Waakpaard ZEEUWSE BABBELS Ze viel'n wa dierder uit! We stoppen er nu even mee PC KERKDIENSTEN RK KERKDIENSTEN IDE STEM VAN ZEELAND 5 ZATERDAG 9 JUL11988 Waar bent u trots op? Ze krijgt een beurt Stringband in Vogelwaarde 'Dan lopen ze wat harder' Ouderenbond viert jubileum in Nobelaer Axels filiaal in Indonesië pp r* 14B ■■■r- rtmmtm - FOTO'S COH DE BOB uw. „Die mochten daar uwd worden omdat ze intJ Weden ook aan de kust op i stonden. Daar kan ikn komen. Maar kijk eens goé| kun je tussen die twee li nog redelijk ver de poldj jken. Plaats daar hoq Ruw en je ziet niets meer i ;t achterland. En je sd :n precedent. Want de mens e daar achter wonen, ik nog een beetje uitzichtI illen eveneens hoogbouw! 'ijf je bezig en staat binnenf ortste keren alles vol". Aan sommige zaken ontkJ niet. Aan het haventje won pn betonnen damwand opi lokken. Asfalt 'siert' de 'Jee, niet mooi, maar akelijk. Het duin is i veral sterk genoeg om als a 'ering te dienen. Dan moetl fts doen om het water tegenj ouden. Maar wat wel te zeewering en de natuur (j amenlijk benutten. Met I orbeeld die opspuitinj Raar zit winst in. Zowel recreanten als de natuur, adzand moeten ze het de kwaliteit. Dat geldt foor het landschap". Terug bij de auto op hetp leerplein schiet Thijs Krai liog wat te binnen. „Die i loogbouw leidt tot vei leeft in het landelijk ver: tend boekje Natuur en 1 ;estaan. Dat leverde veel r ies op. Ik heb nog een irieven bij me. Wacht, ik p [e even. Hier een brief van* nevrouw uit Wierden in jsel". Ze schrijft: „Ik sta voll iig achter jullie actie. Ik I naar Cadzand en omgevi jroor de rust, voor de fraaie# uur. Als er hoogbouw komtj "adzand Cadzand niet Thijs Kramer kan alleen r Instemmend knikken. achter de duinen. Eindredactie: Rein van der Helm en Eugène Verstraeten KOMENDE zes zaterdagen zult u - naar wij ho pen helaas - Zeeland Rond moeten missen. De va kanties slaan ook bij deze redactie toe. De riem gaat er dus even af. Wat wel blijft verschijnen is de veelgelezen rubriek 'He ja, dat ken ik'. Tot ziens op 27 augustus. Die hagel was een slag voor de boerea Het kost hen het beleg op de boterham. Een vossenstad met vosses treken. Buurtbewoners Vogelwaarde: Scheer je weg. Het is in Oostburg nog niet gedaan met de vuilspuiterij. Bezoekers aan het muziekfeest in Sluis hadden wel een regen- jazz nodig. WD Oostburg stelt onmogelijke eisen. De mosselman woont al lang niet meer in Scheveningea Verkiezingsleus CDA Oostburg: 'Belastingdienst moet blijven'. Dat gaat stemmen kosten. Het Oostburgse belastingkantoor is zeer geschikt als alternatief voor het Ledeltheater. Er wordt nergens zo goed toneel ge speeld. Het bijna lege doosje agenten in Oostburg is tijdelijk weer aan gevuld. De agenten zijn er. Nu de toeristen nog. Oostoverijsselburg. Overpeinzing ouderen: die visboer in Hulst heeft zijn fiets snel ler terug dan wij. Door de bomen zien ze geen licht in Breskens. Een duister zaak je- Overijsselse agenten: Wij bewaken het naaktstrand wel. VEEL MENSEN heb ben wel iets in hun on middellijke opgeving waarop ze trots zijn. Wie ooit een aardbei van een kilo heeft ge teeld laat niet na dit overal te vertellen en zo mogelijk te staven met een foto. Datzelfde geldt voor vissers die een bovenmaatse snoek of karper verschalken. Een zonnebloem die als het ware tot in de hemel groeit, een par kiet die kan praten of een hond die automa tisch De Stem van de deurmat haalt als die 's morgens vroeg in de bus kleppert. Kortom, er zijn veel mensen die wel iets in