Actief Dertiende fokveedas in Kloosterzande DE STEM MAAG: IS 'Op Mississippi varen ze met onze spullen' KANAALZONE DUIVENSPORT Extra grondonderzoek in Oude Galgenstraat Sherrows gaan op de fiets naar Parijs PLAATSELIJK NIEUWS I dag 15 i"11 wordt. voo.r de VDMAKINGl Weekenddienst Stem-redactie i PASTORIEDIENSTEN pflflTEM VAN ZEELAND 2 ZATERDAG 9 JUL11988 T22 I Van onze correspondent I KLOOSTERZANDE - Vrij- AANTAL TROUWE INSCHRIJVERS LAAT VERSTEK GAAN om te zoenen I articulleren w. ivens getrouwd getrouwd" VOGELWAARDE - De voetbalvereniging Vogel waarde voelt zich in zijn goede naam aangetast. OOSTBuJ lUit-seizoen in TERNEUZEN DER AUTOMATISERING I HULST - De Werkgroep Uit [en het Hulster gemeen- schapscentrum Den Dul- [laert kunnen terugzien op een geslaagd uit-seizoen. De J negentien voorstellingen die [werden gecontracteerd uit [het gemeentelijk subsidie- potje trokken gezamenlijk zo'n 4900 bezoekers. '«factie RADIO ZEELAND IS NU EEN HOLDING MET DRIE DOCHTERS Ijlings Malaise Heikant Lamswaarde St.-Jansteen St.-Jansteen. Hengstdijk Koewacht .„„oh-Vtaanderpn pp- lankje, jubileum, receptie, s, verloving, overwinning, Abraham, openbare dank, x>r, mag best eens in de s pagina familieberichten, t en duur hoeft het niet te els kosten een tientje), r kolom 2,00. Eén grote 2,55. Voor het plaatsen van ng met een formaat van 35 ïenwij 14,05 toeslag, n op aanvraag. Bij niet- wordt 4,00 adm.kosten vorden niet geretourneerd, of geef uw tekst 2 dagen jij één van onze kantoren, aven stuurt u eveneens 2 tsing naar Postbus 3229, shriftelijke opgaven worden cepteerd indien naam en rijn, ook indien uw betaling ij behouden ons het recht der opgaaf van redenen te weigeren. r klachten bereiken over de «houdt de uitgever zich het laam van de opdrachtgever end te geven. riigingsnleuws 2 kolom op donderdag. Hartelijk dank aan school voor het behalen mijn rijbewijs bij het l| ex. Carla Gijsel. Marina Platjouw Gudo Gelderland, 1 j 1988 Kloosterzande, i chiel de Ruyterstraat2! Han Verbrugge en de Jonge, 28 juni 19 Houtmanstraat 63, Tel j fokveeaag vuui I ^eeuwsch-Vlaanderen ge- I houden in Kloosterzande. (De organisatoren hebben in- I middels en paar flinke tegen vallers moeten incasseren, [want vijf van de vrijwel altijd aanwezige vijftien inzenders hebben het dit j aar af laten we ten. Daardoor wordt er nu een behoorlijk aantal minder die ren aangevoerd. Toch hebben de overige tien inzenders samen nog 107 stuks vee in laten schrijven. Die in zenders voor de keuringen zijn: Maatschap Cuelenaere, Phili- pine; I. de Feijter, Zaamslag; C. den Hamer, Schoondijke; Maatschap De Milliano-Baars, Oostburg; P. Riemens, Hoek; F. de Rechter en zoon, Hulst; J. de Schepper, Lamswaarde; J. Verdurmen, Hulst; Maatschap Vinke, Hengstdijk en Maat schap Van de Waart uit Hulst. De organisatie is dit jaar uit moeten wijken naar het 'oude' terrein aan de Hulsterweg met als ingang de hoek Hulster- weg/Oudeweg. De keuringen van het vee beginnen om 9.30 uur door de jury. Die wordt ge vormd door W. van Sluijs uit Roosendaal, W. op 't Hof uit Kapelle, J. Verhoeff uit Portu- gaal en W. Vijverberg uit Ouwerkerk. Zoals steeds zal ook nu weer J. Stroo uit Middelburg het ge beuren aan elkaar praten. Het défilé en de kampioenskeurin gen zijn na de middag en be ginnen om 14.00 uur. 