Bev< PODIUM POLITIERAPPORT Crosshead brengt hardrock met har 'HIER KRIJ Waarnemingen en vondsten Sas huldigt culturele kampioenen Nieuw folder huishouding en milieu MARKTEN DE STEM VAN ZEELAND 3 DONDERDAG 7 JUL11988 Willy Longueville wint bolwedstrijd W. van Hurck kermiskampioen gaaibollen Diefstal in Breskens is opgelost V. Hendrikse kampioen klei- duivenschieten Foto-wedstrijd V V Y-Breskens Haardhout Insecteneter concerten Grote kever Toertocht voor T r iumphrij ders Wedvlucht Bordeaux van de BMW-dealer Garage Veifctvggebv Direkt klaar, ook vergroot of verkleind. Stap naar MultKopy bij u in de buurt. Breda, Ginnekenweg 4, 076-22 6900 „De koningin en Johan C buitenland mijn beste namen te noemen heb ik hd Willlbro Maiden, The Scorpions en Shy is duidelijk. Crosshead werkte eerst ij) stilte aan een repertoire er, trad daarna naar buiten. Zt behaalde succes op verschil, lende West Vlaamse festi vals en bewijst op de demo- casette 'Strange Feelings dat ze kwaliteit bezit. Het optreden in Terneu zen begint om 22.00 uur. Ds toegangsprijs bedraag; ƒ3,50. DE IMAGE club in Ter- neuzen is een begrip voor jonge mensen die van rock houden. Zaterdag 9 juli treedt de bekende Belgische Hardrock for matie 'Crosshead' op. Hardrock wordt wel eens bestempeld als muziek voor dove zenuwlijders, agres sieve hooligans en ander langharig werkschuw tuig. Crosshead bewijst dat het ook ander kan. Hun muziek komt recht uit het hart. Hard met hart, volgens de bandleden. De groep bestaat uit vijf gemotiveerde en op elkaar ingespeelde muzikanten. Rudy Carlier (vocals) Ro nald De Cock (lead guitar) marc Hermans (lead guitar) Hans Brusselmans (bas) en René Mattyns (drums). De groep speelt al twee jaar in deze bezetting en de voor liefde voor Juda Priest, Iron De Zwaluw actief ter gelegenheid van het veertig jarig be staan in'75. foto de stem cor j. de boer Lokeren voor de dew. Tevens zijn er al contacten gelegd voor een optreden in het Luxem- bwgse Mersch in juli 1989. Dan hoopt De Zwaluw op te treden met trompetisten en een nieuw instrumentarium. onze drumband dolgraag weer uitbreiden met zes trompetis ten." In de vakantieperiode is het vrij stil rondom de drumband. In september staan er echte weer optredens in Dinant en Van onze correspondent WESTDORPE - Na een spannende strijd tijdens de gaaibolling in Westdorpe is Wilbert van Hurck als win naar van de driedaagse ker- miscompetitie uit de bus ge komen. Vrijdagavond startte carna valsvereniging De Koeters de kermis met een avondgaaibol- ling waaraan 43 mensen deel namen. Winnaar werd Remi Audenaerd met 28 punten, ge volgd door Emmy Audenaerd met 25 en Edwin de Bock en Jo- landa van Hurck met 21 pun ten. Maandagmorgen was het de beurt aan tafeltennisvereni ging Den Dijk met maar liefst 128 deelnemers. Winanar hier was Maurice van Dam met 19 punten; 2. Firmin de Bock 16,3. Freddy Dam, Willy Dumez en Aschwin van de Abeele met 15 punten. Remi Audenaerd had toen een flinke voorsprong op gebouwd met 39 punten. De laatste gaaibolling van carnavalsvereniging De Zuip- cilinders kende 108 deelnemers. Wilbert van Hurck werd eerste met een score van 22 punten en liet daarmee de rest ver achter zich, want op de tweede plaats eindigden Roel Dumez en Freddy Lammens met 15 pun ten, gevolgd door Mario Soe- thaert, Nita