Steffi Graf zet zegereeks voort SPORT w eer zege hockey-heren op Zuidkorea PROST VALT UIT IN GRAND PRIX OP SILVERSTONE Zware nederlaag voor Olympische roeiploeg Voorn vierde in CHIO van Zürich winnen zij spannen I SPORTPRIJSVRAGEN pfl STEM SPORT 5 MAANDAG 11 JUL11988 oorkomen bal einland-Pfalz arber SILVERSTONE (SID) - Op de helft van het sei zoen voor Formule I-rijders, is de vraag welke McLaren-rijder wereldkampioen wordt, weer open. De Braziliaan Ayrton Senna bracht in zijn onderlinge strijd met stalgenoot Alain Prost de stand na acht van zestien races in evenwicht: vier-vier. aardesport rennis Dompeling geen voorzitter judobond meer Gstaad Satelliet Baastad Boston Tienkamper Kratschmer in ziekenhuis Twee zeges Derckx en Cox Record voor IJzeren Hein Tweede plaats van Daphne Jongejans Nederlands record voor AAC Kardolus laat ploeg in de steek Verrassende nederlaag Matt Biondi Ook Brunei naar Olympische Spelen Barel Europees kampioen halve triathlon Cricketteam zegeviert over wereldelftal I LOTTO T28 vaterpoloteam voor het an 24 t/m 31 juli aan-1 iden, is dit weekeinde nooi in Boedapest. Joegoslavië (7-12), Hon-1 de vier volgende wed- Bulgarije (9-6), "West- gde Staten (8-7). de Verenigde Staten, dat elen van Seoul, heeft za. g (6-0) geleden tegen de )e score werd in de acht- ler Sonny Silooy, die uit ït 2-1 van Lille en dwong I h het toernooi van Ville-1 Engelse voetbalfederatie ping in de league te voor- anbod van de BBC voor I n voor het komende sei- rdag duidelijk gemaakt miljoen gulden voor vier te laag is en dat het deel fin is. jmen tot een super-league. I :n commerciële televisie-1 ag van 32 miljoen pond, ggen. De FA heeft op een jroter aandeel beloofd. Iverton, Manchester Uni-1 'ottingham Forest, Aston e, Derby en Southampton un plannen door te zetten. I is er zelfs nog een der-1 heeft getoond. Volgende I ontmoeting met het com-1 gen later zal het voorstel x>r de 92 clubs. n Olympus uit Sneek kan I rude trip. De Friese dames ussel bij de loting voor de ooien gekoppeld aan de eerste ronde toekijken. In lers tegen de winnaar van (Gri) en de Futubol Porto ars speelt Longa '59 tegen I Wustenrot. VCG uit Gel-1 elgische bekerhouder Tor- de Oud-Beijerlandse ver-1 stander gekoppeld. Uit de ïwoordiger Modena. Bij de ns deel. Zevenhuizen speelt de duel Santacruz (Spa) en ael voor de ontmoeting met Sypytkowski heeft de vijfde I od-Pfalz gewonnen, een rit |ir Koblenz. Beste Nederlan- :n achterstand van 3 minu- s twaalfde geëindigd in de Sovjet Oleg Bornin. EN in 3.26, 2. Stumpf (WD1) 0.01,1 Jolidon (Zwi), 12. Akkermans (Ned), 67. Van Eyck (Ned) allen km. in 3.10.18,2. Kluge (WD1),11 ilupczok (Pol), 18. Akkermansl Vries (Ned) 10.58, 67. Van Eyci 6.34.20, 2. Bölts (WD1) op 0.45,1 .35, 5. Piatek (Pol) 1.42, 26. Van 16.41,62. De Vries (Ned) 34.07,6" er is tijdens de wereldtitel-1 Odense op 1000 meter tijdrit I ederlander bleef minder danl van het brons. Wereldkam-[ her: 1.07,607. gEOUL (ANP)- Het Neder- -mwrj f f rw H Euidkoreaanse hoofdstad J J. geoul succesvol afgesloten. J wrivto-f r7nidlrnroo i Na de winst op Zuidkorea en Australië, beide duels eindigden in 3-1, werd ook j j,et tweede duel tegen het gastland gewonnen. Dit jjeer werd het 3-0 voor het team van Hans Jorritsma. Vandaag vertrekt de selectie, na een tussenstop in Singapore, naar Australië, waar weer een aantal oefenwedstrijden bin nen vrije korte tijd op