huis of tuin hebben waarop hij zij erg trots is. In het nieuwe lees- seizoen, dat eind augustus begint, wil de eindredactie van Zee land Rond op deze veel gelezen pagina plaats inruimen voor 'trotse' mensen om hun ver haal te vertellen of hun bezit te tonen. Een tele foontje (01150-17920) of briefje naar de redactie van De Stem, Postbus 145, 4530 AC Terneuzen is voldoende om ver slaggever en fotograaf te activerea Wij wach ten af. DE CONSTRUCTIE van de Zeeuwse waterschappen geeft al jaren stof voor discussie. Vorig jaar hakte het provin ciebestuur de knoop door en besliste dat de waterschappen niet moesten fuserea De hele discussie is nu weer aangezwengeld door minister NeeÜe Smit-Kroes, die van de in Zeeland gekozen construc tie geen hoge pet op heeft. Dat leidde deze week tot vragen tijdens de vergadering van net waterschap in Hulst. Dijkgraaf K. baron Collot d'Escury bleek er niet wakker van te liggea Hij meende dat de minister haar beurt voor bij heeft laten gaaa „Als ze er zo over denkt, dan had ze vo rig jaar moeten reageren", meende Collot. Daar was de zaal het niet helemaal mee eens. Die vond nat de minister best het recht had haar mening te geven. i,Ach", reageerde de dijkgraaf cryptisch, „ze zal nog wel een beurt krijgen.op wat voor manier dan ook VOGELWAARDE - De Zeeuws-Vlaamse popgroep rhe Stringband treedt van daag op in café het Karrewiel «Vogelwaarde. De formatie, die in wisselende samenstelling speelt, is ge groepeerd rond zanger-gita- "st Gino Buysrogge en zan geres Sonja Broekaart. De ^ringband speelt voorname lijk covers van andere pop- groepen.Het optreden begint °m 20.30 uur. ZE WAREN te laat. De muzi kanten van de Koninklijke Harmonie Sint Cecilia uit Kloosterzande. Om twee uur hadden ze hun opwachting moeten maken bij de molen aan de Groenendijk, maar tien minuten na de klok van tweeën fietste een trompettist nog rustig voor het gemeente huis. Aan de overkant, in hotel De Linde, mopperde Molen- straat-feestorganisator Ca- miel Roetus al wiebelend op zijn tenen. „Te laat, altijd te laat", zei hij schamper. Ter wijl hij met een pintje in de VROEGER ZAG je ze op zowat ieder erf. Een in het zicht staand hondehok met aan een stevige ketting een vervaarlijk ogende uit de kluiten gewassen waakhond. Mensen met snode plannen die dit tafereel bezagen, waren meestal meteen bekeerd. On getwijfeld moet er in vroeger dagen ook zo'n trouwe vierpoter in het hok aan de Wilhel- minastraat in Sint-Jansteen gehuisd hebben. Maar nu niet meer. In feite moest zo'n beest eigenlijk alleen maar 's nachts zijn werk doen. Dat is immers het tijdstip dat ongenode gasten meestal uitkiezen. De Steense eigenaar moet gedacht hebben dat het meer gaat om het idee dat er achter zit. Immers, wie bij maneschijn dit silhouet voor het hok ziet, zal er niet aan twijfelen dat er een hond ligt te maffen. Bij daglicht komt echter de aap uit de mouw. Geen waakhond, maar een waakpaard. - foto de stem/corj.oe boer 'ptee de Scdcoféae Ze zaog'n da glad emaol nie zitten in't begin In Ulst gao weunen! 't Was echt nie mee ulderen zin, maoijao, 'n baon, ge vin nie zomaor overal wagge wil! Maor zo wijd weg gunter in dien uit'oek en zo stil. 't Viel mee: e schoon, groot uis voor niette veel geld; nen flinken of op't zuijen, da's toch ook iets da telt. De mensen da ging wel; mee wa moeite waor'n ze wel te versta- on, ze dochten toch, da't op den langen duur wel zou gaon. 