Bert de Jonge wint driekamp SPORT Snelle trainingstijd Streuer/Schnieders Erwin Kistemaker present in Westdorpe Tolhoek ronde verder MATTHIEU HERMANS WIL ZICH BEWUZEN IN RONDE VAN FRANKRIJK DE STEM SPORT 2 ZATERDAG 2 JULI 1988 NANTES - Voor de grap vraagt Matthieu Her mans: „Wat is het record van Maertens?" Freddy Maertens won in 1976 acht etappes in de Ronde van Frankrijk. De Belgische sprinter evenaarde daarmee het record van Charles Pelissier (1930) en Eddy Merckx (1970,1974). Fris Startgelden Pele FIFA- ambassadeur Koningssprints WPN-keuring in Serooskerke Quinito nieuwe trainer FC Porto FC Den Bosch voortaan BW Den Bosch Geen honde-soep in Seoul tijdens OS Timman naar zesde plaats op Elo-lijst Hoge boete organisatoren Parijs-Dakar Theo Snelders onderhandelt met Aberdeen Prost en Senna beheersen eerste training GP Frankrijk Plankzeilers in Seoul met zuurstofmasker Kikkertoernooi: inschrijving open tot 8 juli T14 Van onze sportredactie FRANCORCHAMPS - Eg- bert Streuer en Bernard Schnieders hebben zich niet laten ontmoedigen door de tegenslag (defecte remmen) vorige week zaterdag tij dens de 58ste Dutch TT. Het Asser zijspanduo was gis teren zowel in de morgen- als middagtraining voor de GP van Belgie de snelste combina- tie op het circuit van Francor- champs. Beide keren lieten Streuer en Schnieders de lei ders in de tussenstand om de wereldtitel, Biland en Waltis- perg, achter zich. Hoewel de achterstand van de Nederlanders op de Zwitsers na vier Grand Prix races al 33 punten (80-47) bedraagt, lijken ze geenszins van plan zich bij de suprematie van Biland - hij won alle vier de Grote Prijzen dit seizoen - te willen neerleg gen. „We grijpen ieder kansje, ook al lijkt het onbegonnen werk. We hopen zondag in de GP van België dit seizoen ein delijk van pech verschoond te blijven. De machine loopt per fect en het mankement aan de remmen is ook verholpen", liet stuurman Streuer gisteren na de training weten. In de 125cc reed Hans Spaan zich naar de derde startpositie, achter de Spargaard Jorge Martinez en Domenico Bri- gaglia uit Italië. RESULTATEN TRAININGEN 125 cc: 1. Jorge Martinez (Spa), 2.47.27, 2. Domenico Brigaglia (Ita) 2.48.94,3. Hans Spaan (Ned), 2.49.28, 4. Hubert Abold (Did), 2.49.75,5. Adi Stadler (Did), 2.50.33, 31. Jos van Dongen (Ned), 2.55.24. 250 cc: 1. Dominique Sarron (Fra), 2.35.39, 2. Anton Mang (Did) 2.36,65, 3. Jacques Cornu (Zwi), 2.36.67, 4. Sito Pons (Spa), 2.36.83,5. Reinhold Roth (Did), 2.36.87., 31. Wilco Zee- lenberg (Ned) 2.44.43. 500 cc: 1. Christian Sarron (Fra), 2.27.62, 2. Eddie Lawson (VS), 2.29.64, 3. Wayne Rainey, 2.29.96, 4. Kevin Schwantz, 2.29.97, 5. Wayne Gardner, 2.30.61, 18. Cees Doorak kers (Ned), 2.37.13, 22. Maarten Duyzers (Ned) 2.38.29, 28. Kees van der Endt (Ned), 2.40.13, 33. Johan ten Napel (Ned), 2.43.96. Zijspannen: 1. Streuer/Schnieders (Ned), 2.36.16, 2. Biland/Waltis- perg(Zwi), 2.36.72, 3. Egloff/Egloff (Zwi), 2.37.18, 4. Webster/Hewitt (Eng), 2.39.54, 5. Zurbrugg/Zur- brugg (Zwi), 2.39.76,12. Van Kem- pen/Birchall (Ned/Eng), 2.44.46. 