het pro gramma staat. De trip naar Zuidkorea en Australië lijkt voor de Neder landse hockeyselectie een suc ces te worden. Niet alleen zijn de resultaten goed, de winst op Australië was een verrassing, de kennismaking met het Olympische gastland nuttig en de vele dagelijkse trainingen beginnen hun vruchten af te werpen. Het team weet door het verblijf in de Zuidkore- aanse hoofdstad wat het over een paar maanden te wachten staat. Lange busreizen van ho tel naar speelveld en een soms broeiende hitte. Voor Jorritsma is de trip na de competitie een ideale gele genheid zijn stempel weer op de ploeg te drukken. Met de grote hoeveelheid trainingsar- beid, dagelijks twee keer, pro beert hij een sluitend geheel te maken van de groep. Hij lijkt daar aardig in te slagen. De in zet op de trainingen is groot, ook de teruggekeerde Tim Steens doet volop mee, en in de wedstrijden ziet Jorritsma re sultaat van het vele oefenen. Zondag leverde de felle inzet van het team, net als in de eer dere duels, een snelle voor sprong op. Na zes minuten be nutte Floris-Jan Bovelander een strafcorner. Halverwege de eerste helft zorgde Erik Parle- vliet voor 2-0. De druk van het Nederlandse team bleef groot, maar defensief sloot het daarna redelijk bij de gasthe ren. Het werd toch nog 3-0 door opnieuw Bovelander. Opstelling Nederland: Leistra; Klaassen (Benninga); Kooijman, Crucq en Bovelander; Brinkman, Mare Delissen en Diepeveen; Par- levliet; Kruize (Van den Honert) en Schlatmann. Senna loopt achterstand in Maar belangrijker was dat hij, door het uitvallen van Prost, negen punten van zijn achterstand afknabbelde. De Fransman staat nu nog maar zes punten voor. jusburger (Oos), KTM-VMC. l\ lesser/Huesser (Lie). 3. Garhanv ïr/Haas (Wdl), Jumbo-EML. i mmermans/Verhagen (Ned), wasaki-EML. 5. De Vries/IX esser (Ned) Maico-VMC. 6. Mul- /Van Heek (Ned) Honda-VMC Netterscheid/ Hassold (Wdl) Za- 1-VMC. 8. Nielson/Bitsch (De") aico-Zabel. 9. Descheemaeker'l enninger (Bel) Honda-DSRT. Ml erren/Schlienger (Zwi) Honda-f VIL. 11. Mecene/Morgen (Fra)l a wasaki-EML. 12. Janssen1 eurts van Kessel (Ned) Jumbo- ML. |weede manche: 1. Huesser. 2. Hu- yler/Huwyler (Zwi) KTM-EMLI Fuhrer. 4. Timmermans. 5. Niel-I j>n. 6. De Vries. 7. Muller. 8. FussH agger. 9. Netterscheid. 10. Mecenej tand WK: 1. Huesser 238. 2. Net- ïrscheid 169. 3. Muller 158. 4. Tim-I lermans 149. 5. Fuhrer 139.6. Nielj >n 122. E FRANCAISE Margit Otto repin heeft met het paafl orlandus de vierde Graw 'rix dressuur van dit seizoe» neetellend voor de wereldhe er, in Goodwood, gewonnen )e Westduitser Holger Mito termann werd met Flair twee- Ie. In het algemeen klassemef ïeeft de Westduitse Kar» lehbein de leiding. Anky vat Jrunsven, zesde, is in dit klas ement de beste Nederlandse. HARK KOEVERMANS heei :ondag samen met de Joegosl' riër Igor Flego het dubbelsf* 'ewonnen van het 25.000 dol artoernooi van Travemünde Iet Nederlands/Joegoslavi- jche dubbel zegevierde in defr ïale met 6-4,6-7,6-3 over Bref Dickinson/Jean Marc Cent"' Vst/Fra). De omstandigheden op het cir cuit van Silverstone waren in het voordeel van Senna, die bij slecht weer goed pleegt te rij den. De baan was nat, het zicht slecht. Voor de Oostenrijker Gerhard Berger, die van pole- position startte, was dat een re- DEN HAAG (ANP) - Jan- Willem Dompeling is niet langer dan twee maanden voorzitter geweest van de Judobond Nederland. Dom