ITAFCHEF RAFSANJANI ZIET GEEN RECHTVAARDIGING Armeense betogers eisen vertrek van troepen :hter IFC ;keling Aberdeen rouwt om slachtoffers van de Piper Nederlandse Hiinalaya-expeditie terug van spannende beklimming RI E BUITENLAND Ncollecte EHERAN (AP) - De Iraanse stafchef van de rijdkrachten en parlementsvoorzitter Hashemi afsanjani heeft verklaard dat zijn land geen Taak zal nemen voor het neerschieten van een •aans passagiersvliegtuig door de Amerikaanse larine, waarbij alle 290 inzittenden om het leven wamen. Misdaad «eluidsbanden Recorder Vluchtroute Bruin Drie doden bij bomaanslagen in RelJast BE Doden en vermisten na instorten winkel VS België wil snelle hervorming belastingen Doden bij ontploffing autobom Afghanistan Piloot verongelukte helicopter dronken Zeker 100 doden bij treinongeluk India Palestijn doodgeschoten, tien uitgewezen >ar daar hebben ook in van geprofiteerd in al leuk haddea ;en van de geachte rijver is deze rege- rdwerkend en inte- 3 voorbeelden van en onzorgvuldig n, kosten miljarden, iet opnieuw noemen, iten staan er al jaren Dat allemaal met V in de regering. Als briefschrijver stu- ïciering gaat verge- fnet het betalen van gen studie vroeger jn vader is dat ook jig. Bijna 60 jaar gele- i mijn vader, hij ver voor zijn gezin van deren maar 700 per (ij niet naar de mulo aan. Ik moest 60 uur |sk gaan werken voor veek. Merijn ik hoop Jog lang doorgaat met ibriek. Diegenen die irdienen moeten het Voelen. Het merendeel Stern-lezers zal dat vaarderen. iis-aan-huis collectes tot voor kort het ka- van betrouwbaar- n van algemeen be- )aar is in de gemeente voorgoed een streep ezet want in deze ge- e heeft men een huis collecte mogen voor het ANC, de 'bevrij dingsbeweging' ,uid-Afrika met mar ie éénpartijstaten als iat. Nu heeft een amb- van deze gemeente ijs proberen te maken een vergunningsver- de gemeenteraad enkele rol speelt. On- et delegeren van een ilde taak houdt niet in Ie gemeenteraad voor ndelen van de betref ambtenaar niet ver- irdelijk is. De stelling CDA, PvdA en WD nteraadsfrakties net un geestverwanten in Haag onze gekleurde i-mensen in Zuid- :a te 'onderontwikkeld' in voor democratie ea rn prima zouden pas- de 'vrede en gerech- id' van een socialisti- éénpartij staat zit veel ir bij de waarheid, land ilen JOSKOU (RTR/DPA) - uizenden Armeniërs zijn •ij dag in Jerevan de straat gegaan om het vertrek in de militairen uit hun ad te eisen. it hebben dissidenten ver aard. Een Armeense journa- rt deelde echter mee dat de ildaten op een paar na terug lokken waren. In de stad ërd vrijdag voor de vijfde ihtereenvolgende dag ge- aakt. Jongeren hielden auto's bussen aan en verhinderden inzittenden naar hun werk ;gaan. Een journalist van het Ar- eense persagentschap Ar- enpress zei dat de autoritei- [i vrijwel alle militairen uit stad hebben teruggetrokken, ontkende verder dat er een avondklok is ingesteld. „Er zijn helemaal geen troepen. Er zijn geen troepen in de stad sinds gisterenmorgen. Er is geen avondklok", zo zei hij. Minstens 200.000 mensen hadden donderdag deelgeno men aan de begrafenis van een 22-jarige student die door de politie doodgeschoten was. Ook een 54-jarige man die tijdens de betoging van maandag overleed aan een hartaanval, werd begraven. Op spandoeken eiste men: 'Moordenaars weg uit Armenië' en 'Perestrojka tegen fascisme.' Het leger maakte begin deze week met geweld een einde aan een bezetting van de luchtha ven bij Jerevan. Armeense ac tivisten hadden het vliegveld