'Ik mag niet mopperen' SÜÜMN ERT-JAN THEUNISSE KLAAGT OVER GEBREK AAN NACHTRUST IEKAST LAND Franse bond stelt uitbreiding Tour de France voor Laatste selectie WK na 'Acht van Chaam' DESTEM TOUR '88 ignon door vergissing nog in koers DAGTOCHTEN ERIK BREUKINK STARTTE MET TWUFELS 1 krant. fAN NU VOOR nu 899.- nu 999.- nu 379.- nu 1699.- nu 1999.- nu 219.- nu 499.- nu 649.- nu 499.- nu 325.- nu 175.- nu 999.- nu 399.- nu 149.- nu 399.- nu 299.- nu 549.- nu 599.- nu 849.- nu 6.95 nu 12.95 nu 125.- nu 99.' nu 89.' nu 55.' nu 39.' nu 79.' nu 99.' nu 179.' nu 149.' ORZINE - Vloekend en met een gezicht op on- veer reed Gert-Jan Theunisse uit achter de treep in Morzine. Eenmaal tot stilstand gekomen uchtte hij zijn hart. het adres GraauW M 1 Dorpsstraat 39 T~ Van Vliet: 'Iets verkeerds gegeten' Frans Maassen steviger in rode trui TOUR VANDAAG morzine©;' bounj l'alpe-d'huez TOUR MORGEN TOUR OP RADIO EN TV grenoble vill'ard- v de-lans Ji A58 18 juli Land van Duizend Bergen incl. diner REAM T26 19 juli Bezoek Brussel en 0. Vlaanderen incl. dinar Og.00 20 juli FLEVOHOF incl. lunch, -q diner, entree /g.gg Opstap: Heikant, Axel, Terneuzen, Zaamslag, Terhole, Hulst, Kapellebrug Van onze speciale verslaggever Hein Groothuls MORZINE - Geleund tegen ;n dranghek achter de fi- ish in Morzine maakte Irik Breukink met voldoe- de balans op van een _oj waaraan hij niet met lijster veel zelfvertrouwen iwas begonnen. Tot de start heb ik getwijfeld of het wel zou gaan, omdat het de voorgaande twee dagen niet lelemaal naar wens was verlo- n", onthulde de Panasonic- ;opman. ,Ik ben de etappe echter re- leïijk goed doorgekomen, (echts aan Parra heb ik wat d verloren, terwijl ik op Ber- ird en Kelly meer dan twee inuten ben uitgelopen. Ik iag daarmee niet mopperen". Breukink was in het begin ran de 232 kilometer lange rit ;en Besangon en Morzine niet op zijn best. Vooral met de voortdurende tempo wisselingen had hij problemen. „De eerste tachtig kilometer waren om gek van de worden. Er werd alleen maar gedemar reerd. Pas toen Peeters en die Spanjaard een tijdje weg wa ren, werd het wat rustiger". Op de eerste col, de in Zwit serland gelegen Pas de Morgins (eerste categorie), ging het de coureur uit Bergen op Zoom ook niet denderend af. „Het ging toen in feite wat te hard voor mij. Die Theunisse reed echt als een beest. Hij was de beste. Ik zat op die eerste col een tijd bij Bernard. Hij reed nog slechter dan ik. Naderhand kwam ik er doorheen. Toen had ik alleen nog problemen als er 'snokken' (plotselinge tem poverhogingen - red.) werden gegeven". Breukink, die in totaal twee keer werd gelost, kon op de tweede berg, de Col de Corbier (tweede categorie) even niet volgen, toen Luis Herrera er flink aan trok. „Ik verloor toen even het contact, maar raakte nooit in paniek. In mijn eigen tempom ben ik tgeruggeko- men". De drager van de witte trui wenst aan de gebeurtenissen van gisteren niet te veel con clusies te verbinden. Breukink: „Je kunt er zo weinig van zeg gen. Zimmermann en Hamp- sten reden tot vandaag erg wis selend. Op het vlakke waren ze nergens. Dan denk je: daar heb ik geen last van. Zodra de ber gen aanbreken, staan ze er ech ter ineens. Ze zaten er nu uit stekend bij. Bernard daarente gen maakte tot vandaag de sterkste indruk. Hij stortte nu plotseling in elkaar. Dat kan iedereen gebeuren. Mij ook. Wie de minste van dergelijke dagen heeft, wint de Tour. Morgen zullen we alweer een stukje wijzer zijn". Vooruitblikken naar Alpe d'Huez, waar vandaag op de nationale feestdag van Frank rijk de twaalfde etappe aan komt, doet Breukink dan ook Erik Breukink vertelt zijn verhaal aan journalisten. FOTO COH VOS met de grootste voorzichtig- vertellen. Alpe d'Huez ligt mij opkom. Gaat dat goed, dan zal heid. „Ik hoop dat ik morgen echter niet zo. Belangrijk zal ik op die laatste klim zeker al weer een positief verhaal kan zijn hoe ik de eerste twee cols les uit mijn kast halen". en tobbende topper :i 49.- >749.- 619.