Henk de Jong goed in vorm Rudy van Vlimmeren oppermachtig 'FITTERS (iso) EHINEFITTERS PFITTERS Marcel Verhagen rapste sprinter iet Vonck sterkste in Aardenburg I Eerste overwinning voor Niek de Taeye CONCOURS HIPPIQUE VAN DE ZWINRUITERS IN BRESKENS Rini Sestig wint Ronde Princenhage AD HOUSE B.V. ókinkunststof I (iteiten! ÏT MIRABELLE .-■pffiflTEM SPORT 6 Ml MAANDAG 11 JUL11988 BRILJANTE OVERWINNING IN RONDE VAN POORTVLIET Kramp ig. Contr. B.V. BRESKENS - De 18-jarige Sandy den Exter met Tristan van Noord-Beveland, de heersende ispringkamioene, liet zaterdag geen twijfel be staan over haar huidige voarm. n Zn. FERESE VAN LARE SNELSTE DAME IN BRADERIE-LOOP VERRASSEND SLOT IN KOERS HEIKANT er versterking van aze uit 14 personen estaande serverende -igade hebben wij o zeer korte termijn Jaats voor 'mbitieuze en zeer 5presentatieve T2 evens hebben wij og plaats voor ikele 4e en 5e jaars elangstellenden elieven contact op te emen met onze irectiesecretaresse levrouw Dingenouts oor het maken van en afspraak: 76-65.66.50 (tijdens antooruren). tan 76 (naast O). 4837 BR Breda S poor Rien de Jonge poORTVLIET - Rudy van lammeren behaalde zater- dagavond een briljante zege in de negende Ronde van L poortvliet voor amateurs. I yan Vlimmeren was in het IThoolse plaatsje oppermachtig. I Samen met Ed van Dongen en I \fillem-Jan van Loenhout maakte Rudy van Vlimmeren Irondenlang jacht op de koplo- l pers John de Crom en Cor de ■Jong, die ^er ronden voor het I einde dan ook werden ingelo ten. Kort daarop sprong Van I Vlimmeren in zijn eenije de t ruimte in, kreeg nog wel gezel- schap van Van Loenhout, maar I deze werd in de eindsprint ■royaal geklopt. 1 pe wielersupporters kregen een boeiende finale te zien I waaruit een ijzersterke win- I naar tevoorschijn kwam. Daar zag het in eerste instantie niet rgieke iur een opleiding M.H.S.j rijbewijs is gezien onze eiste. ergen >1, dhr. H. Janssen. naar uit. Uit een grote hoofd macht van dertig renners die zich na 20 kilometer had gefor meerd, wipten namelijk tien kilometer verder John de Crom en Cor de Jong. Dit tweetal zou lange tijd het koersbeeld gaan bepalen. Rudy van Vlimmeren ging weliswaar even op jacht, maar zijn poging strandde. Na ruim veertig kilometer bedroeg de voorsprong van het duo in de frontlijn reeds 45 seconden en wat verderop slaagden De Jong en De Crom er in vijftien renners te dubbelen, die daarna uit koers werden geno men. Willem-Jan van Loenhout, Ed van Dongen en Ad Ver- heijen hadden inmiddels de be nen genomen uit een volggroep, maar een echte vuist wist het drietal voorlopig niet te maken, zodat de koplopers weinig ge vaar te duchten hadden. Dat veranderde toen Ad Ver- heijen door kramp terugviel in het jachtgroepje. Zijn plaats werd ingenomen door Rudy van Vlimmeren. hij voerde het tempo hoog op bij de achtervol gers, die na 60 kilometer nog een achterstand hadden van 40 seconden, maar daarna elke ronde winst boekten. Vooral door toedoen van 'buffelaar' Ruud van Vlimmeren en mede door het feit dat bij De Crom en De Jong de accu leeg raakte. Het publiek leefde enthou siast mee en stak de jagers een hart onder de riem. Jagers die met nog vier ronden van 1700 meter te gaan als adelaars op hun prooi neerstreken. Nog boordevol strijdlust en energie ging Rudy van Vlimmeren een ronde verder alleen