SPORT ESTBRABANDER HEEFT RAPSTE BENEN IN HOOFDPLAAT Van Quekelberghe winnaar in Axel Nieuwdorp weer winnaar in Kruiningen Barhorst/Polderman superieur in Kloosterzande TV defect? ^nnehemel md goed rt? ns/kampeerartikelen i&transakties ur aangeboden STEM SPORT 6 MAANDAG 4 JUL11988 Wenen Achsensee Number One wint Axels kampioenschap Zeeuws record polsstok Zweedijk ;n-koelkasten-drogers ferij >va Jt 076-224500 Technica Nova piOOFDPLAAT Breda Wieleramateur Nico van de Üundert pakte gisteren in Hoofdplaat zijn derde eizoenspalm. E I De Zwinruiters is b.v. tel.: (01654)-2055 1, diskreet, goed ig v.a. 1000,-v. Dijk i bij v.d. Veen c.v. ag. Tel. 076-653770. an goedkoop lenen j 01860-13055 I! uniek in Nederland daal .eur idaal >ord se 5.g. o.g. in Serooskerke Michel Gorsse winnaar in Kloetinge Te huur wasmachines Judotitel Van Dorssen A88 T22 rada, plass- aan ver- fen 29 I vol p. dgn. aug. bn 19 f 22 399,- 339,- s-toe ■gratis iedin- rs i luxe water Incl. /ertrek II Kras Te huur 5-pers. toercara-l van voort, op mooiJ camping, bos zwembajl in Kaatsheuvel 300,- p.\»l Inl.: 01620-22400. CHALET te koopJ Recr.park -De Kievit-I Baarle-Nassau. Tel.076 811652 of 04257-7151. goedverzorgde 10-daagse| reis voor ouderen. Volpen- sion incl. excursies en reisverzekering 759,., Vertrek 17-8, 24-8. Stich-| ting Recreatie Reizen voc Ouderen/Kras 04199-3622. 8 dg. Pertisau op basis vanl HP en incl. excursies! 579,-. Kras Zomerclub- reis met veel extra's. Ver.l trek 9-7. Aarzel niet, bel Kras Reizen 04199-3622. or Peter Snelders u00STERZANDE - Guus irhorst en Arnold Polder jan hebben met grote .vermacht de wielerkoers [oor visueel gehandicapten jj Kloosterzande gewonnen. Pot halverwege de wed- rijd bleef het tandemkop- =1 Barhorst/Polderman in én kopgroep van drie, iaar koos toen het hazepad finishte met ruim een inde voorsprong, je hebben veel op interval -etraind en dat kwam ons op jjt parkoers, waarop je toch [eel aan moet zetten, goed uit. lormaal zijn Ad Verhoeven en jfred Stelleman voor ons toch ■en koppel waar we serieus re kening mee moeten houden, maar nu wonnen we eigenlijk gemakkelijk. Dat onderschrijft het nut van die interval-trai ning", was het eensluidende commentaar van het succes volle Zeeuws-Vlaamse koppel na afloop. Beiden waren het er wel over eens, dat de belangstelling voor dit evenement van rennerszijde wat tegenviel. Arnold Polder man: „Dat is erg jammer. Wij hadden graag op een grotere deelname en mogelijk ook meer concurrentie gerekend. Hope lijk organiseert men volgend jaar opnieuw in Kloosterzande en dan reken ik op een grotere deelname." Het koppel Guus Barhorst/ Arnold Polderman neemt van 19 tot 24 juli deel aan de Tour de France. Een evenement, waar beiden al in geschitterd hebben. Hoe de huidige vorm is, verwoordde Guus Barhorst: „We zijn er klaar voor. Van daag voelden we ons al sterk. Nu is het de kunst om die vorm nog enkele weken vast te hou den. Maar dat zal wel lukken. We hebben nog een criterium in Breda op 17 juli en daarna gaan we naar Frankrijk." Afgaande op de overmacht, die het Zeeuws-Vlaamse duo manifesteerde, lijdt het geen twijfel dat beiden klaar zijn voor dit grootse evenement voor visueel gehandicapten. Al vrij vroeg