eten et volk VERHOGING GEKOPPELD AAN EXTRA LAST HUUREIGENAAR Kamelenren op Duindigt Deeltijd-hbo fors duurder I lesrenm 'Je kunt niet meer leven' I SOLA RUIMT OP! 1 SS-"»vf Milieugroepen eisen onderzoek racecircuit ;eerd \ar BINNENLAND Lansink: 'Bejaarden betalen te hoge ziektekostenpremie' DE STEMCOMMENTA AR Niet verstandig Jongens vast na joyriding met treinen T5 destem binnenland„ donderdag 14 jul11988 DEN HAAG - Het kabinet stuurt aan op een ex tra huurverhoging van één procent. I mis h 00^ a"e reden toe- Nicaragua kampt met een fikse econo- I situ t cr'sis en er 's een Pr00' gebrek aan levensmiddelen. Die I oatie wordt er niet beter op door de pers te knevelen. NIEUWSOVERZICHT Lubbers krijgt veertig bomen in Israël Academie voor Informatica opgericht 2,5 jaar geëist voor vrouwenhandel Werkloosheid met 26.600 omhoog Bonden voorlopig verder met V D KABINET WIL WERKLOZE JONGERE FORS PAKKEN Komplete cassettes Etui-artikelen len voor ongekend lage prijzen. Kookpannen/Keukengerei tot 70% korting Losse bestekartikelen Porselein en kristal Nu tot 50% korting T28 president Suharto le- een bijdrage door in t van de 75 gevaarlijkste jdingsmiddelen te ver- i en de subsidies op pes- te verlagen. Voor de ng in Jakarta sneed het knook aan twee kanten. jaren des overvloeds, dankzij de almaar stij- inkomsten van de olie- de bomen tot in de he kken te groeien, moest sië de bakens verzet- fa het inzakken van de jzen liepen de over- Inkomsten drastisch te- In waren bezuinigings- egelen onvermijdelijk, onesië maakte van de en deugd door het IPM- |amma van de FAO tev zen. President Suharto fef het in november 1986 tot nationaal beleid om gebruik van pesticiden estrijding van de insec- agen te vervangen door milieuvriendelijke me- 1 van natuurlijke bestrij- Indonesië bespaart nee volgens eigen gege- Jtot nu 100 miljoen gulden subsidies op bestrijdings- lelen. De subsidieverle- werd van 85 naar 55 pro- verlaagd. Het verbieden pesticiden (meestal af- |tig uit het buitenland) in het beleid van dere- fing dat Jakarta de laaf aren huldigt. Doel ervan Jlerlei marktverstorende enten (wat subsidies in Izijn) af te schaffen. /als onlangs nog op de lijkse Iggi-conferentie Indonesië's donorlanden en Haag naar voren werd acht, lijkt het IPM-pro- na na drie seizoen al elovend te zijn. Bij een van 1250 Indonesische lèn bleek het aantal be- jtingen per seizoen te zijn jald van 4,5 in 1986 naar geen 0,5 in het seizoen '87- ;De rijstopbrengst bleef |ndanks gelijk of kwam i hoger uit. Bovendien be erden de rijstboeren onge- vijfduizend roepia per are op hun uitgaven aan jiciden. De bedoeling is dat ïen vijf jaar 2,5 miljoen fboeren met steun van de en geld .van de eigen Te lg worden opgeleid in nieuwe methode van bestrijding. Onder hen tienduizend boeren uit |den-Java (het gebied tus Semarang, Magelang en k) die aan het project deel- het Handvest, zo zeggen medegevangenen. De aarse bezoekers van Man vertellen dat hij zeer ■d op de hoogte is van de tste ontwikkelingen in en ten Zuidafrika. De Ameri- inse advocaat Samuel ih die hem in 1985 bezocht •eg de indruk 'niet in het elschap van een guerrilla- ïjder of een radicaal ideo- g te verkeren, maar van staatsman'. Dit werd be- tigd door de missie van linenten' van het Gemene- t in 1986. Dwingt hij bin- de gevangenis het ontzag van medegevangenen en wakers, buiten de gevange- blijft hij de man waarnaar jonge generatie militante rikanen opziet als hun gids ar een Zuidafrika zonder artheid. Hij is zich