aan de haal, maar ook Willem-Jan van Loenhout had nog reserves in petto en sloot zich bij het in gaan van de laatste ronden bij de vluchter aan. In de laatste ronde echter moest ook Van Loenhout capituleren tegen de krachtsexplosie van Van Vlim meren, die met drie fietsleng- ten voorsprong zegevierde. Cor de Jong pakte de derde plaats vóór De Crom en Van Dongen. Nico van de Klundert was de rapste van een volg- groepje van vier. Frank van Leur, Jan Nieuwkoop en Hed- die Nieuwdorp werden in de laatste ronden nog betrokken bij een valpartij en vielen dan ook buiten de prijzen. Bij de dames gingen Moni que de Bruin en Els Koolloos al na enkele kilometers aan de haal. Zij bouwden een voor sprong op van 30 seconden, maar na 15 kilometer moest Koolloos afhaken. Dit bleek geen beletsel voor Monique de Bruin om door te gaan en er een lange solo van te maken, die resulteerde in een impone rende zege. UITSLAGEN Amateurs: 1. R. van Vlimmeren (St.-Willebrord) 85 kilometer in 2.05.88,2. W. van Loenhout (Nieuw- Vossemeer), 3. op 5 seconden C. de Jong (Rucphen), 4. op 8 seconden J. de Crom (Hoogerheide), 5. op 11 se conden. C. van Dongen (Roosen daal), 6. op 58 seconden N. van de Klundert (Hoogerheide), 7. P. Bar- ten (Zevenbergen), 8. M. de Baat (Nieuw-Vossemeer), 9. R. Tak (Oudenbosch), 10. op 1.01 T. Fase (Oud-Vossemeer), 11. J. Elen (Don gen), 12. K Jonkers (Oud-Gastel), 13. C. Heeren (St.-Willebrord), 14. M. Faas (Bergen), 15. T. van Loon (Zegge), 16. J. Valentijn (St-Wille- brord), 17. M. van de Sman (Den Haag), 18. T. den Braber (Fijnaart), 19. M. van Beek (Katwijk), 20. H. Roovers (Roosendaal). Dames: 1. M. de Bruin (Amers foort) 50 kilometer in 1.19.40, 2. op 25 seconden P. de Bruin (Nieuw koop), 3. G. van Koert (De Kwakel), 4. P. van Tilburg (Halsteren), 5. C. Beks (Wouw), 6. M. de Rooy (Am sterdam), 7. C. Benjaminsen (Noor wegen), 8. C. Cools (Roosendaal), 9. J. Valand (Noorwegen), 10. A. Greupink (Leiden), 11. R. Heijboer (Rotterdam), 12. A. Donkersloot (Almkerk), 13. A. Kruse (Lisse), 14. K. Koning (Spanbroek), 15. E. Koolloos (Lisse). KM Vlaardlngen II leden bouwwerven te Bergen q dringend volgend personeel II illicltaties telefonisch Van onze paardesportmedewerker Zij was de enige deelneemster die in de Z-springklasse baarden in de barrage een foutloze rit liet zien op het parkoers van bouwer Bram Schillemans uit Biervliet en ajn assistent Henk van Doesselaar uit Hoek. Zij verwees Henk Wibberdink met Lanette uit Lelystad gedecideerd naar de tweede stek. hen efan de Vetter, de jonge pringruiter uit Kapellebrug net Wonny H, gaf enorm goed artij en voegde zich bij de kopgroep met een derde plaats, naar het betrof tevens een voorselectiewedstrijd voor de provinciale titel. Hij bezet nu en comfortabele tweede plaats jichter Sandy den Exter. De derde en vierde plaats in deze angschikking zijn respectie velijk voor Piet Huige met faldon van De Weelruiters en Bram Klaasse met Roben van Ifalcheren. In de Z2-klasse dressuur aarden was Marina de Fouw net Ticardo van De Haringsui ers oppermachtig. Met 192 punten verwees zijn Kees endijk met Boy van Zuid- eveland naar de tweede stek net 184 punten. Eppo Roovers shte met 184 punten op de erde plaats. Suzan Malcorps met Urgent an De Zwinruiters reed in de El-klasse met 189 punten naar et goud. Zilver was er voor