WD wil maatregelen tegen KEP-directeur [PROJECTGROEP WIL EXPERIMENT OP LANDELIJKE BASIS i vertu re' Nedlloyd moet voor 'Ondernemingskamer Banië X& [GlGMttlSCHEj kortingen ■•nS Baniëls FNV probeert de jeugd te winnen I jeTeiya aantasting privacy BINNENLAND DE STEM COMMENTAAR Anna Broere is verkocht T5. DE STEM BINNENLAND DONDERDAG 7 JUL11988 DEN HAAG - Een verdachte moet nog voordat Ihij door de politie ondervraagd wordt, contact Ijkunnen hebben met een advocaat. ■*<£- 2£Sk- TEL. 076-214666 SOLLICITATIEGIDS VOOR SCHOOLVERLATERS UITGEBRACHT NIEUWSOVERZICHT EG wil uitbreiding Eurocontrol in Beek Ambtenaren: Paspoortwet schendt privacy Ministers leggen politie regeling op Nieuwe medicijnvergoeding al in 1989 Vergoeding gehoorapparaten wordt lager Tros vervangt spellen in Way of Life-show Vervroegd aflossen studieschuld uitgesteld ;happelijke lader paatschappelijk aan- en Nederlanders toe apen?. In 1982 on- in de sociologen UI- |:ma dit voor 116 be- Daarnaast moesten Igden dezelfde lijst ken in volgorde van Jlijkheid, met boven- eroep dat men het hebben. Aanzien en slijkheid bleken voor beroep vaak sterk lopen. De verschillen *t grootst bij: Aantrekkelijkheid Aanz. 1 50 2 34 3 45 Ster 0 inw.) 6 31 industrie met rknemers 13 22 lieger 15 1 ?ster inw.) 17 23 industrie met (nemers 26 9 ■«verzorgster 43 86 nt 45 74 ppelijk werker 46 19 :hnicus omroep 52 25 60 8 er radio 63 28 ter 73 15 sondernemer 86 104 T28 Van onze Haagse redactie PEN HAAG - De WD heeft gisteren aangedrongen op maatregelen tegen direc teur Baard van de Schie- damse paspoortproducent £EP. De VVD vindt het 'onoirbaar' dat Baard in een interview met het weekblad de Haagse Post dreigt 'tienduizenden' verval ste paspoorten op de markt te brengen. Baard overweegt dat te doen in het geval de Staat per 1 september de samenwer- kingsovereenkomst met KEP voor de productie van een nieuw, fraudebestendig reisdo cument opzegt. In vragen aan minister Van den Broek (Buitenlandse Za ken) en diens collega Korthals Altes (Justitie) vragen de WD'ers Wiebenga en Weisglas zich hardop af of 'het wenselijk is dat de Staat der Nederlanden zaken doet met een onderne mer zolang die zich een derge lijk dreigement veroorlooft'. Bovendien vinden de liberalen de uitspraken van Baard 'niet bevorderlijk voor het vertrou wen van het publiek in het door deze ondernemer te vervaardi gen paspoort'. In het interview met de HP laat KEP-directeur Baard zich onder meer ontvallen: „Maar op het moment dat deze over eenkomst gecancelled wordt, wil ik het Nederlandse volk waarschuwen. Dan ga ik het oude zwarte vod maken, dat is voor mij heel makkelijk. En weet je waar dat terecht komt? In de onderwereld van Amster dam. Blanco. Tienduizend, honderdduizend, je zegt het maar. Hoe dan ook, ik trek al tijd aan het langste eind". Baard kwalificeert PvdA- paspoortspecialist De Visser als 'een echte boef'. De Visser op zijn beurt noemde de KEP- directie vorige week tijdens de parlementaire enquête 'niet be paald oude adel'. De WD'er Hermans, voorzitter van die enquêtecommissie, wordt om schreven als 'een politiekeling'. 'Diep respect' heeft de KEP-di recteur voor ex-staatssecreta ris Van Eekelen, onder wiens verantwoordelijkheid de sa menwerkingsovereenkomst werd getekend. Het ministerie van Buiten landse Zaken wilde gisteren niet reageren op de uitlatingen van Baard. De interim-mana ger van KEP, oud-Philips-top- man Van Dijk, wil weinig waarde hechten aan de uit spraken van zijn directeur. Die zijn volgens hem niet gemeend, maar veeleer te beschouwen als 'emotionele uitbarsting van iemand die de laatste tijd onge looflijk veel over zich heen heeft gehad'. 