G anleg persleiding getraineerd Inpakken voor een surfvakarröe in Sneek? Voor Durex in 'n blikje is altijd wel een plekje! 50% 'TOEKOMSTIG WETHOUDER LAAT KIEZERS IN STANK ZITTEN' Oosthof in Kloosterzande heeft nu een fontein >ESTEM Ier DERBEEK oorkomen inzakkers [uurder dan verwacht Brandweer wint zilver Hulst zal weigering sloopvergunning oud pand aanvechten PLAATSELIJK NIEUWS Lkwestie, EXAMENS AnflfiTEM VAN ZEELAND 2 WOENSDAG 6 JUL11988 Divrea v. Bommel 3500 AC ju al inschrijven seizoen lang ■ZIER leugd vanaf 14 foor ren. 01150-12199 ertificaat met >f voor olitiehonden - Kloosteijubileum Toch zeskamp in Kloosterzande Zeeuwse titel jachtschieten R. van Essen schutterskoning Axel Absdale Hulst Kieldrecht Kloosterzande Koewacht Lamswaarde Nieuw-Namen St.-Jansteen T22 akerij luist ien we dat? problemen omgeving: ING DER JSSEN JMBERA.S. yan onze verslaggever iULST - De weigering van twee rondeigenaren om een rioolperslei- ling tussen Terhole en Kuitaart bver hun land te laten lopen is 'ge- vone dwarsdrijverij'. loofingeland G. Sponselee betoogde dat lydens de algemene vergadering van het waterschap Hulster Ambacht, fcponselee zei begrepen te hebben dat het Honte- hisser raadslid A. Roctus de onderhandelingen loert voor één van de eigenaren. Roctus volgt binnenkort J. Joossen op als wethouder open bare werken. „Ik vraag mij af", aldus Sponselee, „is de verhouding tussen waterschap en Honte- nisse dan zo slecht dat de heer Roctus nog voor hij wethouder is, al bij voorbaat een deel van zijn kiezers en potentiële kiezers in de stank wil laten zitten? Temeer daar er geen zakelijke suc cessen te boeken zijn: de door ons waterschap geboden prijs is conform vastgestelde landelijke normen". Dijkgraaf K. Collot d' Escury voelde er weinig voor om diep op het betoog van Sponselee in te gaan. Hij gaf toe dat Roctus inderdaad bij de on derhandelingen is betrokken, dat de verhouding met Hontenisse juist uitstekend is en dat wet houder Joossen zich heeft ingespannen de twee betrokkenen over de streep te trekken. „Maar dat is tot nu toe niet gelukt". Inmiddels is het waterschap een onteigenings procedure begonnen tegen de grondbezitters. Die vinden dat de persleiding maar aan de westzijde van de rijksweg moet komen, zoals eerst ook de bedoeling was. Het waterschap is echter van dat plan afgeweken in verband met een mogelijk toekomstige aanleg van een rondweg. De dijk graaf bleek nogal pessimistisch gestemd over het tijdsbestek waarbinnen persleiding gerealiseerd zal kunnen worden. „Die procedure zou nog maanden, zo niet jaren kunnen duren". Volgens A. Roctus is er echter geen vuiltje aan de lucht. „Er zou een gesprek komen met burge meester Kessen, maar dat is nu al een paar keer afgezegd. De hele zaak had al in kannen en krui ken kunnen zijn". Wat burgemeester Kessen ter oplossing van het conflict zou kunnen aandragen is overigens niet duidelijk. „Nou, de gemeente zou toch als bemiddelaar optreden? Als hij zegt, we gaan vandaag om de tafel zitten, dan zijn we eruit". De uitspraken tijdens de waterschapsvergade- ring over zijn rol in het conflict wimpelt Roctus laconiek af. „Ach, waterschapsbestuurders moe ten zich niet bemoeien met politiek. Daar hebben ze geen verstand van. Laat ze maar wat heibel maken, dat is gezond". Burgemeester A. Kessen, die eigenlijk vakan tie heeft, ziet inmiddels zelf niet goed waarom hij de sleutelrol krijgt toebedeeld in de kwestie. „Er is inderdaad beloofd dat we een gesprek zul len hebben. Als het daarom draait, dan wil ik dat nog deze week regelen". fan onze verslaggever [JLST - De aanpak van de sloten om in de toekomst in- pkkers te voorkomen gaat het waterschap Hulster