't Is vaneigen Olland nie; g'è nie alle winkels ier en att'r dan wel zit, daor is't dikkels nogal dier. Maor allaa, ze dochten: we komm'n ieverast in't oerwoud te recht en da viel tan toch weer mee; 't wast'r nie ammel even slecht. Daor zitt'n ook schone kanten aon, pak nou die grens. Ge zit toch zo in Belgen eeh en zeker voor e vrammens is't 'eutug azze laoter tegen de familie mee 'n effen gezicht kan-zeggen: Zukken dingen aol'n wij ammel int buiteland al licht. Ze begosten al wat te stoefen op ulder nief vaoderland, vooral over iets wagg'allenug et aon den belsen kant: vosse broodjes sondassmèrres, recht uitt'n oven en dan mee goeje boter d'rop....! Kerdju da kank'ou beloven! „Willie, gooid'ouw nog maor evekes op ouw andere zai," zat Jan te boffen, „twint anne kik om piesteleekes rai. E groot alf uurken ist ginseneweer, vast nie veel meer, en ik douw lekker deur, want daor is toch ost geen verkeer." Eel lekker ist en eigeluk emaol nie dier navenant; de familie von't ook: 't was zo slecht nog nie aon gunste kant. Watt'r nie bij gezeed wier: daor kwam post van d'over'eid: twee akseptgirokaorten en veertien daogen den tijd. Overlest ijje veel en vees t'ard gerejen op d'Ouwkapel; om kwart voor negen en om negen uur, dus twee keren nog wel. We weet'm nie of ge gij weet oevele atta kost! Wij wel! Onderd gulden! Ge keu gaon betaolen op de post. hand zag hoe de muzikant zijn fiets bij het naburige café posteerde ging bij het Kloos- terse raadslid een licht bran den. „We zouden eens goed in hun subsidie moeten snijden. Ik durf te wedden dat ze dan wat harder zullen lopen", dacht hij hardop. Wethouder Mangnus en burgemeester Kessen vonden dat niet eens zo'n slecht idee. ETTEN-LEUR - De Katho lieke Bond voor Ouderen (KBO) in het bisdom Breda bestaat dit jaar 40 jaar. Dat wordt op 11, 12 en 13 oktober gevierd met een driedaagse manifestatie in De Nobelaer in Etten-Leur. Onder het motto 'met door en voor elkaar' viert men drie dagen feest. De theaterzaal vormt het decor voor een showprogramma vol muziek, zang, dans en voordrachten uit eigen werk. In de Justus zaal worden diverse exposities ingericht van onder meer schilderstuk ken en handwerk. Informa tie/voorlichting over diverse zaken waarmee ouderen te maken hebben wordt gegeven in de Chris Molzaal. De toe gang kost 10 per dag. IN ONZE westerse samenle ving is het kappersvak tot een kunst verheven. Een coupe zus, een coupe zo, een kleurtje hier, een kleurtje daar. Bij iedere snuit past wel een hoofdtooi. Hoe anders gaat het er aan toe in Indonesië. In plaats van zitting te nemen in een riante kappersstoel hurkt de klant neer op een steen, waarna hij vervolgens wordt gekort wiekt. Natuurlijk ontbreekt het daar de plaatselijke dorpscoiffeurs aan materiaal om modieuzer werk af te le veren. Maar daar is nu veran dering in gekomen. Met een klant die regelmatig naar In donesië reist heeft kapper Kruisifikx uit Axel wat oude maar nog bruikbare spulletjes meegegeven. Wat kapman tels, een oude tondeuse, noem maar op. De materialen zijn ter plaatse in dank afgeno men en, zoals op de foto blijkt, met succes op inheemse haar dossen getest. En dat ze de spullen van kapper Kruisi fikx hebben gekregen willen ze, zoals het spandoek laat zien, best weten. zaterdag 9 Juli ZEVENDEDAGS TEN ADVENTIS- Terneuzen (Goede Herderkerk): 10 u. ds. C.v.d. Ploeg (HA). Middelburg (Doopsgezinde kerk): 10 u. ds. L. Joosse. Vlissingen ('t anker): 9.15 u ds. L. Joosse. KERKDIEN- zondag 10 juli HERVORMDE STEN Aardenburg: Doopsgez. kerk: 10.30 u. mevr. H. Schopenhauer- Kortlandt (Gezam. dienst). Axel: 