VINCENNES KAN GEVAAR VOOR BURGERLUCHTVAART ZIJN Luchtvervuiling in Chili Griekenland wil nieuw initiatief EG in Golfoorlog Stijging politiek geweld op Filipijnen MOERDU Perestrojka tijdens Comecon-conferentie BUITENLAND I DE STEM FINANCI MSTERDA DE STEM BUITENLAND WOENSDAG 6 JUL11988 HERVORMING BEHEERST BUEENKOMST OOSTEUROPESE EVENKNIE VAN EG WASHINGTON - In de Amerikaanse hoofd stad Washington vraagt men zich met toenemende vertwijfe ling af hoe het mogelijk was dat het boordevol met ultra-moderne ap paratuur gestouwde Amerikaanse fregat Vincennes afgelopen zondag een Iraanse verkeersvliegtuig met 290 passagiers aan boord 'per ongeluk' kon neerschieten. NIEUWSOVERZICHT EG wil bescherming Afrikaanse olifant Stakingen in Armenië breiden zich uit Proces tegen Hamadi verdaagd Zeehonden gestorven door vervuiling Belgische politie pakt IRA-lid op Arafat komt naar Europees Parlement Bruynzeel Vloeren overgenomen Handelsovereenkomst Japan-VS Vrouwelijke priesters in Anglikaanse kei ™r? J1,90 ho9er op f226. eursplein riendelijk gestem T21 PRAAG (AP) - In de Tsje- choslowaakse hoofdstad Praag is de 44ste vergade ring begonnen van de Raad voor Wederzijdse Economi sche Bijstand Comecon, de handelsorganisatie van 10 Oostbloklanden. De vergadering begon temid den van duidelijke pleidooien voor hervormingen, om het voortbestaan van de organisa tie mogelijk te maken. De driedaagse Comecon- conf erentie werd geopend door de Tsjechoslowaakse premier Lubomir Strougal. Hij zei in zijn openingstoespraak dat alle lidstaten nog diep onder de in druk zijn van de jongste partij- conferentie in Moskou. „De in noverende aanpak van de Sov- jet-communisten van alle cru ciale vraagstukken van heden en toekomst, is een enorme steun voor ons," zei hij. Van de Oosteuropese lidsta ten was alleen Hongarije niet door zijn premier vertegen woordigd. De Hongaarse pre mier Karoly Grosz is in Mos kou voor besprekingen met partijleider Michail Gorbats- jov. De Hongaarse delegatie wordt nu aangevoerd door vice-premier Jozsef Maijai. Ook Cuba, Vietnam en Joego slavië worden door vice-pre- miers vertegenwoordigd. Joe goslavië is geassocieerd met de Comecon. Het Hongaarse dagblad Ma gyar Nemzet pleitte ter gele genheid van de conferentie voor 'radikale hervormingen' bij de organisatie. De conferen tie in Praag is vooral gericht op het op gang brengen van de economie en het wegwerken van de technologische achter stand op het Westen. De problemen binnen de Co mecon worden deels veroor zaakt door de grote onderlinge verschillen tussen de lidstaten, terwijl alle belangrijke beslis singen unaniem moeten wor den genomen. „Als de hervor ming van de Comecon verder wordt vertraagd, zal de organi satie verdere fragmentatie on dergaan, en zullen zowel de in dividuele lidstaten als de orga nisatie zelf naar de periferie van de wereldeconomie worden gedrongen," aldus de Hon gaarse krant. Niet alleen is 'het hele mechanisme van Comecon verouderd', het is ook volledig in strijd met de 'perestrojka' die in een aantal landen begon nen is, zo betoogde de Magyar Nemzet. De Tsjechoslowaakse pre mier stelde dat perestrojka nog maar in de kinderschoenen staat, zowel gezien vanuit de lidstaten als vanuit de integra tie van de Comecon. „Stagnatie van de onderlinge handel, de trage ontwikkeling van de produktiesamenwer- king, de trage voortgang van de wetenschap en technologie dwingen ons tot snel en door tastend optreden," aldus Strou gal, om ook te komen tot een 'verenigde socialistische markt'. Het belangrijkste discussie stuk op de agenda betreft 'de collectieve strategie van de in ternationale