ist-in j DE STEM Piet Kuijs nieuwe wegcoach KNWU Spanje en Italië naar finalepoule SPORT PROGR 'MIGHTY MARTINA'-'FRAULEIN FOREHAND' OP WIMBLEDON Herbert Dijkstra zeker van Seoul Kasparov op weg naar ELO-record Fischer Mexico verbannen van voetbaltoneel OPENINGI dëStem sport: Inlijsten doe je (zelf) bij Lijst-in. Veemarktstraat 13 4811 ZB Breda telefoon 076-221309 VRIJDAG 1 JULI 1988 Uitnodiging Wimbledon LONDEN - Dallas, Falcon Crest, Coronation Street, Peyton Place, Dynasty, Wimbledon. In het rijtje vrouwelijke hoofdrolspelers van de laatste soap-opera mogen af en toe nieuwe gezichten hun opwachting maken, maar verder blijft het een gebed zonder end. PRE-OLYMPISCH BASKETBAL Wereldprestatie van Oleg Protjenko AZ verliest kort geding tegen KNVB Startverbod voor Albert Voorn SLUIS - De Sluise zw zielende leiding van Ri Zeeuwse lange baanse' Hoeke-Sluis (morgen) e derenmarathon, zonda Vaandel Sponsor verlengt contract met KNWU - |v H^mTente gebroed Derde zege Harmsen bij NK schaken j tenje^die^voor de Zeeuws Marlies Göhr schittert in Potsdam Irene de Kok bedankt voor Seoul partners in kreatieve dienstverlening 3i UTRECHT (ANP) - Piet Kuijs zal André Boskamp opvolgen als wegcoach bij de amateurs. Kuijs nam al eerder een taak van de vertrekkende Gronin ger over. In 1985 werd de 38-ja- rige trainer/coach van de weg- ploeg bij de junioren. In die pe riode behaalde de Brabander opmerkelijke successen. Bij de wereldkampioenschappen 1986 veroverde Michel Zanoli, vöör Richard Luppes, de wereldtitel, de 70 kilometer-ploeg eindigde als vierde. Een jaar later was er brons in de ploegentijdrit en een zilveren medaille in de in- dividuele wegwedstrijd voor Erik Dekker. Veel meer dan de vertrek kende coach is Piet Kuijs een praktijkman. Hij heeft zestien jaar als amateur gefietst, werd Nederlands kampioen op de weg in 1977 en zat in de natio nale ploeg bij de wereldkam pioenschappen in Venezuela. De enige serieuze prof-aanbie- ding legde Kuijs naast zich neer. „Ik kende mijn eigen mo gelijkheden, maar ook mijn be perkingen." Kuijs verwacht dat zijn aan pak iets soepeler zal zijn ten opzichte van de gastrenners- verenigingen. „Ik vind de be staande onafhankelijke natio nale selectie een goede zaak, maar er behoort natuurlijk al tijd de mogelijkheid te blijven mensen in te schuiven. Het lijkt mij helemaal niet onmogelijk dat ik eens een beroep zal doen op een renner uit een sponsor- ploeg, zoals ik het omgekeerd ook bepaald niet uitgesloten acht dat zo'n formatie eens voor een buitenlandse wed strijd een paar renners van mij 'leent'. Uitgangspunt moet im mers zijn dat het belang van de renner en de wielersport op de eerste plaats staat. Als Neder land geen renners zou hebben, bestonden er namelijk ook geen wielercoaches. Praten en over leg plegen met de ploegleiders van de gastrennersverenigin- gen zie ik als een belangrijk deel van mijn werkzaamhe den." Kuijs heeft de afgelopen drie jaar, onmiddellijk na het beëindigden van zijn loopbaan werd hij benoemd tot coach van de junioren, als part-timer bij de KNWU gewerkt. „Maar je kunt zeggen dat het deson danks een volledige dagtaak was. Ik heb het geluk gehad dat mijn werkgever mij, als het no dig was, onbetaald verlof heeft gegeven. Nu heb ik een dienst verband voor vier jaar met de KNWU. Ik ben in de gelukkige omstandigheid dat er in mijn vak, timmerman/glaszetter, al tijd plaatsen zijn voor goede vakmensen." Kuijs vindt, meer dan Bos kamp, dat de KNWU hem de middelen biedt, die zijn func tioneren mogelijk maken. „Ik denk dat er binnen het budget heel behoorlijk te werken is voor een