- 900.- 645.- 650.- 325.- 232.- 189.- 170.- 205.- 223.- Het lijkt wel of wij niet mogen winnen", foeterde de Mbrabander. „Ik heb in de finale wel zes, zeven keer jedemarreerd. Achter mij springen ze echter steeds aan if ik kom in een groepje terecht, waarin ze niet mee wil len werken". hij aan dat het een lust was. Maar het wilde hem niet geluk ken voor een succes te zorgen. Theunisse: „Ik zit er vrese lijk mee. Ik wil voor de ploeg ontzettend graag een keer win nen. Maar het wil er maar niet van komen. Even twijfel in het peloton kan soms al voldoende zijn voor een overwinning, maar bij mij gebeurt dat nooit. In de Ronde van Zwitserland werd ik drie keer na de rode vlag teruggepakt, een keer zelfs op 200 meter van de meet. door Hein Groothuis Die Parra demarreert daaren- egen een keer en hem laten ze neteen gaan. Het lijkt wel of ze ets tegen ons hebben. Ik denk lat het komt doordat wij in de dassiekers oppermachtig wa- en en door onze toppositie in iet wereldbeker-klassement, k veronderstel dat er sprake is 'an afgunst en dat ze kleinere 'loegen meer gunnen". Gert-Jan Theunisse vestigde oor de tweede achtereenvol- ende dag sterk de aandacht op ich. Nadat hij dinsdag ook al iet de besten berg op was ge- aan, ging de langharige PDM- ■enner gisteren waarlijk als ■en duivel te keer. Op de berg van de eerste ca- igorie, de Pas des Morgins, gaf het tempo lange tijd aan. oo zeer hoog tempo. „Ik rijd «n ronde in eerste instantie oor Rooks. En dat zal altijd zo lijven. Ik kan nu eenmaal een tijdrit rijden. Bovendien en ik toch iemand die een keer 'en dag heeft dat hij er door ben zakt. Vandaag heb ik op ie col van de eerste categorie en de leiding gereden om de toep kleiner te maken. Ik vind a'je je moet laten zien als je en goeie dag hebt. Zo schijnt eet iedereen er over te denken. )e meesten zitten maar af te 'achten, zoals de Panasonics. 'aar zitten ze alleen maar te ekenen". In de finale liet Theunisse Jog eens alle duivels ontbran- n. Na de Col de Corbier viel In het Nederlands kampioen schap was het van hetzelfde la ken een pak. En in deze Tour is het niet anders. Ik word er hy pernerveus van, in tegenstel ling tot Rooks, die onder alle omstandigheden kalm blijft. Ik slaap er zelfs niet goed van. Ik denk dat ik de afgelopen drie nachten maar aan vier uur slaap per nacht ben toegeko men. Ik heb slaaptabletten ge had, maar die helpen niet af doende. En als ik dan wakker ben, doe ik niets anders dan liggen denken aan de etappes en de bergen. Het vervolg is dat ik er in de koers in wil vliegen. Te fanatiek soms. Maar zo is mijn instelling nu eenmaal". Gert-Jan Theunisse reed vo rig jaar in dienst van Pedro Delgado voor het eerst een schitterende Tour. Dit voorjaar diende hij zich ook aan als een vedette in de klassiekers. In de door Laurent Fignon gewon nen Milaan-San Remo maakte hij een fantastische indruk en werkte hij tevergeefs uit de naad voor Adrie van der Poel. In de door Adrie van der Poel gewonnen Luik-Bastenaken- Luik beweerden zelfs collegae als Kelly en Criquielion dat Theunisse de beste man van de wedstrijd was. Met zijn nieuwe status kan de Oostbrabander echter slecht overweg. Hij is echt een tobbende topper. De nervositeit, die nu in de Gert-Jan Theunisse (rechts) samen met Steven Rooks en de Zwitser Zimmermann in de aanval. Grande Bouclé aan de opper vlakte komt, staat niet op zich zelf. Voor belangrijke wedstrij den is hij altijd uiterst zenuw achtig, zeker als hij ook nog als een van de kopmannen wordt aangemerkt. Theunisse: „Als er op mij wordt gerekend, stik ik altijd van de zenuwen. Zelfs tijdens de training ben ik dan niet meer vooruit te branden. Ik raak op zulke momenten auto matisch in paniek. Dan hol ik meteen naar de dokter om mijn bloed te laten onderzoeken. Maar dat is onzin natuurlijk. Ik weet eigenlijk al tevoren wat ik MORZINE - Door een vergissing is Laurent Fignon giste ren in de Tour de France gebleven. K LfJ Tel. 01143-32 b%non: waarschijnlijk ,let