'Hoeveel had Maertens er?' Van onze speciale verslaggever Acht ritzeges lijkt Hermans wat te veel van het goede. In de Vuelta d'Espagna won hij er zes, in de maandag star tende Tour de France is aanzienlijk meer concurrentie. Bontempi, De Wilde, Planckaert en Van Poppel om er maar een paar te noemen. „Hoeveel won Rudy Matthijs er?", is de volgende vraag van Hermans. Deze Belg won drie jaar geleden drie Tour-etappes. „Dat lijkt er meer op", zegt de man met de meeste overwin ningen van alle profs ter we reld dit seizoen. Drie etappes in één Tour zou een evenaring van het Nederlands record zijn. Jan Raas (1978, 1980) en Joop Zoetemelk (1976) hebben dat op hun naam staan. Hermans gaat in ieder geval vol vertrouwen de Tour ia „Ik durf met ieder een te duelleren". Achttien overwinningen heeft Matthieu Hermans in zijn vierde seizoen op zijn naam staan. Meer dan in drie voor gaande seizoenen samen. Dit jaar kwam de doorbraak van de Brabander, hij zegevierde met speels gemak. In de Vuelta behaalde hij een score van hon derd procent, zes zeges in zes massaspurten. Na afloop kon hij miljonair worden als hij naar Colombia was verhuisd. Hermans wilde (nog) niet voor het geld kiezen. Zijn volgende doel was: bevestigen in de Tour de France, minimaal één etappe winnen in het grootste wielerspectakel. Matthieu Hermans heeft zich op speciale wijze op de Tom- voorbereid. Net als voor de Vuelta trok hij zich drie weken terug in een gehucht op 2000 meter hoogte in de Nevada Ser- rada bij Madrid. Trainer Al- bert Stofberg: „Hermans heeft de allerbeste voorbereiding ge noten. Drie weken geen koer sen, dus ook geen psychologi sche druk. Hij heeft in alle rust getraind. Hardlopen, gewich theffen, wandelen, een klein beetje fietsen en vooral goed verzorgen. Hij begint fris aan de Tom". De basisconditie voor dit sei zoen werd in de winter opge daan. Hermans volgt al vanaf zijn vijftiende jaar de instruc ties van Albert Stofberg op. Deze zwemleraar nam de las tige puber destijds onder zijn vleugels en kneedde hem met Spartaanse trainingen tot een van de meest gevraagde wiel renners ter wereld. Stofberg maakte van de las tige puber een kampioen en be minnelijke persoonlijkheid. Hij liet Hermans en diens trouwe volgeling Nijboer ook kennis maken met alle facetten van de wielersport. Veldrijden voor de behendigheid, stayeren op de baan voor de snelheid. Na vier jaar kwam pas de tijd voor specialisatie. Hermans is nu pum wegsprinter. Stofberg: „Hermans is een laatbloeier. Hij is heel langzaam gekomen, maar hij zal ook lang mee gaan". Het geld stroomt intussen bin- Van onze sportmedewerker WESTDORPE - De kersverse kampioen van Nederland, Erwin Kistemaker, geeft dinsdagavond 5 juli acte de pre sence in Westdorpe. Daar is hij één van de deelnemers aan de 36ste kermiskoers voor amateurs, die om 19.00 uur I van start gaat. uit Sluiskil afkomstige Dave Dubbeldam. Anderhalf uur later komen de hoofdrolspelers van deze wielerhappening aan het ver trek. Met de eerdergenoemde Erwin Kistemaker, die door het actieve wielercomité van West dorpe in laatste instantie nog gecontracteerd werd. Hij start als één van de kanshebbers en zeker als publiekstrekker nummer één. Maar hij kan re kenen op flinke concurrentie. Die komt in de eerste plaats van de plaatselijke renner en de man in vorm Rob Bijvank. Uit het aangrenzende Sas van Gent komen Robin van Hecke en de pas tot de rangen der amateurs toegetreden Patrick van Hulle. Onder de nu al 65 ingeschreven renners ook na men als Karei van Goethem, Harrie Akkermans, John de Crom, Frank Gommers, Ko Harms, Ceryl Hoefnagels, Pe ter van de Klundert, Heddy Nieuwdorp, Ad Polak, Pierre Raas, Eric Vereecken, Toine Goense, Rudi van Vlimmeren, Niek de Taeye en Conno van de Sande. Ook nu weer wordt in