werd de wedstrijd in Kloosterzande door hen in de beslissende plooi gelegd. Al na enkele ronden vormde zich een kopgroep van vier tandems: Barhorst/Polderman, Ad Ver hoeven/Alfred Stelleman, Joop en Hans Arends en het Belgi sche koppel Dirk van Sinay/ John Deraet. De combinatie Arends/Arends moest na acht ronden afhaken. Lang bleef dat tweetal op een geringe achter stand hangen, maar moest naarmate de koers vorderde steeds meer in leveren en zou nog gepasseerd worden door de Belgen Willy de Keijser/Alain Devis. Al vanaf de eerste ronden werd duidelijk, dat Barhorst en Polderman de wedstrijd domi neerden. Bij vrijwel iedere aankomst kwamen zij als eer ste over de meet en de leiders- prijs was dan ook vrij spoedig in hun bezit. Om die overmacht nog extra te accentueren, plaatste het tweetal een vin nige demarrage, even na half koers. Even drongen de mede vluchters nog aan, maar zij moesten snel ervaren dat tegen het tempo van de Zeeuws-Vla mingen geen kruit gewassen was. Na acht ronden had het tweetal de eerder genoemde twee koppels al in beeld en kort daarna werden die dan ook op een ronde gezet. In de slotfase werd de wed strijd met twee ronden inge kort vanwege de barre weers omstandigheden. Het had op het verloop geen enkele in vloed, want toen waren de prij zen al verdeeld. Bij de dames ging de zege naar Pauline Snoeks en Han- neke Wijnholtz, die ook met grote overmacht wonnen. UITSLAGEN Heren: 1. Guus Barhorst/Arnold Polderman 56 kilometer in 1.24.08, 2. Ad Verhoeven/Alfred Stelleman op één ronde, 3. Dirk van Sinay/ John Deraet (België), 4. Willy de Keijser/Alain Devis (België), 5. Joop en Hans Arends, 6. Andreas en Dieter Wolff (West-Duitsland), 7. Gerry Keyzers/Piet Couwen- berg, 8. Luc Callens/Lue Festen (België). Dames: 1. Pauline Snoeks/Han- neke Wijnholtz, 2. Karien Stelle- man/Marie-Thérèse Scheepers. NIEUWSOVERZICHT AXEL - Het zaalvoetbalteam Number One heeft het zoge naamde open kampioenschap van ZVA'81 in Axel gewonnen. In de finale klopte Number One mede-finalist HCG met 5-4. Matchwinnaar werd Johnny Buyze, die de vijfde en winnende treffer voor zijn rekening nam. De overige Number One-doel- punten kwamen op naam van Henk Koekkoek en Hans Bakker (ieder 2x). Voor HCG scoorden Kees de Pooter, Johan Haak, Daan Dieleman en Jacky Schelleman. Moy Fa werd in deze strijd tussen 28 teams derde. Het kreeg deze stek 'cadeau', omdat De Pooter verstek liet gaan in de con frontatie om het brons. De vijfde plaats ging naar Disco Love, dat De Maayer met 8-4 klopte. Groosman/Smulders werd ze vende, vóór Radio Noordzee. GOES - Gert Zweedijk van AV'56 verbeterde tijdens de open Eindhovense kampioenschappen het Zeeuws record met de polsstok. Hij bracht het op vier meter. Het oude record stond sinds 1977 op naam van zijn toenmalige clubgenoot Peter Molenaar met drie meter en negentig centi meter. loud, geen voorrijkosten, ook aan-1 plectra werkzaamheden. .076-612554. al Uw ktten offeren. iten dienst bel Dan komt er tenminste een vakman! Geen voorrijkos ten ege Nico van de Klundert woningruil Van onze sportmedewerker [ij was de rapste van het kopgroepje van acht, dat de Lijtageslag van Hoofdplaat overleefde. kleinere won., max. p.m., omg. Tuinzicht. EENGEZ.WON. Hoorn- werkstr.55 ruilen tegen et was hard werken op de tan t.k. ülverline schuur, bverdekt itste sta in Zld. 5120 AD KIP Caravan met splinter nieuwe voortent, 2.000,- Oosterstr. 