SE B en W Hulst houden poot stijf maken NTIE...I jestem 'Ikzelf houd niet van voetballen' Uitverkocht? ONERS VOGELWAARDE TEGEN HINDERWETVERGUNNING Kampioenschap van schutters succesvol [GENHEID IN MEXICO van Dixhoorn Fancy Fair Hulst levert 5000 op PLAATSELIJK NIEUWS AiJ {De STEM VAN ZEELAND 2 DINSDAG 5 JULi 1988 'GEEN VEILINGEN EN VERKOPEN IN DEN DULLAERT' VOGELWAARDE - De omwonenden van het Tansportbedrijf Scheerders in Vogelwaarde lebben massaal bezwaar ingediend tegen het grienen van een nieuwe hinderwetvergunning lan dit bedrijf. EP HIEP OERA auto goed laat ir het Zuiden begint minstens zo lebben, als uw auto. ons gratis uw ogen suit laten geven, controleerd, zonodig )ril rekenen op onze iderbrillen. kantieverkeer begint .ekkage in persleiding Seydlitz is kandidaat voor iet waterschap ïn. Verhuizen Aanklacht De Ark Hulst op de bres voor Afrika WINKELIER AERTS DOLBLIJ MET TRUI VAN VAN BREUKELEN DE STEM-LEZERS HELPEN GIRO 1111222 Politie Etten-Leur schenkt ruim 300 gulden aan actie Idee: ga de camping langs voor Mexico Clingc Graauw Hengstdijk Belangstelling voor veiling en rommelmarkt Onze uitverkoop is begonnen en van sommige artikelen zijn er nog maar enkele stuks. Wie snel is kan nu nog profiteren van de sterk verlaagde prijzen. Zo maken wij de zomer extra voordelig voor u! T22 A i te zoenen ticulieren kje, jubileum, receptie, ierloving, overwinning, Vaham, openbare dank, mag best eens in de bgina familieberichten, i duur hoeft het niet te ■:kosten een tientje), llom 2,00. Eén grote B. Voor het plaatsen van met een formaat van 35 1 wij 14,05 toeslag, lp aanvraag. Bij niet- Irdt 4,00 adm.kosten pen niet geretourneerd, geef uw tekst 2 dagen én van onze kantoren. In stuurt u eveneens 2 Ig naar Postbus 3229, Iftelijke opgaven worden Iteerd indien naam en l ook indien uw betaling ehouden ons het recht I opgaaf van redenen te ■geren. échten bereiken over de oudt de uitgever zich het Sm van de opdrachtgever ji te geven. Jlngsnleuws olom op donderdag. Van onze verslaggever jULST - Burgemeester en wethouders van Hulst blij- Pen erbij dat het afgelopen noet zijn met veilingen en krkopen in het gemeen schapscentrum Den Dul- Jaert. Ze schrijven dat in een brief aan het bestuur Ln DenDullaert. tegenstelling tot het Dul- aertbestuur is het college van mening dat dergelijke bezighe den in strijd zijn met de doel- itellingen van het gemeen- ichapscentrum. Het gaat B en W daarbij met name om veilingen van door bedrijven opgekochte failliete inboedels, ondernemers die eenvoudigweg een stuk ruimte huren om spullen aan de man te brengen en zogenaamde 'kunsttentoonstellingen' met verkoop door bedrijven. Hoewel er vele variaties en vormen van verkoop te beden ken zijn liggen, volgens B en W, de grenzen duidelijk. Boven dien zijn ze van mening dat Den Dullaert genoeg speel ruimte heeft, 'waarmee u zeker niet in een nadeliger positie ge plaatst wordt dan het gros van de gemeenschapscentra sin den lande en de horeca'. 1 Het college meent dat bij het bestuur levende irritaties over kritiek vanuit de samenleving zich niet mogen uiten door een halsstarrige houding. „Waarbij ingewikkelde redeneringen en kunstgrepen nodig zijn zijn om te rechtvaardigen dat de ver huur van ruimten voor ver koopactiviteiten in de meest ruime zin wèl tot uw doelstel lingen zou behoren". Zaken die volgens B en W wel door de beugel kunnen zijn notariële of gerechtelijke ver kopingen, beurzen met min stens tien deelnemende bedrij ven, shows van plaatselijke on dernemers en de veilingen van de postzegelclub. Daarbij ligt het zwaartepunt volgens B en W namelijk niet op de directe verkoop, maar veeleer op ten toonstellen, laten zien, een ver enigingsactiviteit. In dat soort gevallen, zo beloven B en W, zal de gemeente de bestaande wet ten en voorschriften 'soepel be naderen'. Protest tegen Scheerders (fan onze