[Leerlingen Jansenius succesvol SSEN OUDER )NS WERK [ULSTER SCHOOL LEVERT BETERE UNIVERSITEITSSTUDENTEN tijd in velen denM nkter P.STEM Mengelwerk George 5 Sponselee z Bananen boom in bloei IN MEXICO werkvOJ] DUIVENSPORT Nieuw-Namen heeft last van illegaal kamperen [Rijenaar voor 1200 gulden eigenaar drie sport-shirts werk voor Jaarlijks kunnen AND of als startende leer mogelijk: igen. Want AVO- n toelaten, waar en. Voor iedere sgionale jwilligers rondom PLAATSELIJK NIEUWS EXAMENS pE STEM VAN ZEELAND 2 WOENSDAG 13 JUL11988 I hulst - De scholieren die L 1986 hun VWO-diploma jaan de Jansenius Scholen- gemeenschap in Hulst ver overden, deden het in het ■eerste jaar van de universi teit opvallend beter dan hun collega-studenten. DESTEM-LEZERS HELPEN GIRO 1111222 Zomerfeest Ossenisse Metselbijtje Houtwesp Meikever Aarden heuvel Statenlid wil duidelijkheid over slib-stort Walsoorden Clinge Hengstdijk Nieuw-Namen Kieldrecht Ossenisse A1? T22 |Vanoi.« verslaggever Dat blijkt uit een onderzoek van I vwo-decaan a. de Coene naar Lun resultaten in het prope- |deuse-jaar. Maar liefst 68 pro- Lent haalt binnen een jaar het I propedeuse-diploma. Het lande lijk percentage schommelt er gens tussen 30 en 35 procent. Wel is er een opmerkelijk verschil tussen het gymnasium en het athe neum. Van het eerste VWO-type slaagt 93 procent in het eerste studie jaar van het wetenschappelijk onder wijs. De ex-atheneumleerlingen halen een cijfer van 57 procent. „Maar dat is nog altijd opvallend beter dan de lan delijke cijfers", licht De Coene toe. Hij had overigens geen exact vergelij kingsmateriaal om de kwaliteit van de Janseniusstudenten mee te verge lijken. Maar uit informatie van de verschillende universiteiten waar de scholieren naar uitzwermden, komt hij aan een schatting van het gemid delde. Het is de tweede keer dat er een onderzoek plaatsvond naar de verdere studiecarrière van de Hulster VWO'ers. De 'gemiddelde studenten' doen er twee keer zo lang over om het percen tage van de ex-Janseniusleerlingen te evenaren. Het grootste voordeel dat de Hulster studenten na hun eerste jaar hebben is volgens De Coene de extra studieruimte die ze winnen. Ze kun nen een uitgebreider doctoraalpakket kiezen of zelfs aan een tweede docto raaldiploma gaan werken. Dat ver groot hun kansen op de arbeidsmarkt. „Ik denk dat het hoge percentage te maken heeft met de kwaliteit van het onderwijs", vervolgt De Coene. „Maar ik moet voorzichtig zijn met het trek ken van conclusies. Daarvoor is het verschil met de cijfers van het vorig onderzoek te groot. Toen was het per centage dat in het eerste jar de prope deuse haalde 52 procent. Toch nog een stuk hoger dan het kunnen trekken uit de gegevens". Hij durft wel de conclusie te trek ken dat leerlingen die naar een Tech nische Universiteit gaan het behoor lijk moeilijk hebben in hun eerste jaar. „Ze scoren lager dan de anderen, dat is een echte trend in het hele land. De reden is waarschijnlijk dat er te veel leerlingen naar toegaan die het niet aankunnen. Dat geldt ook voor onze school". Van de onderzochte leerlingengroep ging ruim 60 procent na het VWO naar de universiteit en 35 procent naar het Hoger Beroepsonderwijs. Daar haalde 85 procent in het eerste jaar de propedeuse. De Coene beschikt echter niet over