Am- Jacht flink wat meer kosten dan verwacht. Dat bleek gis- Iren tijdens de algemene vergadering, waar alvast 250.000 Tilden werd uitgetrokken om een begin te maken met de iludvoorzieningen. ifdingeland A. Mangnus id voor zichzelf becijferd dat ervoor alles bij elkaar zowat meter sloot kan worden ingepakt. Er van uitgaande it er in totaal 28 kilometer >t onder handen moet wor- in genomen kwam hij op het iteindelijke bedrag van 5,6 j oen gulden. Het dagelijks bestuur ging irig jaar nog uit van zo'n twee iljoen. Mangnus, die al eerder jn twijfels heeft uitgesproken ir de taludvoorzieningen, elde dat het karwei alleen laar geld kost en geen enkel sndement op levert. „Waar- n", betoogde hij, „ons niet be rken tot het aanleggen van oefstukken? Dan zien we iets xir weinig geld". Van onze correspondent .INGE - De politiehon- ndressuurclub Saeftinghe eft op haar oefenterrein tigs de Bisschoppendreef een keuring gehouden voor certificaten van politie nd één en twee. De vier jelnemende Mechelse her- irs behaalden alle een resultaat en werden or de jury onderscheiden met lof. Iet begon 's morgens aan De Jndput met zwemoefeningen. De verdere testen werden afge rukt op het oefenterrein met ippel- en rivieroefeningen en zwaardere steiwerk. De y bestond uit Jan Peters uit irle, Joop Renders uit Eind- ven en Jaap Cappon uit Bor- f Zij werden bijgestaan »r de pakwerkers D. Nelen t Rotterdam, G. Hoek uit Al len en Th. van Bilsen uit Jtijndel. Buryvoorziter Peters was te lden over de prestaties van I honden. Voor het behalen tl het certificaat voor politie- hd twee behaalde Piet Fer- l uit Clinge 446 punten en K ji Lier uit Kapelle 460 pun- 1, allebei met lof, waarvoor pimaal 428 punten vereist iren. Hetzelfde gebeurde bij t test voor politiehond één. [er behaalde Ad Boone uit isterzande 420 punten en M. oof uit Hoedekenskerke 431 hten, eveneens met lof van ffiury. Hier bedroeg het mini- M"n 392 punten. Zuil'.'.l NEDERLAND [•"toren [■neuzen, Hulst en Goes, «•essen en telefoon- fimers op pagina 2. ienlngstijden: jO-12.30/13.30-17.00 UUr. da ;tie neuzen: Rein van der tn (editie-chef), Romain uamme, Frank Deij, 'ny van Gremberghe, verstraten, Cor de .i!0'0)'Ton Koouien >rt). is- Jan Jansen. Jt.Eugène Verstraeten, 'P Trommelen. rtentie-exploitatie 'ecteur Zeeland: 'enu, privé tel. 01150- Dijkgraaf K. Collot d'Escury gaf toe ook geschrokken te zijn van de bedragen die met de ta luds gemoeid zijn. „Maar eigenlijk is dit ook een eerste aanzet wat we nu doen. Be schouw het maar als een uitge breide proef. Daaruit zullen we ongetwijfeld lering trekken. Met weinig geld veel doen, dat willen wij ook. Maar het is in deze kwestie niet mogelijk om goedkoop te beginnen". Hoofd technische dienst K. Brand merkte overigens op dat de becijferingen van Mangnus wat erg pessimistisch waren. „We kunnen van de 250.000 gul den ongeveer 1800 meter sloot aanpakken. Dus de door u ge noemde prijs zakt nog wel wat". CLINGE - Zuster Marie- Ange (Maria Smet) vierde gisteren haar gouden kloos terjubileum in het klooster van de Franciscanessen te Etten-Leur. Zuster Marie-Ange, nu woon achtig in het rusthuis van het klooster, heeft gedurende vele jaren gewerkt in Zeeuwsch- Vlaanderen. Namelijk in Clin ge, Lamswaarde en Hulst. Het jubileum begon met een plechtige eucharistieviering in de kapel van het klooster. Ver volgens was er voor de familie een diner, gevolgd door een druk bezochte receptie. Vele vrienden en bekenden kwamen de jubilerende zuster cadeaus aanbieden. KLOOSTERZANDE - Na dat vorig weekend de zes kamp in Kloosterzande vanwege de overvloedige regen moest worden afge blazen, gaat de plaatselijke KPJ het komende zondag