coach. Daarom heb ik ja gezegd tegen de aanbieding. Wanneer je de baan aanvaardt, neem je hem met de mogelijk heden en de onmogelijkheden. Ik zal achter de gemaakte af spraken met de Unie en hope lijk ook met mijn collega ploegleiders staan." Dames op herhaling Ronald Koeman .uitnodiging FOTO ANP AKEN (ANP) - De bur gemeester van Aken, dr. Jürgen Linden, heeft Ronald Koeman in een lange brief uit genodigd eens naar zijn stad te komen. De burgervader heeft daar zo zijn redenen voor. Hij vindt dat Koeman de goede betrekkingen tus sen de buurlanden in ge vaar heeft gebracht met zijn uitlatingen en gedrag na de gewonnen wedstrijd voor het Europees kam pioenschap in Hamburg tegen West-Duitsland. Linden refereert in zijn brief aan de in veel Duitse kranten geciteerde reactie van Koeman, dat er bij de Nederlandse spelers haat gevoelens bestonden ten opzichte van de tegen standers. 'Dat heeft jam mer genoeg schade ge bracht aan de goede be trekkingen tussen de beide volkeren, zoals ik hier in de grensstreek duidelijk heb kunnen merken', aldus Linden in zijn schrijven aan Koe man. De burgemeester besluit met: 'Daarom no dig ik U hierbij uit naar Aken te komen om in het openbaar van gedachten te wisselen over verbroe dering in de sport'. De halve finales, enige kleine variaties in de setstanden daargelaten, waren exacte copieën van die van twaalf maanden geleden en morgen staat derhalve de herhaling van de finale van 1987 op het programma: Steffi Graf te gen Martina Navratilova. hun geld leveren, maar het blijft een te eenzijdige aangele genheid. Of Graf morgen wint of verliest, doet niet zoveel ter zake. Navratilova zal toch een keer een stapje terug moeten doen, net als Evert. Dat duo heeft de laatste vijftien jaar zo wat alles gewonen wat er te winnen viel en het is een treu rig vooruitzicht dat Graf en Sabatini dat het komende de cennium zullen doen. Appels zijn niet met peren te vergelijken. Dat gegeven in aanmerking genomen doet het er niet zoveel toe of John Pa trick McEnroe gelijk had, toen hij ooit zei dat Navratilova zelfs tegen de nummer 100 van de mannen nog geen game zou weten te maken. Maar dat was dan ook een reactie op een on genuanceerde uitlating van Martina zelf, die in de extase van de zoveelste overwinning uitriep dat ze best wel eens een jaartje bij de mannen mee zou willen doen. De enkele speelsters, die over een meer dan middelmatige techniek beschikken, die niet alleen maar de backhand ge kapt terug kunnen slaan, maar die er ook nog een portie top spin in weten te proppen, die niet alleen maar de bal midden over het net proberen te wer ken, maar die ook de zijkanten opzoeken, die solistes steken met kop en schouders boven de grauwe middelmaat uit. Emancipatie is een mooie zaak, maar waarom verdient door Léon Krijnen Vorig jaar versloeg Steffi Graf op 'Ladies Day' Pam Shriver met 6-0 6-2, ditmaal werd het 6-1 6-2. Vorig jaar versloeg Martina Navratilova Chris Evert met 6-2 5-7 6-4, ditmaal werd het 6-1 4-6 7-5. Destijds tenslotte versloeg 'Mighty Martina' haar Westduitse te genstandster in de finale met 7- 5 6-3 en werd ze voor de achtste achtereenvolgende keer tot 'Koningin van Wimbledon' ge kroond. Aan 'Fraulein Fore hand' de taak om Navratilova van de negende keer en een re cord af te houden. Dat staat nu nog op naam van de Ameri kaanse Helen Wills Moody, die Wimbledon in de frivole jaren twintig en de depressieve jaren dertig acht keer op haar naam schreef. Wat valt er verder te vertel len over de huidige ontwikke lingen in het damestennis? In financieel opzicht is de gang van zaken binnen de Women's