>/?r OPENING ZEEUWSE LANGE BAAN ZWEMSEIZOEN PROGRAMMA Van Maarleveld halve finaliste Toernooi Drive in Sas van Gent Bovenstebeste Biesbos •bannen iltoneel Ronnie Babijn favoriet kwart-triatliloii Hoek Marco Pijpelink in tweestrijd 'DOOR OMSTANDIGHEDEN GESTOPT MET KOERSEN' WIELERKLASSEMENT Sterk peloton in Hoofdplaat VRIJDAG 1 JULI 1988 ERZICHT ng tegen KNVB >ert Voorn intract met K.NWU nfl STEM SPORT 2 VRIJDAG 1 JUL11988 T14 SLUIS - De Sluise zwemclub 't Vrije, onder be zielende leiding van Rinus Leenhouts, opent het Zeeuwse lange baanseizoen met de wedstrijden Hoeke-Sluis (morgen) en het klapstuk: de Vlaan- derenmarathon, zondag. en bij NK schaken Vaandel itert in Potsdam ankt voor Seoul Vlaanderenmara- thon gedurende twee jaar uit- voetbalcompetities. Die luur van de wereld-voet- pgelegd. geleden de grote man achter de organisatie van de we reldtitelstrijd, is tevens baas van de private televisie- naatschappij Televisa. De uitsluiting van zijn land kost hem miljoenen guldens. iToch mag Canedo nog van geluk spreken, dat hij niet persoonlijk is aangesproken op de frauduleuze praktij ken. De FIFA heeft in soort gelijke gevallen schorsingen Ivoor het leven opgelegd aan functionarissen. Het bestuur van de ver eniging van Engelse Lea gue-clubs heeft donderdag besloten zijn leden te ver bieden in Nederland, Span je, België en Griekenland deel te nemen aan toer nooien in de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Het bestuur kwam tot zijn opmerkelijke uitspraak, na dat Engelse supporters zich bij de eindronde van de Europese titelstrijd in West- Duitsland andermaal schul dig hadden gemaakt aan het veroorzaken van rellen. Voor de twee grote Neder landse toernooien, in Am sterdam en Rotterdam, heeft het besluit geen gevolgen. Voor geen van beide evene menten waren Engelse teams uitgenodigd. ygn onze sportmedewerker jjOEK - Hoek krijgt mor gen een achtste en een Iwart triathlon binnen de poorten. „Het wordt de tweede uitgave en het zou wel eens de laatste kunnen ajn", stelt Mare Groosman aan de vooravond van dit evenement. Initiatiefnemer jtiel Sallet verhuist binnen kort naar de andere kant van de Westerschelde. Voortzetting van het triathlon- gebeuren hangt dan ook af van versterking van het comité •Triathlon Hoek'. Groosman: Zo kun je dat wel stellen. Ka- loeten berusten in de degrada- president van de rechtbank in paalde in de uitspraak van het voetbalbond had aangespan- PEC Zwolle - Volendam niet in Beid. in 0-0, waardoor beide ploegen verkregen om degradatie af te Alkmaarse vereniging onder de plicht het reglement van de i spelen en dat maakt een spel- pmen van doelpunten mogelijk, eft onaantrekkelijk, maar niet gevolg. Het is niet bewezen dat neden hun kunnen hebben ge en bij de burgerrechter onder- se Hippische Sportbond (NHS) weekeinde een startverbod op- imen, nadat de 32-jarige ruiter |ns het CHIO van Aken zonder Nooren en zijn teamgenoten |aan. Voorn keerde Aken de rug 1 Winnipeg, dat eigendom is van Ie parkoersen had afgelegd, om één rubriek tijdens het na- van Nuenen, toen hij van een racht van directeur Jacques van it hem tot en met het weekeinde bninklijke Nederlandse Wielren er bij sponsor AMEV in het zadel Utrecht de bestaande driejarige J1992. ir budget tot zijn beschikking. De erste drie jaren, 500.000 gulden, is f rhoogd tot 625.000 gulden, onsorbedrag zal in de komende ke begeleiding van de topsporter jen worden gestoken. In overleg sorde ploegen zal een oplossing fetreven van de