwkse Bereen een trnni kiezen uit de Dracula-parodie 'Love at first bite' met Geor Laaan naar de Golden Star Hamilton (1982), de Louis de Funès-klucht 'Le petit bai television Award. De TROS neur' (1967) en de Italiaanse komedie 'Bingo bongo' n t tv-registratie van Adriano Celentano uit 1982. Countrv Music Fes- Jailhouse rock (USA 1957, Did. 3 WDF, 15.55 uur). Eerstev Hvai gat voor de zevende een reeks Elvis Presley-films in het kader van de vakani maai' werd gehouden. Ons Ex-gedetineerde wordt roek-ster. d s verteeenwoordied Buddy buddy (USA 1981, Did. 3 WDF, 20.00 uur). Ber«( de groep wfnted. Tot de moordenaar ziet zijn opdracht de mist ingaan door ïema: «peciale gasten behoorden die een zelfmoordpoging doet. Zwarte komedie van Bi r£ua en de winnares van vo- Wilder met Walter Matthau en Jack Lemmon. J The big broadcast of 1938 (USA 1938, België 1, 16.00 Rommelige komedie met W.C. Fields en Bob Hope, c eikaars vaarwater zitten tijdens een transatlantische ra met stoomboten. ZONDAG Burgtheater (Oostenrijk 1936, Did. 1, 15.15 uur). De ste teur van het Weense Burgtheater wordt verliefd op eenjcej meisje, dat hem alleen maar gebruikt om een aankon acteur te helpen. Melodrama van Willi Forst met Wem Krauss en Olga Tschechowa. The rainmaker (USA 1956, Did. 1,20.15 uur). BurtI caster in de rol van een gladde oplichter, die bew voor honderd dollar regen te kunnen maken. Hij koij in conflict met Katharine Hepburn. The thief of Bagdad (USA 1960, Did. 2,15.15 uur). builder Steve Reeves in de remake van het 10): Nacht-sprookje. The exorcist II (USA 1977, België 1, 20.40 uur). Vervij op 'The exorcist', waarin Richard Burton onder: in hoeverre de duiveluitdrijving bij Linda Blair gelii| is. MAANDAG Suspicion (USA 1941, Ned. 2,16.00 uur). Thriller van ALtr Hitchcock met Cary Grant als een charmante oplichter, weet de dochter (Joan Crawford) van een welgestelde gi raai aan de haak te slaan. Vargtimmen (Zweden 1968, Did. 1, 23.00 uur). Een naar wordt tijdens een zomervakantie door gehei angsten gekweld. Zijn jonge vrouw probeert tevergeefs te helpen. Pessimistische film van Ingmar Bergman Max von Sydow en Liv Ullmann. Mr. Moto's last warning (USA 1939, Did. 2,17.35 uur). Vijl delijke agenten willen een Frans-Engelse vlootoefenin- de Rode Zee saboteren. Peter Lorre als Mr. Moto moet beren dat te voorkomen. DINSDAG Green fire (USA 1955, Ned. 2,16.37 uur). Avonturier Stei Granger denkt in Colombia een smaragdmijn te hebben vonden. De verliefde plantage-houdster Grace Kelly sl hem bij de exploitatie, maar niet van harte. I vergini di Roma (Italië/Fr. 1960, Did. 2, 20.15 uur). Spek keifilm, waarin de Etrusken na de inname van Rome honderd meisjes als gijzelaars meenemen. Louis Jori waakt over hun kuisheid. ZATERDAG f\T Nicholas and Sunday drive (USA 1986, Ned. 1,15.30 uur). Komische». I 20.52 Alexandra wikkelingen rond twee bestuurders van identieke auto's; per abuis in eikaars voertuigen stappen. Re KRO M j »re sp^e Freaky friday (USA 1976, Ned. 1,19.18 uur). Een onteviM 'Nicholas and Alexandra in moeder en dochter wisselen één dag van persoonlijk^ ['twee eedeelten uit. Het Walt Disney-klucht met Barbara Harris en Jodie Foster. tsaar en zijn familie. Van daag zeventig jaar geleden werden ze door de bolsjewis- r—i 22.40 Euro Country Music Masters rig jaar, Lyn Paul. Saenredam leroen Visser maakte in op- iracht van het Rotterdamse ïuseum Boymans van Beu- ïgen een film over de childer Saenredam. De in 1597 geboren Saenredam be- ïoort tot de grote meesters pan de 17de eeuw. Hij is be roemd geworden als schilder pan interieurs en exterieurs ran kerkgebouwen. De St. tavo in Haarlem was een ran zijn favoriete gebouwen. )e film 'Saenredam - schil ler van ruimte' geeft