L ntrole ireda. NTIE. i Homo s voeren ictie in Terneuzen Rheinhold Mahla kijkt omhoog 1 'V rouwen vakschool llevert prima werk' IERHALVE TON VOOR RESTAURATIE PANDEN AARDENBURG Forse eisen tegen over vallers bank Vlissingen POLITIERAPPORT KORT ZEEUWS PLAATSELIJK NIEUWS MARKTEN Ray Kaart op jazzfestival in Sluis nicatie InKSTEM VAN ZEELAND 3 ZATERDAG 2 JUL11988 T16 VRDENBURG - De gemeenteraad van Aar lenburg heeft donderdag het sein op groen gezet voor de restauratie van het voormalige spuithuis en de paardenstal van de marechaussee-kazerne aan de Markt. afwachten rEGEN NIEUWE WET IN ENGELAND it. U ontvangt hiervoor een laanderentocht BEDRIJF THUIS IN ISOLATIE EN STEIGERBOUW Steigers Opleidingen Auto weg Veel schade 'Museumwetebeesje' Surinaams feest Oostburg Aardenburg 'n dan ook hoge prioriteit, it de uitstekende studie geleiding. |jk van leeftijd en ervaring >p het niveau van de 3 wil graag meervrouwen functies waarin zij nu nog fn. Bij gelijke geschiktheid acature de voorkeur kunt u zich wenden tot de Interne Controle, iderzoek zal deel uitmaken citatie kunt u - binnen 10 hten aan [Breda Breda Van onze verslaggever TERNEUZEN - Een getuigschrift van de Vrouwenvak- jchool blijkt dikwijls een paspoort voor de arbeidsmarkt te zijn. Tijdens de gisteren voor de tweede keer in haar bestaan gehouden diploma-uitreiking zei directeur Nora Blomsteel dat van de vorig jaar geslaagde vrouwen thans tweederde deel aan het werk is. é!LJL GOED SS Het OBAS bed geeft de juiste (;un aan ieder van beide partners; het zorgt voor ontspanning en voor verlichting van pijn. Maar niet alleen de opleiding aan de school vergt doorzet tingsvermogen. Ook moet het een en ander verzet worden eer daadwerkelijk een baan is ge vonden. Zij gaf de gisteren ge slaagde cursistes van de Jan- neke Dierxschool in Terneuzen dan ook het advies zich te laten inschrijven bij arbeidsbureau en erkende uitzendbureaus en daarnaast zoveel mogelijk al dan niet vrij te solliciterea Lof voor de geslaagden kwam gisteren uit de mond van GAB-directeur Van Luyck. Hij prees het werk van de vrou wenvakscholen, die deelneem sters meer kansen op de ar beidsmarkt bieden. „Hoewel de banen in Zeeuwsch-Vlaande ren niet voor het opscheppen liggen", erkende hij. „Ik heb er echter alle vertrouwen in want u heeft het bedrijfsleven heel wat te bieden". Afgelopen schooljaar begon- Enkele van de geslaagden kregen tijdens de diploma-uitreiking meteen hun arbeidscontract, omdat zij er in geslaagd zijn een baan te vinden. - foto de stem cor j. de boer nen in Terneuzen 97 cursistes. Hiervan voltooiden 77 de oplei ding en van hen voldeden 62 aan de eisen van de school, waarvan het getuigschrift het bewijs is. Na de diploma-uitreiking in Terneuzen kregen drie cursis tes die er al in geslaagd zijn een baan te vinden, uit handen van hun toekomstige werkgevers hun arbeidscontract. Gister avond vond dezelfde ceremonie plaats in de Middelburgse ves tiging van de school voor cur sisten uit Midden-Zeeland. 'Geen bier in spuithuis' Van onze verslaggever Voor dit karwei, dat in augustus wordt uitgevoerd door zo'n tachtig Haagse hts'ers, trok de raad 154.000 gulden lit. %v. 1 «t /veer goed kunnen slapen, leer weten over OBAS bedden, verplichting aan. Postcode: Woonplaats: OBAS, Antwoordnummer 2110, :egel is niet nodig. Dit tot grote genoegdoening van het WD-raadslid J. Dees, die het gemeentebestuur op de nogelijkheid gewezen had om Ivoor de restauratie aan de vaardevolle panden de Vereni ging van Monumentenzorgers lit Gouda in te schakelen. Deze suggestie nam het