•OP: VERLANGEN Frietj e centrumstad ie camping ca. 5 ha. reageren op Plenties met ^fnummers Moont U in ant of Zeeland RK KERKDIENSTEN PC KERKDIENSTEN ZEEUWSE BABBELS r aangeboden ijken/kennismaking Erwin komt er wel I Gecondoleerd STEM VAN ZEELAND 4 ZATERDAG 2 JUL11988 Jentrainingsschool ips jps 'aai md Roosendaal KLEINTJE |'70/ST Intercompas Gratis brochure elijksburo's iting Centrum Europa iting ïhieting <*ting vissen grote vleeskaarting prijskaarting open dartwedstrijd Bingo bingo Nog maar eens: honden |r -wW - Waar bent u trots op? Niet wakker Wint Kessen eigen prijs? DAN ZIJJ' NIE UIT ZEKER! and ca. 200 mtr. van het an van: fn recreatiegebouw, >r, 2 woonhuizen, Vecreatieloods, veide enz. gen: r nr. 20003 int. T6 s manier uw hond gehoorzaamheid ewacht. Voor alle honden en alle^ este overdekte accomodatie van 46-1446 na 13.00 uur. 05486 Drentse Btrievers beent. en ing., en voor i-2934. Ouders 116. RIESEN Schnauzer-pup 13 wkn., peper en zout) kleur, met off. stamh.t vak.regeling mog. H. Hc gerwaard, Hoek 39, Dus. sen, tel. 04169-1280. Als u de directeur van Zuid-Chemie straks in de portiersloge ziet is dat omdat hij wat eerder is teruggekomen van ziekte verlof en zijn eigen werk nog niet aan kan. Op twee miljoen kan de WOV niet stuklopen. Op Smit-Kroes wel. WOV-discussie nog wat rekken en het PZZ heeft nóg meer bedden nodig. Belgische lezer: In de dop en dan zó in de krant? Feestvierende voetbalfan in Axel: op vier benen sta je stevi ger. College AxelEn toen was er nog maar één Even uitblazen is er straks niet meer bij Internationaal festijn: Vlaamse kermis in Oostburgse Fin- landwijk. Jubileumviering 't Verlaet was wat verlaat. Lezer: Kunnen ze die belastinginspecties niet allemaal opdoe ken? Die kaarters raakten te vroeg van de kaart. Dan sta je natuurlijk wel voor j oker. Bij die baatbelasting hebben de bouwers in ieder geval weinig baat. Ze zijn wat minder alert in Aardenburg. Als het vroeger flink regende was er in een mum van tijd een crisis-centrum. TE Koop Border-Colli» pups van werkende sch» pehonden. J.Boom. Tel, 01143-641 of 717. TATRA-pups, de witti poolse bergherdei stamb., ing., 850,- 05930-2579. ZWARTE bouvierpups mei stamboom, ingeënt en ont wormd. Inl. 01652-16803. ruimte te f717. <g te huur 3, heren- istoffeerd totaal Ik aanne- jze gega- sn naar bus 954, HUIS te huur Churchillwej 5, Hulst. Te bevr P.Adriaansen, Koolstr. 111 tel. 01140-13641. nabij station gestoft I kamer met eigen keuken, douche en toilet 550 incl. p. mnd. Tel. 01f~" 60549 Of 076-417717. Een nieuw pluspunt in uw reclame: In brief aan De Stem, Postbus 3229, of aan een van onze rayonkantoren, r niet op de enveloppe linksboven het elden. adverteer- met ummer en oto's te of altijd te den" hun ok daad omen. jw van 51 angs deze friend ont- en wat van maken. 39. 