'Goede naam is aangetast' Van onze verslaggever Volgens het bestuur is de club door enkele Hontenisser politici 'valselijk van bedrog beschuldigd' in de kwestie i rond een nieuwe veldverlichting. Het bestuur schrijft dat in het ledenblaadje, waarin de feiten nog eens op een rijtje worden ;ezet. De opschudding begon in de raadsvergadering van mei, toen er twijfels werden uitge sproken over de geloofwaar digheid van de subsidie-aan vraag van de club voor een [nieuwe veldverlichting. Daar bij werd, zo meent het bestuur, I gesuggereerd dat er bedrog in het spel was. Aanvankelijk leek alles in kannen en kruiken. De club zou een subsidie van 10.000 gulden [opstrijken en nog een renteloze [lening van 20.000 gulden krij- I gen. Dit alles gebaseerd op de I gegevens dat de verlichting zo- f wat dertig mille zou gaan kos- I ten. Tijdens de vergadering [van de financiële commissie I werd echter aangedrongen op het opvragen van offertes bij plaatselijke ondernemers. I „Terecht", aldus het bestuur, I dat vervolgens net voor de raadsvergadering een verza- Imellijstje overlegde, waaruit [bleek de prijzen allemaal schommelden rond de dertig nille. De heibel ontstond toen |A. Roctus tijdens de vergade ring met een offerte op de proppen kwam van 17.600 gul den. Dat bedrag, zo schrijft het bestuur, hield echter louter de materiaalkosten in. Dus exclu sief plaatsingskosten en btw. „Hier is sprake van een zeer onzorgvuldige vergelijking van absoluut niet vergelijkbare be dragen", aldus het bestuur. „Dit raadslid had zich vooraf beter moeten en kunnen oriën teren". Dat de club enkel een verza- melstaat heeft ingeleverd en niet de eigenlijke offertes laat zich volgens het bestuur ge makkelijk verklaren. „Als niet gevraagde gegevens niet wor den overlegd, dan kan dat de voetbalvereniging niet worden aangerekend". Inmiddels is de kwestie gere geld, maar het bestuur ver wacht wel dat er vanuit de po litiek excuses gemaakt worden. De club haalt daarbij de reactie van voorzitter van de Tweede Kamerfractie van het CDA Bert de Vries aan over het boek de voormalige staatssecretaris Gerrit Brokx: „De beschuldi gingen zeggen meer over de schrijver van het boek dan over de feitelijke gang van za ken". jan Oostburg maakt bekend i jrgemeester en wethouders vaul P.J.S. Ocké te Breskens vrijstel-I bedoeld in artikel 18a van de Well irdening, dit voor het plaatsen vanl ijn perceel De Hullustraat 28 tel rekking hebben op het bouwplan vrijstelling liggen met ingang van imeentesecretarie, sectie Ruimte-1 adhuisplein 1 te Oostburg, gedu- en voor een ieder ter inzage. Ge-I ode is een ieder bevoegd even-1 jen het verlenen van deze jns college in te dienen. De burgemeester voornoemd, I J. Kruize, burgermeeste I dat werk biedt aan 540 personen, wl-l anderen in het kader van de Wet Sociale| :rkzaam zijn. eft vestigingen in Oostburg, Hulst, Te-I eigen produkten die in grote hoeveelhe-1 t in binnen- en buitenland en verrloül jpdrachten. cultuur- en civieltechnische werken uit -Vlaanderen. latiseerde administratie wordt verwed R-9300 computersysteem. In de komenf belangrijk worden uitgebreid, met nart ebesturing zal geautomatiseerd word» :es voor te bereiden en de invoering god rlopen is de interessante functie vaart per week I Van onze verslaggever [„Daar mogen we zeer gelukkig [mee zijn", stelt directeur H. de Gucht van Den Dullaert. „Dat [is een aanmerkelijke verbete- [ring met vorige jaren". De Gucht wil het geboekte resul- I taat niet direct wijten aan de nieuwe