wielrenunie ook .ale selectie voor de dames op te rel Meertens en ik zien het met de huidige bezetting niet meer zitten als Miel vertrokken is. Adri de Regt was er vorig jaar ook al bij en dit jaar zijn Lex Maas en Ronny Aerssens er bij gekomen, maar de club moet nog uitgebreid worden want de organisatie van een triathlon vergt aardig wat werk". Zo ver is het echter nog niet en morgen krijgt het comité 108 deelnemers in totaal aan de start. Daaruit blijkt toch dat Hoek goed in de markt ligt Op de 'kwart', meetellend voor het Zeeuwse kampioenschap bij de senioren en veteranen, vertrekt Ronnie Babijn ongetwijfeld als favoriet Zijn eerste optreden op deze afstand in Breskens was sterk en de man die hem in de laatste meters te snel af was, Floris-Jan Kooie, is er deze keer niet bij. Met Sjaak de Kok, die in Breskens niet van de partij was, als opponent, zal Babijn ongetwijfeld weer diep moeten gaan. Achter dit duo zal er ook wel weer hard geknokt worden om de ereplaatsen door Marcel Traas, Jan van de Linde, Hans Cornelis, Ronald Goethals, Pierre van Damme, Rinie Bruggeman, Theo van Hal en wie weet Eddy Vink en Auk van Weert. Tussen het deelne mersveld de Hoekenezen Aijan Tollenaar en Eddy Breepoel. Bij de veteranen is Hans Jasperse de favoriet. In Bres kens moest hij met pech uitval len en greep Simon van de Linde de puntjes voor het Zeeuwse kampioenschap. Jan de Jonge, Cees Roose en Pieter Verhage (die het Jasperse wel eens knap lastig kan gaan ma ken) vormen een concurrend trio voor eerstgenoemden. Bij de dames vallen er op de 'kwart' geen punten voor het ZK te verdienen. Hanny de Ja ger, Therese van Lare en Ineke Rijk vormen hier het toptrio. Op de 'achtste' kunnen er wel punten verdiend worden voor het ZK Hier gaat het tussen Jeanne van Hal, Nicole Spruyt, Marian Gans, Karin Karmelk, Hester Vinke en Linda Thoen. Ook de junioren strijden hier om de punten voor de Zeeuwse titel met Bas Jasperse, Harold Hiel en Ronny de Martelaere in de favorietenrollen. Ook 'thui- satleet' Pascal Kool mag voorin verwacht worden. Bij de senio ren is de belangstelling voor de kortste afstand matig. Adri Gijsel zou hier wel eens de hoofdvogel af kunnen schieten. Gestart wordt er in de Kreek, zodat het geheel voor het publiek goed te volgen is. De 'achtste', die bestaat uit 500 meter zwemmen, 22 kilometer fietsen en zes kilometer lopen, start om 12.00 uur. Om 13.00 urn- worden de deelnemers aan de 'kwart' weggestuurd, met als afstanden 1000 meter zwem men, 44,5 kilometer fietsen en 9,2 kilometer lopen. De kantine van de voetbalvereniging Hoek is het zenuwcentrum van het triathlongebeuren. Nationale top naar Sluis Van onze sportmedewerker Het is alweer voor de zeventiende keer dat de 3000 meter Hoeke-Sluis wordt gezwommen in het kanaal Sluis- Brugge. Ook nu weer is men er in geslaagd de nationale lange baantop naar het Belfortstadje te halen. Zo komen op de schoolslag he ren de eerste drie van vorig jaar, Nico Wempe, Guus Ra- zoux-Schulz en Marco van Rooyen, in actie. Van Zeeuwse zijde wordt op dit onderdeel uitgekeken naar Anton Thoen. De pupil van trainer José van de Berge van ZC Koewacht speelt altijd een vooraan staande rol in Sluis. Vorig jaar was hij wegens studieredenen niet present, naar nu geeft hij weer acte de srésence. Wegens werkzaam- leden in ploegendienst niet op timaal in vorm, maar toch al- ajd nog een grote kanshebber op de Zeelandbeker. „We zullen wel zien", aldus Van de Berge, ondertussen al dertien jaar irainer