West dorpe strijd geleverd op het traditionele parkoers van 1700 meter. Het spits wordt om 17.30 uur afgebeten door de nieuwe lingen. Zij staan geboekt voor 26 ronden, oftewel 45 kilometer. Plaatselijke favoriet Dirk-Jan Franse ontbreekt niet op het 1 appèl en dat geldt ook voor I Sassenaar Jurgen Pijcke en de ZURICH (SID) - De we- reldvoetbalfederatie, FI FA, heeft bij de opening van het 46ste buitenge wone congres in Zürich de Braziliaan Pele benoemd tot ambassadeur voor fairplay. De drievoudig wereld kampioen, beschouwd als de beste voetballer aller tijden, riep de afgevaar digden van de 158 natio nale bonden op tot sporti viteit in het spel. „Er is al zoveel geweld in de we reld. Voetbal is een schit terend spel, maar fairplay is van nog groter belang", zo sprak Pele de vergade ring toe. Joao Havelange, de voorzitter van de FIFA, onderscheidde aan het eind van de opening zes personen met de vier jaar geleden in het leven ge roepen orde van verdien ste. Lev Jashin, de legen darische doelman uit de Sovjetunie, werd één van de dragers van de orde. Trainer Albert Stofberg (rechts) geeft Matthieu Hermans (midden) en Erwin Nijboer instructies. - FOTO ANP nen bij de coureur, die vier jaar geleden noch in Nederland noch in België een contract kon krijgen. In de criteriums hoort hij tot het groepje met de hoog ste startgelden. Stofberg weer: „Er zijn organisatoren, die zeg gen dat we overvragen. Dat is niet zo. Hermans biedt wel waar voor zijn geld. Hij is er niet een die zijn zakken vult en weggaat zonder opgemerkt te zijn". Vorig jaar was Hermans de traagste renner van het Tour peloton. Hij eindigde in Parijs als 135ste en laatste, 4 uur, 23 minuten en 30 seconden na Ste phen Roche. In de zware etap pes had hij veel weg van een 'armzalige stoemper'. Hij was in de Tour gestart zonder een spat conditie als gevolg van een sleutelbeenbreuk in de Giro d'Italia. Stofberg: „Dat afzien in de Tour van vorig jaar was karaktervormend. Hij zette door, terwijl hij maar veertig procent had te bieden. Daar zal hij dit jaar veel plezier aan be leven. Trouwens, afstappen komt niet in zijn woordenboek voor". Volgens Albert Stofberg zal Hermans dit jaar als een ra zende te keer gaan in de mas sasprints. „Hermans staat deze Tour op scherp. Ik durf blinde lings op hem te zetten voor de massasprints. Er wordt wel be weerd dat hij al zijn overwin ningen in Spanje heeft behaald, dat is ook zo. Hij kan het in Frankrijk ook, let maar op. Ook in koningssprints met alle groten. Ik denk dat die mannen gekker van Hermans worden dan hij van hen". In het Nederlands kam pioenschap op de weg te Rhe- den, op een parkoers dat voor hem geknipt leek, maakte Her mans er niet veel van. Hij reed constant in het achterste gelid en raakte op grote achterstand, toen de wedstrijd echt op gang kwam. Stofberg: „Voor dat kampioenschap was hij niet gemotiveerd. Alles is gericht op de Tour de France. Het eerste doel is een etappe pakken. Daarna kan hij zien of het zin heeft voor de groene trui te rij den. Mathieu heeft alle par- coursen van de Tour al grondig bestudeerd". Het is aannemelijk dat Her mans tijdens de Tour weer aanbiedingen van andere ploe gen krijgt. Peter Post is al ja ren geïnteresseerd, een aantal andere ploegleiders intussen ook. Stofberg: „We wachten rustig af. We kunnen ook bij Caja Rural in Spanje blijven. Daar hebben we het altijd uit stekend gehad. Wat we wen sten, kregen