nemarie Hertzberger met Vispher van Den Braanjen- ek met 184 punten en het rons was voor Anneke Pher- ambucq met Waldeck van De feelruiters met 177 punten. In het middagprogramma Van dit concours hippique van landelijke rij vereniging en onyclub De Zwinruiters, ge- ouden in het recreatiepark choneveld nabij Breskens, vamen de Z-dressuurpaar- en, deelnemers in de voorse- etierubriek, in actie. Daarin Eppo Roovers met Adron jan De Paardebloem sterk met "I punten. Kees Steendijk met Boy van Zuid-Beveland werd met een half puntje verschil tweede, gevolgd door Centien Krijger met Ugrento van Zuid- Beveland met 184 punten, Ale xandra van der Peyl met 176 punten en Suzan Malcorps met 173% punt. Nicole Slabbekoorn met Siri van De Paardebloem reed in de voorselectie sterk met 191% punt, vóór Arianne Hanze met Liza van Schouwse Ruiters met 173 punten en Ni- colette Stahlie met Diamond van Noord-Beveland met 164% punt. Huibert Knook, federatie- vertegenwoordiger in Bres kens, merkte op: „Technisch een uitstekend concours met goede sport." Jammer dat de organisatie het concours 's middags ruim een uur stil leg de, wat het talrijke publiek op het zonnige terras niet in dank afnam. Daardoor kwam de lat- ste springruiter pas om 19.15 uur uit de springring, hetgeen wel wat veel van het goede was. UITSLAGEN DRESSUUR B-pony's ring 1: 1. Carin van de Velde met Chasse Winnie (Vroon- ruiters), 2. Sandy Breel met Ringer (Oranjezon), 3. Danielle Erasmus met Sigrid (Zwinruiters). Ring 2: 1. Leonie Huibergtse met Boy (Vroonruiters), 2. Caroline Murre met Goldine (Zwinruiters), 3. Chantal aan de Wiel met Shirley (Honteruiters). LI-pony's ring 3:1. Janis Lindhout met Sapai (Noord-Beveland), 2. Sylvia Walraven met Ramos (Oranjezon), 3. Rob Pica vet met Lady (Luctor et Emergo). Ring 4: 1. Judith Cerpentier met Palmer (Kleppertjes), 2. Carolien de Feyter met Rapid Star (Luctor et Emergo). Ll-paarden: 1. Janet Tramper met Sandy den Exter met Tristan E van Noord-Beveland in actie, tuigend naar de eerste plaats in het Z-springen paarden. Deze combinatie reikte over- - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER Archiebald (Noord-Be vei and), 2. Corina Snoep met Bayco (Paarde bloem), 3. Miranda Engelbrecht met Zilana (Scheldestad). L2-pony's: 1. Esther van Lange- velde met Sifag (Luctor et Emer go), 2. Lisette Timmerman met Manolito (Oranjezon), 3. Linda Pluymers met Pepper (Klep pertjes). Ml-pony's: 1. Suzanne de Visser met Chibby (Zwinruiters), 2. Julia van Exel met Cinderella (Oranje- ruiters Willemstad), 3. Ingrid Faes met Paridou (Breskens). M2-pony's: 1. Alice van Exel met Christiaan (Oranjeruiters Willem stad), 2. Ina Nijsse met Huibert (Zuid-Beveland. Zl-pony's: 1. Nicole Slabbekoorn Van onze sportmedewerker HEINKENSZAND - De Brabander Marcel Verha gen beschikte over het i sterkste eindschot in de I trimkoers te Heinkens- t zand. Hij liet in de A-cate- j gorie het compacte peloton I achter zich. Het tempo lag zo hoog, dat ontsnappen i vrijwel onmogelijk was. André Geers trachtte nog wel weg te komen in de laatste ronde en sloeg ook een klein gaatje, maar kort voor de fi nish werd hij terug gepakt. Het was toen voor Verhagen oen koud kunstje om de bloe- men te incasseren. Bij de B-renners sloegen Cees de Rooy, Kees de Jong en Gerard van Vlimmeren een beslissende bres. Op een aflo pende tube wist de Rooy zijn medevluchters toch nog te kloppen in de eindsprint. De rapste van het peloton was Nico Heeren. In de C-categorie bleef al les broederlijk bijeen tot het einde. Frank Hopmans was juist iets sneller dan Cees van der Horst en Piet van As, die het meeste aandrongen. UITSLAGEN A-categorie: 1. M. Verhagen (Schayck), 2. E. Koevoets (St.