organisatie-construc- tie, waarmee dit seizoen werd gewerkt. Die houdt in dat de [gemeente zich niet meer be- moeit met het contracteren van [voorstellingen, maar daarin ectleider ressorteert rechtstreeks ondtf nct-directeur algemene en financiële tf it zich bezig met onderzoeken op het S* o knelpunten in de informatievoorzienW |t voor het mede opstellen, jaarlijks It en uitvoeren van het informatieplan; rdineert en begeleidt de automatisering e": Ad dyseert bestaande werkwijzen en w lien voor mogelijke verbeteringen; lerhoudt contacten met leveranciers vrt n software. ig HEAO-bedrijfsinformatica of ge andere HBO-opleiding; contactuele eigenschappen; minimaal 25 jaar; ig in een soortgelijke functie, bij vi produktiebedrijf. hologisch onderzoek kan deel uit llicitatieprocedure. jk van leeftijd en ervaring. De bij de ov» ruikelijke rechtspositieregelingen zijn rmatie kunt u inwinnen bij de heer tct-directeur, tel.nr. 01150-77202. icitaties kunt u binnen 14 dagen richten aj ecteur van Dethon, Postbus 163, 4530 Voor redactionele zaken, niet voor advertenties of bezorgklachten, kunt u dit weekeinde terecht bij Eugène Verstraeten, 01140-16755. Bgg 01153- 1534. Zondagmiddag 01150-17920. jjCSUD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND 'oorkal maW fantoren lerneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. ■foenlngstijden: '■'0-12.30/13.30-17.00 uur. '«neuzen: Rein van der telm (editie-chef), Romain ?n Damme, Frank Deij, nny van Gremberghe, „onald Verstraten, Cor de er(foto), Ton Koomen sport). J°®s: Jan Jansen. ™lst: Eugène Verstraeten, oeP Trommelen. tovertentie-exploitatie ospecteur Zeeland: Menu, privé tel. 01150- 17-10 Den Dullaert de vrije hand laat. „De laatste jaren zijn in heel het land de toeschouwersaan tallen gedaald", weet De Gucht. „Dus dat was niet iets wat spe ciaal in Hulst speelde. Maar nu is er een tendens waar te ne men dat de mensen weer wat meer naar het theater gaan. Vandaar dat we over een ge slaagd seizoen kunnen spre ken". Vier keer moest Den Dul laert het bordje 'uitverkocht' voor de kassa hangen. Dat was bij Seth Gaaikema, BZN, Ti neke Schouten en de Hennie Huisman show. De drie koffie concerten die de werkgroep or ganiseerde werden een flop, met in totaal een kleine hon derd bezoekers. „Het blijkt dui delijk dat de middag niet aan slaat. We stappen er in het nieuwe seizoen dan ook vanaf". Opmerkelijk is overigens dat bij koffieconcerten van de Hul ster Harmonie de zaal wel tel kens goed gevuld is. „Die zullen dan ook gewoon doorgaan". De Gucht is dan meteen beland bij de vele andere voorstellingen die zonder subsidie van de ge meente hebben plaatsgevon den. Allereerst zijn dat optre dens van amateurtoneelgroe pen uit de streek, telkens voor een uitverkochte zaal. Een con cert door de popgroep Golden Earing trok 650 liefhebbers en Avro's Discoveryshow scoorde zelfs duizend bezoekers. Het staat nu al vast dat dit muziek- en lichtspektakel volgend sei zoen terug naar Hulst komt. De datum is nog niet bekend. Ook volgend seizoen brengt de werkgroep weer negentien voorstellingen met geld uit het gemeentelijk cultuurpotje. Nog meer dan dit seizoen wil De Gucht proberen het bedrijfsle ven warm te maken voor spon soring. „Steeds meer bedrijven gaan er toe over om geld te stoppen in cultuur", weet De Gucht. Zo waren er afgelopen seizoen bedrijven die geld bij pasten. Anderen kochten een