peling, sinds begin mei in functie, heeft penningmees ter Henk de Wolff en secre taris Jan Post vorige week laten weten met onmiddel lijke ingang af te treden. De overige leden van het hoofdbestuur ontvingen zater- een brief van zes kantjes, waarin Dompeling zijn besluit toelicht. Vice-voorzitter Toon 1' Harks neemt voorlopig het voorzitterschap waar. Naar alle waarschijnlijkheid zal tij dens de najaarsvergadering j van de JBN, in november, een opvolger worden gekozen. Dompeling schrijft in de brief geschrokken te zijn van de financiële situatie waarin de judobond verkeert. Ook meent hij zich te hebben verkeken op de hoeveelheid werk dat het voorzitterschap met zich brengt. De Haarlemmer was zondag niet bereikbaar voor commentaar. Dompeling, oud-docent aan het CIOS te Overveen, was enige maanden voor de verkie zing op 7 mei door internatio naal bestuurder Jaap Nauwe- laerts de Agé naar voren ge schoven als tegenkandidaat voor de jeugdige Frans Hoo- gendijk. De bondsraad koos met een kleine meerderheid voor Dompeling. Alle bestuursleden die niet .®et vakantie zijn komen woensdag in het bondscentrum te Nieuwegein bijeen om de si- tutie te bespreken. den veel risico's te nemen. Ferrari-coureur Berger, met 21 punten derde in de stand om de wereldtitel, behield zijn eer ste plaats tot de achtste ronde. Toen kwam Senna. De Brazi liaanse regenspecialist, die tij dens de laatste 'natte' wedstrijd -Estoril, 1985- zijn eerste Grand Prix-overwinning boekte, nam de kop over. Dat ging overigens niet zon der problemen. Terwijl hij met Berger streed om de koppositie, botste hij bijna met met zijn ploeggenoot Prost, die een slechte dag had en een ronde achter lag. Na de riskante in haalmanoeuvre van Senna bleek pas goed hoe groot het vermogen van de Turbo-moto- ren, die volgend seizoen verbo den zijn, is. Binnen korte tijd reed de Braziliaan een straatlengte weg van Berger, die niet meer in het spel voorkwam en uit eindelijk genoegen moest ne men met de negende plaats, goed voor een WK-punt. Prost bleef voor het eerst dit seizoen zonder punten. Hij haalde zelfs de finish niet. In de 29e van de 65 ronden viel hij uit, omdat zijn benzinedruk te laag was. Spannend was de strijd om de tweede plaats, die door het uitvallen van Prost nou eens niet naar een McLaren ging. Voor de meer dan 100.000 Britse fans was het leuk, dat Nigel Mansell daarbij betrokken was. Mansell, vorig jaar win naar op Silverstone en toen in de eindstand om de wereldtitel tweede achter Nelson Piquet, maakt een mislukt seizoen door. Nog geen enkele keer had hij de eindstreep gehaald. De meeste concurrentie had hij te duchten van het Italiaanse ta lent Alessandro Nannini, maar de Britse fans zagen hun favo riet tweede worden. Op bijna 25 seconden van Senna, dat wel. Uitslag (65 ronden, 310370 kilome ter): 1. Senna (Bra) McLaren 1.33.16,36 (gem. snelheid 199,782 km/u), 2. Mansell (GBr) Williams op 23,34 seconden, 3. Nannini (Ita) Benetton 51,21, 4. Gugelmin (Bra) Lotus 1.1137, 5. Piquet (Bra) Lotus 1.20,83. Op één ronde: 6. Warwick (GBr) Arrows, 7. Cheever (VSt) Ar rows, 8. Patrese (Ita) Williams, 9. Berger (Oos) Ferrari, 10. Nakajima (Jap) Lotus. WK-stand na acht van de zestien races: 1. Prost (Fra) 54, 2. Senna (Bra) 48, 3. Berger (Oos) 21, 4. Pi quet (Bra) 15, 5. Alboreto (Ita) 13, 6. Boutsen (Bel) 11. Ayrton Senna steekt zijn arm triomfantelijk omhoog na zijn