'ijes uit bin- land willen net u. Gra- 'dam. ALLEEN is maar alleen J.m., 23 jr., zoekt lief meis je, 18-25 jr., huidski onbel., misschien vinder wij elkaar langs deze weg Afkomstig uit Z.VI. Br.m.t worden altijd beantw. o.ni 934648 v.d. blad. Zoekt u een reisgenoot, partner of (pen)vriend(in)? Vraag gratis folder bij Postbus 15, Eindhoven Kontaktblad kost 7,- v. singels v. uitst. maatsck niveau. Tel. 02518-54211 Zij leven al jaren naast elkaar om zo te zien een keurig paar. hijaltijd in het groene pak zijn kleedt zich aardig, met gemak, tóch werd hun huw'lijk geen succes mevrouw De Prunus en mijnheer Cypres. Elk voorjaar tooit zij zich met bloemen het aantal is niet op te noemen haar schoonheid streelt dan ieders oog maar heer Cypres laat alles droog hij staat daar kaarsrecht als een mes naast Prunus, die mijnheer Cypres. Zij raken elkaar daag'lijks aan hij heeft haar nooit iets kwaads gedaan alleen zijn zaad vliegt in de wind hij maakt haar nooit eens een écht kind zij wil er wel 3-4-5-6 mevrouw De Prunus van mijnheer Cypres. Hij is voor haar alleen een vrind beschermt haar voor de noorderwind hij is voor haar een groen decor zo komt haar charme goed naar voor in sex kreeg hij nog nooit een les zonde, mevrouw Prunus, jammer, mijnheer Cypres. In 't najaar trekt ze herfsttooi aan om nog eens héél erg mooi te staan Amanogawa is haar naam hij heet Alumii, aangenaam hij ziet haar graag, maar zonder sex dus nooit een klein Cyprunuspres April 1988 A. Kayser-Maas. (uit Groei en Bloei) door de Raad van Toezicht partner? Kies dan het grootste buro if) nd. Wilt U meer weten over onze relatie- 3000 partnerzoekers en de unieke werk-1 n geheel vrijblijvend (ook 's avonds/;[ lomburg076-211691 lm, mevr. Daeter01640-573393 jurveld01100-141231 evr. Bailey01650-55391 mevr. van Gils04167-790 eden Nederlands grootste relatieburo e Raad van Toezicht v.h. Min. van WVC. INVENTIVITEIT EN werklust kunnen de 13-jarige Er- win-Frank Barentsen niet ontzegd voorden. Koud is de school uit of hij springt op zijn fiets, emmer en ruiten wisser bij zich, richting brug bij Sluiskil. Zijn eerste blik richt zich op het kanaal, komt er een schip aan? De contouren op het water, door menig auto mobilist vervloekt als symbolen van lange wachttijden, zijn voor Erwin gunstige voorbodes. Een open bnig betekent een file wachtende auto's. En daar zijn er altijd bij waarvan de voorruit nodig een wasbeurt moet hebben. Erwin klopt vol verwachting op de ruit bij de autobestuurder, biedt zijn diensten aan en menigmaal wordt door de automobilist van de nood een deugd gemaakt. De betaling voor het karweitje 'wordt aan de beleefdheid' overgelaten. Maar menigmaal fietst Erwin met een tientje op zak weer terug naar huis. Een ondernemer in de dop. Hij komt er wel. - FOTO W1M KOOYMAN oon te Hulst, 50,- gratis Kastanje te f 50,- gra- 10 uur. ag 2 juli teentehuis te gratis 25,-, ■net de groene tna 2" vanuit mee. Inl. tel. Op zondag 3 juli Café Thilleman, Nieuw Namen, jokeren bieden aanv. 14.00 uur. Zaterdag 2 juli Café 't Jagershuis Hengstdijk. Aanv. 14.1 uur. Zaterdag 2 juli (koppels) in bar De Smids te Hulst met geldprijzen Aanv. 14.00 uur. zat. 2 juli om 20 u. in Cal* Rest. de Smickel, Hulst. VERBAZING WOENSDAG in de Hulster raadzaal, toen daar CDA'er Henk Vercaute- ren en PvdA'er Benno Mar tens vrolijk binnen stapten. Immers, toen twee maanden geleden werd besloten de raadsvergadering in juli een dag te vervroegen riep Ver- cauteren uit dat hij niet kon. „Ik ook niet", grapte Martens toen, „want dan heb ik een be grafenis". Martens wist niet wat hem overkwam