socialistische ver deling van arbeid voor de pe riode van 1991 tot 2005'. In dat document zijn de uitgangspun ten vastgelegd voor modernise ren en versnellen van de inte gratie van de verschillende economieën van Comecon-lan- den. Verder zal uitgebreid wor den gesproken over technologi sche samenwerking, met de na druk op elektronica en infor matica. De Comecon bestaat uit de Sovjetunie, Polen, de DDR, Tsjechoslowakije, Hongarije, Bulgarije, Roemenië, Cuba, 'Vietnam en Mongolië. Vorige maand ging de Comecon for meel betrekkingen aan met de Europese Gemeenschap. Twijfel over rol VS-schip Op weg naar school in het door droogte en verhoogde luchtverontreining geteisterde Chili. In de hoofdstad San tiago is de situatie al weken zeer verontrustend. - foto anp STRAATSBURG (ANP) - De Griekse minister van Buiten landse Zaken, Karolos Papoulis, heeft in het Europese Par lement nieuwe stappen van de EG aangekondigd om 'on middellijk' een einde te maken aan de oorlog tussen Iran en Iraq. „Griekenland zal met steun van de EG-partners de moge lijkheid nagaan of nog een ex tra poging door de twaalf kan worden ondernomen om on middellijk een einde aan dit onzinnige en tragische conflict te maken en de vrede in het ge bied te herstellen," aldus Pa poulis in zijn eerste toespraak als voorzitter van de EG-mi- nisterraad. In een toelichting op de plan nen van Griekenland, dat het komende halfjaar het EG- voorzitterschap zal bekleden, besteedde Papoulis ruime aan dacht aan de Europese poli tieke samenwerking (EPS). Zo als verwacht zal Athene priori teit geven aan het proces van ontwapening en veiligheid en aan de normalisering van de politieke betrekkingen tussen de EG en Oost-Europa. De Griekse minister zei te hopen dat de Conferentie voor Veiligheid en Samenwerking in Wenen zich in haar laatste fase bevindt. Hij noemde de ontwerp-slottekst die de neu trale en niet-gebonden landen in mei hebben ingediend in dit verband een waardevolle bij drage. Over regionale conflicten zo als in Afghanistan, het Mid den-Oosten, Kampuchea, zui delijk Afrika en Midden-Ame rika herhaalde Papoulis de be kende EG-standpunten. De Griekse bewindsman repte met geen woord over Turkije, maar stond wel uitvoerig stil bij de kwestie-Cyprus. Griekenland is van plan 'onvermoeibaar' te blijven zoeken naar een oplos- Door onze correspondent Jo Wijnen Uit een aan zijn comman dant in de Perzische Golf uitgezonden boodschap van de kapitein van de Vincen nes, Will Rogers, wordt af geleid dat ook die in toene mende mate door twijfels wordt geplaagd. Rogers liet zijn commandant weten dat 'ik dit mijn hele le ven zal moeten meedragen.' Op dit ogenblik bevind zich een officiële commissie onder leiding van admiraal buiten dienst William N. Forgarty in de Perzische Golf die de om standigheden, waaronder het neerschieten van de Iraanse Airbus plaatsvond, moet on derzoeken. Forgarty moet zijn aandacht vooral richten op een aantal zaken die talloze vragen heb ben hebben opgeroepen. Zo zou de gezagvoerder van het Iraanse toestel, dat voor een 30 minuten durende vlucht op weg was van Bandar Abbas naar Dubai, niet hebben gerea geerd op 7 waarschuwingen van de USS Vincennes. Het heeft ook bevreemding gewekt waarom de verkeersto rens van Bandar Abbas en Du bai de waarschuwingen niet hebben gehoord en die vervol gens aan de piloot van het toe stel hebben doorgegeven. De generale staf van de Ita liaanse marine heeft gisteren met nadruk verklaard dat de Italiaanse officieren die zeiden de Amerikaanse lezing van het Het afvuren van een standaard raket vanaf de Vincennes tijdens een oefening. incident