ervan bewust dat symboolwaarde heeft ge- egen. Dit blijkt uit de brie- n die hij schreef naar zijn ouw en die zij openbaar «ft gemaakt. Het klinkt ook or in de woorden waarmee in 1985 zijn voorwaarde- ke vrijlating afwees: „Te el mensen zijn gestorven rids ik de gevangenis ben in gaan. Teveel mensen heb- n geleden om hun vrij- idsliefde. Ik heb verplich- ïgen aan hun weduwen, aan in wezen, aan hun moeders aan hun vaders die om hen treurd en gehuild hebben, ben niet de enige die gele- sn heeft in deze lange, een- me, verspilde jaren". Hij staat nog volledig ach- r de beginselen die hij tij- ;ns zijn proces in 1964 in zijn :roemd geworden toespraak s volgt verwoordde: „Ik heb vochten tegen blanke over- ïersing en ik heb gevochten gen zwarte overheersing. Ik ;b het ideaal gekoesterd van in democratische en vrije menleving waarin alle ensen samenleven in har- ionie en met gelijke kansen, et is een ideaal waarvoor ik aop te leven en dat ik hoop te sreiken. Maar zonodig is het ;n ideaal waarvoor ik bereid an te sterven."(ANP) leiden (ANP) - Er moet NAAR EFFECTEN NIEUWBOUW MOERDIJK OF VERBOUWING ZANDVOORT een onderzoek worden inge- I naai racecircuit. Daartoe O JT hebben acht natuurbe- hebben *>-"<• schermings- en milieuorga nisaties bij de verantwoor delijke bewindslieden van landbouw, milieubeheer, economische zaken en WVC aangedrongen. pe milieuorganisaties achten een onderzoek naar de milieu effecten noodzakelijk voordat de regering zich definitief uit spreekt over ofwel een ingrij pende verbouwing van het be staande circuit in Zandvoort, of nieuwbouw op het industrie terrein Moerdijk. „Pas dan zal een zorgvuldige afweging voor de aanleg van een nationaal racecircuit mo gelijk zijn", aldus een verkla ring van de Stichting Duinbe houd in Leiden, die mede na mens de andere organisaties spreekt. De organisaties zijn met name ernstig verontrust over een mogelijke keuze voor het circuit Zandvoort. Dit ligt mid den in het duingebied. Verbou wing van deze baan zou een aanzienlijke en definitieve aantasting betekenen van het duinmilieu. Er zou veel moeten worden vergraven in het duin. Daarnaast veroorzaakt de autosport verstoring in de om ringende duinen. Voorts zijn de organisaties van mening dat een keuze voor Zandvoort zonder voorafgaand effectenonderzoek niet past in het beleid van minister Braks van landbouw, die de in aan merking komende delen van het Noordhollandse duingebied onder de werking van de Na tuurbeschermingswet wil brengen. De bezorgde organisaties zijn de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten, Na tuur en Milieu, Vereniging tot Bescherming van Vogels, Mi lieubescherming Noord-Hol land, Brabantse Milieufedera tie, Zuidhollands Landschap, Zuidhollandse Milieufederatie en Duinbehoud. Kabinet wil hogere huur Van onze Haagse redactie De jaarlijkse verhoging van twee procent moet eigenlijk drie procent worden, omdat de woningbouwsubsidies an ders niet meer te betalen zijn, zo is gebleken. De verhoging met drie procent is bovendien dichterbij geko men aangezien het kabinet het huurwaardeforfait (het bedrag dat huiseigenaren bij hun be lastbaar inkomen moeten tel len) met een procent wil opho gen: van 1,3 naar 2,3. Eerdere verzoeken aan staatssecretaris Heerma (Volkshuisvesting) om de hu ren duurder te maken hield de bewindsman tegen. Hij wilde dit pas doen als het huurwaar deforfait inderdaad omhoog Sin& Buiten de uit de pan rijzende subsidies en de koppeling met dat huurwaardeforfait kunnen de