naar Alpe d'Huez. - FOTO AP mds hersteld! Hij kwam met 18 minuten en 52 seconden achterstand op de Co lombiaan Fabio Parra als 126ste bij de eindstreep in Morzine. De laatste kilometers van de elfde etappe wenkte de door een lintworm en een irritatie in de knie geplaagde Parijzenaar de ca- meralieden van de Franse televisie naar zich toe. „Blijf in mijn buurt. Een kilometer voor de eindstreep is mijn hotel, daar stap ik af". Waar Fignon zijn hotel vermoedde, bevond het zich niet. De verblijfplaats van zijn ploeg was anderhalve kilometer achter de eindstreep gelegen. Daardoor was hij gedwongen de etappe uit te rijden. De kans is groot dat Fignon vandaag voor de twaalfde etappe naar Alpe d'Huez niet meer van start gaat. te horen krijg: 'Het zit niet in je bloed, maar in je hoofd'. Ik kom er mee in een vicieuze cirkel te recht, want doordat ik 's nacht geen oog dicht doe, verzwak ik. Het lichaam reageert meteen. Ik krijg last van diarrhee en m'n spieren gaan zeer doen. Daardoor wordt de spanning nog groter. Ik heb daar ge sprekken met Gisbers (zijn ploegleider - H.G.) over gehad. Hij heeft mij verzekerd dat het een groeiproces is en dat het in de toekomst over zal gaan, als ik maar eens een grote wed strijd heb gewonnen. Maar on dertussen zit ik er maar mee. Ik moet in dit verband vaak den ken aan Henk Lubberding. Die maakt zich net als ik altijd veel te druk. Hij heeft baat gevon den bij bezoeken aan de hapto- noom Ted Troost. Ik geloof echter niet in specialistische hulp. Ik vertrouw liever Gis bers, die zegt dat het enige ge neesmiddel een mooie triomf is. Het wordt wel tijd dat die komt. In ben nu aan mijn vijfde jaar als prof bezig en heb niet meer gewonnen dan drie criteriums. Tot nu toe ben ik een geboren verliezer". Op een geboren verliezer lijkt Steven Rooks, een van de beste vrienden en kamergenoot van Theunisse, dit seizoen ook. „Ik zit het hele seizoen al bij de eersten, maar heb alleen nog maar een criterium in Apel doorn gewonnen". Rooks zit, Theunisse gaf het al aan, ech ter niet zo gauw in de put. „Eens moet het toch ten goede keren". Rooks reed gisteren ook de hele dag vooraan. Hij raakte op het laatst nog weg met de Fransman Claveyrolat en Jé- rome Simon, maar dat ge beurde veel te laat om Fabio Parra nog te bedreigen. „Het was jammer dat ze die Parra hadden laten gaan", aldus Rooks, die over zijn optreden uitermate tevreden was. „Het was niet zo zwaar als de etappe naar Alpe d'Huez, maar een goede test. Normaal gesproken moet ik er morgen weer bij kunnen zijn. Maar hopen dat ik geen conditionele terugval krijg". Rooks kreeg gisteren de 'lap jestrui' voor het combina tieklassement omgegord, een tricot dat Jérome Simon eigen lijk toebehoort, maar die heeft reeds de bolletjestrui van het bergklassement. „Hebben we toch nog wat publiciteit ge haald", aldus de coureur uit Warmenhuizen. „De laatste da gen heb ik er op gereden. Ik be sefte dat ik hem zou kunnen krijgen met een goede prestatie in een bergetappe". Van onze speciale verslaggever MORZINE - De Franse wielerbond zal op de ver gadering van de FICP (profsectie van de interna tionale wielerbond) een voorstel indienen om de lengte van de Tour de France uit te breiden tot 23 dagen. Hein Verbruggen, de Nederlandse voorzitter van de FICP, die sinds Straatsburg in de Tour-karavaan ver toeft, liet gisteren min of meer doorschemeren wel te voelen voor die verandering. Verbruggen zelf was er verantwoordelijk voor dat de lengte van de Tour werd ingekrompen. Nu is het zo dat de Tour evenals de Giro en de Vuelta niet langer mag duren dan 22 dagen en slechts drie weekeinden mag bevatten. De organisatie van de Tour heeft zich tegen die regel steeds verzet. Om een langer evenement te hebben hield zij voor het begin van deze ronde een zoge noemde 'préface', die weliswaar niet meetelde voor het algemeen klassement, maar door iedereen als een nor male proloog werd beschouwd. De ploegleiders van de profwielerploegen zullen op de