overwinning op Silverstone. LUZERN (ANP) - De Ne derlandse zware roeiers weten na de Rotseeregatta wat, internationaal gezien, hun plaats is. In wellicht 's werelds sterkst bezette re gatta ging de Nederlandse Olympische ploeg vrijwel geheel ten onder. Slechts Nico Rienks en Ro nald Florijn, Neerlands regel- matigste topploeg, handhaaf den zich onder de sterksten. Een goede prestatie. Uit een veld van 32 boten plaatsten de Amsterdams/Leidse combi natie zich via winst in de her kansing en in de halve finale bij de laatste zes. In de eind strijd werden de Nederlan ders vijfde. Het was een uitermate snelle finale. De winnaars uit de Sovjetunie Martsjenko en Jakoesja bleven bijna een volle seconde onder het baan record. De Bulgaren Jorda- nov en Radev, houders van de wereldtitel, moesten met de vierde plaats genoegen ne men. De overige Nederlandse zware roeiers stelden sterk teleur. De 't Spaarne/Triton/ Laga vier zonder stuurman, de Treviris/Euros/Isala/Ne- reus dubbelvier en skiffeur Henk Jan Zwolle gingen al zaterdagmorgen ten onder in de herkansingen.Bij de dames reikten skiffeuse Harriet van Ettekoven en de Willem 3/ Rijnland/De Hunze/Okeanos dubbelvier tenminste nog tot de halve eindstrijden. Daarin speelden beide bo ten echter geen rol van bete kenis. De Nereus-roeister werd zesde en de combinatie vierde. Beide boten misten daardoor de finale. Behalve Rienks en Florijn leverden de ook Nederlandse lichte ploegen goede presta ties. Laurien Vermulst en El len Meliesie verrasten door een overwinning in dubbel twee. Skiffeur Frans Göbel eiste de tweede plaats op. Theo Nieuweboer en Jan van Bekkum waren goed voor de vierde plaats bij de dubbel twee. De heren zware dubbelvier kampt met een griepvirus dat door de ploeg rondwaart. Desondanks besloten de roeiers te starten. Na de teleurstellende pres taties van de Nederlandse Olympische ploegen in Lu- zern dringt zich de vergelij king op met de afwijzing van het NOC van de kano K 2 Jan Dirk Nijkamp - Mare Wey- zen. Het duo voldeed aan de eisen die het Olympisch Co mité stelde: het halen van fi nales in Hazewinkel en Pa rijs. Later werd gesteld dat op die wedstrijden de tegenstand te gering zou zijn geweest. Voor de roeiers golden de regatta's van Essen en Am sterdam als Olympische se lectie. In Essen was maar in enkele nummers sprake van een representatief veld. De inschrijving voor de 'Konink lijke' viel zelfs ronduit tegen. Desondanks slaagden lang niet alle kandidaten erin zich tweemaal voor een eindstrijd te plaatsen. Toch werden de voorstellen van de roeibond aanvaard. Zij het, dat Harriet van Ette koven en Henk Jan Zwolle als reserves werden aangewezen en formeel niet voor het skif- numnmer werden geselec teerd. Om wedstrijdritme te behouden zullen ze straks in Seoul echter zonder twijfel worden ingeschreven voor het eenzaamste nummer van de roeisport. Als men de resultaten die toproeiers en -kanovaarders dit seizoen boekten vergelijkt komt de gedachte op, dat de roeibond gemakkelijker ge hoor vindt bij het NOC dan de afgevaardigden van de kleine Nederlandse kanobond. Indien de Rotseeregatta als selectiewedstrijd voor Seoul zou zijn opgevoerd, was de Nederlandse Olympische roeiploeg ongetwijfeld aan merkelijk kleiner geweest dan nu het geval is. Roeibond en NOC vonden dat de wed strijden in Luzern te laat in het seizoen vielen om als se lectie te dienen. Buitenlandse