10.30 u. ds. M.v.d. Meer, Terneuzen. Biervliet: 11 u. ds. Meeuse. Breskens: 9.30 u. ds. R. Nummer dor (HA). Cadzand: 9.30 u. ds. C. Balk. Groede: 10 u. ds. P. de Vries. Hoek: 10 u. ds. J.v.d. Hoek, Oost burg. Hontenisse: 10.30 u. ds. B.v.d. Wel. Hoofdplaat: 9.30 u. ds. W. Meeuse. Hulst: 9 u. ds. B.v.d. Wel. Nieuwvliet: 9.30 u. mevr. v. Vliet Oostburg: 10 u. ds. P. Feenstra. Philippine: 10.30 u ds. J. Maas land. Retranchement: 11 u. dhr. N. Pe- terse. Sas van Gent: 10.30 u. dienst te Philippine. Schoondijke: Zie Groede. St. Anna ter Muiden: ds. C. Balk. Sluis: dienst te St. Anna. Sluiskil: 9 u. ds. J. Maasland. Terneuzen (Grote Kerk): 9 u. ds. M.v.d. Meer. (Goede Herder kerk): 10 u. dhr. M. Rouw. 19 u. ds. M.v.d. Meer. (Opstandings- kerk): 10.30 u. ds. C. de Rooij. Waterlandkerkje: Zie Groede. IJzendjjke: 9.30 u. dhr. Kruide nier. Zaamslag: 10 u. ds. R. de Jonge. Zuidzande: 11 u. mevr. v. Vliet GKWEFORMKKKDE DIENSTEN KERK- Axel: 10 en 17 u. ds. E.v.d. Weide (HA). Hoek: 10 u. dienst. 15 u. ds. E.v.d. Weide, Axel. Terneuzen (Opstandingskerk): 9 en 17 u. ds. J. Juriens. (Noord- straatkerk): 10.30 u. ds. J. Jur- jens. Zaamslag: 10 en 15 u. ds. M. Loos, Antwerpen. Aardenburg: 9.30 u. kand. W. Jansen. Breskens: 9.30 en 19 u. ds. Q. de Vrie, Middelburg (HA). Oostburg: 11 u. kand. W. Jansen. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 10 en 15 u. ds. G. de Kimpe. Terneuzen: 10 en 15 u. ds. C. Me- we. Zaamslag: 9.30 en 15 u. ds. A. Kruizinga. CHRISTELIJKE GEREFOR MEERDE KERK Zaamslag: 10 en 15 u. ds. A.v.d. Weerd, Dordrecht. EVANGELISCHE GEMEENTE Terneuzen (De Kandelaar): 10 u. dhr. Zwaansdijk. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Aardenburg: 10.30 u. mevr. M. Schopenhauwer-Kortlandt (ge zam. dienst met Herv.). PINKSTERGEMEENTE Terneuzen (Nieuwstr.): 10.30 u. dienst LEGER DES HEILS Terneuzen (Donze Visserstr.): 10 u. heUigingsdienst olv. br. Castel, Goes. 19 u. avonddienst. NIEUW APOSTOLISCHE KERK Terneuzen/Hoek (Molendijk 8, Hoek): zond. 9.30 u. dienst. Goes (Turfkade 1): Elke 2e en 4e zondag 9.30 u. dienst Vlissingen (A de Westerbaan 20, W-Souburg) - zond. 9.30 en 16 u. woensd. 20 u. dienst. VRIJE EVANGELISCHE GE MEENTE Breskens. 9 u. ds. L. Mietus Cadzand. 9 u. dhr. H. de Jaeger Nieuwvliet. 10.30 u. ds. L. Mietus Retranchement 10.30 u. dhr. H. de Jaeger NOORD - ZUID - BEVELAND Goes - Parochie Maria Magdale- na: zat. 19 u. zond. 9.00 en 10.30 u. Zierikzee - H. Willebrord, Mo- lenstr. 62, zat 9 u. zond. 11 u. Hansweert - O. L. Vrouw Onbe vlekte Ontvangenis, zat 17 u. zond. 11 u. Maria-oord, zat 10.30 u. Lewedorp - H. Eligius, zat. 19 u. zond. 10.30 u. Rilland-Bath.- H. Jozef, ofwel zat om 19 u. ofwel zond. om 9.30 u. (om de 14 dagen). Yerseke - H Anna: ofwel zat. 19 u. ofwel zond. 9.30 a (Om de 14 dagen). Ovezande - O. L. Vrouw Hemel vaart, zat 19 u. zond 9.30 u. WEST - ZEEUWSCH - VLAAN DEREN Aardenburg - Maria Hemel vaart, zat 19 u., zond 10 u. Biervliet - H. Maagd Maria On bevlekt Ontvangen, zat 19 a zond., 10 u. Breskens - H. Barbara, zat 19 u. zond 10 a Eede - H. Maria Hemelvaartzat. 19 u. zond 10 u. Groede - H Bavo. zat 19 a zond 9 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat 17 u. zond. 9 u. Oostburg - H. Eligius. zat 19 u. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 9.45 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemel vaart zat 19 u. zond 10.30. Huize Emmaus. zond. 11.15 u. Sluis - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond 10 u. WALCHEREN Middelburg - H. Petrus en Pau- lus, Lombardstr. zond 10 u. Kerkcentrum De Hoeksteen, Ro zenburglaan, zond. 11.30 u. Vlissingen: Paauwenburg. Kerk centrum Open Hof, A. Gogelweg: zond. 11 il Lieve Vrouwekerk, Singel: zat 19 en zond. 9.30 u. Souburg - Martinuskerk. zond 10 u. Domburg- Willibrorduskerk- le en 3e zat 19.15 u. OOST - ZEEUWSCH - VLAAN DEREN Clinge - H Hendricus. zat 19 u. zond. 9.30 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 a zond. 9.30 en 11.30 u. Graauw - Maria ten Hemelope- ning. zat 19 a St Jans teen - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Boschkapelie - H Petrus en Pau- lus. zond. 9.30 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat 17 u. zond. 09.30 u. Hengstdijk - H. Catharina. zond. 11.00 u. Heikant - H. Theresia. zat. 19 a zond. 10 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat 17 u. zond 11 u. Koewacht - H. H. Philippus en Jacobus, zat 17 u. zond 9.00 u. Lams waarde - H. Cornells, zond 9.30 u. Nieuw-Namen - H. Jozef, zond 11.00 u. Ossenisse - H Willibrordus. zond. 9.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zat 18.30 u. Sluiskil - St. Antonius. zat. 19 u. zond 11 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zond. 11.00 u. Axel - H. Gregorius de Grote. zat. 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemel vaart. zat 17 u. zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemel vaart. zat. 19 u. zond 9 en 11 u. Zandstraat - H Pastoor van Ars. zond. 10 a Terneuzen - H Willibrordus(Tri- niteitskerk). zat. 19 u. zond. 9.15 en 10.30 u. Verrezen Christus: Maand tm. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11 uur. Hoek - H. Kruiskerk, zond 10.30 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemel vaart. zat. 17 u. zond. 9.45 u. m L m-rnm wi.ru Hulst is in deze rubriek nog nauwelijks genoemd en daarom vandaag een lied dat ons onder de titel Hulsters Volkslied werd aangeboden door Louise Heyens-van de Bergen. De melodie is als: Zie de maan schijnt.dus dat moet voor iedereen te doen zijn, desnoods als 't Meziek van Kieldrecht: niet mooi maar wel hard. Het dialect lijkt ons niet geheel kommielfoo. Niet ver van de Schelde- daaiken, Ligt een stadje klaain maor fain. Daar moet ge eens komme kaaiken, Hoe die ouwe dingen zaaia Hoe tevree er jong en maaid, Leven als in douwe taaid. (2x) Hoor de jeugd er zich ver- maaien, Op de mart met boemraai. 't Stadhuis kan nie veel meer laaien, 't hangt van graaishaaid al opzaai. En de kroon van karei Vaaif, Weet van schaamte genen blaaif. (2x) Op de Vismart kan men maaien, Hulst was eens een vismart raaik. Raaien vrouwen langs de laaien, riepen goed 't is maain ge- laaik. Maar nu schreeuwt er me nig waaif 't Kraaig geen vis meer in maain laaif. (2x) Op de Linie ziet gen vraaien, 't Brave volk van smetten vraai. En ge ziet ze daar betaaien In de schone maand van maai. net als in de ouwe taaid, Loopt heel Hulst daar mee de maaid. (2x) Ook moet ge eens komme kaaiken, Naar de statie op da plaain. Naar het beest dat moet ge- laaiken Op nun vos met name Raain. In vroeg Middeleeuwse taaid, Was die levend waor ge zaaid. (2x) Boven al die ouwe blaaiken, Uit een langvervlogen taaid. Ziet ge kerk en toren raai- ken, Aan Sint Willebrord ge waaid. Vroom bleef Hulst na alle straaid, Ook in de Hervormings- taaid. (2x) Niet klagen als U het niet helemaal snapt en bij ons moet je ook niet zijn. Voor aanvullingen en dergelijke kunt u wel terecht op: Van Vollenhovenstraat 5,4561 JJ Hulst. Pegam.

de Stem | 1988 | | pagina 21