bezet uit protest tegen de huns inziens teleurstellende afloop van de partij conferentie in Moskou van vorige week. De Armeniërs hoopten dat de partijconferentie tegemoet zou komen aan hun eis dat de Ar meense enclave Nagorny-Ka- rabach in de aangrenzende re publiek Azerbajdzjan onder Armeense bestuur komt. In plaats daarvan kregen zij te horen dat er geen sprake kan zijn van grenswijzigingen tus sen de republieken. Volgens Armeense dissiden ten heeft premier Fadej Sar- kisjan van Armenië op de tele visie gezegd dat er bij de ont ruiming van de luchthaven drie doden zijn gevallen. Het bevel om het vliegveld te be stormen was volgens hem uit Moskou gekomen. De Pravda in Moskou liet vrijdag een Ar meniër zeggen dat de overheid van Armenië 'niet alle moge lijkheden heeft aangegrepen om de botsingen te voorkomen.' De vakbondskrant 'Troed' schreef vrijdag dat de Katholi- kos van de Armeense kerk, zijne zaligheid Vasgen, op de televisie had opgeroepen tot bezinning, rust en respect voor de wet. Volgens het nieuwsagent schap TASS wordt er ook in Stepanakert, de regionale hoofdstad van Nagorny-Kara- bach, nog steeds gestaakt. TASS meldde verder dat Azer- bajdzjani die uit Armenië zijn gevlucht langzamerhand weer wegtrekken uit de gebieden rond Stepanakert. Volgens het persbureau zijn de gevluchte Azerbajdzjani teleurgesteld omdat niet werd voldaan aan hun hoop dat zij hun intrek konden nemen in huizen die door Armeniërs werden ach tergelaten. De Amerikaanse ambassade in Moskou deelde vrijdag mee dat Sovjetburgers die naar de Verenigde Staten willen emi greren de komende drie maan den geen aanspraak zullen kunnen maken op de status van politiek vluchteling. Op die manier wil de ambassade stroom van aanvragen beper ken die zij de afgelopen maan den te verwerken heeft gekre gen van Armeniërs. Volgens ambassadeur Jack Matlock heeft de Amerikaanse verte genwoordiging in Moskou de afgelopen twaalf maanden 9.500 aanvragen behandeld, te gen 1.800 in het jaar daarvoor. Van de aanvragers is 95 pro cent Armeens. Aspirant-emi granten die de status van poli tiek vluchteling hebben gekre gen, hebben voorrang bij de af handeling van de formaliteiten. [ran neemt geen wraak op VS )e Verenigde Staten proberen ons ertoe te bewegen de lfde misdaad te begaan... maar als we dat zouden doen, iu de wereld zich tegen ons keren," aldus Rafsanjani jdens een gebedsbijeenkomst in de Iraanse hoofdstad iheran. „Daarom zijn wij er niet op uit wraak te nemen, 'ijze mensen begrijpen waarom wij geen wraak ne- ;ring van de perikelen tudeerde de IFC dat de .ek zich moest specialise- Bovenop de lening uit van 5,7 miljoen dollar een extra schep geld 2,5 miljoen dollar. Vorig maakte het bedrijf voor erst winst, (n textielfabriek in Sri ta bleek niet meer te red- De tegenslagen waren te |t. Een deel van de fabriek in vlammen op, binnen rectie sluimerden con- in over het beleid en de ngrijkste handelspartner 'ri Lanka bleek onbe- iwbaar. itici van de nieuwe IFC- s vragen zich echter af of Ie euforie over de gestegen it de eigenlijke doelstel- niet achter de einder ver- jnt. De Wereldbankdoch- heeft een gespleten per- üijkheid. De cruciale ag is hoe de noodzaak ïst te maken en de wens de de Wereld vooruit te hei met elkaar te rijmen zijn. De IFC wil en handelsbank ontwikkelingsorganisatie maar in de praktijk lukt n van beide echt goed', al- een topambtenaar. 