bonden denken daar vaak an ders over. De Roeibond zelf overigens vroeger ook. Toen gold de zo 'eerlijke' Rotsee vaak als een belang rijk maatstaf voor uitzending van ploegen naar Europese- of wereldkampioenschappen, die gemeenlijk eind augustus werden gehouden. De roei- wedstrijden van Seoul van gen pas maandag 19 septem ber aan. Tien weken na de eindstrijden van Luzern. ZURICH (ANP) - Albert Voorn heeft zondag opnieuw van zich doen spreken. De springruiter uit Knegsel, we gens zijn vroegtijdige en onaangekondigde vertrek uit Alten, vorige week, geen kandidaat meer voor de Olym pische ploeg, werd vierde in de sterk bezette finale van aet internationale concours hippique van Zürich, de European Classic. De Nederlandse stylist bereikte met Winnipeg de barrage, Waarvoor zich acht combina- P® Plaatsten. Daarin maakte rij een springfout, na in twee ™are manches daarvoor zón- ver fouten te zijn rondgegaan. °orspronkelijk uit Friesland atKomstige Franke Sloothaak, rie voor West-Duitsland in Wuj zal starten, won in Zü- ncn het hoofdnummer. De ruiter uit de stal van oormalige Europees kampioen aul Schockemöhle verdiende r* zijn overwinning ruim rt 7O gulden. Een andere Ne derlander, jos Lansink, die eerder het openingsnummer aa gewonnen, bereikte de °arrage niet. Met Felix bleef hij in de eer- je manche weliswaar foutloos, aar in de tweede rondgang «akte hij een springfout. Eer- der op de dag won de Rossumer met Libero een bij nummer, Speel uw Spel. Het équipe- springen werd gewonnen door het Nederlandse tweetal Jan Tops/Albert Voorn. UITSLAGEN European Classic: 1. Sloothaak (WD1) Walzerköning 0 strafpun- ten-39,88 seconden, 2. Rozier (Fra) Norton de Rhuys 0-41,17,3. Durand (Fra) Jappeloupe 0-44,59, 4. Voorn (Ned) Winnipeg 0-39,46, 5. Whita ker (Eng) Milton 4-39,61. Speel uw spel: 1. Lansink (Ned) Li bero 1520 punten, 2. Markus Fuchs (Zwi) Puschkin 1490, 3. Mellinger (Zwi) Elastique 1480, 7. Van der Schans (Ned) Rasputin 1220. Equipe-springen: 1. Voorn/Tops (Ned) 2. Blatton/Le Jeune (Bel), 3. Godignon/Durand (Fra). Grote Prijs: 1. John Whitaker (GBr) Milton 0-38,12 seconden, 2. Weinberg (WDl) Grannefels 0- 45,73, 3. Beerbaum (WDl) Landlord 3 fouten, 4. Michael Whitaker (GBr) Tees Hanauer 4, 5. Skelton (GBr) Grand Slam 7, 6. Voorn (Ned) Winnipeg 8 fouten. OSAKA (Reuter) - Ook de Bulgaarse Manuela Ma- leeva heeft geen einde kun nen maken aan de zege reeks van Steffi Graf. De Wimbledon-winnares had zondag slechts 44 minuten nodig om de finale van het tennistoernooi van Osaka (Japan) winnend af te slui ten. Maleeva vormde geen enkele bedreiging voor de negentien jarige Westduitse, die geen en kele game afstond (6-0, 6-0). Graf verdiende met haar snelle overwinning 60.000 gulden. Bij de heren vocht de Amerikaan Tim Mayotte een enerverende strijd uit met zijn landgenoot Jimmy Connors. Mayotte won uiteindelijk in drie sets: 6-4, 3- 6,6-4. Maleeva, zesde op de wereld ranglijst, bleef in de eindstrijd ver onder haar normale ni veau. De Bulgaarse stapelde fout op fout. Vooral haar back hand functioneerde onder de maat. Maleeva probeerde met langdurige slagenwisselingen haar tegenstander uit het ritme te halen. Die opzet mislukte volledig. De Bulgaarse had geen ant woord op de harde passeersla- gen van Graf. Nagenoeg fout loos spelend raffelde Graf de partij af. „Ik had meer tegen stand verwacht. Het werd me wel erg gemakkelijk