een idee van zijn leven en zijn rerken. Filmportret: H. Bogart i BRT brengt een filmpor- et van Humphrey Bogart, at vorig jaar dertig jaar na het overlijden van de acteur yerd gemaakt. Zijn weduwe pauren Bacall presenteert de cumentaire, waarin naast ipele filmfragmenten inter- iews zijn opgenomen met onder meer Katherine Hep- Ingrid Bergman, John luston, Peter Bogdanovich i Van Johnson. WOENSDAG Dögkeselyü (Hongarije 1982, Did. 2, 22.40 uur). Thriller Ferenc Andras over een taxi-chauffeur, die wordt beste Als de politie hem niet gelooft besluit hij zelf de daders o; sporen. La collectionneuse (Frankrijk 1966, Did. 3 WDF, 22.30u Jonge kunsthandelaar brengt zijn vakantie in Saint door. Hij is vast van plan zich niet in te laten palmen een meisje dat in hetzelfde huis woont en minnaars melt. Patrick Bachau en Haydée Politoff in een van Rohmers 'Zes morele vertellingen'. tolk 23.30 Columbo DONDERDAG Gay Purr-ee (USA 1962, Ned. 1, 20.43 uur). Tekenfilm» volwassenen over een naïef poezemeisje, dat avonturen beleven in de grote stad Parijs. Met de stemmen vanJi Garland en Robert Goulet, die de liedjes zingen. Hans Christian Andersen (USA 1952, Ned. 2, 16.10 a Danny Kaye in de rol van de vrolijke Deense sprookje» teller. Doorsnee musicalfilm van Charles Vidor. Leave her to heaven (USA 1945, Did. 3 WDF, 20.00 uur). H terische vrouw wil haar man helemaal voor zich alleen hl ben. Pessimistisch vrouwenportret met Gene Tierney in hoofdrol en Cornel Wilde als haar echtgenoot. Caught in the draft (USA 1941, België 1,16.30 uur). Bob B wil niet in dienst, maar als hij verliefd wordt gaat hij vrijwillig. Leuke komedie met Dorothy Lamour in devfl welijke hoofdrol. MJ 'Crocodile Dundee 2' is geprolongeerd in Casino 1 in Luxor in Terneuzen en City 2 in Roosendaal. Simpel, spelbaar amusement met Paul Hogan, de Australische kodillenjager, die het nu aan de stok krijgt met Col biaanse drug shandelaren. Honneponnetje' van Ruud van Hemert blijft te zii Grand Theater in Breda, Centraal 1 in Geertruiden! City 1 in Roosendaal, Roxy 1 in Bergen op Zoom en De ning van Engeland in Hulst. Een meisje uit een ouder' nonnenschool (Nada van Nie) o p zoek naar de liefde dorven Amsterdam. Leuke actie met een onzinnig uitgi punt. 'Ironweed' van Hector Babenco gaat verder in Cinéso' Breda. Met Jack Nicholson en Meryl Streep als twee ger wal geraakte alcoholisten. Geforceerd drama van maker van 'Pixote' en 'The Kiss of the Spiderwoman'. 'Police Academy 5' draait nog steeds in Casino 4 in B« City 3 in Roosendaal, Cinem'actueel 2 in Bergen op Zoo' De Koning van Engeland in Hulst. Three men and a baby' met o.a. Tom Selleck als stoere gezel, blijft te zien in Mignon in Breda, Centraal 2 inÖ truidenerg en Luxor in Terneuzen. 'Can't buy me love' gaat weer door in Cinésol 1 in Bi Tienerfilm over serieuze middelbare scholier die zich F lariteit koopt door een mooi meisje tegen betaling te vtf zeilen. Wall Street' met Michael Douglas en Charlie Sheen harde geldwereld draait in Roxy 2 in Bergen op Zooi» veelgeroemde anti-apartheidsfilm 'Cry Freedom' va» Richard Attenborough is te zien in Cinem'actueel in Be' op Zoom en De Koning van Engeland in Hulst. >e ARD begint met een her- aling van enkele Columbo- ilms. In 1967 maakte Peter 'alk zijn debuut als de on vergetelijke inspecteur Co- umbo in 'Prescription mur- TïïI 'er'> die vanavond te zien is. »e bekende psychiater Ray leming heeft een geraffi- leerd plan bedacht om zijn touw te vermoorden. Hij orgt voor een waterdicht kbi, maar inspecteur Co- ambo vertrouwt het zaakje an het begin af aan niet l/ifzri u J lifl'i '"M rcihticlten tnrirm mimahtn we ttasn tendtn ^amb /^A//l/ COMPUTER /K OP BRN VER, JMBRUSOEt Bt

de Stem | 1988 | | pagina 14