126, Breda. D.BLAUW fluwelen blazer, mt.40, 30,- 076-870941 250,-Inge, rechte polderwegen van •t dorp. Uiteraard wordt dan nj vlug een schifting ge- aakt. Al bij de eerste door- icht was het deelnemersveld drie waaiers uiteengevallen, eerste groep bestond uit zo'n jftien renners, de tweede uit :n man of tien. De mannen die ar nog achter fietsten, waren kansloos. De eerste twee •oepjes zouden na tien kilo- ens gebeld, 's avonds geld e Vaartkant 1-3, Rucphen et net iets meer service speciale volmachten hebben n geen bezwaar. Evt. thuisbezorgd. I jr. 6.5%, 10 jr. 6.7%, 20 jr. 7.1 ins verlaging autopremies, arzekeringen. 01626-3487/2273. ar. Alle Hyp. vormen mogelijk, keringen. Werfstraat 1Breda. de leningen geen bezwaar nformatie bij uw werkgever ïgendoorlopend krediet )t/caravan theor. loopt. 64 mnd.ll 260 9,6% 417 9,6% 383 9,6% 508 9,4% 763 9,4% 250 p.m. 400 p.m. 600 p.m. 800 p.m. 1200 p.m. 1017 9,4%1600 p.m. 9,3 Voorschotbank (tot 21.00 uur) in en bedrijven, de gehele dag perl sch bereikbaar. Een receptioniste van eda kost u slechts 20,- per dag. Evt Info: Trade Centre Breda, tel. 076-| js 1085, 4801 BB Breda. Huur eerst een nieuwe er een te kopen! 14 dagen a 150, t en geplaatst. Bel voor informatie ok voor het vernieuwen van Wolf brui Dijkcen- r kwartaal. Tieub. en p.m. excl. udio of 1- smeub. en - p.m. incl. met tuin, gestoft., excl. woonhui- alows, ook v.a. 076-219178 8. ar door ons huurders orte termijn, f gemeubi- s, etage's, bungalows, nden. 78, 01650- 01697-558. 1Breda. 2 K.APP., gemeub. op goede lokatie in Breda 800,-. 076-149776. GESTOFFEERD 1 kam® rapp. centrum Breda p® 1-1-'88 met c.v., keuken, tn onze lardesportmedewerker IROOSKERKE - Tijdens centrale merrie-keuring n het WPN (Warmbloed ardenstamboek Neder- id) afdeling Zeeland hield provinciale bond van iland van landelijke rij- irenigingen een stimule ringswedstrijd dressuur >r acht- en viertallen arden en pony's en indi- Sdueel. j de achttallen was De Zwin- ruiters uit Nieuwvliet met 131 iten heer en meester. Het irtal van Luctor et Emergo Zaamslag werd met 129 iten eerste, gevolgd door istelijk Schouwen uit Re- ise met 120 punten. Het acht- jl pony's van Oranjezon uit 'ouwenpolder scoorde een tterende eerste plaats met punten. Voor het viertal po 's van De Zwinruiters was jt goed raak met 121 punten, it De Scheldestad uit Vlissin- met 117 punten op de 'eedestek. x Ie deelnemers in een acht- viertal mochten in deze sti- eringswedstrijd ook indivi- 1 starten en alle combina- namen de kans waar. De Z- asse paarden kende vier elnemers. Suzanne Malcorps it Urgent van De Zwinrui- rs zegevierde, met clubgenote ijes Bimmel met Prominent de tweede stek. Ariane nse met Liza van De tiouwseruiters uit Dreischor ;evierde in de Z-klasse bij de ny's. UITSLAGEN paarden: 1. Jeaninne Marteijn t Birza (Gouwe Reyers), 2. Diny JJger met Arnaldo (Oranjezon), an de Kroo met Conti (Schelde- d). -paarden: 1. Huberdien Breel 't Willie (Oranjezon), 2. Chris- a de Feyter met Roseane (Luc- meter nog even