verslaggever n een beroepschrift aan burgemeester en wethouders ran Hontenisse zeggen de meer dan twintig onderteke- laars dat B en W praktisch geen rekening hebben ge- louden met de bezwaren van de buurt. I wordt 60 jaar. Yvo, Lonneke De bewoners doelen daarmee op een brief die ze in november j al stuurden. Volgens de toen Opgesomde bezwaren, waaraan de omwonenden onverkort sthouden, zou de buurt zowel luids- als stankoverlast heb- in van het bedrijf. Dit onder [ULST - Een lekkage in :n persleiding nabij het emaal Kruispolder heeft fgelopen weekeind voor de odige consternatie ge- orgd. let bleek dat het gemaal het irertollig polderwater niet leer in de Westerschelde ompte, zoals moet, maar dat et water juist naar binnen ep. Het gemaal Kruispolder ver- >rgt de afwatering in een pol- ergebied van zowat 800 hecta re. Uit onderzoek bleek dat het euvel te wijten was aan een iheur in de persleiding die r de dijk loopt. Door het irval, zo liet dijkgraaf K. Hot d'Escury van het water- ap gisteren weten, is een be- irlijke breuk veroorzaakt. In loop van het weekeinde ft men snel een noodbema- geplaatst, die inmiddels rationeel is. Dit in afwach- g van het herstel van de lek- ge. ILST - De algemene ver- adering van het water- jihap Hulster Ambacht aft J. Seydlitz voorgedra- en als nieuw dagelijks be- fuurslid van het water - ïap. [Tweede op het aanbeve- igslijstje werd H. Hage- ^an, die tijdens de verkie- ig met 43 tegen 7 stemmen at onderspit moest delven fëen Seydlitz. [Het gaat om een verte- enwoordiger 'gebouwd' afdeling abonnementen vat »w>r de districten III, IV en ze eveneens afhalen, tegen V. De vacature ontstaat per Toktober als de huidige ge- Tworene P. Molthoff 65 jaar jordt en dus moet aftreden, let dagelijks bestuurslid &oet worden benoemd door ^deputeerde staten van eland. tP ZOOM: Kortemeestraat adres te bezorgen, lering van De t. U ontvangt hiervoor een nen. Hieronder niets invullen BijkAgtsch. Straatcode Reden: Verzendwijze: Q ZUIDWEST NEDFRi ANin Vak.geb. ■antoren pneuzen, Hulst en Goes. Pressen en telefoon- Pmmers op pagina 2. Koningstijden: «30-12.30/13.30-17.00 uur. Toezending van: 'actie Portik.: J K"f.uo2®n: Rejn van der i (editie-chef), Romain bonnen verzond# Er1 Damme, Frank Deij, ■onny van Gremberghe, ■jnald Verstraten, Cor de Eort)0t0)' "'"0n Koomen ■>es: Jan Jansen. T|st: Eugène Verstraeten, immelen. ^erteniie-exploitatie P,ecteur Zeeland: d.oPrivé tel. 01150- t/m m.d. meer door het dag en nacht af en aan rijden van vrachtwa gens, overladen van goederen en het neersmijten van contai ners. Voorts beklagen de bewo ners zich over de stankoverlast van opgeslagen kippemest op het terrein, uitlaatgassen van langdraaiende vrachtauto's en schadelijke stoffen door het verfspuiten van de wagens in de open lucht. De bewoners zijn niet alleen te gen het verlenen van een nieuwe hinderwetvergunning. Ze vinden dat het bedrijf moet verhuizen van het huidige adres, omdat het in de loop der jaren uit zijn jas is gegroeid en niet in een dorpskern hoort maar op een industrieterrein. Tijdens een hoorzitting liet het bedrijf weten eigenhandig de nodige maatregelen te heb ben genomen om de overlast zoveel mogelijk te beperken. In de nieuwe hinderwetvergun ning zijn volgens B en W zoda nige voorschriften opgenomen dat de kans op gevaar, schade of hinder vrijwel uitgesloten is. Daar geloven de omwonenden niet in. „Tot heden is het tel kens gebleken dat Scheerders niet van plan is zich aan de voorschriften te houden. Zelfs in de periode dat de aanvraag in behandeling was regende het nog klachten". De bewoners verwijten de gemeente dat van die zijde geen enkele actie wordt genomen. Ze dreigen dan ook met hun bezwaren naar de provincie te stappen en over wegen een aanklacht tegen B en W wegens 'onbehoorlijk be stuur'. Wethouder J. Joossen had gisteren het bezwaarschrift nog niet