nog eens proberen. Op de wei bij het Laantje ko men zondag negen teams in ac tie, die een middagvullend pro gramma moeten afwerken. Het startsignaal voor het eerste spel klinkt om 12.45 uur. Deelnemende ploegen zijn de KPJ-afdelingen Kloosterzan de, Graauw en Lamswaarde, de Claroen, Van Leuven, Bas Rijk, buurtvereniging Absdale, een team uit Walsoorden en een ploeg sportievelingen uit de Belgische zustergemeente Ste- kene. CLINGE - Op de schietba nen van SV de Schutterij Clinge wordt zaterdag ge streden om het Zeeuws kampioenschap jachtschie ten. Het jachtschieten is een onder deel van het kleiduiven schie ten, maar wordt beoefend door jagers. Men probeert de jacht in het veld na te bootsen. De organisatie van de wed strijd is in handen van de Ko ninklijke Nederlandse Jagers Vereniging afdeling Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. De or ganisatoren hebben kans ge zien ook de kersverse Neder landse kampioen jachtschieten naar deze titelstrijd te krijgen. De wedstrijden beginnen om 13.00 uur. Aan het kampioen schap doen zowat vijfentwintig schutters mee. Het is de tweede keer dat deze strijd om de Zeeuwse titel wordt gehouden. Burgemeester A. Kessen zet de fontein in werking. - FOTO 0E STEM/COflJ. DE BOER Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - De vijver in het uitbreidingsplan Oosthof te Kloosterzande is verrijkt met een fontein. De springbron, een cadeau van aannemer P. Sponselee die het plan bouwrijp maakte, werd gisteren officieel overhandigd en in werking gesteld. Meteen werd ook de eerste fase van Oosthof opgeleverd, waar de bouwwoede al flink heeft toegeslagen. In zijn toespraak tot de aanwezigen zei burge meester A. Kessen dat de lap pen bouwgrond met een snel heid van twee tot drie percelen per week de deur uitgaan. Van de 37 beschikbare bouwterrei nen zijn er nu al 32 verkocht of er liggen opties op. De ge meente wil dan ook snel aan de slag om de tweede fase van het plan Oosthof bouwrijp te ma ken. Of het nu aan het promotie beleid ligt of de door de ge meente ingevoerde tuinpremie voor bouwers, feit is dat het met het bevoikingsverloop de goede kant op gaat. De afgelo pen jaren daalde het inwoner tal steeds, maar dit jaar is weer een winst geboekt van zestig inwoners. Volgens de burge meester is het nog te vroeg om te juichen, omdat het jaar nog maar half voorbij is. Maar dat er in zijn gemeente een posi tieve ontwikkeling aan de gang is, dat staat volgens de burge meester als een paal boven wa ter. Voor de officiële oplevering waren gisteren ook de midden standers uitgenodigd. Die vul len de tweeduizend gulden tuinpremie die de gemeente toekomstige bouwers in het vooruitzicht stelt aan met al lerlei waardebonnen ter hoogte van zowat hetzelfde bedrag. Als blijk van waardering voor dit initiatief kreeg iedereen na de het in werking stellen van de fontein een drankje aange boden in hotel De Linde. HULST - De Hulster vrijwillige brandweer heeft zilver in de wacht gesleept tijdens de pre-olympiade voor brandweerploegen in het Oostenrijke Holla- brünn. Daar waren afgelopen weekeinde 1500 teams uit een tiental Europese landen aanwezig voor dit brand- weertreffen. In totaal kwa men daarbij zowat 15.000 brandweerlieden in de strijdperk. Ieder team bestond uit negen spelers en een reser ve. De Hulstenaren speel den eerst voor het brons. Toen dat binnen was deden ze een succesvolle greep naar het zilver. De mannen uit Hulst troffen het niet met de weersomstandighe den. Zij moesten zaterdag ochtend aan de slag en toen regende het pijpestelen. De Hulster brandweer lieden hebben tijdens de pre-olympiade gebivak keerd bij de collega's in het naburige plaatsje Langen- dersdorf. Sind een negental jaren zijn de Hulstenaren met dit korps verbroederd. Volgend jaar hoopt de Hulster brandweer ook present te zijn op de brand weer-olympiade, die om de vier jaar wordt gehouden. Plaats van handeling is dan de Poolse hoofdstad War schau. Van onze correspondent ST.