vergadering van de FICP vragen meer deelnemers toe te laten tot Milaan-San Remo en de Ronde van Vlaanderen. Een suggestie, waarvoor Verbruggen in ieder geval wel is te vinden. Dit jaar waren er proble men rond de deelname aan beide klassiekers. Doordat de FICP een maximum-aantal van 200 deelnemers had vastgesteld, vielen verschillende ploegen uit de boot. De TVM-formatie van Cees Priem overkwam dat bij voorbeeld in Milaan-San Remo. Van onze speciale verslaggever MORZINE - De laatste vier Nederlandse profs, die op zondag 28 augustus zullen deelnemen aan het wereld kampioenschap op de weg in en rond het Belgische Ron- ze, zullen op 27 juli na afloop van de 'Acht van Chaam' worden aangewezen. Na afloop van het Nederlands kampioenschap op de weg in Rheden op 26 juni gaf de com missie Beroepsrennen van de - FOTO AP Van onze sportredactie BAARLE-HERTOG - On derzoek in een Bredaas zie kenhuis heeft uitgewezen dat de maagklachten van Teun van Vliet ontstaan zijn door het eten van 'iets verkeerds'. Gisteren is de coureur uit Baarle-Hertog onderzocht door een internist. Daarbij is onder andere wat bloed afgetapt. De uitslag van het bloedonderzoek volgt volgende week. „Teun voelt zich al een stuk beter", al dus zijn vrouw Trees van Vliet. „Een grote geruststelling is dat de dokter verzekerd heeft dat de maagklachten niets te ma ken hebben met de klachten eerder dit jaar". Als het meezit wil 'Teuntje', die afgelopen maandag in de Tour de France vanwege zijn ziekte moest opgeven, volgende week weer op de fiets klimmen. Of hij ook deelneemt aan de ronde van Ulvenhout (woens dag 20 juli) is voorlopig nog een vraagteken. Van onze speciale verslaggever MORZINE - Frans Maassen heeft gisteren tijdens de elfde etappe van de Tour de France zijn eerste plaats in het tussensprint-klasse- ment verstevigd. Door een overwinning, een tweede plaats en twee derde plaatsen kwam hij op een totaal van 101 pun ten. De Belg Eddy Planc- kaert is tweede met 79, de Fransman Jérome Simon derde met 32. Ondanks de grote ver schillen is het nog lang niet zeker dat Maassen de rode trui definitief in be zit heeft. Met ingang van de elfde etappe werden de tijdvergoedingen bij de tussensprints afgeschaft en de puntentoekennin gen verhoogd. Een gewon nen tussensprint levert de resterende dagen vijftien punten op. Een solist in de komende bergetappes kan zodoende snel aan een groot aantal punten ko men. Maassen zag in Mor zine de komende week op timistisch tegenoet. „Ik sprint elke keer mee". KNWU reeds acht namen prijs. Dat waren: Erik Breukink, Teun van Vliet, Adrie van der Poel, Steven Rooks, Gert-Jan Theunisse, Jelle Nijdam en Jo- han van de Velde. Tijdens het WK mag Nederland met twaalf profs van start gaan, vandaar dat er nog vier renners moeten worden aangewezen. Ploegleider in Ronse zal Jan Raas zijn. Teamleider is Roger van Es uit Bergen op Zoom. Overigens staat het al vast dat Jelle Nijdam, vorige week drager van de gele trui in de Tour de France, in Chaam van de partij zal zijn. Morzine-AIpe d'Huez 227 kilometer -«B- id T Chatillon. Cluses' Sallanchesft44 MegèverA P°nl d'Arbon Ugine. Albertville^*"" A Hggga ITIlfTiFircF /K MADELEINE La Chambre ICLANDON ^d'Oisans^ TELEVISIE Nederland III: 14.40 uur: recht streekse reportage van de beklim ming van de Col de Glandon. Nederland III: 16.40 uur: recht streeks verslag van de laatste kilo meters van de etappe tussen Mor zine en Alpe d'Huez. Nederland III: 19.00 uur: samen vatting Tour de France. BRT II: 14.40 uur: rechtstreekse beelden van de beklimming van de Col de Glandon. BRT II: 16.40 uur: rechtstreekse re portage van de slotklim van de rit naar Alpe d'Huez. BRT I: 19.00 uur: samenvatting Tour de France. RADIO Radio I: 14.05 uur: Tour de France extra. Radio I: 15.05 uur: Radio Tour de France. BRT 1:13.30 uur: Radio Tour. Grenoble-Villard-de-Lans 38 kilometer Individuele tijdrit -«er m - EnginsQ P Lans-en-Vercors Cote 2000 V IAAAAAAIAAA iffi.AA A

de Stem | 1988 | | pagina 9