samenkomen, alvorens de definitieve schif ting, na twintig kilometer wed strijd, werd doorgevoerd. Toen werd de zaak immers gesplitst in dertien renners vooraan en twaalf daarachter. Vooraan reden vrijwel alle kanshebbers, met een over macht aan blauw-witte tricots van de wielervereniging Zee land. Het was duidelijk dat mannen als John en Eric de Crom, Rob Bij vank en Nico van de Klundert niet op de terug keer van de achtervolgers za ten te wachten. De eerste die vooraan weg viel, was Toine Goense. Half- koers werd hij het gras ingere den, greep gelijk in de remmen en de kopgroep was gekrompen tot twaalf eenheden. Het wer den er tien, omdat voor Vester Aarts en Kees Schouwenaar het tempo te hoog lag en vijf tien kilometer voor het einde bleven er nog slechts negen koplopers over, toen Karei van Goethem de lucht uit zijn tube verloor. De negen, die de finale indo ken, waren Heddy Nieuwdorp, Nico van de Klundert, Rob Bij- vank, John en Eric de Crom, Pierre van Est, Niek de Taeye, Franpois Franse en Ad Polak. Bij dit negental toonde Niek de Taeye zich erg actief, maar meer dan enkele tientallen me ters voorsprong kreeg hij nooit. Acht man kwamen de laatste kilometer opgedraaid, want 'voor Ad Polak duurde het een ronde te lang. In de spurt had ;Nico van de Klundert weinig problemen om Heddy Nieuw dorp en zijn clubmakkers Rob Bijvank en John de Crom voor te blijven. Uitslag: 1. Nico van de Klundert (Hoogerheide) 83 km. in 2.01.59, 2. Heddy Nieuwdorp (Yerseke), 3. Rob Bijvank (Westdorpe), 4. John de Crom (Woensdrecht) 5. Pierre van Est (Fijnaart) 6. Niek de Taeye (Eede), 7. Eric de Crom (Hoogerhei de), 8. Franpois Fransen (Kwaden- Nico van de Klundert gaat als winnaar over de streep, voor Heddy Nieuwdorp (links) en Rob Bijvank. - fotodestem/corj.deboer damme), 9. Ad Polak (Hansweert), 10. Sjaak Goedendorp (Ouden hoorn), 11. Freddy de Muynck (IJ- zendijke), 12. Jacky Fortrei (Bres- kens), 13. Wim de Koeyer (Bieze- linge), 14. Toon Kayen (Zevenber gen), 15. Marcel Remijn (Wilhelmi- nadorp), 16. Kees Schouwenaar (Goes,), 17. Frank Gommers (Phi lippine), 18. Leo Goeree (Kruinin- gen), 19. Frank Geensen (Terneu- zen), 20. Dick van Santen (Goes). Van onze tennismedewerker KLOETINGE - Michel Gorsse is winnaar ge worden van het tennis toernooi van De Bon gerd in Kloetinge. In de Cl-categorie bij de he ren versloeg hij in de finale Robert Springer met 6-2 6-1. Dezelfde Robert Springer, de kersverse Zeeuwse kampioen, eiste vooraf de favorietenrol op bij de he ren C2. Tot aan de finale maakte hij dit volledig waar. Dennis Reijnhout van de organiserende ver eniging bleek in de finale echter de hoofdrol te ver vullen. Hij haalde het kunststukje uit met klin kende 6-0 6-1 cijfers te winnen van de regerend kampioen. Bij de dames verliep het evenmin volgens de verwachtingen. De als eerste geplaatste Jeanet Meijers bij de Cl-dames reikte nog wel tot de fina le, maar Marion Mewiss kon haar pas veroverde Zeeuwse titel niet waar maken. Zij sneuvelde in de halve finales tegen Liesbeth Voeten met 6-1 6-3, die daarna in de fi nale resoluut afrekende met Jeanet Meijers: 7-5 6- 0. De favoriete bij de da mes C2, Els Ars uit Ove- zande, redde het niet. Zij verloor in de halve