hele serie kaartjes op en stel den hun personeelsleden in de gelegenheid tegen een korting voorstellingen bij te wonen. „Uiteraard heeft dit er ook toe bijgedragen dat de bezettings graad goed is geweest". Omstreeks half augustus komt de nieuwe Uit-krant uit, waar het aanbod voor het nieuwe seizoen uitgebreid aan bod komt. De voorverkoop voor de verschillende theatervoor stellingen begint dan eind augustus. Ontwerpen van prints doet Radio Zeeland zelf, met geavanceerde computer-apparatuur. - FOTO'S DE STEM COR J. DE BOER SEB. BLOMMAART (54) uit Sint-Jansteen opende in 1955 in zijn woonplaats een radio en tv-zaak. De zaak liep voorspoedig, er kwam een vestiging in Hulst. In die tijd kwam ook het gebruik van de mobilo foon in zwang. Blom maart importeerde en verkocht die. Tegelijker tijd werden reparaties van defecte radio's en ra- dar-apparatuur aan boord van schepen ver richt. En langzamerhand kreeg dit de overhand. In 1970 deed Blommaart de zaak van de hand, ver huisde naar Terneuzen en SA. Blommaart Electro nics werd Radio Zeeland. Door Rein van der Helm DE VERREGAANDE inte resse in de scheepvaart leidde tot toelegging op de ontwik keling en verbetering van nautische apparatuur. Daar naast specialiseerde het be drijf zich ook in telecommu nicatie. De zaken liepen voorspoe dig, binnen zeventien jaar werd viermaal verhuisd. Ra dio Zeeland werd een holding met drie dochters, het perso neelsbestand breidde zich uit tot 45, produkten geëxpor teerd 'all over the world' en de oprichter eigenaar bleef onvermoeibaar zeven dagen per week, twintig uur per dag voor zijn bedrijf in touw. Nu is hij eindelijk eens met va kantie. „Wij hebben hem eigenlijk op vakantie ge duwd", zegt zoon Willem Blommaart. De begintijd was niet gemak kelijk voor Radio Zeeland. Vijf grote bedrijven beheer sten in feite de markt voor de navigatie-apparatuur, waar bij - merkwaardigerwijs - de binnenvaart totaal over het hoofd werd gezien. „Vader ontdekte het gat in de markt. De binnenvaartschepen ble ken gebrekkig uitgerust, wa ren niet interessant voor de grote jongens. Maar omdat er zoveel binnenschippers zijn was de markt wel interessant als er behoorlijke apparatuur voor was". En die ontwikkelde Seb. Blommaart. Als eerste in Europa slaagde hij erin een automatische piloot voor de binnenvaart te ontwikkelen, die kon worden aangesloten op bochtaanwijzers van di verse merken. „Dat brak de markt open. Wij konden een lage prijs hanteren. Toen is de basis van ons bedrijf gelegd. Op het gebied van automati sche piloten zijn wij nog steeds marktleider", zegt zoon Willem trots. In de visie van vader Seb. moest zijn bedrijf een bin nenvaartschip volledig kun nen installeren en daarnaast zelf een produktiebedrijf zijn. De zaken verliepen voorspoe dig en in 1978 opende Radio Zeeland zijn vestiging in Dor drecht. „Precies op de plek waar de transportstromen van en naar Rotterdam alle maal langskomen." Schakelingen worden nauwkeurig gecontroleerd De klad kwam er een beetje in, in de beginjaren tachtig. Problemen in de binnen scheepvaart. Ijlings richtte het bedrijf zich ook op de landcommunicatie. Terug naar vroeger, toen de mobilo foons hun intrede deden. In de zeventiger jaren was met landcommunicatie al er varing opgedaan bij de aan leg van een calamiteiten-net werk langs de autoweg Rijs- sel-Eindhoven en werd een communicatie-netwerk geïn stalleerd in het