bij de Koewachtse club. Hij heeft trouwens nog meer al zich neerleggen bij de uit- handen, want ook Harmsen heeft ook haar derde itelstrijd schaken in Arnhem ge- iter uit Eindhoven versloeg met Hanneke van Parreren, die haar ïad gewonnen, moest donderdag Istaan. :r (Apeldoorn) - Riemslag (Nijmegen) Harmsen (Eindhoven) 0-1, De Greei msterdam) "4-14, Cameron (Roosen- 14, Belle (Velp) - Van der Mije (Haar- Van der Mije en Van Parreren 2h mslag 114, 7. Belle en Cameron 1. Ilse Schramm (schoolslag da mes) en Arno van de Berge Jrije slag heren) behoren tot le kandidaten voor de Zee- indcup. ie Schramm is overigens nog et zeker van deelname, want sukkelde de afgelopen we ien met een voorhoofdsholte- •ntsteking. Af te wachten valt ook of ze haar uitstekende iptreden van vorig jaar (derde) in evenenaren. Grootste :anshebster voor de zege is op le schoolslag dames ongetwij feld Ria Willemse van De Zee schuimers. Arno van de Berge noet dus het Zeeuwse vaandel loog houden op de vrije slag leren, waar Hans van Goor ZV Hoorn) en de gebroeders Joop en Marc Lam van Tor- )edo Haarlem in de favorieten- rol van start gaan. Op de vrije slag dames wordt uitgekeken naar het optreden van Els van Haelst. De West die het afgelopen jaar n Tilburg studeerde, heeft nog ien trainingsachterstand. „We lebben de afgelopen weken ralle bak naar Sluis toege werkt, de vorm is volgens mij uitstekend, maar we hebben iog een achterstand", aldus iruinvis-trainer Peter Kor- stanje, die voor de Zeeuwse vin terkampioenschappen het rainerschap overnam van Eg- >ert Audenaerd, die wegens is Göhr heeft donderdagavond bij sdam nog eens haar huidige vorm d. De 30-jarige oud-wereldkam- legde de sprint af in iets meel 3 atlete uit Jena leverde die pres- zen rugwind. rbeterde bij het kogelstoten hel meter. Zij moest zich echter neer- an de Oostduitse Ines Müller, die ootte. wereldkampioene judo Irene de a niet deel te nemen aan de Olym- raar het vrouwen-judo als demon- ordt, oenschappen in het Spaanse Patn- scheid nemen. drukke werkzaamheden moest stoppea Naast Els van Haelst wordt ook uitgekeken naar het optre den van Ilse Passemiers op de vrije slag dames. Ze is weer een jaartje sterker geworden. De Bruinvis-formatie, die de afge lopen jaren steeds een paar da gen voor de wedstrijden een kijkje kwam nemen in Sluis, heeft dit jaar met die traditie gebroken. Korstanje: „Het was veel te koud. Ik denk dat je dan meer afbreekt dan opbouwt". ZC Koewacht heeft wat dat betreft al wat meer voorberei ding gehad. José van de Berge, de immer enthousiaste trainer, trok al met zijn pupillen naar wedstrijden in Breukelen en Zeist. „We hebben daar al ge zwommen met de nationale top en haalden er met de jeugd ook een aantal leuke resultaten. In Breukelen werd Eline Velgers- dijk derde bij de meisjes onder de twaalf jaar op de 800 meter en Bert van Waes haalde een zelfde klassering bij de jongens op de 400 meter. In Zeist beves tigde Eline met een tweede plaats, terwijl Ingeborg Hame link derde werd. In dit gezel schap bijzonder sterk gewom- men", aldus Van de Berge. Ook in Sluis komt hij met zijn ta lentvolle jeugd in actie op de 800 meter. De dertiende editie van de Viaanderenmarathon brengt zondag weer dertig zwemmers en zwemsters in het water, die twee keer Sluis-Hoeke doen om aan hun zestien kilometer te komen. Op de schoolslag staan elf deelnemers ingeschreven, terwijl de rest de vrije slag doet. Onder de deelnemers ook een drietal sterke Polen en voorts ook de