eind strijd van Ann de Maat uit Kapelle, terwijl ook de tweede geplaatste Mar- tine Verschoore in de halve finales het onder spit moest delven, tegen Conny van der Vloet. Dat opende voor Ellen de Jong uit Kruiningen mogelijk heden. Zij ging met de hoogste eer strijken tegen Ann de Maat: 6-4 6-4. Reggie van de Berg; winnaar in het herenenkel D. - FOTODESTEM/CORJ.DEBOER Door Kees Hamelink AXEL - Bernd van Quekelberghe is de verrassende win naar geworden van het tennistoernooi in Axel. In de C-ca- tegorie bij de heren versloeg hij Frank Wille. Bij de dames C werd de overwinning opgeëist door Nathalie Tijssen, ter wijl in de D-categorie de titels gingen naar Reggie van de Berg en Lisette Vervaet. Het eerste senioren-toernooi in Axel werd afgesloten met spannende finales. In de C-ca- tegorie bij de heren werd zowel de eerste als de tweede ge plaatste speler vroegtijdig uit het toernooi geslagen. Guido Tolhoek werd in de halve fina les uitgeschakeld door Jean- Loup Del tour, terwijl Ronald van Remortel een dreun kregen te verwerken van Bernd van Quekelberghe. Met 4-6 6-4 6-4 plaatste Van Quekelberghe zich voor de eindstrijd. Frank Wille werd zijn tegenstander in de finale. Bovenin het schema schakelde hij in de halve fina les Jean-Loup Deltour uit, maar had daarvoor ook drie sets nodig: 2-6 6-4 6-2. Hoewel Wille bij voorbaat als winnaar werd getipt, was het Van Quekelberghe die in de finale furieus van start ging. Een 3-0 voorsprong was er het resultaat van. Maar Wille douche en berging. Huui ^Ser8°!' f 495, per maand. Te W* bevr. lussen 10.00 16.00U. 076-650796. nieuwe v.a. 39, p.m. Na 12 of 3j jaar eigendom. Ook wa®i drogers, koelkasten, gast fornuizen enz. W.M.vj plan, Broekhovensew® 74, Tilburg, tel. 015 436053. jr., zoekt a tot 300,. 76-714653. KUNST-student zkt. per aug. ruime kamer in Bre da, tel. 05202-22772. paarden: 1. Carina Duynkerke Wodan (Oranjezon), 2. Ingerli x>n met Valentijn (Westelijk ouwen). HEAO studenten, (2), zo® "Marden: 1. Inge Quisst met ken kamers/etage te br® da. 08855-74725/71732. den Zwinruiters). "Pony's: 1. Mare GEZOCHT kamer in Bre da, Reigerstr. 45 Venlo, 077-542984. - de Milliano tCindy, 2. Nicole Tas met Jodu- beiden Zwinruiters), 3. Trudy incke met Zenth (Gouwe pers). ^pony's: 1. Ilonka Luitwieler Ajax (Oranjezon), 2. Martine met Eiza (Schouwseruiters), Monique Melse met Achim 'anjezon). ■pony's: 1. Carola Melis met liantre (Scheldestad), 2. Sonja 'eyter met Melcha (Schouwse- Iters), 3. Suzanne visser met "bby (Zwinruiters). pony's: l. Rob Picavet met y (Luctor et Emergo), 2. Anni- Jacobsen met Czarda (Oranje- 3. Carolien de Feyter met Pa- btar (Luctor et Emergo). jjpy's: 1. Carolien Murre met ome (Zwinruiters), 2. Roslin 8er met Mister Nilson riouwseruiters), 3. Petra Schaub Laura Lass (Luctor et Emer- Jper, 2. Annet Quist met Narfi Telstar (Oranjezon). Mare Timmerman GEZOCHT zelfst. woonr. rn.i.v. half juli te BredaP B-klasse: 1. Nico Mesu Pr'beek of Etten-Leur* i.v.m. werk, 01608-12193. Blokus (Oranjezon); L-klasse: Aan Louwerse met Dusty neldes tad); M-klasse: 1. Cees ut met Tamara (Scheldestad). Van onze sportmedewerker KRUININGEN - Wieler amateur Heddy Nieuw dorp voelt zich blijkbaar goed thuis op het