huren volgen het kabinet ook wel wat stijgen omdat de inflatie tot nu toe groter is dan dehuurstijging. De Tweede Kamer zal overi gens niet zonder slag of stoot akkoord gaan met een derge lijke verhoging. Tijdens vorige debatten over de huurprijzen bleek dat er geen meerderheid in de Tweede Kamer te vinden is, die een huurverhoging met drie procent zonder meer over neemt. Het definitieve kabinets voorstel over de woningbouw kosten is echter pas aan het eind van de week te verwach ten. Dan hoopt het kabinet de stug verlopende begrotingsver gaderingen af te ronden. De Raad voor de Volkshuis vesting (RAVO) heeft inmid dels geen goed woord over voor het plan van staatssecretaris Heerma om woningbouwvere nigingen hun genoten rente voordelen als gevolg van ver vroegde aflossing van rijksle ningen in een fonds te laten storten. Dit blijkt uit een aan deze bewindsman uitgebracht advies dat woensdag gepubli ceerd is. De RAVO vindt dat Heerma hiermee de woningbouwvere nigingen straft voor een goed bedrijfseconomisch beleid. Bo vendien gaat aan het ver vroegd aflossen van leningen altijd overleg vooraf tussen rijk en woningcorporaties, al dus de RAVO. De omvang van genoten rente-voordelen is trouwens niet eens goed vast te stellen, meent de raad. 1 DEN HAAG (ANP) - CDA- Kamerlid dr. A. Lansink wil dat staatssecretaris Dees (volksgezondheid) 'onver wijld' een einde maakt aan buitensporig hoge premies 'die particuliere ziektekos tenverzekeraars in reke ning brengen aan 65-plus- sers. Dees moet bovendien zijn toe zegging gestand doen dat wat de bejaarden teveel hebben be taald wordt gerestitueerd. In schriftelijke vragen aan Dees merkt de volksgezond- I heidsspecialist van de CDA- fractie op dat de staatssecreta ris zich niet heeft gehouden aan zijn belofte van 21 april dat hij nog voor de zomer een rege ling zou treffen voor de gedu peerde bejaarden. Al eerder, op 20 januari van dit jaar, diende Lansink een motie in waarin Dees werd aangespoord in overleg te tre den met de ziektekostenverze keraars over de zware premie verhogingen die bejaarden met een particuliere vezekering na pensionering wordt opgelegd. Die motie kreeg de steun van WD en PvdA. Lansink vraagt of het KLOZ inmiddels harde garanties heeft gegeven dat bejaarden niet meer hoeven te betalen, voor de standaardpakketpolis dan de doorsnee burger. AMPER EEN JAAR geleden gloorde er hoop voor de Middename- rikaanse landen. Op initiatief van president Oscar Arias van Costa Rica zetten de presidenten van vijf landen uit die roerige regio een handtekening onder een vredesakkoord. Zou er dan eindelijk vrede komen in een gebied waar diverse groeperingen elkaar al jaren op leven en dood bevechten? Ondanks regelmatige schending van het bestand door de strij dende partijen, kon in de aanvangsfase van de onderhandelingen de hoop op een goede afloop nog levendig worden gehouden. Vooral in Nicaragua gebeurden dingen die men niet voor moge lijk had gehouden. De Contras werden als serieuze gesprekspart ner geaccepteerd en de oppositionele persorganen mochten weer publiceren. Door de ontwikkelingen van de laatste dagen is die broze vre- desgedachte als een zeepbel uit elkaar gespat. Nicaragua heeft de Amerikaanse ambassadeur en zeven andere ambassade- 'unctionarissen het land uitgestuurd. Zij zouden zich bezig heb ben gehouden met subversieve activiteiten door aan te sturen op chaos en geweld in Nicaragua. Bovendien werd het radiostation Hadio Catolica het zwijgen opgelegd en mag