- Willebrord), 3. J. van 't Wes- tende ('s-Heerenhoek), 4. A. de Best (Katwijk), 5. R. Meijer (Putte), 6. G. Hendrikx (Putte), 7. J. van Schilt (Halsteren), 8. P. Voesenek (Breda), 9. A. Goossens (St.-Willebrord), 10. J. de Bruin (St.-Willebrord). B-categorie: 1. C. de Rooy (Et- ten-Leur), 2. K. de Jong (Nis pen), 3. G. van Vlimmeren (Hoeven), 4. N. Heeren (St.- Willebrord), 5. T. Ver hulst (Bosschenhoofd), 6. J. de Pun- der (Ovezande), 7. P. Boeren (St.-Willebrord), 8. P. van Eekelen (Nispen), 9. D. Kerk- haert (Groede), 10. D. van de Vliet (Kapelle). C-categorie: 1. F. Hopmans (Bergen op Zoom), 2. C. van der Horst (Standaarbuiten), 3. P. van As (Roosendaal), 4. K. van de Muijsenberg (Breda), 5. J. Smet (Nisse), 6. R. Munnik- hof (Goes), 7. P. Knoops (Gel drop), 8. B. Peeters (Kwaden- damme), 9. T. van Poucke (Hoogerheide), 10. T. van Camp (Halsteren). met Siri (Paardebloem). Z2-paarden: 1. Suzan Malcorps met Urgent (Zwinruiters), 2. Anne- marie Hertzberger met Whisper (Braanjenhoek), 3. Anneke Pher- nambucq met Waldeck (Weelrui ters). Z2-paarden: 1. Marina de Fouw met Ticardo (Haringruiters), 2. Kees Steendijk met Boy (Zuid-Be veland), 3. Eppo Roovers met Adron (Paardebloem). B-paarden ring 8: 1. Corine Won- dergem met Athena (Oranjezon), 2. Christine Kerkhaert met Winstura (Graeve Jan), 3. Leen Suijkerbuijk met Kalissa (Prins Auvergne). Ring 9: 1. Marjo Spruit met Clever Lady (Luctor et Emergo), 2. Jan de Kroon met Conti (Scheldestad), 3. Jolanda Brand met Target (Zuid- Beveland). Ll-paarden ring 10:1. Marlies van 't Westeinde met Carona (Haring- ruiters), 2. Inge Aarnoutse met Briselle (Scheldestad), 3. Renata Mahu met Elfe (Honteruiters). Ring 11: 1. Jan van Wilgenburg met Rapsodie (Noord-Beveland), 2. Ingrid de Milliano met Cindy (Zwinruiters), 3. Trudie Francke met Zenith (Gouwe Reyers). L2-paarden ring 12:1. Christian de Feyter met Roxane (Luctor et Emergo), 2. Silvia Stoffels met Bo livia (Zwinruiters), 3. Jan Noord- hoek met Vlegel (Noord-Beveland). Ring 13: 1. Suzan Malcorps met Bonvivant (Zwinruiters), 2. Jac queline Wiemes met Fegano (Luc tor et Emergo), 3. Nicole Slabbe koorn met Censor (Paardebloem). Ml-paarden ring 14: 1. Inge Quist met Wagner (Zwinruiters), 2. Mare van 't Westeinde met Avenir (Ha ringruiters), 3. Annelore Bax met Sarleno (Zwinruiters). Ring 15: 1. Eric van 't Westeinde met Arona (Haringruiters), 2. An- net Quist met Narfi (Zwinruiters). M2-paarden: 1. Elianne de Feyter met Tuncar (Luctor et Emergo), 2. Carina Duynkerke met Wodan (Oranjezon), 3. Marleen de Vriend met Planet (Oranjeruiters Axel). SPRINGEN B-pony's categorie C: 1. Ciska Wyersmans met Hassan (Schel- destd). Categorie B: 1. Birgit van Remor- tel met Rum (Haringruiters), 2. El len Krijger met Lismore (Oranje zon), 3. Chantal aan de Wiel met Symphonie (Honteruiters). L-pony's categorie B: 1. Krista Pluymers met Silver Night (Klep pertjes). Categorie D: 1. Anouk de Bot met Mon