onder ogen gehad. „Maar ik wist al dat het eraan zat te komen. Ik kan me de er gernis van die mensen voor stellen. Maar als het bedrijf zich aan de hinderwet houdt is er niets aan de hand. De wet houder heeft naar zijn zeggen het bedrijf al herhaaldelijk ge sommeerd maatregelen te ne men. „Maar het gebeurt ge woon niet. Nu er in de nieuwe hinderwetvergunning preciese richtlijnen staan ligt de zaak anders. Als het bedrijf zich er niet aan houdt kunnen we ver baliseren". HULST - De leerlingen van de basisschool de Ark heb ben de afgelopen maand hard gewerkt voor de aktie 'Afrika Nu'. Dinsdag gingen zij naar het postkantoor van Hulst waar ze 2100 gulden storten op de rekening van de aktie voor hongerend Afrika. De laatste weken van het schooljaar stonden in het teken van het projekt. Er werden te gen een geldelijke vergoeding allerlei karweitjes opgeknapt en de schoolreis werd deze keer geen gewoon dagje uit met de bus. De kinderen fietsten naar een speeltuin en provinciaal domein in Vlaanderen. De ge fietste kilometers leverden een aardig bedrag op want de jeugd had voor sponsors ge zorgd. De gift van 2100 gulden voor Afrika vormt een goed besluit van een schooljaar waarin de leerlingen ook werkten aan de bewustwording van de proble men in de Derde wereld. tt Het gezin Aerts met de zonen Marcel en Dennis krijgt van drs. Willem Hooglucht (rechts) van de Stichting Mensen in Nood de felbegeerde trui - foto willem mieras HIJ HAD de champagne er voor koud gezet. Ver der moest half de cam ping aanwezig zijn bij dit wel zeer glorieuze mo ment. De hele familie in het zondagse pak, en hup met de geit. Voor de ex- Hoevenaar C. Aerts, al veertien jaar exploitant van de kampwinkel op camping De Duinrand in Burgh-Haamstede, kon gisteren de dag niet meer stuk. Hij kreeg de EK- trui van keeper Hans van Breukelen overhandigd. Voor de somma van 7000 gulden, want Aerts is als hoogste bieder uit de vei ling van afgelopen week gekomen. Door Cees Maas WILLEM HOOGLUGT van de Stichting Mensen in Nood was speciaal voor de uitrei king naar Burgh-Haamstede gereisd. In een kleine toe spraak prees hij Aerts die, zo Weid hij hem voor, met het bedrag van 7000 gulden maar liefst 233 Indianen van voed sel voorziet en in leven houdt tot de nieuwe oogst in sep tember. De uitspraak van Hooglugt is gebaseerd op de drie tientjes die één Mexi caanse bergindiaan de zomer door kan helpen. 250.000- -237.500 225.000- -212.500 200.000- -187.500 175.000- -162.500 150.000- -137.500 125.000— -112.500 100.000- Vanaf vandaag publiceert De Stem dagelijks een ther mometer met de stand van zaken over de actie voor de hongerende indianen in het bisdom Tehuantepec in Zuid-Mexico. Het al inge zamelde geld, terwijl de ac tie nauwelijks twee weken loopt, bedroeg tot en met vrijdag 1 juli 114.629,55. Een kil cijfer zegt niet veel. Gebaseerd op het feit dat er drie tientjes nodig zijn om één mens te laten overleven, betekent dit be drag dat er al 3820 In diaanse mensen door de Stemlezers van de honger dood zijn gered. Dat getal komt neer op de totale be volking van het dorp Chaam en dan hou je nog 200 Indianen over. T.NV MENSEN IN NOOD DEN BOSCH O W MEXICO „U redt dus in feite een heel dorp van de ondergang, zo moet u het zien," aldus Hoog lugt. Aerts glunderde. „Het was een gunst dat ik de trui heb mogen kopen," zei hij, „en het is een hele eer dat'ie bij ons in de winkel mag han- „HET WAS hardstikke gezellig, maar halfverwege de avond realiseerden we ons dat we het toch maar goed hadden met al dat eten en drinken om ons heen. Toen zijn we met de pet rond geweest en ruim driehonderd gulden opgehaald voor de In dianen in Mexico die honger hebben." David Sterrenberg, een rondborstige politieman van de ge meentepolitie Etten-Leur vierde dit weekend zijn 25-jarig ju bileum. Zijn feestje telde 109 gasten; er werd 309,35 ingeza