de rechtse krant La prensa tijdelijk niet verschijnen. De Amerikaanse regering heeft keihard terug geslagen door acht diplomaten uit Nicaragua, onder wie ambassadeur Tunner- I jjan, het land uit te wijzen. Die uitwijzing wordt overigens door I Nicaragua niet geaccepteerd omdat Tunnerman niet alleen am bassadeur van Nicaragua is, maar tevens van de OAS, de Orga- w Amerikaanse Staten. Wellicht is de boosheid van Nicaragua op ambassadeur Melton - Rij staat bekend als een man van de harde lijn jegens Nicara- rm t6recht- Maar dan n°9 wekt de reactie van Sandinistische egering bevreemding. Door knap diplomatiek gemanoeuvreer an president Ortega van Nicaragua, was de Middenamerika-po- nekvan de Verenigde Staten in een ongunstig daglicht komen te «aan. De onverzoenlijke houding van president Reagan tegen- er de Sandinisten werd steeds minder serieus genomen. Deze omsch°0r sonnrni9e exPerts ze'fs als een 'persoonlijke obsessie' vnn6' 'S or|begrijpelijk dat de Sandinisten juist op dit moment een zo harde opstelling kiezen. Een regiem dat zegt meer Jjnocra,ie en een pluriforme samenleving na te streven, moet I Daa ^'eren dat dit Proces de oppositie zich laat gelden. I trarh! de Vereni9de Staten de wankele positie van Nicaragua verst n uit te l3L,'ten' zal Pest waar zijn. Het is en blijft echter on- J tiae t^ om het een tolale diplomatieke breuk met de mach- I WellichlenStander te 'aten komen- Het zor9t v°or vertraging - en 1 Amp V00r afste' van het vredesproces en het zou voor het j Cnnt anse Congres wel eens aanleiding kunnen zijn om de mras alsnog extra steun te verlenen. ZWOLLE (ANP) - De poli tie van Zwolle heeft acht tien jongens aangehouden ondermeer wegens joyri ding met personen- en goe derentreinen. Dat deden de jongelui 's nachts geregeld in kleine groepen op het emplacement van de Ne derlandse Spoorwegen in Zwolle. In de periode van half fe bruari tot half mei reden de jongeren minstens tien keer met een trein. De politie van Zwolle heeft dit woensdag be kendgemaakt. Eén van de jongens wist hoe hij de treinen aan het rijden moest krijgen. Onderzoek van de Spoorwegpolitie heeft uitge wezen dat de jongeren met de treinen afstanden tot 100 meter hebben afgelegd. Ze stopten steeds keurig voor rood sein. Eén keer dreigde een botsing met een tegemoetkomende goe derentrein. Door aan de nood rem te trekken konden de jon gens een ongeluk nog net voor komen. OP de renbaan van Duindigt is gisteren de 22e Dag van het Paard gehouden met een topat tractie, een kamelenren met jockeys over een afstand van 250 meter. Nadat alle deelnemers aan de ren al lang en breed waren vertrokken stond kameel Shileika, met Adrie de Vries tus sen de bulten, nog aan de start. Echter, eenmaal in beweging, was de kameel tot grote hilari teit van de toeschouwers niet meer te stoppen. - fotoanp Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Er dreigt een leegloop in het deeltijd-ho ger beroepsonderwijs (deel tijd-hbo) als gevolg van de onlangs door het parlement aanvaarde collegegeld maatregelen. De Wet Harmonisatie College geld trekt binnen drie jaar de collegegelden in het hbo gelijk aan die in het universitair on derwijs. Dat stelt de HBO-raad, de overkoepelende organisatie van hogescholen. Voor deeltijd-hbo moet het collegegeld in drie jaar worden opgetrokken naar 1325. De 65.000 deel tij d-hbo'ers betalen nu, afhankelijk van hun studie en het aantal lessen, jaarlijks tussen de 335 en 825 college geld. „In een klein aantal gevallen betekent