Cherie (Paradepaardjes), 2. Mariska Boone met Meivin (Noord-Beleand), 3. Petra Schaub met Rosa (Luctor et Emergo). M-pony's: 1. Jeroen Burm met Bianca (Hulst), 2. Eline Struyck met Pascal (Schouwese Ruiters), 3. Mare Timmerman met Telstar (Oranjezon). Z-pony's categorie A: 1. Kim de Loos met Hummel (Luctor et Emergo). Categorie B: 1. De Bot met Lim- bra's Sorke (Paradepaardjes). Categorie D: 1. Marjoke van Strien met Taufan (Noord-Beveland), 2. Leontien Vermeulen met Til's Jip- pie (Haringruiters), 3. Suzette Ja- cobsen met Axkeen (Oranjezon). B-paarden: 1. Nina de Leeuw met NN (Noord-Beveland), 2. Arjan Provoost met Victor (Oranjezon), 3. Co Quartel met Antigoon (Schouwse Ruiters). L-paarden: 1. Wendy Soffers met Aswana (Prins Karei), 2. Tanja Kommers met Granita (Prins Ka- rel), 3. Harold Cornelissens met Boogschutter (Hulst). M-paarden: 1. Peter Kommers met Belle Moule PD (Prins Karei), 2. Simon den Exter met Fandango (Kortgene), 3. Miranda de Jonge met Amador (Zwinruiters). Z-paarden: 1. Sandy den Exter met Tristan (Noord-Beveland), 2. Henk Wibberdink met Lanette (Flevo- ruiters), 3. Stefan de Vetter met Wonny H (Hulst). Z2-paarden: 1. Peter Kommers met Vidal (Prins Karei). Achttallen: 1. Zwinruiters 131 pun ten, 2. Oranjeruiters Axel 114. Viertallen paarden: 1. Zwinruiters 129 punten. Viertallen pony's: 1. Zwinruiters 129,2. Kleppertjes 122 punten. jan onze atletiekmedewerker ARDENBURG - Piet ®hck brengt met zijn ge- zoals andere jaren, de «antie door aan de West- ïeuws-Vlaamse kust. Om Mitioneel op peil te blij- K hij a's onderbre- R van zijn vakantie zo nu '0ow!n een '°°Pje mea- Zo XL i Aardenburgse Bra- i fieloop zaterdag. •JÏÏ aan de start komt weet ncurrentie dat er gelopen worden voor de tweede plaats. Ook in Aardenburg, waar een grote publieke be langstelling de prestaties van de Hulstenaar wist te waarde ren. Vonck won er de 7700 me ter met speels gemak. Bij de eerste van de zeven doorkom sten konden nog vijf lopers het tempo van de oude meester volgen. Na twee kilometer ech ter liep hij alleen aan het com mando om afgetekend te win nen. Zijn clubmakker Mare Willaert uit Nieuw-Namen was de beste na Vonck. Hij ging op zijn beurt de thuisat- leet en mede-organisator Piet Westerweele vooraf. Bij de dames was Therese van Lare de snelste. Op de 3300 meter ging de zege bij de heren naar Alex Fenijn uti Nieuw- vliet. Sharon Paridaen was op deze afstand de eerste dame. De jeugdloop over 1100 meter werd gewonnen door Wilbert Murre bij de jongens en Karin Stolk bij de meisjes. De organi satie was in handen van de at letiekvereniging AV De Wie lingen. UITSLAGEN 1100 meter jongens: 1. Wilbert Murre (Terneuzen) 3.51, 2. Frans van Dongen (Aardenburg) 3.57, 3. Martin Wij fels (Aardenburg) 4.01, 4. Andy van Waes (IJzendijke) 4.06, 5. David Meloen (België) 4.13. Meisjes: 1. Karin Stolk (St.-Kruis) 3.56. 3300 meter heren: 1. Alex Fenijn (Nieuwvliet) 10.58, 2. Pol van de Vijver (IJzendijke) 11.20, 3. Henk van Sprundel (Aardenburg) 12.16, 4. Robert van de Walle (Zuiddorpe) 12,30, 5. Andy Maes (België) 12.40. Meisjes: 1. Sharon Paridaen (Aar denburg) 17.20. 