ge- neentebestuur over, men belde Ide Goudse vereniging en deze Begde contact met de leiding ]van de hts in Den Haag. Na enig heen en weer ge praat, overleggen van de plan hen, bespreken van de wijze vaarop de projecten aangepakt gouden worden, werd de over- enkomst bezegeld en geregeld. Eind augustus komen de wer kers dan ook. Gisteren moest ichter de gemeenteraad nog net geld over de brug komen. en van de raadsleden kantte Jich tegen het restauratie-pro- et. Zelfs niet tegen het forse "rag dat het karwei gaat kosten. Niettemin vond het DA-raadslid R. van de Wijnc- |cel de jubelstemming waarin net name het college ver keerde 'wat overdreven'. „Ik noet eerst zien wat er gedaan is. Ik vind dat we alles niet noeten overdrijven. We spre ien hier over tachtig jongeren onder enige echte technische fervaring. Laat ons eerst het re sultaat maar eens afwachten, alvorens halleluja te roepen," stelde hij nadrukkelijk. W. van Helden (Gemeentebe langen) toonde zich evenals Dees een groot voorstander van het project, alleen had hij zich geërgerd aan het feit dat het college in het voorstel al mel ding had gemaakt van de toe komstige bestemming van het spuithuis. In het voorstel werd gesproken over een horecabe- stemming. „Als het college het spuithuis wil gaan verhuren als café, dan zijn we daar weinig gelukkig mee," benadrukte hij. Wethou der J. de Ridder verzekerde Van Helden dat het slechts een pannekoekenhuisje zou wor den, maar het raadslid plaatste daar de nodige vraagtekens bij. „Je gelooft toch werkelijk niet dat een Belg een pannekoek komt eten zonder dat hij daar een pot bier bij heeft. Als dat er niet te krijgen is, dan komt er niemand. Ik blijf erbij dat er geen bier in het spuithuis hoort en de Markt kan volgens mij ook zonder nieuwe horecagele genheid af. Die zijn er per slot van rekening genoeg in Aar denburg," voerde Van Helden aan. Hoofdschuddend conclu deerde de wethouder dat 'de discussie over een mogelijke horecabestemming van het spuithuis na de restauratie nog in alle hevigheid losbarsten zal'. Met de restauratie zelf kon iedereen instemmen. mm m adres te bezorgen, rering van De afdeling abonnementen van Van onze correspondent ze eveneens afhalen, tegen men. TERNEUZEN - Het bestuur van het COC regio Zeeuwsch-Vlaanderen hield gisteravond in de Noord- itraat van Terneuzen een handtekeningactie tegen de liscriminatie van homoseksuelen. Aanleiding tot de actie s de invoering van een wet in Groot brittanië die het be vorderen van homoseksualiteit verbiedt. Hieronder niets invullen BijkAgtsch... Straatcode Reden: Verzendwijze: Vak.geb. Porti k.: bonnen verzondeQ evens lokte het vijfkoppige estuur een confrontatie uit iet een Grieks restaurant in erneuzen, waar onlangs een omo de toegang werd ontzegd. Tijdens de wekelijkse koop- vond werd het winkelend pu- liek gevraagd de handteke ning te plaatsen voor een peti- le waarin de anti-homowet Clause 28) streng wordt ver- ordeeld. Volgens de petitie is wet een flagrante schending Toezending van an onze correspondent OSTBURG - Vanuit Oost- .Jrg wordt zondag de 65 kilo- fater lange 'Drie Vlaanderen- ■ertocht' geredea is om 9.00 uur aan café J Jol. De rit kan men rijden enter voorrijders van de orga- d.oBoerende vereniging TIO en de 'Wielheid zal omstreeks 25 kilo- m d Beter Per uur zijn. t/m van de mensenrechten, en een symptoom van een ondemocra tische, autoritaire en fascis toïde tendens van het That- cher-regime. Enkele honder den mannen en vrouwen on dertekenden de petitie. Ronald Meyer van het COC: „Soms waren er leuke reacties, zoals, ik