Antwerpse havengebied. Meidtafels voor brandweer en chemische in dustrie volgden snel. De schade door de malaise in de scheepvaart werd beperkt, alleen moest de afdeling pro- duktie worden ingekrompen. „Maar een jaar later waren die ontslagen mensen weer bij ons aan het werk". Ontwerper Seb. Blommaart bleef niet stilzitten. In de be ginjaren tachtig ontwierp en produceerde hij een nieuwe bochtaanwijzer voor de bin nenvaart, een gyrotol. De tot dan toe in gebruik zijnde aanwijzer stamde af van de luchtvaart en was niet opti maal. „Vader kreeg in 1982 goedkeuring op deze vinding en sindsdien zijn wij de grootste producent voor scheepvaart-gyrotollen. Er zijn er momenteel meer dan 2000 over de gehele wereld in gebruik. Wij exporteren er veel, ook naar de USA. Spring op de Mississippi op een schip en je vindt er onze appara tuur", zegt Willem Blom maart. „In de USA hebben wij momenteel geen concur rentie en dat is zeer interes sant voor ons". Sinds de malaise in de bin nenvaart zijn de andere sterke punten van het bedrijf uitgebouwd. „Je bent dan niet van één tak afhankelijk, alle delen van het bedrijf dragen bij aan de resultaten. Het ene jaar het ene meer dan het an dere, maar als geheel sta je steviger", constateert hoofd afdeling verkoop Arjaan van Eekelen. Naast ontwikkelen en pro duceren van apparatuur is Radio Zeeland ook overge stapt op de exclusieve import van diverse communicatie apparatuur. Om de zaken be ter te kunnen overzien werd vorig jaar besloten het bedrijf op te splitsen. 'Moeder' Radio Zeeland kreeg drie dochters: telecommunicatie, scheepsna- vigatie en Radio Zeeland GmbH (Duitsland). De scheepsnavigatie en ontwerp afdeling blijven in Terneu zen. „Een prachtige plek voor onze export", zo werd gezegd. Natuurlijk vindt ook produk- tie plaats in de Scheldestad. „Maar veel wordt uitbesteed. Wij ontwerpen hier en maken sommige vitale onderdelen zelf." En inmiddels hebben de ontwerpers van Radio Zee land weer een primeur. Als eerste is men erin geslaagd een elektronisch magnetisch kompas te construeren waar bij de sensor geen enkele af wijking geeft tussen min veertig en plus tachtig gra den. Bovendien werkt hij on der alle weersomstandighe den en zijn onder meer de reddingboten van de KNZHMRD ermee uitgerust. Daarnaast is men nu in op dracht van rijkswaterstaat bezig met het ontwikkelen van een systeem waarbij bruggen onbemand bediend kunnen worden. Geen nieuwtje voor het bedrijf, want diverse bij de Ooster- scheldewerken ingezette kra nen werkten al op 'afstands bediening' van Radio Zee land. De blik wordt verder op de toekomst gericht. „Binnen vaart maakt momenteel nog een groot deel van onze nauti sche omzet uit. Wij willen ons nu ook gaan richten op visse rij, kustvaart en de plezier- vaart. Voor dit laatste is zelfs een aparte tak binnen het be drijf geticht", zo zeggen Blommaart jr. en Van Eeke len. Kennelijk met succes want op de Hiswa 1988 bleek de stand van RZ (Radio Zee land) Yachting een succes. „En er zijn enorm veel gefor tuneerde pleziervaarders die niet op een cent hoeven te kij - ken en die graag professio nele apparatuur aan boord willen hebben. Nou en die willen wij graag leveren". BEJAARDENSCHIETING - Donderdag 14 juli wordt in het gemeenschapscentrum 't Heike een bejaardenschieting gehouden. Aamvang 13.30 uur. BRIDGE - De leden van de bridgeclub speelden de ze vende wedstrijd van de zo mercompetitie. Het was een draaiende Mitchell met twaalf paren. Uitslag: 1. he ren Rademakers-Atkins, 2. dames Smulders-Van Puy- velde, 3. heren De Booy-Tim- mermans. BEJAARDENSCHIETING - Zaal 't Helleken met 44 perso nen. Hoge vogel: G. Pieters, Stekene; eerste zijvogel: me vrouw Van Meele, Klooster zande; tweede zij vogel: J. Baart, Stekene; grootste aan tal (5): S. Pieters, PASTORAAL WERKER - Met ingang van 1 juli is voor de kring Koewacht Hei kant St.