meld. Het bedrag is vandaag gestort op gironummer 1111222 van de stichting Mensen in Nood. De actie van het Bredase Radio Dallas loopt nog door. Na de eerste uitzending op zaterdag was er al ruim driehonderd gul den binnen. Opbrengsten, Spontane inzamelingsacties of plannen daartoe, kunnen dagelijks worden gemeld bij de spe ciale actietelefoon van De Stem: 076 236213. gen." Hij heeft de trui in eer ste instantie gekocht voor zijn zoon Dennis (11) die keeper is in het plaatselijk voetbalelf tal, als geluksbrenger. Zoon Dennis zal de trui echter niet onbeperkt mogen gebruiken, waarschuwt Aerst' „Ik ga hem inlijsten en een ereplaats in mijn winkel geven. Van de hele Stern-ac tie maak ik dan een plakboek wat ik er naast leg. Zo kan iedereen zien hoe Aerts aan die trui is gekomen," gniffelt de winkelier. Aerts mag gerust een bij zonder man worden genoemd. Niet alleen vanwege het feit dat hij zelf geen bal om voet ballen geeft en toch die trui voor zeven mille koopt, maar ook omdat hij waarschijnlijk de enige winkelier ter wereld is die De Stem verhuurt. Voor de brabanders op de camping wel te verstaan. In zijn kiosk hangt een bord dat iedereen voor de periode van negen tot tien uur 's morgens HET WEER is er niet naar, maar veel kampeer ders hebben toch de zomer al in het hoofd, hoewel ve len noodgedwongen op de camping moeten blijven en er minder op uittrek ken als in andere vakan ties. Een prima gelegenheid, vonden twee Stemabon- nee's gisteren, om eens met de pet voor Mexico rond te gaan. Zo kan de regen, hoewel het aan de andere kant van de wereld valt, de Indianen toch nog van pas komen. Campingpersoneel, campingbazen of cam- pinggasten die dit idee in de praktijk willen bren gen en daadwerkelijk geld gaan inzamelen om de hongersnood van de ber- gindianen in het bisdom Tehuantepec te bestrijden kunnen dit melden bij de actietelefoon van De Stem in Breda: 076 236213. de krant kan huren. Voor twee kwartjes. „Voor som mige mensen is dat een uit komst. Ze huren een krant, brengen hem een uur later te rug en ik verkoop die krant weer," zo verklaart Aerts zijn manier van nering bedrijven. En een handelsman blijft een handelsman. „Ze mogen die trui gerust van me kopen. Zet maar in de krant dat eljc bod boven de tien mille over wogen wordt." KAARTING - De Katholieke Bond voor Ouderen houdt vrijdag 8 juli in gemeen schapshuis Malpertuus een kaarting in bieden voor per sonen van vijftig jaar en ouder. De kaarting telt mee voor het kampioenschap en begint om 13.30 uur. KAARTING - Door de Bond voor Ouderen werd in het ge meenschapshuis een kaarting gehoduen waaraan 32 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. mevrouw Van de Hemel, Ter- neuzen; 2. mevrouw Wolfert, Axel; 3. J. de Letter. De vol gende kaarting is 18 augustus. JUBILEUM - Donderdag 6 juli is het precies 25 jaar gele den dat pater Marcel Mang- nus uit Graauw tot priester werd gewijd. Pater Mangnus behoort tot de orde van de Witte Paters en is werkzaam als missionaris in Tanzania in Afrika onder de jongeren in een vormingscentrum in Dar es Salaam. KAARTING - Op recreatie centrum De Vogel werd een kaarting gehouden waaraan '79 personen deelnamen. Uit slag jokeren: 1. mevrouw Van Goethem, Hulst; 2. mevrouw Cordier, Hengstdijk; 3. me vrouw Van de Hemel, Over slag. Bieden: 1. J. van de En- de, Hulst; 2. R. Linthout, 3. J. Boogaert, beiden Axel. KAARTING - In zaal 't Ja gershuis werd een kaarting gehouden waaraan 60 perso nen deelnamen. Uitslag bie den: 1. mevrouw Reyers, Ter- neuzen; 2. mevrouw Van Kerkhoven, Hulst; 3. J. de Vos, Terneuzen. Jokeren: 1. mevrouw Van Vooren, Osse- nisse; 2. mevrouw Kegels, Kruispolderhaven; 3. me vrouw Taalman, Hulst. BINGO - Op recreatiecen trum De Vogel werd een bingo gehouden waaraan 250 personen deelnamen. Uitslag: 1. R. Breen, Goes; 2. mevrouw Heren, Kloosterzande; 3. J. Verlinden, Terneuzen. GAAIBOLLEN - Op recrea tiecentrum De Vogel werd een gaaibolling gehouden waaraan 45 personen deelna men. Uitslag: hoge vogel: R. de Wilde, Hengstdijk; linker zij vogel: W. Esseling; rechter zijvogel: L. Freyser, beiden Hulst; grootste aantal (9): Th. de Kort, Kloosterzande. Van onze correspondent ST.