ben niet voor homo seksualiteit, maar ik wil wel tekenen omdat dit te ver gaat. Over het algemeen heeft het bestuur goede reacties gekre gen, waarbij het belangrijk is dat iedereen voor zijn geaard heid uitkomt. De wet in Groot- Brittanië raakt ook ons, als je bedenkt dat in 1992 de grenzen vervagen. Nu is het tegen ho mo's, morgen is het wel tegen een andere minderheidsgroep". Het bestuur sloot de handte keningenactie af door te gaan eten in het Grieks restaurant waar onlangs een homo de toe gang werd ontzegd vanwege het dragen van de roze drie hoek (het symbool van het COC). Mk- -4 - Bedrijfsleider Chelinski. - foto s de stem cor j. de boer EEN BEETJE WEGGESTOPT aan een 'uitloper' van de mr. F.J. Haar- manweg in Terneuzen staat het bedrijf Rheinhold Mahla. Op het bord dat de weg wijst naar het van oorsprong Duits bedrijf staat 'iso latie en steigerbouw'. Achter die woorden gaat een aantal afdelin gen schuil die werk bieden aan meer dan honderd mensen. De vestiging in Terneuzen is een zelf standige dochter van Rheinhold Mahla dat het hoofdkantoor in München heeft staan. Het hoofd kantoor van de Nederlandse vesti gingen staat in Heinenoord nabij Rotterdam. Rheinhold Mahla is sinds 1962 in Nederland te vinden. Twee jaar later streek de firma neer in Terneuzen, ongeveer tege- lijkerijd met de chemische reus Dow. Maar dat was zuiver toeval. Door Romain van Damme TERNEUZEN - Het is vroeg, vrijdag ochtend. Het kantoorpersoneel is nog onderweg, maar de kamer van bedrijfs leider F. Schelinksi is al bezet. „Het is druk", zegt hij enigszins overbodig. „We zijn bezig met een verbouwing van het kantoor, het is wat rommelig". Misschien daarom kan de bedrijfsleider niet de papieren waarop het ontstaan van het bedrijf geschetst wordt, vinden. Hindert niet, want F. Schelinksi weet veel van het bedrijf, de meeste gegevens worden zo uit de mouw geschud. „Rinus Michels", zegt hij lachend, „wordt een collega van mij. Hij treedt in dienst bij de voetbalclub Bayer Lever- kusen. Nou, Rheinhold Mahla is een volle dochter van Bayer. Misschien kom ik hem wel eens tegen, zou leuk zijn". Vorig jaar vierden de werknemers van Rheinhold Mahla feest. Het be drijf bestond toen honderd jaar. De ves tiging in Terneuzen heeft Zeeland als werkterrein. In Limburg verrijst er mo menteel een kantoor en in België staat een vestiging in Antwerpen. In Duits land zelf telt Rheinhold Mahla 26 fi lialen. „In totaal werken er ongeveer 3000 werknemers", vertelt Schelinski verder. „In Nederland hebben we 300 mensen in vast dienst. Met de mensen van de onderaannemers daarbij komen we aan ruim 400". Tijd om de verschillende afdelingen eens langs te lopen. „Aan de industrie leveren we warmte- en koude-isolatie. Thermische isolatie. We monteren ook, het is leveren en aanbrengen. We zijn een echt montagebedrijf. In de werk plaats verwerken wij styro-foam. Dat materiaal betrekken we van Dow. Dat wordt in platen aangeleverd, wij maken er schalen van voor pijpleidingen en segmenten voor apparatuur. Dat is uit sluitend voor koude-isolatie". „Het materiaal voor de warmte-isola- tie betrekken we van verschillende fa brieken. Dat zijn mineralen, je hebt steenwol, glaswol, dat materiaal. Verder hebben we een afdeling na-isolatie. Dat betreft materiaal voor de spouwmuur. Die afdeling hebben we moeten inkrim pen, omdat het minder toegepast wordt. Ik heb het nu over bestaande bouw. Omdat er minder subsidie gegeven wordt voor na-isolatie, gebeurt het veel minder". We stappen over naar de afdeling ge luid-isolatie. „Ons bedrijf levert