dat dat een deeltijd- hbo-student bijna duizend gul den per jaar meer kwijt is. Mensen die een dag- of avond cursus volgen, moeten ruim zeshonderd gulden meer gaan betalen. Dat zou voor heel wat studenten reden kunnen zijn om af te haken", vreest een zegsman van de HBO-raad. Het collegegeld voor deel tijd-universitaire studies wordt als gevolg van de wet daarentegen verlaagd. Dat gaat van 1510 per jaar nu naar 1325 in 1990/91. Studenten die aan een avondschool of dag-avond school een 'gewone' hbo-oplei- ding volgen, betalen daarvoor nu nog 3,35 per les tot een ma ximum van ƒ710 per jaar. Iemand die aan een school voor huishoud- en nijverheidson derwijs een studie volgt, be taalt nu het meest: maximaal 825 per jaar. Het zwaarst getroffen wor den onderwijzers die een extra akte van bekwaamheid willen halen. Iemand die zich op deel tijd-basis wil laten om- of bij scholen tot kleuterleidster, is daarvoor nu 335 kwijt. Het op deeltijd-basis behalen van een lager onderwij s-akte moderne talen, handelskennis en licha melijke onderwijs kost nu nog ƒ500. En voor het behalen van een akte voor het lesgeven in het voortgezet onderwijs, betaalt een deeltijd-student nu nog tussen de 570 en 660 per jaar. Al die deeltijd-studies trekt minister Deetman (Onderwijs) in de nieuwe wet op naar 1325 per jaar. De zegsman van de HBO- raad noemt een eventuele te rugloop van het aantal deel- tijd-hbo-studenten 'een zeer kwalijke ontwikkeling'. „Vooral mensen die in het on derwijs een tweede kans willen maken, zijn aangewezen op deeltijd-studies. Die zullen in de toekomst die tweede kans uit louter financiële overwe gingen minder snel grijpen". jx i? Waar moet het toch naar toe met dit land? We waren er aan gewend dat jongelui wel eens een brommer of een auto 'leen den' om te gaan joy-riden, maar tegenwoordig schrikken ze nergens meer voor terug. Die kids lenen nu ook al treinen. Ze gaan er letterlijk mee aan de boemel. Een en ander is gebeurd in Zwolle. En het gebeurde zonder dat NS er iets van merkte. Het is dat de daders zwollen van trots en het niet voor zich konden houden, want anders wisten we het nu nog niet. Ze moeten nu bij de NS de railiteit onder ogen zien. Over het waarom van de joy-riding tast men nog in het duister. Er is nog geen loco-motief bekend. We kunnen nu wel net doen of er in Zwolle sprake is ge weest van een paar ontspoorde jongeren, maar is er eigenlijk nog wel iets veilig in dit land? Voor je het weet worden er tanks van kazerne-terreinen gejat of gaan ze in Den Helder met wat marine-fregatten aan de haal. Voor je er erg in hebt, duiken jeugdige onverlaten binnenkort ineens in Den Haag op om, terwijl Lubbers en Van de Broek in Israël bomen planten, stiekem het land te gaan besturen. Al vrees ik dat er ook in dat geval weinig van te merken zal zijn. MERIJN DEN HAAG (ANP) - De drie joodse kerkgenootschappen, de Nederlandse Zionistenbond en het centrum Informatie en Do cumentatie Israël laten op naam van minister-president Lub bers en minister Van den Broek veertig bomen planten in het prinses Beatrixwoud in Israël. Een delegatie van deze organi saties zal Lubbers donderdag de boomcertificaten overhandi gen. De joodse organisaties willen op deze wijze onderstrepen hoeveel belang zij hechten aan het komende bezoek van beide bewindslieden aan Israël. De bomen symboliseren de veertig jaren van hechte relaties tussen Nederland en Israël. UTRECHT (ANP) - De Utrechtse Rijksuniversiteit, de Univer siteit van Amsterdam en