toen zijn collega's meteen op hem toe snelden om hun condoleances aan te bieden. Maar ineens viel zijn frank. „Ah ja da's waar ook, ik had vadaag een begrafenis", lachte het raads lid, wiens buikje steeds ron dere vormen begint aan te ne men. Dat viel ook wethouder willy Kaijser op: „Vanmid dag zeker flink tegoed gedaan aan de koffietafel?" ZEELAND Eindredactie: Rein van der Helm en Eugène Verstraeten HONDEN IN Terneuzen krijgen steeds meer een honds bestaan. Mochten ze vroeger nog los rondlopen. Als gevolg van de toene mende poepoverlast hebben B en W van Terneuzen de plaatsen waar het uitlaten van honden nog is toege staan beperkt tot zeven ter- reintjes in de gemeente. Maar ook daar zijn de hon den steeds minder welkom. Getuige de 'bordenwisse ling' op het terreintje bij de Spaarnestraat waar de dienst gemeentewerken met een bord had aangege ven dat honden daar mogen poepen. Nee, zeggen de bewoners en plakten er met eigen han den de volgende tekst over heen. 'Verboden voor hon den', 'speelplaats voor kin deren'. Nu maar hopen dat de honden er oog voor heb ben. Ook in Eede nam de bevol king het heft zelf in handen en werd een bord geplaatst. t Of het veel indruk maakt is de vraag maar. De wollige viervoeter op de voorgrond gaat hieraan in ieder geval hooghartig voorbij. - FOTO'S DE STEM COR J. DE BOER VEEL MENSEN hebben wel iets in hun onmiddellijke op- geving waarop ze trots zijn. Wie ooit een aardbei van een kilo heeft geteeld laat niet na dit overal te vertellen en zo mogelijk te staven met een fo to. Datzelfde geldt voor vis sers die een bovenmaatse snoek of karper verschalken. Een zonnebloem die als het ware tot in de hemel groeit, een parkiet die kan praten of een hond die automatisch De Stem van de deurmat haalt als die 's morgens vroeg in de bus kleppert. Kortom, er zijn veel mensen die wel iets in huis of tuin hebben waarop hij/zij erg trots is. In het nieuwe leesseizoen, dat eind augustus begint, wil de eindredactie van Zeeland Rond op deze veelgelezen pa gina plaats inruimen voor 'trotse' mensen om hun ver haal te vertellen of hun bezit te tonen. Een telefoontje (01150-17920) of briefje naar de redactie van De Stem, Postbus 145, 4530 AC Terneu zen is voldoende om verslag gever en fotograaf te active ren. Wij wachten af. HET PLEIN voor het bejaar denhuis St. Antonius in Kloosterzande wordt ge noemd naar pastoor Verster en niet naar oud-burgemees ter Noel, zoals het bestuur van het tehuis had geopperd. Dat bevreemde deze week raads lid mevrouw J. de Kock-Rin- goot. Immers, deze oud-bur gervader had vorige eeuw een flinke vinger in de pap bij de totstandkoming van het te huis. „Ach", vond wethouder P. Mangnus. „Moeten we nu een wildvreemde naam van twee honderd jaar geleden boven water halen, die niemand kent? Bovendien hebben we bij het afscheid van pastoor Verster beloofd een straat naar hem te noemen". De ove rige raadsleden knikten in stemmend. „Ik denk", zo sprak W. Gelderland, „dat die oud-burgemeester daar niet van wakker zal liggen..." ZE WAREN een zondagje weg geweest en keerden in de vooravond terug op Zeeuws- Vlaamse bodem. In de auto had moeder gezegd weinig zin te hebben om eten te koken. „Och," zei