'Advocaat op politiebureau' I'Van onze Haagse redactie Die moet de verdachte wijzen op zijn rechten en hem al- I gemene informatie geven over datgene wat hem tijdens I het eerste politieverhoor te wachten staat. t betekent, weten som- fiet niet". pn de jaren vijftig en [in van de jaren tachtig Nederlandse samen- |spener, stelt Ultee vast. ep van de zoon ging verband houden met z'n vader, en bij hu- pn kwam 'soort zoekt ainder voor. landen proberen de £id en de gelijke kansen te bevorderen, met door het onderwijs toe- fLijker te maken. Haalt el uit?. fet veel, wel wat. Meestal men financiële belem- gen op, maar misschien men meer kijken naar |ele barrières. Opvattin- 'onderwijs is toch niets ons soort mensen', zou je die culturele ères niet even goed kun- lechten?". afgelopen tijd steeds j luldiger wordt. .'ige week nog uitte de I iter van Defensie, gene- /eljko Kadijevic, zijn on- ;gen over de toenemende I fk van de bevolking op de rachten. „Ons geduld t op. We wensen niet lan-1 j aan kritiek bloot te p', zei de generaal. druppel die de leger- I er deed overlopen, was protest van de inwoners republiek Slovenië te lde arrestatie van twee nalisten en een soldaat. Idrietal zou militaire ge- j ten hebben prijsgegeven. "eer dan 20.000 inwoners! |en spontaan de straat op luisteren naar popgroe- en dichters die een optre-1 verzorgden ten gunste j het gearresteerde drietal. I praal Kadijevic zag in dit een 'vijandelijke actie' de 'grondwettelijke orde I Joegoslavië ernstig in ge-1 bracht'. onderminister van De-1 sie, vice-admiraal Petar üc, gaat nog iets verder. J gens hem ziet het leger de ïmunistische partij als te boeman. „De Joegosla- che autoriteiten zijn op-[ tunistisch en besluiteloos, zijn niet in staat het volk I weg te wijzen naar een re- utionaire omvorming van| maatschappij", zegt de on- ■minister. Stipe Suvar is momenteel) der van een vulkaan die eds meer lava begint te j jwen. Tot een echte uitbar- ng is het vooralsnog niet! komen. Nog niet. k, die feitelijk neerkomt op ken van de Vijfde Repu- levenswerk van zijn histo- aal Charles de Gaulle. welde van alles wat naar 1 fen partijpolitiek rook en iral volgzame regeringen en iten. Mitterrand wilde dat de PS oppermachtig was, droomt hij toch van een sa-1 dng met gematigd rechts die J de geschiedenisboekjes zal als de man die de twee helf- het volk bij elkaar heeft ge- ecente geheime ontmoeting mond Barre hierover is uit- vat de stemming er aan de ische basis niet vrolijker op maakt. Zo doet het wonder- h nu voor dat de socialisten- oude-stempel op één lijn zit- de gaullisten, die ook niets itieke vermengingen moeten Men begrijpt elkaar een stuk «ïdanks of dankzij Mitter-1 Dat is een van de aanbevelin- I gen van een projectgroep, be- I'staande uit vertegenwoordi- Igers van de Orde van Advoca- j ten, de Vereniging voor Rechtshulp en de Recherche school in Zutphen. De aanbeve- ling is terug te vinden in een lboek, dat gisteren is aangebo den aan de voorzitter van de Vaste Kamercommissie voor l'Justitie, PvdA'er Kosto. Volgens de projectgroep kan [het raadplegen van een advo- [caat voor het politieverhoor 'en alternatief zijn voor het voorstel om de raadsman tij dens het politieverhoor toe te laten. Minister Korthals Altes [(Justitie) en een meerderheid de Tweede Kamer zijn tegen dit laatste plan; de aanwezig heid van een raadsman bij het olitieverhoor zou huns inziens de voortgang van het politie onderzoek kunnen schaden Om het vooraf raadplegen [van een advocaat in de praktijk nogelijk te maken, zou de hui- lige bereikbaarheidsdienst van de advocatuur moeten worden ïitgebreid. De projectgroep |pleit om te beginnen voor een vee jaar durend experiment bp een aantal politiebureaus. De advocaten die in dat ex periment gaan meedraaien, moeten niet alleen verdachten, maar ook slachtoffers bijstaan, bijvoorbeeld bij het bemidde len in schikkingen en het advi seren