7700 meter: 1. Piet Vonck (Hulst) 24.47, 2. Mare Willaert (Nieuw-Na- men) 25.49, 3. Piet Westerweele (Aardenburg) 26.24, 4. Karei Meer- tens (Hoek) 27.15, 5. Piet Oostdijk (Terneuzen) 27.32, 6. Ivan de Mey (Waterlandkerkje) 28.32, 7. Peter van Waes (Aardenburg) 28.50, 8. Henny Perdaens (Wouw) 29.01, 9. Ron Goossen (Cadzand) 29.15, 10. Henk Pielaat (Breskens) 29.42. „Ik vreesde Hermans het meeste in de eindsprint", aldus Sestig na afloop. „Ik had zijn wiel gekozen en toen hij als eerste uit de laatste bocht kwam, was het voor mij ge makkelijk om te winnen". Bij de liefhebbers drukte Piet van Beusichem een stem pel op de wedstrijd. Reeds in de tweede ronde trok hij op avon tuur en zou vrijwel de gehele koers actief blijven. De zege was echter niet voor hem, (Se ging naar Hans Musters, die de wedstrijd met een korte solo in zijn voordeel besliste. UITSLAGEN Junioren: R. Sestig (Oosterhout) 55 km in 1.18.47, 2. E. Brenkman (Gouda), 3. L. Hermus (Boxtel), 4. R. Kroon (Oud-Gastel), 5. B. Gargosky (Eist), 6. P. Konings (Roosendaal), 7. H. Loonen (Bre da), 8. M. Castelij ns (Steenber gen), 9. R. Diepstraten (Gilze), 10. C. van Enschot (Bavel), 11. M. de Jong (St. Willebrord), 12. L. FRANK GEENSEN uit Terneuzen reed in de amateurkoers in het Belgische Assenede naar een negentiende plaats. Bij de junioren was er een zestiende plaats voor RUDI RA- BOUT uit Zuidzande in Tielrode. Sandy den Exter rij dt sterk Door Willem Dielemans BREDA - Rini Sestig besliste de juniorenwedstrijd van de Ronde van Princenhage in een massasprint in zijn voordeel. Door Eddy de Schrijver HEIKANT - Niek de Taeye teurkoers van Heikant. Het Een complete surprise was het voor de echte wielerkenners, want die hadden Mario van Vlimmeren of Tonnie Akker mans verwacht. Maar de Bra banders interesseerden zich onbegrijpelijkerwijs ineens niet meer voor de overwinning. Van Vlimmeren liet zelfs Frank Gommers nog beleefd (hij ging zelfs in de remmen) langszij komen om de Zeeuws- Vlaming de tweede plaats te 'gunnen'. Bij de liefhebbers ging de overwinning naar Varenberg uit Hellevoetsluis. De amateurkoers in Heikant kende een zeer afwisselend verloop. Toch was het duidelijk dat de beste mannen van de laatste week een beetje koers- moe aan het worden zijn. In elk geval lieten Van de Klundert, Van Goethem en Rob Bijvank alles aan zich voorbij gaan en reden ze met de handen op het stuur enkele ronden als laat- sten van het peloton. De beste man van de wedstrijd was on getwijfeld Tonnie Akkermans. Hij streek dan ook de leiders- prijs op. Een groepje met Akkermans, Van Acker, De Smit - de laatste weken goed op dreef - en Kees Jonkers reed al vrij snel voor op, maar het peloton liet de koplopers nooit begaan. Twee ronden later waren het andere gezichten. Niek de Taeye, Ves- ter Aarts en Ceriel Hoefnagels kwamen aan het commando, maar ook die poging strandde. Antoine Goense liet ook even z'n gezicht zien en kreeg De Taeye, Hage, Gommers, Jans- sens en Akkermans met zich mee. Deze groep vergaarde maximaal twintig seconden voorsprong en eenmaal ingelo- won vrij verrassend de ama- was z'n eerste amateurzege. pen nestelden zich vijf renners aan de leiding. Dat waren Frank Gommers en Niek de Taeye van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen, Mario van Vlimmeren en Tonnie Ak kermans - een ijzersterke Bra bantse tandem - en Ad Polak. Ze verstonden elkaar uitste kend en in een mum van tijd reed de groep meer dan vijftig seconden voorsprong bij elk aar. De slag leek gevallen, maar onder