de Vrije Universiteit hebben woens dag de Academie voor Informatica opgericht. De drie universi teiten bundelen met deze Academie de krachten op het gebied van informatica en informatiekunde. Andere organisaties en het bedrijfsleven kunnen deelnemen in het samenwerkings verband. De drie universiteiten verwachten een belangrijk aandeel in het snel veranderende informatica-veld te kunnen verwerven. De verwachting is dat aan de Academie jaarlijks acht cursussen zullen worden gegeven. LEEUWARDEN (ANP) - ONDER grote belangstelling heeft officier van justitie mr. H. Kalsbeek woensdag voor de Leeu warder rechtbank 2,5 jaar celstraf geëist tegen de van vrou wenhandel, verkrachting en mishandeling verdachte J. S. (41) uit Scheveningen. S. wordt er'van verdacht onder valse voorwendselen in elk ge val twee Filipijnse vrouwen, 'Nena en Lisa', naar Nederland gehaald te hebben. Hij zou de vrouwen een haan in luxe, hotels beloofd hebben, maar eenmaal in Nederland werden zij te werk gesteld in bordelen. De vrouwen werden volgens hun zeggen aan een Nederlandse identiteit geholpen omdat S. hen schijnhuwelijken liet sluiten met Nederlandse mannen. S. gaf toe dat hij de huwelijken financierde. Ook wordt hem ten laste gelegd dat hij de twee Filipijnse vrouwen verkrachtte en mis handelde. Dit gebeurde nadat hij hun paspoorten had afgeno men, aldus hun verklaring. De uitspraak is op 26 juli. DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in juni met 26.600 ge stegen tot 674.000. De stijging deed zich zowel voor bij de man nen (7400) als bij de vrouwen (19.200), aldus gegevens van het ministerie van sociale zaken en werkgelegenheid. Het is ge bruikelijk dat de werkloosheid in juni stijgt, omdat dan veel schoolverlaters zich op de arbeidsmarkt melden. Dit jaar is de stijging echter groter dan in andere jaren. Daarom is de voor seizoensinvloeden gecorrigeerde werkloosheid ook gestegen en wel met 15.800 tot 694.900. Bij de mannen was de gecorrigeerde stijging 6300 en bij de vrouwen 9500. AMSTERDAM - De vakbonden praten voorlopig verder met V&D-topman Ton Dreesmann. Maar als eind september het overleg over het herstelplan van de warenhuizen is afgerond, zullen zij opnieuw bekijken of hij wat hen betreft kan aanblij ven als groepsdirecteur van de warenhuizen. Dat was de uit komst van moeizaam overleg gisteren naar aanleiding van de ingrepen die V&D van plan is te doen in de 59 warenhuizen. Die zouden drieduizend mensen hun baan kosten, van wie 1400 met gedwongen ontslag worden bedreigd. De Dienstenbond FNV had vorige week na overleg met leden uit de onderneming om het aftreden van Ton Dreesmann gevraagd. Deze was daarover gisteren, aldus bestuurder Gerard Toussaint van de Dienstenbond FNV, 'wat briesend'. Dreesmann zag de brief als een ultimatum en wilde dat schriftelijk zien ingetrokken. (ADVERTENTIE) Van onze verslaggever UTRECHT/DEN HAAG - „Het wordt jongeren op deze manier onmogelijk ge maakt om nog te leven. Alle luxe was er al af en nu kun nen ze ook hun vaste lasten niet meer betalen. Ze wor den zo met een sneltrein vaart teruggedreven naar moeders pappot," aldus woordvoerder Ron van Gel deren van de landelijke jon gerenbeweging. Als het kabinet zijn zin krijgt gaan werkloze jongeren tussen de 21 en 27 jaar er volgend jaar heel fors op achteruit. Voor alleenstaande jongeren of samenwonenden die ouder zijn dan 23 jaar betekent het een 'aderlating' van 300 gulden netto per maand. Op dit mo ment hebben ze recht op 1050 gulden en