manlief, „dan gaan we toch om frietjes mét". De kinderen achterin blij. De skyline van Terneuzen kwam dichterbij. „Zou er toch wel iets open zijn?", vroeg de vrouw zich af. „Natuurlijk", opperde de man achter het stuur, „in de Axelsestraat is een tentje dat praktisch altijd geopend is". De dieselmotor dreunde de laatste kilometers. Eenmaal bij de snackbar in de Terneu- zense hoofdstraat aangeko men bleek de uitbater van de fastfoodtent bezig te zijn met de voorjaarsschoonmaak. Dikke krijtletters op een oud schoolbord bevestigden dit. „Naar de volgende tent", stelde vaders. Een straat of wat verder. De volgende friet tent. Dicht. „Dan maar even naar de Zuidpolder, naar het winkelcentrum", klonk het nog vrij optimistisch. Even la ter, gemopper van de achter bank. „Er is niks open", zeurde één van de jongens. „Ach, dan rij den we toch even naar de bin nenstad", stelde vader, „daar zullen we zeker slagen. Jullie krijgen frietjes, beloofd is be loofd". Naar de binnenstad. In de Noordstraat aangekomen bleken de twee frietzaken daar eveneens dicht te zijn. Zo ook een zaakje op de markt. Een snackbar in de Nieuw- straat bleek enkele weken ge leden failliet te zijn gegaan. Aan de kop van de straat was wonder boven wonder een zaak open. Helaas stonden er een stuk of vijftien mensen voor de toonbank te wachten op hun bestelling. Een paar pubers waren pissig, omdat alles zo lang duurde. Een kwartier stond de arme huis vader, die de belofte aan de kinderen moest nakomen, te wachten. Tevergeefs, want de drukte voor hem wilde niet wijken. „Dan maar even naar de Ser- lippenspolder", besloot hij on geduldig. Hij startte de motor opnieuw en scheurde weg. Bij het winkelcentrum aangeko men zag hij hoe een paar da mes bezig waren om de snackbar te reinigen. De lich ten brandden nog, maar de deur was dicht. Terug naar de binnenstad dan maar... Dik een uur na aankomst in Terneuzen arriveerde het ge zinnetje bij hun rijtjeshuis. De buit was binnen. Jassen aan de kapstok, de tafel ge dekt en toen werd de grote zak geopend. Dampende zak ken friet werden uitgepakt. De jongens glunderden, even tjes maar, want toen moeder de zakken uitpakte, bleek er eentje te weinig zijn. Op dat moment klonk er vanuit de keuken: „Centrumstad Ter neuzen, potjandorie, er is am per een zak friet te krijgen op zondag". DE GEMEENTEN Hontenisse en Stekene gaan een grens overschrijdende culturele prijs instellen. Een zware jury moet de kandidaten daarvoor iedere twee jaar gaan beoor delen. Immers, de winaar krijgt tweeduizend gulden en het spreekt voor zich dat er dan ook een prestatie moet zijn geleverd die enig gewicht in de schaal brengt. „Het is ons bekend", gooide CDA-er A. Sponselee deze week een balletje op naar burgemeester A. Kessen, „dat u bezig bent met een proefschrift over grensoverschrijdende activi teiten of zoiets. Denkt u zelf ook voor deze prijs in aan merking te komen?" „Tja, ik weet het niet", glimlachte de burgervader veelbetekenend, „maar ik acht het niet uitge sloten..." - *P*zee o4ut de Scfooféae Jaoren voor den oorlog, in't elftal van de kappelaon, ettij zelf ook nog nen achtermiddag in de gooi gestaon. Tussen de koestront in e wai mosten zulder