we gedaan. Neem de afgelopen maand. Van wie mag je je weken lang terug trekken in een hotel met de dokter en verzorgers, zonder dat daar reclame tegenover staat? Die bereidheid vind je haast nergens. Bij andere ploe gen moeten de renners in de aanloop naar de Tour naar Zwitserland of de Midi Libre om te koersen. In wezen kun nen we het nergens beter heb ben dan in Spanje". Van onze tennismedewerker AXEL - Guido Tolhoek geldt in het tennistoernooi te Axel als de favoriet voor de eindzege in de C-catego- rie bij de heren. Deze rol had hij ook het afgelopen weekeinde tijdens de Zeeuwse districtskam pioenschappen in Middel burg. Het was toen Ronald van Re- mortel die hem vroegtijdig uit schakelde. Het is niet onmoge lijk dat beide spelers eikaars krachten opnieuw kunnen me ten, want ook Van Remortel is in Axel van de partij. Beide spelers moeten dan wel alle ronden succesvol afsluiten, want het onderlinge treffen kan alleen een finaleduel zijn. Tolhoek start op het schema tegen Paul Cortvriendt uit Phi lippine die daags ervoor een pittige driesetter had gespeeld tegen Sjaak Koole. Tolhoek plaatste zich met een 6-3, 6-1- overwinning tegen Jean-Loup Deltour. Ronald van Remortel kwam nog niet in actie. Hij speelt zijn eerste partij tegen Terneuzenaar Han Matthijssen die in de voorronden Kim Lan- geraert met 6-3,6-3 versloeg. Bij de dames D plaatsten Gaby Bauwens en Coby Ver schelling zich voor de halve fi nales. Beide speelsters hadden drie sets nodig voordat hun te genstanders zich uiteindelijk gewonnen gaven. Verschelling won met 6-3, 4-6, 7-6 van Nora de Pooter en Bauwens versloeg Nel Groenewoud met 6-7, 6-1, 6-3. Coby Verschelling komt in de halve finale uit tegen de eer ste geplaatste Lisette Vervaet, terwijl Bauwens de degens kruist met Peggy Löchter. Bij de heren D zijn twee halve fi nalisten bekend. De tweede ge plaatste Liet Erpelinck had zijn handen vol aan Wim Wuijts maar pakte niettemin na drie sets de overwinning met 6-1,4- 6, 7-5. Wuijts had in de voor gaande ronde gewonnen van Kees Kommers met 6-3,6-2. De tweede halve finalist werd Hans van den Akker. Hij won van Eugène de Maagt met 6-7, 6-3,6-2. UITSLAGEN Heren enkel C: G. Tolhoek-P. Cortvriendt 6-3, 6-1, R. van Re- mortel-P. Kouwijzer 6-1, 6-2, H. Matthijssen-Kim Langeraert 6-3, 6-3. Dames enkel D: C. Verschelling-N. de Pooter 6-3,4-6,7-6, G. Bauwens- N. Groenewoud 6-7,6-1,6-3. Heren enkel D: H. Langeraert-G. Jonkman 6-3, 6-3, A. van Doese- laar-J. Bleijenberg 6-3,6-2, H. van den Akker-E. de Maagt 6-7, 6-3, 6- 2, L. Erpelink-W. Wuijts 6-1,4-6,7- 5. Van onze paardesportmedewerker SEROOSKERKE - Het WPN (Warmbloed Paardenstamboek Nederland) afdeling Zeeland houdt vandaag een centrale premiekeuring op de terreinen van manege De Eendracht aan de Rijkebuurtweg in Seroos kerke. Ruim zeventig fokkers brengen zo'n 140 fokprodukten in de ring. Ook zijn er vanaf 9.30 uur dressuurwedstrijden. Van onze atletiekmedewerker VLISSINGEN - Tijdens avond-atletiekwedstrij den in Vlissingen wist Bert de Jonge van AV'56 de werp- driekamp bij de senioren te winnen. Dat deed hij door de beste seizoenprestatie bij het kogelstoten (14.57 meter) neer te zetten. Met de discus wierp hij 43.84 meter en met de speer 47.90 meter. Daar mee won hij afgetekend voor zijn clubgenoot Frans Zweedijk. Op de 200 meter ging de zege naar Peter Spierings van het Rotterdamse Metro. Op de 800 meter had Eric Punt van PAC