twee ki lometer lange en zeker niet lichte parkoers in Kruiningen. Voor de vierde keer ging hij in het Zuidbevelandse dorp als eerste over de eindstreep. Nieuwdorp triomfeerde za terdag via een korte solo. Hij had in de slotfase gezelschap van rappe mannen als Toine Goense en John de Crom. „Met hen naar de streep rij den, was te riskant", ver klaarde Nieuwdorp. „Ik voelde me goed en daarom koos ik voor zekerheid." De kermisronde in Krui ningen had een boeiend ver loop. Van de 70 vertrekkers bij de amateurs staken Pierre Raas en Ruud Havermans de eerste voelhorens uit. Het duo kreeg echter niet genoeg ruimte. Ook een poging van Toine Goense en John de Crom mislukte. Na 50 kilometer werd het menens. Er formeerde zich een kopgroep van veertien man, bestaande uit Wies van Dongen, Thijs Fase, Karei van Goethem, Wilfried Geijs, Robert de Jonge, Gert-Jan van Brouwershaven, Peter van de Klundert, Heddy Nieuwdorp, Conno van de Sande, Kees Schouwenaar, Peter Mol, Niek de Taeye, John de Crom en Toine Goen se. Deze hoofdmacht legde er flink de zweep over en boekte al gauw een winst van ruim een minuut, die geleidelijk nog groeide. Tot de geklopten behoorden onder anderen Pierre Raas, Mark de Smit, Jacco Schroevers en Rob Bij vank. Laatstgenoemde gaf er de brui aan na 65 kilometer. Nadat als eerste Robert de Jonge had moeten afhaken in de kopgroep, verdwenen nog meer mannen uit de frontlijn, toen met nog 12 kilometer te gaan de finale werd ingeluid door Peter Mol. Zijn sprong in de ruimte bracht het spel goed op de wagen. Onder aanvoering van Karei van Goethem werd de vluchter in de kraag gegrepen. De strijd ontbrandde nogmaals in alle hevigheid, toen Karei van Goethem en Toine Goense met nog twee ronden te gaan een klein gaatje wisten te slaan. Nog net op tijd wisten Heddy Nieuwdorp, John de Crom, Peter Mol en Thijs Fase in de lift te wippen en van dit zestal bleek Nieuw dorp over de meeste reserves te beschikken. Bij het ingaan van de laatste ronde koos hij het hazepad en zijn mede vluchters moesten het ant woord schuldig blijven. Nieuwdorp incasseerde daar mee zijn vijfde zege in dit sei- Heddy Nieuwdorp gaat voor de vierde keer als winnaar over de streep in Kruinin gen. - FOTO WILLEM MIERAS zoen. Van de naaste volgers toonde Toine Goense zich de snelste. Ook bij de liefhebbers werd er flink met de strijdbijl ge zwaaid. Het waren vooral André Goossens, Leo Zoon en Mark de Zeeuw, die geruime tijd de toon aangaven. Via een fraaie achtervolging kon Hans Harinck zich bij ge noemd drietal voegen, maar dit kopgroepje moest toch ca pituleren tegen de samenge bundelde krachten in het pe loton. Bij het ingaan van de laatste ronde kwam het tot een hergroepering. Direct daarop sprong Cor Rombouts de ruimte in en wist aan zijn solo gestalte te geven. Van de 90 vertrekkers bij de liefhebbers gaven er velen al vroegtijdig de pijp aan Maarten. Het eerste half urn- regende het namelijk pij- pestelen. Dit had ook nog en kele valpartijen tot gevolg. Hans Lindhout uit St.