landelijke cijfers die een vergelijking mogelijk maken. Nadat de eindexamens van dit jaar zijn afgelopen, beschikt het Jansenius inmiddels over de slaagpercentages van zowel havo als VWO. Van beide afdelingen haalde in de eerste ronde van de examens 85 procent het felbe geerde papiertje. Na de herexamens is 91 procent van de VWO'ers en 96 pro cent van de havo-leerlingen geslaagd. De Coene is van plan ieder jaar een onderzoek uit te voeren. Op die ma nier wil hij een beter beeld krijgen van de leerlingen, die hij onder zijn hoede had, en op den duur hardere conclusies kunnen trekken. grij pen. Doen we dat? f met stotterproblemen of naaste omgeving: Istbus 119, 3500 AC SE i DE thermometer van de Mexico-actie steeg gisteren metfnOO tot een hoogte van f214.700. De grootste gift die gisteren op het speciale giro- nummer van de Mexico-ac tie binnenkwam, was er een tan de Hervormde Kerk van Temeuzen. Een collecte in |die kerk voor de met hon gersnood bedreigde In diaanse bevolking van Te- huantepec, leverde het res pectabele bedrag van f1680 op. De nu bereikte thermome- mstand is ook het bedrag dat pater Frans van der Hoff vanmiddag in zijn koffer heeft als hij in het vliegtuig [stapt om naar Mexico af te reizen. Van der Hoff vertrekt fnamelijk vandaag weer voor een halfjaar naar Tehuante- pec. Hij reist in gezelschap ran de Bredase bisschop igr. Ernst die, zoals bekend, :en vriendschapsbezoek ngt aan zijn college van Tehuantepec, mgr. Arturo. Van der Hoff, voorzitter van ie Bredase missieraad, is ook legene geweest die het ini tiatief heeft genomen voor ie actie zoals die nu wordt gevoerd door de stichting Mensen in Nood en De Stem. let geld zal Van Der Hoff indaag in cheques worden ngeboden door Stem-di- ecteurH. Brader. 1.00MEN overhandigde giste ren de drie shirts die hij be schikbaar had gesteld voor de [actie voor Mexico aan de [nieuwe eigenaar Jan van den [Velden uit Rijen. Die had er maar liefst 1200 voor over. De heer Oomen besloot zijn [shirts beschikbaar te stellen na pe verkoop van de trui van "Kans van Breukelen. Zijn twee [shirts van Adrie van der Poel p het NAC-shirt uit het suc- volle seizoen 1981 zouden lolgens hem zeker nog een aar- dige duit opbrengen. Hij was dan ook zeer geluk kig met de 1200 van J. van den pelden. Beiden waren blij dat e met hun bijdrage een grote Poep Indianen konden helpen. Jan van den Velden, eige- Har van een snel- en koeriers dienst, was zeer verguld met de jiirts. „Niet alleen heb ik mijn «ntje kunnen bijdragen aan fe actie, wat ik heel belangrijk M Ik kan nu ook twee van Njn chauffeurs extra belonen loor hun goede werk. Het zijn Deiden grote supporters van Jet wielrennen. De shirts van Nrie van der Poel zijn dus in jf'oede handen". Het NAC-shirt Isvoor zijn zoon Mark. t Leuke bijkomstigheid is dat e shirts nu al voor de tweede 1 een goed doel dienen. J. tomen kocht ze acht jaar gele- fen voor de Spasti-fietstocht- IN NOOD DEN BOSCH O V V MEXICO dag. Nu gaat de opbrengst naar Mexico en de shirts naar Jan van den Velden, die nu be stuurslid is van de Spasti-fiets- tochtdag. IjjJOBUDVOORZUIDWEST NEDERLAND nvrouwe HM de Koningin Kantoren [Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon- phmers op pagina 2. eningstijden: "30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Fdrneuzen: Rein van der fielm (editie-chef), Romain Pan Damme, Frank Deij, t°nny van Gremberghe, ronald Verstraten, Cor de Per (foto), Ton Koomen PPort). pes: Jan Jansen, pist: Eugène Verstraeten, Pep Trommelen. Advertentie-exploitatie FPecteur Zeeland: ;f Menu, privé tel. 01150- 15839. §•10 Van onze verslaggever OSSENISSE - De Stichting Hof ter Nesse houdt zaterdag 23 juli weer de traditionele zomerfeesten in het ge meenschapshuis te Os senisse. Het programma, met acti viteiten is dit keer nog uitgebreider dan voor gaande jaren. Zoals gewoonlijk zijn er weer tal van leuke kin derspelen, waarmee aar dige prijzen te verdienen zijn. Zowel de schutters als de gaaibollers komen aan hun trekken met hon derd gulden gratis inzet van de stichting. Het rad van avontuur draait tij dens de feesten op volle toeren. Ook kan er getritst worden om vleesprijzen ter waarde van vijftig gulden. Ter versterking van de inwendige mens zijn al lerlei versnaperingen ver krijgbaar en ook worden wafels verkocht. Een bij zondere activiteit is dit keer de verkoop van 'his torische landkaarten' in de bovenzaal van het dorpshuis. Het feest wordt zoals gewoonlijk afgeslo ten met een dansavond. Dit keer met muzikale be geleiding van het Jumbo Trio. De activiteiten be ginnen om 14.00 uur. Buizen, dichtgemetseld door de metselbijen. VANDAAG wat van-al- les-en-nog-wat, veelal vondsten en waarnemin gen gedaan door lezers. Neem nu de grauwe vlie genvanger, een tamelijk algemeen zomergastje, maar omdat hij er zo musachtig uitziet, wordt hij veel over het hoofd ge zien. Het meest kenmer kende is het gedrag. Hij zit op een paal(tje), een boomtak, de waslijn, in ieder geval een uitkijkpost en dan fladdert hij ineens op. Hij maakt een vlucht in de vorm van een boog, zo'n twee, drie meter in doorsnee, snapt een insect en landt terug op de plaats waar hij begonnen is. Dat herhaalt zich enkele ke ren, al is het dikwijls een an dere kant op en dan kiest hij een nieuw uitgangspunt. De boeken noemen hem een half-holen-broeder, dat houdt in: tegen muren op balken en uitsteeksels van huizen; in bomen (bijvoor beeld de knotwilg) en strui ken (onder andere in vuur- doorn), in oude nesten van andere vogels, in muurgaten, vensterbanken en half open nestkasten. En als dat allemaal niet te vinden is, zoals de vliegen vanger bij de familie Calon te St.-Jansteen moest erva ren, wel dan neem je het drinkbakje dat toch onge bruikt in het voeder huisje staat. Volledig in het zicht dus, zoals de heer E. Borms schreef, die ons op dit broed- geval wees, allerminst de ge bruikelijke nis. In feite le vensgevaarlijk natuurlijk, zo open en bloot, maar duidelijk een vogel met ondernemings lust en intelligentie. Liever inspelen op de zich voor doende situatie, dan een star gedragspatroon blijven vol gen. Natasja Be tram aan de Binnenpad te Koewacht meldde ons ook een broedge- val van deze soort, zij het dat dit koppel wel een nis had opgezocht: een sierklomp die als bloempot tegen het huis aanhangt. Wie ook inspeelde op de si tuatie was een metselbijtje in Kloosterzande. De familie Cappendijk in de Irenestraat heeft in het schuurtje wat traproeden opgeborgen lig gen. Dit voorjaar zaten de uiteinden ineens vol met klei alsof iemand ze de grond in had geduwd. Toch niet, het is het werk