sterkste Belgen. Of ze opgewasssen zijn tegen Mare Lam valt te betwijfelen. De Gooilander won de twee jongste uitgaven en gaat ook nu weer als favoriet van start. Hij gaat op weg naar het record van zijn broer Joop, die zes keer in Sluis kwam zwemmen en nu wel de zaterdag in actie komt, maar de zondag niet meer van de partij is. Van onze sportmedewerker SLUIS-Het programma van de internationale lange baanzwem- wedstrijden morgen en overmorgen in Sluis, ziet er als volgt uit: ZATERDAG 2 JULI •45-10.30 uur: ontvangst genodigden, juryleden en vertegenwoor- ligers van deelnemende verenigingen in de raadszaal van het tadhuis. 0.30 uur: juryvergadering. 1.30 uur: start 3000 meter schoolslag dames en 3000 meter school- Jag heren. uur: start 3000 meter vrije slag dames en 3000 meter vrije lag heren. 4.00 uur: start 800 meter vrije slag jongens en meisjes. ■4.45 uur: start 1000 meter prestatietocht bij het zwembad. .6.00 uur: verloting onder de wedstrijdzwemmers van prijzen op apnummer in de sporthal. '•00 uur: prijsuitreiking in de sporthal. ZONDAG 3 JULI MO uur: start schoolslagzwemmers voor de zestien kilometer ange Viaanderenmarathon. baarde al opzien door tijdens de U0 uur: start vrije slagzwemmers Viaanderenmarathon. 3.00 uur: start prestatiemarathon over acht kilometer. te maken met judo te stoppen. B 5,00-16.30 uur: aankomst deelnemers marathon in de Kaai. '•30 uur: prijsuitreiking Viaanderenmarathon in de raadszaal 'an het stadhuis. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In het re gionale wielerwereldje was Marco Pijpelink uit Terneuzen een van die jongeren die het amateur peloton kwam versterken. Niet voor lang echter. De lange blonde renner stopte onlangs. Een ver rassing voor vriend en vijand. Een plotseling af haken. „Door omstandig heden", stelt hij. Afgeschreven is hij zeker nog niet, maar Marco Pijpelink is een renner die langzaam groeit. Een man dus die tijd nodig heeft om tot prestaties te komen. Dat deze resulta ten er dit seizoen niet inza ten, ligt voor een deel opge sloten in zijn leeftijd. Tot 1 juli is Marco in België junior, in eigen land voert hij de amateur-status. Een verschil dat er niet om liegt. Marco had het daar dus moeilijk mee en raakte uit balans. „Door het uitblijven van prestaties verminderde de trainingslust. Prettig rij den op mijn krom gereden fiets was er ook niet meer bij Alles bij elkaar liep het dus tegen. De enige mazzel die ik had, was dat ik werk vond". De lange blonde Terneuze- naar reed intussen nog even op de fiets van zijn broer Perry. Die wisseling bracht eveneens weinig geluk. Het was overigens Perry Pijpelink die Marco tot fiet sen bracht. Deze jongere broer deed het aardig bij de jeugd en stak Marco met het wielervirus aan. Zelf stopte hij vreemd genoeg toen Marco de smaak te pakken had en het voetballen, tot groot verdriet van pa Dinge- nus, eraan had gegeven. Een vader die stelt: „Marco kan momenteel slechts door een 'vreemde' over het dode punt heen geholpen worden". Een stelling die zoonlief beaamt. Temeer omdat hij als solist moeilijk tot trainen komt. Trainingsarbeid die hij prima verwerkte toen hij op trok met zijn maat Henk Dees. Een trimmer die hem positief beïnvloedde. Bij deze trimmers begon Pijpelink overigens als veertienjarige. „Ik had geen trek in een de buut bij de jeugd. Het rijden met een vast verzet trok me niet. Op mijn vijftiende jaar ben ik overgestapt naar de KNWU. Als nieuweling ging het prima. Steevast kwam ik met de besten