met de Airbus te steu nen, slechts zeer weinig van het hele incident hebben kunnen volgen. Dan is er de vraag waarom de zogenaamde 'transponder' van het Iraanse vliegtuig niet heeft gereageerd. Een trans ponder vangt radarsignalen op, versterkt die vervolgens en werpt ze dan terug. Alle mo derne verkeersvliegtuigen - ook de Iraanse Airbus 300 - zijn met dergelijke transpon ders uitgerust. Aan de terugge worpen radarstralen worden ook gegevens toegevoegd zoals de hoogte, de snelheid, het type en het vluchtnummer van het vliegtuig. De Vincennes kon dergelijke gegevens - zo ze al zijn teruggeworpen - opvan gen en analyseren. Admiraal Fogarty zal ook licht moeten werpen op een an der vraag n.l. waarom op de ra darschermen van de Ameri kaanse oorlogsbodem niet dui delijk werd dat men het- zoals was aangenomen - niet met een F-14 gevechtsvliegtuig, maar met een veel grotere Air bus te doen had. Deskundigen zeggen overigens dat de vorm van een vliegtuig niet altijd kan worden onderscheiden op een radarscherm. Kapitein Rogers van de Vin cennes beschikte overigens wel over een lijst met vliegsche- ma's waarop ook de vlqchl; y#n de Iraanse Airbus - dje iedere zondag en dinsdag werd uitge voerd - was aangegegeven. Kennelijk heeft hij dat schema, in de zeer korte tijd die hij had om een beslissing te nemen, niet kunnen raadplegen. Deskundigen vinden het bo vendien hoogst opmerkelijk dat de Iraanse televisie beelden zou hebben vertoond van het neerschieten van het toestel. Men vraagt zich af hoe en on der welke omstandigheden die beelden zijn gemaakt. De Amerikaanse krant de Washington Post meldt dat de Vincennes al vanaf 22 mei - de dag dat het schip in de Golf ar riveerde - verschillende pogin gen heeft ondernomen in te grijpen in het zeer drukke commerciële luchtverkeer bo ven het zuidelijk deel van de Golf. Op 8 juni poogde het schip een verkeersvliegtuig een an der route te laten vliegen, waardoor het gevaar liep in botsing te komen met een in de buurt vliegend toestel. De rege ring van de Verenigde Arabi sche Emiraten zou daarover een protest hebben ingediend bij de Amerikaanse ambassade in Uwbai. De. ambassade heeft dat evenwel ontkend. Eep luchfvejkeersleider in Dubai heeft tegen de Washing ton Post gezegd dat „ieder nieuw Amerikaans oorlogs schip dat in de Golf arriveert onvoldoende op de hoogte is van hoe met het vliegverkeer moet worden opgegaan." „We hebben moeilijkheden met dat schip (de Vincennes). Het is verschrikkelijk hoe dat de bur gerluchtvaart uitdaagt en al dus levens in gevaar brengt", aldus de verkeersleider. Een andere functionaris in Dubai voegde de Washington Post toe dat Amerikaanse oor logschepen de piloten van ver keersvliegtuigen vaak in grote verwarring hebben gebracht en de door hen opgegeven iden tificatie en vluchtbedoelingen in twijfel hebben getrokken. „Een dergelijk ongeluk moest eens gebeuren", aldus een van de verkeerleiders in Dubai. sing van dit probleem, aldus Papoulis. Wat de interne EG-zaken betreft maakte Papoulis duide lijk dat het tempo waarin wordt gewerkt aan de vorming van een vrije EG-markt in 1992 wat hem betreft moet worden verhoogd. De werknemers in de Gemeenschap moeten ver der het 'politieke signaal' krij gen dat de EG een 'homogene sociale ruimte' aan het worden is, waarvan zij de vruchten kunnen plukken, aldus de Griekse minister. Hij wil het komende halfjaar besluiten nemen over het weg nemen van technische handels belemmeringen tussen de EG- landen, over de harmonisering van de wetgeving op het gebied van levensmiddelen en controle op voedsel, de verdere vrijma king van