International Tennis Associa tion (WITA) een successtory te noemen, in sportief opzicht blijft het huilen met de pet op. Dat wil niet zeggen dat de da mes op de baan geen waar voor de winnares zaterdag bijna net zo veel als de winnaar van zon dag? Laat dan de dames ook om drie gewonnen sets spelen en niet om twee. Als Steffi Graf de finale van Navratilova wint, en ze verliest opnieuw geen set, en Becker, de ontwikkelingen van vandaag en zondag even buiten beschouwing gelaten, doet hetzelfde, dan liggen de verhoudingen scheef. Want in dat geval heeft Graf ruim 38.000 gulden per set verdiend en blijft Becker op 27.000 gul den per set steken. De vraag of het ene bedrag net zo bizar als het andere is, doet ook niet ter zake. Dat is een kwestie van vraag en aanbod Over de halve finale van Graf tegen Shriver valt niet zo veel te vertellen. De cijfers (6-1 6-2) zeggen genoeg. Als Graf wat minder fouten had ge maakt dan gisteren, had de 6-0 6-0 er ook nog wel ingezeten en had de eenzijdige vertoning niet veel langer hoeven duren dan een half uur. Nu duurde het een uurtje, zodat de geluk kigen op het centre-court ten minste nog wat meer minuten waar voor hun ponden kregen. De halve finale die daaraan vooraf gegaan was, de achten- zeventigste wedstrijd tussen Navratilova en Evert (na giste ren 41-37 voor Martina), was qua spelverloop best spannend te noemen. Evert verloor de eerste set kansloos, maar her stelde zich knap in de tweede spelreeks. Ze brak Navratilo- va's opslag voor 4-3, mocht gaan serveren voor 5-4, waarna een hevige regenbui op 15-30 de gang van zaken voor een half uur onderbrak. Na de hervat ting hield Evert de voorsprong vast en won ze de set met 6-4. De manier waarop de derde spelreeks, en daarmee de wed strijd, eindigde, deed Navrati lova kirren van plezier, maar bezorgde Evert een vieze smaak in de mond. Op match point sloeg Evert een bal langs Navratilova, die op, tegen, naast of binnen de zijlijn be landde. De nerveuze umpire, DEN HAAG (ANP) - Her- bert Dijkstra mag voor de tweede keer dit jaar naar de Olympische Spelen. Don derdag kreeg hij te horen dat hij deel uitmaakt van de groep wielrenners, die van het Nederlands Olympisch Comité toestemming kreeg naar Seoul af te reizen. In februari kwam Dijkstra bij de Winterspelen in Calgary als schaatser op de vijf en tien kilometer in actie. De andere geselecteerden zijn Tom Cordes, Rob Harmeling, Gerrit de Vries, Michel Zanoli en Maarten Bakker. Bonds coach André Boskamp stelt uit deze groep de vier renners voor de 100 kilometer ploegentijdrit vast en voor de individuele wegwedstrijd. Het NOC wees eveneens vier fietsende dames aan voor de individuele wegwedstrijd van de Olympische Spelen, die op 17 september in Seoul beginnen. Naast Monique Knol, die afge lopen zondag in Rheden Neder lands kampioene werd, zijn dat Heieen Hage, Connie Meyer en Cora Westland. Ook werden acht roeiers uit verkoren: de dames dubbel- vier Jos Compaan, Letty Wes- sel, Marjan Pentenga, Marijke Zeekant en de heren dubbel- twee Nico Rienks en Ronald Florijn. Reserves zijn Henk- Jan Zwolle en Harriet van Et- tekoven. Bij het schoonspringen kre gen Daphne en Edwin Jonge- jans een bevestiging van hun selectie en bij het plankzeilen werd Bart Verschoor aangewe zen. GRONINGEN (ANP) - De Spaanse en Italiaanse basket ballers hebben zich gekwalificeerd voor de finalepoule van het pré-Olympisch toernooi. Herbert Dijkstra ...twee maal... - FOTOEPA BELFORT (ANP) - Een dag voor het titanenduel tegen Anatoli Karpov heeft wereldkampioen Gari Kasparov de zege in het wereldbekertoernooi in Belfort veilig