mee zonder overigens tot overwinningen te komen. Alleen het club- Marco Pijpelink: „Prettig rijden op mijn krom gereden fiets xvas er niet meer bij." FOTO DE STEM/COR J. DE BOER kampioenschap van de wie lervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen won ik in 1985. Als junior ging het eveneens redelijk. Met name tijdens de wielerontmoeting in het Poolse Torun liep het voor treffelijk. Op die trip had ik me goed voorbereid. Veel ge rust dus en weinig op stap geweest. Het resultaat was ernaar". Deze uitstap beviel Marco Pijpelink dermate dat hij in december 1987 nogmaals deze Poolse stad bezocht. Binnen kort wordt deze geste be loond met een tegenbezoek zodat de slogan 'Sport ver broedert' hier duidelijk waar wordt gemaakt. Verraste het velen dat Marco Pijpelink plotseling afhaakte, definitief afge schreven is hjj zeker nog niet. „De kriebels om weer te be ginnen, zijn sterk. Aangezien ik in september in militaire dienst moet, komt er waar schijnlijk dit seizoen niets meer van. Volgend jaar zit ik mogelijk weer in het pelo ton", aldus Marco Pijpelink, die zich dan weer gesteund kan weten door zijn pa Din- genus en ma Anneke. Zij het dat hij zich dan ook als sport man op moet stellen. Een keuze waarmee Marco het moeilijk heeft. Vandaar dat men hoopt op de inbreng van een 'vreemde', een man die Marco over zijn mentale in zinking heen kan helpen. Amateurs: 1. N. v.d. Klundert (Hoogerheide) 321 punten, 2. R. Bijvank (Westdorpe) 263, 3. J. de Crom (Hoogerheide) 250, 4. P. Heeren (Sprundel) 203, 5. K. Jon kers (Oud-Gastel) 191, 6. R. v. Vlimmeren (St.-Willebrord) 173, 7. P. Mol ('s-Gravenpolder) 169,8. H. Rovers (Roosendaal) 166, 9. T. Fase (Oud-Vossemeer) 152, 10. P. Barten (Zevenbergen) 151, 11. V. Timmermans (Hoogerheide) 148, 12. M. de Baat (De Heen) 117, 13. C. Schouwenaar (Goes) 115,14. P. Raas ('s-Heerenhoek) 104, 15. C. v.d. Corput (Ossendrecht) 101 punten. Junioren: 1. R. Sestig (Ooster hout) 287 punten, 2. P. Kroonen (Raamsdonksveer) 169, 3. J. Blij- levens (Oosterhout) 158,4. Caste- leyns (Steenbergen) 134, 5. E. v. Meer (Oud-Gastel) 99, 6. P. Ko- nings (Roosendaal) 97, 7. H. Loo- nen (Breda) 95,8. H. Neus (Breda) 88, 9. A. Pijnenburg (Oosterhout) 85, 10. R. Westerbeek (Prinsen beek) 84, 11. R. Kroon (Oud- Gastel) 78, 12. R. Diepstraten (Gilze) 77, 13. L. Veeke (Ouden bosch) 75,14. A. de Jong (St-Wil- lebrord) 70, 15/16. F. de Geus (Oosterhout), M. v. Hees (Zun- dert) 68 punten. Nieuwelingen: 1. J. v.d. Klundert (Hoogerheide) 196 punten, 2. W. Maas (St.-Willebrord) 184, 3. R. Leeuw (Steenbergen) 141, 4. M. v. Oord (Hank) 131, 5. Akkermans (Nw.-Vossemeer) 120,6. J. v. Cad- zand (Westdorpe) 115, 7. M. Ver wij meren (Prinsenbeek) 114,8. P. Jongenelen (Oudenbosch) 102, 9. S. v. Boven (Axel) 96,10. R. Boog aard ('s-Gravenpolder) 95, 11. R. Oomen (Etten-Leur) 90, 12. R. Lijbaert (Sluiskil) 86, 13. E. v.d. Boom (Dongen) 78,14. R. de Smit (IJzendijke) 77, 15. K. Broos (Roosendaal) 68 punten. Van onze sportmedewerker HOOFDPLAAT - De kermisronde van Hoofdplaat is zon dag al aan zijn 56ste editie toe. Een koers met een traditie dus en ook deze keer krijgt het plaatselijke wielercomité een select deelnemersveld aan de start. Rob Bijvank, dit seizoen de onbetwiste heerser in het Zeeuwse wielerpeloton, mag ook hier weer tot de favorieten gerekend wor den. De Westdorpenaar krijgt hier zware concurrentie, want Ka- rel van Goethem, Antoine Goense, Peter van de Klundert en John de Crom kunnen ook een aardig