Smit en Annie de Mey met ieder 14 punten. Door de hoge sore van Van Hurck streefde hij Remi Audenaerd voorbij. Die bleef staan op 45 punten, terwijl Van Hurck 46 punten verzameld had. De derde plaats werd behaald door Firmin de Bock met 42 punten. Van onze correspondent BRESKENS - Een aantal inbraken bij Proctormast op de Middenhavendam te Breskens is opgelost. Hier voor zijn A. van D. en R. de J. uit Antwerpen aangehou den. De rijskpolitie kwam het twee tal op het spoor toen afgelopen zaterdagavond een vlag bij de zaak werd ontvreemd. SV. en LJ. uit Antwerpen werden hierbij op heterdaad betrapt. Uit een verhoor van de bei den bleek dat V. op de uitkijk gestaan heeft bij de gepleegde inbraken bij Proctormast waarbij D. en J. betrokken wa ren. Nadat allen bekend heb ben zijn ze de grens over gezet. Van onze verslaggever IJZENDIJKE - Willy Lon gueville uit het Belgische Maldegen kwam als beste boller tevoorschijn uit de tweedaagse die de IJzen- dijkse bolclub 'Molenzicht' afgelopen hield. Zowel zaterdag als zondag be hoorde hij op de bolbanen van de club tot het winnend trio. Tijdens de tweedaagse werden de 84 deelnemers bij loting ver deeld over ploegen van drie. Uitslagen: Eerste bolling zaterdag: 1. Marijke Blauw, Peet Corijn en Willy Longueville; 2. Rudi van Limmen, Andy de Schipper en Ge rard Verheye; 3. Herman Gooss- sens, Theo Vermeulen, Achiel van Puttie; Roger Bauwens, Daniël de Wispelaere, Luc van Durmen. Tweede bolling: 1. Achiel van Putte, Florence Holderbeke, Willy Longueville; 2. Marnix Holderbe ke, Romain Dhease, Cerie Dhease; 3. Gerard Verheye, Willy de Schip per, Peet Corijn; Rinus Veraart, Daniël de Wispelaere, Julien La- noy. Algemeen klassement na twee dagen: 1. Willy Longueville 10 punten; 2. Peet Corijn 8; 3. Achiel van Putte 8; 4. Gerard Verheye 7; 5. Daniël de Wispelaere 6. Van onze verslaggever SINT-KRUIS - Bij het na tionaal kampioenschap kleiduivenschieten, dat het afgelopen weekeinde in het Gelderse Liemden werd ge houden, eindigde Vincent Hendrikse uit Sint-Kruis op de eerste plaats. De Nederlandse titel in de C- klasse sleepte hij in de wacht van 38 treffers ineens en twee treffers met het tweede schot. De Zeeuw J. Mastenbroek uit Sommelsdijk eindigde met 37 treffers op een tweede plaats. NU HEBBEN we het zelf ook gezien. Het verschijn sel is bekend uit de litera tuur en het zal heus wel veel voorkomen, maar je loopt er toch niet zo ge makkelijk tegenop. On- derlaatst kwam buurjon gen Stanley Zwarekant op hoge poten aanzetten: „George meekomen! Ik verzette in de garage was gerief en ineens liepen ze daar: een sliertje spits muizen; een oude voorop en daaracher de jonkies, die zich telkens halver wege de staart van de voorganger vasthielden. Pak de je fototoestel, dat is mooi voor de krant!" Dat is zeker dat, maar te gen dat je het bovengehaald hebt zijn die beesten al ver jaard, dus daar kwam niks van. Zulke dingen komen dikwijls niet alleen: nog geen veertien dagen geleden ver telde mede-wij kbewoonster mevouw G. Jacobs dat ze ook een gezinnetje spitsmuizen op die manier in de tuin had be zig gezien. En nu wij zelf ook! Achter het duivenkot hoor den we altijd maar een gepie- p-eigenlijk meer fel uitge stoten kreetjes-en geschar rel. Spitsmuizen, de huisspits muis in dit geval, herken je