weinig concurrentie. Hij won in een tijd van 1.54.5. Erik Gas- seling van Marathon finishte zes seconden later als tweede. Bij de dames zegevierde Christel Logghe (Marathon) op de 800 meter. Ans Meulendijk van GAC was de snelste dame op de 200 meter. Tijdens deze wedstrijden, waarvan de organisatie in han den was van AWOC, stonden ook de Zeeuwse titels steeple voor C- en D-junioren op het programma. Bij de C-junioren ging de titel naar René van Dijke van Diomedon en bij de D-junioren greep Jeroen Punt van PAC het kampioenschap. UITSLAGEN MEISJES B 200 meter: 1. Susan van Acker (RKHAV) 26.4, 2. Marianne Pro voost (AV'56) 26.9, 3. Petra Jeras (Dynamo) 29.8. 800 meter: 1. Margo van Balen (THOR) 2.26.4, 2. Marjolein Klunne (Spado) 2.28.0, 3. Marianne Pro voost (AV'56) 2.36.7. Hoogspringen: 1. Susan van Acker (RKHAV) en Petra Jeras (Dyna mo) 1.50, 3. Ingrid Pul (Dynamo) 1.45. MEISJES C Hoogspringen: 1. Christel Dinge- manse (Marathon) 1.55, 2. Jacque line van de Kreeke (AV'56) en Da nielle Neufglise (Marathon) 1.50. 1000 meter: 1. Danielle van Cad- sand (Marathon) 3.05.4, 2. Tisha Abuijs (Dynamo) 3.09.5,3. Monique Langeraar (Marathon) 3.13.9. MEISJES D Hoogspringen: 1. Belia Verbeem en Anjolie Wisse (beiden AV'56), 3. Miriam Vrijenhoek en Ellen van Keulen (beiden Zeeland Sport) 1.25. 1000 meter: 1. Lenny Ossewaarde 3.08.4, 2. Anjolie Wisse 3.10.3, 3. Be lla Verbeem 3.28.7 (allen AV'56). MEISJES A/DAMES Hoogspringen: 1. Joana Pieterse (Dynamo) en Liesbeth van Acker (RKHAV) 1.40. 800 meter: 1. Christel Logghe (Ma rathon) 2.20.9, 2. Irene Pos (Dyna mo) 2.26.7, 3. Frederik Burkin (Wielingen) 2.30.5. 200 meter: 1. Ans Meulendijk (GAV) 26.8, 2, Liesbeth van Acker (RKHAV) 27.6, 3. Joana Pieterse (Dynamo) 28.0. JONGENSD 1000 meter steeple (Zeeuws kam pioenschap): 1. Jeroen Punt (PAC) 3.13.8,2. Jeroen Verschuren (Schel- desport) 3.13.9, 3. Pascal Meerman (Marathon) 3.14.5. Kogelstoten: 1. Erik Huisman (Zeeland Sport) 10.33,2. Marc Cam- been (Scheldesport) 8.77, 3. Joerin van Dijke (Diomedon) 7.91. JONGENSC 1500 meter steeple (Zeeuws kam pioenschap): 1. Renê van Dijke (Diomedon) 4.37.7, 2. Jeroen van Wesep (Spado) 4.42.9, 3. Ane Dui- vendijk (Scheldesport) 4.44.8. Kogelstoten: 1. Emiel Roodenburg (Marathon) 13.72, 2. Leroy Roder (Spark) 12.34, 3. Jeroen ten Heuvel (Dynamo) 12.14. JONGENS B Werpdriekamp: 1. Robert van der Vergt (Delta sport) 2029 punten, 2. Arjen den Boer (AV'56) 1768, 3. Koen Haest (Spado) 1480. 200 meter: 1. John Stolwerk (Spa do) 23.9, 2. Arjen den Boer (AV'56) 24.2, 3. Martin Baptist (Dynamo) 26.5. 800 meter: 1. Alex van der Maas (Spado) 2.01.00, 2. Bas Schletterer 2.02.4, 3. Niels Koole 2.04.3 (beiden Dynamo). JONGENS A/HEREN Werpdriekamp: 1. Marco Boekema (Dynamo) 1572 punten, 2. Paul van Tuil (Marathon 1432, 3. Geert Boekema (Dynamo) 1328. 800 meter: 1. Erik Punt (PAC) 1.54.5, 2. Erik Gasselink 2.01.0, 3. Rian van de Broeke 2.01.1 (beiden Marathon). 200 meter: 1. Kees Houtepen (AV'56) 22.9, 2. Revelino Rijk 23.4, 3. André Mastenbroek 23.6 (beiden Marathon). SENIOREN Werpdriekamp: 1. Bert de Jonge 2127 punten, 2. Frank Zweedijk 1957, 3. Rudy Liberton 1603 (allen AV'56). 