de markt voor over heidsopdrachten en de be scherming van de consument. Op sociaal gebied kondigde Papoulis maatregelen aan ter bescherming van werknemers, over informatie en raadpleging van werknemers in bedrijven en over de etikettering van ta- baksprodukten en de vaststel ling van het maximale teerge halte in sigaretten. De Griekse minister ging niet in op het nog steeds onop geloste conflict rond de Euro pese landbouwprijzen. Het Griekse veto tegen het prij sak- koord werpt een eerste smet op het voorzitterschap en zal het Griekse optreden in de diverse ministerraden bemoeilijken, zo stellen diplomatieke kringen in Brussel. MANILA (IPS) - Het toenemende po litiek geweld doet president Corazon Aquino's democratische imago geen goed. Hoewel velen vermoeden dat le ger en politie de hand hebben in de rechtse doodseksaders, die de afgelo pen weken tal van moordaanslagen pleegden, heeft de president nog niet willen ingrijpen. Het politiek geweld op de Filipijnen komt van twee kanten. De 'mussen', eenheden van het communistische Nieuwe Volksle ger (NPA), vallen politie, leger en ambte naren aan met gewaagde acties op klaar lichte dag. De laatste maanden is er een antwoord gekomen op dit geweld in de vorm van rechtse doodseskaders. Gefrustreerde politie-agenten en solda ten sluiten zich aan bij de beruchte bur gerwachten en plegen in hun vrije tijd aanslagen. De afgelopen weken werden drie mensenrechtenjuristen vermoord, on der wie een van de Filipijnse afdeling van Amnesty International. Vorige week vielen onbekenden de rec tor magnificus van de Polytechnische Universiteit, Nemesto Prudente, aan. Drie lijfwachten werden met kogels doorzeefd. Prudente ontsnapte dankzij een kogelvrij vest aan de dood. Acht maanden eerder had hij ook al een moordaanslag overleefd. Er is een verband tussen de moorden op de advocaten en de aanslag op Prudente. De advocaten waren betrokken bij de ver dediging van bewoners van het zuidelijke eiland Leyte, die zeiden vorig jaar ge vlucht te zijn voor rechtse burgerwachten op hun eiland. De groep kreeg van Pru dente onderdak op de campus van de uni versiteit. De politie deed twee maal een in val en arresteerde de vluchtelingen omdat ze NPA-leden zouden zijn. Prudente werd ook opgepakt en kwam pas na tussen komst van president Aquino vrij. President Corazon Aquino. - fotoap De officier van justitie Emmanuel Men- doza, die afgelopen zaterdag op weg naar huis werd doodgeschoten, was een van de raadslieden van de vluchtelingen. Alfonso Surigao werd tien dagen geleden voor de ogen van zijn vrouw met kogels doorzeefd. Hij was raadsman van de vluchtelingen op het eiland Cebu. De regering-Aquino zit met een groot dilemma. Politieke commentatoren in Ma nila zeggen dat de activiteit van de dood seskaders in hoog tempo de democratische ruimte hebben verkleind. Die ruimte was geschapen voor links en centrum-links na het vertrek van dictator Ferdinand Mar cos in februari 1986. Veel van deze politici, onder wie communistische leiders die Aquino had vrijgelaten, besloten het de mocratische spel mee te spelen en stelden zich kandidaat voor het Congres of plaat selijke posten. De verkiezingsavonturen waren geen doorslaand succes, maar de linkse leiders die wel gekozen werden waren snel doel wit van de rechtse doodseskaders. Zo werd Rolando Olalia, leider van de Partij van het Volk (PP) in november 1986 ontvoerd en vermoord. In september 1987 viel Lean Alejandro, leider van de BAM (Nieuwe Nationalistische Alliantie) eenzelfde lot ten deel. Deze aanslagen dwongen vele linkse lei ders tot een semi-ondergronds bestaan. Toen leek