gemakkelijk als je ze eenmaal kent aan die kreetjes. Ook aan de uitwerpselen, nogal smeuïge dotjes, geen keutels zoals bij echte muizen, en aan de geur van de beesten zelf. Als ze zich ergens ophouden, bijvoorbeeld onder het haardhout, een hoop stenen, tussen de bloempotten of in de compostbak, dan ruik je ze gewoonweg. Een erg pene trante geur. Katten zijn er ook niet gek op op die lucht. Ze vangen wel dollekes-zo noemt de inheemse bevolking hier deze beestjes-ze spelen er mee en uiteindelijk 'föölen' ze ze dood, maar opeten doen ze ze niet. We hoorden ze dus achter het duivenkot; daar ligt wat snoeihout en dat is overwoe kerd door klimop en ja hoor: daar was het te doen. Een ouderdier liep altijd maar in en uit een holletje en nadat het dat wel honderd keer ge daan had, kwamen de jongen eindelijk mee. De jongen met hun verhoudingsgewijze grote koppen. En aan de staart dus zoals boven be schreven. Er zijn veel huisspitsmuizen dit jaar, je hoort ze overal. Dat zal wel aan de zachte winter liggen. Spitsmuizen zijn geen echte muizen, ze be horen zelfs niet tot de groep van de knaagdieren zoals de Vrouwtje van de neushoornkever, (op de voorgrond een kwartje- fotoerikossewaarde dat ook deze soort uit ons ge west was verdwenen. Dat blijkt dus gelukkig niet waar te zijn en het was er niet één die gezien werd, nee, ineens vier tegelijk. Eddy Taelman kwam deze week aan met de afgebeelde grote kever (het muntstuk is een kwartje; het beest der halve bijna vier centimeter). Het was 30 juni door D. de Buck gevonden in de Hul- sterse wijk De Tragel. Het is een vrouwtje van de neus- hoornkever. Aan haar zie je dat niet zo, zij heeft alleen maar een knobbeltje op de kop - hetgeen op de foto goed te zien is-hij draagt echter een flinke hoorn van zo'n ze ven, acht millimeter. Deze soort is niet nieuw voor Zeeuwsch-Vlaanderen; we kregen haar wel eens eer der, maar het is allerminst een veel voorkomende. Vroe ger moet dat anders geweest zijn, toen kwamen ze veel voor aan de grenskanten. Dat is verklaarbaar als we weten dat de larven leven in ver- mold hout en in zaagsel. Dat had je daar destijds veel in verband met de klompenma kerijen. Tot slot een telefoontje dat we deze week kregen van de heer O. Verstraeten uit Sas van Gent. Hij wees er ons op dat in Sluiskil bij de kerk-al minstens van in de oorlogsja ren, mogelijk veel langer- -wel degelijk een H.-Hart beeld staat. Het is zelfs vanaf de weg heel goed te zien. Dat was dus een foutje van ons. Bedankt voor de aanvulling. ring en het verkwanselen van onze natuurwaarden zijn dieptepunt al gepasseerd is, moeten we diep teleurstellen. Leest u de kranten maar! Toch is er ook wel eens een lichtpuntje. Recentelijk is er in de herpetofauna (zo heet dat op z'n zondags; het is de dierenwereld van amfibiën en reptielen) van Zeeuwsch- Vlaanderen uitbreiding geko men. Door verschillende waarnemers werd aangetond dat hier ook voorkomen de al penwatersalamander, de hei kikker en de levendbarende hagedis. We komen daar nog wel eens uitvoeriger op terug. De grote vraag is altijd: zijn dat nu echte nieuwkomers of wa ren ze er al sinds mensenheu genis, maar zijn ze altijd over het hoofd gezien? Over die eerste twee durven we geen uitspraak te doen, over de derde wel. Die was er vroeger al, maar die is