'De atschappij is nu zo ge- nd op rendement van de en beleggingen dat steun i de particuliere sector als eel uitblijft, terwijl dat it hard nodig is'. Zen voorbeeld kan het di- nma illustreren. De Derde sreld heeft vooral behoefte n risicodragend kapitaal, aer nog dan aan leningen, aar net als andere finan- irs is ook de IFC bang het «fd in de strop te steken, iningen zijn vaak veiliger- omenteel bestaat nog geen jftien procent van de porte- uille directe investeringen olgens directeur Richard ank van de financiële plan- ng ligt de bovengrens voor IFC bij twintig procent- eer kan de maatschappij et riskeren. en." ifsanjani sprak kort nadat an 'iedereen die een geweer dragen' had opgeroepen i te melden voor dienst aan Set front. De mobilisatie-op- ep was afkomstig van het re nt gevormde Algemeen Com- ndo en was vervat in een |tgebreide veroordeling van Verenigde Staten wegens iet neerschieten van de aanse Airbus. afsanjani zei ook dat er geen [uitvaardiging is voor het fcrschieten van het passa- jksvliegtuig. JRde kan Ame lia een antwoord aan de we- tld geven voor deze grote mis- tiad?" zei hij De Iraanse chef van de khtmacht generaal Mansour ptari zei eerder dat de Ameri- bianse systemen in staat moe- en zijn geweest de Engelsta- ge conversatie tussen de Air- hs en de verkeerstoren in andar Abbas te kunnen vol ei Hij zei dat het incident teft aangetoond dat de Ame- jkaanse marine niet in staat is eigen geavanceerde syste- en te bedienen. i) ari zei dat Iran alle beno- gde geluidsbanden heeft om 'bewijzen dat er normale bversaties hebben plaatsge lden vanaf het moment dat i, Airbus opsteeg tot het toe- il werd neergeschoten. Iraanse onderminister i Buitenlandse Zaken Hus- Sheikholeslam eiste don derdag van de VS een schade loosstelling voor het neerhalen van de Iraanse Airbus boven de Perzische Golf. Hij herhaalde tevens het eerder geuite drei gement dat Iran het neerschie ten van de Airbus zal vergel den. Iran zal zelf uitmaken wanneer, waar en hoe deze vergeldingsactie zal plaatsvin den, aldus Sheikholeslam. De directeur van Iran Air, Mo hammed J dag ypöt.f nu tóe de JU ken van dan Zwwan dë 290 passag van de airbus zijn geborgen en dat slechst 150 mensen konden worden geïdentificeerd. De vluchtrecorder van het toestel is nog niet gevonden, aldus Ma- jidi. Ook zijn nog geen wrak stukken van het vliegtuig ge vonden, die 'groot genoeg' zijn voor verder onderzoek. De stoffelijke resten van 17 inwoners van de Verenigde Arabische Emiraten, die ook zijn omgekomen bij het vlieg tuigongeluk, worden zaterdag van de Iraanse hoofdstad Te heran naar Dubayy gevlogen. Ondertussen zou Iran vrijdag hebben besloten voorlopig een andere vluchtroute aan te hou den tussen Bandar Abbas en Dubayy dan de route van de Airbus. Dit meldde de krant Khaleej Times in Dubayy. De nieuwe route via Shiraz duurt nu een uur in plaats van een half uur. Jn Teheran demonstreerden tienduizenden mensen voor wraak op de VS, maar de grote man na Khomeini, Rafsanjani, E-fu -F0T0AP Van onze speciale verslaggever ABERDEEN - Bij het gemeentehuis van Aberdeen en voor het hoofdkan toor van de oliemaatschappij Occi dental Petroleum hangen de vlaggen halfstok. Sedert duidelijk werd dat rond 149 werk nemers van Occidental de ramp op het platform Piper Alpha niet overleefd heb ben, is de bloeiende havenstad aan de Schotse oostkust in diepe rauw gerompeld. Bij het ziekenhuis Royal Infirmery had den honderden familieleden en vrienden van de 229 werknemers van de Piper in spanning gewacht op nieuws van het plat form. Steeds als een helikopter bij het zie kenhuis landde