het de beurt aan juristen die op kwamen voor de mensenrechten. Flag, een groepering die gratis juridische bijstand verleent, zegt dat sinds oktober vorig jaar vijf mensenrechtenjuristen zijn vermoord. Dat is al meer dan in het hele tijdperk Marcos. De voorzitter van Flag, Pablito Sanidad, zegt: „Er is een samenzwering om advoca ten het zwijgen op te leggen of hen bang te maken, zodat slachtoffers van schendin gen van de mensenrechten niet meer naar de rechter kunnen." Dat effect is al merk baar. In midden-Luzon durft geen advo caat het meer op te nemen voor slachoffers van schendingen sinds Ramos Cura in An- geles-stad enkele maanden geleden werd vermoord. Critici hebben president Aquino verwe ten dat ze niets doet om de geweldsgolf te keren. Geen enkele moord is tot nu toe op gelost. Zij krijgt ook kritiek omdat ze in stemde met de oprichting van burger- wachtgroepen. Omdat ze in haar toespra ken weinig nadruk legt op mensenrechten, zouden de burgerwachten brutaler zijn geworden.-. STRAATSBURG/BRUSSEL - De Europese Commissie, dagelijks bestuur van de EG, komt binnenkort met een pakili voorstellen om de Afrikaanse olifant, de zeehond en andere be dreigde diersoorten te beschermen. De EG-commissaris voo Milieu, de Brit Clinton Davis, kondigde dat gisteren aan Straatsburg. Door de EG hermetisch af te sluiten voor ivoor, bont en andei dierlijke producten denkt Clinton Davis bedreigde diersoort als de olifant en de zeehond te kunnen redden zonder dat h zich in de binnenlandse aangelegenheden van derde lande hoeft te mengen. Volgens de EG-commissaris, die in Straatsburg een tentoo: stelling over bedreigde diersoorten opende, loopt vooral Afrikaanse olifant gevaar uit te sterven: van 2,3 miljoen in 19; is zijn aantal al tot minder dan 700.000 teruggebracht. Per jai worden zo'n 80.000 dieren afgeschoten. De VS en West-Europ zijn volgens Clinton Davis de voornaamste afnemers van werkt ivoor. MOSKOU (AFP/RTR) - De stakingsbeweging die maandag; de Armeense hoofdstad Jerevan is begonnen en twee derde va de stad treft, heeft zich uitgebreid naar andere steden vani Kaukasische republiek. De stakers steunen met hun acties eis van de republiek dat de Azerbajdzjaanse enclave Nagortis Karabach bij Armenië wordt aangesloten. Ook in Stepanakert, de hoofdstad van Nagorno-Karabatt hebben de meeste arbeiders het werk neergelegd. De Confers tie van de Communistische Partij van de Sovjetunie (CPSt die vorige week in Moskou werd gehouden, heeft geen woord gegeven op de eis van de Armeniërs. Behalve stakingen is Jerevan de afgelopen twee dagen ookh toneel van massale demonstraties. Op het Opera-plein wan gisteren 200.000 mensen bijeengekomen. FRANKFURT (AFP) - De rechtbank van Frankfort heeft 1 proces tegen Mohammed Hamadi na enkele uren verdaagd donderdag. De zitting werd verdaagd na het voorlezen van de akte van schuldiging. De ochtenduren gingen grotendeels voorbij rr getwist over procedureregels en een tolk die volgens Harm vooringenomen was. Hamadi, een radicale Libanese shi'iet, staat terecht op de 1 schuldiging betrokken te zijn geweest bij de kaping van toestel van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij TWA Bayrut in 1985. Hem wordt onder andere moord op een Ama kaan en illegaal vervoer van explosieven ten laste gelegd, staat terecht voor een speciale rechtbank voor minderjarig Over de precieze leeftijd van Hamadi bestaat nog onduidelij heid. De rechtbank moet vaststellen of de beklaagde op het momi van de kaping al dan niet minderjarig was. KIEL (DPA) - In de Noordzee en de Oostzee is inmiddels procent van de zeehonden, in