200 meter: 1. Peter Spierings (Me tro) 22.8, 2. Peter Oele (AV'56) 23.8, 3. Hans Gerritsen (Dynamo) 25.4. NIEUWSOVERZICHT PORTO (AFP) - Joaquim Jesus Quinito is de nieuwe trainer van FC Porto. De Portugees is de opvolger van de Joegoslaaf Tomislav Ivic, die Porto inwisselde voor Paris SG. De 39-jarige Quinito, oud-speler van Belenenses, tekende een verbintenis van twee jaar. DEN BOSCH (ANP) - De eredivisieclub FC Den Bosch gaat een fusie aan met zondag-amateurclub BW, de vereniging waar uit het in 1964 in feite voortkwam. De besturen van de twee Bossche voetbalclubs bereikten al enkele weken geleden over eenstemming over het 'huwelijk'. De ledenvergadering van BW zette donderdagnacht het sein op groen. De naamswijziging van FC Den Bosch in BW Den Bosch zal de komende competitie de belangrijkste verandering zijn bij de Brabantse eredivisieclub, die wel zijn blauw-witte kleuren be houdt. In de nieuwe constructie is het de bedoeling dat de be taalde- en de amateur-afdeling zelfstandig verder functione ren. Een algemeen bestuur overkoepelt de twee takken. FC Den Bosch nam het initiatief tot de verregaande samen werking, omdat het de Bossche eredivisieclub al jaren een doorn in het oog is, dat ze niet in staat is jonge talenten uit de regio aan zich te binden. Dit omdat FC Den Bosch door de stichtingsvorm geen jeugdelftallen in de lagere leeftijdsklas sen mag hebben. In de nieuwe constructie kan BW Den Bosch talentvolle jongeren onder de zestien jaar voorlopig bij de amateurafdeling onderbrengen. SEOUL (SID) - Voor de Koreaanse lekkerbekken en liefheb bers van exotische gerechten breken tijdens de Olympische Spelen in Seoul moeilijke tijden aan. Onder druk van dieren beschermers uit de gehele wereld heeft de regering van Zuid- korea de eigenaars van de naar schatting 300 tot 400 specialitei tenrestaurants in Seoul verboden honde- en slangesoep te ver kopen. Dit verbod zal ook gaan gelden voor katte-soep. De beslissing is genomen door het ministerie van volksgezond heid. De politie zal streng controleren. Overtreders van het verbod zullen met sluiting rekening moeten houden. LUZERN (ANP) - Jan Timman is volgens de gisteren door de FIDE bekend gemaakte Elo-lijst gezakt naar de zesde plaats van de wereldranglijst. Timman heeft nu 2640 punten. Leider blijft wereldkampioen Gari Kasparov, die op 2760 pun ten staat. Zijn rivaal Anatoli Karpov volgt hem. Een half jaar geleden bezette Timman de derde plaats. De grootste sprong maakte de Brit Jonathan Speelman, die van de negende naar de vijfde plaats steeg. Zijn landgenoot Nigel Short verwisselde de zesde voor de derde positie. De top tien ziet er als volgt uit: 1. Kasparov (Sov) 2760 punten, 2. Kar pov (Sov) 2725,3. Short (GBr) 2665,4. Beljavski (Sov) 2655,5. Speelman (GBr) 2645, 6. Timman (Ned) 2640, 7. Portisch (Hon) 2635, 8. Goerevitsj (Sov) en Ribli (Hon) 2630,10. Ivantsjoek (Sov), Andersson (Zwe), Salov (Sov), Nunn (GBr) 2625. LE CASTELLET (ANP/SID) - De organisatoren van de om streden Rally Parijs-Dakar zijn door de mondiale autosportfe deratie (FISA) voor bijna 200.000 gulden beboet wegens grove nalatigheid bij de laatste editie, waarbij zes mensen (onder wie de Nederlandse navigator Kees van Loevezijn) om het leven kwamen. Tot nu toe zijn in de tien edities 22 mensen verongelukt. Jean- Marie Balestre, voorzitter van de FISA, maakte gisteren in Le Castellet de sanctie bekend. ENSCHEDEABERDEEN - FC Twente-doelman Theo Snelders is momenteel in het Schotse Aberdeen om te onderhandelen over een kontrakt bij deze Schotse topclub. De Schotse pers meldt dat FC Twente een transfervergoeding van maar liefst 1 miljoen vraagt voor de doelman. Vertrekt Theo Snelders in