-JANSTEEN - Schuttersvereniging St.-Jan hield de traditionele koningsschieting waaraan achttien personen deelnamen. Iedere deelnemer had recht op minimaal drie schoten. Het gelukte R. van Essen bij zijn derde poging de vogel neer te halen. Niemand deed hem dit na zodat hij daarmee de koningstitel op zak stak. Deze titel geeft het recht om zaterdag 13 augustus deel te nemen aan de konings- en kei- zersschieting van de Zeeuws- Vlaamse Bond in Hulst. Na de koningsschieting werd nog een gewone schieting gehouden, waarbij om de titel van eerste en tweede minister werd ge streden. Eerste minister werd J. de Letter en tweede B. Sa- mijn. De dag werd afgesloten met een feestprogramma. Van onze verslaggever HULST - De gemeente Hulst zal tegen de weigering van een sloopvergunning voor het vervallen pand in de Lange Nieuwstraat 30 in beroep gaan. Wethouder G. van de Voorde deelde dat mee. Daarna was er een spelpro- gramma met een schieting voor dames. Onder luide aanmoedi gingen van de mannen lukte het enkele dames een vogeltje te schieten. Hierna werden spelletjes gedaan en aan het eind van de avond werden de winnaars bekend gemaakt. Eerste dame was Sylvia Merckx-Weemaes, 2. Evelienne Zaman-Goossen, 3. Annemieke Savooy-Merckx. Alle drie kre gen een beker. Bij de heren ging de overwinning naar G. Savooy, 2. B. Samijn, 3. G. Merckx. Ook zij kregen een aandenken. Ondanks het slechte weer kon men terugzien op een geslaagde dag. Van Monumentenzorg is offi cieel nog niets vernomen, maar informele contacten voorspel len niet veel goeds. „Het zit er in dat die vergunning gewei gerd wordt", aldus Van de Voorde. Het pand staat al jaren te verpauperen en dreigt gevaar op te leveren voor voorbijgan gers en omringende bebou wing. Eerder al vroeg eigenaar firma Sanderijn tevergeefs een sloopvergunning aan bij Mo numentenzorg. Een daaropvol gend restauratieplan kon ook de prullemand in, omdat het voor de eigenaar financieel niet te behappen was. De gemeente wil het pand best kopen, maar alleen als Monumentenzorg de sloopver gunning geeft. „De situatie is zo dat het pand vrijwel niet meer opgeknapt kan worden", aldus de wethouder. „Het is niet meer te redden". Hoe Monumentenzorg daar officieel over denkt zal naar verwachting in augustus blij ken. Dan verstrijkt de termijn waarbinnen deze instantie moet antwoorden op het sloop- verzoek. Is men er dan nog niet uit, dan kan de beslissing nog eens met een half jaar ver daagd worden. In dat geval is er pas in februari definitief duidelijkheid. (ADVERTENTIE) Tijdelijk Durex in handige vakantieverpakking: 3 verschillende soorten in een origineel en stevig blikje. Durex.The best there is. CWfex BRIDGE - Bridgeclub Axel speelde de slotdrive van het seizoen in het gemeenschaps centrum De Halle. Er werd gespeeld in drie groepen. Uit slag: groep A: 1. mevr. Van Leeuwen-dhr. Vogels, 2. echt paar Scheele, 3. heren Ar- noldi-van Bambost en dames Kock-Pel, groep B: 1. mevr. Pieters-dhr. Scheele, 2. mevr. Hoek-dhr. Koek, 3. echtpaar Maris, groep C: 1. mevr. Groenewoud-dhr.Scheele, 2. echtpaar IJsebaert, 3. mevr. Van Weelde-dhr. Kuyk. KAARTING - Bij gelegen heid van de kermis werd een kaarting gehouden waaraan 52 personen deelnamen. Uit slag: 1. G. van Acker, Abs dale; 2. P. Verstraeten, St.