toen - ook door ons - verkeerd gedetermi neerd, namelijk als zandha- gedis. Toch dacht iedereen huis-, veld-, bos-, aard-, dwerg- en woelmuis, maar tot de insecteneters. Ze staan in feite dichter bij soorten als mol en egel en om hun voed- selvoorkeur mogen we ze nuttig noemen, al is dat een indeling die nergens op slaat, want dat is alleen maar van uit eng menselijk standpunt bciteken. We noemden het beestje al bij naam: huisspitsmuis. Toch wil dat niet zeggen dat ze bij voorkeur in huizen leven, wel graag in de buurt ervan. Dit in tegenstelling tot de huis muis, die wel graag met ons onder één dak woont en mee- eet van wat de pot schaft. De huisspitsmuis is niet de enige soort, we kennen ook nog de water-, bos-, dwerg- en veld- spitsmuis en misschien ook nog de tuinspitsmuis. Dat laatste is niet helemaal zeker, de veldspitsmuis wel en bui ten Zeeuwsch-Vlaanderen en Limburg tref je die niet veel aan, dus daar zijn we wel een beetje trots op. Wie denkt dat de verloede- Van onze verslaggever BRESKENS - De VW- Breskens houdt deze zomer in samenwerking met de plaatselijke fotografen een internationale foto dia wedstrijd. Aan de wedstrijd kan worden meegedaan door de plaatselijke bevolking en toeristen. Het thema van de competitie is 'Breskens, de zee en het land'. Dia's en kleurenfoto's kun nen worden ingezonden tot 31 oktober. Ook kunnen de inzen dingen worden afgegeven bij de VW-kantoor aan de Boule vard in Breskens. SAS VAN GENT - Triumph liefhebber Ben Everse uit Sas van Gent heeft voor de tweede achtereenvolgende keer een tour-tocht voor Triumph rijders uitge schreven. De tocht, waaraan een geza menlijke lunch vooraf gaat, gaat zondag 10 juli door Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. De auto liefhebbers worden tussen 11.00 en 11.30 uur op de Markt in Sas van Gent verwacht. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) geheel uit de Sasse harmonie, niet gering. Marquinie roemde De overige culturele instellin- met name het opleidingsgebeu- gen in Sas hadden niet gerea- ren bij de harmonie en de indi- geerd op de uitnodiging van het viduele inzet van muzikanten, gemeentebestuur of wisten „Ongetwijfeld hebben deze - geen kampioenen te leveren. - vaak ten koste van andere za- De eerste culturele hudiging ken-vele uurtjes besteed aan kreeg daarmee het karakter hun hobby", van een muzikaal onderonsje Om het succes in hun muzi- ondanks de woorden van wet- kale carrière kracht bij te zet- houder L. Marquinie richting ten ontvingen de negen kam- andere verenigingen 'deze mu- pioenen een bord met het ge- zikale prestaties als een stimu- meentewapen. Ook dirigent Jo- lans te zien zich op dezelfde han de Witte-'samen met be wijze in te zetten als de Veree- stuur verantwoordelijk voor de nigde Vrienden'. inspiratie en benaderingswijze De negen kampioenen had- van de muzikanten'- ontving den zich in 1987 op muzikaal zo'n herinnering. De negen vlak op bijzondere wijze on- kampioenen zijn: Roger Neijt, derscheiden. Hoewel het ge- Maddy Ranschaert, Rodney meentebestuur duidelijk nog Hofman, Bart Neijt, Henk No- wat moeite had met de term teboom, Nancy Sarneel, Ta- 'eulturele kampioenen', was de mare Frankevylle en Kees Pol waardering voor de prestaties fliet. Van onze correspondent SAS VAN GENT - De werkgroep