straks op slechts 750 gulden. Als doekje voor het bloeden krijgt een werkloze jongere die zich via het arbeidsbureau laat scholen 150 gulden in de maand extra. Maar zo'n scholing via het arbeidsbureau kan hooguit een half jaar duren. Dan valt de jongere weer terug op zijn 'oude' bedrag van 750 gulden in de maand. Van Gelderen geeft te ken nen behoorlijk kwaad te zijn. Hij noemt .de scholing een 'grapje' van net kabinet en een 'zoethoudertje' voor het CDA. Hij hoopt met de jongerenbe weging de Tweede Kamer te kunnen activeren om af te zien van het kabinetsvoornemen om uitkering en scholing op die manier te gaan regelen. Volgens deze woordvoerder kijkt het kabinet alleen maar naar de leeftijd en wordt er geen enkele rekening gehouden met de omstandigheden, waarin iemand verkeert. (Al leen werklozen onder de 27 jaar die een gezin moeten onder houden vallen buiten de rege ling.) Hij vraagt zich af of een dergelijke handelwijze wel in overeenstemming is met het internationaal recht. De landelijke jongerenbewe ging overweegt om daarover via een proefproces een uit spraak van de rechter te krij gen. Daarnaast zullen er op en rond de derde dinsdag van sep tember (Prinsjesdag) acties, waaronder scholierenstakin gen, plaatsvinden. Becijferingen van het natio naal instituut voor budget voorlichting maken pas goed duidelijk wat het kabinet de werkloze jongeren wil aan doen. Volgens dit instituut be taalt een alleenstaande 23-ja- rige gemiddeld 456 aan vaste lasten, 140 aan reserverings uitgaven (geld dat opzij wordt gelegd voor bijvoorbeeld het vervangen van een kapotte stofzuiger) en ƒ335 aan huis houdgeld. Opgeteld is dat 931 en dat bedrag ligt dus 181 boven het bedrag dat het kabinet de jon gere per maand wil uitkeren. En dan is er nog niet eens reke ning gehouden met posten als: telefoon 40, contributie en lid maatschappen 20, abonne menten 20. Over vakantie en zakgeld is dan nog niet eens ge sproken. Alle goederen die wij het afgelopen jaar tentoongesteld hebben op beurzen, verkoopshows, koopjeshal en showroom bieden wij u nu aan voor ongekend lage prijzen. Een kleine greep uit ons assortiment: zilverwit edelstaal adviesprijs opruimprijs model Constance 6 pers. 40 dig. f 341,-f 179,- 9 pers. 105 dig. f 1.012,- f 6 pers. 40 dig. f 616,-f 6 pers. 40 dig. f 594,- f 6 pers. 40 dig. f 956,- f 12 pers. 135 dig. f 1.276,- f 9 pers. 105 dig. f 1.232,- f 6 pers. 40 dig. f 341,-f model Constance model Perla Rom. model Prelude model Old Dutch model Provence model Fiesta model Odessa enz., enz. zwaar verzilverd (basis 100) model Hollands Glad 6 pers. 40 dlg.f 1.320,- f 825,- model Haagsch Lofje 9 pers. 105 dlg.f 2.849,- f 1.695,- enz., enz. 529,- 389,- 299,- 585,- 695,- 529,- 199,- Theelepels, taartvorkjes, taartscheppen, kaasschaven enz. Nu voor ongekend lage prijzen Sola-Elite en Sola-Duplo kookpannen Allerhande restanten in diverse modellen en uitvoeringen Voordeliger kan niet! Nu vanaf f 1,- Langenthal Porselein en Inn Crystal De reis naar Zeist is zeker de moeite waard! Onze koop jeshal staat vol fantastische aanbiedingen en verras sende koopjes. Wacht niet te lang, want op is op! Sola Fabriek, Van Reenenweg 155 te Zeist. Openingstijden: ma. t/m vrij. van 9.00-17.00 uur, iedere zaterdag van 10.00-16.00 uur. Voor alle inlichtingen, route beschrijving of uitgebreide Sola dokumentatie kunt u bellen 03404-23364 of schrijven naar: Sola fabriek. Antwoordnummer 105, 3700 VB Zeist (postzegel niet nodig).

de Stem | 1988 | | pagina 3