snelden tientallen mensen naar buiten, in de hoop bekende gezichten te zien. Voor velen van hen was de ontgoo cheling compleet toen de tiende en laatste helikopter met overlevenden geland was en duidelijk werd dat er slechts 66 mensen aan de dood ontsnapt waren. De omvang van de ramp drong zich aan Aberdeen op door getuige-verklaringen en televisiebeelden van het boorplatform, dat bij grotendeels sissend in zee is gezakt. In Aberdeen wordt volop gespeculeerd over de oorzaak van de ramp; de grootste uit de geschiedenis van de oliewinning. Het parlementslid Frank Doran, sugge reerde dat de ramp te wijten was aan slechte veiligheidsprocedures. „Vier jaar geleden was er al een explosie op de Piper en ik vraag me af of er sindsdien iets ver beterd is." Volgens verschillende werknemers uit de olie-industrie, die hun verlof in Aber deen doorbrengen, wordt sedert de val van de olieprijzen fors op inspecties en onder houd bezuinigd. „We hebben min of meer op deze ramp zitten wachten", vertelt Les Stuart. Bestuursvoorzitter John Brading van Occidental erkende dat een gaslek aan de explosie voorafging, maar of dat de oorzaak van de ramp was, staat volgens hem nog niet vast. Ook de Britse overheid heeft een open baar onderzoek aangekondigd. Ruim een week geleden had de Piper nog een veilig heidskeuring met glans doorstaan. Enkele dagen voor de fatale explosies waren werknemers begonnen met het platform af te sluiten voor een onderhoudsbeurt. Experts uit de olie-industrie in Aberdeen hebben erop gewezen dat het afsluiten en opstarten van de olieproductie extra risi co's met zich meebrengt. Het ziet ernaar uit dat de verzekering maatschappijen omstreeks een miljard dollar (twee miljard gulden) zullen moeten uitkeren wegens de schade die de ramp heeft teweeg gebracht. In Los Angeles liet de getroffen olie maatschappij weten dat haar verzeke ringsdekking voor Piper Alpha 'voldoende is om de situatie op de Noordzee het hoofd te bieden'. i Door Kees den Exter SCHIPHOL - „Prachtig, {dat uitzicht. Een donkere [bergketen in China met een witte sneeuwkraag en [daarachter bruine, rood- achtige stofwolken". Jj® 35-jarige Hans van der J Meulen uit Ulvenhout be- i schrijft wat hij op 25 juni zag !j?P de Gasherbrum II, een jjtUI35 meter hoge top in het I Aarakorumgebergte, een bergketen parallel met de Hi- (malaya. Van der Meulen werd tegen ft, en dank expeditieleider j» van de Nederlandse Baltoro- juasherbrun Expeditie 1988. r ai in de aanloop naar de berg „aa, de initiatiefnemer voor Ui tocht, de bekende Neder- riï.6 alPinist Ronald Naar, ,lg 8ew°nd. Van der ■Meulen, in het 'dagelijks le- I en skigids in de Franse Al- |Pen, bracht drie van de der- |?en expeditieleden naar de IJ?.- ~at waren René de Bos IJS mt Den Haag, Jeroen Ja- Irto oit Amsterdam en Ito eXen ou<de Arjan van I „ardenburg uit Utrecht. Ksri vierta' leverde in twee- I, ,i opzicht een unieke pres- ie. Zij verdubbelden het aantal Nederlandse bergbe klimmers dat de top van een berg hoger dan 8.000 meter heeft behaald. Geen van vie ren hadden zij aan hun Al pine-ervaring ooit expeditie ervaring kunnen koppelen. Van der Meulen uitgezonderd waren zij ingegaan op het aanbod van Ronald Naar om tegen betaling van 15.000 gul den de acht weken durende expeditie mee te maken. Een wat dure en avontuurlijke va kantie als het ware. Hoewel de expeditie onder zijn leiding tot stand gekomen is en hij als expeditieleider aan de tocht begon, was het Ronald Naar die zijn expedi tieleden op