spelen toen; eer an ze begosten mosten z'eest de beesten d'r nog uit doen. IJ raokten vaneigen speler-af in de loop van den tijd, maor zijn lief'ebberai voor voetballen geraokten ij niet kwijt: Geen wedstrijd sloogtij over, waffer weer 't ook most zijn en alt stingtij zijn eigen daonug te wjéren last te lijn. De leste jaoren liettij zijn eigen niemer zien op't veld: nen ouwen mens lik as ij oor ommerst niemer meegeteld; Ge zie d'ook niks meer, die jonge gasten, lank an ze zijn, drimemn ou naor achteren en daor staoj' dan, vees te klein. Den tillevies da's 'n uikomst si, dan zitt'echt eeste rang en wa d'im aongaot, duur 'n uitzenduk nooit nie te lang. E voorbeschouwuk en een achteraf! Nog nen keer da winnend schot! En dan die slimme vraogen daor istij emaol op verzot. En vrouw mee boodschappen: „Denkt U dat wij winnen van- daog?" „Wij? Speeld' amets ook mee omdagge daozo vraog?" „Als we niet winnen, wat gebeurt er dan is Uw gedacht?",, „Verliezen zeker eeh, of aoide gij wa d'anders verwacht?" Ge keute zaoterdag vanaf 'n uur of een gaon kijken aoien ze gezeed. Ad op tijd aoitij zijn natsjen en zijn droogsken klaor geleed: binne andbereik wa koekskes en nen dubbelen trappiest of drie. Ahjao, agg'ouw eigen nie kriebelt, lachte nooit 's nie! Nie as't testbeeld nog; ij trekt'r maor al 's enen den tjoep af. IJ schuif wa d'onderuit! E lekker pintsjen evegoed; wel wa straf. Den tweeden aolden ook de wedstrijd nie, ij kreegte smaok te pakken en nie veel laoter was nummer drie al naor benejen aont zak ken. Nou evekes zijn ogen dicht, dan zulle ze botskes wel gaon be ginnen. Evegoed e schoon leven oor en ammen dan ook nog mosten winnen Om drie uur zattij te ronken as e versleten gosmasien en toentij wakker schoot wast'r genen voetbal meer te zien! Paulien was en paor uurkes naor den of gewist; lekker veel werk verzet. 't Was eur schuld vaneigen. Gaftij die evekes eur vet! „Ge sliep zo lekker toen ank thusikwam, zeej' z'in eur onnoze- l'eid. G'è toch nie veel gemist zeker eeh? Wast nen belangrijken wedstrijd?" NOORD - ZUID - BEVELAND Goes - Parochie Maria Magdalena: zat. 19 u. zond 9.00 en 10.30 u. Zierikzee - H. Willebrord, Mo- lenstr. 62, zat. 9 u. zond 11 u. Hansweert - O. L. Vrouw Onbe vlekte Ontvangenis, zat. 17 u. zond. 11 u. Maria-oord, zat. 10.30 u. Lewedorp H. Eligius, zat. 19 u. zond. 10.30 u. Rilland-Bath.- H. Jozef, ofwel zat. om 19 u. ofwel zond. om 9.30 u. (om de 14 dagen). Yerseke - H. Anna: ofwel zat. 19 u. ofwel zond. 9.30 u. (Om de 14 dagen). Ovezande - O. L. Vrouw Hemel vaart, zat. 19 u. zond. 9.30 u. WEST - ZEEUWSCH - VLAAN DEREN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zat. 19 u., zond 10 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat. 19 u. zond., 10 u. Breskens - H. Barbara, zat. 19 u. zond. 10 u. Eede - H. Maria Hemelvaartzat. 19 u. zond 10 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. zond. 9 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. zond. 9 u. Oostburg - H. Eligius. zat 19 u. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 9.45 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemelvaart, zat. 19 u. zond 10.30. Huize Em- maus. zond. 11.15 u. Sluis - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond 10 u. WALCHEREN Middelburg - H. Petrus en Paulus, Lombardstr. zond 10 u. Kerkcen trum De Hoeksteen, Rozenburg laan, zond 11.30 u. Vlissingen: Paauwenburg. Kerk centrum Open Hof, A. Gogelweg: zond. 11 u. Lieve Vrouwekerk, Sin gel: zat. 19 en zond 9.30 u. Souburg - Martinuskerk. zond. 10 u. Domburg- Willibrorduskerk- le en 3e zat. 19.15 u. OOST - ZEEUWSCH - VLAAN DEREN Clinge - H. Hendricus. zat 19 u. zond. 9.30 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11.30 u. Graauw - Maria ten Hemelope- ning. zat. 19 u. St Jansteen - H. Johannes de Do per. zat. 19 u. zond 10.30 u. Boschkapelle - H. Petrus en Pau lus. zond 9.30 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat 17 u. zond. 09.30 u. Hengstdijk - H. Catharina. zond 11.00 u. Heikant - H. Theresia. zat. 19 u. zond 10 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 17 u. zond 11 u. Koewacht - H. H. Philippus en Ja cobus. zat. 17 u. zond 9.00 u. Lamswaarde - H. Cornelis. zond 9.30 u. Nieuw-Namen - H. Jozef, zond 11.00 u Ossenisse - H. Willibrordus. zond 9.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zat 18.30 u. Sluiskil - St. Antonius. zat. 19 u. zond 11 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zond 11.00 u. Axel - H. Gregorius de Grote. zat. 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart zat. 17 u. zond 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart, zat 19 u. zond 9 en 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus(Trini- teitskerk). zat 19 u. zond 9.15 en 10.30 u. Verrezen Christus: Maand tm. zat. 19 u. zond 9.30 en 11 uur. Hoek - H. Kruiskerk, zond 10.30 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaart zat 17 u. zond 9.45 u. zaterdag 2 juli ZEVENDEDAGS ADVENTISTEN Terneuzen (Goede Herderkerk): 10 u. ds. H.v. Dijk. Middelburg (Doopsgezinden kerk): 10 u. ds. M. Peroti. Vlissingen ('t Anker): 9.15 u. ds. M. Peroti. zondag 3 juli HERVORMDE KERKDIENSTEN Aardenburg: 9.30 u. dienst in St Kruis. Axel: 10 u. ds. J. Maasland Biervliet: 9.30 u. ds. Meeuse. Breskens: 9.30 u. dhr. D.v. Es, Ter neuzen. Cadzand: 9.30 u. kand Senf. Groede: 11 u. ds. P. de Vries. Hoek: 10 u. ds. J.v.d Hoek. Hontenisse: 10.30 u. ds. B.v.d Wel. Hulst: 9 u. ds. B.v.d Wel. Nieuwvliet: 11 u. ds. v. Bork. Oostburg: 10 u dhr. W. Kruidenier. Philippine: dienst te Sas van Gent. Retranchement: 11 u. ds. C. Balk. Sas van Gent: 10.30 u. dhr. F. van Vliet. Schoondijke: 9.30 u. ds. P. de Vries. St. anna ter Muiden: dienst te Sluis. St Kruis: 9.30 u. ds. H. Valk. Sluis: 9.30 u. ds. C. Balk. Sluiskil: 9 u. dhr. F.v. Vliet Terneuzen (Grote Kerk): 9 u. ds. C. Hoogendoorn. (Goede Herderkerk): 10 u. ds. M.v.d Meer. 19 u. ds. C. de Rooij. (Opstandingskerk): 10.30 u. ds. C. de Rooij. Waterlandkerkje: 11 u. dhr. Jac. Sinke. IJzendijke: 11 u. ds. Meeuse. Zaamslag: 10 u. ds. R de Jonge. Zuidzande: 9.30 u. ds.v. Bork. GEREFORMEERDE KERKDIENSTEN Axel: 10 u. ds. E.v.d. Weide. 17 u. ds. P. Krijnen, Halle (B). Hoek: 10 en 15 u. kand. K v.d. Vel de, Kampen. Terneuzen (Opstandingskerk): 9 en 17 u. dhr. d. de Best (Noordstraat- kerk) 10.30 u. dhr. D. de Best Zaamslag: 10 en 15 u. ds. L. Zwaan, Ermelo. Aardenburg: 9.30 u. ds. J. Paksy. Breskens: 9.30 u. dhr. Sinke, Vlis singen. 