impuls van Nieuwdorp en Vereecken werd een groep geformeerd van acht renners. Zij knabbelden in één ronde dertig seconden van de voor sprong af, maar het was toch te laat.Toen iedereen op een spurt tussen Van Vlimmeren en Ak kermans zat te wachten, kwam Niek de Taeye solerend over de streep gebold. UITSLAGEN Amateurs: 1. N. de Taeye (Eede) 100 kilometer In 2.13.12, 2. F. Gom mers (Philippine), 3. M. van Vlim meren (Hoeven), 4. A. Polak (Hans- weert), 5. T. Akkermans (Prinsen beek), 6. C. Maas (Dordrecht), 7. N. Hage (Poortvliet), 8. E. Vereecken (Huist), 9. P. Janssens (Delft), 10. A. Overbeke (Dordrecht), 11. A. Goense (Ovezande), 12. H. Nieuw dorp (Yerseke), 13. F. Franse (Kwadendamme), 14. C. Hoefnagels (Clinge), 15. J. Jonkers (Oud- Gastel), 16. R. de Vrieze (Goes), 17. A. Verheijen (Oud-Gastel), 18. M. de Smit (Sluiskil), 19. R. Bijvank (Westdorpe), 20. K. van Goethem (Sluiskil). Liefhebbers: 1. W. Varenberg (Hel- levoetssluis) 50 kilometer 1.12.45, 2. G. van Antwerpen (Driewegen), 3. L. Zoon (Dirksland), 4. N. van de Weiden (Middelharnis), 5. K. Ko nings (Hoogerheide), 6. C. van de Bergh (Oud-Gastel), 7. D. van Dui- vendijk (Bruinisse), 8. W. Blok (Le- wedorp), 9. C. Rombouts (Kloetin- ge), 10. P. Sager (Zuid-Beijerland), 11. S. Hofra (Hoogvliet), 12. H. Ha- rinck ('s-Heer Abtskerke), 13. K. Daams (Terheijden), 15. W. Oosse (Middelburg). Vreeke (Oudenbosch), 13. M. No tenboom (Geldermalsen), 14. A. Pijnenburg (Oosterhout), 15. M. Korten (Steenbergen), 16. F. Robben (Tilburg), 17. J. Wis- kerke (Kortgene), 18. J. van der Groep (Brakel), 19. F. Zoetewei (Kapelle), 20. R. van der Starre (Reeuwijk). Liefhebbers: 1. H. Musters (Din- teloord) 60 km in 1.25.38,2. R. IJ- zendorn (Tiel) op 0.07, sec., 3. C. van de Bergh (Oud-Gastel), 4. W. Oosse (Middelburg), 5. G. Timmers Drunen, 6. P. de Jong (Prinsenbeek), 7. P. van Beusi chem (Hoek van Holland), 8. A. van Veen (Haaften), 9. F. Sege- ren (Made), 10. A. de Haan (Eethen), 11. P. Beekwilder (Drunen), 12. T. van Oorschot (Breda), 13. M. de Zeeuw (Her wijnen), 14. A. Goossens (St. Willebrord), 15. A. de Kuiper (Hardinxveld), 16. P. van Leeu wen (Zeist), 17. H. van Glen- doorn (Ochten) op 1 ronde, 18. G. van der Pluym (Nieuwendijk), 19. F. van de Enden ('s-Graven- zande), 20. D. van Duivendijk (Bruinisse). Van onze sportmedewerker GOES - De Goesenaar Henk de Jong is zaterdag al gemeen winnaar geworden van de monster-toer tocht Maastricht-Den Helder over een afstand van 315 kilometer, die afgesloten werd met een tijdrit over 7,5 kilometer. Over deze tijdrit liet Henk de Jong de snelste tijd afdrukken, namelijk 11.34.06 en dit was bepalend voor de eindstand. Ook de twee overige Middelkampers die aan deze tocht deelnamen kwamen goed aan de bak. Hans Harinck uit 's- Heer Abtskerke eindigde als derde in de rit tegen de klok in 12.04.02. Kees Veerhoek uit Wemeldinge reikte naar een elfde stek met 13.08.04. Henk de Jong, al eerder winnaar van Maastricht-Den Helder in 1984 en 1985, liet onder andere de tijdritspecialist Nico Verduin uit Winkel, die als tweede finishte in een tijd van 11.52.99, achter zich. De Jong incasseerde als eerste prijs een kilo zilver ter waarde van 420,-. Hetzelfde be drag komt ook terecht in de clubkas van RTC Theo Mid delkamp en dat is mooi meegenomen.

de Stem | 1988 | | pagina 15