Schiphol verwel komde. Nog voor het basis kamp was bereikt, stortte Naar met zijn glijscherm neer. Hij maakte een oefen- vlucht van een berghelling en verbrijzelde daarbij een voet, liep kwetsuren aan een aantal ruggewervels op en enkele ge kneusde ribben. Hij werd per helicopter vanuit het bergge bied overgebracht naar Isla mabad en vandaar met 20 kilo gips rond zijn romp overge vlogen naar Nederland. Sinds een week is hij uit het zieken huis. Het was de bedoeling van Hans van der Meulen. Naar om samen met Hans van der Meulen na het bereiken van de top een deel van de af daling af te leggen met een glijscherm, een parachute achtige constructie. Uit de woorden van Van der Meulen valt op te maken dat het de expeditie aan te genslagen niet ontbroken heeft. In de veertien dagen vergende aanloop naar de voet van de berg legden de 128 dragers er aanhoudend het bijltje bij neer: ,,'s Middags viel er veel sneeuw en we kwamen steeds expedities te gen die het noodgedwongen bij een poging hadden moeten laten. We hebben door de sneeuw en door de kou drie dagen vastgezeten. Voedsel en geld raakten op. Ik zag het einde naderen, nog voor we met de beklimming begonnen waren. Daarom moest ik tweederde deel van de dra gers ontslaan. Het transport naar het basiskamp duurde daardoor langer, maar het kostte minder geld en voed sel". In het basiskamp selec teerde Van der Meulen de mensen en de spullen die ho gerop moesten: „Ik heb de mensen die ik daartoe in staat achtte om moeten praten. Ze durfden kennelijk niet meer. Misschien omdat Ronald in het gips terug was naar Ne derland. Ze verzonnen smoes jes, maar bij terugkeer in Ne derland zouden ze ontzettend veel spijt hebben gehad". Tussen het basiskamp, waar onder meer de arts en de fysiotherapeut uit het gezel schap achterbleven, en de top van de Gasherbrum plande het viertal vier kampen. Van der Meulen: „Door de slechte weersomstandigheden duurde het alleen al twee dagen om in het eerste kamp te komen. Op weg van kamp 1 naar kamp 2 heb ik een glijer gemaakt van 200 meter en daarbij mijn voet zwaar gekneusd. Het kostte een dag en heel veel pijn om terug te komen in het basis kamp. Noodgedwongen heb ik een week rust moeten nemen in het basiskamp, terwijl de an deren doorgingen met het aanleggen van touwen tussen de kampen 1 en 2. Na die week was mijn enkel nog niet goed. Maar ik moest naar boven. Ik zat daar uiteindelijk ook niet voor Jan Joker. Maar de om standigheden waren niet best. Er was maar één hoogtedra ger meer over en van de kam pen 3 en 4 stond nog niks overeind. Bovendien hadden we maar vijf dagen meer". Op weg van kamp 2 naar kamp 3 sloeg het weer om: „Daar was het bloedheet. Om dat we heel slechte brandstof in de branders hadden duurde het uren voordat we een liter water konden smelten uit sneeuw en ijs. Terwijl je bij een dergelijke inspanning per dag zeker zes liter vochtver lies moet kunnen compense ren. De wand was bovendien buitengewoon steil". De laatste 300 meter naar de top werden afgelegd in een zekere euforie: „We hebben de rugzakken achtergelaten en alleen de camera's mee naar boven genomen. Het waaide verschrikkelijk hard, maar op de top lag een kom. Daar was het windstil. Fan tastisch!" Van het voornemen om naar beneden te vliegen kwam niets terecht: „Ik had mijn glijscherm meegenomen, vooral om vliegend mijn en kel te kunnen ontzien. Zeker vanwege de zware rugzak had ik een sterke tegenwind no dig. We hebben het scherm uitgevouwen, maar er was helemaal niks