17 u. kand. W. Jansen. Oostburg: 11 u. ds. J. Paksy. Schoondijke: 9.30 u. kand. W. Jan sen. 14.30 u, ds. F. Blokland. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 10 en 15 u. ds. G. de Kimpe. Terneuzen: 10 en 15 u. ds. C. Mewe. Zaamslag: 9.30 en 15 u. ds. A. Krui- zinga. CHRISTELIJKE GEREFOR MEERDE KERK Zaamslag: 10 en 15 u. ds. A.v.d. Weerd, Dordrecht. EVANGELISCHE GEMEENTE Terneuzen (De Kandelaar): 10 u. dhr. Van Nes. PINKSTERGEMEENTE Terneuzen (Nieuwstr.): 10.30 u. br. Oudeman. LEGER DES WF.II.S Terneuzen (Donze Visserstr.): 10 en 17 u. dienst. NIEUW APOSTOLISCHE KERK Terneuzen/Hoek (Molendijk 8, Hoek)zond. 9.30 u. dienst Goes (Turfkade 1): Elke 2e en 4e zondag 9.30 u. dienst. Vlissingen (A. de Westerbaan 20, W-Souburg) - zond. 9.30 en 16 u. woensd. 20 u. dienst VRIJE EVANGELISCHE GE MEENTE Breskens: 09.00 uur: dhr. Van de Ende Nieuwvliet: 10.30 uur: dhr. Van de Ende Cadzand: 09.00 uur: ds. L. Mietus Retranchement: 10.30 uur: ds. L. Mietus. Aflevering 53 In het IJzendijkse museum loopt momenteel de tentoonstelling Van Tram tot Bus. Tussen de vele documentatie hangt een Pro vinciale Zeeuwse Courant van 23 november 1974. De heer J. de Lo- zanne bezorgde ons een copie, want in een artikel van Emile Buysse staat een coupletje van een liedje dat zijn moeder zong. Het heette de Karkassetram en was geschreven op het tram metje Oostburg-Zuidzande-Cadzand. Die tram werd veel ge bruikt door Kezandse vrouwen en als we weten dat een Cad- zandse vrouwemuts een karkasse is, zegt dat genoeg. De melodie is als: Caroline, CAroaline, mets tos beaux souliers vernis! of in zeer vrije Vlaamse vertaling: Caroline, Caroline, 't schoonste meisje van de stad! en er zijn vast lezers die dat (ook) kennen. Van Oóstbur(g) nao' Kezandje, Dao' riedt de Karrekas; Ze is nog mao' an Potjes Dan is z'al uut eur pas. En kom' ze op Suusande, dao' schrik'ze van un pèèrd! Ze val'dan van 'eurzelve En is an niks mêê' wèèrd. En kom' ze an de bruhhe, Dan moe' z'r allemao' uut: Dao(r) steken z'an z'n ruhhe En zo gaot-ie wee' vooruut. REFREINTJE: Karrekasse, Karrekasse, Karrekasse van Kezand! Karrekasse, Karrekasse, Wad-een móóie tram is da! Er moeten meer coupletten zijn, dus: wie levert ons het ontbre kende? Rinus Willemsen uit Biervliet zond ons een liedje dat vroeger bij dorpsfeesten door de jeugd gezongen werd: Oh m'n buuk doe zêêr 'k eten van ze leven hêft blompap mêêr, wan van blompap gao je zwellen, da kan 'k je wel vertellen! In van je heila, hola, houd'r de moed maor in! Nu we het dan toch over jeugd en blompap hebben, hij vond ook dit: (Werd dit gezongen?) In Zeeland weunen meisjes die ouwen van geen zoen En as j e d'r eentj e pakken wil Dan zeggen ze: Niet doen! Maar....ben je met z'n beidjes Dan zeggen ze wè van nee, Maar steken eur aardige snoetje toe En dan lussen z'er wè twee. En dat van het een het ander komt, weten ze in het Westen ook al lang, dus ze zingen: Jan de Windt die kreeg een kind; ie was zóó blieje a kreeg tie d'r mao drieje. 't Was voro em ni zóó bèrmèrtig a kreeg tie d'r dèrtig, Maor ie wier zóó dul toen ie d'r kreeg: 'n schure vul. Pegam

de Stem | 1988 | | pagina 21