totaal ongeveer 1.800 dieren, longontsteking overleden. De infectie is het gevolg van ernst vervuiling van het zeewater, aldus de Westduitse autoriteita Alleen al in Denemarken stierven sinds het begin van de tuurramp, twee maanden geleden, 950 dieren. In Nederli vielen tot nu toe rond de 50 dieren tien offer aan de longonts king, in Zweden meer dan 150 en in de Bondsrepubliek het voorjaar werden er nog 12.000 zeehonden geteld. Kadav die op zandbanken voor de kust liggen waar moeders meth jongen huizen, worden niet afgevoerd, om te voorkomen dal moederdieren uit paniek op de vlucht slaan en hun jongen in steek laten. BRUSSEL (AFP) .-. De Belgische politie heeft vorige weekt lid van het Ierse Republikeinse leger (IRA) opgepakt. De p soon zou betrokken zijn geweest bij een aanslag in Brussel, magistraat die anoniem wilde blijven zei dat 'een vermeel Ierse terrorist' in Brussel is gearresteerd en op een gehei plaats wordt vastgehouden. De zegsman wilde vooralsnog niet veel zeggen over de ari tant omdat het onderzoek zich nog in een beginstadium v keert. Wel zei hij dat het 'niet overdreven' is om te zeggen het hier gaat om een 'zeer actief lid' van de IRA. De persooi kwestie wordt ervan verdacht 'enkele jaren geleden' te heb deelgenomen aan een aanslag in de buurt van Brussel. STRAATSBURG (ANP) - PLO-leider Yasir Arafat brengt in september een be zoek aan het Europese Parle ment in Straatsburg. Dit heeft de socialistische fractie in het parlement van de EG bekend gemaakt. Bij de liberalen is grote ver ontwaardiging ontstaan over de uitnodiging aan deze 'voor malige terrorist', maar men verwacht niet dat fractieleider en oud-parlementsvoorzitter Simone Veil zal trachten het bezoek te voorkomen. Van onze verslaggever DEN HAAG - Nederlandse bedrijven hebben niet ge noeg geprofiteerd van de activiteiten in de opsporing en winning van gas en olie op het Nederlandse deel van de Noordzee. Als ze daar actiever zouden zijn, ontstaan kansen om ook elders in de wereld een groter aandeel te krijgen in de ener giesector. Tet Volgens een woordvoerder van het parlement gaat het nietl een officieel bezoek en zou Arafat geen toespraak houden| geeft wel een persconferentie. Arafat is uitgenodigd door cialisten. Volgens de socialistische fractieleider Rudi moet het bezoek een bijdrage leveren aan het zoeken v; vreedzame oplossing voor het conflict in het Midden-Oost FOTOAP Van onze economische redactie ROOSENDAAL Bruynzeel Vloeren in Roosendaal gaat deel uitmaken van Kahrs Zweden. De overname heeft geen gevolgen voor de 75 man perso neel. Bruynzeel Vloeren werd in 1982 zelfstandig na de ineenstorting van het oude Bruynzeel-concern. Het Roosendaalse bedrijf bleef de naam Bruynzeel dragen, maar staat volle dig los van de eveneens geheel zelfstandig opere rende bedrijven Bruyn zeel Keukens en Kasten en Bruynzeel Potloden in Bergen op Zoom Bruynzeel Vloeren, dat negentig jaar bestaat, produceert, distribueert en legt kwaliteitsparket. De omzet over 1987 be droeg 18 miljoen gulden en het bedrijf draaide een winst van 450.000 gulden. De overname door Kahrs Zweden zal ge schieden door een aande lenruil. Kahrs wordt hon derd procent moeder van het Roosendaalse bedrijf, zegt adjunct-directeur M. Potters. ,v i Met de overname hoopt Bruynzeel Vloeren zich te versterken, zodat het be drijf optimaal kan profi teren van het openstellen van de Europese grenzen in 1992. Potters denkt dat zijn bedrijf vooral op de Belgische markt kansen heeft. Bruynzeel zal een vijf-jarenplan opstellen, waarin de marktstrategie wordt vastgelegd. Kahrs is een Zweeds bedrijf dat per