en monteert geluidwerende omkastingen. We maken geluiddempers. We werken met al het materiaal dat in deze branche voorkomt. Geluid-isolatie neemt een ge weldige vlucht. Dat komt onder andere door de ARBO-wet. De normen zijn strenger geworden. De fabrieken zijn verplicht goed te isoleren". We zijn er nog lang niet. „De afdeling steigerbouw. Het berekenen, ontwerpen, van steigers gebeurt hier. En we monte ren uiteraard de steigers". Daarbij moet niet gedacht worden aan de steigers die aannemers nodig hebben om huizen te bouwen. De steigers die Rheinhold Mahla maakt, zijn over het algemeen iets groter. Zo was het bedrijf betrokken bij de dit jaar gehouden onderhouds beurt van een grote fabriek bij Dow. „De totale verzorging van isolatie en steigerbouw hebben we daar verzorgd. Ongeveer veertig steigerbouwers en tachtig isolatiemonteurs werkten daar toen. Het was een van de grootste on derhoudsbeurten uit de geschiedenis van Dow. Volgend jaar oktober is er een andere fabriek aan de beurt. Dat wordt weer groter. We zijn nu alweer bezig met de voorbereidingen. Wat we ook ge daan hebben is het in de steigers zetten van de toren van de St. Baafs in Aar denburg". Steigerbouw en isolatie passen bij elkaar, zegt de bedrijfsleider dan. „Waar geïsoleerd wordt, is steigerbouw nodig. Wat we trouwens ook nog doen is steam-tracing. Daar is geen goed Ne derlands woord voor te vinden. Het is bedoeld om een produkt dat door een leiding loopt op temperatuur te houden. Dat is geen aparte afdeling, je moet dat zien als een tak binnen een afdeling". Tot slot is er de brandwerende afde ling. Dat spreekt voor zich. „We zijn momenteel bezig bij Neckerman in Hulst. We maken daar een brandwe rende ruimte, twee uur vertragend. Die ruimte is bedoeld voor de opslag van ar chiefmateriaal". Buiten aan de gevel van het kantoor hangt een bord met daarop de letters VSB, Vereniging Steigerbouwbedrijven. Daar staat bedrijfsleider Schelinski even bij stil als hij nog eens in vogel vlucht door het bedrijf loopt. „Die ver eniging heeft als doelstelling het beeld van de steigerbouwer te verbeteren. Je wordt niet zomaar steigerbouwer, al denken veel mensen dat het zo eenvou dig is. Als steigerbouwer kom je altijd iets tegen dat om een snelle oplossing vraagt. Ik zit in de technische commissie van die vereniging. We hebben nu voor elkaar dat de steigerbouwers een door de overheid erkende opleiding kunnen laten volgen. Over een paar jaar moeten alle steigerbouwers een vakopleiding gevolgd hebben". „We leiden trouwens zelf leerlingen op. Dat is een opleiding die twee jaar duurt. De eerste gediplomeerde isola- tieoplaatwerker in Nederland leverde ons bedrijf. Daar zijn we trots op ja. Verder zorgen we in samenwerking met de instanties voor omscholing van men sen tot isolatiemonteurs. Vakkennis is voor ons een groot goed. Bij ons gaat het vooral om de techniek. In München staat een afdeling die zich bezig houdt met onderzoek. Een fabriek heeft voor beeld isolatiemateriaal dat 1500 graden warmte kan verdragen nodig. Die afde ling zoekt dan uit welke techniek het best gebruikt kan worden. Die vakken nis is in ieder geval zeer belangrijk. Dat de geluidisolatie een grote vlucht neemt, is voor ons inderdaad een goede zaak. Maar het is ook zaak om de ontwikke lingen 'op de voet te volgen". TERNEUZEN - De bij het restaurant van de Braakman geparkeerde bestelauto van L. uit het Belgische Wliesbeke is donderdagavond gestolen. In het voertuig bevond zich een partij kleding, bestaande uit enkele honderden broe ken, eigendom van H. van H. uit