- Jansteen; 3. mevrouw Haulez, Hulst. KAARTING - Door de Bond voor Ouderen werd in De Lieve een kaarting gehouden waaraan 24 personen deelna men. Uitslag: 1. mevrouw De Vlieger, 2. mevrouw Haulez, 3. J. van de Hende, allen Hulst. KAARTING - In De Blaauwe Hoeve werd door de Bond voor Ouderen een kaarting gehouden waaraan 44 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. H. van de Riet, 2. E. de Blok, bei den Hulst; 3. J. van Damme, Kloosterzande. De volgende kaartingen zijn 11 juli bieden in De Blaauwe Hoeve en 26 juli jokeren in De Lieve. BINGO - In zaal De Smickel werd een bingo gehouden waaraan 105 personen deel namen. Uitslag: 1. mevrouw Ferket, Clinge; 2. A. Praet, Nieuw-Namen; 3. B. de Schepper, Vogelwaarde. DARTS - In zaal De Smidse werd een darts wedstrijd ge houden waaraan 40 personen deelnamer*'"—'tslag heren: 1. W. Lieven^, vVestdorpe en D. de Page, Lokeren; 2. A. Rid- jens en E. van de Velde, Koe wacht; 3. T. Hall en D. de Jon ge, Terneuzen; hoogste uit worp (100): W. Lievens, West- dorpe. Dames: 1. D. de Jonge, 2. J. Schoremans, 3. L. Hall; hoogste uitworp (52): L. Hall, allen Terneuzen. KAARTSPEL - De Kiel- drechtse Verzamelaarsvrien den geeft binnenkort een prachtig kaartspel uit met oude ansichtkaarten van Kieldrecht, Prosperpolder en Nieuw-Namen. Naast de oude prentkaarten zijn de jokers blikvangers van dit spel kaarten. Ze zijn zelfs in kleur uitgevoerd en geven een af beelding van het natuurre servaat De Grote Geule te Kieldrecht als polderge- meente en als vissersdorp. Voor Nieuw-Namen kunnen deze besteld worden bij de Rabobank of R. van Damme. ZOEKTOCHT - Voor de derde keer houdt De Amedee Verbruggenkring Kieldrecht en Verrebroeck een toeristi sche autozoektocht door de polders van Doel, Kieldrecht en Paal. Men start telkens in Doel, waar ook de toeristische vereniging meewerkt in ver band met het vijftigjarig be staan. Men kan deelnemen op een dag naar keuze en de zoektocht wordt afgesloten per 31 augustus. Men kan ook per fiets deelnemen. Inlich tingen bij Paul Grutzen, Kreek 20 te Kieldrecht. KAARTING - In zaal De Rei zende Man werd een kaarting gehouden waaraan 65 perso nen deelnamen. Uitslag bie den: 1. mevrouw Reyers, Ter neuzen; 2. C. de Kort, Hengst dijk; 3. mevrouw De Winkel, Nieuw-Namen. Jokeren: 1. A. Kegels, Kruispolderhaven; 2. mevrouw Pauwels, Klooster zande; 3. mevrouw Taalman, Hulst. EXCUSIE - De KVO afdeling Koewacht sluit het seizoen af met een excursie naar het Verdronken Land van Saef tinghe. Op 21 juli trekt men om 13.30 uur het schor in. Iedereen die een goede condi tie heeft en graag mee wil kan zich vanaf 11 juli opge ven bij R. van Daelen. Bij de excusie moet men goed aan gepaste kleding en schoeisel aandoen. PRIJSKAARTING - De Ka tholieke Bond voor Ouderen houdt woensdag 6 juli een prijskaarting in De Warande. Aanvang 13.30 uur. KAARTING - In zaal Thille- man werd een kaarting ge houden waaraan zestig per sonen deelnamen. Uitslag bieden: 1. mevrouw Boon, Hulst; 2. J. de Schepper, Koe wacht; 3. mevrouw De Waal, Kloosterzande. Jokeren: 1. mevrouw Kegels, Kruispol derhaven; 2. E. van Vooren, 3. J. van Vooren, beiden Osse- nisse. OUD PAPIER - Leden van de voetbalvereniging Hulsterloo halen zaterdag 9 juli weer oud papier op vanaf 09.00 uur. NCB - De afdelng Nieuw-Na men van de NCB houdt vrij dag 8 juli een dagtocht naar het Geuldal. Het gezelschap vertrekt om 7.00 uur. Na de koffie in Geuldal wordt een korte wandeling gemaakt door Valkenburg en een be zoek gebracht aan een cham pignonkwekerij in de grotten. Een echte Limburgse koffie tafel wordt in Mechelen ge bruikt. Na bezoeken aan di verse kastelen en boerenho ven is kasteel Hoensbroek aan de beurt. Via Heerlen en Zandhoven gaat het weer op huis aan. KAARTING - In zaal Marjo werd een kaarting gehouden. Uitslag: 1. F. Blommaert-A. Thieleman, 2. R. Sturm-E. van de Bossche, 3. Th. Praet- K. van Waterschoot. KAARTING - In zaal Schro der werd een kaarting gehou den. Uitslag: 1. C. de Winkcel- R. Sturm, 2. A. Apers-A. de Bruyn, 3. J. Vermeerschen-E. Weyenburg. ST.