over het verkrijgen van schadevergoeding. Deze taak is nu, ook op experimentele basis, nog weggelegd voor de politie. In de praktijk is het nu nog zo dat een verdachte pas na het eerste politieverhoor, waarvoor de wettelijk vastgelegde maxi mum-termijn van zes uur geldt, recht heeft op bijstand - van een advocaat. Die advocaat mag vervolgens tijdens het ge rechtelijk vooronderzoek, het onderzoek door de officier van Justitie voordat het tot een rechtszaak komt, de verhoren wel bijwonen. In bijvoorbeeld de Verenigde Staten is het zo dat de advocaat altijd bij ieder verhoor aanwezig moet zijn. Volgens mr. Holthuis, be stuurslid van de Nederlandse Vereniging voor Rechtspraak, hoeft het nieuwe systeem niet veel geld te kosten. „De advo caten moeten toch een piket dienst draaien. En die zullen daar meestal wel toe bereid zijn, omdat ze aan die eerste contacten zeker klanten zullen overhouden", aldus Holthuis. IROTTERDM (ANP) - Het fctransportconcern Nedlloyd I heeft van het parket van de I procureur-generaal bij het 1 gerechtshof te Amsterdam leen dagvaarding ontvangen lom voor de Ondernemings- I kamer van het hof te ver- I schijnen. |Het concern heeft laten weten ldat de dagvaarding twee pun- lten van de jaarrekening over 11987 betreft. DE ROEP om een harde aanpak van de zware criminaliteit is niet Van de laatste tijd. Al jaren claimen politieke partijen - van links [tot rechts - dit thema alsof ze het zelf hebben uitgevonden, in de ^wetenschap dat je met dit onderwerp bij de kiezer geen kwaad kunt doen. Ook het kabinet heeft van de criminaliteitsbestrijding een hoofditem gemaakt. Minister van Justitie Korthals Altes roept met grote regelmaat hoeveel belang hij hecht aan het terugdringen yan de zware misdaad. Uitspraken die niet helemaal parallel lo pen met de fikse bezuinigingsplannen die bij de politie op stapel (staan. Het is normaal dat in dit koor van roependen om meer en har- pere maatregelen, zich ook politie en justitie scharen. Het arron dissementsparket Den Bosch bijvoorbeeld heeft de afgelopen da gen nadrukkelijk van zich laten horen. In het jaarverslag 1987 wordt de uitdrukkelijke wens naar voren gebracht dat politie en Justitie meer wettelijke mogelijkheden moeten krijgen om van ware criminele feiten verdachte personen, af te luisteren. De gedachtengang van het Bossche parket is niet onlogisch. Jok aan de georganiseerde misdaad gaan de technologische pntwikkelingen niet voorbij. Zij maakt gebruik van technische ap paratuur die politie en justitie niet mogen gebruiken omdat de puidige wetgeving ze dat verbiedt. Het Bossche parket - de Bre- pase persofficier van justitie is het overigens met die mening he lemaal eens - vreest door deze ontwikkeling de greep op de pware misdaad kwijt te raken. I Begrip tonen voor de problemen van het zwaar geplaagde op sporingsapparaat, wil echter nog niet zeggen dat de door het possche parket aangedragen ideeën ook maar meteen in de wet fn u en moeten worden ingepast. Vooral de suggestie om in de [oekomst gebruik te mogen maken van een richtmicrofoon, waar- fuee |e in de open lucht op grote afstand een gesprek kunt afluis- ■eren, gaat wei heel erg ver. 1 De vergelijking met het afluisteren van de telefoon die daarbij Gemakshalve wordt getrokken, gaat namelijk niet op. Het aftap pen van een telefoonlijn en eventueel telex en telefax kan met re delijke waarborgen worden omkleed. Met een richtmicrofoon is ra'aanzienlijk moeilijker. I Bij de met een richtmicrofoon uitgeruste politiefunctionaris valt [rauwelijks te controleren of hij niet verder gaat dan zijn wettelijke "evoegdheden hem toestaan. Het gevaar dat zaken - waar de oiitie en justitie niets mee te maken hebben - toch bij die instan- ps terecht komen, is zeer reëel. De vraag is of deze vorm van