stukje fietsen. Daarnaast natuur lijk de ex-profs Heddy Nieuwdorp, Ad Polak, Vester Aarts en Harry Lunenburg, jongens die onderhand de weg wel weten in het wielerpeloton. Frank Gommers, Frank Geense, Conno van de Sande en Niek de Taeye zijn eveneens van de partij. Met name Van de Sande rijdt de laatste weken sterk en zal in de eigen regio de supporters zeker niet teleurstellen. Voorts de regionale mannen Mare de Smit, Jacky Fortrei, Marco Uijtdewilligen en Ab Verplanke. Een aantrekkelijk veld dus dat om 14.30 uur aan de Oostlange- weg wordt weggeschoten voor een afstand van tachtig kilometer op een uiterst selectief parkoers, waar de altijd aanwezige wind in de beginfase vrij vlug voor een eerste selectie zal zorgen. Eenmaal de sterksten vooraan, zullen we zien wie in de finale nog de meeste reserves heeft. Nog voor half vijf zaldat bekend zijn. Van onze tennismedewerker AXEL - Karin van Maarleveld is, na een afwezigheid van een jaar, weer teruggekeerd op de Zeeuwse tennis banen. De als tweede geplaatste Axelse kwam gisteren voor de eerste keer in actie bij de da mes C. Sandra Frusch was haar tegenstandster en die ver sloeg zij met 6-1 6-3, waarmee zij in de halve finale de tegen stander is van Nell Moons. Die kende in de eerste ronde even min grote problemen. Met 6-2 6-1 pakte zij de overwinning tegen Jos Hoek. Op het schema bij de heren C plaatste Bernd van Quekel- berghe zich voor de kwartfina les na een 6-3 6-2 zege op Mario Leenhouwers. Frank Wille, als vierde ingeloot, had duidelijk meer moeite om zich bij de laatste acht te plaatsen. Dethief Pieters dwong hem tot drie sets. Pieters moest bij een 0-1 achterstand in de derde set vanwege kramp opgeven. De tegenstander van Wille wordt Evert van Kampen, die met 6-4 6-2 won van Fred Elliott. Ook Jean-Loup Deltour en Jeroen Everling voegden zich bij de laatste acht. Deltour ver sloeg met 4-6 6-16-0 Henk Jan sen, terwijl Everling met 6-4 6- 2 won van Edward Blijenberg. In de D-categorie bij de he ren won Liet Erpelinck met 6-2 6-3 van Robert Asselman, ter wijl Reggie van de Berg met 6- 1 6-2 Aart van der Sloot met lege handen achter zich liet. De eerst geplaatste Hannie Lange- raert won in de eerste ronde van Verduin met 6-16-2. UITSLAGEN Herenenkel C: Jean-Loup Deltour - Henk Jansen 4-6 6-1 6-0, Frank Wille - Dethief Pieters 5-7 6-4 1-0 Pieters geeft op, Evert van Kam pen - Fred Elliott 6-4 6-2, Jeroen Everling - Edward Blijenberg 6-4 6-2, Bernd van Quekelberghe - Mario Leenhouwers 6-3 6-2. Damesenkel C: Karin van Maarle veld - Sandra Frusch 6-1 6-3, Nel] Moons - Jos Hoek 6-2 6-1. Herenenkel D: Reggie van de Berg - Aart van der Sloot 6-1 6-2, Be rend Hoek - Pierre Pieters 7-6 7-5, Liet Erpelinck - Robert Asselman 6-26-3. Van onze tennismedewerker SAS VAN GENT - Het senioren-tennistoernooi van Drive in Sas van Gent kent ook dit jaar weer een goede bezetting. Het toernooi is bestemd voor D-spelers en - speelsters vanaf 25 jaar en voor E-spelers en -speelsters vanaf 35 jaar. Het toernooi kan maximaal 120 partijen herbergen en dat aan tal wordt ook dit jaar weer ge haald volgens wedstrijdleider Eddie Dobbeleir, die reeds een totaal van 118 deelnemers kon inschrijven. In de D-categorie bij de he- Door Rien van Nunen De Biesbos, ik schreef dat al eerder in deze kolom men, is een bovenstebest viswater. Natuurlijk is er veel veranderd in de Bies bos. De omgevallen wilgen en de niet verzorgde rietkragen lij ken voor niet-kenners op na tuur, maar dat is het in feite