gemaakt", reageerde de tennlster uit Brühl op haar eenvoudige zege. De finale bij de heren le verde meer spektakel op. Tim Mayotte verspeelde tegen Jimmy Connors in de derde set vier matchpunten bij de stand 5-2. De bijna 36-jarige Connors verkleinde de achterstand tot 4-5. Met drie uitgekiende pas- seerslagen besliste Mayotte na twee uur en 37 minuten de par tij alsnog in zijn voordeel. Uitslagen: dames, halve finales: Graf (Wdl)-Fernandez (Vst) 6-4, 6- 4; Manuela Maleeva (Bul)-Inoue (Jap) 6-3, 6-2, finale: Graf (WD1)- Manuela Maleeva (Bul) 6-0,6-0. heren, halve finales: Mayotte (Vst)-Teltscher (Vst) 6-0, 6-4; Con nors (Vst)-Jarryd (Zwe) 6-2, 6-7, 7- 6, finale: Mayotte-Connors 6-3, 3-6, 6-4. De Australiër Darren Cahill heeft het internationale tennis toernooi in Gstaad (Zwitser land) gewonnen. In de finale van het met 500.000 gulden gedoteerde evenement versloeg Cahill de Zwitser Ja kob Hlasek in drie sets: 6-3,6-4, 7-6 (7-2). halve finales: Hlasek (Zwi)-Casal (Spa) 6-3, 6-2; Cahill (Aus)-Skoff (Oos) 6-1, 6-1, finale: Cahill (Aus)- Hlasek (Zwi) 6-3,6-4,7-6 (7-2). De Spanjaard Daniel Marco heeft in Assen het tweede toer nooi van het Nederlandse sa tellietcircuit gewonnen. Marco versloeg zondag in de finale de Nederlander Johan Vekemans: 6-4,6-4. Vorige week had hij in Tilburg het eerste van de reeks toer nooien op zijn naam gegeschre- ven. Bij de dames zegevierde Na thalie van Dierendonck in de eindstrijd over Yvonne Grub- ben: 6-3, 7-6. De honorering was, naar moderne tennisbe- grippen, uiterst bescheiden. Marco werd zegge en schrijve 813 dollar (1650 gulden) rijker, op de rekening van Van Die rendonck werd de somma van 637 dollar bijgeschreven. Dames enkelspel: halve finales: Yvonne Grubben-Marielle Rooy- mans 0-6, 6-3, 6-1, Nathalie van Dierendonck-Gudrun Levers (WDl) 6-1, 7-5, finale: Van Dieren donck (Ned)-Grubben (Ned) 6-3, 7- 6, dames dubbelspel, finale: Van Dierendonck/Grubben (Ned)-Bu- za/Darvas (Hon) 7-5,4-6,6-2. Heren enkelspel: halve finales: Vekemans (Ned)-Eltingh (Ned) 7-5, 3-6, 7-6, Marco (Spa)-Langgaskens (Bel) 6-7,7-5,6-3. finale: Marco (Spa)-Vekemans (Ned) 6-4, 6-4, heren dubbelspel fi nale: Davids/Haarhuis (Ned)-Van Eekeren/Fricker (Ned) 6-2,5-7,6-3. Stand satellietcircuit: heren: 1. Marco 42 punten, 2. Vekemans 23,3. Haarhuis (Ned), Markus (Arg) en Langgaskens (Bel) 16. dames: 1. Marielle Rooymans (Ned) en Grubben 20 punten, 3. Van Die- rendoenk 17, Levers (WDl) 14, 5. Gheorghe (WDl) 12. Isabel Cueto uit West-Duits- land heeft het dames-tennis toernooi van Baastad (Zweden) gewonnen. In de finale van het toernooi, dat meetelt voor het Grand Prix-circuit en waarin 150.000 gulden te verdienen was, ver sloeg de als zesde geplaatste Cueto Sandra Cecchini uit Ita lië, de favoriete voor de over winning. De setstanden waren 7-5,6-1. In de halve eindstrijd had Cueto meer moeite met de Bel gische Sandra Wasserman. Het werd 6-4, 4-6 en 6-4. Cecchini had de finale bereikt dankzij winst op Niege Dias uit Brazi lië: 1-6,6-3,6-3. Uitslagen: halve finales: Cueto (WDl)-Wasserman (Bel) 6-4,4-6, 6- 4, Cecchini (Ita)-Dias (Bra) 1-6,6-3, 6-3.Finale: Cueto-Cecchini 7-5,6-1. Finale dubbelspel: Cecchini/Paz (Arg)-Ferrando/La Fratta (Ita) 6- 0,6-2. Uitslagen: Kwartfinales: De La Pena (Arg)-Wilander (Zwe) 7-6 (7- 4) 6-1, Oresar (Jsl)-Kures (VSt) 6-3 6-3, Muster (Oos)-Agassi (VSt) 6-1 6-4, Duncan (VSt)-Krickstein (VSt) 