-Maar- tensdijk werd daar onder an deren slachtoffer van en hij moest met een kaakfractuur naar het ziekenhuis worden vervoerd. UITSLAGEN Amateurs: 1. H. Nieuwdorp (Yer seke) 100 kilometer in 2.27.16,2. A Goense (Ovezande) op 0.11, 3. J. de Crom (Hoogerheide), 4. K. van Goethem (Sluiskil), 5. P. Mol ('s Gravenpolder), 6. Th. Fase (Oud- Vossemeer) op 0.18, 7. G. van Brouwershaven (Woudrichem) op 0.25,8. C. Schouwenaar (Goes), 9. P. van de Klundert (Hooger heide) op 0.44,10. C. van de Sande (IJzendijke) op 1.28, 11. N. de Taeye (Eede), 12. W. Geijs (Kwa- dendamme), 13. W. van Dongen (Breda) op 1.34, 14. J. Schroevers (Arnemuiden) op 1 ronde, 15. M. Hage (Poortvliet), 16. M. van Vlimmeren (Hoeven), 17. A. Po lak (Hansweert), 18. C. Stouijes- dijk (St.-Maartensdijk) 19. M. de Smit (Sluiskil), 20. R. de Vrieze (Goes). Liefhebbers/veteranen: 1. C. Rombouts (Kloetinge) 60 kilome ter in 1.51,52, 2. J. van Baal (Bre da) op 0.14, 3. C. van de Bergh (Oud-Gastel), 4, M. de Zeeuw (Herwijnen), 5. J. van Dongen (Wagenberg), 6. A. Musters (Din- teloord) 7. W. Blok (Lewedorp). 8. P. Bierkens (Roosendaal), 9. G. van Melick (Strijen), 10. F. Meij- aard (Wemeldinge), 11. A. van Dijk (Rijswijk), 12. E. van der Wiel (Terheijden), 13. W. Vare kamp (Hellevoetsluis), 14. H. Ha rinck ('s Heer-Abtskerke), 15. L. Zoon (Dirksland). kwam terug en sloot met 6-4 de eerste set winnend af. Wille startte, na een oponthoud van wege de regen, met een 1-0 voorsprong in de tweede set, maar daar bleef het voor hem bij. Met 6-1 pakte Van Quekel berghe de tweede set. In de derde set verweerde Wille zich goed en tot 3-3 kon hij bijblij ven. Daarna stagneerde zijn spel, hetgeen Van Quekel berghe de mogelijkheid gaf een 5-3 voorsprong op te bouwen. Op de service van Wille pakte Van Quekelberghe uiteindelijk de verdiende zege: 4-6 6-16-3. Bij de dames was Nathaly Tijssen de gedoodverfde favo riete. Na een ruime 6-1 6-2 zege op Peggy Löchter werd zij fi- naliste. Haar tegenstandster, Karin van Maarleveld, kon het haar alleen in de eerste set las tig maken. Zij maakte een 1-4 achterstand goed om daarna in de tie-break uiteindelijk de winst aan Tijssen te moeten la ten. In de tweede set stootte Tijssen volledig door en stond geen game meer af: 7-6 6-0. UITSLAGEN Herenenkel C: halve finales: F. Wille-J. Deltour 2-6 6-4 6-2, B. van Quekelberghe-R. van Remortel 4-6 6-4 6-4; finale: Van Quekelberghe- Wille 4-6 6-16-3. Damesenkel C: halve finales: N. Tijssen-P. Löchter 6-1 6-2, K. van Maarleveld-N. Moons 6-4 6-2; fina le: Tijssen-Van Maarleveld 7-6 6-0. Herenenkel D: halve finales: R. van de Berg-H. Langeraert 6-4 6-4, H. van den Akker-L. Erpelinck 5-7 6-0 6-2; finale: Van de Berg-Van den Akker 6-0 6-2. Damesenkel D: halve finales: L. Vervaet-C. Verschelling 6-2 6-1, G. Bauwens-P. Löchter 7-6 6-7 6-1; fi nale: Vervaet-Bauwens 6-16-0. Damesenkel E: finale: E. van Mee- le-R. Scheele 7-5 6-2. Herenenkel E: finale: W. Wuijts- M. van Avermaete 7-5 6-3. Van onze sportmedewerker LEONDING - Angeli- que Seriese uit Zeven bergen en Marion van Dorssen uit Sas van Gent hebben de Oos tenrijkse judo-titel voor vrouwen ver overd. Seriese, de Europese kam pioene, versloeg in de zwaargewichtklasse in de finale de Franfaise Ciot met een vol punt. Marion van Dorssen versloeg in de klasse onder de 72 kilo gram, de categorie van de gestopte Irene de Kok, de Westduitse Schuttenheim.

de Stem | 1988 | | pagina 15