-Jansteen Jos Meijer als pastoraal werker in dienst getreden. Hij heeft zich gevestigd in de pastorie te Koewacht. In de komende weken zal hij kennismaken met de parochianen van de St.-Johannes de Doper-paro chie. KAARTING - In het gemeen schapscentrum De Warande namen 36 personen aan de prijskaarting deel. Uitslag: 1. O. Weemaes, 2. P. Verstrae ten, 3. E. de Beule, allen St.- Jansteen. .BEJAARDENSCHIETING - De Schutterssociefeit Groot Hulst houdt woensdag 13 juli een bejaardenschieting in ca fé De Kroon. Aanvang 13.30 OUD PAPIER - De Polder jongens uit Hengstdijk heb ben hun route voor het opha len van oud papier aanzien lijk uitgebreid. Voortaan be perken ze zich niet meer tot Hengstsdijk, maar halen ze ook oud papier op in Ossenis- se, Kuitaart, Lamswaarde en Terhole. Zaterdag gebeurt dat voor de eerste keer, tussen 10.00 en 13.00 uur. ECHTPARENTENNIS - De tennisclub Eikenhof in Koe wacht hield het jaarlijkse Echtparentoernooi. Winnaars van de avond waren Frank en Marleen van Mosselvelde. Af gelopen zondag kwamen de mannen aan de beurt om hun krachten te meten. Als beste speler kwam Gerry Achter huis uit de bus. TERNEUZEN - In het samenspel tussen Hulst en St-Jansteen vlo gen vanuit Orleans 153 oude dui ven. De hoogste snelheid was 1540.30 meter per minuut. 1. en 5. R. Dankaert, 2. en 8. Ed. van Goe- them, 3. E. van Deursen, allen St.-Jansteen; 4. combinatie Die- leman-Buijs, 6. P. D'Hondt, bei den Hulst; 7. Joh. van Spaan- donck, 9. J. Verheijden, 10. J. de Wit, allen St.-Jansteen. Concoursbond Zuid-Beveland met 934 duiven, 1583.81 mpm: 1. C. Hermes, Lewedorp; 2. Sj. van Eykeren, 's-Heerenhoek; 3, 9. en 10. J. van Maldegem, Heinkens- zand; 4. A. Vermast, Yerseke; 5. J. Steenhard, Goes; 6. combinatie Boudens-Raas, Kwadendamme; 7. M. van Hekken, Kloetinge; 8. J. Verhaagen, Goes. De Snelvliegers Oostburg met 109 duiven, 1587.44 mpm: 1. J. de Smet, 2. G. Tas, 3. en 7. M. Buysse, 4. en 5. A. Risseeuw sr., 6. J. van Neste, 8. en 9. L. Verheije, 10. J. Simpelaar. De Getrouwe Duif Cadzand met 85 duiven, 1559.35 mpm: 1. en 2. J. van de Plasse, 3. J. Kools, 4. en 8. G. Schriere, 5. A. de Putter, 6. A. Mabelis, 7. A. Duininck, 9. Abr. Vasseur, 10. W. de Die. Eerste de Beste Schoondijke met 54 duiven, 1562.22 mpm: 1. en 3. A. de Wever en zoon, 2. A. Steurrijs 4. J. de Poorter, 5. J. Temmer man. De Bonte Duif Aardenburg in sa menspel met De Grensvliegers Eede met 50 duiven, 1591.8 mpm: 1. en 3. E. Rammelaere, 2. H. Coc- quit, 4. O. van Queckelberghe, 5. N. d'Hondt. Recht voor Allen Sluis, 1539 mpm: 1. P. Groosman, 2. en 5. me vrouw Coppens-Baert, 3. G. Tan- ge, 4. H. van Damme-Verheule. De Hoop Biervliet met 70 duiven, 1522.86 mpm: 1en 4. O. en M. de Bree, 2, 3. en 8. J. Lecluijze, 5. J. du Puy, 6. en 7. Herman de Dob- belaere en dochter, 9. M. Brevet, 10. M. Deveneijns. Strijd ln Vrede Groede met 97 duiven, 1575.06 mpm: 1. en 7. me vrouw Buijze, 2. J. van Hoeve, 3, 5. en 9. L. van