van de alleen le vende metselbij, die er nest jes voor haar eieren, later larven en poppen, in heeft gemaakt. Het ei wordt inge metseld, overigens samen met stuifmeel als voedsel voor de larve. Deze grauwe vliegenvanger heeft domicilie in een leegstaand drinkbakje gekozen. - foto's erikossewaarde Een ander insect werd ge bracht door Freddy van Im merzeel. Het was bij Etiënne de Bruyn tussen de tabaks stengels gevonden. Het zag er wespachtig uit; twee vliezige vleugels, in totaal al gauw een kleine vier centimeter lang, de legboor meegere kend, geel-oranje poten en sprieten, allemaal flink lang, een zwart borststuk en op het achterlijf twee gele en een zwarte band. De achterlijfs- punt is geel, de legboor, die eens zo lang is als genoemde punt, zwart. Het ziet er allemaal nogal vervaarlijk uit. Dat is niet het geval: het was het vrouwtje van de reuzen- houtwesp, een insect dat we hier in de zomer wel eens meer aantreffen, vooral aan bosranden en op open plek ken in het bos. Zij is dan op zoek naar bomen die ziek zijn of geveld liggen, bij voorkeur dennen. Met de legboor prikt ze zo'n tien millimeter diep in het hout en zet daar dan een eitje af. Dat herhaalt ze vele malen. Toch weer iets om tel kens verwonderd bij stil te staan: een insect dat wij met één vinger tot pap kunnen drukken, steekt de legboor tien millimeter diep in hout. Probeer eens een kopspeld zo diep te steken in een boom stam. De krachten waarover die beesten beschikken zijn vaak wonderbaarlijk. In Hulst dook deze week nog een meikever op. Hij of zij zat in de Moerschansstraat op de wilde aardbeitjes, meldde ons mevrouw J. de Mul. We hebben het beest niet gezien, maar afgaande op de beschrijving kwamen we tot deze soort, al zou je in deze tijd van het jaar eerder de junikever - kleiner dan de meikever, veel meer behaard en geen op een punt uitlo pend achterlijf - of de julike- ver - groter, met op de bruine rug gewolkte witte spikkels en niet meelachtig bestoven- verwachten. Tot slot een heel ander ver haal: hebt u de Jèrden 'Euvel (Aarden Heuvel) gekend? Die lag op het punt waar de pol ders Rummersdijk (bedijkt rond 1200), kleine Hengstdijk (voor 1200) en Hoogland (be dijkt in 1610 uit een groot deel van de in 1530 vergane Kerckepolder), ruwweg dus midden in de driehoek Osse- nisse-Kioosterzande en Hengstdijk, bijeenkomen. In 1953 bij de watersnood is hij afgegraven om bedreigde plekken te versterken. Het was een vrij hoge heuvel met één of twee knotwilgen erop. Is hij ooit opgeworpen als de elders in Zeeland nog aan wezige stolbergen; vlucht heuvels bij dreigend gevaar (van het water) of had men bij bedijkingswerken een hoop grond over? Het ant woord is onbekend, wel werd er recentelijk geopperd hem te reconstrueren. Dat zien we er niet direct van komen, hoewel er binnen het gemeentebestuur moge lijk mensen zijn met een voorliefde voor heuvels. Maar nu de vraag: zijn er mensen die foto's hebben waar de Jèrden'Euvel nog opstaat? Die zouden we dan graag eens gebruiken om hier af te drukken. U weet ons wonen? BIJ tuinliefhebber B. Kuijpers uit de Clooster- straat in Kloosterzande doet zich momenteel een merk waardige gebeurtenis voor. In zijn broeikas staat een ba nanenboom in volle bloei. Ook zijn er al kleine ba naantjes te zien van een cen timeter