anders als rug- wind. Toen hebben we het zaakje maar weer ingepakt". Een Hollands bruin ca fé kan best gezellig zijn, maar wat de City van Londen betreft is bruin beslist niet in. Tenmin ste niet voor heren- pakken. Yuppies die dit uit het oog verliezen, zullen het later betreuren, want een gentle man in bruin loopt in de City weinig kans om goede zaken te doen. Bruine pakken zijn daar het handelsmerk van stads geklede tuinders en loense bookmakers. Modekoning Harry Rael-Brook, die hierin verandering probeert te brengen, wordt van diverse zijden tegengewerkt in zijn plan nen om de Engelsman in 't bruin te zetten. „Be proud in brown", (wees trots in bruin) zegt hij. Zijn nieuwe campagne komt echter niet van de grond. Rael-Brook maakt hemden en stoffen. Hij probeert de maat- kleermakers van Londens Savile Row ervan te overtuigen, dat bruin de gepaste modekleur voor echte gentlemen is. Maar Paul Keers, hoofdredacteur van een vakblad gewijd aan de he renmode en auteur van het on misbare boek 'A Gentleman's Wardrobe' (de garderobe van een heer), zegt: „Bruin zal nooit synoniem van goede zaken we zen." Bruin is kennelijk niet Keers' lievelingskleur. Hij deelt de mening van wijlen Somerset Maugham, die telkens als hij een kennis door de modder wilde sleuren laatdunkend van hem zei: „Hij is het soort kerel, dat een bruine hoed draagt in Lon den." Volgens Paul Keers bestaan er solide historische redenen waarom gentlemen in de City van Londen beter niet in bruin op straat verschijnen. „Bruin en groen zijn in wezen platte- landskleuren", zegt hij. „Sedert de tijd dat de Londense dandy George Bryan 'Beau' Brummeil zijn boezemvriend de prins van Wales de wijze raad gaf altijd donkerblauw of zwart te dragen, als contrast met het goud en de glitter van het Napoleontische hof, hult de Engelse gentleman zich in donkere, sombere kleu ren." Dat Beau Brummeil daarna zelf in bittere armoede gestorven is in een gesticht voor zwakzinnigen van het Franse Caen, had niets te maken met zijn voorkeur inzake donkere stoffen, vertelt Keers. Brummeil was in 1816 naar Frankrijk ge vlucht om te kunnen ontkomen aan zijn Engelse schuldeisers. Bruin en groen zijn pas in de Engelse mode gekomen, nadat rijke gentlemen van het Victo riaanse tijdperk sportief gewor den waren. Wie ging jagen of vissen had kleren nodig die gun stig harmonieerden met het landschap. Gentlemen die na hun tijdverdrijf terugkeerden naar de stad, rekenden het zich evenwel tot plicht eerst opnieuw een donker pak aan te trekken. „De kleuren van het platteland betekenen ontspanning", zegt Paul Keers. „In de stad zijn zij ongepast." Ene Donald Cobbett die 55 jaar geleden effectenma kelaar werd op de stock ex change van Londen beging de onvergefelijke vergissing zich op de eerste dag van zijn nieuwe loopbaan in een bruin pak naar de beurs te begeven. Daar werd hem dan ook spottend de vraag gesteld of hij ging jagen. Cob bett beschrijft dit pijnlijke inci dent uitvoerig in zijn memoires. „Mijn overste", zegt hij, „was zo boos, dat hij mij direct naar huis stuurde. Ik maakte mij snel uit de voeten, terwij] de andere ef fectenhandelaars mij onophou delijk jachtkreten toeriepen." Paul Keers is zo deskundig, dat hij niet nalaat erop te wij zen, dat kleding ook klassever- schil weerspiegelt. Prins Albert, gemaal van koningin Victoria vertrouwde in dat verband zijn zoon Edward VII toe: „Een gentleman kleedt zich altijd overeenkomstig zijn rang en po sitie." Daarbij komt nog, dat de schoenen