de Wege NS, 4. E. Ulijn, 6. Chr. Verhage, 8. A. Beun, 10. G. Dusarduijn. Nog Sneller Breskens met 116 duiven, 1578.69 mpm: 1,3. en 6. W. Fenijn, 2. J. Reynvoet, 4. W. Daansen, 5. A. Cornells en zoon, 7. J. van Oostenburgge, 8. C. van Opdurp en zoon, 9. R. de Smit, 10. J. Boeije. BAPAUME Strijd in Vrede Groede met 388 jonge duiven, 1902.93 mpm: 1,5,6. en 8. L. van de Wege NS, 2,3,4. en 9. A. Schaap, 7. Jac. Wille, 10. A. Manhave. Met 23 oude duiven, 1913.47 mpm: 1. G. Dusarduijn en zoon, 2. en 3. L. van de Wege NS. Nog Sneller Breskens met 374 jonge duiven, 1940.26 mpm: 1. en 2. G. van Drie en zoon, 3. J. Boeije, 4. L. Ras, 5. en 10. M. Ver sprille, 6. J. Reynvoet, 7. J. Note- baart, 8. Th. Smallegange, 9.1. de Jonge. Met 87 oude duiven, 1911.44 mpm: 1. en 2. Ch. de Looze, 3. en 4. W. Vinjé, 5.1. de Jonge. De Hoop Biervliet met 344 jonge duiven, 1880.61 mpm: 1. en 3. J. Lecluijze, 2. P. Jansen, 4. Joh. de Meijer, 5. A. Neve, 6. J. Moens, 7. A. Boeije, 8. C. de Regt-Bracke, 9. A. de Groote, 10. M. Vonhout. Met 99 oude duiven, 1922.88 mpm: 1,5. en 7. A. Provoost, 2. J. van Ee, 3. P. en M. de Bree, 4. Her. de Dob- belaere, 6. M. Brevet, 8. M. Deve neijns, 9. combinatie Van de Lin de-de Regt, 10. M. Vonhout. De Reisduif Breskens vanuit Cambrai met 147 jonge duiven, 1438.12 mpm: 1, 2, 6, 7. en 10. A. Ribbe, 3. en 4. M. Quaars, 5. en 9. J. de Meester, 8. L. Verberkmoes. Van zondag 12 u. tot dinsdag 12 uur is voor geestelijke bijstand onderstaande pastorie te berei ken. OOST-ZEEUWSCH-VLAAN DEREN Hulst, Hontenisse en Koewacht - Past. G. Claessens, St. Jansteen, tel. 01140-12187, ofwel ziekenhuis Hulst tel. 01140-12651. Van onze verslaggever HULST - Er moet extra bo demonderzoek gedaan wor den nabij de Oude Galgen straat in Sint-Jansteen. Dat is nodig om er zeker van te zijn dat de grond, die valt in het zuidelijk gedeelte van het uit breidingsplan Tragel, veilig is voor woningbouw. Met name speelt mee dat dit gebiedje gelegen is nabij de voormalige vuilstortplaats in Sint-Jansteen. „Het is bij dit soort onderzoeken zo dat men altijd wel iets vindt", stelt wet houder G. van de Voorde. „Maar dat hoeft verder niets te betekenen. Met name vanwege die voormalige stortplaats wil len we het echt zeker weten en daarvoor hebben we meer ge gevens nodig". Volgens de wethouder zijn de eerste onderzoeken die ter plaatse zijn uitgevoerd onvol doende geweest om aan te to nen dat de grond inderdaad he lemaal veilig is. Daarom moe ten nu op meerdere plaatsen monsters genomen worden. Daarmee is een extra uitgave gemoeid van 20.000 gulden. Van onze correspondent WESTDORPE - De Sherrows (Sherpa's en Rowans) van de Scouting Westdorpe gaan dit jaar op kamp naar Parijs. Zondag 10 juli vertrekken zij vanaf het scoutinggebouw 't Hjem' voor een tweedaagse fietstocht, die hen naar een plaats tussen Amiens en Parijs zal brengen. Onderweg zullen de tien sherrows en twee leiders overnachten op een boerderij. Dinsdag 12 juli gaan zij per autobus naar Parijs Waar ze twee dagen verblijven in een jeugdherberg. Maandag 18 juli begint de terugreis langs de Noord-Franse en Belgische kust waarbij men de nacht doorbrengt in Oostende. Dinsdag verwacht men terug te zijn in Westdorpe. De meeste overnachtigsplaatsen tijdens de heen- en terugreis zijn niet voorzien. Boerenschuren- en erven zullen dan ook vaak als slaapplaats moeten dienen.

de Stem | 1988 | | pagina 17