Ëan'as,'n9 van de privacy opweegt tegen de eventuele voordelen P behaald kunnen worden in de strijd tegen de misdaad. Op de laatste dag van het bezoek van koningin Eliza beth en prins Philip werd een krans gelegd bij het oor logsmonument in Oosterbeek. Tijdens de Slag om Arn hem zijn 1600 Britse soldaten om het leven gekomen. Hierna is het koninklijk paar weer naar Engeland terug gekeerd. Het drie-daagse bezoek aan Nederland was voor de Britse media geen groot nieuws. Alleen wanneer homofiele jon gens en meisjes in Amsterdam demonstreerden en daar met een rookbom naar de koninklijke auto werd gegooid, vonden de meeste Londense kranten het nodig er wat aan te doen. Bij die gelegenheid maakten zij dus wel wat ruimte vrij voor een plaatje en een verhaaltje. Maar de BBC-tv zweeg erover in alle talen. Alleen 1TN, de nieuwsdienst van de Britse commerciële tv, kwam dinsdagavond in een van zijn journaals met een koninklijke item voor de dag. De Britse media hebben kennelijk een broertje dood aan bezoeken die door hun vorstenpaar worden gebracht aan buurstaten. Alleen wanneer Elizabeth en Philip zich naar Gemenebestland begeven, worden Britse mediajongens en -meisjes wild enthousiast en kent hun productiever mogen geen grenzen. Ook de thuisredacties spreiden dan grote belangstelling ten toon. Gaat het echter 'maar' om Nederland, dan schijnt praktisch niemand enige inte resse te kunnen opbrengen. - fotoanp Het gaat om de extra af schrijving op zeeschepen en booreenheden en om de voor ziening reorganisatie/non-ac tiviteitsregeling. Nedlloyd wijst erop dat de jaarrekening in de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van begin juni is goedgekeurd en laat verder weten zich van commentaar te onthouden zo lang de dagvaarding wordt be studeerd. (ADVERTENTIE) ZIE ONZE ETALAGES Hoek Ginnekenstraat/Van Coothplein Breda - Donderdag koopavond ROTTERDAM (ANP) - Het Rotterdamse metaal- en sloopbedrijf L. van Leeu wen heeft het wrak van de chemicaliëntanker Anna Broere gekocht. Welk bedrag met de koop is ge moeid wil het uit concurrentie- oogpunt niet zeggen. De deels met het giftige acrylonytriel geladen schip zonk een maand geleden na een aanvaring op de Noordzee. Het bergingsbedrijf Smit-Tak legt momenteel de laatste hand aan de berging van de inmiddels in tweeën ge zaagde Anna Broere. Het wrak wordt naar Schiedam gesleept. Naar verwachting arriveert vrijdag op een ponton het ach terste deel van de Anna Broere. Het bijna zestig meter lange voorschip zal een week later in Schiedam aankomen. Van onze verslaggever BREDA/AMSTERDAM - De Federa tie Nederlandse Vakbeweging (FNV) timmert hard aan de weg om de jeugd voor zich te winnen. Als strijdmiddel heeft de FNV de sollicita- tiegids voor schoolverlaters uitgebracht. Het drukwerkje is een steuntje in de rug voor de tienduizenden jongeren die de school vaarwel hebben gezegd en aan de slag willen. De gids draagt als titel 'Wij zoe- ken...m/v'. De titel is inderdaad twee slachtig. Niet alleen veel bedrijven zijn op zoek naar de juiste man/vrouw, maar ook de grootste Nederlandse vakbond wil maar al te graag nieuwe leden, vooral jeugdige. FNV-voorlichter Paulus Plas: „We doen de laatste tijd veel voor jongeren, vooral op scholen. We hebben een onderzoek la ten verrichten onder zeshonderd scholie ren tussen de vijftien en negentien jaar. De cijfers spreken boekdelen. Zeventig procent heeft nog nooit van de FNV ge hoord. Van de groep die de FNV wel van naam kent, weet 64 procent niet wat de vakcentrale doet. Daarom proberen we door acties meer naamsbekendheid te krijgen bij de jeugd. Maar niet alleen dat. We leggen ook uit wat de vakbond alle maal doet". Met een gerichte benadering probeert de vakbeweging het verlies aan leden in de voorbije jaren weer te