of vijf lang. De heer Kuijpers is zelf ook nogal verbaasd over de goede pres taties van de plant, die be gon als een stekje. Volgens de Hulster bioloog G. Spon selee gaat het om een rede lijk uniek voorval. Een bloeiende bananenboom kan wel gezien worden in echte botanische kassen, waar de temperatuur en de vochtig heid nauwgezet geregeld worden. Dat een bananen boom het zo goed doet in een gewone broeikas mag uit zonderlijk worden genoemd. - foto de stem/corj. de boer Van onze verslaggever OOSTBURG - PPR-Staten- lid Constant van Water schoot uit Oostburg wil dui delijkheid over de voorge nomen stort van baggerspe cie op het Rammekensschor in de monding van de Wes- terschelde. Van Waterschoot wil weten hoe de stort in overeenstem ming te brengen is met de pro vinciale nota Natuur- en Land schapsbescherming en of die stort niet in strijd is met de hoofdfuncties van de Wester- schelde: scheepvaart en na tuur. Verder verwondert het Sta tenlid zich over het standpunt dat de provincie over te weinig menskracht zou beschikken om een goed natuur- en milieube leid te voeren, terwijl men de voor natuur- en milieubeleid gunstige adviezen van de men sen waarover de provincie wel beschikt, naast zich neerlegt. „Van tenminste één dienst is bekend dat u is geadviseerd niet tot deze slibstorting over te gaan", schrijft Van Water schoot het college van GS. GAAIBOLLEN - In zaal Rue du Nord werd een gaaibolling gehouden waaraan 37 perso nen deelnamen. Uitslag: hoge vogel: J. Baart, Klooster zande; linker zijvogel: A. van Geersdaele, Walsoorden; rechter zij vogel: J. van Heese; grootste aantal (8): B. Neve, beiden Kloosterzande. KAARTING - In gemeen schapshuis Malpertuus hield de Katholieke Bond voor Ouderen een kaarting waar aan 56 personen deelnamen. Uitslag: 1. mevrouw Wolfert, Axel; 2. J. van de Kelen-de Guchteneire, 3. C. Hageman, beiden Clinge. BINGO - Op recreatieterrein De Vogel is er vanavond een bingo, aanvang 20.30 uur. Om 19.00 uur is er een speciale bingo voor kinderen. Beide spelrondes zijn in de kantine. PRIJSKAARTING - Vrijdag 15 juli is er een prijskaarting in de kantine van recreatie terrein De Vogel. De aanvang is 20.00 uur. KAARTING - In zaal Marjo werd een kaarting gehouden. Uitslag: 1. A. Thielens-E. Weemaes, 2. K. van Water- schoot-J. van Campen, 3. M. Petinda-L. Timmermans. KAARTING - In zaal R. Thil- leman werd een kaarting ge houden. Uitslag: 1. A. Apers- L. van Roeyen, 2. F. Blom- maert-P. Praet, 3. E. Weyen- berg-L. Timmermans. KAARTING - In zaal De Veehandel werd een kaarting gehouden. Uitslag: 1. A. Ver- hulst-J. Schroder, 2. T. Praet- K. van Waterschoot, 3. R. Sturm-G. Klippelaar. RUILDAG - De Kieldrechtse Verzamelaarsvrienden houdt zondag 17 juli van 09.00 tot 12.00 uur de maandelijkse ruildag in feestzaal Centrum. De toegang is voor ruilers en ook niet-verzamelaars. Er kunnen stickers, postzegels, oude prentkaarten enzovoorts worden geruild. Er is een mi ni-tentoonstelling van bier viltjes door David Hendrickx. De trekking van de loterij is om 11.30 uur. UITSTAPJE - Het Feest- en Aktiviteiten Comité Osse nisse heeft voor dinsdag 19 juli een busuitstap naar Wa- libi. Kinderen die korter zijn dan een meter mogen, mits vergezeld door hun ouders, gratis mee. Wie mee wil moet dat uiterlijk 16 juli laten we