-JAN - Na enige weken stilte wordt donderdag 7 juli de stijd voor het kampien- schap van St.-Jan voortgezet, aanvang 19.30 uur. De eerste plaats is momenteel in han den van E. Verschueren met 26 punten. 2. E. Savooy 17, 3. R. Gijsel 13 punten. Een tweede sportief treffen is al woensdag 6 juli op het terrein van St.-Jan. Om 19.00 uur tre den dan de zestallen van De Friezen uit Graauw en St.- Jan aan voor de strijd om de supercup van de Zeeuws- Vlaamse Bond van Staande Wipschutters. Na ook nog in Graauw te hebben geschoten is dan bekend wie er in de fi nale zal staan. GOES - Rijks Middelbare Agra rische School. Tweejarige rich ting akkerbouw: Etienne Boon man, Jean-Paul Buijsrogge, Ivan Pauwels en Wim Roelse, Hulst; Fonnie Borm, Vogelwaarde; Wilco van Cadzand, Koewacht; Bennie Cappendijk, Vogelwaar de; Edwin de Koek, Kloosterzan de; Joost Mangnus, Graauw; Pie- ter Verhaegen, Graauw; Stefan de Vetter, Kapellebrug; William Harthoorn, Heinkenszand. Tweejarige richting veehouderij: Pascal de Schepper, Lams waarde; Jaap Trap, Sas van Gent. Driejarige richting akkerbouw en veehouderij: Bram Boone, Borsele; Michel Calon, Hoofd plaat: Terrv Raes. Terhole. Driejarigerichting akkerbouw exact: Wico Dieleman, Zaam- slag; Chris Hollebek, Axel; Bart de Nijs, Clinge; Jacko Verstraten, Axel; Cor Westerbeke, Vogel waarde; Ad Wolfert, Graauw. Driejarige richting akkerbouw en fruitteelt: Walter Bonte, Clin ge; Arnold Buijsrogge, Graauw; Huub Jasperse, Kwadendamme; Ivo van den Kerckhove, Nieuw- vliet; Hans Murre, Terneuzen; Arno Vael, Zaamslag. DMAS: J. Begheyn, Hulst; D. La- ko, Biervliet; P. van Kouteren, Sluiskil. Commerciële economie: A. Hen driks, Lamswaarde; J. op 't Hof, Ovezande; E. van der Wielen, Kloosterzande. Spuiten in de landbouw: M. van Steijn, Kwadendamme. Vakgebied economie: R. Boerjan, Biervliet; F. de Deckere, Nieuw- Namen; M. Kostense, Biervliet; P. Steijaert, Graauw; H. Buijsse en J. Dieleman, Zaamslag. EVTO: P. Baecke en L. Staal, Vo gelwaarde; A. van Bambost, Ter neuzen; C. de Dobbelaere, J. de Dobbelaere en A. van Hijfte, IJ- zendijke; H. van Iwaarden, Sluis; F. de Kubber en D, de Moor, Zaamslag; F. Maerman, Hulst; C. de Moor, Sas van Gent; M. de Nijs en P. Vereecken, Klooster zande; C. Puijlaert, Zuiddorpe; F. de Theije, Terhole; P. de Waele, Koewacht; J. Weststrate, Philip pine, C. Vereecken, Axel; P. Rijk, Ossenisse; H. van Waterschoot, Lamswaarde. Informattca-ba8ls: J. de Jager, Lewedorp; C. de Jonge, J. Priem en J. van 't Westeinde, Ovezande. Informatica-vervolg: J. Moggrê, Schoondijke; P. Boonman, Ove zande; J. Hannewijk, M. de Boer en M. Riemens, Heinkenszand. Kamperen bij de boer: M. van Dorsselaere, St.-Jansteen. Machinaal melken: Michel Ca lon, Hoofdplaat; Jaap Trap, Sas van Gent. Booglassen beginners: T. Raes, Terhole; W. Dieleman, Zaam slag; C. Hollebek en J. Verstra ten, Axel; B, de Nijs, Clinge; C. Westerbeke, Vogelwaarde; A. Wolfert, Graauw. Utrecht - Rijksuniversiteit Utrecht. Doctoraal Franse Taai en Letterkunde; Veronique Kind uit Philippine ANTWERPEN - Kappersakade- mie Antwerpen. Mariska van Dijk uit Hulst. ROTTERDAM - MDGO-school De Driemaste, examen Verple ging, Honorien de Bruijn, Kloos terzande. TILBURG - Katholieke Univer siteit Brabant. Doctoraal examen Nederlands Recht, afstudeer richting Strafrecht: Esmeralda Fassaert, Hulst.

de Stem | 1988 | | pagina 13