compenseren. Plas: „We kwamen al eerder uit met het blad Switch, dat speciaal voor de school verlater is gemaakt. Daarin besteedden we al aandacht aan het solliciteren. Het blad Switch is naar de scholen en de open bare bibliotheken gegaan. Daarin staat hoe je de FNV-sollicitatiegids kunt ver krijgen". De FNV-sollicitatiegids is een met teke ningen van Willem Vleeschouwer geïllu streerd drukwerkje met nuttige tips over het zoeken naar werk. Alles wat met de sollicitatie te maken heeft, wordt puntsge wijs aangesneden. Er staan zelfs enkele voorbeeldbrieven in van fictieve school verlaters die werk zoeken. Al met al een hulpmiddel voor de jongere die de eerste stap in het arbeidersleven wil zetten. De sollicitatiegids is slechts één van de nieuwe strijdmiddelen van de FNV. „We hebben ook een algemene video over de vakbeweging laten maken, die vooral ge schikt is voor de scholen", zegt Plas. „Verder heeft de FNV een scriptieservi ce. Scholieren die bijvoorbeeld iets over de werkloosheid willen weten, kunnen bij deze dienst terecht voor de nodige infor matie. Voor ons zijn al deze activiteiten een investering in de toekomst; wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. We probe ren op deze manier de vergrijzing in de vakbeweging tegen te gaan". „Maar we kijken ook verder", vervolgt de FNV-voorlichter. „We hebben nogal wat leden in de traditionele sectoren. We willen ons nu meer op het gebied van de commerciële dienstverlening begeven. Verder proberen we ook meer vrouwen bij de vakvereniging te krijgen. Er zijn de laatste jaren wel meer vrouwen gaan wer ken, maar hun aantal in de FNV blijft ge ring". i/ V? Mocht u, het slechte weer ten spijt, toch besluiten om naar het strand te gaan, drink daar dan liever geen bier. Dat geldt ze ker voor de strandtentjes in Scheveningen, Zandvoort en Noordwijk. Tappils daar is bijna net zo vies als het Noordzee water. Die 1 kun je er rustig uit laten. Bierkenners van 's lands grootste brouwerij keurden het bier ter plekke en kwamen tot de conclusie dat er bijna niets deug de. Het bier was te lauw, de glazen waren vuil, er werd in plas tic bekertjes geschonken en het was veel te duur. Zelfs bij een rimpelloze zee hebben de golven nog meer schuim dan het aan het strand getapte glaasje. De bierkenners zijn nu in genoemde badplaatsen uiteraard geen getapte gasten meer. Ik weet niet of dat wat voor Zandvoort, Scheveningen en Noordwijk geldt, ook opgaat voor de rest van onze kust, maar als dat zo is dan vind ik dat we daar als volk het een en ander aan moeten doen. Het ongenoegen onder de geregelde badgasten zou zo groot moeten zijn dat het gaat gisten. Er moet kennelijk eerst gedon der in de glazen komen alvorens er een behoorlijk pilsje ge schonken wordt. Er is maar een manier om al dit ongenoegen te voorkomen: eis geflest te worden als u bier bestelt. MERIJN STRAATSBURG - Uitbreiding van het Europese luchtver keersleidingscentrum Eurocontrol in Beek is absoluut noodza kelijk om een dreigende luchtramp boven Europees grondge bied te vermijden. Als de nationale luchtvaartdiensten de dienst blijven uitmaken en de uitgroei van Eurocontrol blijven belemmeren, is aan een catastrofe niet meer te ontkomen. Het voltallige Europese Parlement steunde gisteren in Straats burg op deze wijze het streven van de Nederlandse Europarle mentariër Cornelissen (Christen-Democraten) en Visser (So cialisten) om de Europese luchtverkeersgeleiding uit handen van de nationale Luchtvaartdienst te nemen. APELDOORN (ANP) - Als de Tweede Kamer de nieuwe pas poortwet aanneemt, is er van enige bescherming van de per soonlijke levenssfeer geen sprake meer. Dat schrijft de Vereni ging voor Bevolkingsboekhouding en Militaire zaken (VBM) in een brief aan de vaste kamercommissie voor