ten. DANSEN - Er zijn plannen om in het najaar een dans- cursus te organiseren in het gemeenschapshuis te Osse nisse. De cursus bestaat uit 20 lessen, elke donderdagavond van 20.00 tot 22.00 uur. De or ganisatie is in handen van het plaatselijke Feest- en Aktivi teiten Comité. De cursus be gint in september. Belang stellenden moeten zich voor 15 augustus aanmelden. TERNEUZEN - In het inkorfcen- trum Sas van Gent vlogen vanuit Limoges 278 oude duiven. Een ge weldige uitslag werd behaald door de duiven van J. en J. Nolet uit Axel, namelijk 1, 2, 6, 7, 9 en 10. Opvallend bovendien dat bij de zes kopprijzen vijf jaarling duiven waren. Hoogste snelheid 1265.3 meter per minuut. 3. Vis ser-Lensen, Axel; 4. J. Giele, Axel; 5. combinatie Elegeert, Sas van Gent, 8. P. Baecke, Westdor- pe. VZV Hoofdplaat, 40 duiven, 1212.4 mpm: 1. H. Riemens, 2. combinatie Den Hamer, 3,4,5 en 7. H. Calon, 6 en 8. A. de Poorter en zoon, 9. W. de Ruijsscher, 10. B. de Poorter. Steeds Sneller IJzendijke, 56 oude duiven, 1221 mpm: 1. A Du- sarduijn, 2. G. de Boe ver e, 3 en 9. A. du Puy, 4. L. de Schoolmeester, 5 en 7. M. Rodts, 6. E. de Jaeger, 8. P. Dellaert, 10. C. de Putter en zoon. Herleving Kloosterzande, 60 oude duiven, 1266,19 mpm: 1. J.A. de Waal, 2. L. de Waal en zoon, 3. R. de Baer, 4. Reyns-De Kort, 5. Ridderhof en dochter, 6. C. Bis schop, 7. T. Pauwels, 8. R. Mahu, 9. E. de Kever, 10. M. Bisschop. Nieuw Leven Koewacht, 68 oude duiven, 1224,13 mpm: 1. Jos Ele geert, 2,4 en 6. mevrouw Coenen, beiden Koewacht; 3 en 8. L. de Bruijn, 5. Th. de Block, 7. gebroe ders Van Houten, 9. A. de Vlieg- her, 10. W. de Winne, allen Hei kant. De Getrouwe Duif Cadzand, 50 oude duiven, 1214,48 mpm: 1 en 6. J. van de Plasse, 3. R. Braet, 3. D. van Kerkhoven, 4. G. Schrier, 5. Aart Vasseur, 7 en 8. A. Duininck, 9. A. de Putter, 10. M. de Lijser. COMPIÈGNE: Verwachting Axel, 357 jonge duiven, 1705,5 mpm: 1,6 en 7. H. de Waal, 2. J. Giele, 3. Visser-Len- sen, 4 en 10. J. Verschuren, 5. J. Weesepoel, 8. P. van de Veke, 9. R. Galle. Met 83 oude duiven, 1743,6 mpm: 1. R. Herman, 2. C. de Poorter, 3. J. Giele, 4. P. de Poor ter, 5. M. Klaassen. Eerlijk Vreest Niemand Stoppel dijk» 137 jonge duiven, 1654,9 mpm: 1 en 4. B. Burm, 2. J. Boeij- kens, 3 en 9. L. van Leuven, 5 en 7. mevrouw Strooband, 6. R. Due- rinck, 8. A. van Leuven, 10. J. en W. van Belle. Met 55 oude duiven, 1705,8 mpm: 1,2 en 3. J. Boeijkens, 4. A. van De Reisduif Sluiskil, 295 jonge duiven, 1696,22 mpm: 1,2 en 9. gebroeders Harms, 3,5 en 10. combinatie Lockef eer-Van de Wege, 4. gebroeders Visser, 6. combinatie Bracke, 7. J. van Avermaete een zoon. Met 72 oude duiven, 1697,34 mpm: 1 en 2. P. Claes, 3. combinatie Bracke, 4. J. Harms, 5. combinatie Feber- Bracke. Strijd in Vrede Groede, 353 jonge duiven, 1711,75 mpm: 1 en 4. L. van de Wege NS, 2 en 3. A. Man- have, 5. G. Dusarduijn, 6 en 10. Jac. Wille, 7. mevrouw Scheele, 8. O. de Zutter en zoon, 9. A. Beun. Met 58 oude duiven, 1703,29 mpm: 1 en 2. D. Aarnoutse en zoon, 3. mevrouw Ras, 4. L. van de Wege NS, 5. mevrouw Buijze. Nog sneller Breskens, 422 jonge duiven, 1750,84 mpm: 1. gebroe ders Pijcke, 2.1. de Jonge-M, 3. J. Quaars, 4. Th. Smallegange, 5. W. Fenijn, 6. J. Notebaart, 7. J. Klaaysen, 8. J. Blaakman, 9. B. Neve, 10. J. Boeije. Met 93 