gesteld. Alleen als de Sovjet-scha ker zijn laatste twee par tijen verliest en zijn land genoot Karpov beide duels wint, moet Kasparov de zege delen. De wereldkampioen versloeg donderdag de Brit Nigel Short. Zijn rivalen Karpov en Ehlvest verspeelden een half punt door remise tegen res pectievelijk Speelman en So- kolov. Kasparov is intussen hard op weg het ELO-record van de legendarische Ameri kaan Bobby Fischer (2785) te benaderen. Als Kasparov de nog resterende partijen wint, komt hij op 2775 punten. Nigel Short legde Kasparov donderdag het vuur na aan de schenen. De Brit zette de par tij scherp op met een Sici- liaanse opening. Met de pion op g7 zag de stelling er veel belovend uit, maar het kostte Short teveel tijd het voordeel te handhaven. Kasparov be vestigde weer eens zijn ana lytisch vermogen. Zijn sterke loperpaar bestreek niet alleen het hele veld, maar hield te vens de witte koning in be dwang. Op het moment dat Kasparov met zijn toren de witte stelling binnendrong, gaf Short de partij gewonnen. Kasparov loopt blakend van zelfvertrouwen rond in Belfort. Met een score van plus vijf was de wereldkam pioen vooraf al tevreden. In middels staat hij op plus acht, wat genoeg zegt over zijn huidige vorm. Boris Spasski gunde Jan Timman een half puntje. De Nederlander staat triest on deraan, maar Spasski maakte niet de indruk de malaise bij de Amsterdammer te willen vergroten. Na dertien zetten werd de vrede getekend. Spasski had toen achttien mi nuten bedenktijd gebruikt, Timman slechts negen. Uitslagen dertiende ronde: Speel man (GBr) - Karpov (Sov) Spasski (Sov) - Timman (Ned) Vi-Vi, Hjartarson (IJs) - Hübner (WD1) Vt- Vi, Ljubojevic (Joe) - Ribli (Hon) Vt- VtAndersson (Zwe) - Nogüeiras (Cub) %-%, Beljavski (Sov) - Joe- soepov (Sov) 1-0, Ehlvest (Sov) - So- kolov (Sov) Vi-Vi, Short (GBr) - Kas parov (Sov) 0-1. Stand: 1. Kasparov 10Vt punten, 2. Karpov 8%, 3. Ehlvest 8, 4. Hübner, Sokolov en Spasski IVt, 7. Ribli 7, 8. Short en Speelman 6,10. Andersson, Beljavski en Nogüeiras 5%, 13. Hjar tarson, Ljubojevic en Joesoepov 5, 16. Timman 4. De Spanjaarden behaalden donderdagavond in Groningen de derde opeenvolgende over winning. In een zeer aantrek kelijke wedstrijd werd Zweden verslagen met 103-97 (58-47). Italië versloeg in Arnhem De nemarken met 118-62 na een ruststand van 63-39. De Zweden hadden tegen Spanje geen last meer van de plankenkoorts, die de dag er voor zo verlammend werkte te gen Nederland. De Vikingen speelden zeer agressief tegen de fanatieke en snel aange brande Spanjaarden. Door de rust en routine van het Barce- lona-drietal Jimenez, topscorer met 32 punten, Solozabal (16) en San Epifanio (18) bleef Spanje overeind. Daarnaast werd de enorme foutenlast de Zweden fataal. Liefst vier lange spelers moesten het veld met vijf per soonlijke fouten verlaten. Uitslagen groep A: Spanje - Zwe den 103-97 (58-47), Groot-Brittan- nië - Ierland 106-69 (58-21). Stand: 1. Spanje 3-6 (319-229), 2. Nederland 2-4 (196-138), 3. Groot- Brittannië 2-3 (170-167), 4. Ierland 3-3 (204-328), 5. Zweden 2-2 (168- 195). Uitslagen groep B: Denemarken - Italië 62-118 (39-63), Finland - West-Duitsland 85-107 (42-58). Stand: 1. Italië 3-6 (329-210), 2. West-Duitsland 3-5 (268-269), 3. Turkije 2-3 (174-154), 4. Finland 2-2 (161-216), 5. Denemarken 2-2 (127- 210). Uitslagen groep C: Griekenland - Israel 85-70 (39-36), Joegoslavië - Noorwegen 87-51 (28-25). Stand: 1. Joegoslavië 1-2 (87-51), 2. Griekenland 1-2 (85-70), 3. Israel 1- 1 (70-85), 4. Noorwegen 1-1 (51-87). Uitslagen groep D: Zwitserland - Frankrijk 56-96 (18-42), Sovjetunie - Polen 126-76 (74-36). Stand: 1. Sovjetunie 1-2 (126-76), 2. Frankrijk 1-2 (96-56), 3. Zwitser land 1-1 (56-96), 4. Polen 1-1 (76- 126). HELSINKI (IPA) - Oleg Protjenko heeft donderdagavond in Helsinki bij Grand Prix-wedstrijden de beste wereld- seizoenprestatie geleverd bij het hinkstapspringen. De Sov jet kwam tot 17,68 meter. De IJslander Einar Vilhjalmsson verraste de wereldtop bij het speerwerpen. Met 82,68 meter bleef hij de Finse wereld kampioen Seppo Raty (82,34) en de Sovjet-atleet Viktor Jevsjoekov (82,26) net voor. SS i:W: :|:W WS Contrast op Wimbledon. Navratilova (links) is blij met haar winst op Evert, die teleurge steld afdruipt. - FOTO AP die daarvoor al enkele keren als een beginneling had zitten klungelen, wachtte zolang met zijn beslissing, dat Evert dacht dat het alweer 'deuce' gewor den was. Terwijl ze voor het volgende punt wilde gaan ser veren, annonceerde de man plotsklaps 'game, set and match' voor Navratilova en dat was dat. UITSLAGEN Damesenkelspel: halve finales: Navratilova (VSt) - Evert (VSt) 6-1 4-6 7-5, Graf (WD1) - Shriver (VSt) 6-1 6-2. Damesdubbelspel: kwartfinales: Savtsjenko/Zvereva (Sov) - Fair- bank/ Fernandez (ZAf/PuR) 6-4 6- 2, Adams/Garrison (VSt) McNeill/Nagelsen (VSt) 6-4 6-4, Evert/Turnbull (VSt/Aus) Lindström/Porwiek (Zwe/WDl) 3- 6 7-56-2. Herendubbelspel: kwartfinales: Fitzgerald/Jarryd (Aus/Zwe) - Kriek/Evernden (VSt/NZl) 4-6 6-3 6-3 6-4; halve finales: F)ach/Se- guso (VSt) - Edwards/Muller (ZAf) 6-4 6-4 7-6. Gemengddubbelspel: derde ronde: Provis/Cahill (Aus) - Nagelsen/ Annacone (VSt) 6-3 5-7 6-0. Jeugdtoernooi: achtste finales: Schultz (Ned) - Grossman (VSt) 6-7 (5-7) 7-5 8-6. Si?: S? ■:>V $8 •M'X ■Xv! m MEXICO (AFP) - Mexico is gedurende twee jaar uit gesloten voor internationale voetbalcompetities. Die straf heeft het dagelijks bestuur van de wereld-voet balbond (FIFA) donderdag opgelegd. Si# Het Middenamerikaanse land kwam in april in Gua- tamala tijdens de kwalifica tieduels voor de junioren wereldtitelstrijd van 1989 in Saudiarabië met vier te oude spelers in het veld. Voor Mexico heeft de straf grote consequenties. De junioren zagen hun naam van de deelnemerslijst van de eindronde geschrapt. Zij worden vervangen door de Verenigde Staten. Boven dien kan het Olympisch elf tal, dat zich zeker wist van een plaats in het toernooi van Seoul, de reis naar het Verre Oosten vergeten. Guatamala neemt de plaats in. Tenslotte is Mexico, dat de wereldtitelstrijd voor landenteams in 1970 en 1986 organiseerde, uitgesloten voor de kwalificatieduels voor de volgende wereld kampioenschappen, in 1990 in Italië. FIFA-perschef Guido Tognoni motiveerde de zware straf als volgt: „In het 'Jaar van het Sportieve Spel' mogen we niet met onze principes laten sollen." Voor de Mexicaan Guil- lermo Canedo, die zitting heeft in het dagelijks be stuur, komt de uitsluiting hard aan. Canedo, twee jaar geleden de grote man achter de organisatie van de we reldtitelstrijd, is tevens baas van de private televisie maatschappij Televisa. De uitsluiting van zijn land kost hem miljoenen guldens. Toch mag Canedo nog van geluk spreken, dat hij niet persoonlijk is aangesproken op de frauduleuze praktij ken. De FIFA heeft in soort gelijke gevallen schorsingen voor het leven opgelegd aan functionarissen. Het bestuur van de ver eniging van Engelse Lea gue-clubs heeft donderdag besloten zijn leden te ver bieden in Nederland, Span je, België en Griekenland deel te nemen aan toer nooien in de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Het bestuur kwam tot zijn opmerkelijke uitspraak, na dat Engelse