buitenlandse za ken. De nieuwe paspoortwet is momenteel bij de Tweede Kamer in behandeling. In de VBM zijn onder anderen ambtenaren ver enigd die bij gemeenten belast zijn met de afgifte van pas poorten. UTRECHT (ANP) - Tot grote woede van de politiebonden heb ben de ministers van Dijk (Binnenlandse Zaken) en Korthals Altes (Jusititie) besloten de rijks- en gemeentepolitie eenzijdig een nieuwe inconveniëntenregeling op te leggen. De nieuwe re geling werd vorige maand door de achterban van alle politie bonden afgewezen omdat ze voor een deel van het personeel een te forse inkomensachteruitgang zou betekenen. Met name het (veelal hogere) personeel dat weinig of geen onregelmatig werk verricht, zou een te forse veer moeten laten, vonden de le den van de politiebonden. Niettemin delen de bewindslieden in een brief aan de politie bonden mee dat ze vasthouden aan de nieuwe regeling waar over eind mei met de onderhandelaars van de politiebonden een principe-akkoord werd gesloten. De ministers zeggen dat er geen geld is om nog verder aan de wensen van de politie mensen tegemoet te komen. UTRECHT (ANP) - Staatssecretaris Dees (Volksgezondheid) wil het zogeheten ij kprij zensysteem - waarbij ziekenfondsver zekerden zelf tot maximaal 125 gulden moeten dokken als een geneesmiddel een bepaalde kostengrens overschrijdt - per 1 ja nuari 1989 invoeren. Bij de invoering van het nieuwe systeem zal de roemruchte medicijnenknaak komen te vervallen, zo blijkt uit een adviesaanvraag van Dees aan de Ziekenfonds raad (ZFR). DORDRECHT - Doven en slechthorenden dreigen de dupe te worden van een slepend conflict tussen de ziekenfondsen en de handel in hoorapparaten en andere audiologische apparatuur. De fondsen willen korten op de vergoedingen voor dergelijke apparatuur. Fabrikanten, importeurs en detaillisten in hoor-apparaten en andere audiologische apparatuur zijn verenigd in de FIDA. Deze week heeft het FIDA-bestuur slechthorenden een brief gestuurd waarin het zijn visie op het conflict uit de doeken doet. Woordvoerder W. Beek van de FIDA: „De ziekenfondsen willen bijvoorbeeld slechts 25 gulden gaan vergoeden voor een huisbezoek. Een loodgieter rekent alleen al zes tientjes voorrij- kosten. In zijn algemeenheid willen de ziekenfondsen knabbe len aan het aantal uren dat wij mogen besteden aan onze klan ten. Wij denken dat dat ten koste gaat van die klanten". HILVERSUM - De Tros zal twee spellen in de Way of Life- show vervangen. Dit als gevolg van een aantal ernstige blessu res in de afgelopen zes afleveringen. Daartoe is gisteren tijdens overleg tussen ANWB, Efteling, Nederlandse Hartstichting en Tros besloten. Er volgen nog zeven afleveringen. Het gaat om de spellen 'Draaiende boomstammen' ook wel 'Ra zende rollers' genoemd en de 'Baan van rollende rotsblokken' of 'De barre baan'. Deze spellen waren de boosdoeners bij de breuken die door de deelnemers werden opgelopen. De vervan gende spellen zijn nog niet bekend. DEN HAAG - Studenten die wil len ingaan op het aanbod van mi nister Deetman (Onderwijs) om vervroegd hun studieschuld af te lossen, kunnen dat op zijn vroegst pas eind september kenbaar maken. De Produktgroep Studiefinanciering in Groningen heeft na melijk nog een paar maanden nodig om de administratieve voorbereidingen, onder meer het ontwerpen van een compu terprogramma, voor deze operatie te treffen. Studenten die vervroegd hun studieschuld aflossen, doen dat tegen een sterk kortingspercentage. Dat wordt berekend aan de hand van het aantal jaren dat de schuld nog uitstaat. Bij dat aantal jaren wordt een bonusjaar opgeteld; het totaal wordt vervolgens met vier vermenigvuldigd. De operatie moet minis ter Deetman dit jaar nog 250 miljoen opleveren. foto de stem /johan van gurp

de Stem | 1988 | | pagina 3