oude duiven, 1715,93 mpm: 1. G. van Drie en zoon, 2. Iz. de Jonge, 3. A. Merrelaar, 4. J. Boeije, 5. A. Cor- nelis en zoon. Hoop Biervliet, 406 jonge duiven, 1733,02 mpm: 1 en 5. U. Kouijzer, 2,4 en 9. A. de Groote, 3 en 8. P. Dingemanse, 6. P. Jansen, 7. M. Brevet, 10. J. du Puy. Recht voor Allen Sluis, 164 jonge duiven, 1624 mpm: 1,5,8,9 en 10. mevrouw Coppens-Baert, 2 en 6. M. Coppens en zoon, 3. P. Pielaet, 4. H. Allaert, 7. F. Baas en zoon. De Bonte Duif Aardenburg in sa menspel met De Grensvliegers Eede, 215 jonge duiven: 1,5 en 8. W. de Clerck, 2. J. Wiemes, 3. R. Braet, 4 en 6. H. Cocquit, 7. E. Verhulst, 9. O. de Vriend, 10. R. de Clerck. Met 66 oude duiven, 1687,1 mpm: 1. E. Verhulst, 2. H. Tim mermans, 3. N. D'Hondt, 4. H. Cocquit, 5. Eug. Rammelaere. VZV Hoofdplaat, 393 jonge dui ven, 1741,08 mpm: 1. H. Riemens, 2. A. de Poorter en zoon, 3. Ch. en H. de Poorter, 4,6 en 9. W. de Ruijsscher, 5. combinatie Den Hamer, 7. H. Calon, 8. P. Scher-, beijn, 10. E. Temmerman-D. Met 103 oude duiven, 1742,67 mpm: 1,3 en 8. combinatie Den Hamer, 2. P. de Poorter, 4 en 5. B. de Poorter, 6. N. Provoost, 7,8 en 9. H. Calon, 10. Th. van de Velde. Steeds Sneller IJzendijke, 445 jonge duiven, 1709 mpm: 1. com binatie De Smet, 2. I. de Cocq, 3 en 4. A. Dellaert, 5. Gé de Boeve re, 6 en 8. H. Dellaert, 7. G. Blaak man, 9. A. Dusarduijn, 10. A. du Puy. Met 148 oude duiven, 1716 mpm: 1. A. Dellaert, 2. P. Del laert, 3. H. Dellaert, 4 en 9. C. de Putter en zoon, 5. G. Blaakman, 6. A. Noteboom, 7 en 8. P. Neve, 10.1. de Cocq. HULST - R.-k. Janseniusscholengemeenschap: Havo: Mirja Brooy- mans, Kuitaart; Mirielle Defoer en Frank Kegelaer, Hulst; Charlotte Hoek, Kloosterzande; Steven Janssen, Paola Luitwieler en Frangoise Vertenten, Clinge; Isabella Nachtegael en Peter van Waesberghe, Heikant; Daniella Reijns, Graauw. VWO: Gert-Jan den Rie en Mau reen Been, Hulst; Wendy van Dorst en Bart Kindt, Vogelwaarde; An- nemiek de Deckere, Ivon Schauwaert en Mario Willaert, Clinge. den herhaaldelijk gesignaleerd op het nabij gelegen voetbal veld. Ook zijn er al vernielin gen aangebracht. De gemeente Hulst voert een beleid waarbij woonwagenbe woners die illegaal een stand plaats innemen, gesommeerd worden binnen 24 uur te ver dwijnen. In het geval van Nieuw-Na- men heeft dit volgens wethou der G. van de Voorde weinig zin, omdat het gaat om steeds wisselende familieleden. „Ze mogen daar uiteraard niet staan. Maar het moet natuur lijk de moeite waard zijn om op te treden. Daarnaast moeten we ook oog hebben voor het menselijke aspect. Deze men sen komen gewoon even langs om hun familie te bezoeken. We hebben de zaak onder con trole". Van onze verslaggever NIEUW-NAMEN - De be woners van de Arnoutstraat in Nieuw-Namen zijn de af gelopen dagen geconfron teerd met illegale kampeer ders in hun straat. Het gaat om rondtrekkende woonwagenbewoners, die in de vakantie een bezoek brengen aan familie die in Nieuw-Na- men in een huis woont. Voortdurend staan er drie tot vier caravans met gezinnen in de straat geparkeerd, die na een paar dagen hun spullen weer inpakken en verder rei zen. Een en ander heeft al tot klachten geleid van omwonen den. Ook bij de voetbalclub Hul- sterloo is men niet gelukkig met de kampeerders. Die wor-

de Stem | 1988 | | pagina 13