-JANSTEEN - De schut tersverenigingen op de staande wip besloten tot een Hulsters kampioenschap te komen. Dit eerste kam pioenschap werd gehouden op het terrein van de schut tersvereniging St.-Jan in St.-Jansteen. Daar traden tien viertallen in het strijd perk. De eerste kampioen van Hulst werd uiteindelijk het viertal van De Friezen uit Graauw en bestond uit J. Sorber, R. Roels, E. de Bakker en J. Sorber. Te zamen scoorden zij 55 punten. Tweede en derde werden de viertallen van St.-Jan. Het tweede viertal bestond uit J. Zaman, A. Blommaert, C. Za- man en B. Samijn en behaalde 51 punten. Derde met eveneens Van onze correspondent CLINGE - De honderd-ja rige fanfare Weldoen door Vermaak heeft in het voor bije weekeinde een veiling met rommelmarkt en fancy-fair gehouden. De be langstelling was zowel voor de veiling als voor de rom melmarkt zeer groot. Zowel vele kleine als grote stuk ken kregen een andere eige naar. Het begon op vrijdagavond in de zaak De Troubadour, waar veilingmeester Scheele uit Sluiskil ongeveer een 140 arti kelen de hamer bracht. Er werd wel geboden, doch de grote prijsopdrijvingen zoals in vroegere jaren bleven achter. Op zaterdagmiddag was er op het Kerkplein een rommel markt annex fancy-fair. Er ging veel van de hand, zodat de verkoop zeker geslaagd is. Op het plein waren ook ver schillende kraampjes opge steld, waar deelgenomen kon worden aan sjoelen, touwtje trekken en verschillende an dere spelen. Bij de ingang van het plein was er gelegenheid om looten te kopen voor de lo terij. Waarvan de hoofdprijs was een levend varken. De trekking zal plaats hebben op zondag 10 juli in de zaal De Troubadour. 51 punten werden B. Seghers, R. de Koek, R. van Essen en H. Merckx. In de stijd om de persoon lijke titels werden eveneens veel punten gescoord. Met twintig punten werd J. Sorber uit Graauw winnaar, terwijl H. Merckx uit St.-Jansteen tweede werd met eveneens twintig punten. Derde met achttien punten werd A. Blom maert uit St.-Jansteen. De kampioenen ontvingen een wisseltrofee en een blivjende herinnering. Dit kampioenschap werd ge volgd door de strijd om de ko ningstitel op het terrein van De Batavieren in Hulst. De 29 schutters mochten drie keer schiten op de koningsvogel. In de tweede ronde haalde W. Boussen uit St.Jansteen de vo gel neer. In de derde ronde deed T. Freyzer hetzelfde. In de on derlinge strijd schoot T. Frey zer tenslotte in de twaalfde ronde de vogel opnieuw af en haalde daarmee de koningstitel binnen. Ook koning T. Freyzer kreeg een blijvende herinne ring. Van onze correspondente HULST - De Fancy Fair die het sluitstuk vormde van het feest rond het tien jarig bestaan van de basisschool Moerschans in Hulst le verde vijf mille op. Dit geld wordt besteed aan de familie van het pleegkind van de leerlingen. Het foster pa rents kind wordt al goed on derhouden door de Moer- schansjeugd. Met deze rijke buit is het mogelijk ook enkele jaren te zorgen voor een fami lielid. De vele spelen trokken hon derden belangstellenden en de prijzen waren door de Hulster Middenstand en de ouders ter beschikking gesteld. „We heb ben nog wat onkosten die er af getrokken moeten worden", al dus Walter Hey man het hoofd van de school. „Maar het staat nu al vast dat we een broer of zusje van Abu kunnen adopte ren." De organisatie had een dergelijk grote opbrengst niet verwacht. Zij is dan ook meer dan tevreden met dit resultaat. (ADVERTENTIE) LEADERS IN STYLE DE BESTE KEUZE IN KWALITEIT EN KLASSE Noordstraat 23, Terneuzen

de Stem | 1988 | | pagina 15