Huishouding en Milieu uit Sas van Gent verspreidt deze week op nieuw een milieufolder on der de inwoners van Sas van Gent. De folder tracht de consument bewust te maken van zijn in vloed op het leefmilieu en ver groting van de zorg daarvoor. De folder noemt flink wat tips om verantwoorder om te gaan met ons leefmilieu. Met name milieubewust inkopen doen en daarmee de afvalberg tot een minimum te beperken is volgens de werkgroep de aan gewezen weg om het milieu te sparen. Zo bevat de folder tips over het hergebruik van pa pier, het gebruik van wasmid delen, wc-verfrissers, spuit bussen, batterijen, verf en compost. Van onze correspondent SAS VAN GENT - In navol ging van de jaarlijkse hul diging van sportkampioe- nen heeft het gemeentebe stuur van Sas van Gent gis teravond negen 'culturele kampioenen' in het zonnetje gezet. Dat gebeurde in de burgerzaal van het stadhuis waar naast vertegenwoor digers van het gemeentebe stuur en de kampioenen zelf, ook familieleden en be stuursleden van harmonie De Vereenigde Vrienden aanwezig waren. De gemeente recruteerde de kampioenen voor deze eerste culturele huldiging namelijk KAPELLE, 6 juli - Fruitveiling: tuur: kil 05 220-230, 06 170-ffl Morel zonder steel: kl2 160. Aard- 130,10 100. kl 12 80. kl2 06 12Öj beien natuur kg: kl2 480. Aard- 08 60-120,09 50,10 50, kl 12 60] beien natuur ds a 200 gr: kil A Peen natuur: kil 89-90. Rabaj 112. Aardbeien natuur ds a 500 kla 19-44. Spitskool: kil A «I gr: kil A 300. Korona natur kg: A 28, B 27. Snijbonen glas kl2 450. Rode bessen: kl2 101-143, 370-460, kl2 190-240, KR lWj A 279-291, B 195-222. Rode bes Sperciebonen natuur: kil 1»] doos x 200 gr: kl2 39. Rode bes kl2 120-130. Tuinbonen: kl2 doos x 500 gr: kil B 166-193, kl2 Prei: kl2 A 30-113. Rode koo 116-166. Zwarte bessen doos 500 A 67-71, kl2 A 55. Savooie gr: kil 120-200, kl2 70-90. Bramen groen: kil 47. Kroten kg: kill doos x 150 gr.: kil 190-240, Kruis- Kroten bos: kil A 68-72. Uier bessen rood ds x 200 gr: kil 26-84. kil BO 105, MI 46-95. Bosjrt Kruisbessen rood doos X 500 gr: kil 51-55. Erwten: kil 240] kil 142-143. Kruisbessen kg: kl2 Peulen: kil 870-890. Vroege A 100. Kruisbessen rood kg: kl2 70- appelen: kil 54, BO 58-65, D; 160. Schonemann doos X 200 gr: 44, KR 105, MI 51-59. kl2 BO3 kil 122, A 94-132, B 111-113. DR 38-47, KR 106-126, MI f, Frambozen doos X 200 gr: kil A ON 29. Totaal aantal colli 656 101-125, B 92. Witte bessen doos x 200 gr: kil 104-109. Stanza doos x j 500 gr: kil 115. Frambozen indu- AMSTERDAM, 6 juli - Aal strieOcent. pel termij nmarkt: In Bint] Groenteveiling: Paprika groen mm. oogst '88, werden 362] kgkil 65 270,75 270-320. Tomaten tracten verhandeld voor lev krat: k!2 A 730, B 630. Andijvie april bij een prijs van ƒ35,1] glas: kl2 A 20-30. Andijvie na- ƒ34,00 per 100 kg. De stent] tuur: kil 21-24. Bloemkool na- was goed prijshoudend. TERNEUZEN - Postduiven- houders in Zeeuwsch-Vlaande ren die willen deelnemen aan de wedvlucht te houden vanuit Bordeaux op vrijdag 15 juli kunnen hun duiven daarvoor inkorven in Terneuzen. Het be stuur van de PVDe Eendracht geeft daarvoor gelegenheid op maandag 11 juli van 18.30 tot 19.30 uur in café 't Keldertje aan de Baandijk in Terneuzen. Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-81121

de Stem | 1988 | | pagina 16