7-5 6-2, halve finales: Muster (Oos)-Oresar (Joe) 7-5,6-0, Duncan (Vst)-De la Pena (Arg) 6-4,6-2. NIEUWSOVERZICHT RHEDE (SID) - Voor de Westduitse tienkamper Guido Kratschmer is de deelneming aan de 100 meter bij internatio nale wedstrijden in Rhede op een klein drama uitgelopen. De vroegere wereldrecordhouder scheurde na veertig meter zijn rechter-achillespees. De 35-jarige atleet werd direct naar het ziekenhuis gebracht, waar hij werd geopereerd door de arts van de Westduitse atletiekbond. Het is de tweede keer binnen iets meer dan een half jaar dat Kratschmer geopereerd werd aan een achillespees. In oktober werd hij geholpen aan zijn linkervoet. De blessure van Kratschmer kwam niet helemaal onverwacht. Al vier weken had hij last van de achillespees aan zijn rechtervoet. In Rhede wilde de tienkamper desondanks een poging wagen de limiet voor de Olympische Spelen, 8300 punten, te halen. In Seoul had Kratschmer zijn loopbaan willen beëindigen. Gevreesd wordt dat Rhede nu het afscheid van de tienkamper is geworden. NOTTINGHAM (ANP) - Annemieke Derckx en Annemarie Cox hebben in Notingham bij een internationaal kanotoemooi twee overwinningen geboekt. Het Olympische duo zegevierde op de K2 500 meter en de tweepersoonsrace over zes kilometer. In de eenpersoonskano eindigde Derckx op de 500 meter als derde en Cox als vierde. Aan het toernooi in Nottingham, waar twee jaar geleden om de wereldtitels werd gevaren, namen ka novaarders uit zestien landen mee. Als gevolg van hun aanwe zigheid in de Engelse stad, moesten Derckx en Cox verstek la ten gaan bij de nationale titelstrijd op de Bosbaan in Amster dam. GELSENKIRCHEN (DPA) - IJzeren Hein, volstrekt outsider (176-10) in de Elite-Draverij op Gelsenkirchen, heeft de hoogst gewaardeerde Westduitse drafwedstrijd gewonnen. Paard en Roelof Kromkamp liepen bovendien een kilometer- tijd van 1.14,2 en dat betekende een evenaring van het uit 1986 stammende record van het wonderpaard Ourasi. In de draverij over 2011 meter ontbraken de sterke Franse paarden Rainbow Runner en Potin d'Amour. Rainbow Runner had donderdag nog in Frankrijk gelopen en was moe, Potin d'Amour ziek. Van de prijzenpot van 150.000 mark, ging 70.000 (bijna 80.000 gulden) naar de Nederlandse draver. WENEN (ANP) - Daphne Jongejans is tijdens internationale wedstrijden schoonspringen in Wenen als tweede geëindigd. Ais gevolg van een mislukte Auerbach, een sprong met tweeë- neenhalve schroef, miste de Europese kampioene uit Badhoe vedorp de winst. De Chinese Haichan Ling werd eerste. Uitslag: 1. Ling (Chi) 298,86 punten, 2. Jongejans (Ned) 283,92,3. Kruger (OD1) 278,67,4. Yu (Chi) 277,02. DEN HAAG (ANP) - De herenploeg van AAC heeft zondag op de kunststofbaan aan de Zuidlarenstraat in Den Haag tijdens de finale van de competitie in de hoofdklasse het Nederlandse record op de 4x400 meter verbeterd. Het Amsterdamse kwartet bestaande uit Dave Elderenbosch, Eelco Wapstra, Oscar Terol en Arjen Visserman liep de 1600 meter in 3 minuten en 08,97 se conden. Het oude record stond met 3.11.18 sedert 1 juni 1986 (Lissabon) al op naam van AAC. Mede door de prestatie van de estafetteploeg werd AAC op nieuw clubkampioen van Nederland met een totaal van 32.896 punten. AV Rotterdam prolongeerde de clubtitel bij de dames met een score van 20.321 punten. LUXEMBURG (ANP) - De Nederlandse degenploeg heeft het zeven-landentoernooi in