Breskens. Van een even eens op het terrein gepar keerde personenauto van D. T. uit Aalter(B) werd een band kapot gestoken. HOEK- De automobilist G.van D. uit Hoek raakte door onbekende oorzaak don derdagavond in de Bernhard- straat in zijn woonplaats de macht over het stuur kwijt, kwam daardoor in een slip en ramde een aan de rechter zijde van de weg geparkeerde personenauto van C. van de B. uit Hoek. Daarbij werd zijn voertuig vrijwel geheel ver nield. MIDDELBURG - Welk Zeeuws kind verdient het predikaat 'Museumwetebees je'? Dat moet blijken uit een wedstrijd die de Zeeuwse Museumstichting en de mu seumconsulent hebben uitge schreven in het kader van de actie Zeeland-Museumland. De bedoeling is dat kinderen na een bezoek aan een van de Zeeuwse musea verhalen of tekeningen maken, die ze voor 1 oktober bij een biblio theek moeten hebben ingele verd. De meest originele in zendingen worden gebundeld en gepubliceerd. Er is in ieder geval een expositie van het beste werk tijdens de kinder boekenweek van 12 tot 22 ok tober. Bij die gelegenheid krijgen de beste inzenders ook een prijs in de vorm van een boek. MIDDELBURG - De Stich ting voor Surinamers, Antil- lianen en Arubanen houdt vandaag een groot Surinaams feest in de Concertzaal in Middelburg, aanvang 20 uur. Er treden dan 35 artiesten op en dansliefhebbers kunnen zich uitleven op de klanken van muziekgroep Swiet Prisi- ri. Ook exposeert Hugo May- land Surinaams houtsnijwerk en zijn er Surinaamse hapjes verkrijgbaar. Het feest staat in het teken van 125 jaar af schaffing van de slavernij. BRIDGE - De Bridge Socië teit Oostburg speelde de vierde wedstrijd van de zo mercompetitie. Uitslag groep 1: 1. heren Visser-Van Dron- kelaar, 2. dames Brevet-Pie- ters, 3. dames Voogdt-Remijn en heren Van Dael-Haggen- burg. Groep 2: 1. heren Ra- mondt-Messagie, 2. heren La- ko-Geldof, 3. heren Ramondt- Ramondt. HANDBOOGSCHIETINGEN - Het handbooggilde St.-Se- bastiaan, dat deze zomer zijn 555-jarig bestaan viert, houdt gedurende de zomermaanden schietingen voor toeristen. Deze schietingen worden elke woensdag gehouden op het gaaipersterrein aan de He- rendreef en beginnen om 19.30 uur. Aan de gastspelers wor den pijlen en bogen ter be schikking gesteld. KAPELLE, 1 juli - Ontario, 20 kg: kl. 1 5,40. ELvira natuur kg, 130 kg: kl.2 3,80, A 3,50. Korona natuur kg, 120 kg: kl. 2 3,10, A 3,50. Rode bessen, 3210 kg: kl. 2 1,63-1,66, A 2,59-2,69, B 2,31-2,43. Rode ebs doos x 200 gr., 340 ds.kl. 1A 0,66, B 0,69-0,72. Rode bes doos x 500 gr., 4130 ds.: kl. 1 A 1,56-1,70, B 1,54-1,64. Kl. 2 1,12-1,25. Zwarte bessen doos 500 gr., 380 ds.: kl. 1: 2,20-2,50. Bramen doos x 150 gr., 590 ds.: kl. 12,30-2,60. Kruisbessen rood ds x 200 gr., 1170 ds.: kl. 1 0,55-0,99. Kruisbessen doos x 200 gr., 250 ds.: kl. 1 0,39-0,45. Kruis bessen rood kg, 20 kg: kl. 2 1,76- 2,00. Schonemann doos x 200 gr., 2930 ds.: kl. 1 1,30, A 0,11-1,15, B 0,73-0,76. Frambozen doos x 200 gr., 1180 ds.: kl. 1 0,61-0,67. Kl. 2 0,34-0,44. Glenn Glova doos x 200 gram, 1370 ds.: kl. 1 A 0,74-0,93, B 0,55-0,62. Witte bessen doos x 200 gr., 190 ds.:kl. 11,10-1,12. Groenteveiling: Komkommers stuk, 60 st.: kl. 1 51 0,65. Tomaten krat, 130 krat: kl. 2 A 7,30, B 6.50- 6,90. Bloemkool natuur, 180 st.: kl. 2 06 1,70,08 1,50,10 1,00. Rabarber, 80 kg: kl. 1 0,29. Kl. 2 0,25-0,27. Spitskool, 60 kg: kl. 1A 0,31. Snij bonen glas, 260 kg: kl. 1 4,40-4,60. Kl. 2 2,70, KR 1,20-2,40. Sperciebo- nen glas, 60 kg: kl. 1 3,30-3,50. Sperciebonen natuur, 50 kg: kl. 2 3,50-3,70. Tuinbonen, 20 kg: kl. 2 0,71. Prei, 20 