supporters zich bij de eindronde van de Europese titelstrijd in West- Duitsland andermaal schul dig hadden gemaakt aan het veroorzaken van rellen. Voor de twee grote Neder landse toernooien, in Am sterdam en Rotterdam, heelt het besluit geen gevolgen. Voor geen van beide evene menten waren Engelse teams uitgenodigd. NIEUWSOVERZICHT Van onze sportmedewerker HOEK - Hoek krijgt mor gen een achtste en een kwart triathlon binnen de poorten. „Het wordt de tweede uitgave en het zou wel eens de laatste kunnen zijn stelt Mare Groosman aan de vooravond van dit evenement. Initiatiefnemer Miel Sallet verhuist binnen kort naar de andere kant van de Westerschelde. Voortzetting van het triathlon- gebeuren hangt dan ook af van versterking van het comité 'Triathlon Hoek'. Groosman: Zo kun je dat wel stellea Ka- Nat UTRECHT (ANP) - AZ zal moeten berusten in de degrada tie naar de eerste divisie. De president van de rechtbank in Utrecht, mr. L. Schuman, bepaalde in de uitspraak van hel kort geding dat AZ tegen de voetbalbond had aangespan nen, dat er bij de wedstrijd PEC Zwolle - Volendam niet strijd met de regels is gehandeld. Het duel in Zwolle eindigde in 0-0, waardoor beide ploegen het noodzakelijke winstpunt verkregen om degradatie af te naar nu geeft hij weer acte de wenden en tegelijkertijd de Alkmaarse vereniging onder dt irésence. Wegens werkzaam- rode streep te houden. leden in ploegendienst niet op- Volgens mr. Schuman verplicht het reglement van dt timaal in vorm, maar toch al- KNVB clubs niet op winst te spelen en dat maakt een spel- concept gericht op het voorkomen van doelpunten mogelijk Een dergelijke speelwijze heeft onaantrekkelijk, maar niel onaanvaardbaar voetbal tot gevolg. Het is niet bewezen da beide ploegen opzettelijk beneden hun kunnen hebben speeld. De Alkmaarse vereniging zal zich neerleggen bij de uit spraak en geen verdere stappen bij de burgerrechter onder nemen. Van onze sportmedewerker Het is alweer voor de zeve Hoeke-Sluis wordt gezwo Brugge. Ook nu weer is m lange baantop naar het Be" Zo komen op de schoolslag he ren de eerste drie van vorig jaar, Nico Wempe, Guus Ra- zoux-Schulz en Marco va" Rooyen, in actie. Van Zeeuwse zijde wordt op dit onderdee" uitgekeken naar Anton Thoen. De pupil van trainer José van de Berge van ZC Koewach speelt altijd een vooraan staande rol in Sluis. Vorig jaar was hij wegens studieredenen niet present, ijd nog een grote kanshebber op de Zeelandbeker. „We zullen wel zien", aldus Van de Berge, ondertussen al dertien jaar trainer bij de Koewachtse club. Hij heeft trouwens nog meer troeven in handen, want ook Use Schramm (schoolslag da mes) en Arno van de Berg [vrije slag heren) behoren to ie kandidaten voor de landcup. Use Schramm is overigens no liet zeker van deelname, wan AKEN (ANP) - De Nederlandse Hippische Sportbond (NHS heeft Albert Voorn voor dit weekeinde een startverbod op gelegd. Deze strafmaatregel is genomen, nadat de 32-jarige ruita C"sukkrfdê°de"aferioMn"wë uit Knegsel woensdag tijdens het CHIO van Aken zond. ken ™L vo^rfoSSo7te overleg met bondscoach Henk Nooren en zijn teamgenote' ,ntsteking. Af te wachten val besloot naar huisterug te gaan. Voorn keerde Aken de ruj Jan of ze haar uitstekend toe, omdat hi met het paard Winnipeg, dat eigendom is vai )ptreden van vorig jaar (derde Nooren, enkele tegenvallende parkoersen had afgelegd. tan evenenaren Groots Donderdagochtend reed Voorn één rubriek tijdens het na jkanshebster voor de zege is o tionale concours hippique van Nuenen, toen hij van es le schoolslag dames ongetwij NHS-afgevaardigde, in opdracht van