derdaad naar Aberdeen, dan wil Twente trachten Feijenoord- doelman Joop Hiele te contracteren. LE CASTELLET (Reuter) - De Fransman Alain Prost en zijn Braziliaanse teamgenoot Ayrton Senna hebben vrijdag de trai ning voor de Grote Prijs van Frankrijk formule 1 beheerst. De McLaren-coureurs bezetten na de eerste sessie op het circuit van Le Castellet de eerste en tweede positie. Prost kan zondag zijn derde zege op eigen bodem behalen. De wereldkampioen uit '85 en '86 en tevens de voornaamste kandi daat voor de titel in '88 zette een rondetijd neer van 1 minuut en 8,171 seconden. Zijn teamgenoot Senna bleef daar een fractie van een seconde achter: 1.08,456. Als Prost zaterdag de snelste blijft, maakt hij een einde aan serie van zes eerste startposities van Senna. Achter het McLaren-duo nemen de Ferrari's van Berger en Albereto zoals gewoonlijk de derde en vierde plaats in. Het tweetal was een tel langzamer dan de concurrenten. Uitslag eerste training: 1. Prost (Fra) McLaren 1.08,171,2. Senna (Bra) McLaren 1.08,456,3. Berger (Oos) Ferrari 1.09,032,4. Alboreto (Ita) Fer rari 1.09,624, 5. Piquet (Bra) Lotus 1.09,734, 6. Nannini (Ita) Benetton 1.10,743, 7. Mansell (GBr) Williams 1.11,112, 8. Boutsen (Bel) Benetton 1.11,170, 9. Gugelmin (Bra) March 1.11,315,10. Warwick (GBr) Arrows 1.11,339. NEUSS (SID) - De Westduitse plankzeilers zullen bij de Olym pische Zomerspelen in Seoul voor een nieuwtje zorgen. De nog niet aangewezen surfers moeten tijdens de wedstrijden op het water bij Pusan gebruik maken van zuurstofmaskers. De maatregel dient ter bescherming tegen de stank en vuiligheid. Hans Sendes, voorzitter van de Westduitse zeilbond, maakte het besluit vrijdag in Neuss bekend. ROBIN VAN HECKE uit Sas van Gent reed in de amateurkoers van Kruis- houtem naar een vierde plaats. JACKY FORTREI uit Breskens werd vierde bij de junioren in Jonkershove. HENK PETERS behaalde een derde plaats bij de WAOD in Kluizen. WIM DE WAAL zegevierde bij de WAOD in Zele. THEO VAN DE BRANDE uit Heikant werd derde in Opwijk bij de VWB. Van onze tennismedewerker AARDENBURG - Het duurt nog drie weken, voordat het zogenaamde Kikkertoernooi van tennisvereniging SJEF in Aardenburg van start zal gaan. Toch bestaat er voor de or ganisatoren een lichte vrees, dat er te weinig inschrijvin gen voor het toernooi worden ontvangen. „De stand van zaken op 'it moment is, dat we op de helft zijn van de totale capaciteit", aldus wedstrijdleider Paul Scherbeijn. „Voor alle zekerheid hebben we daarom de sluitingsdatum van inschrij ving verschoven naar 8 juli, in de hoop nog een aantal aanmeldin gen te kunnen ontvangen." Het Aardenburgse toernooi werd in het verleden gehouden over twee weekeinden en werd gespeeld in de maand september. „Dat is nooit een goede planning geweest", aldus wedstrijdcommissaris Jake Trapman. „De meeste clubs hielden in die periode de club kampioenschappen en dat ging ten koste van het toernooi. Daar kwam dan nog bij dat de weersomstandigheden telkens van dien aard waren, dat we letterlijk en figuurlijk enkele keren volledig zijn uitgeregend." In het Kikkertoernooi komen voor de eerste maal B-spelers in actie, naast de C- en D-categorie. Paul Scherbeijn: „We hebben in de club een lid uit West-Duitsland, die vanuit die hoek voor de no dige belangstelling kan zorgen in de B-categorie. Dat was voor ons reden een B-toernooi toe te voegen."

de Stem | 1988 | | pagina 11