kg: kl. 2 1,18. Prei bos, 110 bos: kl. 10,68-0,82. Kroten bos, 20 bos: kl. 2 0,65. Uien kg, 510 kg: kl. 1 BO 1,04, MI 0,55-0,83. Bo suitjes, 230 bos: kl. 1 0,11-0,46. Kl. 2 0,11-0,30. Selderij bos, 20 bos: kl. 1 0,30. Peulen, 10 kg: kl. 1 8,20. Vroege aardappelen, 8710 kg: kl. 1 BO 0,52-0,57, DR 0,32-0,36, KR 0,79-1,04, MI 0,35-0,48. Kl. 2 BO 0,54, DR 0,32, KR 0,62-0,94, MI 0,35. AMSTERDAM, 1 juli - Aardap- peltermijnmarkt: In Bintje 50mm, oogst 1988, werden 622 contracten verhandeld voor leve ring april bij een prijs van 33,20 tot ƒ33,30 per 100 kg. De stem ming was goed prijshoudend. Van onze verslaggever MIDDELBURG - De officier van justitie in Middelburg heeft tegen R.E. en D.V. uit Spijkenisse langdurige ge vangenisstraffen geëist. E. mag wat hem betreft vijf jaar de cel in, terwijl V. vier jaar zou moeten zitten. E. en V. stonden gisteren te recht voor de overval op een fi liaal van de Rabobank in Vlis singen, op 21 maart van dit jaar. Op die bewuste maandag morgen waren zij het filiaal binnengedrongen op het mo ment dat een employé naar binnen ging. Aanvankelijk met een 'riot gun', later met een pis tool, dwongen ze het meisje om de kluis te openen. De buit be stond uit 21.800 gulden en nog wat buitenlands geld. Inmid dels was echter een andere bankbediende het kantoor ge naderd en zag dat er iets niet in orde was. Hij maakte rechts omkeert en waarschuwde de politie. Toen E. en V. het ge bouw verlieten, op weg naar een gereedstaande auto, wer den ze ingerekend. Het plan voor de overval was gemaakt naar aanleiding van financiële problemen waarin V. verkeerde. Daar wilde het tweetal 'in één keer' een eind aan maken. Officier van justi tie mr. Beaumont vond dat de twee een forse straf verdien den. „Het aantal gewapende overvallen neemt de laatste tijd schrikbarend toe en ook de cij fers voor de toekomst voor- spelllen niet veel goeds", zei hij. Hij vestigde met name aan dacht op de gebruikte riot gun - 'het meest vuile, smerige wa pen dat er is' - en op de soms traumatische gevolgen voor werknemers in banken en pompstations na overvallen. Bij zijn eis hield hij rekening met het uitvoerige strafblad vanE. De raadsman van E. vond de eis aan de hoge kant. Hij stelde dat er geen echt geweld had plaatsgevonden, ook niet toen de politie er aankwam en vroeg om een kortere straf. De raads vrouwe van V. vroeg een deel van de eis om te zetten in een voorwaardelijke straf. Zij wees erop dat haar cliënt, behoudens enkele kleine vergrijpen in zijn jeugd, geen strafblad had. Hij zou erge spijt hebben van de overval, die het gevolg zou zijn geweest van een soort bewust zijnsvernauwing. De rechtbank doet over 14 dagen uitspraak. Van onze verslaggever SLUIS - Het optreden van de trompettist Ray Kaart vormde vrij dagavond het hoogtepunt van de eerste avond van het jazz-festi- val in Sluis. De solo-trompettitst van de Dutch Swing College Band treedt als gast op bij de Amersfoortse Jazzmen dat onder leiding staat van Gerrit Kolfschooten. Vanavond om 19.00 uur is er een gospel-mis in de kerk. Daarna is er een optreden van de Belgische formatie New Orleans Swing Band onder leiding van Willy Aelvoets en de New Orleans Train Jazzband. Zij zijn te zien op het Kerkplein. Verder zijn er optre dens van Menno Radema, Borderline en Ambiacne Blues Com pagnie op het Walplein. Zondagmiddag is er een streetparade in het centrum van Sluis en een optreden van het trio Piet van Meerbeke. Vanaf 19.00 uur is de grote finale met een optreden van vier formaties tegelijk op het Walplein.

de Stem | 1988 | | pagina 19