Luxemburg zonder Arwin Kardolus afgewerkt. De schermer meldde zich vlak voor het vertrek af om medische redenen. De schermbond twijfelt aan die verkla ring. Zonder Kardolus behaalde de ploeg, die bestond uit Stephane GaneffMichiel Driessen, Paul Besselink en Olaf Kardolus, in Luxemburg de tweede plaats. De équipe verloor alleen van toernooi winnaar Oostenrijk. Eindstand zeven-landentoernooi Luxemburg: 1. Oostenrijk 6 over winningen, 2. Nederland 5,3. België 4,4. Noorwegen 3. Individuele eindstand: 1. Strohmeier (Oos) 21 gewonnen duels, 2. Ga neff (Ned) 20,3. Driessen (Ned) 19,4. Koppang (Noo) 18. SANTA CLARA (RTR/AFP) - Wereldrecordhouder Matt Biondi heeft op de tweede dag van de internationale zwem wedstrijden in Santa Clara een verrassende nederlaag geleden op de 100 meter vrije slag. De Amerikaan moest zaterdag zijn meerdere erkennen in zijn landgenoot Troy Dalby, die met 51,37 seconden ruim twee tel len boven het wereldrecord van Biondi bleef.De vijftien-jarige Allison Higson won overtuigend de 200 meter schoolslag. De Canadese zwemster, die een dag eerder ook op de 100 meter heerste, was met 2.31,39 bijna zeven seconden sneller dan de Amerikaanse Susan Johnson. De Amerikaanse Mitzi Kremer bevestigde haar vorm met zeges op de 100 en 400 meter vrij. Beide keren finishte haar landgenote Sara Linke als tweede. SEOUL (AFP) - Het aantal landen dat toegezegd heeft deel te zullen nemen aan de Olympische Spelen van Seoul, van 17 sep tember tot 2 oktober, is opgelopen tot 161. Deze week maakte ook het oliestaatje Brunei bekend dat het een ploeg zal afvaar digen naar Zuidkorea. Het aantal sporters bedraagt nu 12.300, zij worden vergezeld van ruim vijfduizend officials. Zes leden van het IOC zullen ontbreken op de Spelen: Noordkorea, Cuba, Ethiopië, Albanië, Nicarague en de Seychellen. STEIN (ANP) - Rob Barel heeft zondag voor de tweede keer in zijn loopbaan de Europese titel halve triathlon veroverd. De 30- jarige Veenendaler had na 2,5 kilometer zwemmen, 80 kilome ter fietsen en 20 kilometer ruim een minuut voorsprong op de Belg Karei Blondeel. Barel volbracht de halve triathlon in Stein in 3 uur, 44 minuten en 50 seconden. Hij verbeterde daarmee zijn beste tijd op dit onderdeel met bijna tien minuten. In 1986 kwam Barel bij de Europese titelstrijd in Brasschaat (België) uit op 3.54.31. Bij de dames ging de Europese titel naar de Britse Sara Coope. Irma Zwartkruis finishte op ruim drie minuten als tweede. DEN HAAG (ANP) - Het met drie buitenlanders versterkte Nederlands cricketelftal heeft zaterdag in Den Haag een ver rassende zege behaald op het wereldteam. De beslissing viel op de voorlaatste bal van de wedstrijd. Het wereldelftal maakte in 55 overs 229 runs voor het verlies van zeven wickets. Dat totaal werd door het Oranje-team ge passeerd voor het verlies van vijf wickets. Topscorer aan Ne derlandse zijde was Robert Lifmann. Hij produceerde 120 runs. 1 WESTDUITSE LOTTO De winnende cijfers zijn: 8-9-22-27-29-36. Reservegetal: 41. Deelnemers: 540.093,-. leg: 2.306.358,- prijzengeld: 1.217.127,00.-. Winnende getallen: 8-18-19-29-37-42. Reservegetal: 26. SPIEL'77 CIJFERSPEL 3-7-5-6-9-6-2 BELGISCHE LOTTO De winnende combinatie is: 7-0-5-3-4-4. Deelnemers: 247.637, inleg: 371.456,-. Prijzengeld: 148.582. Winnende getallen: 10-12-17-19-36-41. Bijkomend nummer: 14. Jokernummer: 2-1-4- 0-1-2-4

de Stem | 1988 | | pagina 13