directeur Jacques va wd Rja willemce van De Zap Leeuwen, te horen kreeg dat hem tot en met het weekeind ;c^ei7 S van deS een startverbod is opgelegd. noet dus het Zeeuwse vaan(fe loog houden op de vrije sla UTRECHT (ANP) - De Koninklijke Nederlandse WielrB i°°P en Marc Lam van Tor Unie zal nog vier jaar langer bij sponsor AMEV in het zadé ledo Haarlem in de favorieten zitten. Donderdag werd in Utrecht de bestaande driejarig :°1 van start gaan. overeenkomst verlengd tot 1992. De KNWU krijgt een ruimer budget tot zijn beschikking. B de vrije slag dames word bijdragevan AMEVindeeerstedriejaren,500.000gulden,i utsekeken naar het optrede: voor de komende periode verhoogd tot 625.000 gulden. Jan s van Haelst. De West Een groter deel van het sponsorbedrag zal in de komendi die het afgelopen jaa jaren in de maatschappelijke begeleiding van de topsportó n T''hurg studeerde, heeft no en in het dames-wielrennen worden gestoken. In overle <ei} irtoiiingsachterstand. „We met de coach en de gesponsorde ploegen zal een oplossin t? f*e afgel°pen weki worden gezocht voor het streven van de wielrenunie ooi naar Sluis toege een onafhankelijke nationale selectie voor de dames op t v<r de vorm is volgens mi bouwen. uitstekend, maar we hebbe iog een achterstand", aid ARNHEM (ANP) - Jessica Harmsen heeft ook haar denk partij bij de Nederlandse titelstrijd schaken in Arnhem ge Fert Au.,p|? wonnen. De titelverdedigster uit Eindhoven versloeg me zwart Carla Bruinenberg. Hanneke van Parreren, die haai eerste twee partijen ook had gewonnen, moest donderdaf Heieen de Greef remise toestaan. Uitslagen derde ronde: Donker (Apeldoorn) - Riemslag (Nijmegen 0-1, Bruinenberg (Deventer) - Harmsen (Eindhoven) 0-1, De Grefc (Utrecht) - Van Parreren (Amsterdam) V»-Vt, Cameron (Roosen daal) - Drewes (Uithoorn) Vt-VtBelle (Velp) - Van der Mije (Haar lem) 0-1. Stand: 1. Harmsen 3 punten, 2. Van der Mije en Van Parreren 2^ 4. Drewes, De Greef en Riemslag 1%, 7. Belle en Cameron 1, S Bruinenberg Vt10. Donker 0. Van onze sportmedewerker SLUIS - Het programma van wedstrij den morgen en overm ZATEK POTSDAM (DPA) - Marlies Göhr heeft donderdagavond bi 1-45-10.30 uur: ontvangst gen- atletiekwedstrijden in Potsdam nog eens haar huidige vork ligers van deelnemende vere op de 100 meter bevestigd. De 30-jarige oud-wereldkant tadhuis. pioene uit Oost-Duitsland legde de sprint af in iets mee' 0-30 uur: juryvergadering, dan elf seconden: 11,03. De atlete uit Jena leverde die pres: 1-30 uur: start 3000 meter sch" tatie met een te verwaarlozen rugwind. lag heren. De Chinese Li Meisu verbeterde bij het kogelstoten het 3.00 uur: start 3000 meter vr' Aziatische record tot 20,95 meter. Zij moest zich echter neer llag heren, leggen bij de suprematie van de Oostduitse Ines Müller, dii 4-00 uur: start 800 meter vrije de kogel 21,14 meter ver stootte. ALMELO - Tweevoudig wereldkampioene judo Irene i Kok heeft alsnog besloten niet deel te nemen aan de Olym ZON" pische Spelen in Seoul, waar het vrouwen-judo als demon 0-30 uur: start schoolslagzw stratiesport opgevoerd wordt. ange Vlaanderenmarathon. De 22-jarige Tilburgse baarde al opzien door tijdens d 1.30 uur: start vrije slagzwe jongste Europese kampioenschappen in het Spaanse Pan 12.00 uur: start prestatiemara plona plotseling bekend te maken met judo te stoppen. 1 5.00-16.30 uur: aankomst deel Seoul zou ze definitief afscheid nemen. p7.30 uur: prijsuitreiking Vla: Can het stadhuis. wege -4.45 uur: start 1000 meter pres 6.00 uur: verloting onder de apnummer in de sporthal. 7.00 uur: prijsuitreiking in de

de Stem | 1988 | | pagina 8