van een heer steeds donkerder moeten wezen dan de kleur van zijn kostuum. „Dit de tail mag je nooit of te nimmer uit het oog verhezen", besluit Keers. N 1 EUWSOVERZI CHT BELFAST (RTR/AFP) - Bij twee bomexplosies in de buurt van een zwembad in Belfast zijn drie mensen om het leven geko men. Vijf mensen liepen verwondingen op. Een Britse soldaat werd vrijdagochtend door een bom gedood bij het ruimen van puin na een bomaanslag een dag hiervoor. Daarbij kwamen twee burgers om het leven. In het dorp Pome- roy in het westen van Ulster is een lijk gevonden van een ver meend IRA-lid. BROWNSVILLE, TEXAS (RTR/UPI) - In de Texaanse grens stad Brownsville is tijdens een zware regenbui het dak van een twee verdiepingen hoge winkel ingestort. Zeker zes mensen verloren het leven, 33 liepen verwondingen op en er liggen mo gelijk nog 150 mensen onder het puin. Het bergingswerk zal wel enige tijd duren want van het ge bouw rest nog slechts eén hoop van stukken beton en ander puin. BRUSSEL - Het Belgische kabinet wil al met ingang van vol gend jaar de loon- en inkomstenbelasting ingrijpend aanpas sen. Door over vrijwel de hele linie de tarieven te verlagen, ho pen de Belgen hun eerste plaats op de lijst van OESO-landen met de zwaarste lastendruk kwijt te raken. Begrotingsminister Schiltz wordt daardoor wel met een gat van 88-miljard frank (ruim 4,8 miljard gulden) opgescheept. Premier Martens heeft voor een hervorming in één keer geko zen in plaats van voor een gespreide operatie om dreigende meningsverschillen tussen de socialisten en christen-democra ten in zijn kabinet de kop in te drukken. Hij verwacht overi gens dat de vermindering van de belastingopbrengst volgend jaar nog beperkt blijft tot ruim 2 miljard gulden. MOSKOU (AFP/REUTER) - In de Oostafghaanse stad Jalala bad is een autobom ontploft. Daarbij kwamen 31 mensen om het leven en raakten er 33 ernstig gewond. Jalalabad was de eerste grote Afghaanse stad waar de Sovjet militairen zich in mei uit hebben teruggetrokken. TASS schrijft de aanslag, die zij als 'misdaad' typeert, toe aan 'extre misten'. Zo duidt de communistische regering in Kabul de le den van het gewapend verzet aan. Zelf noemen zij zich liever islamitische mujaheddin. Bonn (AFP/ RTR) - De piloot van het hefschroefvliegtuig van het Westduitse leger dat zondag bij Garmisch-Partenkirchen tegen een bergwand vloog en verongelukte blijkt dronken te zijn geweest. Volgens het lijkschouwingsrapport had hij drie keer zoveel al cohol in zijn bloed als in het wegverkeer is toegestaan. Door het ongeluk kwamen negen mensen om, van wie drie be manningsleden. MADRAS (UPI) - Meer dan 100 mensen zijn omgekomen toen vrijdag een brug onder een trein instortte en zes coupés in een opgezwollen meer in Zuid-India terechtkwamen. Twee- a driehonderd anderen zitten nog opgesloten. De locomotief en de eerste coupé kwamen veilig over de brug, maar zes rijtuigen vielen er van af en stortten in het meer. Drie verdwenen volledig in het 10 meter diepe water. De drie andere coupés hangen aan de brug. JERUZALEM (RTR/AFP) - Bij botsingen tussen Palestijnse betogers en het Israëlische leger in Tubas bij Nablous op de door Israël bezette westelijke Jordaanoever is vrijdag een Pa lestijn doodgeschoten, zo werd vernomen uit Palestijnse bron nen. Dit werd niet bevestigd door het Israëlische leger, maar dit zei wel te hebben besloten tot uitwijzing van tien Palestijnen, die worden beschuldigd van opstoken tot rellen.

de Stem | 1988 | | pagina 5