jaar meer dan drie miljoen vier kante meter lamelparkt produceert. Het behoort tot de grootste parketpro ducenten ter wereld en exporteert naar alle we relddelen. WASHINGTON (UPI) - Vertegenwoordigers van de Vereni Bactiewn5 Wall Street ^maanda^ Staten en Japan hebben een handelsovereenkomst gesloten loten bleef, op de gebeurtenissen in Japan er toe verplicht een einde te maken aan zijn beperl Eevenmin als de dollar, de olie gen van de import van citrusvruchten en rundvlees uit de 8 goudprijs scheen de Newyorkse eff Tegelijkertijd hebben de Verenigde Staten ook hun klachti s" ?[s eJ. er9 door van de kook te de Japanse contingentering en handelsbelemmeringen bi Jnbeursplein had daar kennel internationale handelsorganisatie, de Algemene Overeenki Sjenomen. inzake Tarieven en Handel (GATT), ingetrokken. oog bedrag vanf iT™ T* De Japanse handelsbelemmeringen op de invoer van cit Ijna ƒ670 miljoen in' aandden De al vruchten en rundvlees vormden jarenlang een doorn in het "ene stemmingsindex sloot een punt van de Amerikaanse producenten. Op 20 juni werd dan eit 8r op 94,7. Dat was evenals maar lijk na langdurig onderling getouwtrek een akkoord aai ®°r belangrijk deel te danken aan kondigd. De overeenkomst houdt in dat de beperking val ^"^''O"318, die net als op de eer import van citrusvruchten en rundvlees binnen een tijdsbe a tw^Jc vooral in be loop van van drie jaar geleidelijk wordt afgeschaft. Koninklijke Ohe" die in de ochtend in van slot van maandag verb) 1 r 4n„?iL' met winst LONDEN - De Anglicaanse kerk van Engeland heeft gist „311 I ,9°' waarbij nog niet de historische beslissing genomen voortaan ook vrouwen ^Lvpraaa was voldaan. Akzo w priester te wijden. Een mogelijkheid waarover al veertig m en iiniSaardeerd op f129'60- werd gepraat. De waarschuwing van dr. Robert Runcie, at ns bleef on «1 H bisschop van Canterbury, dat een dergelijk besluit een g Dt van de vorige dan tw^w scheuring zou kunnen veroorzaken, ('de tijd is nog steeds nds flink duurder was geworden rijp voor vrouwelijke wijdingen') werd door de Anglicai BÜ de banken was het weer ABN die generale synode in de wind geslagen. Dr. Runcie vreest oot "Jdajht trok. Het bankaandeel sl de wijding van vrouwen tot priester de verdere toenade Ag??er op f44,50. Op de optiat: tussen de Anglicanen en Rome in de weg zal staan. kvanqer53^" met Philips °Pn'®uw Ondanks de meerderheid van 82 stemmen, waarmee de res 098 contraa.n de totale omzet t.ie om in dn tnpknmst nver tp paan tot dp wiidinp van vrnllBnr kwamen 11.) Tng van ABN en bijl™ lenhoek'-—6"'"9- Van 06 4STERDAM (ANP) - De Amster [ectenbeurs verkeerde dinsdag in 'eendelijke stemming. Al direct bij ™>mng lagen de belangrijkste aandel ondanks de aanvankelijk beschei vang van de handel prijshoudend ter in de middag trokken veel koer in-Kennehjk viel de opening van W t h wel daar in eerste uur v enandel weinig spectaculiars gebeur tie om in de toekomst over te gaan tot üe wijding van vro*or rekening van AbÏT" h''668 51 werd goedgekeurd, zal de kerk van Engeland wellicht pi iks voor rekening van PhirIJna '1' 1993 kunnen bogen op haar eerste vrouwelijke dominee lenhoek was goed voor 90 procent kerkelijke wetgeving inzake dergelijke wijdingen moet 'otale omzet van de optiebeurs Er worden uitgewerkt en goedgekeurd. Er dient ook een finan' °ra' waag naar callopties met afl regeling getroffen voor uittredende geestelijken die hun I Jrs <Q j2.b€r A™0 trok op de effec vaarwel zeggen omdat zij het niet eens zijn met de beslis kii n» h™ aan tot f73,20 en ook van gisteren. °e daa «*- - i dag met winst af. w

de Stem | 1988 | | pagina 4