nauwelijks. Vis zit er, in te genstelling tot wat weieens wordt beweerd, nog steeds volop. Wie een beetje.de stek ken weet, kan zich best ver maken met het vissen op voorn, rietvoorn, brasem, baars en paling. De stekken weten is belangrijk, maar net zo belangrijk is te weten wanneer je moet gaan. Zo deden wij afgelopen vrijdag pogingen het duister te vlug af te zijn. Je moet na melijk vroeg zijn, heel vroeg. Toen daarom de wekker om 3.30 uur afliep, was het voor twee dertienjarigen en hun vaders even wennen. De richting van de Drimmeiense haven was snel gevonden. De diepe rust in het oude ha ventje werd slechts onder broken door mensen die nog vroeger vertrokken. Het roeibootje lag klaar, de bui tenboordmotor werd erop ge zet. In minder dan geen tijd werd de Amer overgestoken richting het Gat van de Plomp. Eén van mijn favo riete stekken daar. Op een goede meter diepte werd het bootje aan de steek- stokken gemeerd. Vlak voor de boot was de diepte 1.50 tot twee meter. Voertje gezet, niet te weinig, goed grof, maar niet te zwaar, want het stroomde nauwelijks. Na een halfuurtje de eerste tekenen van leven. Voorns, dikke brasems en even later ook grotere exemplaren van het zelfde ras. Het hield pas te gen negenen op. Dat is daar heel gewoon. De Turf zak bereiken was slechts een kwestie van tijd. Onderweg genietend van een, ditmaal opvallend rusti ge, Biesbos met tientallen reigers, vele, vele watervo gels, een enkele buizerd en een hoeveelheid futen die on waarschijnlijk leek. De vis had er zin in. Onder de tak ken werden heel wat voorns, wederom mooie, weggehaald. Op de grens van Keesjes Kil- leke met het Gat van de Kerksloot werd een nieuwe stek aangedaan. En ook hier, het klinkt misschien flauw, deed de vis het vrijwel met een. Omdat de vermoeidheid na een lange dag toch wel toesloeg werd de richting van Drimmelen ingeslagen via de wij dse Amer. Veel vis dus, ook voor de jongelui, zowel met de match-hengel als de vaste stok of de Winkle Pieker. Het stikt van de vis in de Biesbos. Maar ga vroeg vrienden, middenin de week, als het rustig is. Duik, zodra de scheepvaart op gang komt, de kreken in waar alleen mag worden geroeid. Aan bootjes geen gebrek, even bellen naar Vos, Diepstraten, Broeken of Ebert en je zit goed. Met of zonder buiten boord in de prijsklassen van 17,50 tot maximaal 55,- in clusief (klasse) buitenboord motor en benzine. ren werd de winnaar van vorig jaar, Jo Raedts uit Aarden burg, als eerste geplaatst op een schema van 32, terwijl Hannie Langeraert als tweede geplaatste de plaatselijke favo riet is. Fred van Cauteren, Liet Erpelinck, Hans van den Akker en Reggie van de Berg zijn de overige favorieten. Bij de dames is de belang stelling traditiegetrouw min der. In de D-categorie ontving men elf inschrijvingen. Loes Eijke uit Terneuzen wordt be stempeld als de mogelijke nummer één, terwijl Joke Que kelberghe als tweede werd in geschat. Het toernooi gaat maandag 4 juli officieel van start. Dage lijks wordt er gespeeld vanaf 16.00 uur. Als de weersomstan digheden het toelaten, worden de finales al op zaterdag ge speeld. OVERIGE PLAATSINGEN HD-D: 1. Liet Erpelinck/Ben Kindt, 2. Jo Raedts/Paul Scher- beijn. DD-D: 1. Loes Asselman/Li es Mast, 2. Loes Eijke/Carla Burgers. GD-D: 1. Netty Deij/Cor Deij, 2. Sabine de Ridder/Willy van Lae- them. HE-D: 1. E. Francken, 2. Jan Stam. DE-D: 1. Ineke Bonsel, 2. Wilma Pironti. GD-E: 1. Bonsel/Bonsel, 2. Hamer- linck/De Baedts.

de Stem | 1988 | | pagina 9